leerlingen zeevaartschool vlissingen gediplomeerd walcheren marktberichten bevordering en diplomering Huishoudschool middelburg PREDIKBEURTEN ZATERDAG 18 JULI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BIJEENKOMST IN BRITANNIA Ook voor directeur was het „de laatste dag" Tijdens een bijzondere geanimeerde bijeenkomst in de grote zaal van „Bri tannia" waarbij ook ouders, „pleeg ouders" en verloofden tegenwoordig waren, zijn vrijdagmiddag dé diplo ma's uitgereikt aan de geslaagden van de „De Ruyterscbooi" te Viissingen. Hoewel dit geen afscheidsbijeenkomst was, betekende deze bijeenkomst ook voor de tot inspecteur van het middel baar nijverheidsonderwijs benoemde directeur, de heer G. K. Brouwer, „de laatste dag". De heer Brouwer opende deze diplo- meringsbijeenkomst met een geestige speech, waarin Hij dank bracht aan de leraren- In het bijzonder gold die dank de heren dokter J. R. v. d. Borgh, die de leerlingen opleidde voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. en H. Sanders, die in recordtijd een cursus rndio-telefönie lanceerde. Dank bracht de heer Brouwer ook aan ds. Y. van der Schoot en kapelaan Kroon. Te vens wees hij de scheidende leerlin gen op de mogelijkheid, waar ook ter wereld het schoolblad „Poseidon" toe gezonden te krijgen, waardoor een band met de schopl blijft bestaan. Ir. A. de Vos, die namens het be stuur van de vereniging „De Ruy- terschool" het woord voerde, ont hulde, dat gisteren juist het ko ninklijk besluit was afgekomen, waarmee de benoeming van de beer Brouwer tot inspecteur van het middelbaar nijverheidsonderwijs, „speciaal belast met bet toezicht op het nautisch onderwijs" werd be krachtigd- Dé heer De Vos wees er de dén op, dat de toestand bij de Scheep vaart niet meer zo is, als enkele ja ren geleden was. Dit heeft echter één voordeel, aldus de heer De. Vos, het voordeel dat het kaf van het koren wórdt gescheiden. Vervolgens reikte ir. De Vos aan drie „prominente' stuurmansleerlingen, de heren E. N Bakker uit Laren, E E. Lubach uit Axel en G. Reijenga uit Yerseke het getuigschrift uit. Dit voorbeeld werd gevolgd door ver schillende vertegenwoordigers van scheepvaartmaatschappijen. Zo reik te de heer Smits, directeur van de Ned. Pacific Tankvaart Mij. aan de A.M.-leerling D. C; Slager uit Rot terdam het begeerde certificaat uit, dé heer Rouffaert naméns dé Kon. Java-China-Paketvaartlijn, aan de B.M.-IIB-leerling G. J. van Veldhui zen uit Ede, ir. Struyk namens de Kon. Paketvaart Mij aan de B.M-IIC- leerling P. C. H. Poppelaars uit Ede en kapitein J. Boersma namens de N.V. Shell-Tankers van de B.M.-IIA- leerling F. A. van Rooijen uit Léiden. Vermeld zij bovendien, dat de heer Poppelaars uit Ede bij de leerlingr scheepswerktuigkundigen B.M. het hoogste gemiddelde cijfer behaalde: 8,3. De Yersekenaai Reijenga was met weinig minder, een gemiddelde van 8,2 de beste B.S.-leerling (stuur lieden). Deze beide leerlingen wa ren het, die aan het slot van de bij eenkomst namens hun kersverse „collega's" een dankwoord tot be stuur, directeur en leraren richtten. Perik, Goor; H. C. Ravesteijn, Lekker- kerk; F. Roelse, viissingen; P. A. van Rooijen, Lelden; J. Slottje, Enschede; j. van Sluijs, Zoutelande. H. J, M. Uijen, Nijmegen; M. J. Baak, Leiden; P. K. Bekink, Den Haag; A. H. de Boer, Sneek; J. G. de Boer, Schiedam; W. J. M. Braeken, Maastricht; p. Brouwer, Driehüis, Velsen; D. P. J. Brugman, Zeist; N. van Buuren, Deventer; H. Bijl,' Utrecht; J. G. Eckhardt, Viissingen; F. Fresow, Maastricht; L P. G. Frissen, Roermond; W. Geerlings, Apeldoorn; H. M. M. Grootveld, Hilversum; R. G. Ha- zebroek, Den Haag; F H. J. Schleeht- riem, Nuth (L.); J L. Seegers1, Rotter dam; J. Slaa, Nijkerk; R. L. v Heuven v. Staerellng( Spekhol/.erhelde; Sudlhar- go, Indonesia; G. J van Véldhüizen, Ede; K. J. Veldman, Peperga, gem. Weststel- Ungwert; E. L. Hoogendoorn, Weesp; R. Huisman, Den Haag; G. J. Huizlnga, Eind hoven; H. Jansen, Utrecht; R. E. Jans sen, Den Haag; J. J. Jonkman, Baam; J. L. M. vart Kollenburg. Den Bosch; A. Kramer, Oosthulzen (N.H.); J. Kramer, Leeuwarden; C. T. Lambregts, Breda; E. C. de Lange, Soest; J. Mazereeuw, Enk- huizen; D. Meijers, Beek (L.); Th. I. J. Moerland, Zierikzee; L. Mostert, Slie- drecht; E. Müller, Haarlem; J. P. G. MIJ- ling, Nijmegen; J Noorman, Bergen op Zoom; A. Pardavl, Hoensbroek (L.); P. C. H. Poppelaars, Ede: J. Rab, Amsteri- dam; J L. v. d Valk, Hilversum; J. Wibbens, Eindhoven; W. C. J. M. Wigger- man, Wageningen; P J. Wouts, Bergen op Zoom; R. C. Zwaan, Schagerbrug, gem. Zljpe (N.H.). Statenlid verzoekt om vrijkaart voor veren Naar aanleiding van de jaarstukken van de provinciale stoombootdiens ten in Zeeland over 1958 die in de af delingen van de Provinciale Staten van Zeeland zijn besproken, merkt een Statenlid op dat de vrijkaarten die Statenleden voor alle veren van de provinciale stoombootdiensten ontvangen geen not en voordeel biedt aan Statenleden, die met een auto gebruik maken van de Wester-Schel- de veren, wanneer een 20 vaarten boekje wordt gekocht. Dit lid zou gaarne zien, dat de Statenleden een vrijkaart ontvangen voor persoon en auto en verzoekt Ged. Staten dit t* overwegen. In antwoord hierop delen Ged. Sta ten mede/ dat de laatste tijd is ge streefd naar vermindering van nel aantal vrijkaarten. Het college is echter bereid het verzoek omtrent 't toekennen van een vrijkaart aan de Statenleden ook voor hét vervoermid del te overwegen bij het samenstel len van de lijst van vrijkaarten voor 1960. Een ander lid had naar voren w bracht of het niet mogelijk was om collecten voor plaatselijke doeleinden op de boten te vermijden. Naar aan leiding hiervan delen Ged. Staten me de, dat van het collecteren aan boord slechts toestemming wobdt verleend wanneer het doel daarvan van alge meen belang is te achten, ongeacht of dit belang beperkt provincie, streek, plaats dan wel landelijk begrensd is. Wanneer naar een ver dere bespreking van collecten gé- streefd dient te worden, wil hel Ged. Staten voorkomen, dat het criterium niet gezocht dient te worden in het territoir* waartoe het doe! ia be perkt. De geslaagden De namen van de geslaagden zijn: Stuurmansleerling, getuigschrift A.S.J H. J. Agterberg, Eindhoven; H. C. van As, Eindhoven; L E. Bollen, Geléén: W P. van Broekhoven, Bergen op Zoom: II. van Buuren, Eindhoven; A. E. Din ger, Paramaribo; J Dert, Viissingen; A. F. J. Ducrot, Nijmegen; c. L. J. Jansen, Loosduinen; A. j. Konmgstein, Viissin gen; A Koolwijk, Dordrecht; R. Llnssen, Amsterdam; E. J. Lodlcrs, Ovczande (Z E. E. Lubach. Axel; H den Older. Eind hoven; H. Smit, Eindhoven; R. H M. Teullngs, Den Bosch; P H. Verheul, Am. hem; J. J. H. Vogel, Eindhoven; A E. Wamsteker, Bergen op Zoom; P R. Wil- lemsc. Utrecht; F. van Zuilekom, Culem- borg. Stuurmansleerling, getuigschrift B.S.: E. N. Bakker, Laren. (N.H.); W M. v. d. Berg, Meersen (L.); H Braadbaart, Bre da; J. p H. M Breuls, Heer (LA. C. van Broekhoven. Bergen op Zoom: P G M. Cluitmans. Swalmen (L.); J. Dlspa. Den Haag; S- I- van Eenennaam, Middel burg; E. A. Flipse, Koudekerke: J. C. A. Geluk. Geersötjk (Zr, R A. Haceou, Haarlem; F. Hogenblrk, Rotterdam; H. Koeman, Waarde (Z.): R. L. Kuijper, Amsterdam: J. A Leunis, Hoek (Z.); J. J. Lucas, Geertruïdenberg; A. van Man- sum, Den Haag; H. J Minderhoud, Vlis- slngèn; B. Paul,. Dordrecht; B m. Peters. Den Haag; G Reijenga Yerseke: H F Stohr, Cromvolrt gem Vught; A stor- mlnk, Deventer; J Stroo, Biggekerke; C. Volwerk, Middelburg. Lecrllngen-scheepswerktulglmndlge, ge tuigschrift A.M.: E. II. j. Beduel, Driebergen; B. v. d. Berg, Den Haag; L A. J. W- Bink, Leid- schendam; A. J. de Brum, Meerssen (L.); R. J A. van Cleef Hollandia. Niéuw- Gulnea; A. v. d. Dungan BUle, Dén Haag: H- J. Engels, Lobtth; C J. den Extèr, Ternauzen; G. H Huffénreuter. Viissin gen; J F. G Jacobs Helmond: A W Janse, Torneuzen; J. Jaspers, Alkmaar. C. J. Jellinghaus, Leiden. M. A Lamper Boskoop: J Meijer Alblasserdam, J E Neuvenheim, Den Haag: J. S Nljhoö Dordrecht; M, P Passaud. Goes; G W Peters, Den Haag; J Rieméhs. Eindho ven; J. A. A. Riemens, Rilland-Bath: R W. I. Renders, Almelo (O.); TJ Scheper. Heerenveen; M. e. Schoremans, Bergen