THOOLSE WATERLEIDING KAN „WERK" MAAR NET BIJBENEN WALCHEREN DE R.-K. „MARIUSSCH00L" IN GOES OFFICIEEL GEOPEND MARKTBERICHTEN NIEUWE VUILNISAUTO EN EEN BRANDSPUIT VOOR OOSTBURG PONDERDAG 25 JUNI 1959 PRQV I H V I ALb) ZEEUWSE O O U RANT 7 RAADSLEDEN OP EXCURSIE Vooral 's avonds moeilijke uurtjes voor het bedrijf Reeds enkele dagen werken de pom pen in het waterwingebied van de N.V. Waterleiding Mij. Tholen te Halsteren in Noord-Brabant op volle toeren om Tholen van voldoende wa ter te voorzien, hetgeen overigens niet zonder moeilijkheden gepaard gaat. De laatste dagen wordt ge werkt op maximum-capaciteit: maan dag j.l. boekte men voor het bedrijf zelfs een recordverbruik van 3850 kubieke meter water. Een dagproduktïe van 8400 tot 3600 kubieke meter is de laatste tijd nor maal. Deze feiten deelde de direc teur van bet bedrijf, de heer J. F. J. van der Peijl, woensdagmiddag mee aan raadsleden van een S-tal ge meenten van het eiland Tholen, die een bezoek brachten aan het water wingebied. Het doel van deze excursie was om de raadsleden, die van Sl.-Maartens- dijk, Scherpenisse en Stavenisse kwamen, een indruk te geven van de werkzaamheden van de maatschap pij. Onder de bezoekers waren ver der de burgemeester van St.-Maar- tensdijk en Scherpenisse, de heer D. C. Bouvvense en die van Stavenisse, de heer A. Sluijmers, alsmede de voorzitter van de raad van beheer van de N.V., mr. A. J. van der Hoe ven, burgemeester van Tholen. Tijdens deze rondleiding kregen de raadsleden tevens een indmk van de moeilijkheden waarmee men vooral in deze langdurige droogteperiode heeft te kam pen. Het waterverbruik is dan ook reusachtig gestegen. Vooral 's avonds komen de moeilijke uur tjes. Na een warme dag worden o.a. de tuinen besproeid, het ver- ZOUTELANDE Reis van ouden van dagen Drieënveertig ouden van dagen uit Zoutelande hebben hun jaarlijkse autobusrit gemaakt. Na eerst een ge deelte van Walcheren te hebben be zocht, reden zij naar Tilburg, waar het Dierenpark werd bezocht. Des avonds keerde de groep, voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging „EiUctor ct Emergo", in Zoutelande terug. Namens de ouden van dagen sprak de heer J. van Keulen harte lijke woord tot allen die deze tocht in elkaar hebben gezet. Voor hun ver trek waren de dames en heren toege sproken door burgemeester J. de Pree. Natuurwandeling Vrijdagavond half acht wordt er na mens de Evenementencommissie van V.V.V. te Zoutelande voor liefhebbers onder de badgasten en inwoners een natuurwandeling georganiseerd. Dè bedoeling hiervan is de deelne mers nader in contact te brengen met het prachtige natuurschoon, waaraan Zoutelande zo rijk is. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: L. v. <1. Ent—Lagendijk, d. P. J. A- Snoep—van Dijk, z. A. de Ridder—Ap pel d. M Nobels—Kas, z. I. N. C. Kloet- Saiiderse, z. A. Schrieraer—Boonstra z. A. O. Rietveld—Beek z. M. S. Geilman—Sim» pelaar d. H. Slabbekoom—Luteijn d. M. E. Luijkde Vliegere, e. M. C. Nijsse—Vreeke z. P. P. van GeersdaeleBroecjcaert z. P. F. de Bruijn—Akkerman z. J. Dirkse—v. d. Berg d. M.