SCHOOLBESTUUR A. J. POLDER KWAM TE LAAT IN BEROEP Honderden en nog eens honderden KOOPJES seizoen-opruiming „YVONNE" WALCHEREN LANDBOUWHUISHOÜDSCHOOL TE 'S-HEER ARENDSKERKE NOORD-ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN L.T.S. EN MACHINISTEN- SCHOOL MIDDELBURG DONDERDAG 16 JULI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 KROON BELISTE Geschil over afschrift van raadsbesluit (Van een speciale verslaggever) Do Kroon heeft beslist, dat de Vere niging tot stichting en instandhou ding van een school met den Bijbel op Gereformeerde grondslag te Anna Jaoobapolder niet meer kan terug komen op de door de gemeenteraad van Sint Philipsland in zijn vergade ring van november 1954 vastgestelde eindafrekening van de kosten van het openbaar onderwijs van de Jaren 1948 t/iii 1952. Het schoolbestuur is daarvoor te laat in beroep gekomen. Hiermede Is een einde gekomen aan het merkwaardig geschil, bij de be handeling waarvan is gebleken, dat zowel bij het gemeentebestuur als bij het schoolbestuur in het verleden niet altijd de nodige administratieve zorg vuldigheid is betracht. Toen op 1 november 1957 een nieuw hoofd aan de Chr. school te Anna Ja- cobapolder in dienst rrad, informeer de deze direct naar de wettelijke voorgeschreven afrekeningskosten over de jaren 1948 tot 1952. Bij een onderzoek in de administratie van het schoolbestuur kon men echter geen afschrift van een desbetreffend raadsbesluit vinden. Het nieuwe schoolhoofd toog met de voorzitter van het schoolbestuur naar het ge meentehuis van St. Philipsland om daar het bewuste raadsbesluit op te vragen. De ambtenaren zochten, maar konden het raadsbesluit niet vinden. „Zoek geraakt bij de stormramp in februari 1953" lo meende men. Achteraf bleek dit niet het geval te zijn, want later bleek, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van november 1954 de 5-jaarlijkse afrekening voor het openbaar la ger onderwijs had vastgesteld. Na veel zoeken kwam het bewuste raadsbesluit te voorschijn en oo Bestuur Oost-Vlaanderen bezocht Deltawerken net provinciaal bestuur van de Bel gische provincie Oost-Vlaanderen heeft woensdag een bezoek gebracht aan Zeeland, waarbij met name de Deltawerken In het veerse Gat wer den bezichtigd. Het Belgische gezelschap bestond uit gouverneur Marien van Oost-Vlaan deren, vier Gedeputeerden en de grif fier. Zij waren de gasten van het provinciaal bestuur van Zeeland, van wie aanwezig waren de commissaris der koningin, jhr. mr. A. P. C. de Ca- sembroot, eveneens vier Gedeputeer den en de waarnemend griffier. Sinds 1948 onderhouden de besturen van de beide gewesten zeer bevriende relaties. Tijdens belangrijke evene menten brengen de provinciale be sturen over en weer bezoeken en daar dit jaar de maanden juli en au gustus belangrijk zijn voor de Delta werken, was het bestuur van Oost- Vlaanderen uitgenodigd gisteren een bezoek te brengen. Juist op deze dag werd de grote caisson In het Veerse Gat geplaatst, zodat de Belgische bestuurders een uitstekende indruk hebben gekregen van de werkzaamheden. Met het po- litlevaartuig „RP 18" maakten zij 'n tocht langs de werken en zagen tot slot het zinken van de caisson. Daar na brachten zij nog een bezoek aan het reeds gereed gekomen dijkge- deelte aan de Noordbevelandse kust en bezochten de maquette in het Wa terstaatskantoor te Vrouwenpolder. In de morgenuren had het gezel schap een bezoek gebracht aan de Erovinciale bibliotheek te Middel- urg, waar men werd rondgeleid door de bibliothecaris, de heer H. Pieters. Voorts nam men de werk zaamheden aan het nieuwe gebouw voor de provinciale griffie in ogen schouw. Herdenkingsbijeenkomst in Goes voor H. v. d. Veen In verband met het overlijden van de heer H. v. d. Veen, oud-hoofd van de openbare lagere prof. dr. Kohnstamm- school te Goes, zal vrijdag 17 juli a.s., des avonds om acht uur, In „De Prins van Oranje" te Goes een her denkingsbijeenkomst worden be legd. 17 juni 