Méér vaarten op het veer A.J.Polder-Zijpe FELLE VERWIJTEN IN RAAD VAN BRUINISSE GEUIT VAN Zeeuwse Almanak ZEEUWSE CULTURELE DAG SOUBURG EN KOUDEKERKE IN SEPTEMBER NAAR AMSTERDAM PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 JUNI 1959 PLEIDOOI IN JAARVERGADERING A.N.W.B. Schouwen: een vergeten eiland" Tijdens de zaterdag te 's-Graven- liage gehouden jaarvergadering van de Kon. Toeristenbond ANWB werd gepleit voor het eiland Schou- wen-Duiveland als recreatiegebied. In dit opzicht is Schouwen, zo werd door een der stemgerechtigden ge zegd, een „vergeten eiland". Op het ogenblik is het vaak bij het veer Anna Jacoba-Zijpe zo, dat T eraardebestelling C. L. de Smidt Zaterdagmiddag is op de algemene begraafplaats te Terneuzen, het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer C. L. de Smidt, oud-rijksin specteur voor het verkeer, voorzitter van de „Harmonie Terneuzen" en van de Teroeuzense muziekschool. De uitvaartstoet werd. van af het Jeugd- gebouw aan de Kerkhoflaan, vooraf gegaan door de „Harmonie Terneu zen". Talrijke kransen dekten de baar- Op de begraafplaats voerden het woord de burgemeester van Ter neuzen, mr. P. H. W. F. Tellegen, de heer J. v. d, Peijl namens de Ver eniging van Producenten en Impor- teui-s, de heer J. Filius namens de „Harmonie Terneuzen" en de Mu ziekschool en de heer J. Bot, namens de Vereniging van Aannemers. Ds. J. Scholten las een bijbelgedeelte. Namens de familie sprak de heer L. Muller een dankwoord. Installatie nieuwe burgemeester Bruinisse Op vrijdag 3 juli a.s. De nieuw benoemde burgemeester van Bruimisse, de heer C. H. van de Linde, zal vrijdag 3 juli a.s. des mor gens half elf, in een bijzondere open bare raadsvergadering in de chr. land'bouwhuishoudschool, worden ge- installeerd. Examen Op het laatst gehouden examen te Leiden slaagde voor de hoofdakte bij het kleuteronderwijs mej. J. M. A. Versehelling te Terneuzen. Voor het eindexamen afd. gymnasium slaagde aan het Professor Zeeman Lyceum te Zierikzee voor het diplo ma A, F. L. v. d. Ende te Zierikzee. wachttijden tot vijf uur voorkomen. In afwachting van een vaste verbin ding over de Grevelingen en Flak- kee met het westen des lands werd aangedrongen op verdubbeling van de veerdienst. Gepoogd zal worden om de overheid van het nut van een dubbele veerdienst te overtuigen. Ook bleek een der stemgerechtigde leden zeer gekant tegen het vestigen van wat hij noemde een „pretcen- trum" bij Putte en Ossendrecht in Noord-Briibant. Hij had over deze plannen gehooi d en noemde dit een toegeven aan het streven van ïjsco- mannen en frite-bazen. Ook van de zijde van het bestuur, bij monde van de directeur, de heer Van Schaarden burg, werd gezegd, dat waakzaam, heid om deze mooie omgeving niet te vernielen, geboden is. De A.N.W.B, zal in de contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming op dit punt diligent blijven. Leerlingen rijkskweekschool waren in Hedenesse De beide eerste klassen van de rijks kweekschool te Middelburg waren de afgelopen week in het vormingscen trum Hedenesse. Als thema voor hun werk was gekozen: „Het spel in maatschappij en cultuur". Onder leiding van wika Wasterval werd de gehele week rond dit thema gewerkt. Daardoor werd op treffende wijze een eenheid tot stand gebracht tussen werk en spel. Mede doordat verschillende leraren van de kweek school daadwerkelijk meehielpen bij de uitvoering van afzonderlijke pro gramma-onderdelen werden de Teer lingen bijzonder geboeid door de „spelproblemen" in onze tijd. Duide lijk bleek daarbij, dat de jeugd niet „zo maar" wil spelen, maar zich wil verdiepen jn alle vraagstukken, die het verschijnsel „spel" in al zijn ge ledingen oproept. Nadat op de eerste dag in discussie groepen mede met behulp van filmstroken de verhouding tussen spel, sport en arbeid was besproken, werd er de tweede dag hard gewerkt; terwijl de ene helft