Snelle berichtgeving houdt toeschouwers op de hoogte Verkeersregeling rond reclame- en rennerskaravaan ingewikkeld 10 Verkeerspolitie „verkende" gehele route reeds HONDERDEN POLITIEMANNEN komen zater- dagmiddag in actie om de Ronde van Midden-Zee land veilig door Zuid-Beveland en Walcheren te loodsenTrouwens: niet alleen op de wedstrijd middag zelf! Want het spreekt vanzelf, dat de ver keersregeling in verband met de lengte van de pu blieiteitskaravaan (ruim 1 kilometer) en het lang gerekte rennersveld, goed voorbereid moet zijn. In de steden en dorpen hebben de manschappen van gemeente- en rijkspolitie dan ook reeds uitvoerige instructies gekregen en leden van de verkeerspo litie hebben zelfs de gehele 200 kilometer lange par koers reeds „verkend" Maar dc race is ook in dit opzicht zo goed voorbereid, dat het met de verkeersre geling zeker niet gaan! Het is niet voor de eerste maal, dat op de smalle we* gen van Zuid-Beveland wielrenners zullen suizen...* De foto is er een bewijs van, dat het al veel eerder, gebeurde. Hier zijn Bram van SluisTheo van Wij- chen, Jaap Huissoon en Jan Westdorp te zien in een wedstrijd in de buurt vati Lewedorp. In feite begint die ver keersregeling zaterdagoch tend al vroeg op de Goese markt. Vier parkeerwach ters zorgen er hier voor, dat de publieiteitskaravaan zo wordt opgesteld, dat de wagens vlot achter elkaar kunnen wegrijden! Al die wagens van de reclameka ravaan worden daar nauw keurig gecontroleerd op stoplichten, richtingaan wijzers enzovoort. Vooral die stoplichten zijn uiter aard zeer belangrijk bij rij den in colonnes Ondertussen vergt ook Ie opstelling A an de ren- ïerskaravaan de nodige verkeersleiding! Die lta- Men sproeie in de lucht Onder welke weers- omstandigheden zul len de tientallen ren ners zaterdagmiddag over de Zeeuwse we gen stuiven f Dat is een vraag, die niet al leen de organisatoren, maar eek de renners- zélf bezig houdt... Natuurlijk is de leans redelijk, dat het smoorlieet zal zijn en iedere coureur snakt dan al spoedig naar verkoeling! De oplos sing ligt voor de hand: werp de ren ners nat met verfris send water... Dat is zo de gewoonte in de Tour do France, in de Giro, en het mag fbij een flinke warm te) ook de gewoonte worden in de Ronde van Midden-Zeeland. In dit verband één advies: gooi geen em mers water leeg op de voorbij stormende renners! In het verle den zijn daardoor na melijk al tal van on gelukken gebeurd, omdat de snel rijden de coureur het water met een zware smak tegen zich aan krijgt.Voor wie de renners verkoeling wil brengen is er ech ter een oplossing: be sproei de renners met een tuinslang, maar niet \n het gezicht van de renners. Men sproeie dus in de lucht. ravaan telt namelijk oiet alleen 120 renners, maar ook nog drie jury wagens, een wagen van de gids, een auto van het organisatiecomité, een wagen van liet wed strijdcomité, een tiental motorordonnansen, tal van pers wagens, een re portagewagen, twintig auto's van ploegleiders, een ambulancewagen van het Rode Kruis met aan boord dr. J. B. van Weiten uit Goes, twee auto's van de pre miecontrole en tenslotte de bezem wagen, die open staat voor uitge vallen renners Deze massale colonne van al lerlei wagens en 120 renners wordt vooraf gegaan door twee gemo toriseerde agenten van de verkeerspolitie. Heel die karavaan van ren ners en volgauto's stelt zich op rond de Magdalenakerk en schuift later door naai de Markt als de publiei teitskaravaan vertrokken is. Bovendien rijden ook nog mobilofoonauto's van de verkeerspolitie mee, die er voor zorgen, dat de zaak op de rijkswegen en bij ver- keersovergangen goed ge regeld wordt Verder zijn er dan nog motorrijders van de wedstrijdleiding, die er voor zorgen, dat moge lijke obstakels vooral op de smalle wegen onder weg opgeruimd worden Er komt meer bij die verkeersregeling kijken, dan men denkt, want er is ook nog dit: als bij voorbeeld een renner van de Zwitserse ploeg een geslaagde uitlooppo ging heeft ondernomen en voor het peloton uit fietst, zorgt een motor ordonnans er voor dat de ploegleidersauto van de Zwitserse renner naar voren wordt ge haald Ingewikkelder wordt het nog als bij voorbeeld een groep van 10 renners aan de haal gaat P.Z.C.-reportagewagen geeft nieuws aan de kijkers bij publieiteitskaravaan SNELLE BERICHTGEVING Zelfs tijdens de Ronde van Midden-Zeeland zal de Provinciale Zeeuwse Courant zich aan dit devies houden! In de publieiteitskaravaan, die ruim een uur voor de renners uitrijdt, trekt namelijk ook de reportage- wagen van de P.Z.C. mee. En via de luidsprekers van deze reportage-wagen zullen de toeschouwers vernemen hoe het er op dat moment in de renners karavaan voorstaat. Een simpel voorbeeld: wan neer de publieiteitskaravaan door Vlïssïngen rijdt, zwerven de renners nog ergens in de Zak van Zuid-Beveland. Dankzij de reportagedienst van de P.Z.C. krijgen de Vlissingers echter precies te horen hoe de stand van zaken in het rennersveld is, bijvoorbeeld in de buurt van Heinkenszand Hoe wordt deze snelle berichtgeving bereikt? Vooral dankzij de mede werking van de Bescher ming Bevolking In liet rennersveld rijdt namelijk een persauto van de P.Z.C. en „aan boord" van deze wagen is ook een B.B.-er, die dankzij een eveneens in de wagen aanwezige zendapparatuur het nieuws lieet-van-de- naald doorgeseint naar een luisterpost in Vlis- singen. En deze luister post seint het op zijn beurt weer door aan de reportagewagen van de P.Z.C., die meerijdt in de publieiteitskaravaan en die.in het bezit is van een zend- en ontvangap- paratuur Eenvoudig, betrouwbaar en doelma tig dus! Overigens zal de „Zeeuwse ether" niet al leen bezet zijn met de radiogolven, die tussen PZC-perswagen, luister post en PZC-reportage- wagen gewisseld wor den. In de rennerskafa- vaan rijdt namelijk ook nog een reportagewa gen van de organisatie mee, van waaruit Ba rend Barendse de toe schouwers van commen taar voorziet. Verder is er in Goes bij de start en finish, waar ook het afwachtingsprogram- ma wordt gehouden, nog een reportagedienst. Bijna van minuut tot minuut worden de toe schouwers bij het af- wachtingsprogramma op de hoogte gehouden van de strijd in de Ron de van Midden-Zeeland. Als bijvoorbeeld een groepje renners bij Oostkapelle aan de haal is gegaan, weet het pu bliek in Goes dit enkele minuten later. Dat alles wordt bereikt dank zij radio-verbindingen Zonder twijfel: snelle berichtgeving

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 26