KAN ZEEUWSE FAVORIET PIET RENTMEESTER NOGVLAMMEN? 5 EN DIT IS de renner, die met rug-nummer 1 van start zal gaan: Piet Rentmeester, de talent volle renner uit Yerseke, die de kopman is van de eerste Middelkamp- ploeg. Zonder twijfel hebben véle Zeeuwse supporters hun hoop op hem gevestigd. Overi gens bewijst deze foto, dat Rentmeester zich niet alleen in een ren- nersvéld thuisvoelt, maar ook op een grasveld Het boerenbedrijf kent hij bijna even goed als zijn racefiets! v Knoops, Van Straaten en Kemenade. MOEILIJK. Al deze renners schreven een of meerdere wedstrij den, waaronder tal van klassiekers op hun naam. Zoals bekend is Van Entho ven kampioen van Neder land 1959, terwijl Huub Zilverberg de 6 daagse étappewedstrijd „Olympia Tour" 1959 op zijn naam schreef. Mick Snijders won in dezelfde Olympia Tour het puntenklassement en ze gevierde in de tweedaagse klassieke ronde van Bra bant. Harry Scholten won de voorjaarsklassieker Ron de van Noord-Holland. Jan sen schreef de klassieke ronde van Zuid-Holland op zijn naam. Jan Hugens boekte een triomf in de Ronde van Friesland. Bij zo veel prominenten valt de uitslag dus-moeilijk te voor ONGETWIJFELD één van de grootste favorieten althans na de sterke bui tenlanders is de Neder landse kampioen op de weg Dick Entliooen uit de Gro te IJpolder bij Halfweg. Deze foto laat nog weer eens zien, hoe hij ruim een maand geleden bij de Ne derlandse kampioenschap pen op het circuit van Zandvoort als eerste over de streep gaat. Zal hij zo'n huzarenstukje in Goes kun nen herhalen f Slot van pag. 3) twijfeld ook krijgen het zaterdagmiddag zwaar te verdurenWie zijn alzo die Nederlandse favorie ten? NIET „VLAMMEN." Laten we beginnen met de Zeeuwen. Natuurlijk komt dan onmiddellijk de naam van Piet Rentmeester naar voren. Ongetwijfeld is de man uit Yerse een coureur van klasse, maar zoals al gezegd heeft het Tunesische avontuur aan zijn conditie geknaagd. Dat werd ook nog weer duidelijk in de- Ronde van Kruiningen, waarin hij weliswaar uit stekend meekwam, maar waarin hij toch niet zo „vlamde" als gewoonlijk. En juist dat „vlammen" om nogmaals 'n n oord uit het rijke wielerjargon te gebruiken is nodig om een rit als deze Zeeuwse klassieker te winnen...... Het is te ho pen, dat Rentmeester, die bij de geselecteerden voor het wereldkampioenschap zit, daartoe zaterdag weer iu staat is...... BETEUGELEN Er is nog een Zeeuwse fa voriet: Emiel Verstraete uit Eede. Twee weken gele den werd hij een schitte rend winnaar van een semi- klassieker bij Helmond. Daarbij liet hij renners als Kees Lute, Jan van Geel, Coen Niesten, Mick Snij ders, Ab van Egmond, Henk Zilverberg en Jansen. Maar er zijn meer Neder landse renners, die zullen trachten het buitenlandse geweld te beteugelen. We noemen Jan Hugens, Jan Jansen, Harry Scholten, J. v. d. Putten, Zilverberg, Van Kreuningen, Van Entho ven en Knops. Van de ge vaarlijken noemen we nog: Van Egmond, Niesten, Gel dermans, Hofmans, Lotz. Belgische ploeg favoriet™ De Ronde van Midden-Zee land is niet alleen een ge vecht tussen individuele renners; er is ook een strijd voor de ploegen. Wie van de 20 equipes zal deze strijd in het ploegenklasseinent winnen? Vrijwel alle insi ders houden net op de Bel gische a-ploeg van de Ko ninklijke Lierse Bicycle Club. En met renners als Lode Troonbeeckx, Jan Meuris en Harry de Preter is deze ploeg Inderdaad in drukwekkend sterk. De be langrijkste concurrenten van deze Belgische ploeg zijn ongetwijfeld de geselecteer den van de K.N.W.U.: met name Enthoven, Snijders, Balvcrt en Van Egmont. Ook de Zwitserse ploeg met Gimmi, Rüegg en Gallati is voor het ploegenklassement niet kansloos. Uiteraard zijn ook de Middelkamp ploegen favorieten met ren ners als Rentmeester, Ver straete, Lute, Van Geel, Niesten en Nijdam. Gevaar lijke outsiders zijn de En gelse équipe en de Spartaan uit Den Haag. Wij betwij felen of De Zwaluw uit Vlijmen onder aanvoering van Huub Zilverberg do glanzende vorm, die haar de ploegenzege in Olym- pia's Toer bezorgde, zal be naderen. De buitenlandse concurrentie is veel groter, terwijl ook de Nederlandse ploegen veel sterker zijn geformeerd. spellen. Vast staat dat de Zeeuwen zeer sterk voor de dag komen. DOORSLAGGEVEND. Hoe ook het verloop van de wedstrijd moge zijn, één ding staat vast dat de Ron de van Midden-Zeeland 1959 een felle strijd tot de laat ste minuut zal laten zien, want wat de Nederlanders betreft zullen de geselec teerden voor het wereld kampioenschap hun verkie zing willen rechtvaardigen, terwijl daarentegen de ge- passeerden zullen trachten zich dubbel te doen gelden om de K.N.W.U.-ploeg te kraken. Het is voorts be langrijk te weten dat be halve de in de K.N.W.U.- ploeg opgestelde kandidaten ook -de overige geselecteer den meedingen, maar zull>s ondergebracht in de andere ploegen. De Zeeuwse Ronde zal wel licht voor de K.N.W.U.- sportcommissie bij de beoor deling van doorslaggevende betekenis blijken te zijn, want gezien de internatio nale sparringpartners en de opbouw van de ronde zul len de nog resterende Ron de van Overijssel en de Acht van Chaam voor wat de amateurs betreft aan voornoemd oordeel niet veel meer kunnen veranderen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 21