1958 werd aan het school bestuur een afschrift gezonden. Uit dit afschrift, zo meende het schoolbestuur, kon niet zomaar worden afgeleid, dat men in 1954 ook een exemplaar had ontvan gen. Ten eerste ontbrak ter gemeentese cretarie een register van uitgaande -stukken en bovendien was op het raadsbesluit de volgende aantekening geplaatst: „Afschriften ten behoeve van hoofdinspecteur, inspecteur la ger onderwijs, besturen bijzondere scholen te Sint Philipsland". Vol gens het schoolbestuur van Anna Ja- cobapolder behoefde dit niet te bete kenen, dat ook een afschrift naar dit schoolbestuur was gezonden, omdat dit zoals in andere gevallen dan wel apart zou zijn vermeld. Omdat men zich met de afrekening niet kon verenigen, ging het school bestuur in beroep bij het College van Gedeputeerde Staten van Zee land. Het dagelijks bestuur der pro vincie besliste echter, dat het school bestuur de beroepstermijn had laten verlopen omdat, terwijl het raadsbe sluit in 1954 was genomen, het be roep in het tweede halfjaar 1958 werd ingediend. Niet ontvankelijk, zo luidde de conclusie van G.S., naar aanleiding waarvan het schoolbe stuur weer bij de Kroon In beroep ging. De Kroon heeft tlians de uitspraak van G.S. gehandhaafd en overwogen, dat moet worden aangenomen, dat het schoolbestuur in 1954 wel een af schrift van het raadsbesluit heeft ontvangen, zodat men binnen enkele maanden In beroep had kunnen ko men. Het afschrift van juni 1958 geeft volgens de Kroon geen aanlei ding om de beroepstermijn te herope nen. in de<* bij OP ALLE ZEEUWSE MARKTEN. Mulo-examens te Goes Voor het mulo-examen diploma A, slaagden woensdag te Goes de da mes C. M. v. Splunder, Biggekerke, E. Goddijn, Vlissingen, P. J. Paau- we, Wemeldinge, M. Costerus, Eiker zee, M. J. Karelse (M), Schore, M. E. v. Ree (M), Schoondijke. M. G. N. Boot (M), Ouwerkerk, P. M. J. Ge- leijnse (M), Zonnemaire, A. T. Sin- ke (M), en J. Daniëlse (M), Goes, N. J. Geelhoed (M), 's-Gravenpolder, S. C. Boot (M), Ellemeet, C. G. Buij- ze (M), Axel, L. de Eeijter (M), Zie- rikzee, A. P. de Vos (M), Terneuzen, A. Groenleer (M), Haamstede en M. C. Jobse (M), Serooskerke en de he ren: A. P. Provoost, Vlissingen, J. G. Jansen van Roosendaal, A. de Bruijne en P, J. Simons, Vlissingen, A. J. Pekaar, Yerseke, P. J. de Kos ter, Breskens, A. J. Broodman, Oost burg, J. J. Rijnders, Souburg, W. J. Vïnke, Axel. F. van Eenennaam, Vlissingen. E. C. Tielman (M), Sou burg, J. W. Geleijnse (M) en P. J. Boot (M), Haamstede en J. C. Peene (M), Middelburg. Tien kandidaten werden afgewezen. (M) Middenstandsdiploma. O.- EN W.-SOUBURG Wedvlucht Zondag hebben 64 oude duiven van de p.v. „De Luchtbode" te Sou burg aan een wedvlucht vanuit Port Saint Maxence deelgenomen. De eerst aangekomen duif werd geklokt om 8.54 uur door de heer J. P. v. d. Wart; 2 L. Janssen, 3, 4 en 5 L. Braet 6 en 9 J. P. v. d. Wart, 7 C. H. de Poorter, 8. A. M. van Peenen en Zoon en 10 C. Meubneester. Zierikzee organiseert een attractieve zaterdagmarkt De Stichting „Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen" heeft zoals be kend besloten om in samenwer king met de Zierikzeese midden standscentrale een zaterdagmarkt in het leven te roepen, die door allerlei bijkomende evenementen attractief voor zowel Zierikzeeënnars als voor bezoekers van buiten zal moeten zijn. Ruim dertig middenstanders zullen stands op deze markt betrekken. Voorts zal medewerking worden ver leend door gymnastiekverenigingen, de Boerenkapel, het muziekgezel schap „Kunst en Eer" en de hengel- sportvereniging ,.Oosterschelde". Verder zullen stands worden gereser veerd voor de Centrale Werkplaats voor Minder Validen en voor de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland. Als stimulans heeft de propaganda-com- missie een etalagewedstrijd uitge schreven, waarvoor geldprijzen èn een plaguette beschikbaar zijn ge steld. Tijdens de markt zullen ook bezoeken aan o.a. de Grote en de