op Zoom; D. C. Slager, Rotterdam; F. K. R. van Stekelenburg, Tilburg; B. Swart, Viissingen; Tjoa Hok Tjoel, Am sterdam; A. Vader, Rotterdam; E. I. Vierhout, Viissingen. Loerlingen-sclieepswerktuigkundige, ge tuigschrift BM.: W. A Abblnk. Winterswijk; S G Ade- ma. Den Haag. G Bar-ndregt. Haarlem P- M Bos. Den Haag. J Craamer. Hei- lóo; J Damen. Eindhoven: J J Glas. Haarlem: H N Haas. Schiedam, L Job- se, Zoutelande; D Lucas, Zierikzee; M van Maanen, Den Haag, w. Muis, Hilver. sum; J. Ommering, V] aardingen; G. Raad Domburg besloot toren te verlichten De gemeenteraad van Domburg beeft met vier tegen drie stemmén besloten de torenverlichting te handhaven en de schijnwerpers, aie hierbij gebruikt worden, te kopen inplaats van te hu ren. De heren Jac. de Visser (fur.), L. Dourleijn (arb.) en Joh. de Visser (s.g.) konden hieraan hun stertl niet geven. De heer Dourleijn voelde kennelijk meer voor het plaatsen van banken bij de bushalte; burgemeester mr. W. J. E. Crommelin zégde in.ieder geval toe, de plaatsirigsmogèlijkheld hiér van te onderzoeken. Hetzelfde raadslid bracht een klacht ter sprake over cafémuziek, die in de nachtelijke uren door Domburg ge klonken zou hebben. Hierover was echter reeds met de betrokken café. houders contact opgenomen. Ih deze raadsvergadering gaf de di recteur van de centrale dienst voor bouw- en wonirigtoezicht od Walche ren, de heer J. D. P. de- Smit uit Sou burg, een toelichting op een nieuwe bouwverordening, die daérna met al gemene stemmen werd aanvaard. Besloten werd voorts, een /nieuwe straat in het uitbreidingsplan Duinen burg „Duinenburg" té noemen, het uitbreidingsplan van de gëméeöte ter visie te leggen en een bedrag, van Vijf cent per inwoner beschikbaar te stel len voor het geschenk voor het nieu we provinciehuis te Middelburg. Het uitbreidingsplan werd toegelicht door de heer Luijt van het bureau Ro zenburg, Vefhave, Luijt en De Johgh, de ontwerpers van het plan. Openlucht-jeugddienst De jeugddienstcommissie van dè Ned. Herv. Kerk heeft voor a.s. zondag in hét openluchttheater „Toorenvliedt" te Middelburg een jeugddienst ge pland. Voorganger is ds. W. S. Hugo van Dalen, Nea. herv. predikant te Oostburg. Muzikale medewerking ver- lèeht. de muziekvereniging O.N.D.A., met zatig door hét Ned. herv. kerk koor 't Zand. Bij slécht weer wordt de diénst in de Ned. herv. kerk 't Zand géhoudén. Bevorderingen chr. landbouwschool Oostkapelle Aan tie chr. lagere landbouwschool te Oostkapelle zijn bevorderd: Van klasse I naar II A. Brouwer, Domburg; A. Cevaal, Seroos- kerke; D. Gideonse, Veere; J. Langebee- ke, Gaplhge; J. Maljaars, Augtékerke; J. Melse, Oostkapelle; j. Meijers, Seroos kerke; D. Ridderbos, Grijpskérke; A. P. v. Sorgen, Veere; J. C. de Visser, Aagtéker- ke: J. Wattel, St. LóUréns. Afgewezen 1. Van II naar III C. A. Abrahamse, Serooskerke; J. Brou wer, Domburg; J. Castel, Oostkapelle; C. Hollestelle, Serooskerke; W. Hulbrëchtse, Domburg; J. de Jonge, Serooskerke; J. de Kam, Orljpskérke; W. de Korte, Domburg; Mulo-examen in Goes Voor het donderdag te Goès gehou den mulo-examen slaagden voor de diploma A de dames: B. C. West- veer, Westkapelle. W. G. de Priester Middelburg, N. Boone, Grijpskerke, H. A. v. Doorn; Serooskerke, J. M. Reijniorac (m), Oiidejande, J. Holl- man (m)* Goes, J. F.' Kimmël. (m), Goes, H. M. Faasse, Goes, M. E. Hoékm.an (rii), 's-Gravenpolder, W. regtso (m), s Gravenpolder; 'r T iAvpn I in l fïnno A l .iiiiic J. Looise;; Gapinge: J. Maljaars, Aagteker- ke; O. Melis, Serooskerke: N. Minderhoud, Westkapelle; M. J. de Nood, Vrouwenpol der; J. de Nood. Veere; W Provoost, Dom burg: J. Sturm, Oostkapelle; H. Tilroe, Vrouwenpolder; H. Ton. Serooskerke; A. de Visser, Aagtekerke; C. de Visser. Se rooskerke; P. de Visser, Aagtekerke; A. de Voogd, Serooskerke. Allen bevorderd. Van III naar IV G. C. Bakker, Gapinge; D. Coppoolsé Grijpskerkë; H. Cijsouw, Oostkapelle; J. Dékker. Aagtekérke: J. Dekker. Westkapelle C. Geldof. Oostkapelle; P Joziasse, Oost kapelle; J. v. Keulen, Aagtekerke; J. Langebeeke, Gapinge; J. Louwerse, Oost