Geheel nieuwe opzet voor het Zeeuws Fruitcorso te Goes WALCHEREN 1. G. van der Have Agenda MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG 10 JULI 1959 PROVIN V I ALU ZEEUWSE COURANT OP AFGEZET PARCOURS BUITEN CENTRUM Gering entreegeld van bezoekers nodig voor sluitende exploitatie Het eerste lustrum Zeeuwse Fruit corso te Goes, dat de derde zaterdag van september in volle fleur en luis ter aan duizenden toeschouwers zal voorbijtrekken, zal in een geheel nn- dere vorm worden gegoten dan tot nu toe het geval is geweest. De geldprij zen voor de deelnemers zijn in be langrijke mate verhoogd, 't parkoers wordt verlegd naar enkele goed geas falteerde en brede straten buiten het centrum van de stad en voor het eerst zal entreegeld worden geheven. Het bestuur van de stichting „Zeeuws Fruitcorso" heeft zich genoodzaakt gezien tot deze laatste maatregel, omdat men anders financieel niet rond kon komen. Overigens is de en tree erg laag gehouden en kinderen beneden vijftien jaar worden zelfs zonder betaling op het parkoers toe gelaten. Reeds vorig jaar is gebleken, dat het in verband met de hoge kosten steeds moeilijker wordt voor de deelnemers om aan het corso deel te nemen. Ten einde de deelneming aan het coi'so te stimuleren, zijn de geldprijzen voor dit eerste lustrum aanmerkelijk ver hoogd, namelijk tot 500,voor een eerste prijs, 350,voor een tweede prijs en 250,voor een derde prijs. Hierdoor wordt in belangrijke mate in de kosten van een praalwagen te gemoet gekomen. Bovendien wordt er naar gestreefd de gehele streek te in teresseren voor het corso. Voor de wagen met het hoogste aantal punten die door een dorpsgemeenschap wordt afgevaardigd, wordt een extra prijs beschikbaar gesteld van niet minder dan 1.000,De winnaar kan hier mede dan een dorpsfeest organiseren. Verschillende dorpen zullen trach ten met een wagen te komen, na melijk Wissenkerke, Kats, even tueel Kortgene, Kapelle, Kloetin- gc, 's-Heerenhoek, Wemeldinge en Krabendijke. Definitief zijn deze toezeggingen nog niet. Wel staat vast, dat voor het eerst een niet- Bevelandse deelnemer in het corso zal rijden. Het is de tuinbouwonder- afdeling van de N.C.B. te Hulst. Op dit ogenblik hebben reeds 15 praalwagens ingeschreven, een aan tal, dat al groter is dan vorig jaar. Niet toereikend Hoewel weer van vele zijden steun is ontvangen voor het corso, zijn de fi nanciële bijdragen niet toereikend om alle kosten te dekken. Want niet alleen wordt een corso gehouden, maar daaraan is tevens een „fruit- week" verbonden met diverse attrac ties. Eerst na veel aarzeling heeft het bestuur besloten het parkoers af te zetten en entree te heffen. Hoog is die niet, want een dagkaart, ge kocht in de voorverkoop, en geldig voor de middag- en avond-„voorstel- ling", kost zestig cent, een dagkaart niet in de voorverkoop gekocht, vijf enzeventig cent, een middagkaart en een avondkaart elk vijftig cent. Het Officiële publikatie VLISSINGEN. MEDEWERKING ARTIKEL 72 L.O.-WET 1920. Burgemeester en wethouders van Vlissin- gen brengen ter algemene kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn ver gadering van 2 juli 1959, onder no. 4 Is besloten, aan het r-k kerk- en school bestuur alhier dé gevraagde medewer king te weigeren voor de aanschaffing van een bandrecorder ten behoeve van de onder dit bestuur staande St. Jacob- school voor gewoon lager onderwijs aan de Breestraat alhier, vilsslngen, 3 Juli 1959. VLISSINGEN. VERKEERSBEPALINGEN. Burgemeester en wethouders van Vllssin- gen brengen ter openbare kennis: A. dat motorrijtuigen van bezoekers van het op vrijdag 10 en zaterdag 11 Juli