eura 19? NIEUWS UIT DE KERKEN VUSSINGER MET VEEL DORST SLOEG CAFÉRUIT STUK [giEÖy#!! Plastic reddingsvlet voor badstrand Cadzand KORTGENE EXPLOITEERT DE VISMIJN VAN COLIJNSPLAAT Meer dan 1200 gymnasten naar 's-Heer Arendskerke Goede nachtrust Voor publikatie Zuid-Sloe werd f 5000 geraamd In Haamstede wordt groot kampeerterrein aangelegd Voor onderhoud tertiaire wegen 50.000 meer nodig Waar zijn onze schepen? 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 JUNI 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Middelburgse schilder bestal collega Voor de Middelburgse politierechter stond donderdagmiddag de Vlissing- »e straatmaker A. G. B. terecht, die in benevelde toestand een ruit van een Vlissmgs café had stuk geslagen toen hera daar drank geweigerd werd. De politierechter, mr. B. S. Sieperda, luid voor het gedrag van verdachte vader van vier kinderen geen goed woord over. Deson danks verminderde hij in zijn vonnis de eis a'an de officier van justitie, mr. G. J. B. van derDussen, met twintig gulden tot f 30.subs. 6 dagen. De Middelburgse fabrieksai'beider M. E. had op 23 maart twaalf glazen bier tot zich genomen en die waren hem teveel. Op weg naar huis was hij van zijn bromfiets gevallen en bewusteloos blijven liggen. De ge volgen waren niet prettig voor B., die in het ziekenhuis moest worden opgénomen en ongeveer drie weken niet heeft kunnen werken. Hoe het ongeluk was gebeurd kon hij zich niet meer herinneren, maar 'in de krant had gestaan dat hij was slipt, aldus verdachte. In zijn requisitoir stipte mr. Van der Dussen aan, dat het verkéer tegen deze mensen moet worden be schermd. Hij eiste een fikse boete van f 80.subs. 16 dagen, waar de politierechter zich in zijn vonnis bij aansloot. De pakhuisknecht A. F. J. te Middel burg had ook geen maat weten te houden met sterke drank. De verlei ding voor J. is dan cok wel groot, daar zijn baas in bier handelt. Op 30 maart vonden een tweetal agenten hem in kennelijke staat naast zijn fiets liggen aan de kant van de Oude Vlissingse weg. Daar J. reeds enige tijd een kuur volgt eiste do officier van justitie een voorwaardelijke straf van 1 maand met een proeftijd van drie jaar en onder' toezichtstel- ling van het Zeeuws consultatiebu reau voor alcoholisme. De politie rechter vonniste conform. Slingerend De constructieschilder J. de K. uit Schoondijke had op 25 maart teveel aan Bacchus geofferd. Aanvankelijk scheen het echter nog wel te gaan. Een politieagent zag hem tenminste 's avonds met niet al te vaste tred door de Vlissingse binnenstad lopen, maar met de bromfiets aan de hand. Dit was hem echter gaan vervelen, want later zag dezelfde agent hem slingerend over de straat rijden. Te gen de politierechter verklaarde K. dat het helemaal niet zo erg was ge weest. „Ik reed van links naar rechts van de straat, omdat ik een huis nummer zocht", zei hij. Dit konden de magistraten achter de groene tafel echter niet geloven; Conform werd hij veroordeeld tot f 15.— subs. 15 dagen. De 26-jarige Middelburgse schil dersknecht J. C. W. had op 9 april op een werk te Veere uit een jas je van een van zijn collega's een portemonnee met f 111.