kapelle; Chr. Lous, Aagtekerke; A. Mal jaars, Westkapelle; C. Melis, Serooskerke; J. Minderhoud, Zoutélmide; C. Simonse, Aagtekerke; C. de Visser, Oostkapelle; J. S. de Visser. Aagtekerke; L. de Visser. Aagtekerke; S. de Visser, Oostkapelle; Joh. de Visser, Aagtekerke; C. de Vlieger, Vrou wenpolder, A. Wattel, Vrouwenpolder. Geen afgewezen. H. v. d. Veen gecremeerd Veel belangstelling uit Goes Enkele tientallen Zeeuwen onder wie tal van Goesenaren hebben vrijdagmiddag de laatste eer bewe zen aan het vroegere hoofd van de prof. dr. Kohnstammschool voor openbaar lager onderwijs te Goes, de heer IJ. v. d. Veen, wiens stoffelijk overschot in Driehuis-Westerveld is geeremeèrd. In de aula van het crematorium werd het woord gevoerd door burgemees ter H. K, Michaëlis van Goes, die wees op de vele verdiensten van de overledene voor de gemeente. „Het moet hem voldoening hebben gege ven, dat zijn naam aan één der ia- gere scholen is verbonden", aldus de burgemeester. De inspecteur van het lager onderwijs te Goes, de heer L. G. Wolf, belichtte de figuur van de heer v. d. Veen als onderwijzer en hoofd der school. Veel waardering zeide hij te hebben voor hetgeen de overledene tot stand heeft gebracht. Namens de Vereniging voor Volks onderwijs voerde de algemeen-secre taris, de heer P. van Tuijl, 't. woord. De waarnemend-rector van het Goe- se Lyceum, do heer J. v. d. Woude, sprak namens de federatie Zeeland voor Volksonderwijs. Hij wees op de prottige samenwerking met de heer V. d. Veen in diverse organisaties. Een andere Goesenaar, de heer Ph. Haverhoek, memoreerde in het kort hetgeen de heer v. d. Veen tijdens zijn leven voor de socialistische be weging in de Ganzestad heeft ge daan. Als vriend sprak de Hoornse inspecteur van het l.o., de heer J. Gefeijnse, enkele woorden. Het hoofd van de v. d. Veenschool te Goes, de heer G. J. van Liere, voerde het woord namens het personeel van de school en namens dé Nederlandse Onderwijzersvereniging. Met enkele gevoelvolle woorden herdacht de heer J. v. d. Meulen Bosma uit Goes de overledene als schoolvriend. De heer J. E. Harthoorn, oud-onderwijzer aan de Van Dusseldorpschool te Goes, las een gedeelte uit de Bijbel en decla meerde voorts uit de „Vertroosting" van Vondel. Talrijke bloemstukken en kransen vormden een laatste eerbewijs aan de overledene. „Achilles"-wand8laars weer naar vierdaagse VEILING .WAI.CHHREN" '6.A. MIDDELBURG 17 juli. Aardappelen bonken 27—», grote 21—24, drielingen 14—17, kriel 2—6. Bintjes; grote 21—23, drielingen 10—11. Totale aan voer aardappelen 26 ton. Fruit: Golden Japan per stuk 6—17. Per ziken per stuk 7—20. Frambozen per doos 3212. Netmeloenen 67—118. Frankenthalèr 276. Morellen 131—139. Rode bessen 30- Kruisbessen 8—66. Pruimen: Early Laxton 102—172. Oranje- pruim 63—81. Appélen Yellow Transparant, hülshoud 85- 75 4&—fil, huishoud 55-65 40—51, huishoud 60-65 48—52, huishoud 50-60 31—40. huishoud 2 20—27, keuken 28—56, kroet 3—16, Tomaten A 31—39, idem B 28—37, idem C 24—30. Groenten: Kropsla 3—34. Bloemkool 4 st, per kist 52—04, idem 3 stuks per kist 82—85 Idem 6 stuks per kist 29—86, idem 8 stuks per kist 30—62. idem 10 stuks per kist 17- 29. Komkommers A 31—39, idem B 28—3' idem C 21—37. Andijvie 30—55. Rabarber 18—23. Postelein 12—24. Snijbonen 76—180. Dubbele prinsessen 54—68. Saxa's 33—58. Bospeen 15—47. Boskroten 15—30. Kroten kg 42-49. Waspeen 10—52. Savooiekool 41— 49. Rodekool 13—17. Prei 81—86. De eerste prei werd aangevoerd door de heer J. Pattenier, Domburg. Industrie- en Huishoudschool te Viissingen Aan de volgende leerlingen van de Ge meentelijke Industrie- en Huishoudschool te Viissingen zijn diploma's én getuigschriften uitgereikt II A: Jannie van Belzen. Marja Bouchene, Mar tha Fleurbaay, Sientje Hesjboer. Ina Ko- kelaar, Miep Lukassc, Adche van Mecren- donk, Nellie Meerman, Els Mommaas, Elke Oehlers, Lenle Peters, Son ja Pijl, Anneke Scherpenlsse, Paula van Steene, Suus Wolters. (1 afsewezen. II B: Marjan Antheunisse, Anneke v. d. Berg. Ineke Buijck. Lena van Oemert. Rachel v. d. Heljdt, Willie