a.s. op de Oude Markt uit te voeren open luchtspel „Tijl Uilenspiegel" in de Spul straat moeten worden geparkeerd: B. dat In verband met het feit, dat de zaterdagmarkt op 11 juli a.s. op het Bel- lamypark zal worden gehouden: 1. op 10 Juli vanaf 17.00 uur een wacht- verbod van kracht zal zijn voor de oost zijde van het Bellamypark: 2. op 11 Juli vanaf 8.00 uur totdat.de ver boden door de politie zullen worden op geheven: a. de oostzijde van het Bellamypark voor alle verkeer zal zijn gesloten: b. een wachtverbod van kracht zal zijn voor de gehele Walstraat. Vilsslngen, 8 juli 1959. VAN ONZE ADVERTEERDERS Zestig jaar Motké in Vlissingen De babygoed- en textielhandel Ge zusters Motké, die op 8 juli 1899 door mevrouw KuntzMotké aan de Nieu- wendijk te Vlissingen werd geopend, bestaat thans 60 jaar en is al die tijd op dezelfde plaats aan de Nieu- wendijk gevestigd geweest. Woensdag is derhalve het jublieum van de zaak gevierd door de huidige eigenaresse, de 72-jarige mejuffrouw E. M. M. Motké, die zelf ook een eerbiedwaardig record heeft geves tigd: zij had er die dag 55 „textiel- Ê.ren" opzitten. r is woensdag geen receptie ge houden: wel kwamen vele klanten en voormalig personeel mejuffrouw Motké de hand drukken. GRIJPSKERKE De in de gemeente Grijpskerlte ge houden collecte ten bate van de ring- rijdersvereniging bracht 110.^ op, bestuur rekent in deze op de loyale medewerking van de bezoekers aan het corso, want zonder hun financiële bijdrage, is verwezenlijking van dit voor geheel Zeeland zo belangrijke evenement niet mogelijk. Vooral ook verwacht men dat de Goese bezoe kers spontaan hun medewerking zul len geven. Tenslotte is er maar één Zeeuws Fruitcorso Om technische redenen zal het afge zette parcours niet door de binnen stad leiden, maar juist over de fraai geasfalteerde wegen, die door hun royale opzet en brede trottoirs zich hiervoor uitstekend lenen. De tocht begint in Valckeslot, waarna via de Bergweg, de Wilhehninastraat en de v. d. Spieglielstraat naar de West singel wordt gereden. Des middags wordt heen en terug gereden, des avonds wordt de route eenmaal ge nomen. De middenstanders in Goes zullen ge durende de dag van het corso een fleurig aanzien aan de straten geven, door een feestverlichting aan te bren gen. Tevens zullen etalagewedstrij den worden gehouden. Reclame Voor het trekken van bezoekers uit alle delen van het land zal een groot scheepse reclamecampagne worden opgezet. Waarschijnlijk reeds volgen de week zullen aan de lichtmasten langs de hoofdweg door Goes 120 cm lange en 90 cm brede borden met het corso-embleem worden geplaatst. De ze borden, waarop een appel Is ge schilderd, zijn gemaakt door leerlin gen van de ambachtsschool in Goes. Met name voor de toeristen, die door Goes trekken, vormen de borden „blikvangers". Voorts gaan naar alle busondernemingen en reisbureaus in Nederland en België folders en re clamemateriaal uit. Daarnaast zul len 20.000 folders worden verspreid over alle voornaamste horecabedrij ven in West-Nederland en België. Autobezitters zullen in de gelegen heid worden gesteld hun steentje bij te dragen door een kleurrijk corso- affice op de ruiten van hun auto's te plakken. Voor de fruitweek staan weer diver se attracties op het programma. Zo verzekerde het bestuur zich van de medewerking van de „Lucky Rolling" rolschaats- en balletshow. Onderhan delingen zijn aangeknoopt met de Til- burgse kinderdrum- en doedelzakband „De Scotjes" en de „Trommelaeren van Roesendaele". Aan het corso zelf zullen diverse muziekgezelschappen worden toegevoegd. Voorts wordt er naar gestreefd om bij de opening