— gesto len. Het geld had hij zolang in zijn schoen verstopt. Later op de dag werd dé diefstal ontdekt. Toen W. werd gefouilleerd kwam het geld te voorschijn. De officier van justitie noemde dit een hopeloos geval, daar W. die reeds tweemaal zo'n „stunt" had uit gehaald het blijkbaar niet kan afleren. Conform werd hij veroor deeld tot drie maanden onvoorwaar delijk. De magazijnbediende J. C. A. uit Middelburg was op 4= april op de Veersesingel met een bromfiets ge slipt en tegen een auto opgereden. De eis hiervoor was f 50.subs. 10 dagen. Het vonnis luidde f 30. subs. 6 dagen. De timmerman W. van S. uit Sou burg werd ten laste gelegd, dat hij op 31 januari in zijn woonplaats een helcpaal omver had gereden. S. bleef hardnekkig ontkennen, zodat besloten werd deze zaak voor verder onderzoek te verwijzen naar de rech- ter-commissaris. insektenverdelger luchtververser in één VLID0 spuitbus Nu met één vingerdruk een dubbele weldaad: wég motten, muggen, vliegen... wég hinder lijke luchtjes! Ga gauw zo'n grote voordelige bus halen! al produkt, dus goed! „Arbeidsvoorziening" vergadert in Zeeland De directies voor arbeidsvoorziening in Nederland houden hun jaarverga dering in Zeeland. Hieraan is tevens een excursie verbonden. Excursie en jaarvergadermg nemen twee dagen in beslag. De deelnemers zullen over nachten in het kamp te Biggekerke. Universitaire examens Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kand. examen ge neeskunde de heer G. Kostense te Biervliet en voor het kand.-examen theologie de heer L. v. d. Molen te Cadzand. De universiteit van Oxford heeft woensdag het ere-doctoraat letteren verleend aan prof. dr. P. C. A. Geyl en het ere-doctoraat van de nik- miekfaculteit aan dame Margot Fon- teyn. De foto toont de Nederlandse prof en de danseres bij het verlaten van de aula na dé plech tigheidwelke werd bijgewoond door o.a. sir Antho ny Eden. RAAD VERGADERDE De Koninklijke Nederlandse Bond tot Redding van Drenkelingen heeft een plastic reddingsvlet met een 5% p.k. buitenboordmotor ter beschikking ge steld van de gemeente Cadzand. Deze reddingsvlet, die zal worden ge tioneerd op het badstrand, wordt vanmiddag (vrijdag) officieel aan het gemeentebestuur overgedragen. In de ochtenduren wordt dit reddingsvaar- tuigje op een trailer van IJmuiden naar Cadzand gebracht. Dit deelde burgemeester J. A. Leen- houts mede in de dondei'dagavond gehouden vergadering van de ge meenteraad van Cadzand. Als blijk van waardering voor de ondervon den medewerking en verstrekte ad viezen kreeg de Bond een jaarlijkse subsidie van f 25.zulks met in gang van 1 januari 1959. In deze vergadering wijzigde de raad de gemeentebegroting, waarbij een bedrag van f 500.werd uitge trokken voor de aanschaffing van enig brandweermateriaal. De reeds in de begroting van 1959 opgenomen verhogingen wegens de salariëring, van het badpersoneel, verdere voor zieningen aan de badinrichting ëri de aanschaffing van redstokken, waarschuwingsborden en ander voor lichtingsmateriaal, werden verhoogd met resp. f 1140.— en f 850. In de toelichting 'van B. en W. werd gezegd, dat deze verhoogde uitga ven gewenst waren in verband met het streven van het college naar per fectionering van de reeds getroffen maatregelen ter beveiliging van de stranden. B. en W. spraken voorts de hoop uit dat de N.V. hadplaats Cad zand als huurster van een deel van de stranden ook spoedig meer red stokken en dergelijke zal aankopen. Universitair examen Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het kandidaatsexa men geneeskunde eerste gedeelte mej. C. A. W. Fraanjo