CAVA SEUL Gereformeerd Middelburg bracht jubilerende predikant hulde Zeeuwse Almanak NEDERLANDSE KLEERMAKERS CONGRESSEREN IN ZEELAND Uoin RESTAURATIE VAN WALLEN EN BASTIONS IN RETRANCHEMENT DRIE JUBILARISSEN RAAD VAN ARBEID ONDERSCHEIDEN EERSTE PAAL GEHEID VOOR NIEUWE G0ESE VEILING LEIDERS ARBEIDSBUREAUS IN MIDDELBURG BIJEEN Agenda 2 E ItOVJNülALMl ZEE U W iSMi LI U U li d E T DuiNUiiii-dJAu jui-o. xyoa DUBBEL JUBILEUM Feestelijke bijeenkomst in Hofpleinkerk De Gereformeerde Kerk van Middelburg heeft woensdagavond In 'n bijna geheel bezette Hofpleinkerk zijn nestor onder de predikanten, ds. P. van Til, op bijzonder hartelijke wijze gehuldigd. Daar was alle reden toe, want; deze dag was het 25 jaar geleden, dat ds. Van Til in het predikants ambt bevestigd werd. Van die 25 jaar arbeidde de jubilerende predikant elf jaar in de Zeeuwse hoofdstad. Maar dat was niet het enige jubileum: het predikantsechtpaar was namelijk ook 25 jaar getrouwd. Een en ander was voor de gemeente aanleiding geworden om deze huldiging groots op te zetten. Ds. J. Ytsma, de voorzitter van het reeds weken geleden gevormde comi té „Jubileumviering ds. P. van Til", heette aan het begin van deze bijeen komst het gezin Van Til en de ge meenteleden van harte welkom en ging vervolgens in het kort in op de levensgeschiedenis van de predikant. Ds. Van Til was 26 jaar oud, toen hij in zijn eerste gemeente, Een en Veenhuizen, bevestigd werd. Er had in deze gemeente nog nooit een do minee gestaan, maar ds. Van Til hield het er elf jaar uit. „En U werkte er met vrucht", al dus ds. Ytsma, „want toen U in 3945 uit uw eerste gemeente ver trok, kwam er zowel in Een als in Veenhuizen een predikant". Ge durende die jaren begaf ds. Van Til zich ook op het pad der evan gelisatie, In de oorlogsjaren moest de predikant onderduiken wegens illegale werkzaamheden. Na de oorlog nam hij een beroep aan uit Buitenpost in Friesland, maar am- ?er een jaar later voer hij naar ndië om daar de militairen bij te staan. Hierna koos hij Middelburg als zijn gemeente, waar hij thans 11 jaar werkt. Ds. Ytsma hoopte namens zijn collega's en de gemeente, dat ds. Van Til nog vele jaren in Middelburg op zijn klare en indringende wijze van het woord van God zal mogen getui gen. Na de toespraak van ds. Ytsma zong de gemeente de jubilerende pre dikant en zijn echtgenote psalm 115 vers 8 toe. Geschenk Onder de gemeenteleden was ook een inzameling gehouden en het prachti ge resultaat hiervan werd ds. Van Til namens de Middelburgse Geref. Kerk aangeboden door twee dames van het huldigingscomité. Verder werden nog enkele felicitaties ge sproken, onder meer namens de clas- sis Middelburg der Geref. Kerk, de Zuiderzending, waarvan ds. Van Til voorzitter is, de raad van samenwer king voor de zending der Geref. Ker ken in Nederland en namens zijn eerste gemeente. Een bijzonder aardig intermezzo vormde punt 12 van het uitgebrei de programma, waar de samen stellers van deze avond een aantal vraagtekens hadden geplaatst.... Voor ds. Van Til werden het ech ter evenzovele verrassingen, want op het toneel verschenen het eer ste bruidspaar, dat hij trouwde, de heer en mevrouw Hartholt uit Eon, en de eerste dopelinge, de charmante mej. Bijlsma uit Den Haag. Voorts zorgden leden van het Geref. Jeugd verbond in Middelburg met een programma onder de titel „De held van de dag op het witte doek" en het Middelburgs Kamerkoor nog voor en kele zeer gewaardeerde bijdragen. Ds. Van Til sprak een slotwoord, waarin hij hartelijk dankte voor deze bijzondere huldiging. Des middags was er