Vlissingse raad wil voor 9 ton kapitaalswerken doen uitvoeren Zeeuwse Almanak KIEKEN DOUANIER OVERMEESTERDE SMOKKELJACHT BIJ CADZAND VOOR HET EERST IN ZEELAND FEDERATIEF ZANGCONCOURS BILL MORTON UIT ARKANSAS WIL WEER NAAR WAGENINGEN SPORTZAAL COAK MIDDELBURG WERD IN GEBRUIK GENOMEN Agenda tliOVlHiVlA-Lth ill U W a Li G O li s± A 1 DUIXDJÜKDAG 25 JUiNl laua LANGDURIGE DEBATTEN IN TROPISCHE HITTE Opnieuw sloop van noodwoningen uitvoerig besproken DE BIJKANS TROPISCHE HITTE welke ook in de raadzaal van het Vlissingse stadhuis woensdagmiddag de temperatuur vrij hoog had doen stijgen, had geen afmattende uitwerking op de raadsleden. Vier uur lang is er gesproken en gedebatteerd over de lijvige agenda, welke ditmaal enige zeer belangrijke zaken voor discussie bevatte. Als voornaamste gol den daarbij wel de voorstellen tot het in principe besluiten een aantal ka pitaalswerken uit te voeren met een totaalbedrag van ruim 9 ton, wan neer nog voor 1959 een verhoogde algemene uitkering uit het gemeente fonds wordt verkregen. Deze voorstellen hadden de instemming van de gehele raad, doch over detailpunten werd nog heel wat van gedachten ge wisseld, alvorens men zich met een en ander akkoord verklaarde. Daar naast vormden de in de laatste tijd veelbesproken noodwoningen aan de Singel en Van Nispenplein opnieuw een onderwerp voor een langdurig debat. Hoewel B. en W. niet aan de verlangens van enkele raadsleden te gemoet wilden komen om zich met het noemen van een datum te binden, werd opnieuw de verzekering gegeven, dat het streven nog steeds is, dit jaar met het slopen van deze noodwoningen aan te vangen. Over de noodwoningen-kwestie waren het in eerste instantie de heren F. van Sabben (c.h.), E. G. Vader (k.v. p.) en ir. J. H. Krietemeijer (a.r.) die bezwaren maakten tegen de in het concept-antwoord aan de bewoners van het Van Nispenplein opgenomen zinsnede, dat het slopen van de nood woningen zal geschieden „zodra de woningsituatie zulks toelaat". De he ren wilden een datum horen, waarbij teruggegrepen werd naar een in een vorige vergadering door wethouder Van Popering gedane uitlating. De heer Vader kon de bezwaren van ho gere huren voor de betrokkenen, wanneer zij naar definitieve wonin gen moeten verhuizen, niet zien. Ook hón lonen zijn in de loop der jaren verhoogd in verband met huurverho gingen. Voor bijzondere gevallen zou trouwens altijd de dienst van sociale zaken kunnen helpen. De lieer Krie temeijer, die „spijkers met koppen" (Advertentie) de lucht van transpiratie in enkele minuten verdwenen Mtj. Jo Stat). Briskgrever-. Deventer, schrijft: „Ik dunde gewoon niet t meer uitgaan, want fk transpireer ontzettend ea dat i« ook voor an deren erg hinderlijk. Ik heb toen mair eens geprobeerd ef Arrid totl helpen en ja hoor,.na enkele minuten hield de transpiratie op en was do lucht ook weg," Transpiratie Is niet alleen een kwekt!» van warmte of lichamelijke Inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding, spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of -•. arm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktlef door l'ranstop, dubbel zacht door lanolfne. Arrid verdwijnt onmid dellijk ln de huidwég transpiratio, wég iichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder allo omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50. vulling f 2.