- E. N. Stokman—Louws z. H. M. J. Box—Walder z. O. J. du Pon- Boom d. Ondertrouwd: I. Koolwijk 25 j. en J. A. Valkier 18 J. R. L. Hintzen 80 J. en L, F. C. Kolff 2!) j. J. M. Huisman 20 j. en J. de Jonge 20 J. Getrouwd: J. A. de Groot 27 j. en C. M. van Bers 27 j. E. M. Conway 31 J. en J. Vogel 22 j. C. Dellebeke 66 J. en C. C. Daamen 52 j. J. Lere 22 j. en M. Boste- lanr 28 j. II. Blaauw 20 j. en C. A. G. van Eenonnnnm 21 j. R. Mink 23 J. en C. J. Burghout 22 j. D. B. Kort 20 j. Cu G. S. Tabak 20 j. Overleden: C. M. Wouters 62 J., c.v. L. P. Inkman. Wedvluchten Op zaterdag 20 Juni nam de postduiven- houdersverenlging uit Souburg deel aan een wedvlucht van uit Chateauroux. Af stand 530 km. De uitslag was: 1 A. v. cl. Weele; 2 en 10 J. Witte; 3 4 en 7 A C. van Beehen Zn S L. van Wallenburg; 0 L. Jansen; 8 J. Spruyt; 9 J. J. Sponse- lee. Aankomst eerste duif 15.01.37 uur. Op .zóndag 21 juni werd gevlogen van uit St. Denls. Afstand 295 km. De heer C. Meiilmeester wist met 6 duiven beslag le leggen op de 1ste, 2de 3de, 6e en 14e prijs. De verdere uitslag was: 4 F. Bor- remans; 5 L. van' Wallenburg; 7 J. Jas- perse; u J. P. van der Wart; 9 L. Raat: 10 J. Bouwman. Aankomst eerste duif 11.47.00 uur. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 23 juni: Mo- desta van Archangel; Karesuando van Gent; Gruno van Londen; Otto Blumen- feld van Antwerpen; Admiraal Nelson van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 23 juni: Gru no naar Middelburg; Karesuando naar Narvik; Nyenstein naar Wicklaw; Kyle of Lochalsti naar Nemours; Modesta naar Alexandria; 24 Juni: Admiraal Nelson naar Dublin: Otto Blumenfeld naar Em- den: Wsetersingel naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 23 ju J: Van Brakel van Oostende-Gent; Stad Arnhem van Narvlk-Gent. Benne- kom vSn Amsterdam: John V van Rot terdam: 24 juni: Escaut van Rotterdam, Angeja van Rotterdam-Zeebrugge; Haar lem van Rotterdam: Prins Willem 5 van Londen: Zaanborg van Colchester; Mado 2 van Londen-Gent; Hoogland van Leith; Annenkerk van Mombasa; Hera van Hamburg; Repeto van Telgnemouth. bruik stijgt met sprongen, waar door de pompen het niet kunnen bijwerken. Dan moet de ln „rus tige uurtjes" gekweekte voorraad water aangesproken worden. Reserves Deze voorraad bestaat uit een reser voir in de watertoren te Scheipenisse met oen inhoud van 350 kubieke me ter. Als extra reserve is naast de toren een kelder gebouwd met een inhoud van 430 kubieke meter wa ter. De kelder, die in het afgelopen jaar gereed kwam bewijst in deze voor de waterleidingmaatschappij „topdagen" zeer belangrijke diens ten. Gelukkig volgt voor het bedrijf op de „waterrijke* avond een rustige nacht, zodat de voorraad weer aan gevuld kan worden. Voor Tholen wordt per jaar ongeveer 900.000 ku bieke meter water uit de grond ge pompt. Naast al deze cijfers gaf de direc teur zijn gasten een uitvoerige expli catie over de werkmethode van een waterleidingmaatschappij. Hoewel het bedrijf de laatste jaren belangrijk is uitgebreid, wordt thans nog steeds gewerkt aan een verdere opvoering van de capaciteit. Zo wordt thans het buizenstelsel van het wa terwingebied in Noord-Brabant naar de watertoren te Scherpenisse ver nieuwd. De ijzeren buizen niet een Turnfeest m Honltnisse voor Het actieve bestuur van het Koningin