TORENUURWERK IN SOUBURG BINNENKORT BETROUWBAAR WALCHEREN MARKTBERICHTEN KL0ETINGE VOELT ZICH BENADEELD BIJ WONINGBOUW DINSDAG 30 JUNI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE O OUR4NT GEEN TELEFOONCEL Laan zal naar burgemeester Stemerding worden genoemd De gemeenteraad van Souburg heeft zich maandagmiddag bijna een uur beziggehouden met de behandeling van een voorstel van B en VV. om in het uitbreidingsplan ontworpen stra ten een naam te geven en van enkele andere straten de naam te wijzigen. Met name tegen deze wijziging maakten verschillende raadsleden be zwaren, omdat dit verwarring geeft en de mensen, die in deze straten wonen, moeilijkheden geeft. Het was tenslotte de heer A. W. Bouff (p.v.d.a) die aan de weinig vruchtdragende gedachtenwisseling tussen de raad en het college van B. en W. een eind maakte door het college voor te stellen het agenda punt terug te nemen, het nogmaals te bestuderen en in een volgende ver gadering weer aan de orde te stellen. Unaniem was de raad van mening, dat één naam, voor een geheel nieuwe laan thans wel kon wor den gegeven, die van „Burge meester Stemerdinglaan" aan de nieuw ontworpen laan tussen het Koopmansvoetpad en het Oranje- plein. Het voorstel hiertoe was uitgegaan van de beide wethouders, uit erken telijkheid voor het vele belangrijke werk, dat de heer A. H. S. Stemer ding een lange reeks van jaren en dikwijls onder zeer moeilijke om standigheden voor de gemeente heeft verricht. Wethouder M. A. v. d. Putte was bijzonder verheugd, dat dit punt uit het voorstel het enige was, dat bij de heren raadsleden geen enkele tegen kanting ontmoette. De verwachting is gerechtvaardigd, dat deze „Burge meester Stemerdinglaan" een laan van allure belooft te worden, aldus de wethouder. Torenuurwerk Een ander belangrijk voorstel, waaraan de raad zijn goedkeuring hechtte was dat tot het vernieuwen en verbeteren van het torenuurwerk. De laatste jaren fuuctioneerde het torenuurwerkniet meer naar wens. Dit werd nog eens onderstreept door de heer C. VV. de Visser (c.h.), die humane kanttekeningen maakte rond het herhaaldelijk achterlopen van het uurwerk en zijn bewondering uit sprak voor wat hij noemde „radicale voorstel". De heer Visser voegde daaraan nog toe, dat vooral ook het aanbrengen van een vierde wijzerplaat bijzonder op prijs zal worden gesteld. De totale kosten van deze verbete ringen bedragen f 7700. Hierin zijn begrepen een moederklokinstallatie (f 1700), verlichting van de drie aanwezige wijzerplaten (f 1585), aanbrengen van de vierde, eveneens verlichte wijzerplaat (f 675), en kos- teft voor het elektrisch luidbaar ma ken van de liiidklok (f 625). Bij de behandeling van het straat namen-voorstel waren het in eerste instantie de heren J. de Grave (p.v.d. a.), W. M. Janssen (r.k.), G. J. Jan- se (c.h.) en W. Huson (a.r.), die be zwaren maakten tegen het verande ren van bepaalde straatnamen. Wet houder Van de Putte moest toege ven, dat naamsveranderingen zoveel mogelijk dienen te worden voorko men. Bij het voorstel tot overname van de Middelburgse-Vlissingse rijweg in de bebouwde kom der gemeen te waaraan de raad zijn goed keuring hechtte betoogde de heer Bouff, dat ln deze slepende kwestie niet bekend is, welke te gemoetkoming van de provincie zal worden verkregen De heer Bouff, die geen waardering had voor de houding van G.S., advi seerde B. en W. bij de vaststelling achterste benen" te staan, welke sug gestie het college gaarne ter harte nam. T elefooncel In deze raadsvergadering sprak de heer Huson zijn teleurstelling uit over de beslissing van de P.T.T., geen publieke telefooncel er is er niet één in Souburg in dè gemeen te te willen plaatsen. Hij kon zich moeilijk voorstellen, dat hiervoor in een gemeente met 7500 inwoners geen levensvatbaarheid zou zijn. Vooral in de nachtelijke uren geeft de situatie, zoals die thans is, dik wijls moeilijkheden. Waarnemend burgemeester A. H. S. Stemerding antwoordde het a.r.