in de Hof pleinkerk een receptie gehouden, waar vele gemeenteleden, beken den en collega's het predikants gezin kwamen gelukwensen. De kerk was gesierd met talrijke fraaie bloemstukken. In de avonduren was het gezin Van Til tevens een muzikale hulde ge bracht door het tamboer- en pijper- korps „Juliana" en de christelijke muziekvereniging „O.N.D.A De ju bilaris en zijn echtgenote werden ge lukgewenst door de voorzitters van de beide korpsen, waarna ds. Van Til mede namens zijn gezin voor de ze serenade dankte. VERGADERING IN GOES Concentratie van werkplaatsen bepleit De Bond van Kleermakerspatroons in Nederland heeft woensdag de eer ste dag van haar jaarlijks congres in hotel „De Korenbeurs" te Goes gehouden. In zijn openingswoord be lichtte de bondsvoorzitter, de heer N. Molenaar uit Delft, de huidige si tuatie in de kleermakerswereld. Hij was van mening, dat de kleermakers naast hun ambachtelijke kwaliteiten meer en meer een zakelijk inzicht zullen moeten tonen. „Dit is de enige manier om uit de impasse te gera ken", aldus de bondsvoorzitter. „We zullen weer regenjassen, overjassen, sportkleding en dergelijke moeten gaan verkopen. Hierdoor kunnen we de economische basis van ons bedrijf versterken", zo voegde hij eraan toe. De heer Molenaar herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat het aan- Advertentie) Maak ets einde aan overmatige TRANSPIRATIE van voeten en kenden. Hoc hindetlijk 1* toch die ellendige ttene- piraüe ran voeten en handen, wat een narigheid voor welf en uw omgeving Beseft n wel wat een handicap dit voor betekent? Welnu, maak er gauw een eind aan. Het ia thans immers r.o gemakkelijk dank zij het nieuwe middel Japara crème, dat self# de meest hardnekkige gevallen van overmatige transpiratie aan voeten en handpalmen kan verhelpen. Het actieve bestanddeel dat in deze speciale crème verwerkt i», maakt een eenvoudige toe passing mogelijk. Een lichte massage met Japara 'a avonds voor het slapen gaan en uw voeten (of handen) blijven minstens de hele volgende dag fris en droog. Da werking van Japora is verbluffend. Resul taat gegarandeerd - anders uw geld terug. Japora in grote tube voor f 3.20 bij nw apotheker, drogist of speciaalzaak. VAN TOT MOOI OOSTERLAND Lisse mag de naam hebben, Ooster land zal in de toekomst "wellicht niet voor dit bloembollendorp onderdoen. Nu reeds steken de vele toeristen, die RESPECT Ons respect voor kruideniers is sinds Ilister en gestegen. Aunzienlijk zelfs. Want het is verbluffend te zien, hoe deze mensen in staat zijn volkomen onleesbare krabbels om te zetten in gewone eetwaren. Een krachttoer van de eerste orde! En omdat wij zulk een krachttoer van nabij hebben gezienis ons toch al zo grote ont zag daterend uit de tijd dut we als kind toffees van de kruidenier kregen met sprongen omhoog ge gaan. 'Gisteren dus kwam een knaapje een kruidenierszaak binnen en legde een beduimeld papiertje op de toonbank- Het lag daar enige tijd, omdat de haas met een andere klant, bezig was. En onbescheiden als wij zijn, hebben we nieuwsgierig staan lenen, wat er op dat beduimeld briefje stond. Al thans trachten te lezenHet, schrift stuk vermeldde het volgende 1 pond ijswallesjedim; 1 ons balbeboten 1 pond dinkoekjes. Heus, het stond er! Qe kunt begrij pen, hoe we verlangend waren naar de reactie van de kruidenier. En daarom lieten ive liet, jochie voor gaan. Maar onze leverancier ver blikte of verbloosde niet. Hij zei al leen: ,/Zo Jantje, gaan jullie lekker snoepenf" Vervolgens leverde hij: één pond biskwie in de vorm van ijswufeltjes, één ons