te.Goes. (Advertentie) forranii) ferrama films voor zwart/wit flits- en kleurenfotografie vtooa inlichtingen bij Uw fotohandelaar GEEN VERPLICHTE VAKANTIE WINKELIERS Advertentie) Ds. J. van der Wiel te Leiden overleden Te Leiden is overleden ds. J. van der Wiel, predikant bij de Nederlands hervormde gemeente aldaar. Ds. Van der Wiel werd in 1906 te 's-Gravenhage geboren. Hij studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht theologiè. In 1931 werd hij kandidaat in Zeeland en 20 september van dat jaar aanvaardde hij het prediktambt te Oostkapelle. In 1935 ontving hij eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus in verband met zijn be- noerning tot predikant-evangelist van de hervormde evangelisatie te Rijs wijk (Z-H.). In 1942 werd hij tevens hulpprediker van de hervormde ge meente aldaar. In 1943 werd ds. Van der Wiel predikant te Weesp, in 1946 te IJmuiden-Oost en 12 november 1950 deed hij zijn intrede in de Leid- se gemeente. Zijn stoffelijk overschot zal a.s. za terdagmiddag op de begraafplaats Rijnhof te Leiden worden ter aarde besteld na afloop van een rouwdienst in de Marekerk. Bond Vrije Evang. Gem. D.e bond van vrije evangelische ge meenten in Nederland zal 30 juni a.s. op „Woudschoten" zijn 76e alge mene jaarvergadering houden. De gemeente Nieuwvliet stelt voor een kinderbijslagregeling voor actie? die nende predikanten in te voeren. Dit voorstel zal op deze jaarvergadering aan de orde komen. Radiopredikant dr. Fetter overleden In de nacht van woensdag op donder dag is overleden dr. Fetter, de beken de radiopredikant. Dr. J. C. A. Fetter, die op 12 oktober 1885 te Stadkanaal werd geboren, werd in 3909 door het prov. kerkbe stuur van Noord-Holland toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 24 oktober van dat jaar verbond kandidaat Fetter zich aan zijn eerste gemeente te Scboorl. Tijdens zijn verblijf in zijn tweede gemeente. Zutphen (193 3 tot 3919) promoveerde ds. Fetter in 1917 aan 'de rijksuniversiteit te Groningen tot doctor in de godgeleerdheid. Om studieredenen legde dr. Fetter in 1939 zijn ambt neer. Het daarop- volgens ongeveer 12 jaar de Rotter- Remonstrantse broederschap. Na ver volgens ongeveer 1 2jaar de Rotter damse gemeente te hebben gediend, verbond hij zich 18 december 1932 aan de Haagse gemeente. Dr. Fetter die curator is geweest van het Remonstrants seminarium te Lei den genoot ook grote bekendheid als radiospreker. Gedurende enkele jaren verzorgde hij dinsdagsmorgens de dagopening van de V.P.R.O. In 3950 ging hij met emeritaat. Van predikambt vervallen Ds. C. Vroon, predikant bij de Gere formeerde Kerk van Lekkerkerk, die enkele weken geleden zijn gemeente heeft verlaten, heeft zich thans aan de gemeenschap der Gereformeerde Kerken onttrokken. De classis Gouda heeft hem thans van het predikambt vervallen verklaard. Ds. Vroon werd in 1928 geboren en aanvaardde in 1954 het predikambt in Lekkerkerk. Benoemingen Generale Synode Herv. Kerk De Generale Synode der. Ned. Herv. Kerk heeft benoemd tot secretaris van de sectie jeugdzorg van de Her vormde Jeugdraad de heer H. B. van der Steen te Utrecht; in plaats van dr. L N. T. Diepenhorst tot voorzitter van de Raad van het Jeugdwerk mr. B. van Marwijk Kooij te Rotterdam; tot penningmeester van de Hervorm de Jeugdraad O. E. H. baron Bentinck te Amsterdam; tot „half time-secré- taris" van de kopcommissie