fWM Tekko Taks en de nieuwe uitvinding „JAZZ FESTIVAL '59", GROOT SUCCES VOOR W.J.S. WALCHEREN VERENIGING INSTANDHOUDING VAN OUDE GEBOUWEN ZUID-BEVELAND MAANDAG 29 JUNI 1959 PÜOVIN V t ALU ZEEUWSE O OU BANT 5 300 BEZOEKERS IN „jBRITANNIA Henk van Buul en Jack van Poll exelleerden Het „Jazz Festival '59" van (le Wal- cherse Jazz Society, zaterdagavond en -nacht in „Britannia" te Vlissingen gehouden, is (een groot succes gewor den. Een succes voor de Nederlandse jazz in het algemeen en in het bijzon der voor de W.J.S. en de Dordtse Jazz Sociëteit, die nagenoeg het gehele en omvangrijke programma met eigen musici uitvoerden. Het succes was vooral te danken aan de pianis ten Henk van Bnul en Jack van Poll, alsmede aan de bassist Due de Leeuw en de slagwerker Tom Pools. Van Poll en Van Buul, die op het laat ste moment uit Dordrecht was meege komen, hebben op grandioze wijze jazz gespeeld. Van Buul speelde in al le toonaarden Garner en demonstreer de daarbij ook een gave linkerhand techniek. Sterk was .vooral zijn ver tolking van ,,01' Man River", met een intro dat aan de „gespatieerde" speel- trant van Basie deed denken. Voor Garner-kenners een waar „Con cert by the sea". Van Poll bleek een aparte muzikale opvatting te huldi gen. Deze Horace Silver-achtige pia nist speelt in een stijl die een amal- gaan is van Prévin en Peterson. Hij toont daarbij een verbluffende macht over de toetsen. De kolossale swing die Van Poll en Van Buul produceerden was goed deels te danken aan een briljante „back line", waarin de niet meer zo jonge Tom Pools een muzikale bijdra ge leverde. Nummers als „But not for me", „Tenderly", „Jeepers Greepers" en „Gipsy in my Soul" kregen hier door een bijzonder cachet. Ook de gast-bassist Bert Rijken uit Heemste de liet knap werk horen. Gastsolist- tenorist Theo Pihl uit Vlissingen kwam vermoedelijk door een niet ge heel betrouwbare embouchure wat moeilijk op dreef. Later met Jack van Poll op tenor speelde hij in de ter Êlaatse geconcipieerde „Flushing lues" jazz van een exuberante soort. Het optreden van Greetje de Haan uit Terneuzen, een recentelijk ont dekt sterretje dat in Haarlem werd uitgeroepen tot beste vocalist© op een songtgst van het Ned. Theater bureau, zorgde voor een charman te afwisseling in het concert. Haar Grote aanvoer van rode bessen Hoewel in andere jaren de pluk van rode bessen eerst half juli goed op gang komt is deze in Zeeland al in volle gang. Op de Zuidbevelandse fruitveilingén zijn de laatste dagen aanvoeren van 20 tot 30 ton per dag. De goede kwaliteiten noteren tussen f 0.90 en f 1.per kg. Er worden veel rode bessen gekocht door de bin nenlandse fabrieken, terwijl verder ook de markt heel wat rode bessen kan gebruiken voor consumptie. Het warme weer stimuleert namelijk de vraag en de kwantums welke voor verse consumptie afgezet worden, lig gen op het ogenblik heel wat hoger dan in andere jaren. Behalve in het binnenland is er ook in België vraag naar rode bessen. Vanuit Zeeland worden elke dag verschillende zendin gen naar dit land verladen. Hoewel de rode bessen niet zoveel van de droogte hebben te lijden als verschil lende andere kleinfruitprodukten, zal de totale bessenoogst in Zeeland dit jaar echter niet meevallen. De schade is hier al vroeger gekomen en wel door nachtvorst in de bloeiperiode. Vele percelen zullen slechts een mati ge oogst geven. Tafelronde bezocht Deltawerken District acht van de Nederlandse Tafelronde hield zaterdagmiddag een excursie naar de Deltawerken. Er werd gestart te