Waterschap Tholen gaf opdracht voor ontwerpplan Polderhuis Bescherm Uw haar tegen zon en water met -haarcrème GEMEENTEPERSONEEL KRIJGT VOORTAAN MAANDSALARIS SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND ZEER STERK BEZET PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT DINSDAG 30 JUNI 1959 KEUZE UIT TWEE MOGELIJKHEDEN Ongerustheid over zwakke havendammen te Stavenisse Het waterschap Tholen zal op korte termijn opdracht geven aan het Bouwbureau voor de landbouw om een ontwerpplan te maken voor een polderhuis. Dit heeft de vergadering van hoofdingelanden besloten tijdens de maandagmiddag in Scherpenisse gehouden algemene vergadering. Het dagelijks bestuur van het waterschap zal voorts trachten een strook grond aan de nieuwe rondweg te St.-Maartensdijk aan te kopen, teneinde daar het Polderhuis te laten bouwen. Het bestuur kreeg machtiging van de vergadering de voorbereidende werkzaamheden tot stichten van een polderhuis uit te voeren: namelijk het voeren van besprekingen en het doen opstellen van een ontwerpplan. De hoofdingelanden baron Van Tuyll van Serooskerke en ir. M. A. Geuze voer den beide het woord over deze aan gelegenheid. De heer Van Tuyll vroeg of het mogelijk was het polderhuis naast het binnenkort te restaureren gemeentehuis te laten bouwen. Hij was van mening, dat dit de bouw- en exploitatiekosten zou drukken. Men zou dan met toestemming van het gemeentebestuur in de raadszaal kunnen vergaderen en wellicht *zou men aan één verwarmingssysteem genoeg hebben. Ir. Geuze was het niet geheel eens met deze spreker. We kunnen beter vrij zijn en baas in eigen huis blijven, hoeveel aantrekkelijke kanten een samengaan ook heeft, zo betoogde hij. Hij was voorts van mening, dat de bouw van een vergaderzaal aan het Polderhuis overbodig is. Voor de enkele malen, dat de hoofdingelanden per jaar vergaderen is dit geen ver antwoorde uitgave, meende hij. Op zijn voorstel besloot de verga dering als architect aan te wijzen het Bouwbureau voor de Land bouw. Dit bureau zal opdracht worden gegeven twee ontwerp plannen te maken; één voor een Polderhuls met een grote verga derzaal en één zonder een derge lijke zaal. De vergadering van hoofdingelanden zal zich dan nog nader beraden over het definitieve plan. Dijkgeschot Tijdens deze vergadering, die onder leiding stond van dijkgraaf H. van Gorsel. werd de heffing van het voorlopige dijkgeschot ongebouwd voor 1959 vastgesteld. Gemiddeld is dit 40,71 per ha. Als basis is geno men het dijkgeschot over 1958. Zon der discussie of hoofdelijke stemming ging de vergadering akkoord met voorstellen tot verpachting van het visrecht, tot verkoop van enkele per ceeltjes watergang aan de gemeente St.-Maartensdijk. tot overname van het onderhoud van de Boerenstraat door de gemeente St.-Annaland, tot aankoop van een perceeltje sloot te Oud-Vossemeer van de Stichting Be heer Landbouwgronden, tot vaststel ling van het presentiegeld van de hoofdingelanden op 15. Het Verificatie Bureau van Neder landse Gemeenten werd aangewezen als deskundige voor verificatie van kas en boeken van de ontvanger. Met de Boerenleenbanken te Stavenisse en St.-Maartensdijk werd een vaste feldlening aangegaan van resp. 100.000 en 85.000. Bij de bespreking van de begroting voor gewöne en buitengewone, werken in 1959 in het waterschap, vestigde ir. Geuze nogmaals de aandacht op de haven van Stavenisse, die een zwak ke schakel in het keten van de zeewe ringen vormt. Op het ogenblik wordt in spanning afgewacht of de minister wél of niet tot afsluiting van de ha ven zal besluiten. „De huidige situatie kan gevaar opleveren en daarom doen wij er goed aan te bevoegder £laatse van onze ongerustheid blijk 3 geven", zo betoogde ir. Geuze. Eensgezind schaarde de vergadering zich achter de heer