Holtitamp, Nellie Ize- boud, Corrie de Jager, Paula Kosten, Vera Landkroon, Tilly Minderhout Willy Post, Els Post. Iet Wielinga, Marta Wijkhuisen, I afgewezen. II C: Jannie Acda, Mien Bruisen, Willy Dic- rikx, Nel Dorleljn, Ria Geijs. Thea Ket terij, Nellie Laagland Winder Nel Marijs, Ramna Mohtdoen, Rosa Pérwez, Ans Aan cle vierdaagse wandelmarsen van I Schiiiemahs, Riet Schouwehaar, Anthoi- Nijmegen, die op 21, 22, 23 en 24 juli nette Suurmond (niet lof), Corrie Tax Els a.s. genouden worden, neemt evenals i Verhage, Corrie Wagenaar. Irene Wijger- vórig jaar weer een groep tippelaars gangs, Victorien Tamboer (1 afgewezen1 van de Middelburgse gymnastiekver eniging „Achilles" deel. De deelnemende leden zijn mej. K. Pleijte (voor de 2e maal), en de heren J. Arrioldus (3é maal), J. de Leeuw (2e maal), C. v. d. Mast (2e maal), A. de Leeuw (le maal), C. Sturm (le maal) en J. Adam (2e maal). ai'JaüBiwl C. M. v. 'f Léven (m), Goes, A. Louis se, Kloetinge, J. K. Quaak (m), Krui- ningen, E. Soudpet int), Hansweert, C.. L. Verbeek (m), Krulningen, S. M. Kraaijmes (m), Breskens, P. C. Krombeen (m), Kruidingen. De vol gende heren behaalden liét diploma A: N. W. M-.Wandiei, Oost- en West- Souburg, J. P. de Wild. Colljnsplaat, J. W. .1, P. van Leeuwen, Heinkens- zand, J: Dekker, Kattendijke, J. B. van Oosten; Domburg, J: de Visser, Domburg, H. G. A. de Ru, Middel burg, B. M. Kole (m), Kloetinge, D. J. Hubregtse, 's-Heer Hendrikskin deren, P. A. P. Everse (m), Yerse ke, M L. Jasperse (m), Yerseke, M. de Kbeijer (m), Yerseke, H. G. Mui der (m), Lewedorp, T Meerkamp, van Embden (m), Middelburg, P. G. Mesker (m), Koudekerke, D. J. Pol derman (m), Middelburg, J. I. Pley- te (m), Cadzaöd, J. de Zeeuw (m), Terneuzen, J. Philipsen (m), Terneu- zen. Aan de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg wérden dé bevorderingen en diplomeringen beleend gemaakt. Be vorderd werden: Van de le naar de 2e klas primaire op leiding: G. M. J. v. d. Broek; J. P. J. Castenmlller; j. J. M. Hééren; J. J. Hoogstraate; W. Jansen; J. K. P. Joos- se; G. de klerk; P. F. Koopman; M. G. Ludikhuizè; C. P. v. Luljk; J. C. van Luijk; A. F. S. Marijs: E. I. Munter; M. Neve; M. L. Paulussen; A. Schoenma kers; C. F. verhuist; L Verhuist; w. K. VerSwijyeren; G. Volkers; D. Z. Boon; M. E. Bóöhë; P. J. van Boven; A. B- P. Boöij; J. F. Dekker; N. S. Florisse; W. J. Kasandér; M. C. de Koning; J. Kreuk niet; W. A. Manni; F. J. Meulmeester; M. van Offenbeék; F. R. Poetiray; S. M. Schréurs; H. P. Tèijn; C. Vermazen J. W, Vërstraate; L. Vinke; L. H. de Vópgd; M. E. de Vos; N. van Belzen; S. J. v. Belzen; I. Boone; M. S. Coppoolsé; A. J. Duvekot; J. Edelman; P. Gideonse; A. M. Gillissen; M. C. Hulbregtse: A. J. Janse; S. E. Leuvelink: N. Meerman; J. J. C. de Nood; C. M. A. Peek; H. M. H. Peek; I. M. Pieters: K. Schets; M. J. Schijjver; M. L. Visser; G. Siereveld. H. D. Bakker; D. J. J. Bertlng; S. Brug man; H. P. W. Eland; J. C. FUpse; P. E. Hoogerhoud; D. M Jasperse; J. M. Kluijfhout; M. J. Labruijère; E. Lancel; 3\L Lievense; C- S. Provoost; L. W Schout; C. Schreijenberg; E- Schreijen- berg; L. Schreijenberg; A. J. Stroo; M. - Teiussa; N.-W. Tissink; M. G- J. Wensvoort; M. Wielemakér. Bevorderd van de Ie naar de 2e klas huisnaaisters: M. Besuijen; T. K. M. Ble- séh; E. Boon; E. C. Boon; E. Cordés; A. A. Geensen; F. J. Koeman; M. Lampers; G. P. Leijnse: K. Louws; J. T. Matthijs- se: M. J. M. Net; K. G. de Nood; S. Pattikawa; J. A- J. Rijk: M. Slnay; F. F. Verschuur; J. Vos. Bevorderd van de le naar de 2e klas as sistente in de huishouding: J. C. La Gas- se; E. M. H. Lucas; M M. Tahitu. Diplomering De volgende diploma's werden uitge reikt primaire opleiding: P. Acda; M. Ci. Dekker; T. M. Dolfing: H. den Engels- man (bewijs); Y. T. Felix; S. J. de Graaf; N. J. Hoogestegèr (bewijs): P. j. M. L. Kapel (bewijs); J A Mulder; H- de Vin (béwijs); N. de Vries; V. L. M. v. d. IJssel; M, Aarnoütse; L. Dobbelaar; C. Fiegen; M. C. Gillissen: L. Goedbloed; C, S. de Groot; J. de Hamer; M. C- Koster; E. Kotkamp; A. M. Nlesthoven; M. J, van