van do fruitweek de tweede zaterdag van september in samenwerking mt het Goese tamboers- en pijper- korps „Excelsior" een pijperdag te houden. VLISSINGEN Zevenhandbaltoernooi te Vlissingen voortgezet In het kader van de Zomershow Vlis singen werd donderdagavond op het Bonedijkeplein weer seriewedstrijden van 't zevenhandbaltoernooi gespeeld Om 7 uur begon het toernooi met een ontmoeting tussen de dames-teams van Zeeland-Sport en E.M.M., welke wedstrijd door de dames van Zeeland Sport met 50 werd gewonnen. De wedstrijd tussen de heren van Olym pus en Walcheren had een spannend verloop; Olympus was sterker, maai de Walcheren-keeper, H. Oostei-liout, speelde een uitstekende wedstrijd en maakte vele gevaarlijke schoten on schadelijk. Desondanks won Olym pus toch verdiend met 32. De da mes van het Goese Hellas werden door de dames van Marathon met 5-2 uitgeschakeld en de dames van Vol harding werden met 7—1 onder de voet gelopen door het goed spelende damesteam van Walcheren. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwer pen gedeponeerd. Diverse sleutels, rijwielen, autostep- pen, portemonnees, handschoenen en wanten, gebloemde sjaal met brui ne rand, bankbiljet van 10 gulden, groene vulpen merk Excelsior, zeilt je van kinderwagen, sierstuk van brom mer, geel en wit rubberen slipper, 1 p. grijze kindersokjes, geel zijden sjaal tje, blauw driewielertje, blauw regen kapje, kinderarmbandje waarop mo. len van Delfts blauw, plastic regen kapje, oranje ceintuur, bruine akten- tas met inh., snoer kralen imitatie pa rels, spade, geel mutsje met groen rood en blauw streepje, dop van ben zinetank, grijs-blauw jongensjack, petticoat en onderbroekje, zwart zwemvlies, handdoek met groene zeepdoos, blauw gevlamde vulpen in zwart etui met inscriptie Wim de Bruijn, nikkelen damespolshorloge met metalen bandje, aan bandje zit medaillon, nieuw grijs damesvest, muntbiljet van 2,50 gulden, wit sier- duifje, strandschop, Duits nationall- teitsplaatje, zwart lastex damesbad pak, roodbruin herenbadbroekje, bl. broekje, groene badhanddoek, rose met witte bandhanddoek, kort double kettinkje met twee ringetjes, wit lin ker kinderschoentje, zwembroek met handdoek, rode zwembroek met ge streepte handdoek, zonnebril, wit kinderschoentje, broche met zwarte steen en kleine zwarte steentjes, por- tefeille inh. 40 gulden en paspoort ten name van W. P. Risseeuw, oproe- pingskaart bevolkingsonderzoek ten name van Maatje Krugt. SAS VAN GENT Benoeming Ds. E. E. Stem te Sas van Gent is benoemd tot curator aan het Petrus Hondius Lyceum in Terneuzen. MODERNE HAAR- verzorging in moderne salons moderne coiffures KAPSALONS Axelsestraat 18 a, telefoon 2788, TERNEUZEN Opruiming van een partij RUITERS. In elke hoeveelheid verkrijgbaar bij VV. BOEIJE, Axelsestraat 34, tel, 242, ZAAMSLAG. WESTKAPEILE Concert jeugdorkest O.K.K. Zaterdagavond 8 uur geeft 't jeugd orkest van O. K .K. te Westkapelle een concert op de Markt. Onder lei ding van de heer Piet de Rooij zal o.m. worden uitgevoerd: 1 Boven de Sterren, paraphrase over dit lied, arr. Van Leeuwen; 2 La petite Du- chesse, ouverture (concoursstuk) J. Riccius ;3 Die Ehre Gottes in der Na- tur, L. v. Beethoven; 4 Es ist be- stimmt in Gottes Rath, F. Mendels sohn; 5 De Postkoets, Jos. Cleber; 6 Monte Carlo, mars, P. de Rooij. O.- EN W.