boterbabbelaars en één pond kaakjes, die men in vakkringen petit-beurrenoemt Hij pakte alles keurig $n Jantjes tas en riep liet schielijk verdwijnende ventje achterna: „Zep-maar-tege-je- mamma-dalc-et-opgesclireve-heb Kruideniers? Nee, meneer, grafoio gen! het dorp bezoeken, hun bewondering voor de kleurrijke bloemenvelden niet onder stoelen of banken. Ooster- land, dat tweemaal een geduchte klap kreeg in de Tweede Wereld oorlog en in februari 1058 ls bezig zich te herstellen. De bloemzaadteelt wordt er steeds meer toegepast en levert een waarde volle bijdrage tot het herstel van het natuurschoon rond het dorp, waarom Oosterland eens wijd en zijd bekend stond. In vergeelde documenten staat het te lezen: „Oosterland is een der mooiste dorpen des gehelen eilands". Omdat er vele zanderige (of zavel- aehtige) gronden zijn, gedijden de machtige bossen, die, zo melden de oude kronieken, niet alleen een zach te en aangenamu lucht verspreidden, maar tegelijk de binnenwegen en paden tot lommerrijke dreven maak ten. De wegen, die naar Oosterland voerden, waren omzoomd door vor stelijk iepen. Dat schoons is allemaal verdwenen, maar iets van de oude luister werd hersteld. De nieuwe be planting gedijt veelbelovend. KLOKTINGSE KLOK KLINKT B. en \V. van Kloetinge zullen trachten alsnog vergoeding te krijgen voor gedurende de bezet ting' geleden schade. De schade, die men vergoed wil hebben werd nog maar onlangs ontdekt. De fis- klok in de toren van Kloetinge klinkt vals en deskundigen van de klokkengietcrsfirma Eisbout uit Asten hebben ontdekt, dat de klok gescheurd is. Daar de scheur zich niet in het slag- vlak bevindt en dus niet veroor zaakt kan zijn door de klepel, neemt men aan, dat de bezetters de schul digen zijn. Alle drie klokken uit de Kloetingse toren zijn indertijd na melijk naar Duitsland verhuisd. Twee heeft men er nooit teruggezien en die moesten na de bevrijding ver vangen worden. De derde, de fis-klok, kwam wél terug. Gehavend, zoals nu gebleken 19. tal kleermakers in Nederland ge staag afneemt. „Van jaar tot jaar is er een achteruitgang. De jongeren voelen er weinig voor dit vak te kie zen. We zullen daarom tot een con centratie van werkplaatsen moeten komen" zei hij. Spreker achtte dit van groot belang voor het aantrekken van leerlingen. „De jongeren willen werken en leven in prettige, frisse ateliers. De tijd van 's winters koude en 's zomers broeierig hete kamertjes onder de balken is voorbij", aldus de bonds voorzitter. Wanneer de kleermaker zijn tijd weet te verstaan, is voor hem een goede toekomst weggelegd, zo verzekerde hij zijn gehoor. Alvorens de landelijke voorzitter het woord tot de vergadering voerde, had de heer G. J. van Zee te Goes, namens het district Zeeland, woorden van welkom gesproken. Hij noemde hei verheugend, dat het congres thans voor de eerste maal in Zeeland werd gehouden. Vervolgens richtte burge meester H. K. Michaëlis zich tot de vrij talrijke aanwezigen. „Het is een goede gedachte geweest van de kleer makers om in de Zeeuwse centrum plaats Goes te congresseren", aldus de eerste burger van deze stad. De heer Michaëlis nam voorts de gele genheid te baat om de congressisten, die uit alle delen van het land af komstig waren, een en ander over Goes te vertellen. Vervolgens werd het huishoudelijk gedeelte afgewerkt. Uit het jaarver slag van de secretaris bleek, dat 1958 vooral wat betreft het. eerste gedeelte geen gunstig jaar was. De dalende tendens in de omzetten begon zich reeds eind 1957 af te tekenen. In het najaar van 1958 trad echter langzamerhand