RUNDERHORZELBESTRIJDING LEVERDE MOEILIJKHEDEN S u u r h o f f UITREIKING VAN DIPLOMA'S L.T.S. VLISSINGEN DIPLOMERING EN BEVORDERING L.T.S. VLISSINGEN HERVORMDE KERK VAN SINT- ANNALAND WEER IN GEBRUIK FEESTELIJKE UITREIKING DIPLOMA'S TE OOSTKAPELLE VRIJDAG 17 Julri 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O KANTONGERECHT MIDDELBURG Landbouwers waren niet actief genoeg geweest Voor de waarnemend kantonrechter te Middelburg, rnr. T. W. Attema, stonden woensdagmiddag vier land bouwers terecht, die niet hadden vol daan aan de verplichtingen van de runderhorzelbestrijding. Bij een in mei gehouden controle waren bij ver schillende runderen van de landbou wers levende larven geconstateerd. Verder kwam uit de behandeling van deze zaken naar voren, dat enkele landbouwers de bestrijding van deze horzel een beetje op zijn beloop had den gelaten. Zo had de landbouwer H. D. uit Drie wegen zijn runderen helemaal niet behandeld. Tegen de kantonrechter verklaarde hij, dat dit elk jaar door mensen van de Gezondheidsdienst voor dieren was gebeurd. Ditmaal waren zij echter niet verschenen en D. was vergeten hen te waarschu wen. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, eiste 15 subs. 3 dagen, waarbij de kantonrechter zich in zijn vonnis aansloot. Levende larven wai'en bij vijf runde ren van de landbouwer w. A. B. uit 's-Heer Arendskerke aangetroffen. Deze had de beesten wel tegen deze horzel behandeld. Toen dit niet de vereiste resultaten had en er toch bulten kwamen, bestelde hij bij de vee-arts een speciaal poeder. Hij had echter nagelaten dit poeder tijdig bij de1 vee-arts af te halen. In zijn re quisitoir stipte de officier van justi tie aan, dat B. de bestrijding niet helemaal op zijn beloop had gelaten, hoewel hij ook niet alles in het werk had gesteld om het speciale poeder zo vlug mogelijk in zijn bezit te krij gen. De eis luidde 15 subs. 3 dagen. Het vonnis was ƒ10 subs. 2 dagen. De runderen van de landbouwer P. S. uit Serooskerke waren behandeld door mensen van de Gezondheids dienst voor dieren voordat zij de wei ingingen. Deze waren echter niet teruggekomen voor de gebruikelijke tweede en derde behandeling. Zo was er zes weken lang niets gebeurd. Daar S. ook niet had gewaarschuwd of zelf de behandeling ter hand had genomen werd hij conform veroor deeld tot ƒ10 subs. 2 dagen. Voorlichting De bij deze zaak gehoorde getuige- deskundige D. C. uit Vlissingen, opzichter bij de veeartsenijkunaige dienst, stipte aan, dat het bij. de rundelhorzelbestrijding aan de nodige voorlichting ontbreekt. Conform de eis werd voorts de land bouwer C. A. V. B. uit Ellewoutsdijk veroordeeld tot 15 subs. 3 dagen, omdat levende larven bij enkele run deren waren aangetroffen. De bankwerker A. B. iS. uit Kruinjn- gen was met zijn bromfiets in zijn woonplaats vlak voor een tegemoet komende auto plotseling links afge slagen, waarbij een aanrijding ont stond, De personenauto ging enkele malen over de kop en werd voor on geveer 1500 beschadigd, Verder liep het ongeval goed af. De bank werker was echter niet verzekerd. Verdachte verklaarde, dat hij door de zon was verblind en de auto niet had gezien. In het proces-verbaal stond voorts dat S. voorover op zijn brom mer lag, omdat het zo waaide. De eis was ƒ40 subs. 8 dagen plus toewij zing van een ingestelde vordering van 6,50 voor een kleine reparatie, voor de schade aan de auto was een an dere