-raadslid, dat vol gens de huidige, nieuwe normen die P.T.T. hiervoor stelt, een telefooncel minstens f 100 per maand moet op brengen. Men verwacht, althans van de zijde van P.T.T., dat dit slechts f 30 tot f 40 per maand zal zijn. Op een- vraag van de hèer Janssen antwoordde de heer Stemerding, dat de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren een schetstekening heeft vervaardigd voor de zuiveringsinstallatie te West- Souburg. Dit wordt thans verder uit gewerkt en besteksklaar gemaakt. Tenslotte wees tijdens de rondvraag de heer C. Potter (p.v.d.a.) op de gevolgen van het „dichtdraaien van de premiebouw-kraan" Aan de drin gende behoefte aan objecten zal op een of andere wijze moeten worden voldaan, aldus de heer Potter, die in het andere geval een ernstige werk loosheid onder de bouwvakarbeiders ter plaatse voorzag. Mulo-examens in Goes diploma A: de dames M. Vlieger (M), Grijpskerke, D. P. de Buck (M), Sint Laurens, F. C. Francke (M), Oostka- pelle, H. Geense (M), Oostkapelle, W. K. Joosse (M), Sint Laurens, H. J. Schipper (M), Koudekerke en de he ren C. van Eigennaam en C. Lieven- se, Westkapelle, M. Moens, Aagteker- ke, C. J. Zwartepoorte, 's-Gravenpol- der. Diploma B: de dames C. A. Hensen (M), Breskens, J. E. Elshout (M), Koudekerke, C. C. de Feyter (M), Axel, M. F. Kuiper, Axel, J. de Jon ge, Oudelande, D. Z. Boon, Middel burg, H. L. Passenier, Domburg er. de héren: J. A. van Dixhoorn (M), Ter neuzen, A. v. d. Heijden (M), Koudekerke. C. K. Dieleman (M), Axel, J. Schijf, 's-Gravenpolder, D. M. J. v. d. Endt, Goes, J. J. Luteijn, Nis- se, J. J. G. v. d. Berge, Middelburg, C. W. H. van Holthuysen, Middel burg, B. D. Teunisse, Axel, J. Janse, Kats. Afgewezen werd voor diploma B één kandidaat. M is inclusief Mid denstandsdiploma. Bouw zwembad Hulst wordt aanbesteed Donderdag 2 juli a.s. zal op het stadhuis te Hulst de bouw van het zwembad worden aanbesteed, dat achter het gemeentelijk sportpark achter de Zandstraat te Hulst zal worden aangelegd. Gekostumeerde Swiftianen haalden 88 op voor „S.S.Z." Twee kleuters te Goes aangereden Het vierjarig zoontje van de familie W. te Goes, is maandagmorgen in de Leliestraat door een bromfietster, mej. S, uit Goes, aangereden. Het knaapje kwam zo ernstig te vallen, dat het een gecompliceerde been breuk opliep, alsmede enkele hoofd wonden. Het jongetje iverd naar het ziekenhuis Oostwal ivergebracht. Gistermorgen ontstond ook een aan rijding nabij Ie overweg te Kloe- tinge, waarbij het vieriarig zoontje van de familie H. verwondingen op liep. Het jongetje liep aan de hand va" een ouder zusje naar school Bij het oversteken van de rijksweg, lette het oudere meisje niet voldoende op het verkeer, waardoor zii een uit de richting Goes naderende motorrijder niet opmerkte. De man wist het meis je te ontwijken, maar met zijn arm raakte hij nog juist het tongetje De kleuter kwam te vallen, waarbij hij enkele hoofdwonden en een lichte hersenschudding opliep Na verbon den te zijn werd hij naai huis ver voerd. Serenade aan commissaris der koningin Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard maakten het chr. tamboer- en pijperkorps „Ju liana" en het chr. muziekgezelschap „Onda" maandagavond een muzikale wandeling door Nieuw-Middelburg, nadat het een serenade had gebracht aan de commissaris der koningin