Streekverbetering heeft succes in Zak van Zuid-Beveland Nieuw type boerderij in Zeeland dra Ion RUNDVEEHOUDERU IN ZEELAND WIJZIGT ZICH BELANGRIJK HERVORMDE KERKVERGADERING VAN ZEELAND KWAM BIJEEN pantalons „CONFLICT" OVER PARKEREN AUTO TE OVEZANDE BADPLAATS BRESKENS STELDE FEESTPROGRAMMA OP PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 JULI 1939 NA GERESERVEERD AFWACHTEN L.E.I. stelde rapport samen over problemen van het gebied De twee jaar geleden in de Zak van Zuid-Beveland zo moeizaam op gang- gekomen streekverbetering begint de eerste vruchten af te werpen In het 6 dorpskernen omvattende 5200 ha grote gebied zijn op huishou delijk- en landbouwkundig terrein de resultaten van twee jaar hard wer ken reeds op vele plaatsen duidelijk waarneembaar. Teneinde een vol ledig inzicJit te krijgen in de problemen van de streek heeft het Band- bouw Economisch Instituut op verzoek van de Streekverbeteringscommis- sie een sociaal onderzoek ingesteld, waarbij dr. C. de Galan, verbonden aan het E.T.I. Zeeland te Middelburg, met de leiding was belast. Tijdens een woensdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes gehouden persconfe rentie heeft dr. De Galan het een en ander over zijn bevindingen meege deeld, die in een 224 pagina's tellend rapport zijn verwerkt. Voorts werd onder leiding van de secretaris van de Streekverbeteringscommissie, dr. Ir. C. W. C. van Beekom, een excursie naar het betrokken gebied gemaakt. In het rapport van dr. De Galan wordt opgemerkt, dat men al spoedig na uitvoering van de herverkavelin^s- werkzaamheden de behoefte voelde niet alleen te kunnen volstaan met een verbetering van de technische produktieomstandigheden, in de loop van 1957 kwam dan ook het streekverbetevingswerk op gang. Al spoedig bleek echter, dat de mede werking van de bevolking niet aan de verwachtingen beantwoordde. Het vermoeden ontstond, dat een aantal sociale knelpunten in het gebied en eventueel in het algemeen de menta liteit van de bevolking aan het be reiken van de doeleinden van de streekverbetering in weg stond. Ter oplossing van deze moeilijkheden werd aan de afdeling Streekonder- zoek van het Landbouw-Economisch Instituut gevraagd naar deze punten een onderzoek in te stellen. In het nu gereedgekomen rapport is een uitvoe- rige beschrijving gegeven van het ge bied en de samenleving daarbinnen, een min of meer hypothetische ana lyse van de oorzaken van het aan vankelijk geringe succes van de streekverbetering en een uitvoerige lijst van richtlijnen, met name voor de agrarisch-sociale voorlichting. Aanvankelijk sloeg de streekverbe tering niet aan, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit. dat het dun bevolkte gebied uiteenvalt in zeven dorpen, die elk weer in kleinere groepen zijn ver deeld, aldus het rapport. In het gebied hadden achtereen volgens de oorlog, de ramp en de herverkaveling een soort crisis situatie doen ontstaan. Al deze za ken kwamen van buiten, onge vraagd, en zij hebben tot veel weerstand tegen ingrijpen in het algemeen geleid. Ook de streek verbetering voelde men niet als iets van zichzelf, hoewel zij als zodanig is bedoeld en opgezet, maar als van buiten komend. Bovendien: de efficiency-idee leeft niet zo sterk in de Zak van Zuid-Be veland; efficiënter werken leidt voor velen tot meer vrije tijd, waaraan geen behoefte bestaat. De gedachte van het bereiken van een hoger wel- vaarts- en welzijnsniveau door ge zamenlijke inspanning is vreemd, zo gaat het rapport verder. Taken Wat zal nu de agrarisch-sociale voor lichting volgens het rapport moeten doen en hoe Zij zal de gedachten en gesprek ken van de bevolking moeien rich ten op problemen als dorps- en verenigingsleven, vrijetijdsbeste ding van de