regeling getroffen. De kanton rechter vonniste met ƒ30 subs. 6 da gen en toewijzing van de vordering. Niet gezien De sjouwer E. C. M. W. uit Waarde was 'op 1 mei op do rijksweg te Krabbendijlie vlak voor een motor fiets afgeslagen, zodat een aanrijding ontstond. De sjouwer verklaarde dat hij netjes had voorgesorteerd, rich ting aangegeven en in zijn spiegel Toestemming voor bouw van 42 woningen te Tholen Donderdagmiddag kwam de teraad van Tholen in spoedeisende zitting bijeen Afwezig waren met kennisgeving de heren J H Bal ~n M. v d. Sande Burgemeester A J. v. d Hoeven deelde mee, dat nu er bericht is ontvangen dat van rijks wege goedkeuring .s verteend voor de bouw van de woningen. De bouw hiervan kan dus officieel doorgaan. Maar als men' de grond aan het landbouwpensioen beschik baar stelt, moet er grondruil plaats hebben met de familie Kerkwijk. B, en W stellen voor, deze ruil te doen, wat met algemene stemmen werd goedgekeurd. Naar aanleiding van dit besluit vroegen R. en W de be voegdheid tot verkoop van bouw grond aan de Jan van Brooist*aat en de Daienseweg Met algen ene stemmen werd toestemming verleend. Deze besluiten houden in dat er nu aan de Jan van Brooistraat 26 wo ningen, aan de Tenankerweg 4 en aan de Daienseweg 12 zullen worden gebouwd. Er worden dus in totaal 42 woningen gebouwd. Iia<l gekeken. De motorrijder had hij niet gezien. De eis van 30 subs. 6 dagen verminderde de kantonrechter in zijn vonnis tot 25 subs. 5 dagen. De motorberijder, de monteur J. H. uit Groede, werd ten laste gelegd dat hij bij een kruising op de linkerweg helft was gekomen toen hij wilde passeren. De eis van 20 subs. 4 da gen vermeerderde de kantonrechter in zijn straf tot 25 subs. 5 dagen. De landarbeider A. W. was op 28 maart te Sint-Laurens met zijn mo tor bij het inhalen te dicht langs twee wielrijdsters gereden, waarbij de meest linkse kwam te vallen. Na de aanrijding was de monteur zonder te stoppen doorgereden wat de officier en de kantonrechter hem zeer kwa lijk namen. Verdachte merkte ter verdediging op dat van de andere zijde een auto kwam. Hierdoor was hij gedwongen vlak langs de meisjes te rijden. De eis luidde ƒ30 subs. 6 dagen. Het vonnis was j 25 subs. 5 dagen. De landarbeider J. W. B. uit Koude- kerke werd conform veroordeeld tot 10 subs. 2 dagen, omdat hij met zijn Oud-Minisfer voor de radio belangwekkend onderwerp Hedenavond om 18.15 kunt U via Hilversum I 402 m, luiste ren naar een belangwekkend commentaar van Oud-Minister J. G. Suurhof. Hij zal 'spreken over de behan deling in de Tweede Kamer van de regeringsnota inzake het sociaal-economisch beleid. brommer een andere jongen had voortgetrokken. Bovendien had hij zich niet netjes gedragen tegen de verbalisant. B. J. V. uit Yerseke werd bij verstek conform veroordeeld tot 10 subs. 2 dagen, omdat hij zich zonder toestemming op andersmans grondgebied had begeven. VOOR HET EERST IN NIEUWE SCHOOL Burgerrteester nir. BKolff gaf geslaagden goede raad Burgemeester mr. B. Kolff heeft don derdagmiddag aan da geslaagden van de lagere technische school te Vlissingen de getuigschriften uitge reikt. Achtenzestig van de negenen tachtig voor het examen opgegane leerlingen ontvingen het zo fel be geerde papiertje. Zeven slaagden met lof. Burgemeester Kolff feliciteerde hen met dit succes en gaf hen goede raad mee; „Studeer als het even kan ver der en wat je ook doet, doe het