Wilhelminafonds, afd, Hontenisse, heeft de koninklijke katholieke turn kring „De Verbroedering" uit Ruis broek (bij Brussel) bereid gevonden in Kloosterzande een groot turnfeest te organiseren, waarvan de baten ten goede komen aan de kankerbestrij ding. Men is in deze streken op dit gebied niet zoveel gewoon en men zal kun nen genieten van spectaculair werk van deze uitstekende groep turners die in hun afdeling kampioen van België zijn geworden kort geleden in Oostende. Uiteraard verwacht men een grote belangstelling en daar is alle reden voor. doorsnee van 200 mm worden thans vervangen door eterniet buizen van 300 mm. Hierdoor heeft aarding van bijvoorbeeld een radio op de waterlei- ding, geen waarde meer. Met het leggen van deze buizen is men thans tot de bruggen over dc Eendracht ge vorderd. Van al deze uitbreidingen, vernieu wingen en verbeteringen van het be drijf profiteert de gemeente Halste ren mee. Hoewel Halsteren geen aandeelhoud ster is, wordt de gemeente wel ver tegenwoordigd in de raad van be heer. Aanstaande vrijdag zullen de raads leden uit de andere Thoolse gemeen ten een bezoek brengen aan het wa terwingebied. MIDDELBURG Verbetering hoofdvelden sportveld Nadorst Nieuwe drainering op groier diepte Voor de verbetering van de twee hoofdvelden van hét ondc sportvel dencomplex aan de Nadorst re Mid delburg verzoeken B. en W. de raad een krediet van rond 16.000 beschik baar te stellen. Reeds goruime tijd bezorgden deze twee velden de com missie van beheer en toezicht veel hoofdbrekens. De velden zijn in de twintiger jaren aangelegd met bag ger uit de vesten, een grondsoort, die hiervoor totaal ongeschikt is. De nadelige gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven. De doorlaatbaarheid van de grond is minimaal en de des tijds aangelegde drainage is thans volkomen versleten. De Nederlandse Heidemij., die op verzoek van de com missie een onderzoek ingesteld heeft, bracht tevens een advies uit. Volgens dit advies zal een nieuwe drainage op aanzienlijk groter diepte aangelegd moeten worden, terwijl voorts de vette bovenlaag met zand verschraald moet worden. De kosten bedragen hiervoor ƒ6639 per veld. Met extra besproeiingskosten komt dit op een totaal van 14.278. Tijdens het onderzoek van de Heide mij. is tevens gebleken, dat ook de bovenlaag van de nieuwe velden te vet is. Ook deze laag dient nodig met zand verschraald te worden. Er is geadviseerd nog dit jaar met deze verschraling te beginnen en de be handeling de eerstkomende jaren te herhalen. Voor dit jaar zal 50 kubie ke meter zand moeten worden ver strooid, waarvan de kosten geraamd worden op 1500. De verbetering van de nieuwe velden wensen B. en W. te beschouwen als extra onderhoud. De kosten hiervan kunnen ten laste van de exploitatie van het jaar van uit voering worden gebracht. Trainings-dualmeet van Dynamo en AV '56 ledereen kan deelnemen Zaterdag a.A organiseert de atletiek- vriendenkring Dynamo te Middelburg een openbare trainingswedstrijd, waaraan elke jongen of elk meisje in de voor zijn of haar geldendo klas zal kannen deelnemen, ongeacht ol' men wel oi' geen Hd is van een vereniging. Dynamo heeft tot deze trainings- dualmeet besloten om te trachten de Zeeuwse