voor het lekespel van de Hervormde Jeugd raad de heer E. Steegstra te Zwolle; tot lid van de Raad voor de zaken van Kerk en Theologie dr. H. Schroten te Rotterdam; tot lid van de Raad voor de Zaken van Kerk en School dr. W. J. de Wilde, emeritus predikant te Den Haag; tot directeur van het. in stituut Kerk en Wereld dr. A. T. van Leeuwen de Knijpe, die tevens werd benoemd tot secretaris van de Raad der Verbreiding van 'het Evangelie. Ontslag werd verleend aan mr. A. W. Kist als directeur van Kerk en We reld, met dankzegging voor de be langrijke arbeid, die hij heeft ver richt; aan ds. F. J. Pop als secretaris van de Raad voor de Verbreiding van het Evangelie (ds. Pop blijft echter wel lid van deze raad) en aan dr. S. Rozemond als secretaris van de Raad van Kerk en Samenleving. Deze ont slagen geschiedden alle op verzoek van de betrokkenen. CHRISTELIJK GEREF. KERK. Tweetal te Ermelo: G. Blom te Meer kerk en M. S. Roos te Alphen aan de Rijn. Tweetal te Oud-Beijerland J. H. ear lier te Zutphen en J. J. Rebel te Mur- merwoude. Bedankt voor Edmonton Red Deer (Alberta, Canada) (Free Christ. Reformed Church) S. Wijns- ma te Broek op Langedijk. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Metslawier-Nijawier (toez.) L. K. Bos, vic. te Alphen aan den Rijn. Bedankt voor Rotterdam- Feijenoord vac. Tj. Alkema, L. Schel- levis te Waalwijk. Beroepen naar Zutphen (toez.) ds. I. P. C. van 't Hof te Ritthem. Beroepen te Nieuw-Lekkerland en te Opheusden A. J. Timmer te Huizen (N.-H.). Beroepen te Waddinxveen (vac. J. van der Haar) D. van der Ent Braat te Elspeet. Beroepen te Klpndert tweede maal G. van Estrik te Nieuwland. Bedankt voor Houten Utrecht H. Harkema, Zeist. Aangenomen naar Rotterdam- Feijenoord (wijkgemeente Trans vaal) J. L. Verbeek Wolthuis tc Hel- lendoorn; naar Scherpenzeel (Gld.) L. A. Klootwijk te Raamsdonkveer. Bedankt voor Anieide.en Tienhoven J. den Besten te Dirksland. Ds. C. A. Schenk, emer. predikant te Nunspeet stelt zich beroepbaar als voorganger van de afdeling van de vereniging van vrijzinnig her vormden of van de Ned. prot, bond of voor de benoeming tot bijstand in het pastoraat. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Yerseke A. J. Buurman ocper 's-Gravenhage. Vleeskeuringsdienst zal met 7000,- worden bezuinigd In de donderdag onder voorzitter schap van burgemeester A. A. Schuit gehouden vergadering van de ge meenteraad van Kortgene werd me degedeeld, dat Kortgene de vismijn van Colijnsplaat in exploitatie zal nemen. De grootte van de aan te leggen vissershaven te Colijnsplaat zal, aldus de burgemeester, onge veer het 5-vondige kosten van de genieentehaven. De burgemeester deelde voorts mede dat bij de ont- werp-plannen voor de bouw van het bejaardentehuis te Kortgene met bepaalde verlangens van de raadsle den rekening zal worden gebonden. De vleeskeuringsdienst, die Kortgene tezamen met de gemeente Wissen- kerke exploiteert, die Kortgene teza men met de gemeente Wissenkerke exploiteert, zal aanmerkelijk wor den bezuinigd. De keurmeester zal o.m. per 1 januari 1960 ontslag wor den aangezegd. Mede hierdoor zal het tekort van de dienst met onge veer f 7000 kunnen worden vermin derd. Het resultaat van een wijziging ln de plaatselijke belastingverordenin gen is, dat voortaan alle aanslagen op 1 aanslagbiljet zullen komen. Er zal echter gelegenheid worden gege ven in