- wilde zien, vond dat het commentaar van de adressanten op het antwooi-d alleen zou kunnen zijn: „We worden weer met 'n kluit je in het riet gestuurd". Dit raadslid vond, dat de woningsituatie in Vlis- slngen thans wel zo is, dat de nood woningen nog dit jaar gesloopt kun nen-worden. Wethouder C. J. Gillis sen Verschage die wegens afwe zigheid van wethouder Van Popering deze middag de niet gemakkelijke taak had de zaken van openbare werken te behandelen ging uitvoe rig op de gemaakte opmerkingen in. Opmerkingen welke hij evenmin als trouwens burgemeester Kolff niet kon onderschrijven. De leegkomende noodwoningen worden niet meer verhuurd, doch het was volgens hem niet moge lijk de datum aan te geven, waar op alle woningen ontruimd zul len zijn. „B. en W. willen echter graag toezeggen, dat de noodwo ningen zo snel mogelijk gesloopt znllen worden" aldus de wethou- der. Burgemeester Kolff preci seerde dit nog nader met de ver klaring: „Dit jaar, zo enigszins mogelijk". De wethouder verklaarde nog dat men de noodwoningen zó wil afbre ken, dat zij nog voor andere doelein den dienstbaar kunnen zijn. Zo heeft bijv. een sportvereniging hiervoor belangstelling als clublokaal. Dit kan evengoed, wanneer de woningen vak kundig worden gesloopt cn voorlopig worden opgeborgen, zo repliceerden enkele raadsleden. De heer C. Jansen (v.v.d.) sugge reerde dat een bespreking tussen de wethouder, de woningdienst en de besturen van de woningbouwvereni gingen. zeker een oplossing zal bren gen om de betrokkenen snel aan een andere woning te helpen. Een sug gestie die door de heer D. Romijn (p.v.d.a.) werd .onderschreven. Met verwijzing naar de moeilijkheden bij de ontruiming van de 21 noodwonin gen aan de Paul Krugerstraat vroeg dit raadslid echter toewijzing van andere woningen thans zo nodig een dwingende vorm te geven. Er zijn bij het door hem genoemde geval name lijk mensen geweest, die vier of vijf toegewezen woningen om allerlei re- VAN TOT WATER Ook in Zeeland ondervindt; men hier en dnar zo langzamerhand vanzelf sprekend enige overlast van de voortdurende droogte. Zo kwamen de landbouwers rond Sirjansland, wier. bedrijven nog niet op de waterleiding zijn aangesloten, zonder drinkwater te zitten. In vroegere Jaren gaf dit bijna onoverkomelijke moeilijkheden, maar in deze, zo warme dagen kun nen de Sirjanslandse landbouwers terecht bij de smederij in het dorp, waar men zijn watertanks kan laten vulcn. En reken maar, dat er een gretig en dankbaar gebruik van wordt gemaakt! LEEUWERIK Gistermorgen hebben wij dit dagblad om het eens even heel eerlijk te zeggen een klein ogenblik naar de traditionele Mookerhei gewenst en dat was eigenlijk héél onredelijk. Want. juist dank zij dit ddtjblgd, dat ons van tijd tot tijd in de avohdüren laat werken, waren wij gistermorgen - in alle vrijheid - in de gelegenheid die leeuwerik jubelend te zien opstij gen boven dat witte pupaverveld, er- gene op Walcheren, onder Koudeker- ke. Maar de zon scheen zo uitdagend, de zomerse rust tussen de tarwe- en aardappelvelden was zó volkomen, dat het ons moeite kostte om te ge hoorzamen aan de roepstem van de plicht, die ons om twee uur in de middag weer opeiste. Daarom kivam die. Mookerhei-gedachte even bij ons op. maar de leeuwerik zongdat som bere gepeins er gelukkig ogenblikke lijk radicaal iceer uit- - dat kleine vogeltje was in staat óm ons vol ledig bij het ogenblik, te bepalen m de 'gedachte aan schrijfbureaus, tele foons, nog te plegen vraaggesprek ken en te schrijven artikelen weg te vagen. Er v-aren alleen nog de zo mer, het horen, het pupaverveld en die leeuwerik, luidkeels kwinkelerend in de zonüoorstoofde lucht. En om twee uur. toen de plicht weer riep, kwam dat beeld nog even terug. Gelukkig maar, want nu is dit hoekje voor vandaag tenminste iveer gevuld. Dank zij die leeuwerik TEGENVALLER Nóg een bericht uit Sirjansland, maar dan