weer een verbetering in. Op het ogenblik is een tijdperk van consolidatie in de kleermakerij ingetreden. Van historische betekenis is 't voor deze bedrijfstak, dat 'n Be- drijfsschap voor het Maatkledingbe- drijf is ingesteld. „Dit geesteskind van alle vrije werkgevers- en werk nemersorganisaties in de kleermake rij biedt de mogelijkheid om ons aar de voogdij van de overheid op benaal- de gebieden te onttrekken en orde op zaken te stellen in eigen huis", aldus wordt in het jaarverslag opgemerkt. Gisteravond maakten de congressis ten een vaartocht op de Zeeuwse wa teren. Vandaag wordt het congres besloten. Aanbesteding havenwerken te Bruinisse De directie Deltawerken Zuid in Den Haag heeft aanbesteed het maken en afwerken van steigers en moërgele- -enheden in de gemeentehaven van huinisse. Ingeschreven werd als volgt; 1. fa, Pot en van Seventer, Sliedrecht, f 49.600; 2. A. van, de Hoek, Heemvliet, f 58.500; 3, firma Colijn en Ippel, Nieuwendijk f 59,500; 4. Voikert Beton N.V., Sliedrecht, f 61.000; 5. A. van de Straat jr. Hans- weert, f 61.700; 6. fa. J. Bijl, Zuid- land, f 62,500; 7. Aannemingsbedrijf H. Stouten, Brouwershaven, f 63.000; 8. fa. Deurlo, Bruinisse, f 63.000; 9. L. J. Guis, Heibedrijf, Rotterdam, f 64.500; 10. Webabo N.V. in oprich ting, Roosendaal, f 65.035; 11. N.V. Visser en Smits, Aannemingsmaat schappij, Papendrecht, f 66.640;12. J. M. Dekker, Brouwershaven, f 67.000; 13. fa. G. Schermer en Zoon, Nieuwendijk, f 68.400; 14. J. den Her der, Bruinisse, f 69.500. (Advertentie) MINDER WERK, MEER GLANS! schoen cremè - wrijf was. metaseul (voor alle metalen) Examens leerkrachten nijverheidsonderwijs Bij de examens van het Nederlands Genootschap tot opleiding van leer krachten voor het Nijverheidsonder wijs (basisopleiding) slaagden 37 kandidaten, 8 kandidaten moesten worden afgewezen. De namen van de geslaagdfen zijn: F. Aarts te Huybergen, X W. Adri- aanse te Middelburg, I. Bakker te Vllssingen, J. Bartelink te Vlissingen, L. F. v. d. Bergh te Bergen op Zoom, P. M. A. v. d. Bergh te Ber- fen op Zoom, C. J. Bos te Nisse, J. Buysen te Roosendaal, P. C. Bijl te Vlissingen, J. Dekker te 's-Heer Hendrikskinderen, A. J. Dijkwel te Yerseke, D. P. Franken te Halsteren, S. J. Goossens te Bergen op Zoom, J. B. Hagenaars te Bergen op Zoom, W. Hermans te Bergen op Zoom, F. Janse te Kruiningen, M. J. Klaassen te Bergen op Zoom, H. A. Koevoets te Bergen op Zoom, P. Kuzee te Hein- kenszand, I. A. Labeur te Wilhelmi- nadorp, A. M. Lampo te Hulst, W. P. M, Maas te Axel, N. Oosthoek te 's- Heerenhoek. P. Peene te Westkapel- le, L. J. Ridders te Roosendaal, A. Rijk te Kloetinge, L. M, Schillemans te Graauw, P. C. Schipper te 's-Heer Hendrikskinderen, J. Suurmond te Gapinge, E. W. Verheugt te Bergen op Zoom, W. Vroom te Goes, J. P. de Waaij te Vlissingen, J. Wieles te Bergen op Zoom, A. v. Witzenburg te Oost-Souburg, J. F. v. Wijk te Bergen op Zoom. C. J. Zegers te Ka pel le en H. Zwikker te Zoom, Bergen op (Slot van pag. 1) ke belangrijke evenementen in dit openluchttheater. In het plan is dan ook een parkeerterrein geprojecteerd, dat evenals het theater zelf ongeveer 3500 vierkante meter beslaat. Restanten Overigens volstonden de 17e eeuwse bewoners van Retranchement niet met wallen en bastions als verdedi gingsmiddelen, maar bovendien leg den zij rond de wallen een gracht, die met geen enkele polstok was te „overbruggen" Hier en daar zijn schamele restanten van die gracht nog wel te zien, maar op sommige plaatsen is dit „verdedi gingswater" totaal verdwenen. Ook deze grachten zullen weer