in Zeeland. Na de rondwandeling heeft de com missaris, vergezeld van mevr De Ca- sembroot, in de Concert en Gehoor zaal de beide verenigingen zijn dank betuigd voor het door hen genomen initiatief om op de jaardag van de frins een rondwandeling te maken, n dit verband sprak de commissaris van een „primeur". Een groepje korfballers van de Mid- delburgse vereniging Swift, stond maandagavond wel in een zeer onge woon tenue „in het veld". De jongens en meisjes hielden namelijk op de Markt een gekostumeerde wedstrijd ter gelegenheid van het 25-jarig be staan. Het valt dus te begrijpen, dat hun capriolen rond de korf maar heel weinig met korfbal te maken hadden, maar dat «?as ook niet de bedoeling. Gedurende een half uur hebben zij een vrij groot aantal belangstellen den langs het „lijntje" vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd op vrolijke wijze bezig gehouden. Op allerlei wijzen hadden zxj zich in een vreemdsoortig pakje gestoken. Er waren indianen, koks, die een gewel dige „taart" meesjouwden, schoor steenvegers en nog vele andere „be roepen". Zo zagen we een bekende eerste twaalftalspeelster als een keurig ge grimeerde negerin rondhuppelen, eén van de heren uit de avondploeg had een vertegenwoordigerspakje aange trokken en stond daarin zowel de oudste Stradivarius als .een gewoon rolletje zuurtjes aan het „geachte publiek" te brengen, en één der. ad- spirantenleidsters fungeerde als scheidsrechteres De spêlers zagen zelfs nog kans om eenmaal de korf te doorboren, maar wie er nu gewon nen heeft, is waarschijnlijk nog niet bekend. Het hele uur werd volgemaakt door de adspiranten van het A- en B- twaalftal, die een „echte" wedstrijd speelden. De jongens en meisjes van de A-ploeg wonnen de wedstrijd met 6-2. Tijdens dit duel gingen de gekostu- meerden rond met de collectebus voor het comité „Sport Steunt Zonneveld", waarvoor deze jubileumwedstrijd ge speeld werd. Na afloop kon Swift- voorzitter L. de Vries het mooie be drag van 88.10 overdragen aan de voorzitter van het comité, de heer C. Westerweel. OOSTKAPEÜ.E N.C.V.B.-vergadering Op de juni-vergadering van de afde ling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft mevrouw Tim merman uit Yerseke een lezing ge houden over het onderwerp „De sieraden van de Christenvrouw". ZOUTELANDE Benoeming De heer W- Meulmeester, 2e amb tenaar ter secretarie te Zoutelande is benoemd als adjunct-commies le klas te Kortgene. Ambon-avond Zaterdagavond werd in het vereni gingsgebouw Middendorp te Zoute lande, uitgaande van de Stichting ,„Door de eeuwen Trouw" een gevari eerde Ambon-avond gehouden. Er werd een afwisselend programma van zang, muziek, folklore en film geboden. In de pauze verkochten de leden propaganda-materiaal ten ba te van de stichting. Het geboÜene viel zeer in de smaak. In juli hoopt men weer een dergelijke avond te ge ven. Nieuwe gemeentesecretaris van Bruinisse Dc nieuw»benoemde gemeentesecreta ris van Bruinisse, de heer B de Groot, werd 27 jaar geleden in Nieuwerkerk aan de lJsel geboren Hij 6tamt uit een geslacht van veehouders en heeft nog vijf broers, die geen van allen een administratief beroep kozen. Nadat de heer. De Groot de u.l.o. doorlopen had, kwam hij als volon tair op de secretarie van zijn woon plaats. Na daar enige jaren werk zaam te zijn geweest en de verschil lende rangen te hebben doorlopen, kwam hij op 11 september 1954 naar Bruinisse. De heer De Groot studeer de nog steeds in de vakken, die zijn werkkring meebracht, en behaalde achtereenvolgens de diploma's ge meente-administratie 1 en financiën I, terwijl hit thans nog studeert voor het diploma financiën 11 ln Bruinis se toonde hij zich een kundig ambte naar en het feit dat hij op zo'n jeug dige leeftijd met algemene stemmen werd benoemd is ongetwijfeld te zien als een beloning voör zijn studies en nauwgezette plichtbetrachting, O.