Geuze. Het onder houd van de kavelsloten ontlokte een uitvoerige bespreking. Momenteel zijn deze sloten in onderhoud bij de gebruikers. Is het niet beter, dat het waterschap dit op zich neemt?, zo vroegen verscheidene sprekers zich af. Een en ander zal nog nader wor den bestudeerd. Voor kleuterleidsters nog groot arbeidsveld Slot van pag. 1) derwijswet in 1956 al heel wat verbeterd is. Ontevredenheid Maar zij, die betrokken zijn bij de op leidingen, begrijpen niet, waarom er geen definitieve salarisregeling uit de bus komt. Op het departement wordt dit onderwerp nu al drie jaar bespro ken. Men wordt steeds maar bij voor schot betaald. „In dit verband heerst er dan ook een zekere ontevreden heid", aldus verklaarde de heer De Jonge. Weliswaar is er de laatste tijd een kleine verbetering ingetreden, maar van alle zijden wordt er op aange drongen om in de kortst mogelijke tijd een regeling tot stand te brengen. Hoewel cr dus geen tekort is aan kleuterleidsters, konden alle meisjes, die vorig jaar examen deden, vlot ge plaatst worden. Ook voor de dit jaar geslaagde leerlingen ziet de toekomst er „rooskleurig" uit. De heer Van Bennekom kreeg zelf3 al enige tijd geleden twee aanvragen om een leid ster. De gemeentelijke opleidingsschool .te Middelburg bestaat reeds der tien jaar. In 1946 werd als parti culiere cursus gestart op initiatief van directeur en leraren van de rijkskweekschool, in welke school ook de lessen gegeven werden. En kele jaren geleden heeft de ge meente deze particuliere cursus echter overgenomen. De school is thans een officiële rijksschool: zij is volledig door het rijk erkend en wordt als opleidingsschool volledig gesubsidieerd. Dat is belangrijk, daar de leerlingen thans in aan merking kunnen komen voor stu diebeurzen, terwijl de salaris- en schoolgeldregeling door de wet be paald worden. De a.s. kleuterleidsters hebben steeds onderdak kunnen vinden in de rijks kweekschool. Zij gebruiken de loka len en de leermiddelen, terwijl zij les krijgen van de kweekschoolleraren. De opleidingsschool is dus nauw ver bonden aan de „grote" school. Met de A-akte krijgen de meisjes de be voegdheid om als kleuterleidster voor de klas te staan. De 2-jarige oplei ding voor de A-afdeling is een dag school: 10 uur dat is twee dagen krijgen de leerlingen praktijkles sen, de andere dagen theorie. De 2- jarlge B-oplelding gebeurt via een avond-cursus. Ook de opleiding aan de christelijke kweekschool, die een bijna zelfde opzet heeft, wordt door het rijk gesubsideerd. RAAD MIDDELBURG Het bleek maandagmiddag tijdens de gemeenteraadsvergadering, dat het college van B. en W. van Middelburg zich terdege bewust is,- dat de om zetting van week- in maandsalarissen voor de gemeentepersoneelsleden de eerste tijd vele moeilijkheden met zich brengen zal. En dan vooral voor de echtgenoten van de ambtenaren. Want nadat B. en W. via een enquête eerst aan de weet gekomen waren, dat een ruime meerderheid van het gemcentepersoneel' akkoord ging met deze omzetting, besloten zij de echtgenoten van de Middelburgse ambtenaren een uitgebreid en extra advies te verstrekken over de besteding van maandsalarissenEn toen was de raad helemaal gerust. '7 IS WÉÉR 8i(j0EN-weER! TdfgBtft plastic jassen v.a. 6."