gegraven worden rond heel Retranchement en dan weer zijn ze met geen polstok te overbruggen, want de breedte wordt van 15 tot 25 meter. Op één plaats zal een houten voetgangers brug over de gracht worden gelegd. Tussen de wallen en de gracht zal een vier meter breed wandelpad rond Phoenix-caisson van Zigpe naar Vrouwenpolder In de week 13-18 Jul! (welke dag is nog niet bekend, daar het weer uiteraard een belangrijk woordje zal meespreken) zullen zes sleepboten een Phoenix-calsson van Zijpe naar Vrouwenpolder slepen. Dit caisson, 62 meter lang, 18 meter hoog en 19 meter breed, is in 1953 bij de slui ting van het dijkgat te Ouwerkerk als reserve bij de hand gehouden. Het zal nu bij Vrouwenpolder gaan die nen als landhoofd voor de afsluit- dam in het Veerse Gat tussen Wal cheren en Noovd-Beveland. Het zal op dezelfde diepte worden geplaatst als de later te plaatsen grote door- laatcaissons, die speciaal voor dit werk worden vervaardigd. Universitair examen Aan het nutsseminarium voor peda gogiek aan de universiteit van Am sterdam slaagde mej. E. J. Biondina te Middelburg voor het diploma kleu- terpedagogiek. VEERTIG JAAR IN DIENST Burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg heeft woensdag aan drie personeelsleden van de Raad van Arbeid te Middelburg een ere-medaille in de orde van Oranje-Nassau uitgereikt, zulks In verband met hun 40- jarig ambtsjubileum. I)e jubilarissen zijn de heren J. J. Louwerse, chef van de afdeling invaliditeitswet, L. de Jonge, chef van de afdeling renten en J. P. Osscwaarde, loketambtenaar afdeling comptabiliteit. Burgemeester De Widt reikte ere-medailles uit De voorzitter van de Raad van Ar beid, mr. J. Kolkman, verwelkomde in aanwezigheid van enkele raadsle den en het voltallige kantoorperso neel van de Raad de genodigden, waarbij hij zich speciaal richtte toe de burgemeester. Hierna memoreerde mr. De Widt de verdiensten van de drie onder scheiden ambtenaren, waarbij hij tevens aandacht schonk aan de activiteiten, die de drie ambtena ren in de loop der Jaren bulten hun ambtelijke werkkring hebben getoond. Over het jubileum van de hoer Lou werse op 16 juni j.l. namen wij reeds een uitvoerig verslag op in onze edi tie van 17 juni. De heer De Jonge begon zijn loopbaan op 1 juli 1919 bij de toenmalige Raad van Arbeid te Goes, waar hij de rang van ad junct-commies bereikte. Nft de op- beffing van deze Raad werd de heer De Jonge te Middelburg geplaatst, waar hij opklom tot do rang van hoofdcommies. Bulten ambtelijk ver band was hij actief op het gebied van kerkelijke organisaties, maar helaas heeft zijn minder goede ge zondheidstoestand hem in later jaren gedwongen van deze activiteit af te zien. De heer Ossewaarde was even eens oorspronkelijk werkzaam bij de Raad van Arbeid te Goes. Hij kreeg in Middelburg de taak toe bedeeld om het publiek te woord te staan en het toezicht te houden op de verkoop van rentezegels. Zijn kas verantwoording, zo me moreerde de burgemeester, is steeds tot in de puntjes verzorgd. Ook de heer Ossewaarde beweegt Woensdagmiddag om half drie heeft de secretaris van de veilingvereni ging „Zuid-Beveland", de heer J. Kaltebeeke uit Wolphaartsdijk op het terrein aan de Poelweg achter Ijet Goese stationsemplacement de eerste paal geheid voor het ander half miljoen gulden kostende nieuwe veilingcomplex, dat hier zal verrijzen. Het was de eerste van een 196-tal palen, dat hier in de eerstkomende zes tot acht weken zal worden ge heid. De grondslag is zodanig, dat met palen van vijftien tot 24 meter lengte moet worden gewerkt. De aannemer