de tekst schreef voor een „maskerspel", maakten de anderen onder leiding van de handen- arbeidleraar, de heer van Kasteel, de bijbehorende maskers, 's Avonds werd met groot succes dit spel ver toond. Hoogtepunten in het verdere pro- framma waren een gespeelde legen- e in de duinen, een verkennings tocht in Brugge, een forum over alle mogelijke problemen en een geslaag de slotavond. NASLEEP VAN WETHOUDERSVERKIEZING Geen verlaging huur voor voetbalveld Tijdens <le rondvraag in de jongste vergadering van de raad vau Bruinis se ontstond een ernstige discussie tus sen liet a.r.-raadslid L. J. Hoogerheide en de s-g.-wethouder YV. van Gilst, waarbij over en weer heftige verwij ten over de gang van zaken bij de jongste wethoudcrsverldeziugen wer den gemaakt. Directe aanleiding tot deze discussie was een opmerking van de heer Hoo gerheide, dat het volgens hem velen had gegriefd, dat op tweede pinkster dag dansmuziek in de cafés werd ge- §even. Hij verweet dit niet de wnd. urgemeester, de heer D. v. d. Berg, die tot de P, v. d. A. behoort, maar wél de leden van de S.G.P.-fractie. Door bij de wethoudersverkiezing een kandidaat van de P. v. d. A. te stem men, hebben de S.G.P.-ers er volgens de heer Hoogerheide rechtstreeks aan meegewerkt dat nu met Pinksteren dansmuziek werd gegeven. Deze ver klaring ontlokte de heer Van Gilst de opmerking, dat hij niet kon begrijpen dat de heer Hoogerheide deze zaak durfde aan te snijden, gezien zijn ei gen houding bij die wethoudersverkie zingen. Toen de heer Hoogerheide, die graag wethouder wilde worden, geen samenwerking kon verkrijgen met de S.G.P. trachtte dit raadslid zelf met de P. v. d. A. te gaan samenwerken »mn KONINGS SCHUTTER. Op de koningsschieting der liand- booguiaatschappijen van Zeeland, die zaterdag in Aardenburg werden ge houden, is de koning van do vereni ging „Doel naar Hoger" uit Wol- phaartsdijk, de heer H. Driedijk, ko- ningsschutter van Zeeland geworden. Hij slaagde erin in de vijfde ronde de koningsvogel neer te halen. Aan de ze schiet ingen namen 28 koningen uit alle delen van Zeeland deel. ZWEMBAD. De broeders en de patiënten van de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom hebben al heel wat zweetdrup pels gelaten voor de aanleg van het openlucht-zwembad, dat de perso neelsvereniging als jubileumgeschenk wil aanbieden, in verband met liet. vijftigjarig beslaan van de stichting. Er begint al aardig tekening in dit project te komen: het kinderbad, de zandbak, de schommel en het kikker bad zijn gereed. Ook de prachtige pergola, waaromheen straks de ro zen zullen groeien, werd reeds ge plaatst. Verder zijn de 28 kleedka mers al een eind klaar. Het grote zwembassin, dat een af meting van 50 x 20 meter krijgt, hoopt men zo snel mogelijk gereed te krijgen. Het valt echter nog te bezien of er nog dit seizoen in ge zwommen zal kunnen worden. VAKANTIE Wanneer ge deze regelen onder ogen krijgt, hebben wij Sloe- en Kreek- rakdam reeds de rug toegekeerd zijn wij op weg naar „elders", om ons te voegen in de rijen van de va kantiegangers die in deze maanden uitzwermen lungs alle paden en 'la nen om weer frisse krachten op te doen voor de volgende periode van noeste arbeid. Nou ja, noest. Maar hoe het ook zij, de komende veertien dagen zullen voor ons verglijden in een al dan niet zalig nietsdoen. Géén verslaggeverij voor ons. noch enige andere journalistieke bedrijvigheid. Hoogstens zo nu en dan eens heel voorzichtig een krant inkijken om te zien hoe druk of de collega's hel er weer mee hebben. Zoals te doen gebruikelijk zal een van onze collega's dit. heekje blijven muien met de kleine dingen des dage- lijksen levens om het nog eens even heel plechtig te zeggen. En ver der wilt ge ons nu wet verontschul digen, de trein wacht. Tot over veer tien dagen TOT PRIMEUR (I). Zelfs de oudsten van ons dorp weten zich niet te herinneren, dat er