Pagee; C. T, F, Poortvliet: P. J. de Vlssër; J. Wattel, M. v d. Werff; M. v. Wezel; .T. A. Wielemaker; D. Blok; S. M. Coppoolsé; C. Dingemanse; C. A. Dui- ne; E, Faasse; G. P. Geertse; A. D. Geertvliet; N. Hoëbekè; S. Huibrêgtse: L. A. kraamer; H. Leiwakabcssy; S. Lle- vensè; C. de Pagter; G. Provoost: M. H. Simpelaar; H. E. v. d. Stel; W. S. v. d. Tak. 4 leerlingen ontvingen geen diploma. Huisnaaisters aan A. M. Bakker; D. A. Gabriëlse; J. M. P. Geldof; M. Joosse: T. Labruijère; P. W. Tevei; M. de Witte. Kostüumnaalstërs aan: M. C. Gilllsse; P. Sturm. Assistentie in de hutshouding aan: L. Blmmel; C- J. van den Broeke; J. Dek ker: J M. van Doorn; A. Erdelmann; M. F. E. Geertse (béwijs); J. Hage; R. Hegt; J. Heidendaal: E. J. J. Hendriksc; S. C. Hondsmerk; W. Labruijère; F, J. Leijnse; L. Luljendijk; J. Meerman; L. Provoost; J. F. Sékewaël; W. A. Ver meulen; E. M. J. Villeé; M. Wilten- bürg. 2 leerlingen werden afgewezen. Kinderverzorgsters (schooldiploma) aan E. C. Alfons; C. G. v d. Berg; S. E. Buyze; A. L. L. Cappon; C. J. Evërs- dijk; M. Kwekkeboom; M. H. v. d. Lin de; J. Melis; M. Neve; S. E. Paunussa; W. A. A. Schrier; L. Vermeulen; P. H. Wisse: M. E. Adriaanse; M. M. Broere; C. v. d. Kaay; J. J. F. Kats; S. Luteijn; E. S. Luteijn: S. S. Wille. 4 leerlingen ontvingen geen dipioma. Voor het diploma kinderverzorgster in koloniehulzen uitgaande van de Centra le Raad voor Kinderuitzending zyn ge slaagd: S. E. Buyze; A. L. L. Cappon; M. Hoogerheide; C. Kasse; M. Kwekke boom; I. M. v. Liere; M. H. v. d. Linde; J. J. Kats; E. S. Luteijn; I. K. Oehlers; S. Paunussa; A. J. Smit; L. Vermeu len: J. L. Visser; P. H Wisse, i leerling werd afgewezen. II D Anneke Abbink, Loes Boeije, Dinie Holle- brandse. Ria Joziasse, Trees de Kam. Nel lie Kasse. Corrie Louwerce (met lol). Joke de Moor, Theunie de Nooijër, Jannie de Nooyer, Willy Nyssen. Ankie de Smit, Ger- da van Enennaam, Ina Maas, Lieneke van Zweeden, (4 afgewezen). Assistenten in de huish-iudinc. Qulnta Homburg, Elly v. d. Horst, Nancy Janssens, Wilna Lako, Bep Marteijn, Le- nie Naerebout, Anneke Ncoy'ens, Corrie de Rod, (2 afgewezeh). Huisnaaisters: Erna Borgers, Corrie Heijmans. Lénie Ka- VEILING ROTTERDAM-ZUID. 16 puit. Nieuwe aardappelen gr 20—27, p. 9—15, icriel 3—5. Andijvie 11—J9 Bloem kool A 17—79, B 16—59 Dubb. bonen 1 46— 63, II 44—54 Komkommers A 31—36, B 15—27, c 17—19 Bospeen I 19—38, H 10— 14. S3;j I 17—30. II 13—13 Sla kg 22—42. kroten bos 7—3 Kroten kg 15—30. Rabar ber 1.2—13. Kassntjbonen I 1.05—1.25. II 30—6.-;. Tuinbonen 8-12 Seldery 9—14 Pe- tersfdie 2—12. Waspeen I A 28—31, n A 11—.17. Spitskool 42—44 Sjalotten 8-11. Uien 10—19. Uien m. .or 4—12 Rodekool 21->30, Zilveruien 30—62 Tomaten A ex po; rt 26, binnenland 27—33, B 28. 29—34, C 22--24, 23—27. CC 22 Zwarte bessen 1 2— 2.'tl, II 1.79. Rode bessen I 97—1 16, n 49— 83i Kruisbessen 50—1 00 Frambozen p d. 3 454. Perziken st 12—42. Meloenen 71— 1.-33. Frankénthalers 2 60—2,80. Golden Ja pon I 1.61—2.05, n 80—j SO. June Blood I 1.49—i.ei, H 1.19 Early Laxton 1 1.06— 148, II 81—1.20. Ontario I 2.17—2.20, II 1.521.90. Yellow Transp ST 70-Op 57—71, ST 65-70 56—66, ST 60-ti.' 44—53, ST 55-60 23, H 70-op 47—60 H 63-70 49—63. H 60-03 36—59, H 55-60 S2—48. H 1 31—52. H II 23— 39, K 18—49. Beauty of Bath H 65-70 73— 76, H 60-65 66—71, H 55-60 31 H II 23, K 6—23. EIERVEÏCING ROTTERDAM. Aanvoer: 148.000 stuks, i-rljs per 100 stuks. 00 16.90—17.20, 0 13.90—14.20, 1 1250—13.10, 2 12—12.40. 3 10.90—11.20 4 8.49—9-80, 5 6— 6.40, 6 5-20—5-40, 7 4.60—4.70. AMSTERDAMSE AARD APPELMARKT. 17 juli. De totale da/jomzet op de gehou den aardappel termfjnmarkt beliep 125 contracten. ConsvimpUesector: Furore mrt 16.00. Bintje 35 mm no. 15-70, dec. 16.40, mrt. 13.00, apr. 1870. i860. Bintje 45 mm sept. 16.33, dec 19.00, mrt 21.00, apr. 21.50, 21.60. Voran no. 1250, Record no. 12.59. Libeitas nov 12.no. Potcrsec- tor: nov. 22.10. 22.00. Sirtema-e nov. 24.00, 24.50, 24-60, 24.10, 24.90, 23.00 Voran- b nov. 16.80. Biet wcektotaal beliep 1102 gedane zaken. VISMIJN VEERE. 