altijd goed". Daarvóór hadden de geslaagden reeds verschillende raadgevingen ge kregen van de directeur van de school, de heer J. Moorman. Deze gaf voor de ouders en andere be langstellenden, die deze belangrijke bijeenkomst bijwoonden, een kort overzicht van de geschiedenis van het nijverheidsonderwijs in Vlissin gen. „Tot 1946 werd in de Schelde- stad alleen avondonderwijs gege ven", zo vertelde hij. Er was echter grote behoefte aan een „ambachts school". Er werden plannen gemaakt, maar de verwezenlijking zou nog enige tijd op zich laten wachten, want er wa ren vele moeilijkheden te overwin nen. In 1953 besloot de gemeenteraad tot stichting van een i.t.s. en in 1954 werd dit besluit bekrachtigd door een Koninklijk Besluit. De schetsplan- nen werden het jaar daarop op tafel gelegd... en in 1956 wegens de bouw- stop opzij geschoven. Er werd echter iets gevonden: een houten school. Daar gold geen bouwstop voor. En in 1958 verrees een houten schoolge bouw. „De jongens, die nu afscheid ne men hebben de beroerdste, maar Marktberichten AMSTERDAMSE AARDAPPELTEUMIJNMAKKT 16 juli. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermijnmarkt beliep 228 contracten. Consumptiesector: Furore april 16.—, Bintje 35, sept. 14,—, 14.20, nov 15.70, dec. 16.20, mrt. 18.—, april 18.80, 18.50, 18.40, Bintje 45, sept. 16.—, dec 19.—, april 21.50, Voran nov. 12 20, Liber- tas nov 12.10. Poterafdeling: Bintje-e no vember 22.—, 22.10, Eersteling-e noyem- ber 26.60. 27.—, 27.10, 27.50, 27.80, 27.40. 27.20, Sirtema-e nov. 24.50, 24.—, 23.80. 23.70, 23.90, 24-40, 24.60, 24.80, 24.70, Voran-b nov. 17.—. MARKTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse elerveiling Bar- ne veld—Ede. Weekaanvoer ca. 900.000 stuks. Handel vlug. Prijzen eieren 40—50 gram f 5.50—7.46, Idem van 50—57 gram f 7.80—10.41, 57—60 gram f 10.63—11.37. 60— 65 gram f 11.62—12.64. Alles per 100 stuks Eierveillng S.B.E, Aanvoer 285 590 stuks. Handel vlug. Prijzen eieren van 57—60 gram f 10.59—11.30 60—65 gram f 11.51— 12.74, eendeneieren 59—66 gram f 6.57— 9.02; Idem 66—72 gram f 9.50—10.72 allés per 100 stuks. Prijsnotering Gelders-Over-selse vereni ging van elerhandelaren grote bieren van 62—68 gram f 12—13. kleine eieren van 56—61 gram f 11—11.90 henne-ëleren van 38—50 gram f 5.50—850. Eiermaijkt. Aanvoer 1.900.00 stuks. Han del in grote eieren vlug, in kleine eieren kalm. Prijzen eieren van 60—65 gram f 12 —13. algemene prijs 12.50 per 100 stuks, Kiloprijs 2.03 basis SlVg gram. henne- eieren 41—54 gram 5.50—10-00, kiloprijs 1.34—1.85. VISMIJN VEERE 16 juli. 859 kg exportgarnalen 200—425, 08 kg tong 141-401 87 kg rog 16—17, 11 kg ongesorteerde vis 25- -29 De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf MAANDAG 20 JULI 1959 Perzikrode Zomerappel, mits voldoende gekleurd. Early Victoria, 60 mm en op. Oomskinderenpeer, alle mat.°n deze zijn 55 mm en op, 45-55 mm, II 40-45 mm, F. 35-40 mm, kroet beneden 35 mm. DONDERDAG 23 JULI 1959 Early Victoria, alle ma ten. ook de interessantste tijd mee gemaakt", zei de directeur, die verder dc verhuizing naar de nieuwe houten gehouwen schet ste. Op het onderwijs terugkomend zei de heer Moorman: „Het aantal leer lingen is sinds de oprichting sterk gestegen. In 1957 bedroeg het leer lingenaantal 120, in september 1958 telde de school 246 leerlingen. Mo menteel is .het aantal met de part-time-cursisten - ongeveer 350". VAKMANSCHAP. Over de nieuwe vorm van onderwijs zei de directeur: „Specialisatie is voorbij. De l.t.s, leidt niet meer op voor een bepaald „ambacht", maar legt 'n zo breed mogelijke basis voor goed vakmanschap. Dit vakman schap kan de oud-l.t.s.