jeugd en van bejaar den, de school- en beroepskeuze, de abdicatie- en opvolgingsleeftijd, kredietweerstanden, verevenings gewoonten, afvloeiing van jonge ren uit de landbouw en de toe komst van de streek. Deze voor lichting dient hoofdzakelijk groepsgewijze te worden gegeven, waarbij dus verenigingen, leiding gevende personen en scholen, kun nen worden ingeschakeld. Om te voorkomen, dat de agrarisch-so ciale voorlichting te vaag blijft, dient zij zo concreet mogelijk te zijn en bijvoorbeeld van tentoon stellingen en demonstraties ge bruik te maken. Excursie De excursie, die vervolgens langs verschillende projecten in het be trokken gebied werd gemaakt, voerde allereerst naar het loonwerkersgezin J. Boonman te Kwadendamme. Hier kon men een model-woonkeuken be wonderen, die de heer Boonman teza men met zijn broer in zijn vrije tijd had gebouwd. De gehele benedenver dieping 1b verbouwd tot een moderne woning. „Vroeger hadden we geen waterleiding in huis, de ramen waren te klein, het plafond te laag, en er waren bedstees in de kamers vertel de ons de heer Boonman, die de ver bouwing met groot enthousiasme ter hand heeft genomen. Het boerenge zin Van Hoeve te Baarland heeft ook vrijwel de gehele woning verbouwd. Zij hebben dit te danken aan een me neer van de voorlichting, die zijn hoofd bijna stootte toen hij binnen kwam De tocht bracht ons voorts langs 'n nieuwe boerderij-in-aanbouw te Oudelande, die wordt opgetrokken naar een ontwerp van de Vlissingse architecten Steen en Tulnhof. De landbouwschuur wordt gebouwd voor de heer D. Hoffius, die ons vertelde, dat hij de gehele opzet niet alleen veel praktischer vindt dan van een oude boerderij, maar tevens financieel voor éen veel minder zware last komt te staan. Tenslotte werd het rationa- lisatiebedrijf er zijn er al 67 bezocht van de heer Hulge onder Ovezande, die een model-stal liet bou wen voor zijn beesten. Vier voorbeelden in het streekverbe- teringsgebied, waar het werk van de voorlichters reeds succes heeft gehad. Meer en meer gaat de bevolking van de Zak van Zuid-Beveland het nuttig effect van de streekverbetering in zien GECOMBINEERDE JAARVERSLAGEN 1958 Veebezetting bereikte hoog niveau met 90.000 stuks De provinciale commissie ter bevor dering van rijkswege van de rund- veefokkerij in Zeeland, de provinciale commissie van toezicht op de kunst matige inseminatie In Zeeland, en de "irovineiale melkcontroledienst voor Seeland, hebben over 1958 een gecom bineerd jaarverslag uitgegeven. Het boekwerkje heeft een aantrekkelijke uitvoering en de inhoud geeft een beeld van het werk, dat op het gebied van de veeteelt werd verricht, waar bij tevens de voornaamste door de fokkers behaalde resultaten naar vo ren zijn gebracht. De rijksveeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen, merkt in dit gecombineerde verslag onder meer op, dat de rund veehouderij in Zeeland niet onbelang rijke wijzigingen ondergaat. De vee- Mulo-examens Goes Te Goes slaagden woensdag voor het mulo-examen: diploma B: de heren J, Haeck, Bruinisse; L. P. v. d. Wekken, Kerkwerve; A. Jobse, Middelburg; J. Theune, Koudekerke; K. A. Diele- man, Zaamslag; L. H. Bouterse, Kamperland;; W. J. van Gilst, Co- lijnsplaat; P. W. de Kam, Kamper land en A. Mullie, Kamperland, diploma A: de dames J. H. Ritico (M), Oostburg, C. Janse, Sint Lau rens, A. v. d. Putte (M), Middelburg, M. P. Tange (M), Ritthem, E. A. Filius, Kamperland, E. A. Ochtman (M), Zierikzee, J. J. Schot (M), Ka- pelle, M. M. Krijger (M), 's-Heer- Arendskerke, P. H. Quinten (M), Hoedekenskerke. G. J. Kloosterman (M), Kapelle, H. Koster (M), Goes, W. L. Lievense (M), Goes; en de he ren G. Rijksen, Middelburg, P. Meeu- sen (M), Temeuzen, C. J. van