een waarin melding wordt gemaakt van een tegenvaller. Want over de stand der gewassen in het ingepolderde Dijkvmtcr kon onze correspondent niet opgewekt zijn. In tegenstelling met het vorig jaar, toen de stand prima was, is het nu vooral met de gerst maar somber gesteld en ook de enkele percelen bieten „staan er' 'minimaal bij". MEElt BREIPRIJZEN Onlangs konden wij in deze ru briek melding maken van een in Zeeland gewonnen brciprijs, maar nu blijkt ons, dat er meer geluk kigen zijn. Zo won ook de 7-jarige Suus Hubregtse uit Driewegen een prijs van vijftig gulden in de wed strijd vfm' het internationale wol- secretariaat en wel niet het breien vati, een daSv Wat' Lehie Groenleer uit Colijrisplaat gebreid heeft, we ten. wij niet. maar inieder geval wón zij voor haar school de ,7bi prijs" van vijftig gulden. En maar afpachten welke school de fllmprojectör zal winnen, die on der de* scholen met winnaressen verloot zal worden BIJZONDERE FEESTDAG Een bijzondere feestdag was het on langs voor een aantal kinderen van de verpleeginrichting „Ipenoorrl" in Serooskerko. Voor velen was liet; na melijk de eerste maal, dat zij een bustocht rond Walcheren kondon maken en dat werd een belevenis van de eerste orde. Vooral hel be zoek aan een speeltuin, waar het „ezeltje rijden" beoefend kon Mor den, werd een hoogtepunt en ook de verstrekte traktaties vielen in de smaak. Era en ander'was mogelijk dank zij de activiteiten van „Sport Steunt Zonneveld". MOOI SUCCES Op een internationale postzegelten- toonstclllng te Hamburg zijn in de jeugdafdelingen inzendingen be kroond van drie Terncuzenso jon gens. Het waren die van Leo Hamelink, 'Maarten Penne en Frans Romeijn- sen, die voor hun postzegels elk een prijs kregen. denen weigerden. Hij vreesde anders ook voor de ontruiming van de nood woningen aan Singel en Van Nispen plein „een vervolgverhaal zonder eind". Kapitaalswerken Bij het voorstel tot het in principe instemmen met de financiering en uitvoering van een aantal kapitaals werken ten laste van de begroting '58, leverde de heer H. van Rooijen (p.v.d.a.) nog een ernstig pleidooi om de restauratie van de St. Jacobs- toren alsnog op de lijst van uit te voeren objecten toe te voegen. Hij wilde daaraan prioriteit geven boven de restauratie van de Gevangento ren. Zoals echter van de zijde van B. en W. werd uiteengezet, dient de Gevan gentoren om financiële en bouwkun dige redenen voorrang te hebben. Hiervoor wordt ook een zeer belang rijke subsidie 90 van Monumen tenzorg verkregen. De voorstellen tot vernieuwing van straatverlichting, verkeersverbe- tering, vernieuwing van de aula op de begraafplaats e.d. werden vrijwel zonder discussie aanvaard. Langdurig werd nog gesproken over het voorstel tot uitbreiding van de arage voor de reinigingsdienst, erschillende raadsleden, met name de heren P. Bikker (c.h.), E. G. Va der (k.v.p.), E. T. Oosterhuis (v.v. d.) en J. J. Kempe (p.v.d,a.) vroegen zich af of er niet beter een nieuwe garage gebouwd kon worden, meer centraal gelegen in het nieuwe Vlis singen, waarbij de omgeving van de composteringsinrichting werd 'ge noemd. Aangedrongen werd om nog eens rapport van ae E.V.O. hierover te vragen. Zowel wethouder C. J. Gillissen Verschage als zijn collega W. Poppe verklaarde echter dat dit veel duurder zou zijn. Terwijl men nü met f 125.000 een uitbreiding kan creeëren, waarmee men 10 a 15 jaar vooruit kan, zou een nieuwe garage, met een capaciteit toereikend voor eenzelfde periode, 4 a 5 ton kosten. Bovendien, denkt men ook voor de toekomst aan een zekere decentra lisatie. De dienst welke bijv. in Sou burg goed