Wolfaartsdijksveer, waar burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny tevens voorzitter van de Tafel Goes van de N.T.R. een be groetingswoord sprak. Met een rond vaartboot werd hierna naar de Delta werken gevaren, tijdens welke tocht de heren drs. K. Broekens uit Mid delburg en ir. F. J. Sprenger uit Goes voor een toelichting zorgden. In Vrouwenpolder werd het gezel schap ontvangen in de directiekeet van de Dienst Walcheren Zuid. Na ingeleid te zijn door de voorzitter van de Tafel Walcheren der N.T.R., de heer G. A. de Kok, sprak hier ir. H. Wiggerts van de Deltadienst over de uitvoering van de werken in het Veerse Gat. Het gezelschap ging vervolgens per boot naar Kortgene, waar de excur sie met een pannekoekenmaaltijd in de „Stadswijnkelder" werd besloten. Bondsdag van gemeenteambtenaren De vierde Provinciale Bondsdag van de afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Gemeente-Ambte naren werd zaterdag in W.- Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden De deelnemers werden 's morgens bij de nieuwe veer haven te Breskens opgewacht door enkele bestuursleden van de onderaf deling West. Zeeuwsch-Vlaanderen Na een korte begroeting ging het gezel schap per outobus naar Breskens, waar de voorzitter, burgemeester H. P. Everwijn van Zuidzande, de leden van de Bond Verwelkomde. Nadat door het gemeentebestuur van Bres kens een verversing was aangeboden begon een rondrit door de streek. Via Schoon d ij ke, Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke en- Wateriandkerkje ging liet naar Oostburg waar het gemeen tebestuur het gezelschap ontving in het gemeentehuis Na deze ontvangst werd het nieuwe raadhuis bezichtigd. Na. Je lunch ging he' langs Aarden burg, Sluis, Zuidzande en Retranche- ment naar Cadzand, w aar he' gemeen tebestuur een verversing aanbood Het laatste gedeelte van de rondrit, waar bij alle 14 West Zeeuws-Vlaamse ge meenten werden aangedaan, ging via Nieuw vliet en Groede terug naar de Breskense veerhaven. talent is nog rudimentair, maar zij heeft duidelijk kwaliteiten. Haar versie van „Blue moon", met een prachtig obligaat van pianist Van Poll, was lang niet het minste van wat zij liet horen, maar de Ella Fitzgerald-imitatie getuigde toch wel van vocale waaghalzerij. W.J.S.-combo Het festival werd na een vlotte ope ningsspeech door Eduard van Empel, de voorzitter van de Society, ingeluid door de W.J.S.-combo die een aan zienlijke bijdrage aan het succes van het geheel heeft geleverd. Jo Stokman was ook nu goed, al leek het dat hij zich nog niet van ganser harte aan de onbevangen improvisatie durft te geven. Gitarist William Rothuizen gaf geen ondersteuning' aan de com bo, maar soleerde doorgaans fraai en in „the Herb Ellis touch". The Ship- town Jazz Band gaf geheel en al een Barberiaanse show ten beste, had een sterke ritmegroep en een veelbeloven de swing-klarinettist. De swing-accordeonist Kees van Dijk uit Dordrecht liet in een kort optreden enkele uitstekende nummers horen. De apothese van het festival was een muzikaal onbetekenende jam session, die echter door grote spontaniteit werd gekenmerkt. Er waren ruim 300 bezoekers. '7 is WÉÉR 8iq0£N-WEÊR.! plastic jasjes v.a. 3.90 T oelatingsexamen U.T.S. te Vlissingen Voor het toelatingsexamen schakel klas der uitgebreid technische school te Vlissingen zijn geslaagd: J. G. Stuut, I. J. Maes, T. Schaeffer, J. W. Jobse, A. P. Steketee, R P. Geer vliet, H. Mastenbroek, C. W. Maas, A. Bronke, L. W. Joziasse, J. J. M. van