Twee getuigen in smokkelzaak ter zitting verdacht van meineed DALENDE FRAMBOZENPRIJS OP VEILING TE KAPELLE INRICHTING PROVINCIEHUIS ChefarineA „Kasporgo" boekte in Zweden veel succes Schiper lichtte predikanten en pastoors op MOSSELKWEKERS RUINISSE LAKEN HOUDING SERETARIS ZOMERZITTING VAN ZEELANDS STATEN WEER GEOPEND Besprekingen tussen Ged. Staten en minister Korthals Jubileum Haven van Vlissingen Uitstel van dienst voor onderwijzers in Zeeland Agenda PROVINCIALS ZENUW US COURANT WOENSDAG 1 J ULi 1959 ECONOMISCHE POLITIERECHTER MIDDELBURG (Advertentie) Voor gerechtelijk vooronderzoek in hechtenis gesteld GERUIME TIJD heeft de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, zich dinsdag beziggehouden met de smokkelzaak tegen de veehouder Nestor P. uit St. Janstcen en de autohandelaar Camille P. uit Westdorpe. De oorzaak van deze uitgebreide behandeling was het lang durige getuigenverhoor. Want daar de beide verdachten ontkenden ook maar iets met de hen ten laste gelegde zaak te maken te hebben, wilde de politierechter de juiste toedracht horen van twee getuigen, de transport ondernemer P. J. J. uit Axel en de chauffeur-vrachtrijder Chr. S. uit Axel, die beiden in deze zaak reeds eerder veroordeeld waren. De ver klaringen van deze beide „helpers" vond de officier echter ro ongeloof waardig en in tegenspraak met hun beweringen voor de rechter-commis- saris, dat hij de beide getuigen verdacht van meineed en een gerechtelijk vooronderzoek eiste. Hetgeen kort daarop door mr. Van Empel bevolen werd. De beide getuigen werden in verzekerde bewaring gesteld. ede niet. Waarop de politierechter besliste, dat beiden er een tijdje over konden nadenken in de cel van het gerechtsgebouw. BEIDEN TEKENDEN. Ze kregen nog een laatste kans toen het verhoor tijdens de mid dagzitting werd voortgezet en ze hun op schrift gestelde verklarin gen moesten ondertekenen. Ze te kenden echter, waarop de officier een vooronderzoek terzake van meineed vorderde. Nadat mr. Van Empel zich enkele De twee verdachten was ten laste gelegd, dat zij zich van augustus tot ongeveer einde 1958 hadden bezig gehouden met botersmokkel. Volgens het proces-verbaal had Nestor P. in die tijd ettelijke malen per auto boter gebracht naar de schuur O 34 aan de Schapenbout te St. Jansteen, ei- fendom van S. en voor een deel van e veevervoerder J. D. J. uit Axel. Nadat de lading boter gearriveerd was, zou Camille P. dan met een tweede auto gekomen zijn, waarmee een andere chauffeur de smokkel waar verder getransporteerd zou hebben. DUBBELGANGER. Maar beide verdachten ontken den dat. „Het kan best een dub belganger van mij geweest zijn", was het commentaar van Nestor P. De transportondernemer J. was ongeveer vijftienmaal behulp zaam geweest bij het uitladen van de boter. Ook S., die de schuur verhuurd had, had bij het uitladen geholpen, ongeveer 600 tot 800 kg per keer. Tijdens het verhoor door de rechter commissaris hadden beiden tot drie maal toe verklaard, dat het Nestor P. was, die de boter bracht. De ver dachte was bij dit verhoor aanwezig geweest. „Was het Nestor?" vroeg mr. Van Empel gisteren weer. „Be weet het niet zeker, edelacht bare", verklaarde J. en ook S. kon het niet met zekerheid beweren. Waaruit mr. Van Empel concludeer de, dat beide getuigen bereid waren om een meineed te plegen. In de tus sentijd werd ook de echtgenote van J. gehoord. Zij durfde evenmin met zekerheid te zeggen of het Nestor was. ..Ze lijken allemaal zo op elk aar. Maar het was