® „Advies" voor de echtgenoten Bij de discussies over de toelichting bij de 33e begrotingswijziging van de dienst 1958 deelde wethouder A. J. Kaland (ch) mee, dat de sanering van het zuid-westelijk deel van Mid delburg (Achtersingel, Schoorsteen- vegerssingel) in de komende tijd de aandacht zal hebben. Reeds in 1958 werd een bedrag van f 10.000 uitge trokken voor de post „stadssanering" die thans weer verhoogd is met f 20.000. De heer W. P. J. Baars (ch) wees er op, dat reeds eerder een bedrag van f 30.000 uitgetrokken werd voor een plan, dat het bureau Schat en Schut opgemaakt heeft. De heer Baars wilde graag dit plan zien. Wethouder Kaland verklaarde, dat dit plan de gehele stad betrof. „En een dergelijk plan is zeker niet in korte tijd te realiseren", merkte hij op, „hoewel het in on derdelen uitgewerkt zal worden". Maar thans is dit plan, dat gezien moet worden als een schets, niet voor uitvoering vatbaar. Voorlo pig moet de raad genoegen ne men met een klein object, dat wel Sefinancierd kan worden, aldus e heer Kaland. VOOR UITBREIDING Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (pvda) wees er nog op, dat het bedrag van f 30.000 voor een groot deel bestemd was voor het uitbreidingsplan, ter wijl de rest voor het saneringsplan uitgetrokken is. Voorts besloot de raad een krediet van f 61.000 beschikbaar te stellen voor de aankoop van het pand Nieuwstraat 36, dat verbouwd kan worden tot bejaardensociëteit en twee bovenwoningen. De heer P. H. M. Adriaansens (kvp) drong er op aan de bejaardensociëteit open te stellen voor alle Middelburgse be jaarden van alle gezindten. De heer B. A. Hesselink (vvd) wilde de da mes van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers de verantwoording voor de „soos" geven. Wethouder A. J. Berenpas (pvda) meende, dat er geen speciaal stempel op de sociëteit moet druk ken. De bejaarden willen zelf ook meepraten in het beheer, hetgeen de wethouder volkomen kon billij ken. „Het zijn toch geen kleine kinderen meer", vond hij. Hij stel de dan ook voor, dat én dc Ü.V.V. én de bejaarden het beheer op zich zullen nemen. Voor de samen stelling van een commissie voor dit doel zal nog nader overlegd worden. Tot plaatsvervangend geneesheer werd benoemd dr. T. F. Visser in de plaats van dr. A. Snethlage. In ver band met de grote aangifte van nieu we leerlingen voor de openbare u.l.o. aan de Dwarakaai, besloot de raad dien de heer M. C. J. Quist uit Bergen Zoom tot onderwijzer in vaste ienst te benoemen. Mr. G. W. Dwars werd benoemd in de commissie van beheer voor de sportterreinen. BEZOEK LANGE JAN In de rondvraag verklaarde de heer Geers, dat het bezoek aan „op" de Lange Jan de laatste tijd vermindert. Hij noemde hiervoor drie oorzaken: De beklimmers mogen niet verder dan de torenkamer, omdat het ca rillon niet is beveiligd, daardoor vindt men de tarieven te hoog en tot slot staan er vooral donderdags te veel auto's voor de ingang. B. en W. zegden toe een en ander te zullen onderzoeken. Mr. P. van Empel (ch) dankte B. en W. voor de concerten, die zij in het kader van het Holland- Festival ook dit jaar weer in dc Burgerzaal vastgesteld hebben en wees vervolgens op de hoogst on gewenste situatie, die het te druk ke, maar tevens nauwe fietspad langs de Blauwedijk, oplevert. B. en W. zegden toe contact op tc nemen met provinciale water staat. Tot slot deelde de burgemeester op een vraag van heer Hesselink mee, dat waarschijnlijk in september dc stadhuistoren van zijn steigers „ver lost" zal worden, waarna de nieuwe klok en de ruitertjes weer aange bracht zullen worden. In Yersdke ook dit jaar weer Zeeland Presenteert Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer een feest worden georganiseerd ter gelegénheid van de opening van het oester- en mosselseizoen. Hoewel het gehele programma nog niet is vastgesteld, kan nu reeds worden ge zegd, dat „Zeeland Presenteert 1959" niet voor de voorgaande evenementen zal onderdoen. Men heeft o.a. het plan om in de voormiddag de school jeugd weer in te schakelen. Verder zal naast de plaatselijke muziekver eniging nog een muziekgezelschap en een jeugddrumband aanwezig zijn. Bij voldoende medewerking zal bo vendien een optocht worden gehou den. Gedacht wordt aan een optocht met werkstukken, die als onderwerp hebben de oester-en mosselcultuur. Daarvoor