Tekko Taks en de nieuwe uitvinding WETHOUDER KOGELER WERD IN DE BLOEMETJES GEZET WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 21 JULI 1659 P li OVlNCIALUZEEUWUkl C O U A N T RAAD MIDDELBURG Publikatie van ombouw elektrisch net Toen gistermiddag de zitting van de Middelburgse raad werd geopend was er vrijwel niets van wethouder Kö- geler te zien: deze magistraat ging schuil achter een enorm bloemstuk dat B. en W. alsmede de raadsleden vóór liem op tafel hadden doen zet ten. Het was namelijk gisteren pre cies vijfentwintig jaar geleden, dat de wethouder zijn intrede in de raad had gedaan. En daarom waren er die bloemen. Daarom was er ook een sympathiek toespraakje van de burgemeester, rnr. Joh. de Widt, die zijn medewerker in het college van B. en W. hartelijk gelukwenste. De heer Kögeler sprak een dank woord. Maar het was meer dan al leen een „bedankje", het was ook „kort begrip" van de opvattingen, die de heer Kögeler in zijn beleid de eerste vijf jaren als raadslid en de laatste twintig jaar als wethouder tot uitdrukking heeft gebracht. „Ik heb steeds getracht zonder mijn beginselen te'verloochenen te zoe ken naar samenwerking met anderen. Naast God, die mij kracht gaf, ben ik dank verschuldigd aan allen die mij dit hebben mogelijk gemaakt" aldus de heer Kögeler. Het wethouderlljke bloed kroop ten slotte ook hier waar het niet gaan kon: het slot van de toespraak was gewijd aan de gemeenteflnanciën De gemeentekas en de heer Kögeler, ze horen immers bij elkaar. En dus zei de wethouder: „Het stemt mij tot voldoening, dat de financiële positie van de gemeento na 'eindelijk wat be ier is dan in vroeger jaren. Ik hoop dat deze verbetering een opgaande lijn zal blijken". En met deze wens besloot de heer Kögeler. Waarna de gemeentebode de bloemen transporteerde naar een andere tafel en de wethouder weer 111 volle glorie zichtbaar was. De agenda van deze vergadering werd gisteren in snel tempo afgehan deld. Aan de heer P. I. Verhage werd ontslag verleend als leraar/adjunct directeur van de avondschool voor nijverheidsonderwijs, mej. A. T. Lou- rens uit Aardenburg werd benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school 't Zand en mevr. dr. J. Uri als lerares aan het gymnasium. Besloten werd voorts tot het verlenen van bijdragen voor de inrichting van het Provinciehuis en tot het verle- O.- EN W.-SOUBURG Examen Rode Kruis Dezer dagen werd in het Rode Kruis- gebouw te Souburg het examen ge houden ln de elementaire verpleging, uitgaande van het Nederlandse Rode Kruis. De volgende dames slaagden hiervoor: Mevr. PostScheffers en mej. S. J. S. Walraven. Beide zijn cursisten van het Rode Kruis, afd. Souburg. De cursus stond onder leiding van zr. Vermaas. Leid ster van de cursus was mevr. Leen- houtsTatenhove. Christelijke wijkverpleging weer op „eigen benen" Nu de Christelijke Wijkverpleging te Souburg is aangesloten bij het Oranje-Groene Kruis, is de tot dus ver geldende regeling voor de wijk verpleging komen te vervallen. Bestond tot nu toe de regeling dat Souburg in wijken was verdeeld, waar zuster Vermaas en zuster Verhoef haar omlijnde taak hadden, thans is deze wijkfndeling vervallen. Voortaan worden de leden van het Oranje-Groene Kruis verzorgd door zuster Verhoef, die bij de christelijke wijkverpleging in dienst is getreden. Zuster Vermaas blijft verbonden aan het Groene Kruis. Alleen de t.b.c.