functioneert, zou na grens wijziging wellicht zo kunnen blijven. Tenslotte ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. Meerkosten Bij het voorstel van B. en W. om aan de kerkvoogdij der herv. gemeente een bijdrage te geven in dc meerkosten van herbouw van het kerkekantoor aan de Branderijstraat, omdat men dit kantoor op verzoek van het ge meentebestuur los van dc kerk bouwt, kwam uit de vergadering o.m. bij monde van de heren Joustra en Vader, spontaan het voorstel om niet f 10.000, maar het gehele bedrag van de meer kosten. f 13.950. voor rekening van de gemeente te nemen. Een voorstel dat B. en W. gaarne overnamen. Het gebouwencomplex van het voor malige Gasthuis aan de Hellebai-dier- straat en Bellamypark werd van het Gasthuisbestuür overgenomen, doch de heer Vader (k.v.p.) stelde al bij voorbaat, dat zijn fractie haar stem niet zou geven aan een uitbreiding van het internaat van de zeevaart school in dit gebouw, zoals in het voorstel als mógelijkheid werd aan gegeven. Dit vanwege de grote te korten welke dit internaat thans reeds heeft en temeer omdat er van particuliere zijde plannen worden gemaakt voor de bouw van 'n nieuw internaat. Bij een voorstel tot het verlenen van garantie voor rente cn aflos sing van door de Bouwfonds Ned. Gemeenten te verstrekken geldle ningen aan bouwspaarders, verhief de heer C. Jansen (v.v.d.) nog zijn stem tegen de zware voorwaarden voor het bouwfonds gesteld. Z.i. wil len alle hypotheekbanken tegen gun stiger voorwaarden lenen, wanneer- de gonieent;e garant is. Spr. had be zwaren tegen do rente en wilde dat herziening van de rente na 5 jaar i.p.v. 10 jaar zou kunnen geschieden en tot het peil van de dan geldende gemiddelde rente. Toegezegd werd dat hierover met het bouwfonds nog zal worden overlegd. Het voorstel om de aannemer A. C. Advertentie Speeltuin: geknipt om te (ook in kleur) Haeck een vergoeding van ruim f 4000 toe (e kennen omdat deze de bouw beëindigt van een drietal wo ningen, waarvoor vergunning werd verleend toen het basis-sanerings- filan nog niet bekend was, en anders ater zonden moeten worden ontei gend, ontlokte ir. Krietemeijer de vraag, of er nog meer van dergelij ke gevallen te venvachten zijn. Weth. Gillissen Verschage moest hierop het antwoord schuldig blij ven, doch moest erkennen, dat dit eerst definitief kan worden voorko men wanneer het plan er is. Maat regelen ter voorkoming zijn in voor bereiding, kreeg dc lieer Kempe te horen. Burgemeester Kolff zei dat liet de aangewezen weg is, te trach ten een en under zo vlug mogelijk in de raad te brengen. ren o.m. aanwezig de inmiddels ge waarschuwde ambulante groep van de I. en A. en de rijkspolitie, die de smokkelaar, een zekere De H. uit Heist arresteerde. Het smokkeljacht werd aan de ketting gelegd. Een gro te hoeveelheid boter werd in beslag genomen. Verschillende badgasten en inwoners van Cadzand waren getui ge van de aankomst van het smok- kelschip. Men dacht dat het scheepje in nood verkeerde... Een douanier van de post Oost- burg, die gisteravond in zijn eentje aan het patrouilleren was, ontdekte aan het strand van Cadzand ter hoogte van de Zwarte Polder een jachtje voor de lenst. Het bleek, dat vier smokkelaars bezig waren met het inladen van boter. De doua nier bedacht zich geen moment: hij ging op het jacht af en klom aan boord. Zijn komst bracht onder de smokkelaars een grote schrik teweeg. Drie smokkelaars wisten in de duisternis te ont komen, maar de vierde werd door de douanier gedwongen met hem aan boord te blijven. Inmiddels hadden ook anderen van het strand af het jachtje ontdekt en denkende dat het