atletiek wat meer leven in te blazen. De Middelburgse atleten heb ben de medewerking ontvangen van het Goese „A.V. '56". Naast de niet- verenigingsleden zullen van de beide organiserende verenigingen op elk van de 18 nummers twee atleten uit komen. Bij voldoende deelneming zal Dynamo aantrekkelijke prijzen be schikbaar stellen voor de le en 2e aankomende. Voor de deelnemers, die buiten verenigingsverband ingeschre ven hebben en kans zien om een club record ran Dynamo te overtreffen, wordt éen extra prijs beschikbaar ge steld. De klasse-Indeling is als volgt: meis jes groep I (C> 12 tot 14 jaar, groep 11 (B) 15 tot 18 jaar, jongens groep I 12 tot 15 jaar en groep II 16 tot 18 jaar, heren en dames 19 jaar en ouder. Vóór en tijdens de wedstrijd kan ingeschreven worden, terwijl de aanvang gesteld is op 3 uur. Directeur-leider „Achilles" door drumband gehuldigd De signaalafdeling van Achilles" te Middelburg rukte woensdagavond on der leiding van de tamboer-maitre, Hans Florusse, uit om de directeur- leider van de gymnastiekvereniging te huldigen. De neer en mevrouw Bal waren namelijk 45 jaar getrouwd. Tussen de huldigingsmarsen door bo den twee adspirantjes het jubilerende echtpaar een mand met fruit aan. Examen De heer Adr. Dellebeke te Rltthem slaagde te Rotterdam voor het exa men variayerzeltering van de Stich ting Examens Assurantiebedrijf. Voor liet examen Gemeenteadmini stratie Deel I slaagde de lieer W. Meulmeester te Zoutelande, Besprekingen over herstel kademuur Vlissingen vorderen In de woensdagmiddag gehouden vergadering van de raad van Vlis singen werd nog tot leraar aan de gemeentelijke u.t.s. benoemd de heer N. L. Brandes. Voorts kwamen en kele grondaankopen tot stand en het verbinden van een cursus radarwaar nemers aan de zeevaartschool werd nodig geoordeeld. Een adres van bewoners van de Van der Manderestraat over verontreini ging van die straat en hinder, ver oorzaakt door een daar gevestigde groenten- en fruithal, werd ter af doening in handen van B. en W. ge steld. De aan de ontheffing te ver binden voorwaarden zullen, zo ver klaarde de burgemeester op een des betreffende waag, o.m. bestaan in het beperken van de in te nemen oppervlakte. Bij de rondvraag werd o.m. nog geïnformeerd naar het afbreken van de houten bungalow aan de Van Dls- hoeekstraat. Dit zal nu eind van deze maand moeten geschieden. De nieuwe eigenaar, die dit gebouw naar Veere wilde overplaatsen, moest wachten op een goedkeuring van G.S. Over de plannen voor de openbare kleuterschool in de oude stad werd vernomen, dat gewacht wordt op een bespreking met de inspectrice. Over het herstel van de kademuur in de buitenhaven, zijn besprekingen tus sen de Haven van Vlissingen en de Rijkswaterstaat gaande, zo verklaar de burgemeester Kolff desgevraagd. De laatste tijd zijn wel enige vorde ringen in deze besprekingen te be speuren. Voorts werd uit de vergadering nog gepleit voor verbetering van de straatverlichting in de omgeving Ste» nenbeer. Nieuwe kleuterschool nog dit jaar in gebruik Dinsdagavond hield de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs te Vlissingen in het hervormd wijkge- bouw een openbare vergadering. Bij afwezigheid van de