Kanaal door Zeeuwsch -Vlaanderen wordt omstreeks 75 meter breder Zeeuwse Almanak R0XASECT doodt BEVORDERINGEN AAN DE R.H.B.S. TE VLISSINGEN Winkels in Ouwerkerk op zondagen open 2 PROVINCIALE /.EEUW HE COURANT VüiJDAG 10 JULI iyJJ IN TERNEUZEN: 190 METER LANGE ZEESLUIS... Spoorweg- en verkeersbrug komt ruim één km. ten noorden van Sluiskil... (Slot van pag. 1) tot de reeds bestaande Westsluis, die als reservesluis gehandhaafd zal blij ven. Vreemd gevormd Maar niet alleen alleen de zeeschepen krijgen een ruimere sluis, ook de bin nenschepen! In afwijking van het be kende rapport Steenberghe-Van Cau- welaert krijgt deze nieuwe sluis voor binnenschepen een aparte voorhaven Ook deze sluis krijgt een aanmerke lijk grotere capaciteit dan de bestaan de sluizen voor de binnenscheepvaart, maar de afmetingen van deze binnen- sluis zijn nog niet bekend. Tussen de voorhaven van de zeesluis en de voorhaven van de binnensluis strekt zich een dam uit, die in feite nu reeds bestaat. Ter oriëntatie kan gezegd worden, dat op deze dam het huis van de lood^commandant staat. De vreemd gevormde Oostsluis (voor schepen tot een maximum van 500 ton) en de niet minder vreemde Mid- densluis (maximum 1100 ton) zullen geheel verdwijnen. Op de plaats van deze oostelijk gelegen sluizen zal een normale zeewering komen: een mas sieve dijk. Bovendien zal de ruimte achter die dijk benut worden om een betere verkeerssituatie te schapen.... Opmerkelijk is het ook, dat zeesche pen en binnenvaartschepen na uit voering van dit project doorlopend kunnen schutten. Zoals bekend is de situatie momenteel ongeveer zo, dat 7 uur achtereen geschut kan worden, waarna 5 uur schutten onmogelijk is. Achter de nieuwe sluizen zal zich in de toekomst het nieuwe kanaal uitstrekken, dat om en nabij 75 meter breder is dan het huidige vaarwaterDit 150 meter brede kanaal krijgt een diepte van 12.50 meter (momenteel 8.75 meter) en een bodembreedte van 72 meter (momenteel 24 meter). Deze cijfers geven voldoende aan hoe gigan tisch de verbetering inderdaad zal worden Van Terneuzen tot in Sluiskil wordt het kanaal aan de westelijke kant verbreed. Ten zuiden van Sluiskil wordt het kanaal echter aan de ooste lijke zijde verbreed om zodoende de bocht bij Sluiskil nog vloeiender te maken! Ongeveer bij de grens wordt het ka naal weer aan de westkant verbreed en het is thans zelfs waarschijnlijk, dat op Belgisch gebied het kanaal niet dwars door Zelzate zal lopen, maar ten westen van de stad zal wor den gelegd. Demarcatielijn Overigens werd de exacte „demarca tie-lijn" van deze verbreding nog niet bekend gemaakt. Wél werd meege deeld, dat binnenkort aan de burge meesters van de betrokken gemeenten zal worden verteld hoeveel grond er westelijk en oostelijk van het kanaal precies nodig is voor deze verbreding. Dan pas zal men dus nauwkeurig weten hoeveel huizen ten offer moe ten vallen aan dit project Langs de westelijke kanaaloever tussen Terneuzen en Sluiskil zal overigens meer grond nodig zijn dan de 75 meter brede strook voor de verbreding van het vaarwater.... De rijksweg Terneuzen-Sluiskil zal namelijk veel verder van het ka naal komen t6 liggen: tussen ka naal en rijksweg komt een groen strook van tenminste 20 meter breedte. Ondertussen worden nog besprekin gen gevoerd over het tracee van deze weg bij Sluiskil. De meeste instanties bepleitten echter' een rondweg ten westen van Sluiskil en deze rondweg zal er dan ook hoogstwaarschijnlijk komen. Uiteraard behoeft de weg tus sen Sluiskil en Sas van Gent niet ver legd te worden, omdat de bestaande situatie hier