Sluijs, Oost-Souburg, P. Bakker, Goes, W. J. Rosseel (M), Aardenburg, C. van Weele, Borssele. M is inclusief Mid denstandsdiploma Waterpoloploeg Luctor versloeg S.Z.V. met 2—1 De waterpoloploeg van het Middel burgse Luctor heeft de uitwedstrijd tegen S.Z.V. uit Souburg met 21 gewonnen. Dé hoofdstadspelers speel den met een invaller. Bram Volwerk. Het was een vrij harde wedstrijd, waarin Ad Booij en Piet Rotte voor de Middelburgse ploeg scoorden en Cor Wagenaar voor de Souburgse. Middelburg is door deze zege nog ongeslagen gebleven in de bondscom- petitie. KERKEDAG 1960 BESPROKEN Uitbouw vormingswerk wordt onderzocht De Provinciale kerkvergadering van de Ned. Herv. Kerk in Zeeland, welke woensdag le Goes bijeenkwam onder voorzitterschap van ds. F. S, Kloos terman uit Vlissingen, heeft uitvoe rig gesproken over de Kerkedag I960. De vraag was namelijk gesteld of voor Zeeland niet een eigen leidraad ter voorbereiding van deze Kerkedag kon worden geschreven, die meer dan het landelijke boekje iuging op de problematiek van do eigen provincie. Daar de tijd van voorbereiding, wan neer men te voren reeds een belang rijke groep gemeenteleden bij de sa menstelling ivil inschakelen, te kort is om gedurende wintermaanden da;:.mee te werken, is meer gedacht aan een Zeeuws inlegvel bij het lan delijke kerkeboekje, dat zal worden uitgegeven. Verdei zijn in deze vergadering drie verslagen van commissies van de provinciale kerkvergadering behan deld, nadat deze eerst door enkele le den kritisch waren bezien, die hun vragen en opmerkingen in een rap portje hadden neergelegd. Zo kregen de aandacht het Jaarver missie, van de Stichting band van protestantse bibliotheken in Zeeland en van de Provinciale Jeugdraad. De lectuurvoorziening dient meer de aandacht van de kerkeraden te hebben dan nu in vele gemeen ten het geval blijkt te zijn. Gewezen is ook op de plaats van de centrale plattelandsbibliotheek in Zeeland, waarvan het werkver band een van de deelnemende or ganisaties is. Bij liet verslag van de provinciale jeugdraad en de bespreking daar over, viel wel zeer sterk de nadruk op het vormingswerk, zoals men dat kent in de vormingscentra, waarvan er tot nu toe in Zeeland slechts één is. De uitbouw van het vormingswerk zal nader worden onderzocht. Tot secundus-lid van het breed, mo- deramen is gekozen diaken J. W. de Vrieze te Kloetinge; tot secundus lid gedelegeerde voor de toelating tot de vangeliebediening ds. H. W. v. d. Brink te Bruinisse en als zijn tertius ds. G. J. Duyvendak te Dreischor; als bestuurslid van de Stichting Her vormd Kerkcentrum de heer T. A. Schimmel te Middelburg. bezetting bereikte in 1958 een uitzon, derlijk hoog niveau met 90.000 stuks. Op de grote akkerbouwbedrijven zet de verschuiving van melkerij naar mesterij zich voort. Op het kleinere gemengde bedrijf daarentegen is er sprake van enige toeneming van de melkveestapel. De produktie van kalfvaarzen voor ue handel verloor plaatselijk wat terrein. Voorts wordt opgemerkt, dat verbete ring van exterieur en produktie van het melk- en fokvee in het bijzonder voor het gemengde bedrijf een onmis bare zaak is. Het streven van de KI- verenigingen en stierhouderijen om door de inzet van hoogwaardig man nelijk fokmateriaal te komen tot een doeltreffende veeverbetering verdient allex; medewerking. Het middelmatige is hiertoe nooit goed genoeg, aldus de consulent. Controle De melkproduktiecontrole behaal de, evenals de KI, weer enige voor uitgang. Einde 1958 waren ruim 6000 koeien in controle. Het pro- duktieneil van deze dieren staat gemiddeld op een uitstekend ni veau. Voorts wordt opgemerïit, dat het jaar 1958 een gedenkwaar dig jaar was, omdat in november de eiwitcontrole, naast die op melkgift en