- EN W.-SOUBURG Bustocht kinderen A.N.M.B.-A.N.B.-leden Zaterdag hebben 221 kinderen van leden van de afdelingen A.N.MJ3. en A.N.B. te Souburg een dagtrip gemaakt. Met een 4-ta! bussen rtiaakten de kinderen een tocht naar Brabant, waar zij een bezoek brachten aan een speeltuin in Hoe ven. Hoewel enkele regenbuien als spiebreker optraden, keerden de kinderen in een opgewekte stem ming 's avonds weer in hun woon plaats terug. Raad Dreischor verhoogde de reinigingsrechten Tijdens de vorige week gehouden vergadering besloot de gemeenteraad van Dreischor de reinigingsrechten in verband met de verhoging van de kosten van de reinigingsdienst Dui- veland, van 10 op 10,50 te bren gen. Op voorstel van B. en W. be sloot de raad tevens tot de vaststel ling van een nieuwe overeenkomst niet de N.V. Destructor Zeelaud té Hansweert. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten dë verordening op de hef fing van leges ter sercretarie en rech ten van tie burgerlijke stand te wij zigen. Bij het gemeentebestuur was bericht binnengekomen van het mi nisterie van volkshuisvesting en bouwnijverheid betreffende de rege ling inzake „Regeling afkoop zout- sehade oorlogsschade" en „Regeling afkoop zoutschade watersnoodramp 1953". Uit deze regeling blijkt dat aangiftefoz'mulieren op de gemeente secretarie zullen kunnen worden af gehaald. De datum van afhaling zal nog nader worden bekendgemaakt. De raad besloot verder tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over het dienstjaar 1957 en tot wij ziging van de gemeentebegroting 1958. Van G.S. was goedkeuring ont vangen van de gemeenterekening over 1955 en de goedkeuring op de wijziging van de bouwverordening. Bij de opening van de vergadering had loco-burgemeester L. M. Moer- mond de hoop uitgesproken, dat bur gemeester A. H. Vermeulen, die we gens ziekte sinds 2 mei zijn ambt niet kan vervullen, spoedig zijn werkzaamheden zal kunnen hervat ten. Bij de rondvraag informeerde de he ren J. van der Doe en A. M. de Vlie ger naar de bouw van een rioolwa terzuiveringsinstallatie, De voorzitter deelde mede, dat het bestek en teke ning voor de bouw van deze instal latie door de centrale dienst „Noord- Zeeland" thans gereed zijn, zodat bin nen enkele weken tot openbaar aan besteden kan worden overgegaan. Door het rijksinstituut voor zuivering van afvalwater zijn echter nog ver schillende zwaardere eisen gesteld, die de bouw duurder zullen maken. In verband met het overleg met ver schillende instanties is het gereed komen van de plannen aanzienlijk vertraagd. Duivendijke tegen verhoging wethoudersbezoldigingen De raad van Duivendijke heeft zich in de vergadering van vrijdagavond uitgesproken tegen de door Gedepu teerde Staten van Zeeland voorge stelde verhoging van de wethouders bezoldiging. De heer O. B. Boot (a.r.) zei het „verschrikkelijk" te vinden als de verhoging voor een kleine gemeen te als Duivendijke zou doorgaan. De heer C. Kloet (pvda) vroeg of het werk van de wethouders dermate was toegenomen dat een dergelijke verho ging verantwoord zou zijn. Ook de heer J. M. Stoel (a.r.) keerde zich te gen de verhoging. De wethouders zelf waren voor de invoering van de ver hoging. Met 4 tegen 3 stemmen werd het voorstel afgewezen. De raad ver leende aan de plaatselijke Oranjever eniging een bijdrage van 60 voor de kosten die de vereniging voor de viering van koninginnedag heeft ge maakt. De raad besloot