17 juli. Exprjrt garnalen, aanvoer 747 kg, 149—433. Tong, aanvoer 74 kg, 151— 359. Rog. aaivvoer 17 kg. 15. Onge^rtccr- de its aanvoer 7 kg 16—17. Herdenkingsbijeenkomst in Gues voor H. v. d. Veen Op initiatief van verscheidene vrien den vrm het pas overleden oud- schooJjiQofd H. v. d. Veen te Goes, is vrijdagavond in „de Prins van Oran- ?e ^een. herdenkingsbijeenkomst be leg». die een sober karakter droeg". De éeïöing berustte bij de heer Ph. Ha cerhoék, die o.a. mevrouw van der vejen kon begroeten. A ts eerste spreker voerde de heer J. fc>. Visscher het woord namens de so- tnalistische beweging. Hij herinnerde fcraan, dat de overledene zich reèds vroeg het lot van de arbeiders heeft aangetrokken. De Goese voorman van de P.v.d.A. haalde voorts herinnerin gen op, waarbij hij met name de mens v. d. Veen belichtte. „Dank- .baarheid is de socialistische béwe- ZONDAG 19 JULI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 en 7 ds. Theunissen. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Verweij. Biggekerke: 9.30 en 11 ds. Roscam Abbing. Domburg: 10 ds. Van Vliet, 7 ds. Slrating; 8.45 Duitse kerkdienst. Grijpskerke: 10 ds. Van Duyhe, 2.30 ds. Theunissen. Kle- verskerke: 2 ds. Wieringa. Koude kerke; 10 ds. Metting van Rhijn, 7 openlucht jeugdd. in Toorenvliedt. Meliskerke: 2.30 ds. Hoffman. Mid delburg: Engelse kerk 10 J. den Hol lander; Nieuwe kerk 9 os. Van Haar lem, 10.30 ds. Enker, H.Av., 7 ds. Aalbers, H.Av. Koorkerk: geen dienst. Nieuw- en St. Joosland: 10.30 en 7 ds. Van Haarlem, H. Av. Sou burg: 9 en 11 uur: ds. Haitjema. H. Av., 7 dankz. Oostkapelle: 10 ds. Van Veen, 2.30 ds. Van Vliet. Ritthem: 10 ds. Geels, 2.30 ds. van Duyne. Se rooskerke: 10 dhr. v. d. Meulen, 2.30 gïen dienst. St. Laurens: 10 ds. Kok, Av., 7 ds. Kok (H. Av.). Veere: 10 ds. Wieringa. Viissingen: St. Jacobs- kerk: 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Y. v. d. Schoot; Engelse kerk 9.30 kerk v. longeren; Johanneskeik 9.30 ds. ïwast, 7 ds. Kloosterman; Haven dorp: 10 ds. van der Schoot. Westkapelle 8.30 Duitse dienst: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9 en 10.30 ds. Van Dullemen, 7.30 ds. Geels Egllfce VVullone: Middelburg 10.30 pasteur P. Berthout de Dordrecht. Geret'. Kerk: 10 en 2.30 ds. Th. P. van Belzen. Domburg: .10 ds. Don- dorp, 2.30 ds. v. Heesen. Gapinge: 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke: 10 en 2.30 drs, Vlaardingerbroek. Koude kerke: 9.30 en 2.30 dr. Knoppers. Me liskerke: 9.30 en 2.30 ds. Rothuizen. Middelburg: Hofpleinkerk 9.30, 2 en 5 d3. Rickel. Noorderkérk 9.30 en 5 ds. Utsma. Lutherse kerk 19.30 ds. Homburg. Souburg 9 30 en 2.30 d9. Brederveld. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Lever. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. St. Laurens: 2.30 ds. v. Sluijs. Veere: 10 en 2.30 ds. Kuiper. Viissingen: 9.30 en 5 ds. Homburg. Vrouwenpolder: 10 en 2.30 ds. v. d. (mét lot), Cooé Mommaas (tFJetfëh5? in. Goes verschuldigd aan deze grote pionier, voor al het goede en mooie, dat hij ons heeft geschonken", füdufl de heer Visscher. Vervolgens sprak de heer J. A. Salo- mé uit Goes, namens dg federatie Zeeland van de Verenigingen voor Volksonderwijs, die wees op de apar te plaats, die de heer v. d. Veen in nam. „Altijd stond hij klaar om er op uit te trekken en voor de belangen van „zijn" organisatie op te komen". Ook de heer G. J. van Liere, hoofd van de H. v. d. Veenschool te Goes, voerde het woord tijdens deze bijeen komst. Hij belichtte de figuur van de heer v. d. Veen als schoolhoofd. Een streng, maar rechtvaardig onderwij zer, aldus deze spreker. Het feit, dat een van de openbare lagere scholen in Goes naar hem is genoemd, is een grotere beloning van zijn werk dan welke onderscheiding ook, zo vervolg de hij. 6 Aan deze sobere herdenkingsbijeen komst, die door ongeveer tachtig be langstellenden werd bezocht, ver eende het arbeiderszangkoor „Stem des Volks" medewerking. De heer Haverhoek sprak aan het slot van de bijeenkomst namens mevrouw v. d Veen een dankwoord. Jongen in Haamstede door aanhangwagen overreden Een pensiongast uit Hilversum, de 