-SOUBURG Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" uit Souburg deed zondag mee met een wedvlucht vanuit Noy- on, over een afstand van 214 km. Ook op deze- vlucht lieten de duiven van de heer A. C. van Peenen en diens zoon zich niet onbetuigd. Zij veroverden de le, 4e, 5e, 13e, 22e en 25e prijs. De verdere uitslag was 2 en 6 L. Braet; 3. C. H. de Poorter; 7. J. Bouwman; 8. L. Janssen; 9. F. Borremans en 10. J. P. de Wart. Raad Retranchement verstrekte subsidies De raad van Retranchement heeft in de vergadering van donderdag een subsidie van 5 cent per inwoner ver strekt voor de inrichting van het ge bouw voor de provinciale griffie te Middelburg. Aan de commissie tot Organisatie ter Samenwerking van de Kustgemeenten in Nederland werd voor 1959 een bijdrage van 50 ver leend. Het centrum kraamzorg van de gezamenlijke Groene-Kruisvereni- glngen in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren kreeg een verhoogde subsidie van 1 per verzorgingsdag. Op voorstel van B, en W. werd een subsidie van 5 cent per inwoner verstrekt aan de ontwikkelingscommissie West-Z.- Vlaanderen, en eveneens 5 cent per Inwoner aan het tentoonstellingsco mité Zeeuwsch-Vlaanderen voor het organiseren van de tentoonstelling „Dit maakt Zeeuwsch-Vlaanderen", die te Breskens zal worden gehouden. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, ofschoon Re tranchement geen directe belangen bij de tentoonstelling heeft. Afwijzend werd beschikt op een sub sidieverzoek van de centrale van rooms-katholieke militaire tehuizen. In verband met de benoeming van een gemeentewerkman in vaste dienst deelde de voorzitter mede, dat van de acht sollicitanten naar de mening van B. en W. slechts een per soon aan de gestelde eisen voldeed. Derhalve werd geadviseerd deze kan didaat, de heer M. P. van de Voorde, te Retranchement, te benoemen. De heer Van de Voorde werd uiteinde lijk met 5 tegen 2 stemmen door de raad aangesteld. Vervolgens werd een verordening vastgesteld regelen de de jaarwedde van de gemeente werkman. Ook werd besloten hem jaarlijks 100 te verstrekken als kle- dingtoelage. Aan de heer I. Luteijn werd eervol ontslag verleend als klokkenist, dit in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De begroting over 1959 werd gewij zigd. Op voorstel van B. en W. werd de verordening op de riool- en straat belasting opnieuw ongewijzigd vast gesteld. Aan de heer J. M. Beun werd ontheffing verleend van zijn aanslag in de hondenbelasting. De voorzitter deelde mede, dat in et-n van de vol gende vergaderingen van de raad het gemeentelijk uitbreidingsplan behan deld zal worden. Bedrijfsongeval De arbeider J. H. uit Terneuzen werd bij het schoonmaken van een betonlei- ding op de kade van de A.C.Z. te Sluiskil getroffen door brokken be ton, toen een beugel van de leiding losraakte. Dokter Van Loy uit Sas van Gent verleende eerste hulp en liet de heer H. met lichte verwondingen overbrengen naar het Elizabeth-zie- kenhuis in Sluiskil. VANDAAG Oostburg—Ledeltheater: ..Tarzan In New- York", 20 uur. alle leeftijden. Sas ran Gent—Olympia Theater: „Das Schloss in Tirol", 8 uur. Terneuzen—Luxor Theater: „De glorie van het moederschap", 8 uur, 14 jaar. Geslaagden r.-k. h.b.s. te Oostburg Aan de rooms-katholieke h.b.s. voor West Zeeuwsch-Vlaanderen „St. Eloy" te Oostburg hebben de volgen de leerlingen het diploma h.b.s.-B. behaald: Rob de Crook, Breskens, Paul Ferket, Aardenburg, George Groosman, Max Hendrikse en Fons de Milliano, allen IJzendijke, Fons de Smet, Sluis, Wilfried Staelens, Aar denburg, Herman van de Vijver en Jan van de Vijver, beiden Biervliet, Borromeus van de Wijnckel, IJzen dijke. Niemand werd afgewezen. Koers voor nieuwelingen te Westdorpe Op derde kermisdag is te Westdor pe een koers voor nieuwelingen ver reden over een afstand van 60 km. Het parcours was als volgt: Graaf Jansdijk, Vissersverkorting, Groen straat, Molenverkorting