reeds vóór St. Jan erwten waren gemaaid en aan de ruiter 'staan, zo schrijft onze correspondent van Sirjansland. Deze „primeur" viel ten deel aan de landbouwers K. en v. d. V., wat ove rigens voor de betrokkenen een twij felachtig genoegen zal zijn. Want niet alleen was deze vroege oogst een gevolg van de grote droogte, maar meer nog van het feit, dat de kleilaag op de vroegere zgn. staart- weide te dun zou zijn geweest. Het gewas kon hierdoor niet tot volle wasdom komen. Men verwacht dan ook dat de opbrengst minimaal zal zijn. PRIMEUR (II). lm Anna Jacobapolder werden voor het eerst coloradokevers ge signaleerd. De heer Jac. v. d. Vel de zag deze „primeurs" in zijn aardappelveldje. Natuurlijk deed hij er direct aangifte van, terwijl tevens de nodige maatregelen werden genomen ter verdelging van deze ongenode gasten. om zo de S.G.P. uit het college van B. en W. te weren, aldus de heer Van Gilst. Ook het raadslid L. E. van Popering (p.v.d.a.) verweet de heer Hoogerhei de dubbel spel in de dagen voor de wethoudersverkiezing. Een voorstel van dè heer De Koning om de huur van de voetbalvereniging voor het sportveld te bepalen op 250 in plaats van op 400, zoals door B. en W. voorgesteld, werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. (Tegen de heer Kik en de wethouders). Voorts werd o.m, ook uitvoerig ge sproken over het meren van de sche pen in de nieuwe haven. De buizen die aan de meerpalen zullen worden bevestigd, zijn aangekomen. Volgens deskundigen moeten er echter ook ringen komen. De heer Hoogerheide meende dat de speelweide voor de jeugd onrechtma tig in gebruik is gegeven, wat echter door de voorzitter werd bestreden. Voor de betrekking van onderwijzer aan de o.il school (vac. Swagerman) zijn 6 sollicitanten. f Advertentie) Het was opeens over geen last meer van lichaamsgeur Mevr. E. Bckk-um, Biscliop- weg, Amersfoort, schrijft: ..Niemand nam meer notitie bedacht ik' me dac hec wel eens ooor mijn transpiratie kon komen. Ik nam de proef op de som met Arrid en was stomverbaasd io snel als het transpireren ophield. En meteen veran derde ook de houding van mijn kennissen." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning1. Véél sterker, véél onaaiiKenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding'. spanning, angst, zenuwen; Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm, op elk uur van do dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur; ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop, dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wèg lichaamsgeur, voor méér dan 21 uur! Geen «vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder allo omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f2.- De Rode-ICruishelpsters uit Souburg en de helpers uit Koudekerke, die- zaterdag in Middelburg als eersten eindigden bij de jaarlijkse kringwed strijden, zullen Zeeland m septem ber a.s. vertegenwoordigen op de na tionale wedstrijden in Amsterdam. Op de foto bekijken zij de in Mid delburg gewonnen medailles. (Foto P.Z.C.) Ir. H. Oliemans in Delft ten grave gedragen Op de begraafplaats „Jaffa" te Delft is zaterdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van ir. H. Oliemans, in leven leraar wiskirade aan het Goese Lyceum te Goes. Vrij wel het gehele lerarenkorps van de school, alsmede verscheidene leerlin gen en oud-leerlingen bewezen de overledene de laatste eer. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de waarnemend-rector van het Goese Lyceum, de heer J. van der Woude, die een karakterschets gaf van de overledene. De heer Oliemans is de leraren en de leerlingen gedu rende meer dan 24 jaar tot grote steun geweest. Hoe geliefd hij was bij zijn leerlingen, moge blijken uit het feit, dat toen hij enkele jaren gele den plannen had om naar elders te vertrekken, de leerlingen uit de hoog ste Idassen een protestdemonstratie wilden houden, aldus de heer Van der Woude. Namens de lyceumvereniging „Vlam" sprak Marlies van Nieuwen- huizen, enkele gevoelvolle woorden waarin zij herinnerde aan de achting en de vriendschap, die de leerlingen de overledene toedroegen. Namens de oud-leerlingen, voerde mej. Jifke Maat het woord. Nadat ir. v. d. Bos- se namens de Delftse vrienden had gesproken, bad een Delftse predikant het Onze Vader. gymnasium Middelburg Aan het stedelijk gymnasium te Mid delburg zijn toegelaten tot de eerste klas: Wilma Adriaansen, Willem An- dreae, Gerrit Jan v. d- Boogert, Eva Dein-se, Hans Dein se, Selma Enker, An je Femhout, Arnoud Fortgens, Alien Harmsen, Marja Huysse, Didy de Joode, Rietje Lawalata, Robert van der Linde, Govert de Lussanet, Ri chard Meijer, Boudewijn Nieuwen- huyse, Marti van Nunen, Machteld Pel, Ronald Phaeltzer, Angelina Rie- tema, Pieter Schuling, Liesbeth de Widt en Sytse Wiersma, allen uit Middelburg; Janneke Adriaanse, Al- bertje van Andel, Margot Beijers, Els van Halt.eren, Ineke de Hondt, Pim Kas, Heieen Laurens, Daan Messer, Gerard Reddingius, Ab Roskam v.w., Nil Spanjer v.w., Ineke Veenmg, allen uit Vlissingen; Peter 't Hart uit Kam perland; Salie Krooneivberg uit Goes; Kees Noome uit Krabbendijke. Afge wezen: twee. Examens hoofdleidster chr. kleuteronderwijs Aan de opleidingsschool voor christe lijk kleuteronderwijs te Middelburg werd de akte voor hoofdleidster (di ploma B) behaald door de dames S. J. Dronkers, G. G. van Griethuijsen, J. M. Huizer en M. E. Wisse, allen te Vlissmgen, J. A. Mafoelus en C. C. W. Matin te Goes, C J. Kouwer en W. S. Kramer te Wissenkerke, M. E. Br.il te Bergen op Zoom, J. M. van Egimond te Tholen. G. J. Slager te Veere, J. J. Noordhoek te Nieuwer- kerk, E. L. Quant fe Zierikzee, S. Bol te Yerseke en J. de Koude te St.-PhiJipsland. Zegen kandidaten werden afgewezen. Eindexamens R.K.M.M.S. Voor het vrijdag en zaterdag gehou den eindexamen midelbare school voor meisjes van de katholieke h.b.s. en m.m.s. voor West Zeeuwseh-Vlaan- deren „St. Eloy" te Oostburg slaag den de navolgende dames: Liki van Buijten te Oostburg; Lucie de Coene te Oostburg; Irene van Damme te Groede; Mariëtte Gewetz te Oostburg Ina Spierenburg te Oostburg; Agnes van den Kerckhove te Groede; Ria Vercruijsse te Schoondijke, Eén kan didate werd afgewezen. ip Heemraadssinget 303 KALF MET VIJF KOPPEN?? jj! ROTTERDAM. inrii löflQ Geruchten doen de ?<i'? tl ROTTERDAM, 29 juni 1959. - Geruchten doen de j ronde dat de kans bestaat, dat binnenkort een kalf i 2 met vijf koppen geboren zal worden. Zeker is het echter, dat vanaf heden SUS-loten met vijf coupons ,.,j in vijf verschillende kleuren bij de bekende SUS- -2 winkeliers, kenbaar aan SUS-raambiljetten, een gulden per stuk verkrijgbaar zijn.'Met een SUS-lot igi 5 2 trekt men vijfmaal mee. Baten van de loterij zijn r Sf2 bestemd voer zestien noodlijdende katholiekeorgani- j°2 §2 saties, ter leniging van geestelijke en stoffelijke nood. jkï 51 Aan prijzen, waaronder vijf woonhuizen of woonschepen, tkj 22 of een vrije besteding ter waarde van vijfentwintig- t|2 o J duizend gulden per stuk, is een totaal bedrag ter be- j s schikking van een kwartmiljoen gulden. Let echter op t jri |2 bij het kopen van loten, want SUS-loten dienen vijf t|2 coupons te bevatten. Bekendmaking door middel van a 5 vijf radicaltzendingen en de laatste uitzending ook taï televisie. Wees er als de kippen bij (Slot van pag. 1) Koor", onder leiding van de heer J. Ivens en wederom kon men constate ren, dat het Land van Hulst met zijn in dit koor verenigde zangeressen en zangers uitstekend voor de dag komt. Fris en gedisciplineerd werd een kort „non-stop"-programma uitgevoerd, dat veel waardering vond. Dit laatste gold eveneens voor liet huisorkest van de „Walcherse Jazz Society", onder leiding van Ton Macaré. Het doen op treden van deze combo (piano, klari