Mr. J. Hooy werd benoemd tot gemeente-secretaris Middelburg Zeeuwse Almanak OMZET VITRITE BEREIKTE IN 1958 NIEUW HOOGTEPUNT RIOLERING HULST VERKEERT IN SLECHTE TOESTAND Agenda it PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 30 JUNI 1959 KREDIET VOOR SPORTVELDENVERBETERING Raad voteerde 4 ton voor bouw van nieuwe brandweerkazerne De gemeenteraad van Middelburg heeft maandagmiddag tijdens de ver gadering onder voorzitterschap van burgemeester mr. Joh. de Widt met algemene stemmen er waren 18 leden tot gemeente-secretaris be noemd mr, J. Hooïj, administrateur ter secretarie en tevens loco-secretaris van Leeuwarden. Deze benoeming geschiedde uit een aanbeveling van Iwee. Mr. Hooij zal zijn functie aanvaarden met Ingang van een nader door B. en W. van Middelburg ie bepalen datum. Er werden tijdens deze vergadering nog meer belangrijke besluiten ge nomen. Zo voteerde de raad een krediet van bijna 4 ton voor de bouw van een nieuwe brandweerkazerne; besloten werd over te gaan tot ver laging van de elektriciteitstarieven, terwijl tot slot besluiten genomen werden, die een belangrijke verbetering voor do sportterreinen inhielden. Voor de bouw van kleedkamers op de nieuwe velden werd een krediet van 60.000 beschikbaar gesteld en voor de verbetering van de velden hoofdvelden oude complex en de nieuwe velden werd f 16.000 ge voteerd. Mevrouw en de heren raadsleden na men er deze middag de tijd voor. Bij na drie uur vergaderden zij. waar voor overigens de agenda met zijn 32 punten ook wel stof bood. Zo over de nieuwe behuizing voor de Middel burgse brandweer, waarover de meer derheid van de commissie van finan ciën gunstig geadviseerd had. De heer J. S. Hoek (a.r.), één der leden van deze commissie, onthield er aan vankelijk zijn stem aan. Hij was van oordeel dat de nieuwe plaats aan de Looierssingel het plan voor de eerste garage was gepland op de Rot terdamse kaai een verdubbeling van de stichtingskosten had meege bracht. Het a.r.-raadslid waarschuwde voor het streven om incidenteel al lerlei belangrijke bedragen te vo teren, die niet in het raam van het geheel te overzien zijn. Hij wilde dan ook inlichtingen over het geheel van kapitaalswerken. Wethouder A. J. Kaland (cJi.) verklaarde in dit verband, dat ge meentewerken thans een flink eind gevorderd is met een dergelijk overzicht van werken, waarvoor de financiering gepland is in een termijn van 5 jaar. Veel groter Betreffende de verdubbeling van de kosten merkte de wethouder op, dat in het vroegere plan de kazerne een kubieke inhoud had van 3.800 meter die door de brandweerinspectie belangrijk te klein werd geacht terwijl de huidige kazerne 6.500 ku bieke meter groot wordt. Met de heer Hoek betreurde de heer M. Wattel (a.r.) het, dat niét de combinatie- bouw van politiebureau en reinigings garage in het plan betrokken was. De oorzaak hiervan was echter ruim tegebrek. Wethouder Kaland deelde vervolgens mee, dat. er thans nog gedacht wordt aan uitbreiding van de in het plan geprojecteerde sportzaal en aan een bergruimte voor B.B.-materiaaL Nu Middelburg toch al voldoende bezet is met „ondermaatse" sportzalen, juich te de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) die nitbreidingsgedachte van harte toe. Tot slot gingen alle raadsleden met het voorstel akkoord, ook de heer Hoek. Erkentelijk was de raad voor het voorstel om de elektricitcltstarieven te verlagen. Dit was mogelijk geworden door de verlaging van de kolenprijs. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (p.v.d. a.) wees er evenwel op, dat de prij- zenmarkt zich weer kan wijzigen, zodat hij in overweging gaf de winst te reserveren om een vaste lijn in het tarief te krijgen. Er moet volgens de heer Schorer naar gestreefd wor den, dat de „toppen" verlaagd en de „dalen" niet bereikt zouden worden. De instelling van een dergelijk egali satiefonds zou volgens dit raadslid ten goede komen aan de gebruiker. De heer Hoek was tegen het vor men van zo'n fonds. Toen de ko- lenprijzen omhoog gingen, aldus de heer Hoek, was de gemeente er als de kippen bij om ook de tarieven te verhogen. Het is een kwestie van goed fatsoen om er even vlug bij te zijn voor verla ging ervan, meende hij. Sportvelden Wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) meende, dat het wel over wogen kon worden een dergelijk fonds te vormen, teneinde onaange name verrassingen te vermijden. Voor de bouw van acht kleedkamers, wasruimten, een kamer voor de scheidsrechter, een kiosk en bergings ruimte voteerde de raad een krediet van 60.000. Ook 'n kredietaanvraag van f-16.000 voor de verbetering van de sportvelden ondervond geen tegen werpingen. De heer Wattel beval ech ter een andere wijze van draineren aan, die ook goedkoper zou zijn. B. en W. besloten daarom op aandringen van de heer Hesselink, dat de com missie van de Heidemij., die advies uitbracht, en de heer Wattel zich over de vorm van drainage zullen beraden. De heer A. J. Schot (s.g.p.) stemde tegen de voorstellen voor kleedka- merbouw en veldverbetering. De heer P. H. Geers (p.v.d.a.) vroeg nog om ook de toegang bij de hekken van het sportterrein te verbeteren. Ir. G. Kranen (v.v.d.) betoogde tot slot, dat het project in het be gin te zuinig is opgezet. Het was toen wellicht noodzakelijk, gaf hij toe, maar thans is de gemeente er de dupe van. Hij waarschuwde het college om in de toekomst derge lijke zaken niet te „peuterig" op te zetten. Voor de verbouwing van de voorma lige zwemschool aan de Havendijk, die geschikt gemaakt wordt voor de roeiafdeling van de vereniging voor watertoerisme „De Schelde" te Vlis- singen, werd een krediet van 10.000 beschikbaar gesteld. Nieuwe secretaris van Middelburg Ganzeborden M Bij het doorlezen van de raads- stukken schijnen de Middel- n burgse gemeenteraadsleden m zich wel eens te moeten bezig- f§ houden met ganzeborden... Dat H bleek namelijk toen de discus- H sies loskwamen over de 33e be- H grotiiigswijziging voor de dienst 1958. De heer Hesselink van de V.VJ3. was ijverig aan ij H het speuren geweest naar een n H bepaalde post, waarvoor hij nummer 65 moest bezien. Maar IE bij dat nummer stond: zie num- §i mer 367 en bij dit betreffende f§ H nummer werd weer verwezen |1 naar nummer 722... Het was dus niet verwonderlijk, dat de §s heer Hesselink nu wel eens eh duidelijk gesteld wilde zien, waar hij moest zoeken. De ij voorzitter beloofde hem en de overige raadsleden een sehrif- lelijke toelichting te zullen ge- 1§ ven. m liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VAN :win TOT Wijfie In het rijksmuseum voor volkskunde, „Het Nederlands Openluchtmuseum" te Arnhem, worden dit seizoen (van 27 juli tot 14 augustus) weer vele interessante demonstraties op folklo ristisch gebied gehouden. Onder meer zal men de aioude technieken van het weven, broodbakken, biezenvleehten en koperslaan kunnen bewonderen. Deze demonstraties zouden niet com pleet zijn, wanneer er ook niet een Zeeuws handwerk werd beoefend. In de Stolphoeve zal daarom de heer Walhout uit Terneuzen van 10 tot en met 14 augustus zich bezighouden met het snijden van mesheften, Zeeuwse mesheften wel te verstaan, een vorm van kunstnijverheid, die men (zelfs) in Zeeland niet iedere dag meer tegenkomt. „DE VIS IN DE KUNST" Op 2 juli zal de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortu- gael, in de bovenzaal van het Schotse huis „Het Lammetje" te Veere een tentoonstelling openen van schilde rijen. tekeningen, etsen en andere kunstvoorwerpen, die geïnspireerd zijn op de visserij. Deze tentoonstel ling, die onder auspiciën staat van ENGELS Een driejarig knaapje in Vlissingen kreeg onverwacht vriendjes: bij de buren ivaren Engelse gasten met kin deren, die contact zochten met Ne derlandse leeftijdgenootjes. De eerste dag ging dat vrij goed, maar de tweede dag weigerde de kleine Vlis- singer naar buiten te gaanhoewel de 'Engelsmannetjes al op hem ston den te wachten. Mamma, die een energiek voorstand ster is van internationale samenwer king, vermaande