alsnog een aanvul lende subsidie te verlenen aan de Mo numentale Bank voor de gemeente Amsterdam tot 'n bedrag van 9 cent per inwoner. De vereniging burge meesters en secretarissen op Schou wen Duiveland en St-Philipslan kreeg een subsidie van 2 cent per inwoner, zulks met ingang van X januari 1959. Districtssportdag N.K.S. te Hulst Een kleurrijk défilé van alle deelne- mes aan de eerste districtsportdag van de N.K.S. in het gemeentelijk sportpark te Hulst vormde zondag de opening van deze sportmanifestatie. Vanaf het stadhuis maakten de deel nemers een rondwandeling door de stad. Daaraan voorafgaand was in de burgerzaal van het Hulster stad huis een officiële ontvangst gehou den door het gemeentebestuur. Hier bij waren o.m. burgemeester A. L. S. Lockefeer, de beide wethouders en een aantal raadsleden aanwezig. De burgemeester wees er op, dat het gemeentebestuur van Hulst zeer ze ker de waarde van de sport erkend, maar dat het niet altijd gemakkelijk is aan alle binnenkomende verzoeken daarbij doelende op de verzoeken om subsidie te voldoen. Hij prees verder het bestuur van de N.K.S. voor het werk, dat in het belang van de sport is gedaan. Sprekend over de medewerking van de overheid" zei spreker te menen, dat van deze zijde meer gedaan zou moeten worden voor de amateursport. Hij vroeg zich in dit verband af of de overheid de sport wel voldoende waardering toedraagt. De voorzitter van het districtsbestuur van de N.K.S. in Zeeland, broeder Bernardo, richtte zich hierna tot de burgemeester en vertegenwoordigers van de diverse sportorganisaties. On der de aanwezigen waren o.m. de voorzitter van de Zeeuwse r.-k. jeugd raad, de heer Mornout, de secretaris van het diocesane bestuur van de N. K.S., de heer A. Luchtenburg, de he ren Jansen en Klerckx van het dis- trictbestuur, de secretaresse van het Zeeuwse districtbestuur, mej. L. van Kruisen, alsmede de moderator, ree tor J. v. d. Maade. Broeder Bernardo gaf in het kort een uiteenzetting van het doel van de N. K.S. n.l. het streven om de culturele waarden van de sport uit te dragen. Hierna namen de genodigden het dé filé in ogenschouw, dat werd geopend door de drumband „Odiles" uit Ber gen op Zoom en de koninklijke har monie „Sint Cecilia" uit Kloosterzan- de. 's Middags werd de sportmanifestatie op het gemeentelijk sportveld gehou den, waarvoor matige belangstelling was. Van de sportdemonstraties viel overigens heel wat te genieten. In de wedstrijden bleek, dat de voetballers van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen de sterksten waren. De uitslagen waren: jun. O. Z.-Vlaan- deren—jun. Rest van Zeeland 40. Volleybal: Ter HoleKweekschool Breda 21, O. Z.-VlaanderenRest van Zeeland (voetb.) 62. Dames handbal: WalcherenRest van Zee land 40. Leraar rijkskweekschool Middelburg gehuldigd In de aula van de rijkskweekschool te Middelburg kwamen maandag alle leerlingen bijeen om met de docen ten, de heer W. M. Bellaart geluk te wensen met net feit, dat hij op deze dag 25 Jaar bij het onderwijs werk zaam was. Nadat de heer Bellaart de onder wijsakte had behaald op de gemeen telijke kweekschool te Dordrecht, bleef hij het gebied </an zijn woon plaats vele jaren trouw dienen Aan vankelijk bij het lagei onderwijs, maar daarna sinds 1939 op de gemeentelijke u.l.o.