voorzitter, ds. F. S. Kloosterman, werd de vergade ring geopend door de tweede voor zitter de heer J. P. Ventevogel. De heer Ventevogel zei o.m., dat hij hoopte dat men dit jaar de nieuwe school aan de Berlagestraat in ge bruik zal kunnen nemen. Alle aftredende bestuursleden, t.w. mevrouw Verhey en de heer Vente vogel en C. J. P. van Keulen werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag vroeg de secretaris, of de bouw van de school volgens plan verliep. De heer J. Jobse, 2e se cretaris antwoordde hierop, dat het leggen van de fundering de bouw nogal wat opgehouden had, daar on der het perceel grond nog een oude ZUID-BEVELAND Geslaagde propaganda- avond „De Zonnebloem" De stichting „De Zonenbloem" te Goes de tweejarige avondcursus voor werkende meisjes, die momen teel door rond 35 leerlingen wordt bezocht hield woensdagavond een goed bezochte propaganda-avond in „De Landbouw'7. De voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer J. de Graaff, sprak een openingswoord, waarin hij in het kort het werk van „De Zonnebloem" uiteenzette. In het bijzonder richtte hij zich tot wika W. J. de Berg, die de leiding van de cursus heeft. De cursus is bestemd voor werkende meisjes van 15 tot 22 jaar. Gisteravond hebben de meisjes laten zien wat ze zoal leren. Er werd o.m. een modeshow gegeven van eigen werk en voorts werden op verdienste lijke wijze' enkele schetsjes voor het voetlicht gebracht. In deze schetsjes werd het accent gelegd op het werk van „De Zonnebloem", waarbij kwam vast te staan, dat de meisjes van al lerlei nuttige zaken op de hoogte worden gebracht, zoals omgangsvor men, woninginrichting, babyverzor ging, voedselbereiding enz. Bevelandse-, plaffelands- vrouwen bijeen De afdeling Zuid-Beveland West van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hield woensdagmiddag een drukbezochte vergadering in „de Prins van Oranje" te Goes. Het was de laatste vergadeilng in dit seizoen. De bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw J. de JagerNeeve uit Wolfaartsdijk, die een kort openings woord sprak. Medegedeeld werd, dat de plattelandsvrouwen op 7 juli een vaartocht langs de Deltawerken zul len maken van Vrouwenpolder uit. De afdeling zal dit jaar weer deelne men aan het fruitcorso te Goes. Tij dens deze vergadering hield mejuf frouw J. Keijzer, lerares van de stichting huishoudelijke voorlichting ten plattelande, een causerie over „Hoe ben ik een goede gastvrouw" en „Hoe ben ik een goede gast". Ringrijdersfestiviteiten te Wemeldinge Der traditie getrouw zal a.s. zater dag, 27 juni, te Wemeldinge weer een ringrijderij met paarden worden ge organiseerd. Dit werd besloten op een dezer dagen gehouden vergadering van de Wemeldingse Ringrijdersver- eniging „Ons Genoegen". Dit jaar viert de vereniging tevens haar 40- jarig bestaan Na de officiële ringrijderijwedstrijd, welke in de Dorpsstraat zal worden gehouden, zal er 's avonds op het per ceel gemeentegrond nabij het post kantoor door de ringrijders een num mertje „tobbetje steken" ten beste worden gegeven. De opbrengst hier van zal bestemd worden voor een nog nader aan te wijzen instelling. RIANT GEBOUW MET ELF KLASSEN Nog geen bestemming voor oude school De nieuwe r.