Tekko Taks en de nieuwe uitvinding NIEUWS UIT DE KERKEN TIPvanBOOTZ 4 in 1 GEHEIME RAADSDISCÜSSIES OVER HOTELBOUW BRITANNIA EN NÜ 'n TIP Waar zijn onze schepen? Bravo Jeeves 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 JULI 1950 Afscheid en intrede Intrede van ds. Brons te Scherpenisse Ds. J. Brons, sinds 1 mei j.I. emeritus predikant van de hervormde ge meente van Scherpenisse, zal zondag 12 juli a.s. intrede doen bij de her. vormde gemeente Dantumawoude (Fr.), alwaar ds. Brons benoemd is tot bijstand in het pastoraat. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Zweeloo (toez.) J. van der Werf te Hem-Venhuizen. Beroepen te Zoetermeer J. van Dijk te Garderen. Aangenomen naar Metslavier-Nija- wier (toez.) L. K. Bos vic. te Alphen aan de Rijn. Bedankt voor Nieuw-Lekkerland A. J. Timmer te Huizen (N.H.). Benoemd tot ziekenhuispredikant te Apeldoorn (Julianaziekenhuis) W. Th. v. d. Windt te Hoenderlo. Aangenomen naar Oldemarkt en Paaslo (tweede pred.pl.): H. P. Schouten voorheen te Paramaribo, thans woonachtig te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Zutphen (vacature A. D. Wumkes) I. P. C. van 't Hof te Ritthem (Zld.) naar Rotterdam- Hillegersberg (vac. F. D. Emous) W< H. den Ouden te Harlingennaar Zweeloo J. van der Werf te Hem- Venhuizen naar Paesens A. Hen nephof, kandidaat te Dordrecht. Beroepen te Breukelen J. N. de Rui ter te Leiden; te Vlaardingen (vaca ture W. Sierag) D. Noordmans te Ommelanderwijk-Zuidwending; te Beuningen (toezegging) H. J. de Rid der voorheen zendingspredikant, wo nend te Bussum; te Brumraen (vaca ture S. Pennekamp) A. van der Veen te Joure. Bedankt voor Ee (Fr.) W. F. van der Staat te Bierum; voor Amster dam (Parkkerkgemeente) P. H. Quartel te Rotterdam-Delfshaven. Beroepen te Ede (vijfde pred. plaats) H, N. van Hensbergen te Renkum. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Zwaagwesteinde: J. Tevel, kandidaat te Middelburg, die bedankte voor Dirkshorn, Gees en Wateringen. Beroepen te Vreeland W. H. Zuide- ma, kandidaat te Amsterdam-Oost te Haarlem-Zuid (vacature D. J. Roos) G. Rang te Vijfhuizen. Tweetal te Kronhorn en te Wilder- vank Th. Harder, kand. te Leeuwar den en H. Th. Brandsma, kandidaat te Sneek te Amsterdam-Noord Th. Harder, kandidaat te Leeuwarden en M. Rebel, kandidaat te Hilversum. Bedankt voor Ferwerd J. N. Nam- mensma te Rodeschool. Beroepen te Goor F. H. Veenhuizen kand. te Huizen N.-H. Bedankt voor Huizen (N.-H.) G. Rang te Vijfhuizen. Aangenomen naar Westerbork W. Blanken te Rutten (N.O.P.). Beroepen te Wolphaartsdijk kand. J. C. W. van 't Hof, 's Hertogenbosch. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Katwijk aan Zee, Op- heusden en Woerden: P. Blok, kandi daat te Rotterdam en C. Wisse, kan didaat te Tholen. Beroepen te Amersfoort, Bodegraven, Emmeloord, Elspeet, Gorinchem, Goudswaard. 's-Gravenpolder, Kat wijk aan Zee, Lemmer-Marknesse, Naaldwijk 's-Qravenzande, Moer- kapelle, Poortugaal, Rilland-Bath, Scherpenisse, Wolfaarsdijk, Zoeter meer: P. Blok, kandidaat te Rotter dam-West. Beroepen te Enschede en te Werken dam: C. Wisse, kand. te Tholen. Beroepen te Amsterdam noord C. Wisse, kandidaat tc Tholen; te Aalst en te Giessendam P. Blok, kandi daat te Rotterdam. Beroepen te Enkhuizen. Leerdam, Oostkapellc, Tricht, Opheusden, Rhe- nen, Enkhuizen. Nijkerk C. Wisse, kandidaat te Tholen te Aalst, Gies sendam, Woerden, Zoutelande-West- kapelle P. Blok, kandidaat te Rot terdam. Beroepen te Nieuw-Beijerland P. Blok kand. te Rotterdam. EVANG. LUTHERSE KERK Geslaagd voor het proponentsexamen en mitsdien beroepbaar de heer J. J. W. Gunning te Muiderberg, Beroepen te Amstelveen J. P. Boen dermaker tè Eindhoven. Morgen beginnen we met ons nieuwe feuilleton „Het moeilijke offer" door David Howarth. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Ermelo M. S. Roos te Al phen aan de Rijn. Tweetal te Vianen: M. S. Roos te Al phen aan de Rijn en P. Zwier te Zaamslag. Beroepen te Haarlem-Noord: J. J. Rebel te Murmerwoude. Tweetal te De Krim T. Harder kand. te Leeuwarden en W. J. van der Lin den kand. te Zandvoort. Tweetal te Amsterdam-N. T. Harder kand. te Leeuwarden en M. Rebel te Hilversum. Tweetal te Deventer H. P. Brandsma kand. te Sneek en T. Harder kand. te Leeuwarden. Tweetal te Lutjegast H. P. Brandsma kand. te Sneek en M. Rebel kand. tc Leeuwarden, Beroepen te Kornhorn T. Harder kand. te Leeuwarden. Beroepen te Midwolda-Oldambt (Old) W. J. van der Linden kand. te Zand voort. Beroepen te Sint Jansklooster P. van Zonneveld kand. te Bussum. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Amsterdam (vacature dr. J. D. Dozy) H. D. Woelinga te Dor- drecht-Breda. Ambtsjubileum (45) van ds. Van Lindonk De emeritus predikant der Neder lands Herv. Kerk, ds. W. J. van Lin donk, te Den Haag, herdacht 5 juli zijn 45-jarig ambtsjubileum. Ds. Van Lindonk diende de gemeen ten Hontenisse, Hoedekenskerlte, Eek en Wiel, Emmastad (Curagao) en Heumen, waar hij in 1952 met eme ritaat gin g. Kandidaat A. Geelhoed uit Hoek (Z.- VI.) zal zondag 12 juli a.s. te Kol- lumerzwaag (Fr.) intrede doen als predikant van de Geref. (vrijgemaak te) Kerk te Zwagerveen/Zwaagwest- einde. VRIJ EVANG. GEMEENTEN Aan de theologische school zijn ge slaagd voor het eerste theologische jaar de heren P. J. van Hooydonk, P. E. van Staveren en P. C. Tóntes en voor het tweede jaar de heren J. Y. Pijlman en B. Sijl en tot het tweede literaire jaar bevorderd de heren H. E. van der Bij, A. D. de Bliek, L. Oost en T. I. Prins. Aangenomen naar Groningen Joh. M. D. Beeuwkes te Velp. LEZERS SCHRIJVEN In strijd met geest van de gemeentewet Mijnheer de hoofdredacteur, De trouwe lezers van uw courant we ten, dat de handhaving van de demo cratische spelregels op het gemeente lijk vlak U zeer ter harte gaat. Goes en Terneuzen incasseerden in uw ko lommen onlangs een onvoldoende, toen zij zaken, die het daglicht moe ten kunnen verdragen, achter geslo ten denren af trachtten te doen. Ik meen, dat de Vlissingse raad zich donderdag J.I. ook op glad ijs begaf, toen op voorstel van de burgemeester de deuren gesloten werden bij de dis cussie over de herbouw van het hotel Britannia. De voorzitter van de raad motiveerde zijn voorstel door er op te wijzen dat de andere aandeelhouders van de N.V. het wel niet op prijs zouden stellen als cijfers uit het exploitatie overzicht en het accountantsrapport, beide de raadsleden kennelijk ver trouwelijk toegezonden, in de pers zouden verschijnen. Voor een presi dent-commissaris van een particulier bedrijf is dat een begrijpelijke moti vering al zou iets meer publiciteit omtrent de gestes van de machtheb bers in dergelijke bedrijven ook wel wenselijk zijn voor- de voorzitter van de raad, die geroepen is de be langen van de gemeenschap te behar tigen is dat beslist geen geldig excuus. Als men als particulier besluit gel den te investeren in een bedrijf, waarin de gemeenschap een zeer grote invloed heeft, behoort men van tevoren te weten, dat men de kans loopt op meer publiciteit, dan wanneer men in een zuiver particu lier bedrijf deelneemt in het kapi taal. Het zijn als regel de minder