vetgehalte, zijn intre de deed op het Zeeuwse bedrijf. Uit de gemiddelde kwaliteit van de bij de keuxing aangeboden stieren bleek, dat de fokkerij de laatste jaren vooruit is gegaan. In het bijzonder geldt dit voor de in het voorjaar ge toonde stieren in Oost Zeeuwsch- Vlaa'nderen en Zuid-Beveland. De voornaamste reden hiervan is wel een betere afstamming van de stieren. De belangstelling voor de premiekeu ringen van fokvee was iets geringer dan voorgaande jaren. Na de stertc toegenomen belangstelling in Sehou- wen-Duiveand stelde dit gebied nu wat teleur. Met uitzondering van Walcheren beperkt zich de animo voor de veekeuringen in hoofdzaak tot enkele plaatsen. altijd messcherp in de vouw Het autobusverkeer op Noord-Beveland In de P. Z. Ct. van 27 juni 1959 werd onder de rubriek „Lezers schrijven", een stukje opgenomen van de heer J. de Die. Deze uitte hierin een klacht over de autobusdienst op Noord-Beveland. De autobus zou n.l. als gevolg van het opbreken van de weg niet zijn doorgereden tot het veer te Kamperland, terwijl dit niet te voren was aangekondigd. Wij vernemen thans nader daarover het volgende: Sedert medio mei 1959 worden aan de weg tussen het dorp Kamper land en het veer werkzaamheden uit gevoerd in verband met riolering. Het is hierdoor niet mogelijk deze weg met de dienstbus te berijden. De exploitante van de autobusdienst heeft toen, teneinde de bootreizigers niet te duperen, een klein busje inge zet, om hiermede langs de opgebro ken weg, het veer te kunnen berei ken. Indien dit geheel onmogelijk was, werd gebruik gemaakt van een taxi, die de route volgde langs de door de schrijver van het stukje ge noemde omwegen. Op 19 juni 1959 heeft zich echter het geval voorgedaan, dat het busje "s morgens op weg naar het veer, halverwege niet verder kon, omdat een sleuf dwars door de weg was ge graven. De chauffeur moest toen ach teruit rijdende naar het dorp terug keren. Door de inmiddels ontstane vertraging kon de bootaansluiting niet meer worden gehaald. Verder werden die dag geen bootaansluitin gen gemist. Indien de reizigers, na hun aankomst in Kampei-land zich gewend zouden hebben tot de rayonchef van het bus bedrijf aldaar, zou deze hen waar schijnlijk per auto naar de nog maar juist in de richting Wïssenkerke ver trokken dienstbus hebben gebracht. Het is dus niet zo, dat de autobus reizigers volkomen aan hun lot wor den overgelaten. Avondmis te Westkapelle Ten gerieve van de badgasten te Westkapelle zal in de maanden juli en augustus 's avonds 7.30 uur avond mis worden gehouden in het vereni gingsgebouw „Westkapelle Herrijst". Deze missen worden verzorgd door de r.-k. parochie Middelburg. KANTONRECHTER MIDDELBURG Heeft de schilder P. A. L. uit Hoedekenskerke zijn auto op meer of op minder dan 80 meter afstand geparkeerd van een lantaarnpaal in de Hoofdstraat In Ovezande? Dat was woensdag de brandende vraag voor de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, waarvoor de schil der terechtstond. De zaak kwam deze dag niet tot ©en oplossing, zodat de kantonrechter besloot de behandeling uit te stellen tot 29 juli a-s- teneinde de verbalisant en eventuele andere getuigen te horen. Deze ver balisant had L. op 22 maart J.l. bekeurd, toen hij de auto van de schilder, die op bezoek was bij familie in de Hoofdstraat te Ovezande, des avond» daar zonder parkeerlichten aantrof. van een ongeval, waarbij D. betrok ken was. Zaak voor nader onderzoek aangehouden L. ontkende, dat hij ln overtreding was. Mijn auto stond 28 meter ver wijderd van het lichtpunt verklaar de hij. Uit het proces-verbaal las de kantonrechter evenwel, dat de wachtmeester „met een van rijks wege verstrekte rolmeter" een af stand van 36 meter opgemeten had. Overigens