meer dan een termijn te vol doen. De raad besloot een besluit van 28 april j.l. in te trekken, waarbij een verplichte vakantieregeling voor winkeliers in het leven werd geroe pen. Op verzoek van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilan den was bij de winkeliers een en quête ingesteld naar de werkelijkheid hiervan. Van de 55 ondervraagde winkeliers bleken 34 tegen een ver plichte vakantieregeling te zijn. Op Colijnsplaat spraken 15 zich uit te gen de regeling en 11 voor, in Kort gene was het voor en tegen gelijk verdeeld, 10 tegen 10, terwijl de ne gen winkeliers in Kats eensgezind tegen waren. Enkele raadsleden merkten op dat met 't ingebruikstel- len van het gymnastieklokaal aan 't Noordbevelandse Mannenkoor 'n pre cedent was geschapen. Zij waren van mening dat ten aanzien van verzoe ken om gebruik van dit lokaal door andere, niet-sportbeoefende vereni gingen een consequente lijn zou moe ten worden gevolgd. In deze vergadering werd de heer J. G<. de Korte benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Subsidies De raad verleende aan het Unesco- Centrum, Nederland een subsidie van f 10.ter gelegenheid van het 10- Advertentie) Maal: korte metten met Uw brandend maagzuur. Eén ol twee Bennies - gesmolten op Uw tong en alle overtollig zuur 1% geneutraliseerd. Weg pijn en nooit meer angst voor de gevolgen van een smakelijk maal. Met Rennies achter de hand kunt U zonder zorgen alles eten, waarnaar een grage maag vraagt. Komt de nood aan de man, breekt zuurbrand uit: met Rennies blust U afdoend, in een wip, onopvallend... De belangstelling voor de jaarlijkse adspirantendag van het Koninklijk Nederlandsch Gymmastiekverbond, die dit jaar in 's-Heer Arendskerke wordt gehouden, blijkt groter dan ooit te voren hét geval is geweest. Op het ogenblik zijn reeds meer dan 1200 jeugdige gymnasten, afkomstig uit Zeeland en West-Brabant, ingeschre- Inmideis is Ook liet programma op gesteld, Op het gemeentelijk sport terrein worden eerst de driekampen gehouden voor jongens en meisjes. De jongens demonstreren lange mat, rek stok en springkast; de meisjes zullen na een vrije oefening hun prestaties op paard en brug laten zien. 38 ploe gen nemen aan dit onderdeel deel. Om 4.30 uur volgen groepswedstrijden voor meisjes, terwijl tegelijkertijd de jongens een hindernis-estafette lopen- Om 5 uur beginnen de jongens aan de groepswedstrijden en lopen de meisjes een hindernis-estafette. Bij dit onder deel van het programma komen 87 ploegen aan de beurt. Ob 6.15 uur volgt een mars door het dorp, waaraan alle deelnemende groe pen medewerken. De muziekvereni ging „Excelsior' en de signaal-afde lingen van U.D.I (Bergen op Zoom) én Prins Hendrik (Breda) zullen de mars muzikaal opluisteren. Aan het avondprogramma werken me de de leden van de keurploeg „Ze bra", waaronder Jaap van de Sande uit Vlissingen. Verder treden op ploegen van VZOS (Yerseke), Atlas (Heinkenszand), Tu- Pi (Nieuwdorp) en Prins Hendrik (Breda). Ook de adspiranten dragen nog hun aandeel bij in de vorm van een massale vrije oefening door 700 meisjes. jarig bestaan van het Centrum. Het Zeeuws consultatiebureau voor alco holisme kreeg een jaarlijkse subsidie van f 25. Tegen het voorstel van B. en W. werd besloten de Stichting voor het Protestants Ziekenhuis te Brussel 'n bijdrage te verlenen van f 20.De heer J. M. Contant brak een lans voor deze Instelling en zei dat protestanten het in een overwegénd katholieke omgeving allerminst ge makkelijk hebben". De V.V.V.