zoonlief en zei dat hij naar buiten moest om met de bui- tenlandertjes te spélen. Maar hij blééf weigeren. ..Waarom?" wilde zijn moeder we- ten En toen kwam het antwoord: Die kinderen praten zo'n rommel!" de „Stichting De Schotse Huizen" en ingericht is door Veeres burgemees ter, is bedoeld als een hulde aan de visserB, die Veere sedert historische tijden als thuishaven hebben. Onmid dellijk na de opening (om zeven uur 's avonds) zal de expositie voor uit sluitend vissers toegankelijk zijn. Andere belangstellenden kunnen ge durende de volgende twee maanden op iedere weekse dag in „Het Lam metje" terecht. VOETBALWEDSTRIJD Ten bate van de jeugd hebben de ouderen in Nisse een voetbalwed strijd gespeeld op het nieuw aan gelegde sportveld in dit dorp. Voor de opbrengst zal sportmate- riaal worden aangeschaft, tenein de dc jeugd in staat te kunnen stellen zien op gepaste en gezon de wijze te ontspannen. De béide elftallen, die voor dit goede doel in liet veld kwamen, waren samengesteld uit aan de ene kant leden van de plaatse lijke schietvereniging en aan de andere kant zo maar sport liefhebbers. De, in samenspel meer geroutineerde, schutters wonnen de ontmoeting met 6—2. VERBETERINGEN De laatste tijd zijn er in Scharen- dijke nog al wat verbeteringen tot stand gekomen. De nieuwe weg naar het strand heeft het dorp een geheel ander aanzien geschonken en momen teel is men bezig met het plaatsen van straatnaamborden, attributen, die een groeiende plaats niet missen kan. Andere projecten zijn de instal latie, die het rioolwater over de dijk pompt, het nieuwe sportveld en bet dempen van de „Weel". Allemaal be langrijke stappen in de richting van een nog betere woontoestand. NIEUWE GENERATUE OESTERS In Ycrseke zijn dc oesterkwekers begonnen met het plaatsen van de oesterbroedpannen, die een nieuwe generatie Zeeuwse oesters tot wieg zullen dienen. Tevens Is be gonnen met het uitzaaien van Radicale vernietiging van BEVREDIGEND RESULTAAT VOOR 1959 Uit het jaarverslag over 1958 van de N.V. De Vitrite Fabriek te Middel burg blijkt, dat de afzet die in 1957 enige teruggang te zien had gegeven vergeleken met 1956, zich in het afgelopen jaar herstelde. De verkopen stegen zelfs boven het peil van 1956, zodat een nieuw hoogtepunt in de afzet werd bereikt. Behalve in Nederland werden de produkten in 26 verschillende landen verkocht. Veerboot „Oosterschelde" tijdelijk naar Terschelling Voor vervoer van toeristen De rederij Doeksen uit Terschelling heeft van de provincie Zeeland het m.s. „Oosterschelde", een veerboot voor de veerdiensten over de Wes- terschelde, voor een tweetal maan den gehuurd. Het schip vertrekt in de loop van donderdag binnendoor naar Rotterdam, daarna over zee naar Den Helder en vervolgens over dc Waddenzee naar Terschelling. Personeel van de rederij Doeksen ls in de loop van maandag in Vlissin- gen gearriveerd om het schip te be mannen en klaar te maken voor de reis van Vlissingen naar Terschel ling. De „Oosterschelde" is een reserve schip voor de veerdiensten over de Westerschelde en men heeft gemeend dat schip in huur te kunnen afstaan, omdat in de zomermaanden een tweede reserveschip, de „Prins Hen drik" beschikbaar is. Om moeilijk heden te voorkomen heeft men in het huurcontract de bepaling doen opnemen, dat bij eventuele moeilijk heden op verkeersgebied de „Ooster schelde" binnen tweemaal vierentwin tig uur in Zeeland terug zal zijn. De „Oosterschelde" zal dienst doen op de lijn tussen Terschelling en Harlingen voor het vervoeren van toeristen, die voornamelijk in de zo mermaanden de bestaande veerdienst tussen Terschelling en Harlingen op overmatige wijze bevolken, zodat de rederij Doeksen een tweede boot moest huren om het vervoer te kun nen opvangen. Voor preferente en gewone aandelen 6 pet. beschikbaar Tengevolge van een sterke daling van de messingprijs waren de omzetten in geld iets lager dan in 1957. De ver kopen vertegenwoordigden een waar de van 12,1 miljoen tegenover 12,6 miljoen in het