gehandhaafd blijft: hier wordt het kanaal immers aan de oost zijde verbreed. Waarschijnlijk zal deze rijksweg in Terneuzen binnenkomen over dubbele bruggen, die zowel over' de zeesluis als over de binnensluis zullen liggen. En ook in Sluiskil zal er een opmer kelijke wijziging1 komen in de „brug- situatie". De nieuwe brug in Sluiskil komt namelijk ongeveer 1% kilome ter noordelijker dan de bestaande brug. Op dezelfde onderbouw zulen hier naast elkaar een verkeersbrug en een VAN :mn TOT De sportvisser J. J. Smits te Ouwer- kerk heeft in het viswater bij zijn woonplaats op één dag 28 pond vis bemachtigd. „Dat is dus 1 pond meer dan in Bruinisse", zo schrijft men ons uit Ouwerkerk. Inderdaad, maar het opmerkelijke van de grote vangst in Bruinisse betrof de soort vis. Het waren uitsluitend palingen van groot gewicht en de heer Smits had er ook platvis bij. Dit doet natuurlijk niets af aan het feit, dat ook de wateren bij Ouwerkerk rijk aan vis zijn en een dorado voor de sportvisser, ge liefd bij de hengelaars uit België. TEGENSTELLING Gisteren werden wij opgebeld door een heer, die ons op gezette tijden van onderwerpen voor Almanakken voorziet. Het is een actief man met een fraai gevoel voor die schrille te genstellingen, die de jongens van de krant hun lezers zo graag voorzet ten. Helwitte zaken plaatst hij on middellijk vakkundig tegen diep zwart., daarbij alle grijze tinten ver waarlozend. Onze man houdt niet van nuances. Hij belde dus op en riep juichend, dat hij ons nu eens aan een fraai stukje kopij kon helpen. ..Daar zullen je lezertjes van smul len, meneer", sprak hij verlekkerd, ..zeker met die warmte!" Haastig informeerden wij waar de brand was, maar het bleek dat die veronderstelling er volkomen naast was. Neen, het ging ditmaal niet om nieuws of om feiten, het ging om een idee, een „meesterlijk idee" zelfs, zei onze man van zijn eigen denkbeeld. Wat we slechts te doen hadden was een fotograaf sturen ergens naar een strand, waar vele huisvrouwen thans heerlijk niets liggen doen. „Welnu, fotografeer die huisvrou wen". zei onze man. „En dan?" was de wedervraag. „Don maak je een plaat van een zwoeger, een verhuizer bijvoorbeeld die een piano versjouwt. En dan die twee foto's naast elkaar afdrukken. Meesterlijk nietwaar9" Dat was het. Maar omdat niet alle huisvrouwen op het strand liggen en niet alle zwoegers piano's versjou wen, zien we er toch maar van af. Het is wel jammer, want U zou er beslist van genoten hebben. Maar mocht. U een werker tegenkomen, zo als onze man bedoelde en dat hoeft heus geen verhuizer te zijn weet dan, dat in deze hitte een lek ker kop thee voortreffelijk smaakt. En gewaardeerd wordt! NOG MEER VIS De nog niet zo lang geleden opge richte Sluiskilse hengever. heeft reeds een veertigtal leden, die allen even enthousiast zijn voor hun sport. Aan de Schelde-oever bij Terneuzen heeft men dezer dagen een wedstrijd geor ganiseerd, waarvoor velen hadden in geschreven. De prijzen een beker, een lauwerkrans, wexphengels, vang netten en stoeltjes met en zonder leu ning waren dan ook wel aantrek kelijk. De uitslag was: 1. J. van Drongelen, 2. F. van de Hooft, 3. M. Trevesan, 4. W. de Bruin, 5. R. de Grave, 6. P. Raas, 7. C. Vermuren, 8. W. Dallinga, 9. J. Beeldens, 10. H. Snoeys. GATEN GEDICHT....- In Ouwerkerk is men aan de Ring begonnen met de bouw van de derde, woningwetwoning, die het laatste „gat" in de bebouwing ron dom de Ring zal moeten opvollen. FANCY-FAIR. De snelle groei van de r.-k. parochie te Sluiskil maakt het noodzakelijk dat de kerk wordt uitgebreid. Ten einde hun aandeel in de uitbreidings- kosten te kunnen leveren zullen de leerlingen van de v.g.l.o.