-er verkrijgen door verdere studie, door werk in de praktijk en middels de mogelijkhe den, die het leerlingenstelsel biedt. De leerlingen worden op de l.t.s. in staat gesteld hun richting hout- of metaalbewerking laat te kiezen, waardoor het aantal vergissingen zo veel mogelijk wordt beperkt. Op die wijze heeft men zich aangepast aan de eisen, die door de industrie wor den gesteld. TOEKOMST. Ten aanzien van de toekomst- mogelijkheden voor l.t.s.-leerlin- Belg vloog met scooter bij Spui uit de bocht Zwaar gewond naar ziekenhuis Bij Spui is langs de provinciale weg Axel-Terneuzen donderdagochtend omstreeks half vijf eon zwaargewon de man gevonden. De man lag naast een scooter. Het bleek de Belg J. uit Stekene te zijn, die vermoede lijk omstreeks twee uur die nacht ter plaatse met zijn scooter uit de bocht moet zijn gevlogen. J. kwam daarbij tegen de muur van een wo ning terecht. Het 'slachtoffer is per ambulance in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis in Terneu- zen vervoerd. Belg tijdens duiken bij Yerseke onwel geworden Bewusteloos uit water gehaald Een zwemmer, die deel uitmaakte van een Belgisch gezelschap dat met zogenaamde kikvorsuitrustingen bij Kijkuit te Yerseke naar de bodem van de Oosterschelde dook, werd tij dens het duiken onwel. Een der da mes in het gezelschap merkte het ongeval op en zij waarschuwde een van haar mannelijke metgezellen, die onmiddellijk in het water sprong. De onwel geworden kikvorsman werd met moeite in bewusteloze toe stand aan wal gebracht. Enkele E. H.B.O.-ers uit Yerseke pasten onder, leiding van dokter Ampt kunstmati ge ademhaling toe, waarna de Belg weer bij bewustzijn kwam. Spoedig- daarna vertrokken de geschrokken Belgen uit Yerseke. gen zei de directeur der school; „Er is in Nederland geen gebrek aan niet-technisch geschoolden; technici worden echter overal ge vraagd. Te vaak echter adviseert men jon gens, die op de lagere school goecle prestaties leveren, om naar een h.b.s. of u.l.o. te gaan, hoewel bijvoorbeeld in de Verenigde Staten meer dan de helft van de technici geen handenar beid meer verricht, maar een contro lerende taak heeft. Het l.t.s.-dïploma garandeert al een behoorlijke posi tie in de maatschappij, hetgeen niet wil zeggen, dat men er met dit ge tuigschrift in handen reeds is", Tenslotte deelde de heer Moorman mede, dat het in de bedoeling ligt de leerlingen van het lager onderwijs, die naar de l.t.s. gaan. in een voor bereidende klas onder te brengen. Dit zijn echter plannen, óie wegens ge brek aan ruimte nog even op hun verwezenlijking zullen moeten wach ten. Hierna werd nog het woord gevoerd door de heren M. C. O. de Reeper, hoofd van de afdeling personeelsop- leiding der Koninklijke Maatschap pij „De Schelde", L. H J. de Bruijn namens de commissie van toezicht en D. van Elsacker namens de Stich ting Leerlingenstelsel Zeeland. De heer Jobse sprak namens de ouders der geslaagde leerlingen. Hij dankte directeur én leerkrachten voor het geen zij in het belang van de leerlin gen deden. Donderdag zijn de getuigschriften uitge reikt aan de geslaagde leerlingen van de gemeentelijke l.ts. te Vlissingen. Tevens werden de bevorderingen bekend ge maakt. 