voorgaande jaar. De financiële resultaten waren, evenals in 1957, gunstig. De winst vóór aftrek van belastingen bedroeg 1.478.531 tegenover 1.518.057 in 1957. Na aftrek van de belasting en voorzieningen voor la tente belastingen is er een netto winst van 790.531 tegenover 814.057 in 1957. Deze winst over 1958 dient te wor den vermeerderd met een onver deeld winstsaldo van 88.497, zo dat ter verdeling beschikbaar is een bedrag van 879.028. Van de netto-winst werd tijdens de alge mene vergadering van aandeel houders 6% beschikbaar gesteld voor de preferente en gewone aan delen, tezamen 89.460, voor „be langen personeel" 125.000, voor 8% „super"-dividend 118.400, terwijl voor reserve tot moderni sering en uitbreiding een bedrag van 450.000 beschikbaar bleef. Aan het onverdeeld winstsaldo werd 7.491 toegevoegd. Verbetering Aan de verbetering van de fabricage methoden werd weer zeer veel aan dacht besteed, hetgeen tot een ver laging van -de kostprijzen van ver schillende typen leidde. Anderzijds moest op verschillende markten met een lagere verkoopprijs genoegen worden genomen. De investeringen, die voor verbe tering van gebouwen en verdere modernisering van de fabriek wer den aangewend, bedroegen in het verslagjaar voor gebouwen 64.000 (in 1957 185.000) en voor machines en investaris 930.000 (in 1957 882.000). De duurzame produktierhiddelen zijn in de balans tegen vervangingswaarde opgenomen,' verminderd met afschrij vingen. De herwaardering is niet in mindering gebracht op de boekwaar de, maar onder de passiva opgeno men. Ook de voorraden zijn op ver vangingswaarde gewaardeerd met aftrek van een voorziening voor het risico van incourante voorraden, als mede van rente-reserve. Voor beide posten tezamen is het bedrag der herwaardering 2.638.937. Voorts wordt nog opgemerkt, clat voor 1959 een bevredigend resultaat verwacht wordt, daar in de afgelopen maanden de omzet enige procenten hoger was dan in 1958. De samenwer king tussen leiding en personeel was goed. Mr. Hooij, de nieuwe gemeente secretaris van .Middelburg werd op 10 augustus 1913 te Krommenie ge boren en studeerde, nadat hij de af deling h.b.s. van het gemeentelijk lyceum te Zaandam had doorlopen, rechten aan dc gemeentelijke univer siteit van Amsterdam. - In 1940 behaalde de heer Hooij zijn doctoraal examen, waarna hij twee jaar later benoemd werd aan het de partement van binnenlandse zaken te Den Haag, waar hij tussen 1945 en 1952 successievelijk opklom tot refe rendaris. De eerste jaren was mr. Hooij op het departement werkzaam bij het binnenlands bestuur, bureau financiën, waarna hij benoemd werd bij de dienst openbare orde en veilig heid. Op 1 juli 1953 werd de heer Hooij benoemd te Leeuwarden als ad ministrateur van de gemeente. In functieverband was de heer Hooij onder meer secretaris en plaatsver vangend lid van de I.Z.A.-regeling, secretaris van het scheidsgerecht der intercommunale waterleidingmij. Leeuwarden, lid van het ambtenaren gerecht te Groningen en docent voof de examens gemeenteadministratie n. In het verenigingsleven met name het kerkelijke nam mr. Hooij in Friesland een belangrijke plaats in. Zo was hij ouderling-kerkvoogd der herv. gemeente van Leeuwarden, be stuurslid van de stichting Kindorzorg in de kerkprovincie Friesland der Ned. Herv. Kerk, bestuurslid van de vereniging Pro Juventute, lid van de sectie kinderbescherming en reclasse ring van de diaconale commissie in de provincie Friesland der Ned. Herv. Kerk. De heer Hooij is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij is Tld van de C.H.U. en lidmaat van de Ned. Herv. Kerk. Hoofdprijs Wala-prijsvraag werd in Goes uitgereikt Een blij verraste- mevrouw Van Lie- re heeft maandagmiddag in het ma- nufacturenniagazijn „De Ooievaar" te Goes uit handen van de vertegen woordiger van de directie der Vvala en Walette-korsettenfabriek, de heer A. van Bruggen, een cheque ter waarde van 1000,in ontvangst genomen. Zij deed dit namens haar zustér, mevrouw F. J. Kloet-van Lie- re