-schoo) in Dord recht. Daar verwierf nil vooral naam op het buitenschoolse terrein: hij verzorgde vele schoolavonden en werkte regelmatig mee aan Sinter klaas- en Oranjefeesten voor de schooljeugd. Sinds enkele laren werkte hij in Dordrecht bij het kweekschoolonder- wijs. Vanaf november 1958 is hij leraar Nederlands in Middelburg. De directeur van de Kweekschool, de heer Hage, wenste hem geluk met dit 25-jarig jubileum; vooral omdat deze rèeks van jaren nog geen af breuk hadden gedaan aan de jeug dige vitaliteit van de jubilaris. Machinist R.T.M. kreeg bronzen ere-medaille Waarnemend burgemeester D. van den Berg Az. van Bruinisse heeft za terdag de ere-medaille in brons ver honden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt aan de heer O. Rok te Zijpe-Bruinisse, machinist le klasse bij de Rotterdamse Tramweg Maatschappij. De heer Kok herdacht zaterdag na melijk zijn 40-jarig dienstjubileum bij deze maatschappij. Loco-burgemees- ter Van den Berg zei in een toe spraak terug te denken aan de oor logsjaren, toen het personeel van de R.T.M. herhaaldelijk blootstond aan luchtaanvallen. Met Inzet van eigen leven bleef men toen toch zijn plicht doen. ka, afloop kalm. KRABBEND! JK£ I r> Moutot 73-124, Burgemeestersfeest te Bruinisse Het feestcomité te Bruinisse heeft voor de installatie van de heer C. H. van de Linde tot burgemeester van deze gemeente op vrijdag 3 juli a.s. een uitgebreid feestprogramma sa mengesteld. Om tien uur 's morgens zal de nieuwe burgemeester te Zijpe arriveren, waarna hij om kwart over tien aan de ingang van het dorp bij een ere poort door het feestcomité zal wor den verwelkomd. Om half elf volgt daarop de installatievergadering in het gebouw van de chr. landbouw- huishoudschool. Des middags om één uur zal een mu zikale rondgang door het dorp wor den gemaakt, waarna de schooljeugd om kwart over twee ballonnen zal op laten, terwijl voorts kinderspelen worden georganiseerd. Om half vijf is er een voetbalwedstrijd tussen de openbare lagere school en de chr. school en van half vijf tot zes uur zijn er, bij voldoende deelname, volks spelen Verder zijn er van zeven tot negen uur behendigheidswedstrijden voor fietsen en bromfietsen. VISMIJN ri ISarnaleo aan 34 KH, Ml-üa GRAANBEURS ROTTERDAM t vntaocnov o«luis>ieil SCHRIJVEN AAN VER. NED. GEMEENTEN Besluit verdween in ambtelijke molen De voorzittei van de Kloetingse raad, mr. H N. baron Schimmelpenninck van der Oije, deelde maandagavond bij de rondvraag mede. dat B. en W een schrijven hadden gericht aan de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten naar aanleiding van de persbe richten inzake het toekennen van premies voor de woningbouw in het overgangsstadium. Hij deelde dit me de in antwoord op een vraa| van de heer J Leys (p.v.d a.) wat de gevol gen waren van deze voor Kloetinge alarmerende berichten Inderdaad, aldus de raadsvoorzittei heeft een en ander een remmende in vloed op de ontwikkeling van de bouwactiviteit in deze gemeente. De partijgenoot van de heer Leijs. de heer D. Schipper, wees er op, dat Kloetinge de laatste tijd wel zeer ten achter wordt gesteld bij andere ge meenten, Kloetinge kreeg geen en kele woningwetwoning toegewezen; Van het in augustus 1958 genomen besluit tot bouw van 12 premiewonin- gen door de gemeente wordt niets meei gehoord Hij vroeg wat ei met genoemd besluit is gebeurd en hoe gemeenten als Wolfaartsdijk Waar de en Heinkenszand aan hun toewij zingen van woningwetwoningen ko men. Uit persverslagen en uit eigen weten schap kon hij zeggen, dat in verschil lende gemeenten de toewijzingen wa ren gekomen door de activiteit van de oetrokken wethouders. De burgemeester antwoordde dat het besluit tot gemeentelijke premiewo- ningbouw in de ambtelijke molen was verdwenen Üe heer H J Colijn (a.r.) was van mening, dat in deze zaak geen verwijten kunnen worden ge maakt Met de vorige sprekei be treurde hij de gang van zaken Hij wees nog op het grote rentevn lies wanneer de bouwgronden niet snel worden