wel een P.", be toogde zij. ,:T WAS EEN P Haar man docht dit ook wel. Maar noch hij noch S. wisten of het nu Nestor, of een andere P. was. „Ik durf onder ede de ver antwoording niet op mij te nemen, dat ik een verkeerde de schuld 5eef", verklaarde J. en S. vond, at het te donker was om iemand te onderkennen. „De getuigen staan beiden te lie gen", betoogde de officier van jus titie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop. „Het is duidelijk meineed". Nog eenmaal gaf mr. Van Empel de getuigen een kans om alsnog de waarheid te zeggen. Maar ze durfden het niet met zekerheid te verklaren. Vermoedelijk was het wel een P. en hij leek op Nestor, maar de hand er voor in het vuur steken, nee, onder momenten in raadkamer had terug getrokken, beval hij conform de eis van de officier het vooronderzoek, terwijl hij eveneens conform de vordering van de officierde be handeling van de hoofdzaak gelastte aan te houden en de belde verdach ten In onmiddellijke hechtenis te stellen. Als zij op vrije voeten in Zeeuwsch-Vlaanderen blijven rond lopen, betoogde de politierechter, komt er van het onderzoek niets te recht. Brandwacht te Nisse werd koninklijk onderscheiden Brandwacht eerste klas J. H. Koop man van de vrijwillige brandweer van Nisse is dinsdagavond gehuldigd in verband met zijn veertigjarig dien6tjubileum. Burgemeester J. D. Jansen deelde in tegenwoordigheid van het gehele brandweerkorps mee, dat de heer Koopmans onderschelden was met de eremedaille In brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, waarna hij de onderscheidene het ereteken op de borst speldde. De heer Koopman werd toegesproken door de burgemeester en door de commandant van de brandweer te Nisse, de heer H. den Hartog. De muziekvereniging „Euterpe" bracht de heer en mevrouw Koopman een serenade. REGEN KWAM NOG OP TIJD Maandag onverwacht grote aanvoer Slot van pag1) Op de Bevelandse fruitveiling „Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving" heeft maandagmiddag de frambozenprljs •t« dallni een vrij grote Ing te zien gegeven» Liep vorige week tengevolge van de droogte de prijs per aag omhoog tot een niveau van rond 1.60, maandag werd in Kapelle begonnen op een prijs van 1.32 om daarna terug te zakken (Advertentie) BETER EN SNELLER Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en... doen wenderenl De 4 geneesmiddelen in één tablet ver* enigd, werken niet alleen beter bij da bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen elk op zichzelf al beroemd U bovendien be> reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chcfarina „4" helpt ook vaak dan, wanneer andera middelen (aten en doet werkelijk wonderen I me ,fj Tijen 9'lep. GeifhiU voo» ét jrrotli jil» muf, wtnl dit wordt btftbtrmé dew btl ktrtenddtel (ktltuz. VAN Min TOT BB. KREEG BEDANKJE De leden van de Bescherming Bevol king in Sint-Annaland hebben dezer dagen een officiële brief uit Enge land ontvangen, waarin de R.A.F., de Britse koninklijke luchtmacht, hen dank brengt voor de hulp, die zij bo den na het neerstorten van een En gelse straaljager boven de Thoolse brug, enkele maanden geleden. Zo als bekend kwam de navigator van het vliegtuig bij dit ongeval om het leven en werd de vlieger gered. De laatste verliet zijn toestel per spring- stoel en landde veilig in de omgeving van Poortvliet. Bij het zoeken naar de l>emanning maakten zich o.a. de B.B.'ers uit verschillende Thoolse dorpen zeer verdienstelijk. MUZIEKFESTIVAL De muziekvereniging „Heikant" te Sint Jansteen heeft bijzonder veel zorg besteed aan de organisatie van een muziekfestival, dat vele belang stellenden heeft getrokken. Een acht tal gezelschappen nam aan het festi val deel. Het openingsconcert werd gegeven door de organiserende ver eniging. Het festival werd besloten met een optreden van het gezelschap „Semper Gaudéte" uit ClTnge, dat 15' TERUGGAVE Na lang wachten haalde de Goese ■papa-hengelaar een ondermaats pa linkje uit het water. Hij toonde de vangst aan zijn driejarig zoontje: Kijkes Keesje'." Keesje keek en zijn zeer zeer jeugdig gemoed liep over van deernis: klein visje!" Wat moeten we er mee doen?" vroeg zijn vader. Keesje dacht na. En loen schalde zijn stemmetje over het water: )rAan mamma teruggevenpap..." tot 1,04. Deze velling kreeg een aanbod te verwerken van niet minder dan zes ton, waarvan ruim vijftig ton werden aangevoerd in kratteu. Vorige week nog was men pessimis tisch gestemd ten aanzien van de oogst verwachtingen. Vele percelen liepen tengevolge van droogte-ver schijnselen met de dag achteruit. Nu enkele malse regenbuien zijn gevallen is het beeld in twee dagen tijds volko men veranderd. Wel zal het gewas niet meer die hoeveelheid leveren die men aanvankelijk had kunnen ver wachten, maar de struiken zullen vooral van onderen nog vrij veel vruchten tot rijpheid kunnen brengen. De regen is hiervoor nog net op tijd gekomen. De verwachting is dan ook, dat de oogst over het algemeen nog niet zal tegenvallen. De aardbeienoogst loopt al op zijn eind. Deze week zullen er vermoede- komen, maar volgende week zal wel afgelopen zijn. De prijs is t wens niet erg aanlokkelijk om trou- de laatste vruchten nog op te zoeken. De prijs komt nauwelijks meer boven de zeventig cent per kilo uit. Mede ook door de langdurige droogte is de aardbeienoogst in onze provincie be neden die van normaal gebleven, ter wijl ook het prijspeil een teleurstel lend verloop neeft gehad. De oogst van rode en zwarte bessen is momen. teel volop aan de gang met redelijk tot goede prijzen die de laatste dagen voor de rode varieerden rond 95 cent en voor de zwarte rond 2.50. door een veelvuldig radio-optreden ln het hele land bekendheid heeft ge kregen. VLISSINGSE KERMIS. De traditionele zomerkermis te Vlissingen (van 20 tot en met 25 juli) zal dit jaar meer dan dertig kramen tellen. Kramen, die de eetlust wekken en vermakelijkheden, die de (minder vast op de benen staande) kermisvierdcr de eetlust dreigen te ontnemen. Tot de laatste behoren de cake walk, de sensatiebaan en de zweef molen, die ondanks alle capriolen een onweerstaanbare aantrekkings kracht uitoefenen op jong en oud. Voor de rustiger genieters zullen er o.a. een ballenspel, een autofietsmo- len, een kunstglasblazerij en een schietsalon staan opgesteld. Bij velen gaat de liefde voor de kennis echter door de maag en daarom zullen er ook atractieve kramen met paling, zuurstokken, nougat, gesponnen sui ker, beignets en andere zoete en zure lekkernijen zijn. Het kermisterrein omvat het Bellamypark, de Nieuwen- dijk, de Zeilmarkt, de Kleine Markt en de Gravostraat. MUZIKALE MARS. Traditiegetrouw heeft de muziekver eniging „Apollo" te Brouwershaven ter gelegenheid van de verjaardag van pi-ins Bernhard een mars door het dorp gemaakt. Burgemeester en mevrouw J. L. van Leeuwen namen na afloop van deze rondwandeling de muzikale hulde in ontvangst. Behal ve het Wilhelmus werd marsmuziek ten gehore gebracht. De burgemees ter bood hierna de muzikanten een