was de verdachte niet te spreken over de medewerking van de verbalisant, toen L. enige tijd later de zaak wilde recon strueren. Hij had de auto .toen weer voor het huis van zijn fa milie geplaatst en verzocht de wachtmeester de afstand tot de lantaarnpaal op te meten. „Daar heb lk niets mee te maken. Waar U stond, was U in overtreding", zou de wachtmeester toen volgens L. gezegd hebben. Op herhaaldelijk verzoek van L. om te zeggen waar de wachtmeester dan meende, dat de auto stond, wilde de politieman echter niets zeggen, hield vast aan de afstand van meter en daarmee was de automobi list in overtreding. Mr. Moolenburgh besloot tenslotte de zaak aan te hou den om de juiste afstand van auto tot lichtpunt aan de weet te komen. De vertegenwoordiger W. D. uit Goes was op 13 april j.l. geverbali seerd, omdat hij ln een auto zonder goed functionerende bedrijfsrem over de rijksweg bij 's-Heer Arendskerke gereden had. De politie had proces verbaal opgemaakt naar aanleiding SEIZOEN 1959 In augustus weer visserijfeesten De Breskense V.V.V. heeft in samen werking met andere plaatselijke ver enigingen voor het a.s. seizoen het volgende programma samengesteld: 2, 3, 4 en 5 juli: kermis; 4 juli: Schel- debekerzwemwedstrijd: 11 juli: op treden accordeonclub uit Vlissingen; 15 juli: draaiorgelconcert op het Spuiplein; 18 en 19 iuli: muziekfes tival in verband met net 60-jarig be staan van de muziekvereniging; 22 juli: tumuitvoering en optreden van Koperen Ko uit Middelburg; 25 juli: schieting op de liggende wip op het haventerrein voor de Vissershaven; 29 juli: vliegerwedstrijd voor kinde ren op het strand en gekostumeerd voetbal op het Oranjeplein; 1 aug.: ballonwedstrijd (ballonnen oplaten op het haventerrein) en korfbalwedstrijd op het Oranjeplein; 5 aug.: rondgang met drumband en lampionoptocht; 9 aug.: zeehengelwedstrijd (georgani seerd door de hengelvereniging Breskens) met medewerking va van van de 14, 15 en* 16 aug. muziekvereniging; w visserijfeesten; 22 aug.: bollerswed- strijd en havenzwemwedstrijd; 19 sept.: muziekconcert. Elke woens dagavond dansen ln Casino op het Oranjeplein. In het streekverbeteringsgebied Zak van Zuid-Beveland is onder de ge reeds bestaande typen in Zeeland. In- aanbouw, die geheel afwijkt van alle reeds bestande typen In Zeeland. In- plaats van de traditionele landbouw schuur verrijst hier een boerderij, waar niet de hoogte, maar de lengte en de breedte het moeten doen. Men krijgt derhalve een vrij laag ge bouw met een grote vloeroppervlak te. Het blijkt namelijk, dat de „koog- te" in de traditionele boerderijen slechts voor een klein deel worden be nut. Het ontwerp is van het archi tectenbureau Steen en Tuinhof te Vlissingen. In landbouwkrlngen be staat veel belangstelling voor dit nieuwe type landbouwschuur, dat enigszins te vergelijken is met de agrobouw, die in tegenstelling tot het ontwerp van de Vlissingse architec ten, uit losse elementen bestaat. Het ontwerp Is mede tot «tand geko men in samenwerking met de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst voor de Zeeuwse eilanden. In Zeeland zijn op dit ogenblik drie van dergelijke boer derijen in aanbouw, namelijk ln Ou delande, op Tholen en onder Borssele. Op de tentoonstelling van het Bouw centrum te Rotterdam, waar men de nieuwste toepassingen en uitvindin gen in de landbouw kan aantreffen, is een maquette van dit type boerde rij geëxposeerd. Volgens zijn verklaring trapte D., op het moment dat hij remde, door de voetrem heen. Hij bracht zijn auto toen in de berm met de hand rem tot stilstand, waarna de voet- rem weer wei zijn taak verrichtte. In een garage is het remsysteem van D.'s auto door de politie on derzocht, waarbij bleek, dat de rem niet deugde. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, eiste een boete van ƒ25, die de kanton vechter reduceerde tot ƒ20. Op het kruispunt bij de Kanaalbrug J. de burg door* een stopteken van de verkeersregelaar heengereden. De R. verklaarde uit de tekens van de agent opgemaakt te hebben, dat hij mocht doorrijden. Op 4 meter voor de stopstreep had hij gezien, dat da verkeersregelaar het stopteken gaf, maar toen was het al te laat om te stoppen. Volgens de regelaar en dien» collega was 't teken echte duidelijk gegeven. Conform de eis veroordeel de mr. Moolenburgh De R. tot een boete van 10. De handelaar A. S. uit Vlissingen had op 1 april J.L een radio in zijn auto zonder daarvoor een lui stervergun ning te bezitten. Het kwam hem conform de els op 7,50 te staan. De begrafenisondernemer J. M. G-. uit Vlissingen overtrad op 2 Juni 1.1. in Veere het wachtverbod. De officier eiste een boete van ƒ6, die de kan tonrechter halveerde. De lasser H. L. uit Middelburg had 's nachts zijn fiets onbeheerd op straat laten staan. Hij moest er conform de eis 3 voor betalen. A. D. de W. uit Ovezand» had bij het wegrijden met zijn auto te Goes een achteropkomende bestel auto gehinderd. Een botsing was hier van liet gevolg geweest. Hij werd veroordeeld tot een boete van 10. Scheidsrechters hebben toernooi in Middelburg Op 5 Juli, de nationale scheldsrech- tersdag, zal te Middelburg voor de vijfde maal het Zeeuws scneldsrech- terstoernooi worden gehouden. Nadat in 1951 werd gestart met een jaar lijkse wedstrijd tussen de scheids rechters uit Walcheren en Oost Zeeuwsch Vlaanderen, kwam in 1955 het toernooi in zijn huidige vorm tot stand, waaraan nu ook wordt deel genomen door de Bevelandse scheids rechters. Het toernooi werdt bij toer beurt gehouden te Axel, Goes en Middelburg. Met de organisatie van dit eerste lustrum-toernooi is de scheldsrechtersverenlging „Walche ren" belast. 's Morgens zullen de deelnemers wor den ontvangen ln de bovenzaal van de Schouwburg, waarna dan ln de middaguren enkele voetbalwedstrij den op het Nadorstterrein zullen worden gespeeld. Hiervoor ls een wis selstandaard beschikbaar, die reed» tweemaal ln het bezit is geweest van de Bevelandse en Walcherse scheids rechters. De nummers twee en drie ontvangen eveneens jaarlijks een her- inneringsprijs. Na afloop van de wedstrijden zal in de bovenzaal van de Schouwburg de prijsuitreiking plaatsvinden welke zal worden gevolgd door een gezellig samenzijn. In verband met dit lustrumtoernool heeft de scheidsrechtersvereniglng „Walcheren" een keurig verzorgd progi'ammaboekje samengesteld. Daar op deze scheidsrechtersdag na genoeg alle Zeeuwse scheidsrechters met hun dames bijeenkomen, is de besturen der voetbalverenigingen verzocht om op 5 juli geen wedstrij den te spelen. Kampioen zomeravondvoetbal In de K.N.V.B. zomeravond voetbal competitie rayon Hulst werd het kampioenschap 1959 behaald door de sportclub „Clitex" uit Clinge, die het Hulsterse Milock met 30 wist te verslaan. Dit is de 2e maal ln suc cessie, dat „Clitex" beslag weet te leggen op de eerste plaats. Vermel denswaard is het feit. dat de Cling- se ploeg in deze competitie ongesla gen bleef. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Vreeswijk J. van 't End» te Noorderloos. Bedankt voor Op- heusden A. J. Timmer te Huizen (N. H.). Bedankt voor Klundert (tweede beroep) G. van Estrik to Nieuwland. GEREF. KERKEN Beroepen te Winsum (Fr.) C. A. Ver hoog kand. te Voorschoten, CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Werkendam G, Blom te Meerkerk. BAPT. GEMEENTEN Aangenomen naar Treebeek D. Bosch- ma kand. te Haarlem. Bedankt voor Enschede J. Ketelaar te Hogezand,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6