heeft derhalve een vrij hoge heistelling laten „aanrukken". Het nieuwe veilingcomplex zal, zoals bekend, hestaan uit een grote vcl- linghal, een sorteerruimte en een kantoorgebouw. Deze eerste, door de heer Kakebeeké gehelde paal ls be stemd voor het kantoorgebouw. De palen voor dit gedeelte van het com plex zullen het eerst worden geheid, omdat daarna onmiddellijk kan wor den begonnen met het aanbrengen van de betonfundering. Deze korte plechtigheid werd bijge woond door de directeur van de Goese veiling, de heer S. G. Noote- boom, de adjunct-directeur, de heer W. G. M- de Valk, de aannemer, de heer B. Stegink uit Vlissingen en de a-chitect, de heer J. A. de Bruyne uit Goes. De bouwtijd voor het gehele com plex, dat een totale bebouwde opper vlakte van 6100 vierkante meter zal hebben, is gesteld op anderhalf jaar. Na afloop van de plechtigheid werd de werklieden een consumptie aange- bqden. zich op liet gebied der kerkelijke organisatie, waarbij speciaal zij vermeld, dat hij een gewaardeerd organist is. Tot slot van zijn toespraak reikte mr. De Widt de versierselen, die bij de onderscheidingen behoren, uit: aan de heren Louwerse en De Jonge de ere-medaille in goud en aan de heer Ossewaarde in zilver. Vele per soneelsleden maakten daarna vari de gelegenheid gebruik om de drie jubi larissen geluk te wensen. heel Retranchement slingeren. Bij de bastions krijgt dit wandelpad boven dien verschillende „zijstraten". Op merkelijk zal ook het miniscule paad je zijn aan de binnenzijde van de wal len: een smalle richel, waarop juist één man staan kan. In de wildste da gen van de 17e eeuw stonden de sol daten van Prins Maurits op deze ri chel en vuurden met kanonnen en musketten naar de aanstormdende Spanjaarden of andere aanvallende vijanden. Die richel wordt ook in ere hersteld... Overtollige grond Maar er is meer werk te doen, want praktisch geen graszode blijft op de wallen op zijn piaats. Er moeten bo vendien resten van enkele bunkers opgeruimd worden, vele knotwilgen gaan tegen de grond, jonge populie ren moeten verplaatst worden, dral- neerbuizen komen in de grond en dui zenden overtollige kubieke meter» grond moeten verwijderd worden. Met name door het graven van de grachten komt er zoveel over tollige grond vrij, dat in een straal van twee kilometer heel 't land geëgaliseerd kan worden.... Overigens zal er ook grond nodig zijn om enkele ontbrekende schakels in de wallen weer aan te brengen, Zo zullen de uitgegraven doorgangen, die vroeger nodig waren voor het trammetje, dat van Breskens naar Sluis schommelde, weer gedicht wor den. Ondertussen zi.jn de wallen en de bastions nu nog in gebruik als.... grasland, waar de koeien in een ge» tpige rust van minuut tot minuut een hongerig gevoel voorkomen. Dit grasland is in beheer bij het VrJJ* van Sluis en met dit waterschap 1» dan ook reeds met succes over leg gepleegd. Goese raadsleden op excursie in eigen stad De dames en heren raadsleden van Goes zijn woensdagavond per bus op excursie geweest. Het is geen verre reis gewor den, want het college is niet buiten de eigen gemeente ge weest. „Een buitengewone openbare vergadering, alleen bestaande uit een rondvraag", zo lichtte burgemeester H. K. Michaëlis de tocht toe, die langs verschillende projecten in Goes voerde. Dat waren dan de industrie hallen in Goes (West), de vol ledig tussen de huizen inge bouwde speelplaats aan de Roggeveenstraat, de onlangs gereedgekomen premiewonin gen in Zuidoost, de aula op de algemene begraafplaats en het gymnastieklokaal op de Dam. Natuurlijk werd een