Kooten, A. W. J. Rietbergen, H. J. C. Belfroid, allen Vlissingen; W. C. Geuze, J. Sanderse, P. L. Roelse, N. A. G. v. Giezen, allen Middelburg; A. J. Roose, Oost- en West Souburg; P. le Clercq, Hansweert; J. Gabriëlse, en J. Minderhoud, beiden Westkapel- le; J. Cappon Zuidzande en P. J. Sonlce, Kruiningen. MIDDELBURG J aarvergadering „Vrederust" De afdeling Middelburg van de ver eniging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zee land hielfl haar jaarvergadering in de bovenzaal van de kerk van de Geref. gemeente. De vergadering stond onder leiding van de afdelings voorzitter, ds. W. Hage, predikant der Geref. gemeente. Na een inlei dend woord van de voorzitter werden de jaarverslagen uitgebracht. Het verslag van de secretaris, de heer J. Verstraaten, werd uitgebracht dooi de correspondent, de heer W. Jansen. De heer S. Caljouw, bracht als pen ningmeester verslag uit. In plaats van de heer W. Jansen, die naar Rotterdam vertrekt, werd als correspondent gekozen, de heer J. Pene. Ds. S. van der Molen, chr. geref. predikant, sprak vervolgens over „Ziekte-Geloof-Genezing". Ds. Van der Molen beantwoordde allereerst de vraag „wat is ziekte?" Hierna stond hij in zijn causerie stil bij liet verband dat bestaat tussen geloof en ziekte. Ooit besprak hij de gebeds genezing (Osborn, Zaiss, enz.). Op deze met aandacht gevolgde causerie volgde een discussie. In zijn slotwoord wekte de voorzitter de aanwezigen op, het aantal contri buanten voor deze Zeeuwse vereni ging te helpen uitbreiden. Ds. Van der Molen sloot de bijeen komst met dankzegging. Aulobuschauffeur reed na aanrijding door Donderdagmiddag deed de chauffeur F. M. D. uit Antwerpen op het Mid delburgse politiebureau aangifte van een aanrijding op het Koorkerkplein. Een autobuschauffeur had bij het wegrijden twee andere geparkeerde autobussen licht beschadigd. De chauffeur was na de aanrijding door gereden, maar zijn autonummer kon worden genoteerd. Verkoping In het Notarishuis te Middelburg werd donderdag door notaris J. A. Janse de Jonge publiek verkocht het herenhuis met tuin aan de Blauwen- dijk nummer 13 te Middelburg, groot 1 are 97 ca. Koper werd dé heer A. S. Roth te Sint-Laurens voor f 22.000. Mars Juliana en ONDA Het tamboer- en pijperkorps „Julia- na" en de christelijke muziekvereni ging „ONDA" te Middelburg zullen vanavond (maandag) ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard een mars door de stad maken. Voor de woning van de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, zullen de korpsen enkele num mers ten gehore brengen. x Om kwart over acht vertrekt men uit de Singelstraat, waarna de vol gende route wordt gevolgd: Span- jaardstraat, Balans naar de Korte Burg na de serenade: Groenmarkt, Bachten Steene, Lange Noordstraat, Korte Noordstraat, Molenwater, Koe. poortbrug, Veersesingel, Leliestraat, Jasmijnstraat, Zacharias Jansen- straat, Jacob Catsstraat Wilhelmina- straat, Prinses Margrietstraat, Veer- seweg, Nederstraat, Breestraat, Schmtvlotstraat en Singelstraat. VLISSINGEN Katholieke arbeidersvrouwen Dezer dagen kwamen de katholieke arbeidersvrouwen, afd. Vlissingen, onder leiding van mevrouw Ruyg- Joosten, bijeen in het Ariënsgebouw. De voorzitster heette de aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid mej. J. van Akker, sociaal werkster,, van liet vormingscentrum „Bouvigne", Breda. De inleidster sprak over het werk van de gezinszorg. In den brede zette spreekster het doel van gezinszorg uiteen, beschreef uitvoe rig de opleiding en het vele sociale goed, dat door de gezinszorg in vele gezinnen werd gebracht. Hierna werd een film vertoond, die een helder beeld gaf over liet werk van de ge zinszorg. De voorzitster dankte spreekster, waarna mevrouw Veygen verslag uit bracht van de op 14 mei gehouden diocesane kringvergadering te Rotter dam. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitster de laatste cul turele avond van dit seizoen. ARNEMUIDEN Raad komt bijeen Do raad van.de gemeente Amemui- den komt op dinsdag 30 juni a.s. 's avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. Aan de orde komt onder andere een voorstel tot wijzi ging van de begroting van 1959 in verband met de aankoop van een kleedlokaal ten behoeve van de korf balvereniging „T.O.P." en de voetbal vereniging „v.v. Arnemuiden". De aankoopkosten bedragen 2500 en de kosten van nog te maken voorzie ningen worden geraamd op 500. Voorts zal de raad moeten beslissen over een voorstel tot .verlenen van optie van bouwgrond in het uitbrei dingsplan. ZOUTELANDE Vandaag kinderspelen Vandaag, maandagmiddag zullen op het Zuiderstrand te Zoutelande kin derspelen gehouden worden voor kinderen tot en met 8 jaar. Hieraan kunnen zowel Zoutelandse, als kin deren van de badgasten deelnemen. O.- EN W.-SOUBURG Opening „De Vriendschap" Vrijdagmiddag is te Öost-Souburg het café „De Vriendschap", waarvan de heer D. Korff eigenaar is, ge opend. De toekomstige exploitant, de heer J. Jakobse biedt door het schep pen van een prettige sfeer de bezoe kers ruimschoots gelegenheid, om zo wel in het café als op het terrasje enige gezellige ogenblikken door te brengen. De biljartvereniging V.E.G., alsook de voetbalvereniging R.C.S. die deze zaak als clublokaal gebrui ken, zuilen door de toekomstige ex ploitant met evenveel egards bediend worden als voorheen. Talrijke bloem stukken geschonken door kennissen, vrienden, diverse leveranciers en ver enigingen, boden vrijdagavond aan de zaal een feestelijke stemming. Vele bezoekers gaven deze avond blijk van hun belangstelling, voor de toekomstige exploitant, die ongetwij feld zal trachten de zaak op dezelfde voet voort te zetten. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Nunspeet, P. Blok, kandi daat te Rotterdam-West en C. Wisse, kandidaat te Tholen. Beroepen: te Nunspeet en te Wageningen P. Blok, kandidaat te Rotterdam-West; te Waardenburg en te Zaandam C. Wis se, kandidaat te Tholen. Beroepen te Vlissingen P. Blok, kandt- daad te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Wolfaartsdijk ds. Jellema te Woudsend. Eindexamen h.b.s.-R Goese Willibrordscollege Aan het St.-Willibrordcollege te Goes slaagden voor 't eindexamen h.b.s.-b: AdrieBos, Heinkenszand; Johan Bou- cherie, Vlissingen; Piet Doggen, Mid delburg; Rinus Drijdijk, Driewegen; Nico Huige, Goes; Corrie Kwanten, Goes; Adrie Pieters, Vlissingen; Kees Rijk, Middelburg; Sjaak Rijk, Goes; Henk Rijken, Goes; Jaap Stavenuiter, Goes. Officiële publikatie VLISSINGEN. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen, maken bekend, dat door Gedeputeerde Staten van Zee land bij hun besluit van 16 Juni 1959, no. 1511—231, 3e afdeling, is vastgesteld een lijst van gemeenten in de provincie Zee land, waarin een bebouwde kom is van meer dan 5000 inwoners, zodat in die ge meenten liet voorschrift omtrent splitsing van de kleinhandel in sterke drank in het bedrijf van tappen en slij ten van toepassing is en waarop ook de gemeente Vlissingen voorkomt; bedoelde lijst wordt met ingang van januari 1960 van toepassing: ingevolge het bepaalde in