-be- strijding wordt door beide verenigin gen bij toerbeurt verzorgd. Op de consultatiebureaus enz. helpen voortaan beide zusters op dezelfde uren als voorheen. In verband met het vertrek van zus ter Verhoef per 1 september, die be noemd is tot wijkverpleegster te IJsselmonde, is zuster Derksen in haar plaats benoemd. Het verkrijgen van hulpmiddelen goederen blijft plaats vinden in het gezamenlijk magazijn van het Oran je-Groene Kruis en Groene Kruis, Paspoortstraat 30. WESTKAPELLE Sportdemonstraties Zaterdagmiddag en -avond trad voor een talrijk publiek te Westkapolle de sportvereniging „Hygiëa" op. 's Mid dags gaf de jeugd enkele demonstra ties, waarna 's avonds de senioren prachtige staaltjes van hun kunnen lieten zien. Onder de aanwezigen wa ren veel toeristen, die tegelijk getui ge waren van de doortocht van de renners, die deelnamen aa.n de Ronde van Midden-Zeeland. Tijdens de uit voering maakte men de uitslag be kend van de verloting, die ten bate van de sportvereniging was gehou den. SEROOSKERKE 'W.) Collecten De te Serooskerke gehouden collecte ten bate van de stichting christelijke blindenhulp „De Fakkels Bijeen" te Amsterdam, bracht ƒ20,59 op. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: L. A. Louwerse—Bos, z.; P. C. Heijlen—Meerman, d.; A. M. Lourense— Paamve, d. Ondertrouwd: J. Maljaars, 43 jaar en M. de Steur, 31 Jaar; K. van der Hout, 22 jaar en J. v. d. Welie, 23 jaar. Getrouwd: P. Houmes. 25 jaar en P de Werk, 23 Jaar; M. Blom, 27 Jaar en M. Alewijnse, 28 Jaar: A. Wielemaker, 25 Jaar en P. Jacobs, 27 Jaar; J Splljard, 23 jaar en P. Adrlaanse, 22 Jaar. Overleden: c. Palmkoeck, 59 jaar, e. van F. Poortvliet; w. Joosse. 55 jaar; Douw, 89 jaar, wed. van M. J. H. Vlsang. nen van een huurgarantie voor 52 middenstandswoningen in de Stro- menwijk.. Bij do rondvraag vroeg de heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.) hoe het stond met de plannen voor de stichting van een Deltamuseum. Hierop antwoordde de burgemees ter, dat daaraan hard werd ge werkt, doch dat nog de instem ming van de betrokken departe mentale instanties moet worden verkregen. Men is bezig die te verkrijgen. Een suggestie van de heer Hubregt se om een trottoir-rand langs de ka den (waterkant) te maken in ver band met de vele bussen en auto's, die hier worden geparkeerd, zal na der bekeken worden. De heer P. H. M. Adriaansens (k.v. p.) bracht een parkeerverbod ter sprake voor een pas-verbouwd hotel aan de Blauwedijk. Dit verbod zou de exploitant aanzienlijke schade be rokkenen. De burgemeester ant woordde, dat hier uit een verkeers- oogpunt een belangrijke verbetering tot stand is gebracht. Niettemin wordt met de provincie die het verbod heeft ingesteld overlegd of het verbodsbord wat kan worden verplaatst. Tenslotte deed wethouder Th. J. Wes terhout op verzoek van de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) de toezegging te zullen overwegeu hoe ae plannen voor de ombouw van het elektriciteitsnet kunnen worden gepubliceerd. Het is ln het belang van het publiek, dat men precies weet wanneer men aan de beurt is bij deze ombouw van 127 op 220 volt. Rioolwaterzuivering in Goes (Slot van pag. 1) leen de capaciteit van de pompen van 200 kubieke meter tot 1.500 kubieke meter per uur moeten worden ver hoogd, doch tevens zal men de biologi sche zuivering moeten aanpassen. Dat betekent uitbreiding van het aantal sllbbedden van vier tot niet minder dan vijfentwintig. Voor de hand ligt eigenlijk lozing van het rioolwater op het kanaal naar het Goese Sas. Deze mogelijkheid heeft men evenwel nimmer kunnen aan grijpen, omdat de waterspiegel van het kanaal 1.20 meter -f N.A.P. en