van de Oostsingel in Goes, die de hoofdprijs voor Zeeland in de lande lijke Wala-prijsvraag had gewonnen. De winnares had de keuze tussen een veertiendaagse reis voor twee perso nen naör de Rivièra en een bedrag van 1000,Daar mevrouw Kloet echter wegens omstandigheden niet kan reizen, besloot ze de cheque te aanvaarden. De heer Van Bruggen wenste de win nares in een korte speech geluk en memoreerde tevens het 100-jarig ju bileum van de Wala- en Walette- fabrieken. In het kader van dit jubi leum had de directie namelijk deze prijsvraag uitgeschreven. Behalve deze hoofdprijs, die dus in Goes viel, zijn er in de provincie nog een aan tal lagere prijswinnaars. WETHOUDERS KWAMEN TE LAAT Zuiveringsinstallatie zou de oplossing zijn In de jongste vergadering van de ge meenteraad van Hulst is de slechte toestand van de riolering ter Sprake gekomen. De ernst van de situatie werd in deze vergadering opmerke lijk geïllustreerd door het te laat ko men van twee wethouders, hetgeen zijn oorzaak vond in een stortbui, die enkele gedeelten van de Reinaertstad blank zette. Er gingen stemmen op voor een nood oplossing, die verwezenlijkt zou kun nen worden door de afvoer van wa ter via het Koolstraatje. Burgemees ter A. L. S. Lockefeer wa9 het ermee eens, dat een nood-oplossing zeker gewenst is. De definitieve oplossing zal echter afhangen van de zuive ringsinstallatie, aldus de burgemees ter, die de verzekering gaf, dat de ri- oolerlng van de gehele gemeente thans mosselschelpen, waarop zich het j onder de loep wordt genomen. 'wethouder P. J. Brand was van me- oesterzaad zal kunnen vasthech ten. 1 ning, dat er yan een afvoermogelijk- lieid bij het Koolstraatje alléén geen oplossing te verwachten was. Hij zei er van overtuigd te zijn, dat de riole ring in de gehele binnenstad uitge sproken slecht is; er zijn veel fouten feconstateerd, fouten, die reeds zou- en dateren uit de jaren 1947 en 1948. Hij vroeg de raadsleden even wel vertrouwen te hebben in het hui dige college van B. en W. en wees er op, dat de realisering van een goed functionerende riolering in de gehele stad niet alleen veel tijd, maar ook veel geld zal kosten. Bij een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting bracht de heer J. D. J. Martens de vernieuwing van de weg bij de Van der Maelstedeweg ter sprake. Aangezien er reeds veel onderhan delingen met de Nederlandse Spoorwegen waren gevoerd, die tót nog toe geen positief resultaat hadden opgeleverd, stelde hij voor om bij dc N.S. te protesteren te gen deze trage gang van zaken. De voorzitter stelde zich hier on middellijk achter; ook de .overige Bejaarde man in Goes door auto gegrepen en gedood Terwijl hij plotseling de weg over stak, is de 78-jarigo krantenbezorger M. Zuiddijk uit Goes maandagavond omstreeks half acht op de rijksweg nabij de spoorwegovergang te Kloe- tinge door een personenauto gegre pen en vrijwel op slag gedood. De man werd tientallen meters mee gesleurd door de uit de richting Ber gen op Zoom naderende auto, die werd bestuurd door de 27-jarige Mid delburgse vertegenwoordiger L. P. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis Oostwal vervoerd. Vonnis smokkelzaak niet bevestigd tegen bakker Ten onrechte is zaterdag door het A.N.P. gemeld, dat overeenkomstig de vordering van de procureur-ge neraal het gerechtshof in Den Haag het vonnis van de politierechter te Middelburg 100 boete en ver beurdverklaring van een auto) te gen de bakker E. V. uit Stekene heeft bevestigd. Het vonnis van de Middelburgse politierechter is na melijk vernietigd en opnieuw recht doende heeft het Haagse gerechts hof E. V. thans veroordeeld tot een geldboete van 100 gulden, sub sidiair 20 dagen hechtenis onvoor waardelijk, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen boter. Het hof gelastte echter teruggave van de in beslag genomen auto. raadsleden gingen hiermee ak koord. Aan liet slot van deze vergadering kreeg de heer Martens gelegenheid Sn te gaan op de rede, die wethouder Brand aan