scheepje in nood verkeerde, waarschuwden zij de bur gemeester, die weer de reddings maatschappij waarschuwde, maar de reddingsboot kon niet uitvaren, om dat deze voor reparatie ln Breskens ligt. Voor de douanier was het intus sen ook niet gemakkelijk aan boord. Met de smokkelaar, die zeer halstar- rig was, kon hij weinig uitrichten en zo dobberde het smokkeljachtje een beetje van de kust om tenslotte ver zeild te raken bij de ingang van het vroegere zeehaventje, waar het op een zandbank liep. Een bemanningslid van de reddings boot bracht een lijn uit, waardoor het jachtje aan land kon worden getrok ken. Bij aankomst van de boot wa- OP 4 JULI TE ZIERIKZEE Veertig koren nemen deel Zaterdag 4 Juli a.s. zal zoals ge meld voor het eerst in Zeeland een zangconcours worden gehouden, waarvoor deelname open staat voor alle Zeeuwse zangkoren. Gezien het groot aantal zangkoren In Zeeland, moet de deelname aan dit eerste federatieve zangfestijn, nog niet, groot genoeg worden genoemd. Een 14-tal Zeeuwse horen zal in Zuidzande zijn hoogste lied .doeii hó ren. Ondanks deze te geringe deelname, kan de organisatie van dit concours een eerste stap worden genoemd in de richting van een goede samenwer king tussen de verschillende Zeeuwse koren. Voorheen werden in Zeeland zang wedstrijden georganiseerd door de Zeeuwse Zangersbond „Zang Ver edelt" en door de afdeling Zeeland van de Christelijke Bond van Zang en Oratoriaverenigingen in Neder land, doch aan deze concoursen kon den alleen die verenigingen deelne men, die zich bij de betreffende or ganisatie aansloten. Verder bestaan dan nog in Nederland de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriaverenigingen; de Bond van Arbeiders-Zangverenigingen en het Koninklijk Nederlands Zangersver bond, van welke 3 organisaties ook enkele Zeeuwse koren lid zijn. De Zeeuwse vertegenwoordigers van alle genoehide organisaties hebben in 1958 een vorm van samenwerking ge vonden, door het oprichten van een overkoepelend orgaan, te weten het district Zeeland van de Nederlandse Federatie van Zangersbonden en het districtsbestuur besloot om in 1959 voor dc eerste keer een Zeeuws Fede ratief zangconcours te houden. Aan dit concours kan dus elke Zeeuwse zangvereniging, ongeacht of die bij een of andere organisatie is aangeslo ten, deelnemen. De daadwerkelijke organisatie van het concours 1959 werd in handen ge legd van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt", terwijl als gast vrouw zal optreden het Dameskoor „Juliana" te Zuidzande. Een ander experiment wat op dit con cours zal worden beproefd, is het feit dat, in afwijking van de oude ge woonte om dergelijke feesten op een weide te houden, het aanstaande concours zal worden gehouden in de vaste muziektent op het Dorpsplein te Zuidzande. Door de welwillende medewerking van verschillende in stanties en de busonderneming S.B. M., is het mogelijk geworden om het Dorpsplein gedurende de tijd van het concours af te sluiten én het verkeer om te leggen. William (Bill) Morton uit Helena in Arkansas is een 20-jarige Ame rikaanse jongen, die momenteel werkzaam is op het gemengd be drijf van mevrouw M. A. Baerends-Van Aken in VVestervoort. Bill, die reeds enkele maan den in Nederland Is, studeert in Amerika aan de universiteit van Arkansas, maar is in het Under van het in ternationale program ma voor de uitwisse ling van plattelands- jongoren in Nederland terechtgekomen, even als zijn landgenote, de 20-jarige Willette Lupo uit Onega in de staat Georgia. Twee Nederlandse meisjes vertrokken naar Amerika, mej. M. A. Oelu uit Lewedorp ïii niej. A. Stehouwer uit Hendrik