-k. lagere school aan de J. 1'. Coenstraat te Goes, de „Mari- usschool", is woensdagmiddag ih aanwezigheid van een groot aantal genodigden officieel geopend.. Deze plechtigheid geschiedde door de voor zitter van het schoolbestuur, de heer W. J. J. M. Vroome. De „Marius- school" is een vervanging voor de uit 1913 daterende katholieke meisjes school aan de Vlasniarkt te Goes. Vandaag donderdag zullen de leerlingen de school betrekken. Voor de oude school, die inmiddels in han den is overgegaan van de gemeente Goes, heeft men nog geen bestem ming. De bijeenkomst van gistermiddag werd gehouden in de ruime hal van de school. De heer Vroome sprak een openingswoord, waarin hij eraan herinnerde, dat de oude school aan de Vlasmarkt al lang niet meer aan de gestelde eisen voldeed. Alvorens tot nieuwbouw kon worden overgegaan, moesten nog vele moei lijkheden worden overwonnen. Begin januari van het vorig jaar kwam de lang verwachte rijksgoedkeuring af. Enkele maanden later werd begon nen met de bouw van de elfklassïge school. De heer Vroome bracht dank aan allen, die op enigerlei wijze hun me dewerking bij de totstandkoming hebben verleend. Hij noemde o.m. het gemeentebestuur van Goes, architect J. C. P. Loonen en aannemer C. Priem. De voorzitter van het school bestuur vestigde er voorts de aan dacht op, dat naast de school een zus terhuis wordt gebouwd. Vervolgens verklaarde hij de school officieel voor geopend. Gelukwensen Eén groot aantal sprekers bracht hierna zijn gelukwensen over, waarbij tal van geschenken wer den aangeboden. De vicaris-gene raal van het bisdom Breda, mgr. AV'. Koenraad zwaaide het school bestuur lof toe, dat zich volgens hem zeer actief en dynamisch heeft getoond bij de verwezenlij king van de plannen. Burgemeester H, K. Michaëlis greep deze gelegenheidaan om een pleidooi te houden voor mèer bouwvolume .ter vervanging van bestaande scholen. Het is nodig, dat hieraan met meer voortva rendheid wordt gewerkt, aldus de eerste burger van Goes, die eraan herinnerde, dat verschillende VEILING V.V.Z.B. GOES 24 juni. Export- en industrieveilincj. Zwar te bessen, exp. ind. 263. Rode bessen, exp. ind. 92—93 Jucunda 1 89, 2 75. Mad. Mou- tot I en 2 78—80. Regina 1 en 2 68. Sea- g3na I en 2 74—86. Mach. Frühemte 1 en 2 68. Talisman 1 en 2 69. Diverse aardbei en, afwijkend 51. FramLozen in kratten 1 144, 2 128. Gewone veiling. Per doos: Sengana 1 36— 46, 2 32. Rode bessen 1 27—32, 2 20—35. Markiezen 1 39. Frambozen 1 4243, 2 32. Per kg: Sengana 2 69—80. Mad. Moutot 1 119—138, 2 102—118, afwijkend 61—98. Talis man, afwijkend 49. Rode bessen 1 109—101. 2 91—101. Hollanders 2 135. Markiezen 1 141. 2 138, 2 86 Meikersen 2 125. Br. Bruine 2 142-150. Suikerkersen 2 100. Per stuk: Prui men, June Blood 1 10. Groenten: per stuk: Bloemkool A 1 48—56, A 2 51 BI 42-44, B 2 33—38, afwijkend 18- 54. Kropsla 1 8,59—10, 2 3—5,50. Komkom mers A 1 41—47, B 1 35-46, C 1 29-30. Per bos: Wortelen 16—32. Kroten 20-30. Per kg: Rabarber 1 16—23. Doperwten 45—59. fundering zat, die er eerst uitge haald moest worden. Men was reeds begonnen met het stellen van de fundering en het achthoekige speel lokaal, dat de school krijgt, is reeds uitgeslagen. Verder