-fractie kon zich met de snbsidie niet vere nigen en stemde tegen. De raad besloot de voormalige ambtswoning van het hoofd der ulo school in januari 1960 aan het water schap Noord-Beveland te verkopen voor f 10.000. Mevrouw IJ. Jansen- Sytema en de heer M. K. Verburg waren het met deze gang van zal niet eens. De heer Verburg vond het „weinig elegant de woning thans onderhands te verkopen, waardoor eventuele ko pers afgeschrikt zouden worden, te meer daar destijds werd besloten de ze woning publiek te verkopen". De voorzitter merkte naar aanleiding hiervan op dat destijds met particu lieren over de vraagprijs niet tot overeenstemming kon worden geko men. Bij de rondvraag vestigde de heer A. Welleman (p.v.d.a.) nog de aan dacht op het feit dat, ondanks een verordening, tijdens de broedperiode geen dijk of wegkanten in brand te steken, dit toch geregeld voorkomt. Het resultaat hiervan is dat broeden de en jonge vogels levend verbran den. De voorzitter zegde toe hieraan onmiddellijk aandacht te zullen be- f Advertentie) door Zenuwrost Mijnhardt's Zenuwtabletten T eraar debestelling J. J. Bierens te Tholen Woensdagmiddag is in Tholen onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer J. 3. Bierens, die zaterdag plotseling in Utrecht overleed, teraardebesteld- Aan liet graf werd onder meer nog het woord gevoerd door een zwager van de overledene, de heer J. L. Ge luk. De heer Bierens werd op 20 april 192 in Tholen geboren. Na de lagere school bezocht hij de rijks .normaal school te Tholen. In 1911 werd hij aangesteld als onderwijzer aan de openbare lagere school te Tholen. Veertien jaar later volgde zijn be noeming tot onderwijzer aan de ulo school te Tholen, wat hij tot 1957 bleef. Van 1942 tot 1957 was hij te vens verbonden aan de landbouw- huishoudschool te Tholen. Dé laatste twee jaren gaf de heer Bierens les aan de chr. ulo-scholen in Krabben- dijke en Yerseke. In de memorie van toellchtihg bij de eerste wijziging van de proviuoiale begroting voor 1959 delen Ged. Sta len van Zeeland mee, dat zij van plan zijn om een publikatie over het Zuid-Sloe te doen verschijnen, waar van de kosten globaal geraamd wor den on 5000, Voor net vervolg op de documentatie map Deltazaken en het voorlichtings blad hebben Ged. Staten een uitgave geraamd van respectievelijk 2000 3000. Rondom de „Duinhoeve" Rondom de duinboerderij „Duinhoe ve" te Haamstede wordt op het ogen blik een kampeerterrein aangelegd, dat in de toekomst 35 ha groot zal worden. Het stedebouwkundïg bureau Schat en Schut, dat liet uitbreidingsplan voor de gemeente Haamstede heeft ontworpen, heeft voor de aanleg van het kampeerterrein een plan gemaakt, dat tevens in het uitbreidingsplan van de gemeente past. In dit uitbreidings plan is een grote verkeersweg gepro jecteerd, die dwars door het gebied van de Duinhoeve zal lopen. Het ligt in de bedoeling dat de oude boerderij eerlang wordt gerestaureerd en zal worden ingericht als motel. Op het kampeerterrein zal een hoofdge bouw verrijzen, waarin alles zal wor den ondergebracht wat met kamperen heeft te maken. Over het gehele terrein zullen toilet- en douchegelegenheden worden geplaatst. Een handicap is echter het gemis aan een waterleiding en een elektriciteitsnet. In de bodem