de riolering daarentegen in vele straten op 2,75 meter NAP. ligt. Men is dus altijd aangewezen geweest op lo zing in de sloten van De Poel. Op hot ogenblik wordt ook gedacht aan het leggen van een persleiding naar de westerschelde. De plannen worden uitgewerkt en zullen nog nader wor den bestudeerd. Misschien zal een der gelijke lozing eventueel ln samen werking met enkele andere gemeen ten langs de route naar de Schelde uitkomst bieden. Het probleem van de rioolzuivering wordt nog geaccentueerd door de moeilijkheden, welke optreden bij stichting van nieuwe stadswijken. Zo wordt voor bouwplan Zuid waarin 1000 woningen zijn geprojecteerd gedacht aan een gescheiden rioolstel sel: één voor directe afvoer van het hemelwater en een voor afvoer van faecaliën via het gewone riool. Juist in /verband met de riolering is een ringvaart rond hét nieuwe bouwplan geprojecteerd. Komt er op korte termijn een oplos sing? Het ziet er naar uit van niet, want het ontbreekt de gemeente Goes aan de nodige l'inaneiën. Niettemin wordfc met kracht gestreefd naar ver betering van de huidige situatie. Het gemeentebestuur van Goes weet, dat het bestudr van het waterschap „De Brede watering van Zuid-Beveland" in dezen aan zijn zijde staat! Gezellige diploma-uitreiking Leerlingen brctchfen aardig programma op de planken Tijdens een bijzonder gezellige bij eenkomst in de Schouwburgzaal te Middelburg zijn maandagmiddag de diploma's uitgereikt aan de geslaag den van de industrie- en huishoud school. Voorafgaande aan deze uitrei king hadden de leerlingen een aller aardigst programma op de planken gebracht. Hoewel de leerlingen slechts weinig tijd hadden gehad voor het instude ren van dit programma de direc trice van de school, mej. J. M. Stolk, had in haar openingswoord clementie gevraagd voor eventuele foutjes brachten zij het er zeer goed af. Vlot en zonder haperingen zorgden de meisjes uit de verschillende klassen die aan het programma medewerkten voor enkele uurtjes van nuttige ont spanning. Onder leiding van de heer H. Mennes brachten de meisjes enke le liedjes ten gehore waaronder de „Huishoudschoolmars" en „De schoonste Feestdag", cantate van Catharina van Rennes, die verdien stelijk werden gezongen. Voor wat vrolijke accordeonklanken zorgden Catrien van de Berg en Nel Wisse. Julia Sekewael en Bettie Alfons lie ten een boeiende kaarsendans zien. Op de bugel speelden met veel succes Sina Vos en Frida Verschuur. Tot slot voerden de meisjes het toneel stuk „De gesluierde prinses" op. dat zij onder leiding van mej. Y. Plas- schaert hadden ingestudeerd. Hierna volgde de diploma-uitreiking door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Kolkman. De lijst van bevor derden en geslaagden publiceerden wij reeds in de krant van zaterdag 18 juli. Mars en serenade Afgelopen vrijdag hebben de muziek vereniging „O.N.D.A." en Juliana een mars door Middelburg gemaakt waarbij tevens een serenade werd gebracht aan de heer A. Wielemaker en mej. P. J. Jacobs in verband met hun huwelijk. De heer Wielemaker is namelijk lid van beide korpsen. Muzikale rondgang De signaalafdeling van de gymnas tiekvereniging „Achilles' 'te Middel burg zal zaterdag a.s. om acht uur de leden die deelgenomen hebben aan de vierdaagse wandeltochten te Nij megen, van het station afhalen. De route is als volgt: vertrek om 19.30 uur vanaf de Rotterdamse Kade, Dam N.Z., Dam Z.Z., Dwarskaai, Spijkerbrug, Kinderdijk. Nieuwe Poortstraat, Eigenhaardstraat, Goe se Korenmarkt, Loskade, Station, Stationstraat, Londensekaai, Nieuw- straat, Lange