-school te Sluiskil gedurende het aanstaande weekeinde een fancy-fair organiseren in het Parochiehuis. Het hoogtepunt vormt een verloting met tal van aan trekkelijke prijzen. ANTI-LUIS OFFENSIEF De landbouwers hebben een offensief op grote schaal ingezet tegen een vijand van vooral aardappelen, bic ten en bonen, de zogenaamde luis, die zich tegoed doe; aan het loof. Prak tisch geen enkel perceel is vrij van luis. Een intensieve bespuiting heeft echter reeds vrijwel onmiddellijk re sultaat. Behalve niotorspuiten heeft men vliegtuigen ingeschakeld in de strijd tegen de luis, zoals onder an dere in de omgeving van Sirjansland. „WAKMTE-SLACHTOFFERS" De bloeiende hitte is donderdag te Middelburg verschillende, voor het merendeel oudere mensen teveel ge weest. Zo werd op het politiebureau enkele malen melding gemaakt van mensen die op straat waren bevangen door de warmte. Het betrof voorna melijk dagjesmensen die per bus een bezoek brachten aan Zeeland. In een motor met zijspan werden zij dooi de politie opgenaaid. Op deze wijze werden o.a. een Engelsman, Vlaming en een Fransman naar hun bussen teruggebracht om een beetje bij te komen en uit te rusten. Bij al deze hitte was vooral het Mid delburgse zwembad in trek bij men sen, die hier wat verkoeling hoopten te vinden. Er werd een recordaantal van 2000 badgasten geboekt. spoorwegbrug komen te liggen. De rijbaan op de verkeersbrug krijgt waarschijnlijk een breedte van 8 me ter, terwijl daarnaast bovendien ba nen komen voor het langzame ver keer. Bovendien krijgt Sluiskil op de plaats van de huidige brug, die uiteraard zal verdwijnen, een veer voor het langzame verkeer. In Sas van Gent zal de nieuwe brug praktisch op dezelfde plaats komen als de nu bestaande overgang. Wel is er nog een belangrijke wijziging in Sas van Gent: de bestaande sluizen in deze plaats, die praktisch toch nooit meer gebruikt worden, zullen verdwijnen Evenals in het kanaal door Zuid-Be veland zullen de bruggen in dit ka naal door Zeeuwsch-Vlaanderen hoog komen te liggen; aanmerkelijk hoger dan nu het geval is! Die hoogte zal tenminste 7 meter bedragen, zodat het wegverkeer alleen voor grote zeeschepen onderbroken moet wor den. Overigens ls het nog niet bekend welk type brugen hier toegepast zulen worden, maar waarschijnlijk worden het hefbruggen. Doordat de bruggen zoveel hoger worden, moe ten uiteraard ook de opritten veel uitgebreider worden, hetgeen ook weer meer grond vergt Aan heel dit reusachtige werk zal dus reeds in het voorjaar van 1960 begonnen worden. In Terneuzen zul len dan velen beginnen met de aanleg van de bouwputten, die nodig zijn voor de nieuwe sluizen. Natuurlijk zullen zich zowel te land als te water grote verkeersproblemen voordoen. „Maar een probleem kan dit nooit zijn, zegt ingenieur De Vlie ger, „want ook dat lost rijkswater staat op" Over de kosten van dit gigantische project werden geen mededelingen ge daan, maar men mag aannemen, dat deze kosten een bedrag van 150 mil joen gulden te boven zullen gaan Windhoos over Hoedekenskerke Het onweer dit zich donderdagmid dag boven Zeeland ontlastte, ging te Hoedekenskerke gepaard met een windhoos. Een directiewagen van de fa. Kroon uit Rbenen, welk bedrijf hier werk uitvoert in het kader van de herverkaveling, werd omverge worpen op liet moment dat zich en kele mannen in de wagen bevonden. Een van hen, de lieer Van Vliet uit Wolphaartsdijk, werd daarbij aan hoofd en benen verwond. Hij moest, door een arts worden verbonden. En kele anderen in de wagen liepen kneuzingen op. Een 100 meter ver derop staande directiekeet van de zelfde firma, werd totaal vernield. Het dorp Hoedekenskerke heeft van de felle wind ook te lijden ge had: er sneuvelden ruiten en dak pannen, dakvensters werden weg gerukt en t.v.