Renners uit de „Middelkamp-school" zijn overal gevreesde tegenstanders De Ronde van Midden-Zee land is voor de ontwikkeling van „Theo Middelkamp" van groot belang, want het zijn juist de evenementen als deze welke de jongere leden activeert en welke de senioren in staat stelt zich op internationaal plan te werken. Om deze reden heeft Mid delkamp steeds het verrij den van klassiekers in ploegverband voor gestaan, d.w.z. organisatorisch naar het voorbeeld van de Tour de France en dergelijke etappewedstrijden. De Mid delkampleiding stelt zich op het standpunt dat door ploegverband de renners zich optrekken tot een ni veau dat hen in staat stelt ook later individueel tot prestaties te komen. In de „Ronde" gaat het echter niet alleen om spor tieve en recreatieve belan gen. De grote«zakelijke me dewerking in de Ronde van Midden-Zeeland, vooral tot uiting komende in de spec taculaire publiciteitskara- vaan, is een bewijs, dat het zakenleven, zij het schuch ter, in toenemende mate haar aandacht op Zeeland vestigt. Het bestuur van „Middel kamp" verheelt daarbij niet dat de door de gemeente Goes zo spontaan verleende morele en materiële mede- TUSSEN DE RE GELS van deze, pagi na door zijn de por tretten van enkele veelbelovende jonge Zeeuwse renners te zien. Stuk voor stuk vestigden zij de aan dacht reeds op zich en ongetwijfeld heb ben zij het Zeeuwse amateurskorps, dat de laatste jaren door overgang van renners als Rentmeester, Huissoon, De Roo en Van Sluis naar de profs aan kracht had ingeboet, weer sterk gemaakt. De eensgezinde me ning van dit sterke, maar jonge viertal over de Ronde van Midden-Zeeland: „Ontzettend lang, maar de favorieten moeten heel hard gaan willen ze ons uit de wielen rijden FRANS SCHRATJWEN uit Ossendrecht De Ronde van Midden-Zcc- land is kunnen uitgroeien tot een propagandamedium voor Zeeuwse commerciële, sportieve en recreatieve be langen. Elke keer dat de „Ronde" in de internati onale pers, radio en tele visie wordt genoemd, wordt het Zeeuwse belang ge diend, en daarom is de „Ronde" uitgegroeid tot een zaak van alle Zeeuwen. Het bestuur dat in septem ber zal recipiëren ter gele genheid van het eerste lus trum, is momenteel samen gesteld uit de heren A. G. Verhulst, voorzitter; J. de Regt, secretaris; A. de Schipper, penningmeester; A. de Coninclc, algemene dienst; J. v. d. Loo, secreta ris sportcommissie; J. Pou- wer, commissaris; K. Mol, commissaris. Voor vele wielerliefhebbers een vertrouwd beeld: een groep van sterke renners gevlucht uit het grote pele- ton, en die 'elkaar nu angst vallig in het oog houden. Zal zo'n grote groep vluch telingen ook zaterdagmid dag in de Ronde van Mid den-Zeeland Je zien zijn Zeeuwse wielerclub viert eerste lustrum CEES RAAS uit 's-Heerenhoek lerkringen gesproken van de „Middelkamp-school". Toen het Middelkamp-lid Emiel Verstraete enige weken geleden de klassie ke kersenronde van Mier- lo op zijn naam schreef, kenmerkte een van de landelijke dagbladen hem als een telg van de „har de" Middenkamp-school. „Zwart-gele" escadron en „stoere" Zeeuwen zijn even zovele adjectieven en typeringen van de Zeeuw se renners. „Middelkamp" heeft in binnen- en bui tenland een naam verwor ven welke de Zeeuwse sport in het algemeen een goede naam heeft be zorgd. Het ligt niet in de bedoeling de zeer vele activiteiten van de Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp" hier de revue te laten passeren. werking voor de opbouw van de „Ronde" van vér strekkende betekenis is ge weest. In één adem wordt daarbij genoemd de finan ciële steun van de Goese evenementencommissie. On geacht de grootte van spor tieve gebeurtenissen blijft het financiële begin altijd een der moeilijkst te ne men hindernissen. Zonder deze eerste stap wa re de „Ronde" waarschijn lijk niet tot stand gekomen. HARRY DEEGENS uit Middelburg land werd over alle ca- tagoriën (nieuwelingen t> ni. profs) Het mag een unicum in de Nederlandse wieler- historie worden genoemd dat een vereniging in slechts vijf jaar tot een dergelijke hoogte is ge komen, temeer omdat „Theo Middelkamp" naast de kampioenstitels vele andere nationale en in ternationale wapenfeiten op haar naam heeft staan. De kostbare trofeeën in Het clublokaal te Goes spreken daarover duide lijke taal. De velé initiatieven van „Middelkamp" zoals men de clubnaam in de wieler- taingen gemakshalve af kort, getuigen van een bloeiend verenigingsleven. Het ziet er naar uit dat de iks. Ronde van Midden-Zee land de bekroning van de afgelopen vijf verenigings jaren gaat worden. Deze model-ronde is misschien wel karakteristiek voor de grootse initiatieven, die het MIddelkampbestuur beheer sen. Weliswaar beschikt Middel kamp over vooraanstaande amateurs en profs, maar bet ls opvallend dat de Mid- delkampsuccessen vooral in ploegverband werden ver worven. Niet voor niets wordt in Nederlandse wie- KEES LUTE uit Goes De internationale Ron de van Midden-Zeeland 1059 valt samen met het eerste lustrum van de Zeeuwse ren- en toer club „Theo Middel kamp". Op 8 september a.s. is liet vijf jaar ge leden dat deze wieler club werd opgericht. En het is één van de be langrijkste wielerclubs in Nederland geworden omdat de Zeeuwse ver eniging in 1957 en 1958 in successie ïnterclub- kampioen van Neder- 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 38