net, gitaar en drums) getuigde van een te loven initiatief om ook de jon geren aan bod te laten komen en ge zien de prestaties van dit met over gave musicerende viertal, een terecht genomen initiatief. Voor een tweede, weer heel andere vorm van muziek, zorgde „De Harmo nie" van Oostburg, onder leiding van de heer F. v. d. Bussche, die na het optreden van de jazzcombo, met slaande trom de zaal kwam binnen gemarcheerd. Het dreunend tromge roffel Invam op rekening van de jeugddrumband ia fleurige capes gestoken jongelieden, die kans zagen heel het Ledeltheater op zijn grond- Belgisch jeugdkamp mAardenhurg De „Werkgroep Nederland voor meer jeugdcontacten in het Nederlands taalgebied" in Brugge, die onder be scherming staat van de gouverneur der Belgische provincie West-Vlaan- deren, rulder P. van Outryve D'Yde- walle, heeft het oog laten vallen op het ontspanningseomplex „De Elder- schans" te Aardenburg en heeft «Ut met: medewerking van het gemeente- beslnur van Aarlen burg gemaakt tot een nieuw object voor jeugdkampen en jeugduitwisseling. Het doel van deze werkgroep is de Vlaamse jeugdige toeristen meer in contact te brengen met Nederlanders om hen daardoor meer de gelegenheid te geven zuiver Nederlands te spre ken. Vanaf 4 juli zullen diverse Belgische 'eugdgroepen van 30 tot 50 personen iun zomerkamp in Aardenburg op slaan. In totaal zijn voor deze Vlaam se jongeren reeds 600 reserveringen gemaakt met 2500 overnachtingen en is „De Elderschans" reeds tot septem ber volgeboekt. In 1957 werd reeds in Hulst een der gelijk kamp ingericht. KRINGWEDSTRIJDEN RODE KRUIS Dames en heren Middelburg wonnen hekerwedstrijd Zaterdagmiddag hebben de beste Zeeuwse Rodc-Kruisafdelingen elk aar in het Schuttershof te Middel burg op sportieve wijze bekampt in de jaarlijkse kring- en bekerwedstrij den van de afdeling Zeeland. Na af loop er van werd beslist, dat do help sters uit Souburg cn de helpers uit Koudekerke, Zeeland op 5 septem ber a.s. zullen vertegenwoordigen op do nationale wedstrijd, die in Am sterdam gehouden wordt. De kring- beker, die vorig jaar in bet bezit kwam van Terneuzen, werd thans gewonnen door de dames en lieren van Middelburg. De opgaven voor de wedstrijden wa ren niet gemakkelijk, maar de ploe gen hebben zich met veel elan van hun taak gekweten. Aan de kring wedstrijden namen deel de dames van Souburg, Terneuzen en Zierik zee en de heren van Koudekerke, Krabbendijke en Terneuzen. Bij de bekerwedstrijden kwamen de helpers en helpsters van Krabbendijke. Mid delburg en Terneuzen tegen elkaar uit. De helpersploegen moesten drie gewonden verzorgen, die te „be treuren" waren bij een aanrijding tussen een bromfietser en twee wielrijders. Het was niet gemak kelijk om binnen de tijdslimiet van 20 minuten te blijven, daar de slachtoffers er „ernstig" aan toe waren. Bij de oefening voor de helpsters werd verondersteld, dat zij werkzaam waren in een zie kenhuis, waar alle bedden bezet en vele verpleegsters ziek wa ren De jury, die de helpers nauwkeurig gadesloeg, bestond uit de doktoren D. N. van Gelderen te Middelburg, H. Frima te Zoutelande en L. Sloos te Koudekerke, terwijl de helpsters geobserveerd werden door mevrouw dokter Vermaas-Konijnenburg, me vrouw M. A. Teurlings-Bouwens en zuster Van Melle. De uitslag vau de wedstrijden luidt als volgt: 1. Souburg met 285 van 505 te oebalen punten2. Zierikzee 265; 3. Terneuzen 197; helpers: 1. Koudekerke met 319 van de 565 te behalen punten; 2. Terneuzen 816 en 3. Krabbendijke 252; bekerwedstrijd: I. Middelburg 680 punten (dames 883 en beren 297 punten); 2. Terneuzen 518 (dames 197 en lieren 316); 3. Krabbendijke 456 (dames 204 en he ren 252). vesten te doen schudden. Na deze spectaculaire entree bracht „De Har monie" enkele nummers txi gehore. Dit voor de pauze afgewerkte pro- grannna werd ingeleid en „aaneen- gelast" met conférence dooi* me vrouw