-antennes bescha digd. Op de provinciale weg, bij de woning van de heer Boone, werd in tien minuten tijds 14 mm neer slag gemeten. Vooral de hagel beeft aan de boomgaarden in de omgeving schade toegebracht. Staatsexamen voor muziek De heer J. V. Ivens te Hulst legde in Rotterdam met goed gevolg het staatsexamen voor muziek, diploma B af. (Advertentie) vliegen, muggen en andere Insecten NIEUWE ZEESLUIS IJMUIDEN T! NOORDERSLUIS WA i. l Ooo aa.r J. Zelfs in vergelijking met de befaam de Noordersluis in IJmuiden zal de nieuwe zeesluis er mogen zijnDat blijkt ook uit deze tekening, die bei den sluizen naast elkaar toont. De „nieuwe zeesluis" van Terneuzen is 290 meter lang, 1)0 meter breed en 12,5 meter diep. De afmetingen van een schip van 50.000 ton deadweight zijn: BlfO-82-11. Zo'n kolos past dus gemakkelijk in de nieuwe Terneuzenr se zeesluis. De 27 oorder sluis in IJmuiden is met de afmetingen 400-55-15 echter nog wat groter Bevorderd van de le naar de 2e klas: Paula van den Berg, Plonia Boerendonk, Johnie Bostelaar, Frans Broodman. Jaap Delvoye, Ouke Donze, Hetty Elders. Henny v. d. Glint, Harm Haas, Wim Hofman, Kees Houwer, Magda Kamermans, Cobi Kole, Eddy v. d. Linde, Chris Mannaert. Frits Mol, Jan Post, Hert Quite, Hans Schaarman, Nelly Sinke, üas Spithout, Piet v. d. Staal, Jan v. d. Velde, Sieward de Vries, Hilly Bosch, Annetje de Bree, Anke van Dierendonck, Jaap van Ginkel, Ge rard Hoe'oeke, Marlus Klap, Jeannette Kui per, Han Kuiper, Toby Lammere, Mar- lieske Louwerse. Jan Lupker, Hans Mon- teny, Reinder Muchall, René de Munck, Daan Roelse, Johnie Verhoef, Mariette Vleesdrager, Wim Vos, Jolanda Willemse, Tonny Wildeman, Roel Verlaan, Gijs Pe ters. Wim Haagsma, Daan Castel, Olga Ceulen, Rob Faber, Jaap Gasllle, Tanny Goedegebure, Freddy Gijp, Francien Hlr- des, Gerrit de Keizer, Han Kemper, Piet de Koning, Leni de Ko.iink. Ronny La- port, Piet v. d. Lijke, Sonja Maaskant, Rob Minderhout. Beatrix Ots, Wim Rein- hout. Rob v. Rooyen, Harmen Sanders, Jetske Spanjer. Hanneke v. d. Vliet, Hans Wolf, Nico Veldhuis. Vijftien afgewezen. Bevorderd van 2 naar 3: Irene Allewijnse, Jan Bals, Loes Busch- gens. Kees Coevert, Hans Elders, Elly van Gorp, Gerard Heerebout. Donald Henne- man, Marjo van der Heyden, Willy Leef- lang, George van Marion, Suzy de Nooyer, Piet Oosterling, Ger Roose, Peter van der Schraal, Jan Smits, Marianne Smits, Nel ly Visser. Gè van Vliet, Josje de Witte, Jackie Kaashoek, Gerard den Boeft. Jan Cappon, Jacques den Exter, Rob Klomp, Kees Kooger, Tonny Kuyper, Jan Lagen dijk, Jaap van Liere, Hans de Looff, Fred dy Morsheim, Jo Mulder, Dee Naerebout, Ria Nieuwenhuyze, Rint Overweel, Greet Paulusse, Hannie Segboer, Peter Sholl, Truusje Spapé, Gerrit Stam, André Steke- tee, Elly Vertregt, Rlnus Wijkhuis, Annie van Zonneveld, Tjalling Peters, Addy Bijl, Ans Ceelen, Joop Dees, Peter Doense, Jan Engelsman, Etty Fastcnau, Margot ten Haaf, Toby Heyt, Hanueke van Hoorn, Lieske de Kam, Chris Kats, Tim van Koo- ten, Wim da Kraker, Ineke van Llere, Ma rien Meulenberg, Magda Naerebout, Addy Oreel, Hugo Roodenburg, Kees de Vries, Leen Zietse. Zeven afgewezen. Bevorderd van 3 naar 4: Henk Barten, Dina van Belzen, Bea van den Berge. Paul de Blok, Jacques Boeren, Ad But, Eddy Prancissen, Leintje Geschie- re. Gwennie de