verkocht. Groede werkt mee aan 100 plan-waterleiding Dc raad van Groede heeft in de maandagavond gehouden vergadering besloten medewerking te verlenen aan hét „honderd-procentplan" van de N. V. Waterleidingmij. Zeeuwsch-Vlaan deren. Als bijdrage in de kosten zal de gemeente gedurende dertig jaar 4.000 moeten voteren. Ingewilligd werden enkele verzoeken en subsidies. „Pro Juventute" te Mid delburg krijgt 10 per jaar, terwijl tevens vijf cent per inwoner beschik-. baar zal worden gesteld voor het or ganiseren van een tentoonstelling te Breskens, die de vestiging van indus trie in de streek zal moeten helpen bevorderen Voor eventueel bijkomen de kosten wordt nog eens vijf cent per inwoner verstrekt. De raad ging akkoord met de werkclassificatie voor gemeentewerklieden en met de nieuwe regeling met de N.V. Destruc tor Zeeland. Voor het plaatsen van een bliksemafleider op de toren en voor et onderhoud van deze bliksem afleider werd 1.674 gevoteerd. De gemeentebegroting 1959 werd in ver band daarmee gewijzigd. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur vier tennisrackets en een doos tennisballen aan te schaffen teneinde de jongeren in Groede in de gelegenheid te stellen de tennissport te beoefenen. Voor dit doel trok de raao 60 uit. Ontevredenheid over het gidsenhorns van'Yerseke Havenplannen nog niet in centrale commissie De raad van Yerseke vergaderde maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester A. C. Willemsen. De heer G. Paauwe had verzocht zijn werk als gids bij de oesterputten weer te mogen doen. De voorzitter maakte bezwaren genoemd persoon deze vergunning te verlenen in ver band met moeilijkheden in het verle den. De heer C. J. Gebraad (s.g.) vroeg naar de aard der moeilijkheden, waarop de voorzitter verklaarde be zwaar te hebben tegen het optreden van betrokkene. ..De heer Paauwe" aldus de voorzit ter, „houdt zich niet aan de voor schriften Er zijn trouwens meer klachten over het gidsenkorps in het algemeen". Het gemeentebestuur, heeft nu al ellende genoeg gehad en er zal niet meer worden gewaar schuwd. Desnoods zal het hefe korps worden ontslagen", waarschuwde de burgemeester. De heer C. Pekaar (p.v.d.a.) infor meerde naar een brief uit België, want hij had het gevoel, „dat anderen achter deze kwestie zitten" Spreker zei, dat hij gaarne een onderhoud met de politie zou nebben over de zaak De lieer J. C Sinke (a.r.) deel de mede. dat sommige oesterhande laren van plan zijn bepaalde gidsen de toegang tot hun putten te weige ren. Deze handelaren zouden zelf j^d- sen willen aanstellen. De hele kwestie zal nog eens in een besloten zitting aan de orde worden gesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer De Leeuw naar de havenplannen Daar deze dooi de Centrale commissie in Den Haag nog niet zijn behandeld, kon de voorzitter hierover niets na ders mededelen Voorts informeerde lezelfde vragensteller naar de riole- ing. daar men de vorige weelt wa teroverlast had gehad. „Worden de buizen nog wel eens doorgestoken?" De voorzitter merkte op, dat wanneer de putten worden leeggezogen ook de buizen worden gereinigd Het euvel zat in de Bree- weg, waar de uitmonding van de rio lering verstopt is. Deskundig onder zoek werd toegezegd. Bromfietser (79) overleed e Goes aan hartverlamming De 79-jarige bromfietser P van H. uit rerneuzeo is maandagavond om streeks hall acht op de rijksweg te Goes, ter hoogte van de gereformeer de Westerkerk. door een hartverlam ming getroffen De man overleed ter plaatse. Hef stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis Oostwal ver voerd,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15