en door de kom der gemeente. Start en finish waren bij café „Prins Hendrik." Er meldden zich 19 nieuwelingen aan de start. Van de 19 zouden er 16 de wedstrijd uitrijden. De uitslag luidde: 1 L. van Dongen uit Made; 2 A. v. d. Haren uit Put- tershoek; 3 H. de Waal, Axel; 4 L. Franken, Stampersgat; 5 F. Boon man, 's-Heerenhoek; 6 J. Verburg, Kortgene; 7 A. Waterings; 8 W. Shuling, Den Haag; 9 A. Eastiaan- sen, Kruisland; 10 L. Kramp, Nu- mansdorp; 11 J. v. Geel, Roosendaal; 12 R. van Overweel, Middelburg; 13 J. v. d. Ouden, Bruinisse; 14 J. v. d. Weele, Goes; 15 R. van Heeze, Axel; 16 Th. de Vrieze, Souburg. OOSTBURG Filatelisten bijeen De postzegelclub „Het. land van Cad- zand" vergaderde in hotel „De Een hoorn" te Oostburg voor de laatste maal in het seizoen onder voorzitter schap van de heer A. de Best, die en kele mededelingen deed met betrek king tot bonafide en niet-bonafide veilingen. Medegedeeld werd dat de ruilmiddag uitstekend en dat 'n dergelijke middag of avond na de zomervakantie opnieuw zal worden ingesteld. In augustus zijn er geen bijeenkomsten. AXEL Reisje van bejaarden De Axelse ouden van dagen hebben een uitstapje gemaakt naar Kaats heuvel en Tilburg. Bij terugkeer wer den de bejaarden opgewacht door de plaatselijke muziekgezelschappen. Het dagje-uit werd met een traktatie besloten. SLUISKIL „De Samenwerking" vergaderde De leden van de onderlinge paarden- verzekeringsmaatschappij „De Sa menwerking" hielden in hotel „De Kroon" te Sluiskil hun jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer J. Haak. Het afgelopen jaar was gunstig verlopen, zodat een gedeelte van de premie kon worden terugbe taald. De nieuwe omslag werd op 2% procent bepaald. De secretaris, de heer L. de Caluwé bracht voor de ne- genenveertigste maal verslag uit. Na afhandeling van het huishoudelijk ge deelte der vergadering schaarde men zich rond de tafel voor een paling maaltijd. De jaarvergadering werd besloten met een gezellig samenzijn. AARDENBURG Jaarvergadering „De Missers" In het gemeentelijk sportpaviljoen werd de jaarvergadering gehouden van de luchtbuksschuttersvereniging „De Missers" te Aardenburg. Na de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester vond de prijsuitrei king plaats voor de resultaten van de afgelopen competitie. Clubkampioen werd de heer K. de Koeljer, die een gemiddelde behaalde van 159,6 pun ten. Hij ontving uit handen van de voorzitter, de heer A. Bellegeer een fraaie beker. Tweede werd de kam pioen van het vorige jaar de heer A. Ballegeer met 158,6 punten. Derde de heer J. de Cocq met 157.4 punten en 4e de heer J. van Gaelen met 155,4 punten. Zij werden in de A-klasse in- fedeeld. De overigen kwamen alle in e B-klasse met een gemiddelde va riërende tussen 154.74 en 140.9 pun ten. Na afloop van het officiële ge deelte volgde een gezellig samenzijn. SLUIS Uitstapje bejaarden De ouden van dagen uit Sluis hebben in een vijftigtal particuliere auto's 'n rijtoer gemaakt naar het meer van Done, voorbij Gent, waar In een uit spanning de koffiemaaltijd werd ge bruikt. De muziekvereniging Apollo" en de drumband „De Jantjes" wachtten de ouden van dagen bij him terugkeer in Sluis op. Op ae Markt sprak wethou der S. A. van Hal hen toe. De heer J. de Klerk, de voorzitter van het be iaardencomité, dankte allen die tot net slagen van de rijtoer haddm bij gedragen. Het merendeel van de be woners van „Rozenoord" maakte de rijtoer mee. Collecte De collecte voor „Sonnevanck en Zon negloren" heeft in Zuidzande 42, opgebracht. VEILING GOES 9 Juli. Export- en industrieveliing. Zwar te bessen I 223—227, II 208. Rode bessen