Greef. Ineke Jobse, Hans de Kam, Plet de Koning, Dook Kopmels, Wim Leynse, Ad Luitwieler, Marina van Poelje, Piet Post, Emiel Pijckevet, Kees de Regt, Willy Smid, Ema ia Soe, Jopie Ver meulen, Ria van Belzen, Carla Draak, Brain Dronkers, Walter Erdelmann, Jan Goedvolk, Jan Hoebeke, Anke Jacobs, Ton- nie Klink, Alfred Kodde, Hen Kole, Hen de Koning, Loes de Koning, Ronnie Man- nak. Bas Mieras, Rob Minderhout, Joop Nijsen, Willy Pierens, Jane Rudolph, John-, ny Rudolph, Henk van Siuis, Elly Vos, Ad dy van Vlijmen. Piet Wimerom. Wilna van Belzen, Wim Dénekamp, Rinus Eversen, Ina Plipse, Cor van Herwijnen, Ton Kerk hof, Jaap Kievit, Herman van Kooten, Eduard van Leeuwen, Alex Maquelin. Adri Pekaar, Pim Rinses, Gert de Ruiter, Rinus Verwijs, Thea Visser, Ludo Warman. Leida Wiellnga, Rinus Wilderom. Acht afgewezen. Bevorderd van 4A naar SA: Nlenke de Bruyne, Henny Doense, Jetty van Ginkel. Janny van de Hof, Adrie Joosse, Ina Kats, Adrie van Klinken, Bram Louwerse. len Luitwieler, Niek de Nooyer, Hans Nijboer, Donald Eemeeus, Kees Rut- ters, Charlie Stevens, Liesbeth Verkerk, Tjeerd Wiersma. Drie afgewezen. (Advertentie) Donderdag heeft de gemeenteraad van Ouwerkerk met algemene stem men een verzoek van plaatselijke middenstanders ingewilligd om de winkels op zondagen te mogen ope nen. Het verzoek was uitgegaan van de winkeliers die direct berokken zijn bij het toerisme dat in deze gemeente nog steeds toeneemt. De Kamer van Koophandel hda bij wijze van uitzon dering gunstig geadviseerd inzake dit verzoek. Bevorderd van 4B naar 5B: Leo den Boer. Jan van Boven, Milda Ce- meska. Dik Dirks, Jacques van der Hof. Frank van Iren, Johan Kimeney, Frans Klaaijsen, Wim de Kok, Prans Naerebout. Henk van Oosten, Plet Relnhoudt, Okke Sanders, Benny Smulders, Jan van Son, Kees Verhage, Wim Vermeulen, Cees de Voogd, Wim Coppóolse, Marcel Don ze. Art hur Douglas, Marius Eld i, Marijke Ga- sille, Reina de Jong, Hans de Konink, Ward Messer, Piet Sommeyer, Lodi Tjebbes. Zes afgewezen. 'n betrouwbaar zwitsers anker horloge KUNST „Alma Musica" speelde in Middelburg BURGERZAAL, MIDDELBURG Met een uitvoering van Bachs „Musi- kalisches Opfer" besloot gisteravond het instrumentaal sextet „Alma Mu sica" zijn concert in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis: een daad van grote betekenis, zodat wij deze bespreking ditmaal daarmee be ginnen. met het slot dus: „per motum contrarium" om in stijl te blijven. Het gaat hier om een werk, dat met de „Kunst der Fuge" tot een zeer be paald genre van Bachs compositie kunst behoort en dat men slechts zel den integraal hoort uitvoeren. Het ontstond tegen het einde van Bachs leven en het is alsof hij hier reken schap aflegt van al zijn verworvenhe den in technisch-compositorisch op zicht, maar ook muzikaal-inventief (bij Bach gaan deze elementen altijd samen, vandaar zijn genialiteit), waardoor een grootse synthese ont stond. Een sythese, die niet alleen een hoogtepunt markeert in Bachs scheppingskracht, maar ook (achter af geoordeeld het perspectief der mu- ziekhistorie) de samenvatting beté kent van een lange periode, begin nend bij de oude Nederlanders, de pe riode namelijk der oolyfonie. Het is duidelijk, dat zulk een wérk aan het bevattingsvermogen van elke luisteraar hoge eisen stelt. Trouwens, in het verleden :s menige vurige Bach-apostel schouderophalend aun dit werk voorbijgegaan: een zo ern stig onderzoeker als Spitta bijvoor beeld gewaagde zelfs van een „sa- mengroeisel van stukken, die inner lijk elk verband missen en ook uiter lijk geen eenheid tonen". Overigens is Spitta