rendabele of zeer riskante projec ten waarvoor particulieren steun van de gemeenschap vragen, en dat maakt het nog eens extra gewenst, dat de besluitvorming van de over heid zich in het openbaar afspeelt. Ik meen bovendien, dat het besluit op gespannen voet staat met op zijn minst de geest van de gemeentewet, die voorschrijft, dat de beraadslagin- fen en het nemen van besluiten over e plaatselijke begroting en het aan leggen van inrichtingen van openbaar nut in een openbare vergadering moeten geschieden. De bedoeling van Thorbecke bij de redactie van dit ar tikel is kennelijk geweest, dat aange legenheden met belangrijke financiële consequenties in het openbaar behan deld dienen te worden. Thorbecke kende zijn regenten! Nu bestaat gelukkig de mogelijkheid de gemaakte fout te corrigeren. De raad kan besluiten de geheimhou dingsplicht omtrent het in de besloten vergadering besprokene, op te heffen. Ik ga er nu even van uit, dat een dergelijke geheimhouding door de raad aan zijn leden opgelegd is. Bo vendien staat het de raadsleden vrij, het exploitatie-overzicht en het ac countantsrapport aan de pers ter in zage te verstrekken, nu de raad don derdag niet gevraagd is de voorlopig door B. en W. opgelegde geheimhou ding te bekrachtigen. Hot is te wensen, dat de Vlissingse raad, door te handelen als hier aan geduid, toont dat het beginsel der de mocratie, dat publieke beraadslaging over de publieke zaak eist, hem ter harte gaat. Vlissingen. H. Langman Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.59%—10.60%: New York 3.7 6 Va3.77% Montreal 3.95ft— 3.9S&; Parijs 76.82%—76.92%; Brus sel 7.55 '4—7.55'A; Frankfort 90.19% 90.24is»; Stockholm 72.86%—72.91%; Zürich 87.4887-53Milaan 60.73% 60.78%; Kopenhagen 54.77%—54.82 Oslo 52.96%—53.01%; "Wenen 14.58'/a 14.S91,Lissabon 13A1%—13.23; Ankara 3.76'/*—3.77% GEREF. KERKEN (vrijgemaakt). Aangenomen naar Almkerk-Werken- dam J. M. Smelik, kandidaat te Gro ningen. OUD. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Rijsen J. van der Poel te Ede. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Handel op Damrak liep wat terug Met de handel ter beurze wilde het dins-, dag niet bijster vlotten. De affaire was van zeer geringe omvang en de koersen van de Internationale fondsen waren wat lager, wallstreet was maandag wel iswaar weer vast gestemd, met als re sultaat dat het Dow Jones gemiddelde op een nieuw hoogtepunt in de historie is gekomen, maar vraag naar de Nederland se fondsen was er vrijwel niet. Daarbij kwam dat de Duitse kooplust gisteren van kleine omvang was. Althans wat de grote concemwaarden betreft. Wel be stond er van genoemde zijde weer be langstelling voor de goede lokale fond sen, waaronder met name ook weer de bankaandelen. Deze laatste waren dan ook wederom vast gestemd. Overigens was de lokale markt enigszins verdeeld. Bataafse Aannemingsmaatschappij werd op de tussentijdse mededeling over de gang van zaken bij dit bedrijf ca. tien punten hoger geadviseerd. De aandelen autobandenfabriek Vredestein werden ca. (Advertentie) per hele fles f 6.15 All DA v. Cabin»! ALBIREO 6 V. B, Ail ESSO AMSTERDAM S 540 ir FRIESLAND (KRL) 4 te Mor PARKHAVEN 7 te Vlltori» AMELAND pats. HEELSUM 6 v e Philadelphia ALPIJEItAT S 2 JAGERSFONTEIN 6 tl n. Cristobal SLOTERDIJK S 200 m SOESTOIJK 7 t» Nol KAMPERDIJK 3 STRAAT-BALI v. Knapst, Pt. Ellsaboth STRAAT MADURA 6 te 1 CALTEX NEDERLAND S 180 ir LEMSTERKERK 8 v CALTEX ROTTERDAM S tl 39. Terwijl de inspecteur zich het hoofd brak, wat Snuffelmans in zo'n toe stand kon hebben gebracht, rinkelde