exp. lnd. 73, I 91—97, m 65—71. D- Zure exp. lnd. 6569. Frambozen voor de In dustrie 64. Frambozen in kratten I 101— 107f II 91. Gewone velling.: Per doos: Mad Mbutot I 45. Rode bessen II 26—29. Frambozen 26 —30. Per kg: Mad Moutot n 89. Rode bessen I 95—100. Witte bessen 62. Kruis bessen 52—81. Zure Morellen II 52—55. Wilhelminakersen I 124. Variksezwarte I 148. Vleeskersen n 106—123. Klerken I 156, II 88—146, ni 71. Oranjeprutmen I 67, n 51—71, fabriek 45-66- Ruth Gestetter I 92. grof 80. Aantal baden Het gemeentelijk zwembad te Aar denburg dat door werkzaamheden aan het bad eerst op 28 mei j.l. kon worden opengesteld werd in mei be zocht door 168 bezoekers. In de maand juni werd het bezocht door 8062 bezoekers. ZUIDZANDE Bejaarden op reis De bejaarden van Zuidzande hebben dezer dagen hun jaarlijkse reisje ge maakt. Met een bus en een aantal personenauto's vertrok men rond acht uur van het Dorpsplein. Na een korte rondrit door de villa-wijken van Knokke ging het verder langs de Bel gische kunst naar De Haan, waar de koffie werd gebruikt. Van hier ging men naar Adinkerke, waar in het be kende park „De Melie" de middag maaltijd werd genuttigd, en het wa terorgel werd bezichtigd. Na de Bel gische en Franse grens te zijn gepas seerd ging het op Duinkerken aan, waar een rondrit langs de dokken werd gemaakt. Vervolgens ging men door de heuvels van Noord-West Frankrijk. Na een behoorlijke klim partij werd het fraai gelegen Cassel bereikt, waar werd genoten van het prachtige uitzicht. Bailleux en Loke ren werden op de terugreis bezocht. Als laatste pleisterplaats werd Brug ge bezocht. Bevorderingen Petrus Hondius Lyceum Aan het Petrus Hondius Lyceum te Ter neuzen werden bevorderd: H.B.S. van V.K. naar klas l; M. Adriaansens A. Bol and, N. du Bois. J. Dooms, R. Harms, M v. d. Hagen, J. de Man, D. Neve, H. Nieuwenhuizen— Kruseman, M. van Os, W. Scholten, D- Thomas, M. Verberkmoes, H. Bootsgezel, A. Hol, S. Hol, P. de Regt, W. de Ridder, R. Rijnberg, L. Stolk en M. v. d. Winkel (allen Terneuzen), T Dijk (Biervliet). L. Schieman, P. van Cadzand, J. de Doel- der, M. v. Llth, D. de Regt, C. Walraven en R. Wolters (allen Axel), P v. Ham en H. Hollebek (Spui), L. Jansen (Kloos- terzande), J. Starrenburg (Sluiskil) en J. de Vriend (Walsoorden) Van bias 1 naar klas 2: J. B. Benders, L. F. du Bois, D. N. Bo- land, A. S- v. d. Brink, P. A. Geene. J. Hamel Ink, E. Meljers, de Ridder. W Verstraeten, M. Borghstijn, C. Brakman, L. Clemminck, P. van Es, C. v. Hecke. P. v. Os, C. Provoost, W.' Scbeele, J Stolk, C. Terlouw, P. de Vriend. A_ v- d. Vlugt, D. van Blools, A. Dorrepaal, G- Gietellnk, J. Hoving, M. Hulsman, L- van Pienbroek, J. Prlnse. W. de Regt, J- Simons, E. Udo, A Versehelllng en J. Visser (allen Terneuzen), N. A Brecht, J. J. Haak, G. J. Lokerse, J. Muller, J. Verplanke, C. Dekker. S. v. d Ree' en M. Scheole (allen Zaamslag), C- Bliek, W. de Jonge, J. Versluis en F Dekker (Biervliet), A. C. Dieleman, J. den Ha mer, G. J. Heerspink, E. de Blaey, A v. Dixhoorn, L. Goossen, A. v Cadsand (met lof), J. Dieleman, P. de Regt. P Verpoorte en L. Westveer (allen Axel), R. F. Gerrits (Sluiskil), J. Wieles. A. Tol lenaar. S. Tollenaar, Aa. Tollenaar, J de Blaey (allen Hoek), M. P Neeteson (Sas van Gent). Van klas 2 naar klas 3: M. v. d. Griek, J. de Kraker, M. Straub, L. Toorenman, J Tholens, H. Vis, F. v. d. Wege, C- v. Waert (met lof), J. du Bois, C. Dijselinck, W. de Feïjter. J. de Jonge, R. Jurriens, A. Kemper, A. Maas, T. Nijsten, A. van Reijen, R. Simons, J. Tazelaar, J. Visser, N. Willeboordse, I Kaan, R. de Cocq, A. v d. Griek, C. de