artikel 20, tweede lid der Drankwet (Staatsblad 1931, no. 476) kan binnen 21 vrije dagen na 16 Juni 1959.door elke belanghebbende, houder van een vergunning, bij H. M. de Koningin in be roep worden gekomen. Vlissingen, ?6 Juni 1859. RILLAND-BATH Vrachtauto's in botsing Vrijdagavond rond acht uur kwamen op de rijksweg onder Rilland-Bath twee vrachtauto's in botsing. Beide voertuigen werden vrij zwaar be schadigd. Persoonlijke ongevallen de den zich niet voor. De botsing ont stond, .toen de auto bestuurd door E. H. H uit Krabbendijlte, moest af remmen voor een personenauto. De wagen van H. begon op het natte wegdek te slippen en ramde met de linkervoorzijde de uit de richting Goes komende vrachtauto, bestuurd door H. J. B. uit Rotterdam. De door H. bestuurde auto, eigendom van L. v. H. uit Krabbendijlte, moest worden weggesleept. B. kon zijn reis even la ter vervolgen. YERSEKE Gemeenteraad maandagavond 8 uur, zal een vergadering worden gehouden door de gemeenteraad van Yerseke. De korte agenda vermeldt o.a. enige begrotingswijzigingen; verhuur schoollokalen aan het Kon. Onder wijsfonds voor de Scheepvaart; ver ordening duurtetoeslag le en 2e half jaar 1959 en aankoop grond Kerk- hoekstraat en pand Polen 5. WESTKAPELLE Bejaarden op reis De bejaarden van Westkapelle maakten een tocht per bus naar Noord- en Zuid-Beveland. 's Avonds werden zij bij de vuurtoren opge wacht door de muziekvereniging OJK.K. die hen met vrolijke marsen door het dorp begeleidde tot bij het gemeentehuis, waar de famielieleden de oudjes opwachtten. Raad Westkapelle dinsdag bijeen Dinsdag a.s., des avonds 8 uur, komt de raad van Westkapelle in open bare vergadering bijeen, o.m. ter vaststelling van vergoeding kleuter onderwijs en chr. school; toekenning duurtetoeslag gemeentepersoneel verbetering centrale verwarming o. 1. school en verkoop ambtswoning' gemeentesecretaris. Jaarvergadering en bezoek aan Middelburgse stadhuistoren r hield de V. ling van oude gebou wen te Middelburg in een van de bo venzalen van café-restaurant ,,De Eendracht" haar jaarvergadering. Na de afhandeling van liet huishou delijke gedeelte van de bijeenkomst werd door de leden een bezoek ge bracht aan de stadhuistoren waar de restauratiewerkzaamheden in ogen schouw werden genomen. Een toe lichting op deze werkzaamheden gaf de architect M. J. J. van Beveren. Uit het jaarverslag van de secretaris, dr. W. S. Unger, bleek dat de ver eniging zich actief bezighoudt met het wel en wee van de verschillende oude gevels en voorts de ontwikke ling van de saneringsplannen ten aanzien van de Lange en Korte Delft nauwgezet volgt. „Dat het pakhuisje in de Reigerstraat in de toekomst aan deze saneringsplannen ten offer zal moeten vallen, wil er bij ons niet in", aldus betoogde de heer Unger. Voorts betaat de mogelijkheid om een Renaissancegevel die pij uit breiding en verbouwing aan de ach terkant van een pand vrijkwam in de straatwand van de Lange of Korte Delft te passen, wanneer al thans niet teveel ontbreekt. De secre taris zag hier een taak voor de ver eniging te trachten dit te bewerk stelligen. Verder maakte de heer Un ger in zijn verslag melding van de belangrijke veranderingen, die het statige huis op de Vlasmarkt 51 heeft ondergaan. Vroeger was de gevel van dit pand met een ontsierende laag cement bedekt. Toen deze ver wijderd was bleek dat de vleugels van dit pand uit baksteen was opge trokken, terwijl de middenpartijen van zandsteen waren. Deze gevel noemde de heer Unger uniek voor Middelburg. De gevel van een oud pand In de Korte Delft tegenover de Reiger straat was zo bouwvallig geworden. Marktberichten UIO-HOLL. EILANDEN. I 23—39, <dcm O 17- 11—20, boBPMn 28—39, Idem II 26. 