Gasthuiskerk en aan het gemeente museum tot de mogelijkheden beho ren. Het programma vermeldt ver der een orgelconcert door de orga nist van de Grote Kerk, de heer Baas, cabaretvoorstellingen (op zes achter eenvolgende zaterdagen) en een schil derijententoonstelling in 's Graven steen, die op 25 juli door burgemees ter mr. F. Th. Bijckmeester zal wor den geopend. Met kleurige affiches, die onder meer worden uitgereikt aan de passagiers van de veerboten te >e en Katseveer, wordt de aan- ht op deze attracties gevestigd. DRIEËNVIJFTIG GESLAAGDEN Geslaagde eindles Iu bijzijn van het schoolbestuur do centen en ouders werd woensdagmid dag aan 53 leerlingen van de Chr. Landbouwhuishoudschool te 's lieer Arendskerke het einddiploma uitge reikt. De bijeenkomst die hiervoor iu het schoolgebouw was belegd, werd geopend door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. W. Kllen- kamp, waarna de directrice van de school, mej. M. W. de Jager een cau serie hield. Daarna reikte de directri ce diploma's vergezeld van een toe passelijk woord uit Aan. deze diploma-uitreiking werd door de leerlingen luister bijgezet door voordracht, zang, en ritmische gymnastiek onder leiding van de heer J. Goedee. Op het plein van de school was er nog een geslaagde modeshow, waarbij passende muziek niet ontbrak. Aan het eind van de bijeenkomst boden de scheidende leerlingen enkele gram mofoonplaten aan voor de school. De geslaagden zijn: Primaire oplei ding (tweejarige cursus). Corrie van den Berg, Koos op 't Hof. Rina Hoog- strate, Elly Kloet, Attie Leendertse, Adrie Markusse, Hanny Polderman, Tmie Rooze, Hannie van Sabben, Wlly Verton, Lien Schrijver, allen 's Heer Arendskerke. Rina Hoogen- boom, Nellie Mallekoto, Suus de Vos, Carels, Sannie Wirtz, allen Heinkens- zand. Koos Blankenburg, Riet cle Koeijer, Jannie de Kok, Elly de Kok, Ria Meijaard, Lenie Moerdijk, Rina Nieuwenhuijse, Aartje van Oosten, Neeltje Vermerris, Lina Wiskerke, Mina Wiskerke, Jannie Wondergem, Lina Goetheer, allen Nieuwdorp. Trees Bal en Ria van Klooster, Lewe- dorp. Adri de Bue, Marry Paardekoo- per, Janneke de Priester, Adri Welle- man en Jaantje Witte, Borssele. Tiny Dekker, Adri Kloosterman, Tineke Kopmels, Coby Reijnhout. Corrie Walhout en Hannie Witte. Wolfaarts- dijk. Koos Polderman, Jopie Hart- hoorn 's Heer Abtskerke. Voor de assistent-opleiding (driejari ge cursus) slaagden: Nelly Beenhak ker, Jeanne van Klooster en Corrie Schrier te 's Heer Arendskerke. Bet sy Braamse, Nisse, Tineke de Krijger, Borssele. Nelliy van Liere, Heinkens- zand, Marie Zandee, Nieuwdorp, Ina de Vos, Lewedorp en Maatje Walhout Borssele. 5 leerlingen werden afgewezen, een leerling verkreeg enkel het getuig schrift voor de huishoudelijke vak ken. MIDDELBURG Wedvluchten De p.v. „Zeelandia" te Middelburg hield afgelopen zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence (F.) over een afstand van 254 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1, 3, 4. 7 en 8 P. van Sabben; 2 D. v. d. Berg; 5 en 6 P. Philipse; 9 J. C. F. de Jonge; 10 C. de Graaf. Scheepvaartberichten Te Vlissingen aangekomen op: 14-7 Sel- vik van Antwerpen. Te Vlissingen vertrhokken op: 14-7 Sel- vlk naar Grimsby, 15-7 Schelpwijk naar Amsterdam. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen op: 14-7 Albert-Wlliem van Grimsby/ Gent, Frleda-Blokzijl van Rotterdam/ Gent( Yesta van Karlingen, 15-7 Nettie van Rouaan/Gent, Skagerrak van Rot terdam, Hado van Rotterdam, Julia-Mary van Rotterdam, Missouri van Londen, Wymers van Plymouth. Piet-Schipper van Londen, Nike van Amsterdam, Alm- dtjk van Rotterdam, Anna van Rye, Gou- weborg van Londen, Neptunus van Zee- brugge- Te Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op: 14-7 Oranjeborg naar Delfzijl, Jonet naar Zee, Vedette naar Goole, Forel naar Londen, Fiducia naar Zeebrugge/ Gent, Unitas naar Manty-Luoto/Terneu- zen. Lemste.rkerk naar Hamburg, Odile-R naar' Goole, Maaskerk naar