3-1arige cursus l.t.s. Bevorderd van V.K. naar le klas: J. D. van Biemen, M. L. Boogaard, P. C. Brandes, w. H. J. Cij- souvv, R. A. P. van Eek, C. Jacobse, D. Kallemein, J. A. M. Leer, J. Lens, A. Meerman, J. v. d. Meule, H. A. Rom- mens (lof), W. Scherper,isse, J. Swart, S. Tilroe, A. C. Wenslnk, A. W. Wijkhüys, S. F. Christiaansen, L. Dingenianse, J. J. van Eenennaam, M. Fep (lof), A. Franke (lof), D. van Haaften, F. Huvers, F. R. de Jonge, J. Lammers, C. Meerman (lof), A. Moerdijk (lof), L. F. Postma, C. J. v. d. Pijl (lof), J. C. Rietbergen', J. L. Sluijs (lof), P. Tange, A. P. Wanjon, C. J. v. d. Weele, J. C. van Zweeden. Niet bevorderd: 5 leerlingen 2-jarige cursus l.t.s Bevorderd van le naar 2e klas algemeene houtbewerking: P. II. M. Al-s, C. J. Blok, C. de Bree (lof), J. le Due, F. C. M. Franssens, J. Jacobse (lof), L. Jacobse, A. Koens, K. A. Pleijte, A. Schenkel, L. M. Tieleman, C. P. Traas, J. W. van Veenendaal, J. de Willigen, E. Wiltjer (lof). Niet bevorderd: 9 leerlin gen. Bevorderd van le haar 2e klas algemene metaalbewerking: G. Adam, J. J. Bergs, F. M. ten Broek, W. Caljouw, I. J. Cop- poolse, C. J. H. M. Davidse, J. N de Feijter, L. M. J. Grootlans. P. ;Hoondert, L. de Koning, H R. Naaijer, J. c. de Nooijer, J. v. d. Peijl, J. Reijerse, S. A. A. Roelse, B. J. A. de Vos, F. v. d. Ber ge, II. Eodry, H. ten Broek, J. v d. Broeke, J. Cracau, H. P- Cijvat, J. G. Dobbelaar, C. v. d. Dries (lof), F. Hoen dervanger, J. E. Hoogesteger, J. P. M. de Jonge, J. Kamermans, H. Kieviet, A. Klaassen, J. Klap, G. van Kleven, C. A. Louwerse, A. Peperzak, G. van Raay. P. J. Riemens, .T- M. van Sluijs, M. K- de Wit, O. L. von Dobschutz, M. P. de Baar. B. C. v. d. Berg, J. Boelhouwer. B. A. Bosman, J. Diesch (lof), E de Groot (lof), W. J. Hament (lof), J. Houtzager, ,W. L. Lievense, N. T. J Mulhuysen, M. J. Parent (lof), L. W. Pjetersz (lof), P de Ridder, J. Roelse (lof), A. van Rijswijk (lof), W. Smak, J. van Soelen, A. Tange, K. A Theune, A. Vrijenhoelc, W. J de Kok (lof). Niet bevorderd: 14 leerlingen. Het getuigschrift der 2-jarige cursus l.t.s. werd uitgereikt aan de volgende leerlin gen. Algemene houtbewerking: R. M. van Akkeren, W. 1. Almekinders, J. L. C. v. d. Broek, A. J. v. d. Dries, L. G. Franke Oof), W, C. Geuze, P- Jacobse, J. W. Jobse, G. Joosse, M. P. Kaljouw, P. J. Kambier, A. Leijnse (lof), I. M. Maes (lof), C. Marcusse (lof), J M. v. d. Meer, G. Meesen, J. Moerdijk (lof), F. D- G. Prins, M, A. Rosier, F. Schaeffer, J- Selen, A. P. Steketee, J. G. Stuut, J. I. Tange, A. G. Tuin, J. Zurhaar Afgewe-' zen: 6 leerlingen. Algemene metaalbewerking: II. C J. Barten, P M. Bom, F A. Broeksma, A. Bronke. P. Brouwer, .T. m Cevaal. C P. Cieeren, H. W. T van Dalen, G, J. Eckhardt, P. A. Geelhoed, R. P. Geer vliet, P. A. Geldof, H. C D. Gleruvn (lof), J, A. F, Hollebrandse, L. C-. Hollemans, C. Houtzager, I. Huibregtse, L. W. Jo- ziasse, S. Koole, J. J. M. van Kooten, H. Kort, L. Ic. Leemvesteyn, p. Loekemeijer, L. L. -Louwerse, C W Maas, H Masten broek, J. v. d. Meule, J. I, Minderhoud, J. Moeïaarfc, P; de Nooijer, J. v d. Pias- se, A. W. J. Rietbergen, N. Roelse, A. J. Roose (lof), G. P A- Schout, C- L. B. Tanghe, B. Tuhuleruw, W- M. Verstraate, L. Waisapy, A. E. de Wever, J. A. Wisse- link. Afgewezen: 15 leerlingen. Bevorderd van 3e naai 4e klas der 4-ja- rige part-time opleiding: B. L. Boussen, A. Brasser, L. Grim (lof), A, Martens, C. Pierens, H. J W. Wiskerke, P. L. Bakker J. A. Corré, J F, Corthals, H. Geleyn, G. A. A. Steutel, J. Witte, J. v. d. Woestijne, H. Wijgergans, J. W Elve. J. v. d. Meer, J. P. Pauli, J. D. Pro voost, M. Selen, R. B- Arens, J. Bom- meljé (lof), J. den Decker (lof), J. A. Die- leman, H. Dorland, J, A. Goozen, J. Hu- ser, P. Janse, H. Lous (lof), A. A. de Meester, W. J. Nieuwenhuizen (lof), W. M. Nijsse, J. P. Raaphorst, c. Schout, L. NA GRONDIGE RESTAURATIE Grote belangstelling tijdens oneningsdienst Iu 'n tot de laatste plaats bezet kerk gebouw is donderdagavond het uit gebreide en gerestaureerde hervorm de bedehuis te St.-Annaland officieel in gebruik genomen. Dankbaarheid jegens God en vreugde over do ver nieuwde kerk voerden de boventoon tijdens de bijzondere kerkdienst van gisteravond, waarin de president- kerkvoogd, de heer J. Boon het Gods huis overdroeg aan de voorzitter van de kerkeraad, ds. P. Westland. Bij de aanvang van de dienst werd gezamenlijk gezongen psalm 84: 1 en 5, waavna de" predikant uit tl Samuël 7: 1-17 las. In een kort begroetings woord richtte ds. Westland zich tot de genodigden en zijn meer dan dui zend aanwezige gemeenteleden. „Het is een dag van grote vreugde en daarom past het ons onze dank je- fens God te betuigen", aldus de pre ikant. Verheugd toonde hij zich voorts over de groei van zijn gemeen te. Hierdoor werd het noodzakelijk de kerk met twee zijbeuken uit te breiden. De president-kerkvoogd, de heer J. Boon. deelde verschillende cij fers over de bouw mede. De twee nieuwe zijbeuken bestaan uit 432 zit plaatsen. In de „oude" kerk kwamen 60 stoelen te vervallen, zodat het to tale aantal zitplaatsen van de uitge breide kerk op 1063 werd gebracht. Bij de bouw moesten vele moeilijkhe den worden overwonnen, maar mede dank zij de royale steun van de ge meenteleden is een en ander vlot ver lopen. De gemeenteleden brachten 60.000 bijeen in het bouwfonds, zij leende voorts 135,000 aan de kerk en voprts werd een lening aangegaan met do Boerenleen bank van 80.000. „We komen thans nog 40.000 tekort. Daar om verzoek ik degenen die be zwaar niaken tegen het aangaan van een nieuwe geldlening met de Boerenleenbank hun bezwaren voor aanstaande zaterdag ken baar te maken", aldus de presi dent-kerkvoogd. „Naast God, zijn wij aan velen dank verschuldigd", eindigde deze spreker. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak J. Verberkmoes, J. Baaljens (lof), A. van Dalen, J. D. Lievense.K. van Belzen, A. W. Bodin, P. J. Donze, H. Everts, W. den Engelsman, A. Filius, A. K.' Hofman, M. Hollander. H. W. Jasperse, R E Lent- ze, J. P. de Nooijer, H. B. Siegers, W. Willemsteyn, J. Wolf. Niet bevorderd: 5 leerlingen. AAN CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Leerlingen verzorgden aardig programma Donderdagmiddag werd in liet ver enigingsgebouw te Öostkapelle met enig officieel vertoon aan 19 tweede jaars primaire leerlingen van de chr. landbouwhuishoudschool „Oranje zon" het diploma uitgereikt. Dit ge beurde door de voorzitter van' het landbouwhuishoudonderwijs, de heer B. II. G. ter Haar Romeny. burge meester van Wolfaartsdijk. Vooraf hadden de leerlingen onder de titel van „Het jaar rond" een aardig pro gramma opgevoerd. In zijn openingswoord bracht de heer B. H. G. ter Haar Romeny de leer- krachtendag van de Z.L.M. land- bouwhuishoudscholen, die enige tijd