druk ge bruik gemaakt van deze „rond vraag". De meeste vragen wer den evenwel niet beantwoord door burgemeester Michaëlis, maar door de directeur van gemeentewerken, de heer J. ranje, die als specialist de dames en heren raadsleden tal van Interessante bijzonderhe den kon vertellen, (n „De Korenbeurs" werd ten slotte nog nagepraat over het ongedwongen uitstapje, dat de raadsleden een beter inzicht heeft gegeven in verschillende femeentezaken. Een initiatief, at bijzonder werd gewaar deerd en dat zeker waard is te worden nagevolgd. LANDELIJKE VERGADERING Officiële ontvangst door B. en W. Oruler leiding van do directeur-gene raal voor do arbeidsvoorziening, dr. ir. I). It. Mansholt, hebben de top functionarissen van de districtsar- beidsbureaus in Nederland, woensdag hun jaarvergadering gehouden in Middelburg. Deze bijeenkomst werd gehouden in de raadszaal van het stadhuis. Gedu rende een groot deel van de middag werden besprekingen gewijd aan de werkzaamheden, die in het afgelopen werkjaar lonende van 1 juli tot 30 juni verricht zijn, terwijl voorts aan het toekomstbeeld inzake ar beidsvoorziening en werkgelegenheid aandacht besteed werd. Omstreeks de middag werd het gezel- Amerikaanse universitaire graad Drs. G. H. A. Jurry te Rotterdam, wiens familie uit Zeeland afkomstig is, behaalde aan de universiteit van Standford in de Verenigde Staten de Masters Degree in „Business Admini stration". C. F. EUlander overleden Woensdagmorgen is de heer C. F. Elslander, exploitant van café-restau rant „De Schouwburg" te Middel burg, in het Gasthuis overleden aan de gevolgen van een val, die hij de dag tevoren maakte. Dinsdagmiddag voelde hij zjch niet wel, waarom hij besloot boven wat medicijnen te halen. Toen hij daarop terugkeerde naar het restaurant, viel de heer Elslander van de trap. In zorgwekkende toestand werd hij met een hersenbloeding naar het Gasthuis overgebracht, wuur hij de volgende morgen overleed. Hij bereikte de leef- i tijd van 58 jaar, schap van ongeveer 30 deelnemers In de kamer van B ,en W. van het stad huis ontvangen door B. en W. van Middelburg. Ter ontvangst waren aanwezig burgemeester mr. Joh, de Widt, wethouder A. J. Kaland en de loco-sccretaris, de lieer S. A. van Be- verlnk, De burgemeester herinnerde er aan, dat verschillende arbeidsbu reaus ten tijde van de Tweede We reldoorlog, de Inundatie van Walche ren in 1944 en de februari-ramp in 1953 veel voor Zeeland gedaan neb ben. Voorts ging de burgemeester nader in op enkele toekomstbeelden voor de provincie en voor de Zeeuwse hoofdstad. Deze toespraak werd be antwoord door dr. ir. Mansholt, die opmerkte, dat de confrontatie met on der andere de problemen van Zeeland ook van belang is voor de niet- Zeeuwse functionarissen, die deze problemen wellicht ook hebben, maar ze van een andere kant benaderen. Hij dankte de gemeente voor deze ontvangst en gaf do verzekering, dat op het ministerie zeker aandacht aal besteed worden aan de Zeeuwse pro blemen. VANDAAG. Middelburg Eleqtro; Th® prince and the showgirl, 19 en 31.1# uur. 14 j.; Nieuwe kerk: orgelconcert Jan RtJn, 20 uur; voormalig terrein fa- Albert# paavdenkeuring „Hippos", 10 uw, Vh'sulngen Alhambra: ..The wrong ir.an, 10 en 31 uur, 18 jaar; Luxor: De doch ter van Robin Hood, 30 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Mardl Gras, 20 uur, openbare kleuterschool Leliestraat: ten toonstelling, 2.30—5 uur en 19—21.90 u. Voere Bovenzaal „Het lammetje"! ten toonstelling „De vl« ip de kunst", 10 12.30 en 13.30^-17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2