verversing aan. GOUD. De heer en mevrouw Prinse, Schel- destraat 92 te Vlissingen, hebben gisteren, op de laatste dag van juni, hun gouden bruiloft gevierd. Twee aanrijdingen in Biervliet Langs de provinciale weg tussen Biervliet en IJzendljke ontstond za terdag een aanrijding tussen een au tobus van de heer M. uit Sint-Jan steen en een personenauto, bestuurd door de heer A. H. te Sint-Laurens. Een inzittende van de personenauto werd hierbij licht gewond. Dokter Llevens uit IJzendljke verleende eer ste hulp. Zowel de autobus als de per sonenauto werd licht beschadigd. Zondagavond had te Biervliet een aanrijding plaats tussen twee pi sonenauto's. De auto bestuurd door de Duitse toerist S. uit Keulen, kwam in de bocht van de Noord straat naar de Verlengde Molendijk in botsing met de auto, bestuurd door de heer J. W. uit Biervliet. Beide wa- ;ens reden in dezelfde richting. Geen Ier inzittenden van belde wagens liep enig persoonlijk letsel op. Beide au to's weiden licht beschadigd. De r.-k. gymnastiekvereniging „Kasporgo" te Goes, Is na een veertiendaags toernee langs verschillende Zweedse steden teruggekeerd. Overal onder- vonden de meisjes van „Kas- porgo" een gastvrije ont- M vangst, waardoor vele nieuwe y vriendschapsbanden werden y gesmeed. H De Zeeuwen traden onder meer op in Stockholm, Salate, Nor- kóping, Helsingborg en Solofta, waar zij veel succes oogstten. Telkenmale was er een indruk wekkende ontvangst bij de be stuurders van deze steden, die de leider van „Kasporgo", de heer C. W. Vervest, kostbare boeken meegaven voor het ge meentebestuur van Goes. Na mens het Goese gemeentebe stuur kon de heer Vervest een ets aanbieden, welk gebaar op hoge prijs werd gesteld door de Zweden. In Solofta, uit wel ke stad vorig jaar een groep in Goes onderdak vond, bood het stadsbestuur de Goesena- ren o.m. een trip aan naar het bijna 600 kilometer gelegen Are. In Nasaker werd opge treden tijdens de Midzomer nachtfeesten voor ruim 6000 bezoekers, die bijzonder en thousiast waren over de ver richtingen van de Zeeuwse meisjes. In Stockholm gaf zelfs de Nederlandse ambassa deur, de heer J Visser, van zijn aanwezigheid blijk tijdens het optreden van „Kasporgo", Na deze bijzonder geslaagde reis, waaraan voor de leden van „Kasporgo" onvergetelij ke herinneringen zijn verbon den, aanvaardde het gezel schap de twintig uur durende treinreis naar Zeeland. Aan het einde van de reis mocht de heer Vervest voor alles wat hij voor zijn pupillen heeft ge daan, een spontane bloemen hulde van de meisjes in ont vangst nemen. voorzien worden van een eikehou ten betimmering, versierd met or- namentaal snijwerk van P. Stuij- venberg. In de noordelijke wand worft een bronzen reliëf van H.M. de Koningin aangebracht, te ver vaardigen door prof. Wenckebach te Noordwijkerhout. De kamer is voorzien van een klein balkon; in het hekwerk zal het wapen van het geslacht De Casembroot wor den opgenomen ter herinnering aai de commissaris der koningin, dia dit ambt tijdens de bouw van de griffie bekleedt. In di vertrek zal, behalve een van de ferestaureerde gobelins, zeer waarchijnlijk ook een door de pro vince aangekocht schilderij van Da niël ie Blieck, voorstellende een kerkinterieur, een plaats vinden. De Blieci (overleden in 1673) was on der reer bouwkundige te Middelburg en opichter bij de Zeeuwse munt. Ook Ie kamer van de Griffier der State zal geheel van een eikehou ten btimmerlng worden voorzien. Zij zal 'orden ingericht met antiek meubair. In derergaderzaal aan de St.