dit oordeel niet kwalijk te nemen, want hij is vermoedelijk mis leid door de vreemde volgorde, waar mee het stuk op de koperplaten van de originele uitgave was gegraveerd, een volgorde die waarschijnlijk een gevolg is van een efficiënte' ruimte verdeling door de graveur. Later heeft men door een zorgvuldige be studering van de structuur de juiste indeling ontdekt. En toen bleek, dat het „Musikalisches Opfer" een hecht bouwwerk was, waarin een duidelijke lijn is te onderkennen. Een werk, dat dus hoge eisen stelt aan de luisteraar. Vandaar, dat in het programma een toelichting was afge drukt van Everaul van Royen. Bo vendien gaf deze fluitist nog een na dere mondelinge uiteenzetting. Deze explicatie was knap en verhelderend, maar zij veronderstelde toclv wel een zekere muzikale kennis bij do hoor- ders- En het leek ons. dat Van Royen wat optimistisch oordeelde, toen hij liet doorschemeren dat deze kennis eigenlijk overbodig was: min of meer troostend zei hij, dat hij zelf niets afwist van sterrekunde, maar niette min genoot van de sterrenhemel.... Voor het genieten van Bachs „Musi kalisches Opfer" evenwel schijnt enig inzicht in de structuur toch wel nood zakelijk. Want dan realiseert men zich eerst enigszins, hoe geniaal deze componist aan zijn muzikale intenties vorm wist te geven, een ingewikkelde en imposante vorm, die evenwel ner gens als zodanig domineert. Ó)n nu van de theorie naar de prak tijk terug te keren: „Alma Musica" heeft gisteravond deze Bach-lntenties fameus gerealiseerd. Het spel van dit ensemble is van een bewonderens waardige muzikale distinctie. Elke noot ls zorgvuldig doordacht en krijgt zijn juiste plaats toegewezen in een volmaakte orde. en samengevoegd vormen deze noten muzikale frasen, die aan iedere lessenaar dezelfde voorbeeldige afwerking krijgen. Daarbij blijft het totaal-beeld een eenheid en steeds uiterst transparant. Volmaakt polyfoon spel, een „Musi kalisches Opfer" waardig. En daarom was dit concert gisteravond een eve nement van de hoogste orde. Aanvankelijk had de Z.V.U. een pro gramma aangekondigd, waarin ande re werken waren opgenomen dan nu werden uitgevoerd, o.a. een composi tie van Hans Cox. Dit was echter ver dwenen, hetgeen vóór het concert bij het bestuderen van het programma een lichtte teleurstelling opleverde. Maar toen „Alma Musica" eenmaal was begonnen, vervloog alles wat maar even naar teleurstelling zweef de. Want de musiceervreugde van de ze groep zette zich bij de toehoor ders om in ware lulstervrcugde, vreugde om de prachtige vertolkin gen van een Sextet van lobann Chris tian Friedrich Bach en van Mozarts hobokwartet in F. Het zou dit alles in aanmerking nemende onjuist zijn om deze be spreking te eindigen zonder de voor treffelijke leden van „Alma Musica" bij namen te hebben genoemd. Welnu, deze groep bestaat uit Gusta Gold- schmidt, clavecymbel, Everard van Royen. fluit, Haakon Stotijn, hobo, Paul Godwin, viool, Johan van Hel den, altviool en Carel van Leeuwen Boomkamp, cello. Dit concert waarvoor grote belangstelling be stond ging uit van Holland Festi val in samenwerking met Z.V.U. en gemeente Middelburg. de K. VANDAAG MiddelburgSchouwburg: .Tantan vecht voor zijn leven", 20 uur. 14 jaar. Electro: „Arrivcderci Roma" 19 en 21.19 uur, alle leeftijden. Muziektent Molenwater- Concert door het Middelburgs Muziekkorps o.l.v. de heer Plet de Rooy, 20 uur Vllssln gen Luxor„FrSuleln zonder boroep" 8 uur, 18 Jaar, Alhambra: „Duikerken", 7 en 9 uur, 18 jaar. GoesGrand: „De gebroeders Karamazov", 8 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2