14-jange H. H., is vrijdagmorgen het slachtoffer geworden van een tra gisch ongeluk in Haamstede. De jongen zat achter op een aan hangwagen, die werd getrokken door een tractor, bestuurd door C. B. uit Haamstede, toen de wagen plotseling een zwenking maakte en de knaap lof), Els Pelupessy, Leida Posthüma, Ijïa- ria Salawané, Nelly Suwljn. Gaby Vërvaet. Leérlin 5-verkoopSteVs. Lies Fleurbaay (mét lof). Elly Héijdens, Tineke Hokke, Ria de Munck (met lof), Jannie Louwerse. Nel de Smidt, Irma Goossen (met lof). Officiële publikatie BEBÖU7VINGS VOORSCHRIFTEN. MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat by hen is ingeko men een verzoek van J. Hendrikse na mens P. Blanker tot het bouwen van een werkplaatsje aan Klein Vlaanderen 95, waarbij de achtergevelrooilijn zal worden overschreden. Het verzoek met tekening ligt voor leder ter inzage op de gemeente-secreta rie, kamer 14. Bezwaren tegen Inwilliging van het ver zoek kunnen schriftelijk worden inge diend tot 1 augustus 1959. Middelburg, 16 jült 1959. Wal. Westkapelle: 9.30 ds. Streef kerk, 2.30 ds. Don dorp. Gereformeerde Gemeente. Aagteker ke: 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke: 9.30, 2 en 6 leesd. Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 leesd. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Viissingen: 9.30. 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle: 9.30. 2 en 6 leesd. Zoutelande: 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg: 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Viissingen: 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg: geen dienst. Viis singen: 10.45 ds. v. d. Wall. Evnng. Lutli. Gemeente. Middelburg: 10.30 ds. ten Rouwelaar. Missingen: 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg: geen d. Viissingen: 10 da. de Boer. Hersteld Apost. Zendingsgem. Viis singen (Bakkérsgang)10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Viis singen (Kasteelstr.): 10 en 5 dienst. Evang. oi> G.G. Viissingen (kazerne Willem III) 10 en 15 ds. Grlsnigt. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter V/ Feikema, Dam 30. tel. 2993; Viissingen: dokter C. C. Sluyter, Julianalaan 9, tel- 2225; Veere, Serooskerke cn Oostkapelle: dokter P. Bom, Oostkapelle, tel. 276; Zoutelande, Koudekerke cn Wastkapelle: dokter M. Huygens, De Casembrootstraat 26, West kapelle tel. K 1187—234. Apotheek Middelburg: Nonhebei, Lange Delft 133. tel. 2538; Viissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22—24, tel. 2066. (Advertentie! Condagsdienst Ta\('s Middelburg TC. WALCHEREN tel 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158. zijn evenwicht verloor. Hij viel van de wagen en kreeg één van de wielen over zich heen. Een dokter consta teerde een bekkenfractuur en een zware hersenschudding en liet het slachtoffer direct naar'het Zweedse Rode Kruïs-ziekenhuis in Zierikzee overbrengen. Mulo-examens Goes Voor het mulo-examen diploma A slaagden vrijdag te Goes, dc dames A. T. Lookman, Wolf aartsdijk, H. E. Littooij, Middelburg. ~J H. de Jonge Heinkenszand, M. Geene. Wolfaarts- dijk, M. C. L. Boogaard, Terneuzen, M. Corthals, Aardenburg, J B, Han- se (M), Oosterland, P J. Harinck (M) en J. D. van Dalen' (M), Goes, C. P. G. Lantsheer (M) Hoek, P. C. Zorge (M), Brouwershaven. C. M. v. Westen (M) en G. C. Slegt (M). Zie rikzee, A. C. M. Claessens <M). Oost burg, T. A. Veenstra cM), IJzendij- ke, G. J. van Gilst (Mj, Colijnsplaat. A. M. Sturm (M), Souburg en A. F. Visser (M), Koudekerke eii dc heron J. Lopulalan, Kruinlngen, J. dc Vis ser. Oostkapelle. w. de Visser, A. J. Sinke en A. Schelling, Middelburg, J. P. Katsman, Wolfaartsdijk, J. J. Slabbekoorn en R. J. u Timmerman, Yerseke, J. C. de Jonge (M), G. Klaassen (M) en P. v Langevelde (M), Terneuzen. A. Juosse (M). Mid delburg, H. v. d. Hoek (M). Nieu- werkerk, A. Visser (M), Goes. W. P. Daansen (M), Oostburg. A. M. d'Hont (M). Groede-, O L. de Visser (M), Kamperland en K. Verhage (M), Koudekerke. Vijf kandidaten afgewezen. M. plus m^uienstandsplo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11