zijn alle plaatselijke ver enigingen aangeschreven, terwijl buurtverenigingen zijn verzocht hun buurt te versieren. Waar geen buurt vereniging is, is iemand aangezocht er een op te richten. Het comité heeft zowel voor de optocht als voor de buurtversieringen een flink bedrag aan prijzen beschikbaar gesteld. Natuurlijk is er weer de vlootshow, waar deze dag zo bekend om gewor den is. Bij de haven volgt dan een spel, waarbij overigens Pieter Corne- lisz en Kaat Mossel niet meer van de partij zullen zijn. Ook voor de avonduren wil men een groots programma samenstellen, met o.a. een concert, een cabaretuitvoe ring in de openlucht en tot slot een taptoe met vuurwerk. D.A.C.W.-deputatie bezoekt Zeeland Donderdag 2 juli, des middags 3 uur, zal op het stadhuis te Hulst 'n deputatie worden ontvangen van de landelijke D.A.C.W., dc directie van de rijksdienst voor de arbeidsvoor ziening. de 12 hoofddirecteuren van de provincies en de staven van de arbeidsbureaus. Het gezelschap maakt op die dag een rondreis langs de in D.A.C.W. verband uit te voeren werken in Zeeland en heeft Hulst als „pleisterplaats" gekozen. Twee ambtswoningen voor één burgemeester De raad van 's-Heer-Arends- kerke heeft zich in de maan- dagavond gehouden vergade- ring uitgesproken tegen een n voorstel van B. en W. om een vroeger genomen besluit van de H raad, waarbij de woning Dorps- straat 23 als ambtswoning n voor de burgemeester werd aangewezen, in te trekken. B. en W. deden dit voorstel, om- m dat inmiddels de raad van 's- Gravenpolder een huis heeft ge- kocht en tot ambtwoning van de burgemeester heeft ver- klaard. De heren J. C. van 't M Westeinde (r.-k.), G. Braam m (prot.), A. de Jonge (prot.) en f§ M. S. Tolhoek (prot.) stemden tegen het voorstel van B. en. W. Als gevolg daarvan kon een s voorstel om de huur van de if woning, die eigendom is van 't m burgerlijk armbestuur, op te zeggen, niet in behandeling worden genomen. Burgemees- ter J. D. Jansen beschikt dus zowel in 's-Gravenpolder als in s-Heer-Arendskerke over een ambtswoning. IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllI (Advertentie) WIN 50 ROLLEN KLINE'S DROP: Zend 'n leuke tekening met één Frujetto wikkel aon KLINE RV. te Amsterdam. Elke week 20 prijswinnaars en veie troostprijzen Kustvaartuig voer heistelling omver Het in Groningen thuishorende 330 ton metende kustvaartuig „Gronitas" heeft gisteren een langs het Eems- kanaal opgestelde heistelling omver gevaren, doordat de mast van het schip de over het kanaal gespannen staaldraden van de heistelling deed nappen, a het werk met de heistelling is een schade van naar schatting 30.000 veroorzaakt. De werkzaam heden zullen vermoedelijk drie weken stagneren. Zij hadden het op de tv. gezien: kinderen stichtten brandje Twee broertjes van drie en vier jaar hebben zondagmargen vroeg te Rot terdam, toen hun ouders nog sliepen, thuis brand gesticht in een kast. Zo hadden op de televisie gezien hoe zo iets ging, zo zou later zijn gebleken. Ze stopten wat papier in een kast en maakten dat met een aansteker in brand. Maar toen ze de vlammen zagen vonden ze het toch wel erg griezelig en maakten vader en moe der wakker. De brandweer werd ge waarschuwd en de schade kon be perkt blijven tot de kast. Het speel goed van de jongetjes dat er in was verbrandde. Ondiepwatermijnenveger „De Alblas" te water gelaten Op dc scheepswerf „De Noord" N.V. te Alblasserdam is gisteren de eerste van een serie van 16 ondiepwatermii- nenvegers, „De Alblas", door de echt genote van de hevelhebber der zee- strijdkrachten, mevrouw E. J. Brou- wer-Dommering, te water gelaten. Het schip werd genoemd naar wijlen A. K. Alblas luitenant ter zee tweede klasse. Alblas werd geboren op 20 september 1918 te Middelhamis. Tij dens de oorlog werd hij als tweede