1—12,80. 'dom II 3.00—4.10. idom kg.. 3—1.09, tuinbonen '15—22. icldory 8, spitskool 32-4. sjalotten 10- 5. peulen 80-2.10. 'Jlon mol lol 10—24. I 2532. r. bessen I p. d. 26-47. Slood I p. ot. 5—12, 'dom I o. Ito t II 99-1.19. Benul!) p. k 1.30- 1.23-1.46. peniken p. st. 12-44. li 62: div. nfw. 2 115; m tubs 3 79; swnrto bessen i per kg 2 80—91; afw. MIDDELBURG. Bij het melken door bliksem gedood Gistermorgen is tijdens het onweer dat boven Blesse (Friesland) woedde de 52-jarige veehouder H. G. Smale door de bliksem getroffen en gedood. De heer Smale was aan het meiken met twee arbeiders. De koeien waren met kettingen aan elkaar verbonden en men maakte gebruik van een melk machine. Een van de arbeiders, de heer J. S. werd eveneens getroffen en bieef bewusteloos liggen. De an der, de heer A B. bleef ongedeerd. Twee koeien werden eveneens door de bliksem gedood. De heer Smale was gehuwd en vader van vijf kinde ren. 30 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER -f nap uur 9.51 10.16 10.44 10.47 11.13 meter 1.50 1.68 1.85 1.32 1.51 nap uur meter 22.10 22.37 22.57 23.04 23.35 1.48 1.66 1.83 1.10 1.29 uur 3.38 4.02 4.31 4.17 4.29 nap meter 1.69 1.85 1.99 1.58 1.83 nap uur meter 16.0U 1.40 16.25 16.53 16.53 17.03 31. Met een uiterst snelle politieauto kwam de dok ter van het hoofdbureau di rect naar het posthuis ge reden. De twee lachende dienaren der wet werden door hem voorzichtig naar een apart kamertje geleid en grondig onderzicht, Met zijn stetosooop beluisterde de dokter aandachtig de borstkas van de brigadier, die met ontbloot bovenlijf voor hem stond. Een ge makkelijk karweitje was dit niet, want de slappe lach deed de ribbenkast van de brigadier onhan delbaar schokken In die tussentijd za» de inspec teur het dossier van Tekko Taks te bestuderen „Ren tenier, avonturier, ontdek kingsreiziger!" mompelde de chef. „Bezoekt vreemde landen en Inlandse stammen. Hum, stond de inspecteur op en liep met grote passen bij de geneesheer: binnen, „Al iets gevonden, dokter?" vroeg hij. „Nee!" ant woordde de dokter. „Onbegrijpelijk! Ze ge dragen zich als gichelende schoolmeisjes!" „Dokter!" zei de inspecteur coen ernstig „Komt U eens even met mij mede Zou het geen geheimzinnig tropisch vergif kunnen zijn?" dat restauratiewerkzaamheden nodig zijn. Een steiger is reeds voor de gevel geplaatst en verwacht kan worden, dat eerlang met de werk zaamheden kan worden aangevangen. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo was. Om de ver eniging en haar doelstellingen meer bekendheid te geven stelde het be stuurslid, mr. J. Moolenburgh, voor om een klein foldertje uit te geven. De mogelijkheden hiervan zullen door dr. Unger nog nader worden bezien. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de he ren W. Berdenis van Berlekom, J. C. Blaupot ten Cate en mr. L. A. Kake- beeke bij acclamatie herkozen. Rest nog te vermelden dat de vergadering onder leiding stond van mr. A. J. van der Weel. Tankwagons in V.S. ontploft: 17 mensen gedood Een aantal tankwagons met bntagas is zondag na ontsporing te Maldrin, dertig km ten noorden van Savannah in de Amerikaanse staat Georgia, ontploft. Tenminste zeventien mensen vonden volgens de politie de dood. Men is de brand, die na de explosie ontstond, meester. Afscheid prof. Minderhoud van Landbouwhogeschool De 70-jartge prof. dr. ir. G. Minder