Delft, rond de Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam N.Z., Rotterdamse Kade. Carillonconcert te Middelburg Op woensdag 22 juli zal de heer P. H. Broerse van 21 tot 22 .uur een con cert verzorgen op het carillon van de „Lange Jan". Het programma luidt: 1. Als de grote klokke luidt (volkslied): 2. Tempo di gavotte; Double di tempo di gavotta van W. de Fesch; 3. Le Tambourin, J. Ph. Rameau; 4. Drink to me only, Jeanie with the' light brown hair, The ash grove, The Vicar of Bray; 5. Bijen- dans van A. Lichtendahl; 6. Barca rolle, P. I. Tsjalkowski; 7. Dansje voor klokkenspel, P. Broerse; 8. I bete an, Abide with me, Wat de toe komst brengen móge; 9. Thema osti- nato, W. Vogel; 10. Capricho Cata lan, Albeniz; 11. Die Ehre Gottes. Middelburgse brandweer rukte driemaal uit Het afgelopen weekelndheeft de Mid delburgse brandweer het druk gehad. Tot driemaal toe moest zij uitrukken. Zondagochtend omstreeks negen uur werd zij gealarmeerd voor een begin van brand in de oude opslagplaats van de houthandel Albers aan de Looierssingel, waarbij tamelijk veel rookontwikkeling ontstond. Na twin tig minuten was de brand geblust. Zaterdagochtend was de brandweer al bezig geweest met een klein dijk- brandje nabij het zwembad, dat wei nig moeilijkheden opleverde, 's Mid dags omstreeks kwart voor zes rukte de brandweer nog eens uit voor een bermbrandje bij de Breeweg. VLISSINGEN Vlissingse kermis is begonnen Maandag is de Vlissingse kermis met alle bijbehorende verschijnselen, waarvan volgens pessimisten de groep kijkers-zonder-meer ieder jaar duidelijk groter wordt, begonnen. Tot deze groep kermisbezoekers behoort blijkbaar niet de jeugd, die ook op deze eerste kermisdag 1959 in grote getale aanwezig was en zich kenne lijk uitstekend amuseerde. De jonge lui „zweefden" en „botsten", terwijl de ouderen kalmere attracties be zochten, paling kochten of oliebol len aten. Want de eetgewoonten tij dens de kermis zijn niet veranderd. Of de kermis dit keer minder druk zal zijn dan die van vorig jaar of misschien drukker, is moeilijk te zeg gen na zo'n eerste dag. De start viel in ieder geval mee en over het weer heeft men niet te klagen. Geslaagd Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagde voor de wit te band jeugd F. Hofwege uit Vlissin- gen. Bakkersdiploma's leerling gezel in Goes uitgereikt Aan eerste afgestudeerden van leerlingenstelsel Aan de eerste afgestudeerde teerlin gen van het leerllngenstelsel voor het brood- en banketbakkersbedrijf, uitgaande van de stichting voor vak opleiding en examens in het bakkers bedrijf, zijn maandagavond in ,.de Prins van Oranje" te Goes de diplo ma's leerling-gezel uitgereikt. De heer J. de Jonge uit Ellewouts- dijk, die een openingswoord sprak, kon o.a. wethouder J. J. van Melle, de consulent van het leerlingenstelsel, de heer F. Oomes te Tilburg, en de directeur van de Ambachtsschool te Goes, de heer C. J. Buurman, welkom heten. De heer Buurman wees er vervolgens op, dat het onderwijs is gegeven in de school en in de bakke- rijen. Hij deelde voorts mede, dat in de nieuwe school .twee werkplaatsen voor de bakkerij komen. De directeur wenste de cursisten geluk met het behaalde succes. De heer Oomes herinnerde eraan, dat hier de eerste leerlingen in Zeeland werden afgeleverd van het leerlingen stelsel. die het diploma leerling-gezel kregen. De Goese school heeft een uitzonderingspositie ingenomen, want de leertijd is van twee jaar verkort tot één jaar, aldus spreker. Voorts gaf hij een résumé van de stand van zaken in de bakkerswereld gedurende de laatste vijftig Jaren. Hij zeide van mening te zijn, dat iedere Zeeuwse bakker een leerling dient te hebben. Nadat de leraar, de heer J. Meijer enkele woorden had gesproken, werd een film vertoond. Hierna werden de diploma's uitgereikt aan: P. Grim, 's-Heer Arendskerke; J. Nagelkerke, Vlissingen; J. Zwartepoorte. 