Amsterdam, 15*7 Fendo naar Fulham, Noordalnd naar Stockholm/Gent, Musketier naar Great- Yarmouth/Terneuzen, Aeneas naar Am sterdam. Schippersgracht naar Rotter dam, Olive naar Zee. BRUINISSE Aanrijding Twee jeugdige bromfietsers uit Brui- nisse, de 17-jarige S. J. en de 20-jari ge W. O., kwamen op de hoek Schip- perslaanPrinses Margrietstraat met elkaar in botsing. Een valpartij was het gevolg en bei den moesten zich onder behandeling van dokter K. van Leeuwen stellen. Beiden werden aan het hoofd gewond, terwijl J. snijwonden in het gezicht en vleeswonden aan één zijner benen opliep. De brommers werden bescha digd. Diploma's Middelburgse machmistenschool Aan de school voor scheepswerktuig- kuudigen te Middelburg zijn de diplo ma's uitgereikt en de bevorderingen bekendgemaakt. Bevorderd van IA naar II: J. E. Borgers, Vlissingen; P. F. de Bree, St. Laurens; H. J. Crucq, Arnemuiden; J. S. A. van Dalen, Middelburg: A. Douw, Zierikzee; J. J. L. Geerlnk, Utrecht; J W. Jacobs, Breskens; W. J. Leenhouts, Ter- neuzen, 2e prijs; P. D. v d. Linde, Goes; J. de Nooyer, Vlissingen, le prijs: A. J. Parenussa, Middelburg; P. J. Simonse, Hoofdplaat; K. H. Smit, Souburg: P. A. L. de Theye, TerholeT. I. J. Viane. Sluis W. v. d. Voorde, Vlissingen: A. de Zwar te, Korfcgene; M. Hameünk, Terneuzen. Voorwaardelijk bevorderd: D. Breen, Goes; W. K. Scholten, Rotterdam. Nie't bevorderd: 7 leerlingen Bevorderd van 1B naar II- M. Coppoolsè, Grljpskerke; M. Cosijn, Mid delburg; R. Dïrven, Middelburg; L. W. Frits, Vlissingen; S. W. v. d. Hooft, Veere; C. Hoogstrate, KrabbendijkeW. H. de Jonge, Souburg; H. J. Kerkhove, Vlissin gen; H. M. Leupen, Goes; P. Lobbezoo, Rilland-Bath; W. Meyer, Goes; W. de Nood, Veere; J. van Poelje, Vlissingen; L. F. Provoost, Domburg; A. Remijnse, Ka- pelle; A. de Roo, Goes; M. Verschuure, Yerseke; C. A. Versluys, Colijnsplaat. Voorwaardelijk bevorderd: G. M. Smolders, Middelburg; J. J. v. d. Weyde, Vlissingen. Niet bevorderd: 12 leerlingen. Voor het schooldiploma zijn geslaagd: P. v. d. Broeke, Oostkapelle; R. A. van Egmond, Oss; J. F. M. Everaert, Terhole; A. L. de Fouw, Vlissingen; J. van Hal, Sluis: F. S. v. d. Hooft, Veere; A. Kleine- pier, Biggekerke; A. J. Leynse. Middelburg; J. A Leynse, Middelburg,prijs; A. Min- naert, Schoondijke; J. de Nooijer, Arnemui den; P. K. Polman, Den Haag; G. J. D. Roelse, Middelburg; M. Schróevers, Arne muiden; A. M. Sol, Terneuzen; J. P. Sijbe- sma, Drachten, C. Adrlaanse, Mellskerke; N. F. de Back, Kats; R. Beukert, Middel burg; C. J. Bouwens, Middelburg le prijs; J. F. Burgs, Middelburg 3c prils; J. R. G. D. Fennema, Zierikzee; S. Harmenzon, Am sterdam; L. C. M. Heinsen, Vlissingen; J. Kik. Bruinisse; R. Koppsjan. Zoutelande; J. A. de Kruyter, Bresaens; J. L. Mar- teyn, Arnemuiden; C. A. Meuletiberg, Wis- senkerke; P. J. van Neuren, Kapelle; C. M. Overbeeke. Kats; P. J. Quist. Zierik zee, 2e prijs. Marktberichten VEILING ROTTERDAM-ZUID. 14 juli. Nieuwe aardappelen gr 13—26, p. 12—16, kriel 6—8. Andijvie 22—32. Bloem kool A 26—59, B 10—16. Dubb. bonen I 49—59, H 44—54. Komkommers A 2410, B 21—30, C 15—20. Bospeen I 35, II 13—30. Sla I 15—22, H 5—13. Sla kg 30—48- Kroten bos 5—9. Kroten kg export 25—27, 24—30- Rabarber 15—18. Spinazie 13—37. Kassnij- bonen I 94—1J8, II 41—82. Tuinbonen 8— 12. Selderij 10—12. Peterselie 13—15. Was- peen 27—36. Spitskool 3642. Doperwten 37. Rodekool is—30. Uien 1224. Tomaten A export 3640, binnenland 3942, B 36— 37, 33—43, C 34—37, 29—36, CC 25, 23—28. Zwarte bessen I 2,24—2.31, n 1.82 Rode bsesen I 1.06—1.49, II 84—1.32. June Blood I 154. Golden Japon I 1.50—2.07. II 1.41- 1.51. Ontario I 1.60—2 21, II 1.51—1.72. Laxton I 1.35, II 81—94 Kruisbessen 49— 86. Frambozen p. d. 3547. Perziken st. 13—48. Meloenen 75—1.31. Yellow Transp. ST 70-op 69—70, ST 65-70 65—66, ST 60-65 51, H 70-75 63—75, II 65-70 56—73, H 60-65 49—66, H 55-60 43—47, H I 50, H H 19—38, K 25-U4, H 60-65 56, H 55-60 47, H I 55, H II 25, K 17—30. 