geleden in Öostkapelle werd gehou den, in herinnering. Voor het slagen van die dag hadden de directrice van de landbouwhuishoudschool „Oranje zón", mej. P. M. de Wilde, alsmede de andere leerkrachten en de leer lingen, zich zeer beijverd. Na het openingswoord brachten de leerlingen het programma „Het jaar rond" op de planken, waarin zij in korte schetsjes de twaalf maanden van het jaar uitbeeldden. Dit gebeur de op alleraardigste wijze, terwijl de aankleding van het geheel op vin dingrijke manier was verzorgd. In dit programma was een grote plaats ingeruimd voor zang, volksdansen en voordracht. Het geheel was ingestudeerd onder leiding van het onderwijzend perso neel. De verschillende kostuums wa ren door de meisjes zelf vervaar digd. Verder werden twee mooie pop- penkamers getoond; die de tweede jaars leerlingen in de laatste lessen handenarbeid hadden gemaakt. Deze poppenkamers worden geschonken aan de stichting Kinderzorg. Na dit feestelijke gedeelte, waarmee de meisjes veel eer inlegden, werden de diploma's met een toepasselijk woord door de heer ter Haar Romeny uitgereikt. Hierna werd het woord gevoerd door de heer K de Buck, die de geslaagden adviseerde met dit resultaat verder te studeren. Aan de twee best geslaagde leerlingen, E. C. Lous en C. P. Paardekooper, over handigde mej. De Wilde een boek werk. Mej. P. Mesu kreeg als win nares van een door de Z.L.M. uitge schreven opstelwedstrijd door de heer ter Haar Romeny een fotoboek over het Koninklijk Huis aangebo den. Namens de leerlingen ontvingen de dames De Wilde en H. J. Noback een fruitschaal. De heren A Franken en A. Geertse, alsmede ds De Groot werden ook bedacht met een ge schenk, Geslaagd zijn: S. E. A Haart, T; de Bruijn, J. Gideonse, N. J. Hillebrand, J. den Hollander, C.*S. Maljaars, M. Roose, M. P. Adriaanse, P. Mesu, C. P. Paardekoper, V. Verhage, E. J. Adriaanse, J. Corré, E C. Lous, M. Provoost, M. Willemse, M. de Voogd, C. E. de Visser en A. hWisse. Hierna verkreeg burgemeester J. v. d. Bos het woord, die de nieuwe kerk een sieraad voor het dorp noemde Bewondering zeide spreker te hebben voor de grote offervaardigheid van het hervormde volksdeel van St.-An naland. De afgevaardigde van de classis, de heer W. van Brooijen uit Stavenisse, bood zijn gelukwensen aan met het gereed komen van de uitbreiding der kerk. Hij wees erop, dat het tegenwoordig niet zo vaak meer voorkomt, dat de kerken uit breiden wegens ruimtegebrek. Na mens de provinciale kerkvergadering voerde ouderling M. Krij'ger uit Brui- nisse het woord. Ook hij prees de of fervaardigheid van de hervormden in St.-Annaland. Nadat ds. F. van Die ren uit St.-Philipsland enkele woor den had gesproken, droeg de presi dent-kerkvoogd de uitgebreide en ge restaureerde kerk over aan de voor zitter van de kerkeraad, ds. P. West land. Tijdens de liturgische dienst preekte de predikant naar aanleiding van I Corinthe 9 vers 3: „Ik heb dat huis geheiligd, hetwelk gij gebouwd hebt". MIDDELBURG Molenwaterconcert Op vrijdag 17 juli a.s. zal de muziek vereniging „Excelsior" in de muziek tent op het Molenwater te Middelburg een concert verzorgen. De uitvoering begint om acht uur. Het programma luidt: 1 The great little Army, mars, K. J. Alford; 2 In het land van de Indra, ouverture, P. Lincke, S. P. van Leeu wen; 3 Goud en zilver, wals, Fr. Le- har; 4 Fantasie Maritana, Wallace Kessels; 5 Appil aux trómpettes, mai-s, E. Ney; 