werd er nog ge vraagd, of men dacht dit jaar een urgentieverklaring» te krijgen voor de bouw van nog twee nieuwe scho len, namelijk de Koningin Emma- school, die "aan de Hobbemalaan zal komen, en de Prinses Marijke-school die aan de Ridderspoorlaan komt te staan. De heer Ventevogel zei hierop dat daar nog niets van bekend is. Hierna dankte de heer Ventevogel de leden voor de opkomst, en werd de vergadering besloten met een ge bed. RAAD BESLOOT TOT AANKOOP VAN... Enige discussie over de muziekschool De gemeente Oo9tburg zal binnen uiet al te lange tijd dp beschikking krijgen over een vuilnisauto en een nieuwe brandspuit. Het voorstel tot aankoop daarvan werd woensdag avond door de gemeenteraad goed gekeurd. Een splinternieuwe vuilnis wagen kon er niet af, want de kos ten daarvan bedragen rond f 50.000 en dat vond het college van B. en VV. een nogal drastische uitgave. De gebruikte roltromnielwagen zal on geveer f 25.000 kosten. Het ligt in de bedoeling de vuilnisauto op enke le dagen te verhuren aan nabijgele gen gemeenten. Een gezamenlijk betalen door de ge meenten die de wagen gebruiken, zoals de heer E. Dekker (prot.-chr.) voorstelde, zou naar het oordeel van burgemeester Hoekzema een te Inge wikkelde gemeenschappelijke rege ling in het leven roepen De heer J. Barendregt (g.b.) toonde zich een ■.beetje huiverig ten aanzien van tweedehands wagens, gezien de vroe ger opgedane ervaringen met de brandspuit. Maai volgens de burge meester kon men op deze vuilnisau to. voor de helft van de volle prijs, wel vertrouwen. Overigens zal er te zijnei tijd toch een nieuwe moeten komen. Ook de uniforme vuilnisemmers zullen nodig zijn. In afwachting van nader advies van de brandweerinspeetie vroeg en kreeg het college machtiging van de raad voor aanschaf van een brand spuit, die op f 30.000 komt. Van de stichting Zeeuwse Muziekschool was bericht ontvangen inzake wijziging gemeenschappelijke regeling en nieu we lesgeldtarieven. De neer Dekker drong aan op een bespreking met do directie van de school. De neer Ba rendregt meende, dat wanneer de ze kwestie niet naar genoegen wordt opgelostOostburg maar uit de ge meenschappelijke regeling moet tre den. Burgemeester Hoekzema zei, dat men al aardig aan de wensen van de verschillende gemeenten te gemoet was gekomen. Tuinbonen 17—26. Postelein 23—27. Dubbele prinsessebonen 140—160. Groene savooiekool 23—24 Andijvie 22—25. Tomaten A 91. O 83. Kassnijbonen 130—150. Vroege aardap pelen 20—29. drielingen 17—20, kriel 10-14. Aanvoerder van de eerste pruimen was Ue heer Th. J. Stevens te 's-Heerenhoek. VEILING TERNEUZEN Per 100 stuks in centen: Sla 3—11. Bloem kool A 2 55-66, O 2 28—38, B 2 25—49, af wijkend 15—44. Groene komkommers A 42— 46, B 42, C 35—36. Witte komkommers A 43, B 42—43, C 36-42. Per bos: Selderij 14—18. Peen 13-30 Kroten 13—26. Uien 6-12. Ba- rüna 1 20-21, 2 13. 