-Pieter- straal zal een aangekocht (waar- schijiijk Middelburgs en van om- streek 1580 daterend) gobelin, voor- stellede een Jachttafereel, komen te hange. Vermoedelijk zal hier de an tieke taande klok, geschonken door de NfWaterleiding-Maatschappij Midde-Zeeland, worden geplaatst (ook in de andere waterleiding- maataoappijen in de provincie is een gichenk te verwachten). Een sülderstuk van de 17de-eeuwse schild< Demetrius, voorstellende een Italiaas berglandschap, zal vermoe delijk le commissiekamer aan de voorzl;e sieren. Overeen wordt In de gang langs de kaers van de commissaris der koning en de griffer der staten de In eikent gesneden wapens van de grote leeuwse waterschappen te doen mbrengen. Voor de verdere aankleng van het gebouw beschikt men rds over een zestal geschil derde »p!eën van portretten van Oranjes (o.a. van prins Maurits en van Hendrik Casimir van Nassau) en over een aantal schilderstukken, enz. van oudere (W. Schiitz jr.) en moderne Zeeuwse kunstenaars. Werkruimten De werkvertrekken van het perso neel worden licht en luchtig en zul len zo goed mogelijk, ook voor wat de kantoormachines aangaat, wor den ingericht. Enkele onderdelen van de griffie worden zeer goed gehuisvest, voor andere evenwel laat de beschikbare ruimte helaas reeds thans te wensen over. Het nieuwe gebouw zal uiter aard een aanzienlijke verbetering brengen in vergelijking met de voor oorlogse toestand, de huidige situatie nog buiten beschouwing latende. Niettemin blijkt thaus reeds, dat d© werkruimte aan de zeer krappe kant is, zodat uitbreiding op korte termijn nodig lijkt. Het gebouw biedt voorts in geen ge val soelaas voor het ernstig tekort aan vergaderruimte en voorziet even min in de dringende behoefte aan sectiekamers voor de vergadering der Staten. Tve jaar gevangenisstraf geëist De recbank te Amsterdam heeft dinsdaghtend de 49-jarige schipper H. V. voordeeld tot een jaar en ne gen maden gevangenisstraf met af trek va voorarrest, alsmede terbe- schikklBtelling van de regering we- gens mrmalen gepleegde opllchtinj en diefd. De schipper, die reeds 2L keren iieroordeeld wegens dezelfde delicteniad herhaaldelijk van pas toors eiredikanten geld weten los te krijgen et het door hem verzonnen verhaakt de motor van zijn vaar tuig „a|d wat" verbrand was, dat zijn vro ziek In bed lag en dat hij in geldod verkeerde, vooral met zijn thogische belangstelling wist de vlot )tende schipper het vertrou wen vaie geestelijken te winnen. Niet alh bij pastorieën In Goes, Middelbj en Roosendaal maar ook ln het Itse Rijndal heeft hij de 8trafbaifeiten gepleegd. Uit Bonn was eenpport binnengekomen, dat niet min- dan 32 gevallen van op. lichting -meldde. De president van de Amsflamse rechtbank had V. „een goerakman" genoemd. De of ficier hei tegen de man twee jaar gevangentraf met aftrek geëslt. JAARVERGADERING VISStSBELANG Nieuwe bestuursleden werden gekozen In de Jongste vergadering van de mosselkwekersvereniging Algemeen Vissersbelang te Brulnisse is de af keuring uitgesproken over het optre den van de heer L. de Waal. die nu met zijn vaartuig onder Duitse vlag en met een Duits nummer vaart op het Duitse wad. De, vergadering was van oordeel, dat hij oin deze reden niet als secretaris van de vereniging te handhaven is. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Joh. de Koning Cz. tot penning meester gekozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd aangewezen de heer A. Jumelet Sz. De heer Jan Jumelet Jz., die een vorig maal tot bestuurs lid was gekozen, had deze benoeming niet aanvaard. In de vergadering, welke onder meer werd bijgewoond door de ere-voorzit- ter, de voormalige burgemeester van Bruinisse, thans van Goes, de heer H. Griffier wegens ziekte afwezig Met een korte openbare vergadering is gistermorgen de zomerzitting van de Provinciale Staten geopend. De commissaris der koningin, jnr. mr. A. F. C. de Casembroot, deelde daarbij mede, dat de griffier der staten, mr. J. M. Pilaar, de zitting wegens ziek te niet kon bijwonen. Hoewel hij thans herstellende is zal het nog wel enige maanden duren voordat hij zijn werkzaamheden kan hervatten. Na de opening werd overgegaan tot benoeming van het z.g. buitengewo ne lid van Ged. Staten. Tot ieders verwondering bleken daarvoor nog drie stemmingen nodig, waarbij ten slotte de heer A. H. S. Stemerding (c.h.) werd gekozen. Hij kreeg 17 stemmen terwijl er 34 werden uitge bracht op mr. J. F. G- Schlinga- mann (v.v.d.) Er waren 4 blanco- stemmen. Een groot aantal voorstellen werd naar de afdelingen verwezen. Beslo ten werd het interim-rapport inzake de veerverbinding over de Ooster- schelde eveneens in de afdelingen te behandelen. Het rapport subsidiering dienst Geestelijke Volksgezondheid Zeeuwse Wit Gele Kruis werd voor kennisgeving aangenomen, nadat de heer Stemerding er op had gewezen dat dit rapport had aangetoond dat de kritiek In de Staten over deze aangelegenheid achteraf juist is bleken. Het speet hem, dat Ged. ten geen aanleiding hadden gevonden dit eveneens te constateren. Namens het college verklaarde Gedeputeerde Schout geen behoefte te hebben op deze opmerking te repliceren. Tenslotte gingen de Staten in afde lingen. De openbare vergadering op 28 juli a.s. worden gehouden. K. Mlchaëen door de toekomstige secretaris a Zevibel", de heer J. FBolsius,raken de kwekers onder leiding van heer D. de Koning ook uitvoerig o de nieuwe C kwaliteit mosselen, speciaal Is ingevoerd voor de moien van de Zeeuwse per- celen. Bij tonderzoek bleek name lijk dat sits 1 kweker van zijn Zeeuwse pqen B-kwalitclt kon le veren, de aren hadden uitsluitend C-kwa!lteite heer D. de Koning werd aangtzen als afgevaardigde naar de vederingen van de mos- seladviescoissie. De heer A. C. Verschoor ,rd aangewezen als plaatsvervar. Daar volg de nieuwste bepalin gen vant Produktschap geen belangheuden meer lid mogen zijn van Waddenzeecommissie, stelde d^gadering in de plaats van de 1 w. N. Hoogerheide, die moetreden, voor Bruinisse als kanden 1. Jhr. mr. A. F. C. de Cmbroot, commissaris der konU, 2. H. K. Michaëlis, burgemetr van Goes en 3. M. J. van PoelHd van de Schelpdie- rencomm» Delta en lid van Ged. Stat Voor de visjschool te Vlissingen blijken in vind met de grote af stand geen dingen uit Brulnisse te zijn. bij Qndvraag werd er o.m. op gewezen,t men in navolging van YersekQk ln Bruinisse proe ven wil nenmet de vernietiging van opgevJ8besterren, door liet be strooien metit. Tot slot sprsurgemeester Michaë lis de vergatig nog toe. Hij ver klaarde ook joes de belangen van de Zeeuwse selkwekers te willen blijven behaïn. Over veertarieven en vaste oeververbinding Ged. Staten van Zeeland zullen op 30 juli aanstaande een bespreking hebben met de minister van verkeer en waterstaat. Daarbij zullen voor namelijk twee punten aan d© orde komen, namelijk de veertarieven over de Westerschelde en de eent© besprekingen over de mogelijkheid van een onderzoek naar een vaste oeververbinding door