's-Gra- venpolder; M. W. Staal. Kapelle; A. Bisschop. Goes; C. Sinke, Kapelle; L. A. Luteijn, Gapinge; P. de Visser, Middelburg en H. P. Warrens, Osse- nisse. Namens de gemeente Goes bood wethouder Van Melle nog zijn gelukwensen aan. De bijeenkomst werd besloten met de vertoning van een tweede film. Diplomazwemmen in Vlissingen Zaterdag zijn in de zweminrichting van de Vlissingse zwemclub van de eerste groep zwemmers in dit seizoen de zwemproeven voor het behalen van een zwemdiploma afgenomen. Er werd aan deelgenomen door 79 zwem mers waarvan er slechts 3 werden af gewezen. Als examinatoren fungeer den bondsofficiaJ J. de Jong en de zwemmeester H. Abrahams. Geslaagd zijn voor diploma 1: Peter Bil, Nellie Tilroe, Willem Fleurbaaij, Nelleke Brouwer, Pieter Alleda, Zofia Kondratowicz, Marijke Czech, Louise Kouwe, Johanna Frank, Dorothea Valkier, K. J. Boogaard, Kees Boo gaard, Anna Stok, Abraham van Hoeijdonk, Suzanna Kopmels, Johan nes Lens, Wilhelmina Meerman, Loe- ki.Andriessen, Elisabeth van Daalen, Margot Beijers, Jennie Kroon, Mari anne But, Ger Koper, Victor Geijsels, Wilhelmina Prins, Paulina Rottier, Barbara Perwez, Susanna de Ruijs- scher, Cornelis Muller, Bernard Hans kamp, Guurt Loekemeijer, Jan van Eek, Jacobus v. d. Heuvel, Jozina Melieste, Dirk Stroo, Susanne Ver meulen, Jan Adriaanse, Kees Bogerd, Cornelis Meerman, Franciska Frohn, Albert Bosveld, Arnold Stroo, Henk Mulder, Jeannette Borchert, Jan Heijse, Marius Klap, Adri v. Zwee- den, Gillis Vogel, Jacobus Meulmees- ter. Lieven Marijs, Karin Hahne. Af gewezen 1. Diploma 2: Toos Petiet, Elly Diesch, Adriana Wolterbeek, Chris van We zel, Jacobus v. Haneghem, Valerie Hamelink, Piet Herman, Maria van Keulen, Charles Heiiman, Marianna Wiegman, Theo Alewijnse, Carla Wil le, Jacoba Kuijk, Siward de Vries, Jo hannes Vrijenhoek, Maria Smit, Son- Ëi Mooijen, Annelies Hopman, iploma 3: Cornelis Vroegop, Maria Louwerse, Elke Oehlers, afgewezen 2. Diploma 4: Adriaan v. d. Woestijne. Op 6 september worden de proeven afgenomen van de tweede groep zwemmers. Boek en diploma voor redder te Vlissingen Namens het gemeentebestuur van Vlissingen heeft burgemeester mr. B. Kolff zaterdagochtend de jonge man L. B. de Smit een geschenk overhandigd als dank voor het red den van een vijfjarig meisje, dat op 20 mei van dit jaar in het verbreed kanaal was gevallen. De burgemees ter overhandigde de i edder „Het boek van de zeven zeeën" De heer De Rooy overhandigde namens de Ne derlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen een diploma. V.V.Z.B. GOES. 20 Juli Export- en industrieveillng. Per zik Rode zomerappel II 70-80 48. H 60-70 47—48, H H 24. Earlv Victoria H 70-80 28, H 60-70 24. Yellow Transparent ST 75-85 65, ST 65-75 58—63, ST 65-65 39, H 75-85 64, H 65-75 58, H 65-65 36,20—37,20, H II 16—17. Zure Morellen Exp. Ind. 152, III 77, afw. 20. Frambozen voor de Industrie 80. Dubb. pr. bonen I 77, H 69. Vanaf heden kun nen bramen voor de industrie geveild worden, netto inhoud 4 kg per bakje. Opgaven iedere dag vóór tien uur aan de veilingmeester, levering tot 5 uur. Gewone veiling. Yellow Transparent