houd heeft vrijdag afscheid genomen van de landbouwhogeschool te Wa geningen. In een college van drie kwartier gaf hij een overzicht van de algemene en bijzondere landhuis houdkunde gedurende 32 jaar. in welke bij deze vakken aan dc land bouwhogeschool heeft gedoceerd. Verscheidene sprekers beklommen daarna het spreekgestoelte om orof. Minderhoud te danken yoor het vele en belangrijke werk, dat hij voor de Nederlandse landbouw heeft gedaan. De voorzitter van het bestuur van de landbouwhogeschool, de heer J M. van Bommel van Vloten, prees de gelukkige wijze waarop prof. Min derhoud zijn werk aan de hogeschool met dat in de maatschappij heeft ge combineerd. De reclor-magnificus. prof. ir. W. de Jong. zei dat' het ho ger onderwijs in de landhuishoud kunde eigenlijk geheel door prof. Minderhoud is opgebouwd. Bijna honderd ingenieurs zijn bij hem af gestudeerd en de Ianribouwonderwijs- wet van 1935 is grotendeels zijn werk geweest. De ex-minister van landbouw, dr. Ir. A. Vondeling, sprak als oud-leerling. Hij wees vooral op de wijze waarop de scheidende hoog leraar zijn studenten de liefde voor het vak bijbracht. Tenslotte was het woord aan prof. dr. J. Horring, die sprak over het werk dat próf Minderhoud in de coöperatie en 't nachtwezen heeft ver richt Hij bood hem tenslotte namens het huldigingscomité een album aan, waarin allen die de scheidende pro fessor hun dank en hoogachting wil den betuigen, hun naam hebben ge zet. De bijeenkomst werd besloten met een drukbezochte receptie. Irak keert terut tot de Arabische Liga Irak heeft er zaterdag in toegestemd een Arabische conferentie op hoog niveau bij te wonen over het Pales tijnse vraagstuk. Deze stap brengt Irak plotseling weer terug binnen de beraadslagingen van de Liga, nadat de betrekkingen tus sen Cairo en Bagdad lange tijd erg waren „verkoeld". Bekfische socialistenleider Max Buset overleden De voorzitter van de Belgische so cialistische partij, minister van slaat Mas Baset, is zondag op 63-jarige leeftijd in zijn woning te Haine- Saint-Panl overleden Buset die de eretitel minister van staat droeg, is besweken aan een hartaandoenmg Hij was reeds ver scheidene maanden ziek. Buset is directeur-generaal van de centrale yoor arbeidereopvoeding ge weest. Hij stichtte de tijdschriften „Vie Ouvrière", „Opgang" en „Le Revue Social iste" De overledene werd -in 1932 lid van de Kamer van Volksvertegenwoordi gers. Debat over regeringsnota op 14 iuli in Kamer De voorzitter van de Tweede Kamer is voornemens bij de regeling van werkzaamheden in de vergadering van 7 juli a.s. voor te stellen tegen dinsdag 14 juli des namiddags le één uur de „nota inzake enkele hoofd punten van het sociaal-economisch beleid in de naaste toekomst" aan de orde te stellen. Voorts zal hij voorstel len de vergadering van dinsdag 14 juli des avonds te acht nur voort te zetten en zo oodig ook de ver gaderingen van woensdag 15 en don derdag 16 juli. Blikseminslag niet de oorzaak van vliegramp? De vice-president van de Trans YVorJd Airlines, R. M. Dunn, heeft zondag in Rome verklaard niet te geloven dat de Superconstellation die vrijdag in Noord-Itulië neerstortte, doof de bliksem is getroffen. Hij wilde zich niet uitlaten over andere mogelijke oorzaken van de ramp. Volgens Ooggetuigen werd het toe stel door de bliksem geraakt. Bij de ramp kwamen 68 personen om het leven. Italiaanse en Amerikaanse autoritei ten stellen een onderzoek in naar de oorzaak van liet ongeluk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3