Ido Am bacht. Bill en Willette zijn nu aan. hun tweede bedrijf bezig. Na Wes tervoort gaat Bill nog naar Beers, Jelsum en Nagele. Willette komt ook nog in Zeeland, in Rilland-Bath namelijk. Bill had in Amerika al eerder contact gehad met Nederlanders. In Fa.vetteville is hij namelijk voor zijn ver blijf in Nederland op geleid door een oud- Nederlander en oud- Zeeuw, dr. Marinus Kik uit Zierikzee, die tlians als professor voor land bouwkundig onderzoek aan de universiteit van Arkansas verbonden is. Deze oud-Zeeuw gaf Bill les in de Neder landse taal. Deze les sen heeft hij ln Neder land niet verwaarloosd, want hij koestert de hartewens nu zijn ver dere studies in Ameri ka naar Nederland te rug te keren om in Wageningcn zijn tuin bouwkundig onderzoe kingswerk voort te kunnen zetten en, als het kan, te promoveren. Willette, thans op het veebedrijf van het echt paar G. van Zijtveld- Van den Broek in Bar- neveld werkzaam, heeft in Amerika nog een jaar „business educa tion" aan het Georgia State College for Wo men voor de boeg. Het bovnlt hen anders best in Nederland. Bill (rot' hier in de land bouw en veeteelt moer mechanisatie aan dun hij hud verwacht en hij intlt, dut het met de klompen en de molens hard meevalt. Willette heeft nogal wat aan tc merken op het Neder landse klimaat, mnar ze is vol lof over de in richting van de Hol landse keuken. „Britannia" Vlissingen bouwt nieuw hotel Met 35 kamers Naar wij vernemen hebben commis sarissen en directie van „Britannia" te Vlissingen thans plannen gereed voor de herbouw van het hotel, bij het huidige restaurant. De plannen omvatten de bouw van een hotel, dat 35 kamers zal tellen en voorts enige wijziging van het reeds bestaande restaurant- Voor de financiering kon een bevre digende regeling getroffen worden. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk tot aanbesteding over te gaan, aangezien het hotel in mei I960 gereed moet zijn. Wel znllen de plannen nog de goed keuring behoeven van de Vlissingse gemeenteraad, aangezien de gemeen te Vlissingen de grootste aandeel houdster in do N.V. Britannia is. Chr. plattelandsvrouwen in Zeeland in Goes bijeen Terwijl in „de Prins van Oranje" de zomerjaarvergadering werd gehou den van de Zeeuwse C.B.T3,, kwa men de Zeeuwse Christelijke Platte landsvrouwen in zaal „Krijger" te Goes bijeen onder leiding van me vrouw P. C. op 't Hof Frederiksen. Na een principieel openingswoord door de presidente bracht de secreta resse, mevrouw M. de Jager-Aar- noutse, haar jaarverslag uit. Daar uit bleek o.m.. dat de bond een goed verenigingsjaar heeft gehad. Uit het jaarverslag van de penningmeeste- resse bleèk, dat de kas sloot met een batig saldo. Vervolgens richtte de presidente, mevrouw Op 't Hof, zich tot mej. S. de Regt, die meer dan 10 jaar met het secretariaat van de bond was belast. Zij bracht de schei dende secretaresse dank voor het geen zij in die periode voor de Zeeuwse Christelijke Plattelands vrouwen heeft gedaan. Nadat het zangkoor Zuid-Beveland was opge treden, verkreeg mevrouw dr. Pirêi- ra de Olivèra het woord, die een cau serie hield over het onderwerp: „Op groeiende jeugd en verschillende daarmee samenhangende proble men". Alvorens de vergadering om 12 uur werd geschorst, zong het zangkoor nog enkele liederen. EERSTE FASE UITBREIDING KLAAR Spoedig begin van bouw complex aan Zuidsingel Woensdagmiddag is het nieuwe sport gebouw van de Generaal-Majoor Borghuijskazerne nan het Molenwa ter te Middelburg overgedragen aan de commandant van de le COAK. Met de Ingebruikneming van deze fraaie sportzaal is de eerste fase In de uitbreiding van de Middelburgse kazerne voltooid. De volgende werkzaamheden be treffen do bouw van het nieuwe Ir. H. Oliemans te Goes overleden Na een ziekbed van twee maanden is in Goes overleden ir. H. Oliemans, in leven leraar wiskunde aan het Goese Lyceum. Hij bereikte de leeftijd van 55 jaar. Ir. Oliemans werd in 1904 in Delft geboren. Hij doorliep de h. b.s.