6 Trafalgar, mars, W. Zehle; 7 Poppenwals, J. Bayer; 8 The appeal uit de „suite Bohemian", J. Ord Hume; 9 Fantasie Rigoletto, G. VerdiJakma; 10 Lynwood, mars, J. Ord Hume. Bromfietser gaf geen voorrang Om tien voor vijf kwam het woens dagmiddag op het kruispunt Sint Pie terstraat, Balans en Spanjaardstraat te Middelburg tot een vrij ernstige aanrijding, toen de Vlissingse brom fietser A. L. W. geen voorrang ver leende. Deze reea over de Balans, richting Spanjaardstraat en gaf geen voorrang aan een personenauto, be stuurd door P. A. B. te Middelburg, die voor hem van rechts uit de Sint Pieterstraat kwam. De bromfietser, die vermoedelijk een hersenschudding opliep, werd in het Gasthuis opgeno men. De bromfiets werd zwaar be schadigd, terwijl het autoportier werd ingedeukt. VLISSINGEN Openluchtbal op de Oude Markt De drukte die in Vlissingen des avonds gewoonlijk is te zoeken op de boulevards, was donderdagavond verlegd naar ed Oude Markt. Het marktplein was namelijk herschapen in een enorme dansvloer, waar van negen uur af door honderden Vlissin- gers en minstens evenveel toeristen met overgave is gedanst op het open luchtbal van de Vlissingse Zomer Show, dat muzikaal werd verzorgd door een dansorkest, waarin onder anderen de saxofonist Cor van de Bout en de drummer Ko Keemeling speelden. De muziek klonk aange naam tussen de oude geveltjes, de sfeer was prettig1 en het bal werd in de beste stemming tot laat in de avond voortgezet. I Zevenhandbaltoernooi De uitslagen van de wedstrijden in het zev/'nhandbaltoeraooï van de Vlissingse Zomer Show, die donder dagavond op het Bonedijkeplein te Vlissingen zijn gespeeld, luiden: Ma rathonEMM (d.) 8—0; Marathon EMM (h.) 4—8; door dit resultaat is een beslissingswedstrijd voor de kampioenstitel noodzakelijk tussen EMM en Olympus. Deze wedstrijd zal 11 augustus worden gespeeld; OlympusVolharding' (d.) 61; WalcherenHellas (d.) 45. Bij de dames staan op het ogenblik liefst vijf teams bovenaan, elk met vijf punten uit vier wedstrijden. Het zijn de teams van Marathon, Zeeland Sport. Walcheren, Hellas en Olym- pus. Officiële publikaties MIDDELBURG. ONTTREKKEN SMIJTEGELDBRUG AAN OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend, dat het besluit van de Raad dier gemeente van 13 maart 1959 tot het onttrekken van de Smijte- geldbrug aan het openbaar verkeer door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd bij besluit van 23. juni 1959, no. .107, 2e afdeling. Het besluit ligt ter mzage vanaf heden t/m 8 augustus 1959 ter gemeentesece- tarie (kamer 14). MIDDELBURG. VERNUMMERING PANDEN EN VERANDERING STRAATNAMEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat de vernummering der panden en veran dering van straatnamen, waartoe bij.hun besluit van 22 Januari J-l. is besloten, thans heeft plaatsgevonden. Dientenge volge zijn de navolgende straatnamen veranderd: Lageweg Oosterscheldestraat. Kleverskerkseweg gedeeltelijk Klevers- kerkseweg, Siloweg en Nijverheidsweg. Industrieweg gedeeltelijk Dampoort- weg en Oostperkweg. Oud Arnemuidsvoetpad gedeeltelijk Oud Arnemuidsvoetpad Oude Veerseweg en Schorersdreef. Beltweg Oude Veerseweg. Bovenstaande vernummeringen c.a. zijn gecontroleerd en vanaf heden dient de nieuwe straatnaam en/of het nieuwe huisnummer op poststukken c.a. te wor den vermeld. Burgemeester en Wethouders van Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3