plotseling de tele foon. „Wat?" brulde de po litiechef verbijsterd. „Dat is het toppunt...! Ja, blijf op je post. Ik kom direct!" „Wat is er aan de hand?" vroeg de dokter die veront rust binnenkwam, omdat hij de inspecteur zo hoorde schreeuwen. „Lachziekte uitgebroken in sectie twee, bij de beren in het circus al daar!" antwoordde de in specteur kortaf. En tot een agent, die doelloos in het wachtlokaal rond- lummelde: „Vooruit, kom mee! Het circus in sectie twee verzoekt om assistentie!" Met gro te snelheid schoot de auto voor het politiebu reau weg. De inspecteur, die zelf aan het stuur zat, trapte het gaspedaal in tot het tegen de plank zat en trok de uiterst snelle wagen, op twee wielen, gillend door de bocht. De beren in het circus gilden echter veel harder, maar dan van de pret. De temmer probeerde ver geefs om de dieren da gebruikelijke kuurtjes te laten doen, maar de beren bleven lachend op de grond zitten en amuseerden zich kostelijk met een zwarte-pietspel. De temmer was een bezwijming nabij. zes punten hoger verhandeld in verband met het te verwachten omwissellngsaan- bod van de rubberfabriek Vredestein. Aandelen Koninklijke, die eergisteren in Amerika zijn gedaald, kwamen gisteren in Amsterdam twee gulden onder de vo rige prijs. De handel in het fonds was zeer stil. Philips is ca. drie punten ge daald en Unilever kwam twee punten lager. AKU kwam met een openings koers van 360 als enige van de interna tionale fondsen wat hoger uit de bus, maar in het verdere verloop viel de no tering terug tot ongeveer het vorige ni veau. De scheepvaartafdeling was we derom iets beter bij kalme handel. Hol- land-Amerika Lijn kwam drie punten boven het slot van eergisteren uit. De cultuuraandelen waren licht verdeeld. Deli-maatschappij boekte een goede avance en Amsterdam Rubber kon iets verbeteren, maar HVA was niet meer dan nauwelijks prijshoudend. De staat- fondsenmarkt was vrijwel onveranderd. Prolongatie 3 pet. 6 Juli T juli Nederland 1951 (3%) 93% 93% Nederland 1948 (3%) 8894 Nederland 1955 (3%) 83 geb 86A Nederland 1947 (3%) 3 93 9211 Nederland 1937 3 91% Dollerlening 1947 3 92 gb 91'/i Nederland 1962-64 3 98ft 98gb Ned. Indië 1937 3 96 6 Woningbouwlening 1957 li2 112 Grootboek 1946 3 89 89% Nat. Handelsbank 48gb Ned. Handelmij. 230 231 Alg. Kunstzijde Unie 35814 362% Berghs' en Jurgens 276 Calvé-Delft 559'/* 564 Hoogovens n.r. S38gl 540 Ned. Kabelfabriek 398gb 400gb Philips 649%gb 646gb Unilever 686',2 583% Kon. Petroleum Mij. 161 159.50 Wilton-Feijenoord 20'/* 203% Amsterdam Rubber 94 Holland Amerika LJjn 153 156 Kon. Paketvaart 131%gb 129'/a Rotterdamse Lloyd 135 136 Scheepvaart Unie 128% 129% Stv. Mij. Nederland 154 153 Ver. H.V.A. Mij. N.V. 15314 153gl Deli Mij. 172.80 175 Bank van Ned. gem. 4:10494 10491 Van Berkels Patent 261gb 260gb Centrale Suiker 252% 252% Kon. Mij. De Schelde N B. 237 238 Intern. Nickel 99% 100% American Motors 44 45% Anaconda 64'/i 64% Baltimore en Ohio 48'/* Bethlehem Steel 57% 58% General Motors 53% 56 Kennecott 104%gb 103% Missouri K.T. 6 New York Central 28% 28% Pennsylvania 19 ri Republic Steel 78% 79% Shell Oil Comp. 77% 78 Tide Water 24% U.S. Steel 102ft 104 V* PREMIELENJNGEN. Amsterdam 1951 86% 86% Breda 1954 81 80% Eindhoven 1954 81 Enschede 1954 81 Den Haag 1952 I 89% Den Haag 1952 II 87% 87% Rotterdam 1952 I 89 Rotterdam 1952 ir 88% 90 Rotterdam 1957 II 95 95 Utrecht 1952 98% Amsterdam 1956 I 80% 80% Amsterdam 1956 II 96 95% Amsterdam 1956 III 94'/* 95% Amsterdam '33 (C en A) 1001 Dordrecht 1956 80% Alkmaar 1956 80% 80% ANP-CBS BEUKSINDICES 3-7 6-7 7-7 Intern, concerns 427.85 429.64 427.13 Industrie 212.44 213.48 214.25 Scheepvaart 148.87 149.30 150.40 Banken 107.92 171.68 174.29 Indon. fondsen 124-87 125.48 126.41 Algemeen 293.65 295.16 294.58 (Advertentie) 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen Bij pijn, griep, of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met oiozier Uw werk kunt doen! FKlItLLliTUN DOOR P. G. WODEHOUSE. 