-afdellng b, waarna hij zich als student liet Inschrijven aan de Technische Hogeschool in zijn woon plaats. Na beëindiging van zijn stu die was ir. Oliemans enkele jaren in het bedrijfsleven werkzaam. Zijn belangstelling ging evenwel meer uit naar het onderwijs, zodat hij leraar werd. Ongeveer 25 jaar geleden kwam de thans overledene naar Goes. Op het Goese Lyceum was hij een zeer geziene figuur; niet alleen bij zijn collega's, maar vooral ook bij zijn leerlingen. Landelijk aannemers congres in 1960 in Zeeland Het jaarlijkse congres van do Neder landse Aannemers-Patroonsbond zal in het voorjaar van 1960 te Middel burg-Vlissingen worden gehouden. Examen kleuterleidster in Middelburg Aan de gemeentelijke opleidings school voor kleuterleidsters te Mid delburg slaagden do dames M. A. van Meenen te Breskens, J. P. Naderhand te Bruinisse, J. J. Reljnhoudt Middelburgs M. P. Toorenaar to Kloe- tinge, C. T. v. d. Vijver te Aarden burg, J. Willemsen te Goes en G. J. B. van Zee te Goes. Geen der kandidaten werd afgewe zen. De examens voor de A-akte zijn thans geëindigd. Universitair examen De heer P. J. Seip te Goes slaagde cum laude voor het kandidaatsexa men scheikundig ingenieur. complex aau de Zuidsingcl, waarvoor het rijk de grond van de gemeente heeft overgenomen. Zoals bekend zijn hiervoor enkele huizen op de Zuidsin gel afgebroken. Naar verwacht mag worden zal do bouw van dit nieuwe kazernecomplex spoedig beginnen nu de genie vrijwel gereed is gekomen met de plannen. De overdracht van de sporthal ge schiedde op het plateau vóór dit nieu we gebouw. Deze plechtigheid werd onder meer bijgewoond door de kolo nel J. Brouwer, de inspecteur der mi litaire administratie, en de kolonel W. F. K. Engelbrecht, de comman dant van het le Genie-Commande- ment. Nadat het gebouw door de majoor A. A. Lind. eerst nanwezend Ingenieur der Genie te Bergen op Zoom, ter be schikking was gesteld van de garni zoenscommandant van Middelburg, de luitenant-kolonel Y. Meeter, droeg deze de sportzaal op zijn beurt over in gebruik aan de commandant van de le COAK, luitenant-kolonel J. Potteboom. Nadat de luitenant-kolonel Potte boom een dankwoord gericht had tot allen, die aan de totstandko ming van dit fraaie bouwwerk meegewerkt hebben, liet de drum band van de le COAK een feest- mars horen. Hierna werd het ge bouw door cle aanwezigen bezich tigd. Leerlingen van de le COAK voerden ter Inwijding van de ruime zaal en kele oefeningen op de lange mat uit en speelden tot besluit een volleybal wedstrijd. Voor de militairen was de ingebruikneming een belangrijk feit, daar zij tot nu toe gebruik moesten maken van sportzalen onder ande re van de vereniging Kinderzorg die een flink eind uit de buurt van de kazerne liggen. VANDAAG Middelburg Electro: „High Noon", 19 en 21.15 uur, 14 Jnar; Zaultjo „De Zand lopers". Vismarkt. Expositie van schil derijen R. Kimpe, 14.30—17.30 uur en van 20—21 uur; Burgerzaal stadhu's Concert Amadeus strijkkwartet, 19.30 Vlissingen - Aihurnbra: „Als het Jong» koren rijpt". 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor: „Wilde Jeugd". 20 uur, alle leef tijden; Kievit- Vergadering duivenhou- dersvereuiging, 20 uur. Goes Grand: „The wrong man", 20 v 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2