keu ken 26—38, fabriek 12—22. Perzikrode Zo merappel keuken 29—36. Stark Earliest H 65-70 67—72, H 60-65 61, H 55-00 62—53, keuken 46, fabriek 25—3». Oomskinderen- peer H 55-60 70—76, H 45-55 45—51, H II 32—33. Rode bessen n 101—114. Duitse Zu re H 58—64, III 31. Kruisbessen I 52—56. Early Laxton I 112—132. grof 96-121, II 60—101, fabriek 6084. Oranjeprulmen U 21, fabriek 24. Tollenaars grof 29, n 30, fabriek 36. Czarpruimcn I 123—124 II 82 —100. Klerken II 157—162. Per doos: Bra men I 41—44, II 26—37 Frambozen 1 32— 40, n 33—39. Per stuk: Perziken I 11—35 Groenten: Per stuk; Bloemkool afw. 41— 55. Kropsla II 22—37. Komkommers A 31 —47, B 30—42, c 30—31. Per bos: Kroten 30. Uien 15—17. Per kg Tomaten A 33— 37, B 36—38, C 2531. Dubb. pr. bonen 68 —71. Kassnïjbonen 106—111. Gr. eav. kool 18—31. Rabarber 25. Andijvie 4146. Au gurken II 2371. Aardappelen bonken 19 25, grote 18—20, drielingen 6—13. Druiven I 230—240. Bevorderingen aan de Vlissingse zeevaartschool Aan de ,,De Ruyterschool" te Vlissingen zijn bevorderd van le naar 2e Jaar, Stuurmansleerlingen. Klas A.S I: G, Bax, H. Belloni (herexamen). D Bos, H. Bout, R. E. Cornellle, H. G. M. J Dekkers, herexamen, E. Engel. H. J. B. Holdijk, C. F. Mol, J. Oostenenk, J. W. H. Plusje. H. D. K. v. Raai ten, H. A de Ruiter, F. Schaaper W J A Span, L. Stavast, M. B. Varcruysse, M. C. Visser, J. P. C. H. Wanrooij, R v. d. Wertf. Klas B.S. I. J. C. Aleman, A. van Arenthals, P, C. Blankenburgh, J. H. J Doekbrljder, F. G. M. van Dongen. L. v. Eendenburg, J. H. Essenburg, G A van Houwellngen. L. Ingenluyff, J. H. Kengen, J. J Kraak. T. de Leng, A. Luyendtjk. E Meijer. R W. Nanlohy, Z. r>ess!teron. H- Smit. J. F. J. Trimbos, D H. v d. Velde. J S. versteeg, p. A. v. d. Vlies, F. Vonk, J. van Wezel. Klas Radio I. a. H. Govers, D. 3. Hage, A. T- de Hul ster, w. van Iren, L. J Jansen. a. Kunst, P. L. Llnders. h Marij= a. J. de Ridder. L. Spruyt, b. h. a. m Tebbens, J. w van de Velde. Klas A.M. I. M. v. d. Berg, J. Dijke, R. G. J. Fenne- ma, C. Flink, C- Keppal J. s. A de Laat. W. Ottenhof, J Roggeband, M. A. Sentse. F. J. M. Tempelman. Klas B.M. I a. G. Baarspul, H. L. Bat, J. F. Beekmans, P- M- E. Bogers. H. K v. Bijievelt, F. Dlngemanse, E. R Gorter. H. G. van Jaarsveld, L. de Jongh J. Lagas, J- C W. Nuyten, A. F. Overweg, J C Plsa. M. W. v. Schalk, W J. P„ Schampers, A, G. A. Schrijvers, G N. M. Theuns, A. J. Verwijs, G. van 't Wout. Klas B.M. I B. V. M. Adels A. M. P v- d. Avert. L. Baljé. R. A. J. v. d. Bank. W- K. v Be- zooijen. D. Blenefelt. L» j de Boer. R A. F. de Bruine, J. O W. v, Dlnteren. W. J. P. A. Geérts. E v. d. Haak. R. Hartjes, A. C. Hulst. A. G. P Jansen. Jutte herexamen, Y Kloosterman. Klas B.M- I C. F. S. Lausberg. A. L. Malcontent, H. W Nieuwenhuysen, C v. Nugteren. B. Oud- kerk, Ph A Reitsma H M- Schets. A J. Schoe. H. A. Schreurs. T H. Steren- berg. C. W. v. d. Vaart. F. J. v. d Vegte L. J. M. verhatgh, J. Visser, P A. de Voogd, C M A v. Vugt, R v. Vuuren (herexamen), e R. Wasterval, H B. Wegh, Th. G. M. Welmar F v. d. Winden. J. A. F. v Woudenberg. VAN ONZE ADVERTEERDERS Opening „Zebe-huis" te Middelburg Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling in de Segeersstraat te Middelburg het tweede „Zebe-huis" van de confectiefabriek „Zeeland" in onze provincie geopend. In Goes is reeds tien jaar een Zebe-huis ge vestigd. In deze winkels worden sport-, werk- en bedrijfskleding uit eigen fabriek verkocht. Niet zonder enige trots heeft de di recteur, de heer M. J. M. Stieger, zijn tweede zaak zaterdagmiddag ge opend. Vroeger was in dit winkel pand een groot verkoophuls van confectiekleding gevestigd. Het Inte rieur is vrij aanzienlijk veranderd. Met vaak eenvoudige middelen heeft men toch een aardige sfeer weten te scheppen. De winkel is in moderne, frisse kleuren geschilderd. 