60 Zijn verklaring werd gesteund door een plotselinge kreet uit het genoem de vertrek. Ik herkende wie zou dat niet tante Dahlia's stem. „Glossop!" „Hallo?" „Kom hier met dat spul!" „Kom al." „Nou kom dan. Looppas! Mars!" „Tot uw orders. Je tante" zei Tuppy, „is een beetje boven haar theewater. Ik ben niet precies op de hoogte met de feiten, maar het schijnt dat Anatole zijn ontslag had genomen en nu toch blijft en je oom heel't haar een cheque gegeven voor die krant van haar. Ik weet de bijzonderheden niet, maar ze is hevig opgewekt. Tot ziens. Ik moet er vandoor." De sim pele waarheid was, dat Bertram vol komen paf stond. Ik begreep er geen spaan van. Ik had Brinkley Court verlaten toen het een huis van ellen de was, met harten bloedend aan alle kanten en toen ik terugkwam, was het een soort aards paradijs. Ik stond perplex. Zelfs in lelfs in bad begreep ik er niets van. De speelgoedeend lag nog steeds in het zeepbakje, maar ik bekeek het ding niet eens. Nog steeds verbluft ging ik naar mijn kamer en daar was Jeeves. En als teken van mijn ver warde toestand waren mijn eerste woorden tot hem geen woorden van verwijt, maar een vraag om inlich tingen: „Zeg Jeeves?" „Goedenavond mijnheer. Ik hoorde dat u terug was. Ik hoop dat u een prettige rit hebt gehad." Op ieder ander moment zou zo'n op merking mij kwaad hebben gemaakt. Ik had het niet eens door. Ik wilde tot op de bodem van het mysterie zien. „Zeg Jeeves?" „Mijnheer?" „Wat betekent dat allemaal?" „U bedoelt mijnheer „Natuurlijk bedoel ik dat. Je weet, waar ik het over heb. Wat is er ge beurd sinds ik wegging? De zaak staat stijf van de gelukkige aflopen." „Ja mijnheer. Ik ben blij dat mijn moeiten beloond zijn." „Wat bedoel je met je moeiten? Je probeert me toch niet wijs te maken, dat dat gedoe met die bel er iets mee te maken heeft." „Ja, mijnheer." „Wees geen ezel, Jeeves. Dat misluk te." „Niet helemaal mijnheer. Ik ben niet helemaal ronduit geweest mijnheer, toen ik u aanraadde die bel te lui den. Ik had niet verwacht dat dat al leen het vereiste resultaat zou ople veren. Ik had het alleen maar be doeld als een voorspel tot het werke lijke plan." „Jo zeurt, Jeeves." „Nee mijnheer. Het was noodzakelijk dat de dames en heren naar buiten kwamen opdat ik, als ze eenmaal bui ten waren, kon zorgen dat ze daar geruime tijd bleven." „Hoe bedoel je?" „Mijn plan was gebaseerd op psycho logie mijnheer." „Hoe?" „Het is een bekend feit, mijnheer, dat er niets zo spoedig helpt om mensen, die zo ongelukkig zijn geweest met elkaar overhoop te liggen, te verzoe nen, dan een sterke, wederzijdse af keer van een bepaald persoon. Als ik u een huiselijk voorbeeld mag geven. In mijn familie was het zo, dat, als er onenigheid in huis was, het alleen maar nodig was om tante Annie te logeren te vragen en de zaak was weer opgelost. De onderlinge afkeer van tante Ajmie verzoende de par tijen praktisch onmiddellijk. Toen ik hieraan dacht, mijnheer, ziel het me in, dat als u, zou worden bestempeld ais de verantwoordelijke persoon voor het nachtelijke oponthoud, iedereen zo'n afkeer van u zou krijgen, dat ze zich vroeger of later aaneen zouden