de Wester schelde. Beide punten hadden reeds eerder besproken moeten worden tussen het college en de bewindsman, namelijk de vaste oeverbinding reeds vorig jaar en de veertarieven ln april J.l. Door de vele complicaties, ook met de toenmalige minister, die zich ln 1958 rond deze tarieven voordeden, was het aan Ged. Staten niet moge lijk de kwestie van de vaste oever verbinding destijds aan de orde te stellen. Kort daarop trad minister Algera af, welk aftreden weer ge volgd werd door de kabinetscrisis. Dit laatste maakte het ook onmoge lijk het voor april 1959 afgesproken overleg over de tarieven met de toen optredende minister te openen. Thans zullen dus beide kwesties gezamen lijk aan de orde komen tijdens «en bespreking op 30 juli met minister Korthals. Deze datum werd gisteren medegedeeld bij de opening van de statenzitting door de commissaris van de koningin. Vandaag, 1 juli, Is het vijfentwintig jaar geleden, dat de N.V. Haven van Vlissingen haar werkzaamheden aan ving. Op 1 juli 1984 namelijk droeg de gemeente Vlissingen de exploitatie van de havens en haventerreinen over aan deze kort tevoren opgerich te naamloze vennootschap. Het jubileum zal vrijdag 17 juli a.s. worden gevierd met een receptie in „Britannia", voorafgegaan door een lunch met genodigden. In september zal een feestavond worden gegeven voor het personeel. Vandaag wordt aan het personeel een jubileumgratificatie verstrekt. De minister van defensie heeft mede gedeeld, dat voor het schooljaar 1959- 1960 hoogstens aan enkele tientallen onderwijzers uitstel van eerste oefe ning kan worden verleend en dan nog wel aan diegenen, die een vacature vervullen of gaan vervullen aan een twee- of driemansschool bij het go- woon-, voortgezet- of uitgebreid la ger onderwijs in Zeeland, de Znld- hollandse eilanden of ln een afgele gen gehucht in het overige gedeelte van het land. Op de ingediende verzoeken voor dit uitstel zal pas in september een be slissing kunnen worden genomen. In dien er meer verzoeken binnenkomen die in verband met 't gedachte aanbod van enige tientallen lean worden toe gestaan, zullen in overleg met het mi nisterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen de meest dringende gevallen worden uitgezocht. Aan in werkelijke dienst verblijvende dienst plichtigen zal evenwel geen uitstel worden verleend. Rijwielpaden langs rijksweg op Zuid-Beveland verbreed Het Coördinatie college voor Open bare Werken (C.O.W.) te Den Haag heeft een subsidie toegezegd aan de rijkswaterstaat ten behoeve van de noodzakelijke verbreding van rijwielpaden in de gemeenten Kapel le en Kloetinge, gelegen langs de rijksweg Goes-Bergen op Zoom. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft zich met de ze subsidie-toezegging verenigd. Leraandu8trie- en huimdschool B. en W. vaiis8ingen stellen voor de heer L. /erhwst, onderwijzer aan de openj Bonedljkeschool al daar, tot tijtt leraar in algemeen vormend ondija aan de gem. in dustrie- en houdschool te benoe men. Middelburg Electro: „salvo des doods", 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Vlisxingen Alhambra: „De herberg van het zesde geluk", l» uur, alle leeftij den; Luxor: „De dochter van Robin Hood", 20 uur, 14 jaar; Britannia Leerlingenuitvoering Zeeuwse Mu ziekschool, 19.30 uur Goes Grand: „Mardi Gras". 20 uur, alle leeftijden; Grote Markt. Premie keuringen voor merries, 9 u.; Excur sie gemeenteraadsleden door de stad, 1» uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2