Nederlandse agent met 'n valscherm in bezet Nederland neergelaten. Ge durende twee jaar slaagde hij erin contact te houden met Engeland, tot dat hij tenslotte op 16 juli 1943 ge vangen werd genomen. Op 7 septem ber 1944 werd hij te Mauthausen ge fusilleerd. Tijdens zijn verhoor van honderd uren achtereen heeft hij geen hem toevertrouwd geheim losge laten of namen van mensen met wie hij in verbinding stond be kendgemaakt. Hij werd postuum met de Militaire Willemsorde on derscheiden. ZEEUWSE SCHAAKRUBRIEK Leerzaam voor beginners en gevorderden Dit jaar zijn de Zeeuwse schaak kampioenschappen veel sterker bezet dan de laatste jaren gebruikelijk is. Na drie ronden blijken de spelers sterk tegen elkaar op te wegen. Hier onder geven we de partij van de kampioen van 1958 ir. J. J. Elzerman (wit) tegen ds. P. Bohlmeijer. In een zeer scherpe variant kiest wit een anti-positionele opzet en gaat hij kansloos ten onder. Uit het oogpunt van positiespel is de partij bijzonder leerzaam, voor beginners zowel als gevorderden. Tijdens zijn staatsiebezoek aan Italië is president De Gaulle van Frankrijk ook op het Vaticaan door de paus ontvangen. Bij deze gelegenheid bood de president de paus een oude bijbel aan, die zij liier bekijken. Links de aid-de-camp van de president. Kolo nel Gaston de Bonneval. Ilalf-Slavisch Noteboom-variant) I. d4, d5; 2. Pf3, e6; 3. c4. c6; 4. Pc3, dc4; 5. a4, L b4; 6. L d2, b5. (Dit is de Noteboom-variant van het Half-SIavisch, die de laatste jaren weer populair is geworden. De zwar te plus-pion is onhoudbaar, maar zwart streeft twee verbonden vrij pionnen op de damevleugel na. Daar tegenover krijgt wit een overweldi gende meerderheid in het centrum. De behandeling van deze opening is zeer moeilijk. Wie het eerst doorbreekt, of zijn tegenstander kan blokkeren wint). 7. abó, Lc3; 8. Lc3, cb5; 9. e3. a5 (daar komt de eerste aanval, ken merkend voor de variant) 10 b3, Lb7 (op b4 volgt natuurlijk Lb4; op cb3, Lb5t) II. bc4, b4 (ziedaar de uit de theorie bekende stelling) 12. Lb2 (Dit is veel beter dan Ld2, omdat de loper de grote diagonaal controleert). Trifunovic speelde in Hilversum 1947 tegen Plater met zwart na 12. Ld2, Pf6; 13. Ld3, Pbd7; 14. Dc2, 0—0: 15 e4, e5! en het witte centrum wordt kapotgeslagen. Na 16. de5. volgt Pg4. Na 16. Pe5, Pe5; 17. de5, Dd4! Na 16. <15. Dc7; 17. 0—0, Pc5! 18. Le3, Pfd7; 19. Pd2, a4!). 12Pf6; 13 Ld3, Le4; (beter is: 13Pbd7; 14. Dc2, 0—0; 15 e4, e5ü; 16. de 5, op 16. Peö, Pe5; 17. deö, Pd7; 18. 0—0, Pc5 en zwart herovert e4 met voordeel, omdat zijn falanx in tact is gebleven) 1 6Pc5! en nu 17. ef6, Pd3t; 18. Kfl, Le4; 19. fg7, Te8! of 17. Tdl, Pfe4!; 18. 0—0 (op 18. Le4, Le4!), a4! en de zwarte wals is onhoudbaar. Het gaat dus meer om veld e5 dan e4). 14. Le4, Pe4; 15. Dc2, f5. (Tot hier is er sprake van de hoofd variant die Eu we, in 1949!, aangaf. Hij zegt er bij; ervaringen zijn er nog niet). 16. g4? (Deze zet is zwak, omdat de witte koningstelling een ruïne wordt en zwart dus een tweede doelwit krijgt. Bovendien wordt hiermee de zwarte pionnenweerstand in het cen trum niet ondermijnd. Veel beter en in de lijn is 16. Pe5, O—O; 17. 0—0, Pd7; 18. Pd7, Dd7; 19. f3 Pf6; 20. Ta4 en de zwarte damevleugel is ge blokkeerd, zodat wit in het centrum aan bod komt. Thans wordt wit ge vild). 