scharen." Ik wou wat zeggen, maar hij ging door: „En dat bleek het geval te zijn. Al les is nu in orde, zoals u ziet mijn heer. Na uw vertrek per fiets, begon nen de verschillende partijen-zo op u af te geven, dat het ijs tussen hen brak, als ik me zo mag uitdrukken, en het duurde niet lang of mijnheer Glossop wandelde onder do bomen met juffrouw Angela en vertelde haar anekdotes uit uw universiteitstijd; in ruil voor haar verhalen over uw kindsheid; terwijl mijnheer Flink- Nottle, tegen de zonnewijzer geleund, juffrouw Bassett boeide met verhalen uit uw jeugd en mevrouw Travers aan mijnheer Anatole Ik vond de spraak terug: „O!" zei ik, „ik begrijp het. En nu, als gevolg van jouw psychologie is tante Dahlia waarschijnlijk zo kwaad op me, dat het jaren zal duren voor ik me hier weer kan vertonen ja ren, Jeeves, gedurende welke Anatole avond 'aan avond zijn diners brouwt." „Nee mijnheer. Om die ramp te voor komen stelde ik voor om u naar Kingham Manor te laten rijden. Toen ik de dames en heren mededeelde, dat ik de sleutel gevonden had en het zo duidelijk werd, dat u dat hele eind voor niets reed, maakte hun vijand schap plaats voor vrolijkheid. Er werd hartelijk gelachen." „Zo, zo." „Ja mijnheer. Ik geloof dat u alleen maar af en toe een mopje hierover te horen krijgt. Meer niet. Alles is vergeven, mijnheer, als ik het zo eens mag zeggen." „O." „Ja mijnheer." Ik peinsde. „Je schijnt het voor elkaar te heb ben." „Ja mijnheer." „Tuppy en Angela weer verloofd. Gussie sn Bassett ook. Oom Tom heeft dat geld gegeven voor Milady's Boudoir. En Anatole blijft." „Ja. mijnheer." „Ik geloof dat je zou kunnen zeggen „Eind goed, al goed." „Daar dacht ik ook aan mijnheer." Ik peinsde weer. „Toch zijn je methodes een weinig ruw, Jeeves." „Men kan geen omelet maken, zon der eieren te breken, mijnheer." Daar schrok ik van. „Omelet! Denk je, dat je er voor kunt zorgen?" „Zeker mijnheer." „Met nog een half flesje van het een of ander?" „Ongetwijfeld mijnheer." „Doe dat Jeeves en wel met spoed." Ik klom mijn bed in en steunde tegen do kussens. Mijn edelmoedige bui was een beetje gezakt. Mijn hele corpus deed me pijn, speciaal in het midden, maar daartegenover stond, dat ik niet langer verloofd was met Made leine Bassett. En daar had ik wel wat pijn voor over. Ja, hoe ik het ook bekeek, Jeeves had er wel aan ge daan en ik keek hem goedkeurend aan, toen hij met de spullen terug kwam. Hij keek echter helemaal niet vrolijk. Een beetje ernstig, leek me, en ik vroeg hem dus vriendelijk: „Zit je iets dwars, Jeeves?" „Ja mijnheer. Ik had het al eerder moeten zeggen, maar het is me van avond ontschoten door al die drukte. Ik heb u iets op te biechten, mijn heer." „Ja, Jeeves?" zei ik, immer minzaam. „Wat uw dlnnerjacket betreft, mijn heer." Een nameloze angst greep mij aan, zodat ik een stuk omelet in het ver keerde keelgat kreeg. ..Het spijt me mijnheer dat, terwijl ik het vanmiddag, streek, ik zo zor geloos ben geweest het hete apparaat erop te laten staan. Ik ben bang dat u het niet meer zult kunnen dragen, mijnheer." Het was even heel stil in de kamer. „Het spijt me verschrikkelijk mijn heer." Een moment kwam mijn toorn weer boven, mijn spieren spanden zich en bijna had ik door mijn neus gesno ven, maar zoals wij altijd zeiden aan de Rivièra, a quoi sert-il? Ik kon nu niets uitrichten met dikke woorden. Wij Woosters kunnen ons verlies ne men. Ik knikte alleen maar en stak nog een stuk omeiet op mijn vork. „Uitstekend Jeeves." „Dank u mijnheer." Einde

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12