50. Dat die goede professor Starreveld, Tekko dien middag niet rhuis getroffen had, had zijn reden. Na het vertrek van recheicheur Snuffelmans en vriend Fox was onze vriend, na de lunch zijn zaadhandelaar eens gaan opzoeken om te informeren naar de prijs en mogelijke levering van exo tische gewassen. En nu kuierde Tekko dan niets vermoedend in de buurt van het park waar zich in tussen reeds een geweldige oploop gevormd had.Zzzttt! Daar, gierde nem plotseling een politieauto achterop, die huilend de bocht omscheurde. ,Hê. waar zou die naar toe gaan? Om de hoek was im mers het park?,, Nieuwsgierig - volgde onze vriend de auto het park in. „Kijk eens wat een mensen!" schrok hij dan. „En wat is dat? Lachende paarden? Zou Terry soms.... Verder kwam Tekko niet, want de inspecteur die onze vriend temidden van bet publiek her kende, trok dreigend zijn sabel en schreeuwde hem toe: „Dacht ik het niet! iYopische vergif ten! U bent onder arrest!" En tot de agenten: ^Grijpt hem mannen!" veiling „walciif.rbn" g a. MIDDELBURG. 20 jüll. Aardappelen: Bonken 25—23. grote 20—23, drielingen U—13 kriel 4—5. Bintje bonken 24. grote 19—22 Aanvoer 30 ton. Fruit: Rode bessen 92-164. Witte bessen 109—143. Kruisbessen 40—97. Netmeloenen 55—104. Kaspruimen per stuk 5—16. Per ziken per stuk 12—46 Frambozen per doos 43—49 Bramen per doos 4445. Fran- kenthalor 262—276. Morellen 133—134. To maten A 31—41, B 39—37, C 24—34 Prul- men; Early Laxton 101—164 Oranjeprui- men 41—84. Peren: Oomkinderen H 45-55 57. Appels: Yellow Transparant H 65-75 51—62, H 60-70 43-61, H 55-65 41—47. H 60- 60 34-Uö, H 60-63 44—48, H II 19—30, keu ken 18—45, val en kroet 3—18. Early Vic toria H 00-70 27, fabriek 21—22. Stark Ear- lies H 55-65 50—75. co en op 82. Perzikrode zomerappel H G0-70 52. Groenten: Kropsla 3—M Bloomkoo) 4 st, p. kist 71—109. 6 St. p. kist 39-63, 8 £t. per kist 25—63. 10 sl. per kist 17—24. Komkommers A 34-60, B 31—44. C 28—35. Andijvie 16—39. Postelein 12—46. Spinazie 32—39. Rabarber 22—27 Augurken A 81— 94, B 51—86, C 11—62, D 9—14. Bospeen 12 -50- Boskroten 23—41 Rodekool 11—20. Savooikool 32—46. Spitskool 49. Prei 66— 73. Waspeen 10—54- Zilvcrulen 59—70. Snijbonen 61—158. Dubb. prinsessen 81— 89. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 1144 kg exportgamalen 1.02 —3.75; 4G kg bot 10—19; 149-kg tong 1.38— 3.43; 119 kg rog 16—17; paling 1.70; 2 kg visiever 2.40; 6 kg ongesorteerde vis. GRAANBEURS ROTTERDAM. 20 juli. (Officieuze noteringen per 100 kg). Voedergraen, alles af, zomergerst, naar kwaliteit, met weinig belangstelling, f 25.00—25.75- Haver, ongepunte op mon ster naar kwaliteit f 24.50—25-75. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 1308 Vette koeien en ossen 1181: varkens 627 Vette koelen le kw 305--335, 2e kw. 235— 30, Se kw 270—285: varkens (lev gew) le kW. 185, 2e kw. 182. 3e kw. 176, alles ln cents per kg. Vette koeien aanvoer ruimer, handel zeer kalm, vooral bij afloop niet geheel prijs houdend prima's boven notering: var kens (lev. gew.) aanvoer iets minder, handel goed, hoger in prijs, prima licht vleesvarkens boven notering, zware var kens van 1.70—1.72 per kg. AARDAPPELTERMI.1NMARKT ROTTERDAM. Rotterdam. 