Jonge, H. Staal, J. Stolk en A. Wille boordse (allen Terneuzen), J. Luyk, A de Putter, P. de Regt (Axel), H. Braat (Sas van Gent), P. Kuzee (Sluiskil), J. Faas (Biervliet), H. Heijboer, J. He(jns- dijk, E. Kusee, L. Scheele en A. de Vos allen Zaamslag). Van klas 3 naar klas 4: P. de Boer, J. Dooms, J. Jansen, H. Mar- kusse. H. Meijer, H. de Jonge, J. de Jonge, K. de Jonge, F. de Klerk, P de Leege, J. Lossie, M. v. Pienbroek, W. Simons, P. Visser (allen Terneuzen), F. v. Bendegem, L. Deij. J Meermans (Axel) P. de Feijter (Hontenisse), R. Heijens (Hulst), A. Meert. J Ramondt. A. de Ruijter en A. Wechgelaar lallen Sluis kil), W. Elenbaas, J Krijtenburg (Zaam slag), A. v. d. Wal (Sas van Gent). Van M.M.S. 2 naar M.M.S. 3: L v. Breda—Vriesman. A. Dieleman en L v. d. Vlugt (Terneuzen), J. Quaak, Z. Pennings en L. Ruitenburg (Axel). Van M.M.S. 3 naar M.M.S. 4: E. Hol, J. Muller, VV Meijers, J. de Regt, E. Scheele, M. Vna'ing (Terneuzen). B. Pennings (Axel), F. Schakel (Sas van Gent), M. de Smit en I. Leenhouts (Bier vliet). Van M.M.S. 4 naar M.M.S, 5: M. de Bruine, C. Henry, H Krombeen, J. Visser (Terneuzen), C. Kofstee (Hoek) T. Pennings (Axel) en E. Slock (Sas van Gent). Van klas A4 naar A5: F. Fluit, (Axel) en C. de Rooy (Graauw) Van h.b.s. 4 naar h.b s. 5: H. Hamelink en B Toorenman (Terneu zen), A. de Koeijer en J. de Regt (Zaam slag), E. Oggel (Axel), C. de Smit (Bier vliet) en H. Wechgelaar (Sluiskil). Van gymnasium 3 naar 4: A- Faas, L. Meeuwsen. N Terlouw (met lof), P. Vroegop (met lof), H. Wabeke. C. Wabeke (allen Terneuzen). E. Lourens en L. Oggel (Axel), C Schlerbeek (Hoek) Van gymnasium i naar 5: B. J. Belaert. D. v. Breda Vriesman A Dorrepaal, P Lerou?:. A. de Reuver, E van Vught, A. Weststraete (allen ~erneu zen). Van gymnasium 5 naar 6: H. Denle, J. Hulsman, W. de Vriend, M Denle, E. v. d. Hagen (allen Terneuzen), C. den Hoed en K. Kuiper (Axel), J. van Hoeve (Sluiskil). VEILING MIDDELBURG. 1 industrieveliing. Zwarte bessen I 220—227, II 204. Aanvoer 9 ton. Rode bessen II 63. VEILING ROTTERDAM-Z. 8 Juli. Nwe aard. grote 14—21, poters 4—13, kriel 3—9. Andijvie 18—22. Bloem kool A 21—44, B 12—20, Dubb bonen I 86—102, H 81—91. Sla I 8.80-37-40, H 6.60 —11.40. Komkommers A 31—33, B 24—28, C 21. Kroten bos 4—5, kg 10—25. Rabar ber 13. Kassnijbonen I 139, II 48—71. Tuinbonen 8—10. Waspeen 18—35. Spits kool 42 Doperwten 37 Zllveruien 32— 57. Uien 20. Rodekool 22—28- Postelein 31. Bospeen I 23 en n 10—11. Zwarte bessen I 226—227, II 204. Rode bessen 1 70—113, H 5999. Kruisbessen 59—81. Frambozen p.d. 17. Perziken p. st- 11— 24. Frambozen p. kg 34. Ontario I 164, II 109. Tomaten: A export 79—82, binnenland 56—83, B 75 en 58—75, C 91 en 47—71, CC 51 en 2713. Aardbeien zonder dop 56.10—57.00. Aardbeien met dop per kg Jecunda n 65—102. Golden Japon I 125— 141, II 95—100. Beauty I 95. Coöperatieve Vela wie clereveiling BARNBVELD—EDE Weekaanvoer circa 900.000 stuks. Handel kalm. Notering eieren van 41—60 gram t 5.11—1 7,08, eieren van 50-60 gr. t 7.40— f 10,54, eieren van 60-67 gr. f 10,63— f 12,42 alles per 100 stuks. EIER'VEILING S.B.E, Aanvoer 578.651 stuks. Handel traag. Note, ring: eieren van 67—60 i-.i f 9,80—f 10,33, eieren van CO—67 gr. f 10.0?—f 11,06, eende- elereo van (11—66 gr. 1 7,50—19,41, eende eieren van 66-74 gr. f 0,70—f 11,16, alles per 100 stuks. EIERMARKT Aanvoer 1.900.000 stuks. Handel kalm. Note ring: klppeëieren van 80- -65 gr. f 11,00— f 11,75, algemene prijs t 1125 per 100 stuks, kiloprijs f 1,83, basis 61,5 gr. Henneëieren van 40—53 gr. f 5,00-f 9.00. Prijsnotering Gelders-Overijselse Vereniging van Eierhandelaren. Grote eieren f 11,10— f 11,50, gewicht 62—68 gr., kleine eieren f 10,00—f 11,00, gewicht 56—61 gr., henne- eieren f 5,00—f 7,00, gewicht 3818 gr. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT De totale dagomzet op de heden gehou den aardappeltermljnmarkt beliep 400 contracten. Consumptiesector: Eigenhei mer aug. 17.00; Furore maart 15.20, 16.00, 16.20, 10.50, april 16.80; Bintje 35 nov 16.50, 10.00, dec. 10,10, april 19.60, 19-70, 19.30, 19.20, 19.10. Bintje 43 jan. 20.00, maart 21,80, 22.00, 21.20, april 22.00, 2250, 22.40, 22.90, 22-70 1.80, Voran nov. 12.30. Record nov. 13 30, 13.20. Llbertas okt. 13.00, nov. 12.60, 13.00. Poterafdeling Blntje-e nov. 22 30, 22.40, 22.50, 22.10, dec. 22.00. Bintje-a nov. 20.30. Kersteling-e nov. 25.00, 24.70. Sirtcma-e nov. 23.30, 23.50 23.60, 23.40, 23.70, 23.10, 23.00. Sirtema-a nov. 21.00. VEILING KRABBEND1JKE 9 juli. Zwarte bessen 1 227, n 206. Dubb. pr. bonen I 83—92, H 59—80. Rode bessen Rondom I 32 p.doos. VISMIJN VEEKE 9 juli. Exportgamalen 817 kg 263—359. Schar 150 kg 16—17. Bot 136 kg 16. Schol 19 kg 44—35. Tong 159 kg 164—379. Rog 91- kg 16-17. Visiever 1 kg 153. Paling 2 kg 149—159. Kreeft 3 kg 676—1573. Door gedraaide vis 600 kg. Eerste veiling van zure morellen Op de veiling te Kapelle-Biezelinge werd donderdagmieftlag de eerste veiling ge houden van zure morellen, welke ont- steeld voor fabriekmatige verwerking moeten worden aangevoerd. Het aanbod bedroeg 25U0 kg. waarvoor een prijs be steed werd van 133 cent voor de eerste kwaliteit en 90 cent voor kwaliteit II. De oogst van zure morellen zal dit Jaar niet bijster groot zijn. De aanslag is dit Jaar niet groot geweest en over het ge heel hangen de bomen lange niet vol. Aanbesteding B. en W. van Hontenisse hebben don derdag in het gemeentehuis aanbe steed: het uitvoeren van grond-, rio- lerings- en bestratingswerken in het eerste gedeelte van het exploitatie plan Kloosterzande. Hoogste inschrij ver was de N.V. Elka te Schoondijke voor 24.575,laagste G. Sponse- lee te Kloosterzande voor 18.790, De overige inschrijvers waren: K. Lucasse, Walsoorden 22.370, J. N. en K.T. den Oude, Biervliet 22.275, Fa. Gebr. De Box, Terneuzen 21.130 P. Mollet, Hoofdplaat 24.400, Aan nemingsbedrijf Hol N.V., Hulst 23.300 en I. dc Ruijsser, Biervliet 22.300. Theeschenkerij in nark Toorenvl'edt Middelburg Vlak bij openluchttheafer Het Middelburgse park Toorenvliedt, bekend om zijn mooie aanleg, krijgt er naast het prachtige openluchtthea ter nog een attractie bij. De gemeen te heeft namelijk liet plan opgevat hier een theehuisje te bouwen dat is geprojecteerd aan een van de vijvers tussen de grote speelweide en het openluchttheater. De dienst gemeentewerken heeft hier voor reeds een ontwerp gemaakt. Naar een gegadigde voor de expolita- tie wordt nog gezocht. De opzet van deze theeschenkerij is zeer eenvoudig gehouden. Er komen twee kleine gebouwtjes voor de ex ploitant met hiertussen in een grote pergola. Deze is aan de achterzijde afgesloten door een stenen muur. In de twee gebouwtjes komen oa. toi letten, een magazijntje en de ver koopruimte. Deze huisjes zijn zeer klein, slechts 2.5 bij 5 meter, zodat de wandelaars die in de uitspanning willen verpozen zijn aangewezen op het overdekte gedeelte of het terras voor de schenkerij. Dit terras wordt ongeveer 7 bij 15 meter groot en wordt verfraaid met enkele bloem perken Van hieruit heeft men een prachtig uitzicht op de vijver. De schenkerij komt op het zuiden te lig gen, ongeveer 50 meter van de speel weide en 30 meter van het openlucht theater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3