160—0, 17. Tgl, Pd7; 18. d5, Uitspraken van Antwerpse rechtbank in methylproces De Antwerpse rechtbank heeft de voornaamste verdachte in het methyl alcohol-proces, G. C., tot twee jaar gevangenisstraf en een boete van 18 miljoen b. francs veroordeeld. C. werd schuldig bevonden aan onopzet telijke doodslag en het illegaal des tilleren van alcohol. Door het drinken van methyl alcohol kwamen acht mensen om het leven, een is voor het leven blind en vele tientallen mensen werden ernstig ziek. Dit laatste was ook een gevolg van het eten van likeurbonbons waar in methyl alcohol was verwerkt. De scheikundige Roger Hoet, die C., de methyl verkocht, kreeg achttien maanden gevangenisstraf wegens doodslag. Tien andere verdachten, al len schuldig bevonden aan distribu tie van de giftige drank, werden ie der tot één jaar veroordeeld. Twin tig die als bemiddelaar optraden kre gen straffen tot vier maanden. Ben Bella uit solidariteit in hongerstaking Mohammed Ben Bella, een gewezen leider van de Algerijnse opstandelin gen, is maandag in de gevangenis op het eiland Aix, voor de Franse west kust, een hongerstaking begonnen. Dit is door zijn advocaat meegedeeld. Hij staakt uit solidariteit met de 700 Algerijnen in andere Franse gevan genissen, die voor een deel al 12 da gen in hongerstaking zijn. Zij eisen behandeling als politieke gevangenen. Vijftig hongerstakers in de gevange nis van Fresnes zijn inmiddels zo verzwakt, dat zij naar het zieken huis moesten worden overgebracht. Zij weigeren echter kunstmatig ge voed te worden. bij K.L.M. opgelost (Van onze Haagse redacteur) De moeilijkheden bij de K.L.SI. welke zijn ontstaan als gevolg van de aan wijzing van de onderdirecteur drs. Iï. Sj. do Boer tot hoofd van de vesti ging van do K.L.M. in de Verenigde Staten zijn opgelost. Nadat de directie van de K.L.M. had besloten terug te komen op haar be sluit de heer De Boer naar New York over te plaatsen, heeft de heer De Boer, die om persoonlijke redenen tegen deze overplaatsing ernstige be zwaren maakte zijn verzoek om ont slag ingetrokken. Volgens een maandagmorgen door da K.L.M. uitgegeven bekendmaking zal mr. D. J. Koeleman zijn functie als hoofd van de vertegenwoordiging van de K.L.M. in New York blijven voort zetten. De heer De Boer blijft als on derdirecteur van de maatschappij werkzaam op het hoofdkantoor van dc K.L.M. in Den Haag. Hij zal wor den belast met speciale opdrachten. 4) Vertegenwoordigers van de Rooms- Katholieke Kerk. de Grieks-Orthodoxe Kerk en dc Armeens Orthodoxe Kerk hebben in Jeruzalem een overeenkomst voor restauratie van het Heilige Graf ondertekend, zo is in Jeruzalem verao- Twee vrachtbrieven bij K.L.M. verwisseld Dat de kist, welke een kostbaar theeservies bevatte, bedoeld als ge schenk voor prins Albert en prin ses Paola, in Blerlck (Limburg) is terechtgekomen, is het gevolg geweest van het verwisselen van uvee vrachtbrieven bij de K.L.M. De nummers van de vrachtbrie ven. behorende respectievelijk bij de kist met het geschenk en een kist. die een zending overhemden bevatte voor de heer Lamp in Blerick, waren bijna identiek. De K.L.M. heeft de kist met het zil veren theeservies doorgezonden aan Van Gend en Loos in Venlo, welke instantie voor verder ver voer naar Blerick zorg droeg. De K.L.M. bemerkte echter snel de fout die gemaakt was, stuurde een employé naar Blerick, die de kist terughaalde en zorgde er ver volgens voor dat de kist bezorgd werd bij de ambassade van Thai land in Den Haag, waarvoor zij bestemd was. Inmiddels is ook de kist met overhemden aangekomen op het goede adres te Blerick... (wit denkt op g7 aan te vallen, maar zwart kan dit rustig afslaan. Het op rukken is een anti-positionele wan hoopspoging). IS. g6; 19. Pd4, Pc5!; 20. de6, (op 20. Peö, Pe6; 21. de6, Dh4!) 2 0fg4; 21. Tg4, (er is geen goede zet moer). 2 1Tf2; 22. e7, (cr dreigde Pd3* als wit direct Pe2 speelt en op Db 1 volgt Tb2). 2 2De7; 23. Pe2. Taf8; 24. Tf4 (op 24. 0—0—0, b3 en Pe2 gaat ver loren). 24T8f4; 25. ef4, Dh4; 26. Ld4 (er dreigde Tflt en mat en op 000 volgt weer b3). 26PdSt. Hier overschreed wit de tijd in een verloren stelling. Er moet' volgen 27. Dd3, Tf3f; 28. Kdl, Td3t; 29. Kc2, Td4; 30. Pd4, Df2y; 31. Kd3, Pc5 mat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 4