15 juli. Aardappelen, bonken 29—30, grote 23—26, drielingen 1517, kriel 510. Aan voer 23 ton. Fruit: Yellow Transparant, huishoud 60- 70 56—71, huishoud 60—65 52—65, huishoud 55-65 5055, 2 3538, keuken en fabriek 26—51, val en kroet 3—26. Rode bessen 33103. Wïite bessen 34—88. Kruisbessen 12—98. Frambozen per doos 22—36- Net- meloenen 86—119. Tomaten A 3649, id. B 33—41, Idem C 32—47. Starch Earliesthuishoud 60-65 65, keu ken 58—60- Morellen 131—138. Kersen 162. Perziken per stuk 844. Golden Ja pan per stuk 8—16. Frankenthaler 2 265. Early Laxton 108—155. Oranjepruim 64—80. Groenten. Kropsla 3—22. Bloemkool, 4 st. per kist 60—75, idem 6 stuks per kist 32—64, idem 8 stuks per kist 21—45, Idem 10 stuks per kist 1218. Komkommers A 23—34, idem B 18—31, idem C 12—21. An dijvie 16—34. BOspeen 19—35. Boskroten 2—139. Waspeen 31—43. Kroten per kg 40. Savooiekool 26—36 Rodekool 14—18. Spits kool 44—53. Snijbonen 58—166. Dubbele prinsessen 44—56. wagenaars 20—38. Saxa's 42—44. Postelein 12—40. Rabarber 14—26. Spinazie 37—42. Tuinbonen 10—17. SCHOONDIJKE Arbeider viel uit boom De PZ.E.M.-arbeider A. v. d. Velde uit Schoondijke viel dezer dagen bij het verwijderen van een elektrische noodleiding uit een boom. Hoewel hij geen zwaar letsel opliep achtte dok ter Bom het toch gewenst hem voor nader onderzoek naar het ziekenhuis Oostburg te laten overbrengen. SLUIS Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging Tot Weerziens uit Sluis, deed met 31 jon- gï duiven mee aan een vlucht uit ourdan, samen met De Luchtbode uit Zuidzande, De noogste snelheid bedroeg 1440 meter per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1, 2 en 4 W. de Die, Zuidzande; 3 en 10 J. de Lijzer, 5 Ch. van de Bunder, 6 J. Kools. Zuidzande; 7 .J. van Om men, 8 H. Brevet, 9 G. de Meyer. Aan dezelfde vlucht werd met. 28 oude duiven meegedaan. Hier was de hoogste snelheid 1497 meter per mi nuut en luidt de uitslag: 1 en 10 J. van Ommen. 2 en 3 J. Rijkborst, 4, 5 en 6 J. Dcunink, Zuidzande 7 en 9 O. de Meijer, 8 C. v. d. Walle. Beide verenigingen «leden ook mee aan een vlucht uit Moescroen. Bij de jonge duiven was de snelheid 1664 meter per minuut en de uit slag 1, 4 en 10 J. van Ommen, 2 en 6 J. de Zutter, 3 G. de Meijer, 5 P. Rijkborst, 7 J. Rlemens, Zuidzande, 8 W. de Die Zuidzande, 9 J. de Lij- zer. Bij de oude duiven was de snelheid 1646 meter per minuut en luidt de uitslag: 1 C. v. d. Walle, 2 en 3 G. de Meijer, 4 J. v. d. Wege, 1 over- duif A. Wage. HULST Goede resultaten van „Zwin"-atletes Bij de internationale atletiekwedstrij den te Hulst behaalden enkele leden van de a.v- „Het. Zwin" te Retran- chement en Cadzand enige goede re sultaten. Bij kogelstoten werd het B-meisje Hannie van Hanegem eer ste met een worp van 8,35 111. Zij werd tweede bij het verspringen (4.76 m) en tweede bij de 80 m hard lopen (10,9 sec.) Het C-meisje Ma rian Hennekeij bezette een tweede plaats bij kogelstoten (7,21 m). Op gemerkt dient te worden dat Hulst geen kogel van 2 kilo bezat. Het „ding" woog 3 kilo! Bij de meis jes A behaalde Snar Bril de tweede plaats bij hoogspringen met een sprong van 1,35 m. RETRANCHEMENT Overplaatsing uitgesteld De overplaatsing van de grenscom- mies W. J. Kuijs is in verband met de toeristische drukte aan het grens- kantoor te Retranchement uitgesteld tot 1 oktober a.s. Bevordering en diplomering De uitslag van Je bevordering en diplo mering aan de lagere technische school (e Middelburg luidt Timmeren IJB: J. Adriaanse, Serooskerke 2e pr.; J. Brasser. Oostkapelle; L. Ga- briëlse. Westkapelle; C. Gideonse, Seroos kerke; H. Janse, Arnemuiden: L. A. Louws, Sint Laurens; J. P. Maarsman, Oostkapelle; D. L. Maranus. Domburg; P. Meliefste, Middelburg; J. de Meulmeester, Nieuw- en St. Joosland: J van Rooyen, Westkapelle; J. Schreyenberg, Biggekerke le pr.; A. Snijders, Middelburg; C. J. Vreeke, Domburg: J. A. JValraven, Middel burg: E. M. Dingemanse, Middelburg. Niet gediplomeerd; 2 leerlingen. Timmeren IIC; J. Blaasse. Arnemuiden; P. Boogaard. Middelburg: H Bravenboer. Middelburg; W. Dekker, Serooskerke. L. Geldof, Sint Laurens 2e pr.; C. Goozen, Oost Souburg; J. Lievense, Westkapelle; H. C. Louwerse, Biggekerke; P. J. v d. Maas, Souburg; M. Matthljsse, Meliskerke; J. N. Meerman, Souburg; M. Meulmeester, Middelburg; A. A. Poelman, Souburg, A, Schout, Serooskerke le pr M. Sinke, Oost Souburg. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Timmeren III: J. van Boven, Nieuw- en St. Joosland; J. Dekker, Middelburg le pr. (uitgereikt door de Bond v. Aannemers); P. C. Hendrikse, Middelburg; P. Hengst. Westkapelle: L. Jobse, Domburg; M. de Jonge, Middelburg; C. J B. Kambler, Koudekerke 3e pr.; P. A. de Korte, Kou- dekerke; A. C. Kraamer, Souburg 2e pr.; C. Lampers, Oostkapelle; A. Matthijsse, Meliskerke; P. S. Polderman, St. Laurens; G. P. Pouwer, Souburg; C Roose, Koude- kerke; P. Vreke, Serooskerke; J. Wisse, St. Laurens; L. L. Wouters, Oostkapelle. Niet gediplomeerd: 5 .eerlingen. Schilderen IIB: A. P. Pattenier, Zoutelan de prijs (uitgereikt door de Bond v. Schil derspatroons). Niet gediplomeerd: 3 leerlingen. Metselen IIB: I. B. Groenewegen, Middel burg; H. W. de Jonge. Souburg; A. W. Louws, Middelburg; A. Prince. Middelburg prijs; A. van Rooyen, Westkapelle (prijs v. d. Bond v. Aannemers); C. Versprille. Middelburg; C. Wal, Souburg; A. L. de Wolf, Souburg. Verklaring voor praktijk: J A. de Koning, Vlissingen. Niet gediplomeerd: 3 leerlingen. S^jarig diploma metselen: C. M- Riemens, Middelburg. Elektrotechniek II: C. E. Beckx, Vlissingen; A. M. M. van Belleghem, Vlissingen; J. J. Bosschaart, Vlissingen; K. de Buck, Biggekerke le pr.; J, C. But, Vlissingen; J. Florusse, Middelburg; O A. v. d. Grui- ter. Souburg; J. M. A. Hamelink, Rltthem; R. J Klap, Aagtekerke; S J. van Kleven. Middelburg; I. J. Koole, Kamperland, E. Krijger, Vlissingen; P. Louws, Domburg 2e pr.; P. Luyendijk, Middelburg; P. C. Maas, Domburg; G. M. Nieuwenhuize, Souburg; W. B. Nijssen, Middelburg; E. Ogler, Kou- dekerke; P. D. Pieterse, St. Laurens; L. T. Roelse, Vlissingen. Niet. gediplomeerd: 7 leerlingen. Batikwerken IIC: H. A. Acda, Middelburg; M. van de Broeke, Grljpskerke; H. Cijvat, Zoutelande; A. B. dc Graaff, Vlissingen, J. J. Jakobsen, Biggekerke; M. Jongepier, Serooskerke; K. Joosse, Middelburg; M. Kloet, Vlissingen; W. Koeman, Middelburg; W. S. Koole, Souburg; A. van Mourlk, Meliskerke 2e pr.; A. J. Puype, Middelburg; K. Roelse. Westkapelle; P. Sinke, Sou burg. R. Sommeyer, Vlsssingen; B. J. Speyer, Middelburg le pr.; A. Vermerris, Souburs; J. P. de Voogd, Souburg; W. P. Vreeke, Domburg; W. Weststrate, Middel burg; J. de Witte, Zoutelande; W. Wonder gem, Gaplnge. Niet gediplomeerd: 4 leerlingen. Bankwerken IID: I. Adrltvar.se, Middelburg; W. van Baaien, Grijpskerke; J. van Bel- zen, Rltthem; P. de Boe. Vlissingen; G. van Boven, Nieuw- en St. Joosland; J. J. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMABKT 15 juli. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermijnmarkt beliep 203 contracten. Consumptiesector: Furore maart 16.50, Bintje 35, sept. 1450, oktober 15.20, nov. 15.70, dec. 16.00, maart 18.20, april 18.70, 18.80, 18.90, Bintje 45, decem ber 18.50, 18.60 april 2150 Libertas maart 14.50. Poterafdeling: Blntje-e nov. 22.00, dec. 22.00, Eersteling-e nov. 26.50, 26.60. Sirtema-e nov. 24.00, 24.30, 24.40, 24.50, 24.80, Voran-b nov 16.70- VISMIJN VEERE 15 juli. 1121 kg exportgarnalen 1.60—3.41 12 kg bot 1623. 160 kg tong 158—360. 26 kg rog 16—28. 25 kg ongesorteerde vis 16 —77. 6 kg paling 259. VEILING TERNEUZEN Sla 11.40—18.30. Bloemkool A 2 60, idem B 2 22—52, idem C 2 25—33, afwijkend 11 25. Groene komkommers A 27, idem B 24—34, idem C 18—28. Witte komkommers A 34, idem B 27—35, Idem C 21—30. Me loenen 2 67—91. Selderie 14- Peen 2831. Kroten 19—39. Uien 917. Eerstelingen, boniten 29—32, 1 24—30, 2 14—20. Parma 1 23. 