C. Warmenhoven-Stoutha- mer en de heer P. J. van den Berg, waarbij de iaatste zich ontpopte als enigszins laatdunkende „Randstad ter", die met de Zeeuwse cultuur wordt geconfronteerd. Dat de ano nieme tekstschrijver zo hier en daa^ voor enkele speldeprikjes had ge zorgd, waarbij zere (Zeeuwse) teentjes niet ontzien werden, spreekt bijna vanzelf. Het was ge zonde zelfspot. De middag werd besloten met het op treden van de „Instrumentale", dat zoals wij in de aanhef reeds schre ven een der beide hoogtepunten van deze zesde culturele dag werd. Op verzoek van de heer R. Batten her dacht. men tevoren met enkele ogen blikken stilte de vorige week bij een verkeersongeval om het leven geko men heer Jac. Dommisse, die vele ia- ren deel had uitgemaakt van de „In strumentale". Ontvangst en expositie Na afloop van het middagprogramma volgde in de Burgerzaal van het raad huis een ontvangst door het gemeen tebestuur van Oostburg, waarbij te vens een expositie werd geopend, sa mengesteld uit werken van leden der stichting „Zeeuwse beeldende kunste naars". Na een toespraak van mr. Hoekzema. gaf de voorzitter van «leze stichting, ir. J. Ph. L. Petri uit Mid delburg, een korte toelichting op het tentoongestelde. Vele genodigden maakten tevéns van deze gelegenheid gebruik om het fraaie raadhuis te be zichtigen. Met een indrukwekkende opvoering door „Het Vlissingsch Schouwspel" van „Al mijn zoons" kwam het slot van deze zesde Zeeuwsè Culturele Dag, waarbij jhr. De Casembroot do uitvoerenden een spontane hulde be reidde. Veertig jaar secretaris van Nutsdepartement Huldiging te Aardenburg De voorzitter van het departement Sluis-Aardenburg van de Maatschap pij tot Nut van het Algemeen, ds. L. YV. Blom, overhandigde tijdens ecu bestuursvergadering een medaille van het hoofdbestuur aan de lieer C. M. van den Broecke, die 40 jaar secre taris-penningmeester van het de partement is. De medaille vertoont aan de ene zij de de beeltenis van ds. VV. Nieuweii- hulzen, de stichtervau het Nut eu aan de andere zijde de data. Het secretariaat is reeds vele jaren in dezelfde familie, want vóór de heer Van den Broecke bekleedden zijn va der en zijn grootvader dezelfde func tie. Nadat nog enige huishoudelijke zaken waren afgedaan werd de ver gadering bijgewoond door het be stuur van het departement uit Groe de en door het hoofdbestuurslid, de heer J. Baggelaar. Deze gecombi neerde bestuursvergadering hield verband met de tournee van Cili Wang voor het Nut, in verband met de viering van het 175-jarig bestaan. Tevens zal getracht worden dat de belde departementen ln West- Zeeuwsch-Vlaanderen komen tot een coördinatie van programma's waardoor een aanzienlijke be zuiniging op de reiskosten van ge zelschappen zou kunnen worden verkregen. Het zijn juist de grote reis- en verblijfkosten, die het aantrekken van gezelschappen onmogelijk maken. De Cili-Wang avond werd voor West Zeeuwsch Vlaanderen vastgesteld op 2 de cember. Advertentie J Maak een einde aan overmatige TRANSPIRATIE van voeten en handen. Hoe hinderlijk is toch die ellendige tran». piratie ran voeten en handen, wat een narigheid voor uzelf cn uw omgeving... Beseft u wel wat een handicap dit voor betekent? Welnu, maak er gauw een eind «tan. Het ia diana immers zo gemakkelijk dank lij het nieuwe middel Japora crème, dat aelfa de meest hardnekkige gevallen van overmatige transpiratie aan voeten en handpalmen kan verhelpen. Het actieve bestanddeel dat in deze speciale crème verwerkt is, maakt een eenvoudige toe passing mogelijk. Een lichte massage met fapora 's avonds voor het slapen gaan eu uw voeten (of handen) blijven minstens de hele volgende dag fris en droog. De werking van fctpora is verbluffend. Resul taat gegarandeerd - anders uw geld terug. Japora in grote tube voor f 3.20 bij uw apotheker, drogist of speciaalzaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2