is échter goed drinkwa ter gevonden. Voor de verlichting wordt voorlopig propaangas gebruikt. De winkeliers van Haamstede hebben reeds een maatschap gevormd die de toekomstige kampbewoners van le vensmiddelen zal voorzien. Hen circa 20 meter lange kampwinkel wordt binnenkort reeds geopend. De kampleiding heeft een entreeprijs voor het kampeerterrein ingesteld, waarmee zij rustverstoring hoopt te gen te gaan. De tenten komen op gró te afstand van elkaar te staan en We den tezamen onderdak aan ongeveer 3000 gasten. De caravans zullen eett terrein van 1 ha ter beschikking krij gen. In de memorie van toelichting bij de eerste begrotingswijziging voor 1959 delen Ged. Staten mee, dat voor het onderhoud van de bij de provincie ln onderhoud zijnde tertiaire wegen 50.000 meer nodig zal zijn, dan aan vankelijk was geraamd. Dit bedrag kan gevonden worden door het bedrag voor het onderhoud vqn de secundaire wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen met eveneens 50.000 te verlagen. Voorts bestaat het voornemen om eén gedeelte van de weg Zuiddorpe-Koe- wacht-Hulst van een asfaltlaag t« voorzien, waarvan de kosten ge raamd worden op 30.000. Ook zal de klinkerbestrating van de weg Hoofdplaat - IJzendijke - Hoek - Ter- neuzen opgenomen en verlegd moeten worden. De kosten hiervoor worden geraamd op 20.000. Vier licht gewonden by botsing te Rilland-Bath Donderdagmorgen zijn op de rijks weg nabij Rilland-Bath twee perso nenauto's op elkaar gebotst, waarbij vier personen licht werden gewond. Ongeveer 20 auto's met bejaarden waren donderdagmorgen uit Kamper land vertrokken voor een rit naar Breda. Op de rijksweg ter hoogte van Rilland-Bath moest de auto, be stuurd door de heer C. van H., plot seling afremmen. De heer P. W., die achter hem reed, bemerkte dit te laat en ondanks zijn krachtig rem men was een botsing onvermijdelijk. Bij de botsing werden drie bejaarde dames licht aan hun benën gewend, terwijl één van de heren over pijn in zijn nek klaagde. Nadat ter plaat se de eerste hulp was verleend, kon den de bejaarden ln een andere auto- de tocht voortzetten. De kofferruimtè van de auto van de heer Van H. werd ingedeukt, terwijl de auto van de heer W. zo ernstig aan de voorzijde beschadigd werd, aat hij weggesleept moest worden. A2I0A 33 v. Ardresaan n. Curasao ALHENA 2» Wontovideo ALKES 24 V. «alre» n. Reanri© ALNATI 24 w. La» Balm»» ameland 24 li. »a!r«» n. Curasao, AMSTELKROON 82 TO m. Prt. ARSNDSKERK 22 BOO r Coylon, AxeldUk 24 v. Charl» CALTEX ARNHEM 23 200 i CALTX EINOHOVEN 3* dw. CALTX THE HAGUE 23 CARILLO 2S V. Barrlo» tl COOLHAVEN 22 to CRANIA 23 70 in. OAPHNIS 22 Parair OUIVELAND 22 to EEMDIJK 23 to Br, JAGERSFONTEIN I JASON 2S to PtO. KALINGA 24 v. I I ORANJE 130 m. I. v, Guadoloup». Santiago do Cuba. k'loostcrdijk 23 RIJNDAM 23 RIJNKERK 23 RU VS as to Sa SCHELPWIJK 3 KOSICIA 23 to Purl LAERTES 24 to Rotti LEKKERKERK 34 V LEMSTERKERK 24 IMELISKERK 23 ElO r sloterdijk 33 t» Baltlmoro. STAD ARNHEM 21 U Oent. 6TAOL LEIDEN 34 ta La» Palma* STAD SCHIEDAM 24 ta Narvik. MOLCNKERK 23 v. Chlttagonc n. MONTFERLAND 32 tt doiltoirldeo NAESS COMMANDER 23 1 NIJKBRK 32 v. Sydney n. Now Castle. OOERON 24 v. Georgetown. OLDEKERK 25 v. Sura n. Djibouti. OMMENKERK 33 V. Cadlc. V. Lissabon. 23 af» I WILLEM RUV* 33 to Balboa. WILLEMSTAD 23 V. P. OI Spola

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6