2 XI. Bintjes, bonken 32, 1 20—24, 2 16—20. Andijvie 3539. Stamsnijbonen —37. Stoksnijbonen 1.40- Prinsessebonen 2556. Saxa 2534. Kroten 3640. Rode kool 2631. Savooiekool 25. Wittekool 25. Waspeen 24—32. Rabarber 28—32. Tomaten A 32—52, idem B 50—51, idem C 28—10, idem CC 30. Pruimen: Early Laxton 1 1.39—1.44, idem 2 1.20—1.39, fabriek 1.19. Oranjepruimen, fabriek 6481. Rode bes sen 1.35. Druiven- 3.05. Frambozen 3940 Appelen: Yellow H 1 75 60, 70 55. 65 45— 50, 60 40—47, 55 27—30, II 2 20—24, keuken 30—35, fabriek 24—31. kroet 18—23. starlc Early H 1 66—80, H 2 54—73. VEILING KRABBENDIJKE 15 juli. Zwarte bessen 1 2.25, 2 1-88 Dub bele prinsessebonen 1 57, 2 51 Yellow Transparant ST 75-30 «15 7-75 60, 65-70 46— 51, 60-65 37—38, 55-60 28, II 80-85 64, 75-80 63, 70-75 54—56. 65-70 46—48, 60-65 37—39, 55-60 28, keuken 26—33, fabriek 23—25, kr. 17—18 val 6—3. Close H 80-85 53, 75-80 65, 70-75 48, 65-70 40, 60-65 32. Bramen 1 31— 43, 2 27. Stark Earliest, keuken 36—38, fa briek 26, kroet 19. Early Laxton H 1 122— 124, fabriek 69. Prolific 2 26—27. Verpakt fruit: Stark Earliest ST 75-80 31. 70-75 91, 05-70 85, 60-65 58. Close H 85-90 59, H 75-80 91, 70-75 83—88, 65-70 80—33. 60-65 53—56 VEILING ST.-ANN ALAND 15 juli. Doré, bonken 20.10, gewone l 21 15 —21.33. gewone 2 19 16—20.20. drielingen 13.0413.69, voer 4.80. Eigenheimers, ge wone l 20.22—21.19, 2 17.18—19.30, drielin gen 11.06—11.57. Aanvoer 80 ton. Dusebout, Breskens: A. Geervliet, Middel burg; F. C. Hanse, Middelburg; J. Houmes, Westkapelle: D. Griep, Middelburg; P. de Looff, Koudekerke 2e pr.; J. J. G. Rotte, Grijpskerke; W. van Schei ven, Middelburg: C. de Visser, Middelburg. J. W. de Visser, Vrouwenpolder le prijs; T. C. Vogelenrang, Middelburg; A. Wijkhuis. Oostkapelle. Niet gediplomeerd: 9 leerlingen. Bankwerken IIE: J. P. de Bert, Vlissingen; J. Bongers, Vlissingen; A Booy, Middel burg; A. van Brenkèlen, Vlissingen; N. A. van Giezen, Middelburg; J. Heyboer, Bres kens; L. den Hollander, Biggekerke; C. M. d'Huy. Middelburg, 2e prijs: M. v. d. Kette rij, Arnemuiden; L. T, Koppejan, Middel burg le prijs; L. P. de Kraker. Arnemui den; II. Louws, Grijpskerke; D. L. A. Meeusen, Vlissingen: I Midavaine, Mid delburg; W. Niesthoven, «Middelburg; P. L. Roelse, Middelburg; O. h Soekias, Mid delburg; M. A. J. van Lieshout, Vlissin gen. Niet gediplomeerd: 8 leerlingen. Kopklas automonteurs. Geslaagd voor het schooldiploma; J. Cappon, Zuidzande; M. Cosijn. Middelburg; J. Oabrieise. Westkn- pelle; P. J. de Groene, Middelburg le prijs; J. v. d. Hoeven, Vlissingen; A. B. C. D Kreefft. Vlissingen; B C. Leynse, MiddelburgJ. Mal.jaars, Oostkapelle 2e pr. J. Minderhoud, Westkapelle: J. A. de Muynck, Kamperland; J. de Ridder, Arne muiden; W. J. de Ruyter, Vlissingen; G. Sturm. Aagtekerke; J. Zandee. Ritthem. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Timmeren I: J. A. M. Bos, Vlissingen; J. Dijke, Arnemuiden; F. Driegen, Souburg: J. Elzinga, Grijpskerke; P Houterman. Serooskerke: C. Joosse, Middelburg; L. Knuyt. Nieuw- en St. Joosland; J. J. de Kroo. Koudekerke; A. van Lomwei, Sou burg; A. Louws, Zoutelande; L. Marteyn, Arnemuiden; J. Meerman, Arnemuiden; I. Oreel, Arnemuiden; H. de Pagter, Domburg le prijs; J. A. Riemens, Zoutelande; J. van Rooyen, Westkapelle; J. Schróevers, Arne muiden; A. Verhulst, Westkapelle. Voorwaardelijk bevorderd: M. de Nooijer, Arnemuiden. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Timmeren II A: J. C. Baars, Middelburg; A B. J. Boogaard Grijpskerke; I. B. Bosschaart, Souburg; I. Franse. Koudekerke; J. Houmes, West kapelle; M. Huisman, Vlissingen; J. Kar- reman. Souburg: M. J. Kasse, Klevers- kerke le prijs; J. D. van Maaren. Middel burg; J. B. Maranus, Domburg; J. de Nood. Veere; J. A. Osté. Ritthem le prijs; M. P. de Ridder, Arnemuiden; A. W. Roo se, Koudekerke; J. J. Scnout, Souburg; F. Sturm, Vrouwenpolder; A. Volwerk, Middel burg; L. Wisse, St. Laurens. Voorwaardelijk bevorderd: M. Zwemer, Kamperland. Niet bevorderd: 2 leerlingen. A. B. Brouwer, Middelburg; J. But, Vlis singen, W. B. Christiaanse, St. Laurens; A. Hoefkens, St. Laurens; L. Labruyère, Middelburg le prijs; W. Schróevers, Arr.e- muiden; A. de Wijze, Middelburg. Verklaring voor praktijk: J de Witte, Mid delburg. Niet bevorderd: 1 leerling. Schilderen II A bevorderd: C. J. Dieleman, Ritthem; P. C. Maljers, Veere, W. Regeer, Vlissingen, A. L. van Sighema, Westkapelle; H. Simonse, Aagte kerke; P. Verhage, Westkapelle le prii*-. W. Walraven, St. Laurens; W. v. d. Weele, Middelburg; W. P, Langemaire, Middelburg. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Elektrotechniek I: C Blok, Middelburg; J. Arendse. Souburg; A. J. Burgers, Breskens le prijs; J. J. Ele- veld. Middelburg 2e prijs: P. v. d. Est. Souburg; B. Fastenau. Vlissingen; A. Lems Vlissingen; P. Lerke, Vlissingen; M. H. Leunis, Souburg; P. M- de Nieuwe, Middel burg; C. J. de Nooyer, Arnemuiden; W. J. Oele, Vlissingen; J. de Flaa, Middelburg; A. Schoe, Oostkapelle; T M Schróevers, Arnemuiden, H. Valstar, Vlissingen. Voorwaardelijk bevorderd: I J Aalewijnse, Oostkapelle; C. N. Hosselaar, Vlissingen; J. v d. Klooster, Middelburg; D. Knook, Oost Souburg; C. P. Schrijver, Vlissingen; II. J. van Sorge, Vlissingen. D. v. d. Voor de. Vlissingen. Niet bevorderd: 10 leerlingen. Bankwerken I A: J. van Belzen, Arnemuiden; W. Feyter, Middelburg; L. J. Gülesse, Vlissingen; J. van Keulen, Domburg 2e prijs; J. A. Le denberg, Souburg; J. D. Marteyn, Arne muiden; J. J. M. Nooyens, Middelburg; A. Pierhagen, Middelburg; H. Poortvliet, Ar nemuiden; L. Potter, Middelburg; M A. Roelse, Vlissingen; A. V Smits, Middel burg; G. J. Verhage, Oost en West Souburg J de Visser, Vrouwenpolder, H. Westerbe- ke. Westkapelle le prijs; de Wolff. Sou burg. Voorwaardelijk bevorderd: J. Dingemanse, Middelburg; J P v. Gouilswaard. St. Lau rens. M. A. J. Hamelink Ritthem. H. Marys, Arnemuiden: P. Vos. Aagtekerke. Niet bevorderd 9 leerlingen. Baokwerken I B bevorderd: J. van Belzen, Arnemuiden le prijs; A. Boogaard, Zoutelande; A. J. Grootjans, Arnemuiden; A. Hoefkens, Oostkapelle; J. Labrus ére. Dojriburg; J, f.ievense. Westka pelle; K. Minderhoud, Westkapelle; J. C. Moerland, Arnemuiden; F. S Mullïe, Kam perland; J. de Nooyer, Arnemuiden; P de Pagter. Westkapelle; A. Peene, Westka pelle 3e prijs; J. Revnoudt, Middelburg. F. Wielemaker, Koudekerke. Voorwaardelijk bevorderd: J. L. Meyer, Oostkapelle; F. Versluys. MiddelburgJ. de' Visser, Serooskerke. Niet bevorderd13 leerlingen. Bankwerken II A bevorderd: J. A. Anderiesse. Middelburg; D. van Bel zen, Middelburg; W. C. Broodman, Mid delburg; J. J. Geerse, Serooskerke, H. Geervliet, Middelburg; A. C Meeuse, Mid delburg; B. Meliofste, Miadelburg 2e prijs; J. Meliefste. Middelburg; J. Minderhoud. Westkapelle le prijs: P. J Schout. Rit them; J. L. A. van Spluntex. Middelburg; A. C. Tange. Middelburg; C Verstraate, Kouiekerke, J. Wan jon. Middelburg; P. E. Zuidema. Middelburg. Voorwaardelijk bevorderd: A. Davidse. Mid delburg; J. P. Gabriëlse, Middelburg: P. N. Kerkhove, Middelburg; B Louws, Middel burg Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bankwerken II B bevoFdèrd: A. de Buck, Gapinge; B Dijke. Arnemul- deu, W. de Konink, Middelburg; A. Kop pejan. Middelburg; C. J. P. Kusse, Arne- muiden; J. Luitwieler, Middelburg; H L. Meyers Serooskerke 2e prijs; J. Muure! s Heer Arendskerke le orijs; M de Nood, Veere. L. J. Polaermau, Middelburg L.' Riemens. Serooskerke. F. j de Rijke, Mid delburg. A. Schout. Vrouwenpolder; J. Schroten. «Middelburg; A T Snoep. Vlis singen; C P. Suurmond, Gaplnge; A. Job se, Middelburg: F. L. de Voogd Souburg; M. J Vroonland, Middeiourg Voorwaardelijk bevorderd: M. Kwekkeboom Middelburg; J. N. de Wasrd, Kamperland! Niet bevorderd: 8 leerlingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15