het einde van de vorige vergadering hield en waarin deze laatste nader inging op enkele symp tomen in de verhouding tussen de raadsleden, die niet in het belang van de Hulsterse gemeenschap waren. De heer Brand herinnerde er toen aan. dat leden van een gemeenteraad eensgezind moeten werken voor de stad, met terzijdestelling van per soonlijke en groepsbelangen. Na de uitvoerige reactie van de heer Martens merkte wethouder Brand nog op. dat zijn rede niet was be doeld als discussie-stof. Hij bracht de heer Martens dank, omdat hem was gebleken, dat spieker het met zijn woorden eens was. Ook burgemeester Lockefeer kwam nog even terug op de woorden van de heer Martens. Naar zijn mening had spreker gezinspeeld op het „niet-bote- ren" in het college, „Maar ik kan U verzekeren" aldus de burgemeester, „dat het wel botert. Hi j vond het beter om in het be lang van de gemeente de discussies hieromtrent te «luiten, Teraardebestelling echtpaar J. DommisseTates Op de algemene begraafplaats te Vlissingen werd maandagmiddag het vorige week op zo tragische wijze bij een auto-ongeval in Friesland om het leven gekomen echtpaar J. Dom- misse-Tates ter aarde besteld. Onder de zeer vele belangstellenden, die de overledenen naar hun laatste rustplaats begeleidden, waren naast familie en kennissen onder'meer be stuursleden en dirigent van de Ver eniging voor Instrumentale muziek, te Middelburg, waarvan de heer Dom misse vele jaren werkend lid was, verder.de bestuursleden van de Vlis- singse Orkestvereniging, van de plaatselijke U.V.V., waarvan me vrouw Dommisse lid was en afge vaardigden van de Zeeuwse bond van kolenhandelaren. Nadat ds. D. S. Blom, Nederlands hervormd predikant te Aardenburg en tijdelijk voorganger van de Ver eniging van Vrijzinnige Hervormden en de Remonstrantse Kring te Vlis singen aan de geopende groeve het „Onze Vader" had gebeden nam een familielid, de heer J. Verhulst uit Utrecht met een persoonlijk woord afscheid van het echtpaar, dat op zo tragische wijze aan dc familiekring was ontvallen. Namens de besturen van de Remon strantse Kring Midden Zeeland, waarvan de heer en mevrouw Dom misse lid waren en de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden, waartoe het echtpaar voordien behoorde, sprak de heer J. L. Verhagen. In de eerste plaats betuigde deze spreker zijn deelneming met de twee enige zoons, in Nieuw Zeeland woonach tig, dien thans hun vader en moeder hadden verloren. Verder sprak de heer Verhagen over de activiteiten vap de heer en mevrouw Dommlssiè, met 'name in de laatste jaren, „Zij waren levende leden van onze vi-ij- zinnig protestantse groepering". Spreker eindigde met een woord van Paulus uit de Romeinenbrief. Verder voerde de heer J. Verhagen van de Theosofische Loge Hermes nog het woord. De heer B. Dommisse uit Rotterdam dankte aan het eind van deze droeve plechtigheid namens de familie voor de betoonde belang stelling. Een groot aantal bloem stukken dekte de baar. Sluis te Hansweert door schip ernstig beschadigd Buiten-ebdeur losgevaren Het Zwitserse motorschip Alcyon, dat maandagmiddag te Hansweert het Kanaal door Zuid-Beveland zou binnenvaren, kwam met te grote vaart naar dc middensluls. Het schip kon niet tijdig stoppen en bij een botsing met een der buiten deuren werd deze deur eruit geva ren. Gelukkig slaagde het slulspersoneel er ln de binnen-ebdeuron nog tijdig goed dicht te krijgen, hoewel er a,l direct een sterke stroom stond, om dat het op de Westerschelde volle eb was. Het schip heeft verschelde- de uren „geboeid" in de sluis gele gen en het kon eerst bij vloed vrij gemaakt worden. Van de rederij zal een borgstelling gevorderd worden voor de aange richte schade. (Advertentie) VANDAAG Middelburg Electro: „Salvo des doods" 19 en 21.13 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren 9-22 uur. VÜRsIngen Alhambra „De herberg van het. zesde geluk". 19 uur, alle leeft.; Luxor: „De dochter van Robin Hood". 20 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2