20-7. Furore maart 4 contr. f 17. Bintje 35 november 19 contr. f 1850, 1 entr. f 13.80, december 4 contr. f 18.80, 2 contr. f 16.90, januari 2 contr. f 17.50, 2 contr. f 17.60, maart 21 contr. f 1950, april 1 contr f 19 30. s< contr. f 19.50, 12 contr. f 19.60, 29 contr f 19.70, 5 contr. f 19.80. 6 contr. f 19.90 en 5- contr. f 20. Bintje 45 mm september 3 contr. f 1750, novemb. 6 contr f 18.50. öecemb 3 contr. f 1950 en l contr. f 19.70, maart 8 contr. f 22. april 18 contr. f 22.50. Voran no vember 2 contr f 13 Liberia® nov. 4 con tracten f 13, maart 5 contr. f 15. Bintje „e" 10 contr. f 22 50, 13 contr- f 22.C0 en 10 contr. f 22.70, alles november. Eerete lingen ,e" 8 contr. f 27 50. 6 contr. f 27.70, 2 contr. f 27 80, 2 contr f 2750 en 1 con tract f 28, alles nov Eerstelingen „a" nov- 1 contr. f 25.50. Sirtema „e" alles november 8 contr f 24.50. 12 contr. f 24.60, 7 contr f 24.70. 5 contr f 24.80. 18 contr. f 24.90. 5 contr f 25, 7 contr. f 25.30, 2 contr. f 25.50, 1 contr. f 25,60, 6 contr. f 25,70, 3 contr. f 25.90 er 1 contr f 25.90. Sirtema „a" nov. 2 contr. f 23. Groot openluchtconcert in park „Toorenvliedt" Zeven Middelburgse korpsen en bands geven uitvoering Woensdag 22 Juli a.s. zullen zeven Middelburgse muziekkorpsen en drumhands een groot concert verzor gen in het openluchttheater „Tooren vliedt" Öe toegang tot dit muzikale evenement, dat om acht uur begint, Is gratis. Voorafgaande aan deze uit voering maken de korpsen en bands een mars door Middelburg. Om half acht wordt hier voor gestart door „O.NJD.A." en „Juliana" in de Singelstraat (hoek Schuitvlotstraat). De verdere route is: Brakstraat, Breestraat, Verwerijstraat, Zuidsin gel, Bleek, Haringplaats. Balans, Wa- genaarstraat, Lange Noordstraat, Markt. „Excelsior" en „Achilles" starten Sin gelstraat .(hoek Molstraat) en lopen via Molstraat, Dam, L. Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, K. Burg, Groenmarkt, Onder de Toren, Koor kerkstraat, Lange Delft naar de Markt. He Middelburgs Muziekkorps start in in de Singelstraat vóór de Concert en Gehoorzaal. De verdere route is als volgt: Schuitvlotstraat, Rotter damse Kaai, Rouaanse Kaai, Bier kaai, Nieuwstraat, Lange Delft, Markt. Het Leger des Heils en de Padvin dersband gaan via de Hoogstraat, Koestraat, Kalvermarkt, L. Gere, K. Gere, Gortstraat, Varkensmarkt, Gra venstraat naar de Markt. Alle deelnemende korpsen vertrekken gezamenlijk van de Markt naar het openluchttheater. De rcute hiervoor :aat via Langevlele, Domburgs ichuitvlot, Langevieleweg, Koude- kerkseweg. Het programma voor de uitvoering in het theater luidt: Middelburgs Mu ziekkorps: a Florentiner mars, J. Fu- clk; b In een Chinese tempeltuin, A. W. Ketelbey, c Donausagen, wals, J. Fucik; 2 Achilles; 3 Leger des Heils: a Selecte: Heuvel Golgotha; b Selec tie Goddelijke gemeenschap; c Mars Zwaard en Schild; 4 Juliana; 5 Excel sior: a Lijnwood, mars, J. Ord Hume; b A holiday suite, Eric Ball; c Wals uit het ballet „De Poppenfee", J. Bay er; 6 Padvindersband; 7 O.N.D.A.: a Hymne. F. Silcher—Rosmalen; b Night fall in Camp, D. A. Pope; c Marche des petites Tambours, Jan Morks. Tot slot van het concert wordt door alle medewerkende korpsen en bands uitgevoerd: a Westkapelle mars van P. de Rooy; b Jhr. mr. de Casembroot mars, P. de Rooy; c The Middy, mars, K. J. A If ord Na afloop van het concert wordt ge zamenlijk teruggemarcheerd laJigs de volgende route: Toorenvliedt, Koude- kerkseweg, Langevieleweg, Zaad straat, Langeviele on Markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7