3 10. Andijvie 38-41. Dorée 1 18-27, 2 9-16, 3 2-10. Eerstelin gen 1 19—25, 2 11-21, 3 8-11. Prinsessebo nen 38—Jl. Rode eerstelingen 1 17, 2 2—12, 3 3. Rabarber 23-25. Savoolekool 15—32. Spitskool 32—34. Doppers 67—70, Asperges B 1.06. Tuinbonen 25—27. Prei 11—13. Toma ten A 98—1,06, B 1,11, C 91—92, C.C 68. Peulen 61—1.01. Aardbeien per doosje: Mad. Moutot 2 26— 30, afwijkend 16. Sengana 1 32-40, 2 21—34. Talisman 1 34—43, 2 23-34. Regina 2 31. af wijkend 14. Jucnda 2 32. Climax 2 27. Kruis bessen 28. Rode bessen 2331. Frambozen 28—36. Per kg: Rode bessen 70—90. Kruis bessen 73—77. Witte bessen 78. Kersen 1 1,31—1.45. Aardbeien 50—90. VISMIJN VEE RE 2185 kg exportgarnalen 66—2.31. 101 kg schar 16—31. 27 kg bot 16—18. 137 kg tong 2,01— 3,50. 39 kg rog 16—26. 2 kg visiever 5.01. 8 kg ongesorteerde vis 18—26. 71 kg door gedraaide vis. 3 kg paling 1.53—1.54. 2 kg griet 1,10. 1 kg kreeft 9,23. 80 kg herder 48. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 25 juni 1959. Prijsklasse 0 16 cent, 1 15 cent, 2 14 cent, 3 13 cent, 4 12 cent. 5 10 cent, 6 9 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK Dorée I 25.60-25,12, bonken 31,03-29,16. kriel 10,10, drielingen 14.86. Aanvoer 350 kisten. VEILING S1NT-ANNALAND Dorée. gewone 1 28,09—26,24, 2 24,50, drie lingen 15.51—14,66. kriel 12—14,66, voer 2.40, bonken 29,79. Aanvoer 20 ton. VEILING SCHERPENISSE Dorée, gewone I 25,19, 2 2350. bonken 30.07, drielingen 14,53, kriel 10. Aanvoer 5^ ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 Juni. Andijvie 8—26. Bloemkool 48—70. Komkommers 10—63. Spitskool 33. Bospeen 34—52. Waspeen 47—65. Peulen 67. Stam- boon dubbele prinsessen 120—137. Erwten 22—17. Snijbonen 70—1-14. Sla 3—13. Toma ten 101107. Tuinbonen 17—23. Savooiekool 10—19 Rabarber 4—14. Postelein 2543. Boskruten 9—15. Rodekool 3755. Aardap pelen 11-32. Aardbeien 45—142 Frambozen 60—149. Ro de bessen 69—127 Zwarte bessen 301 Kruis bessen 34—59. Witte bessen 51—71: Kersen 60—160. Kasperzlk 5—34. Kaspmim 6—17. 24 juni. Aanvoer 3000 kg. AA extra 2,50, AA 1 2,00, A extra 2,35, A 1 1,75, B extra 250, B 1 1,35, C extra 1.05, C 1 0,75, D 1 0,35, E 1 0,60, E 2 0,55, F 1 0,85, Etek 050. scholen In Goes dringend aan ver vanging toe zijn. Voorts comnli- menteerde de heer Michaëlis net bestuur met het fraaie nieuwe schoolgebouw. Deken C. Holtkamp vertelde de aan wezigen het een en ander over dc r.- k. priester Leonardus Marius, naar wie de school is genoemd. Marius werd in 1588 in Goes geboren en stierf in 1652 te Amsterdam. Hi] was een zeer gezien priester, die een. Soot vriend was van Vondel. Felici ties werden voorts aangeboden door de algemene overste uit Etten, zuster Annet, oud-deken van Goes R. M. A. Nieveen van Dijken en dr. D. Barends. rector van het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes, namens de middelbare scholen in Goes. Na de pauze spraken nog de heer L. v. d. Boog, namens het ouder- en feestcomité, die ojn. 1000 aanbood voor de geluidsinstallatie in de school, mej. J. Spierenburg namens de vakschool voor meisjes, de heer C. van Zweeden namens de protes tants christelijke scholen in Goes, de heer L. Broerse namens het open baar onderwijs, architect Loonen, die een klok aanbood, het hoofd van de r.-k. Casper Berseschool te Goes, de heer P. v. d. Dries, die eveneens een klok aanbood, het hoofd van de nieu we school, zuster Clara en tenslotte de heer Vroome. Ntema bezichtigden de genodigden het fraaie schoolge bouw. VEILING KRABBENDIJKK 24 juni. Industrievelllng. Jucunda I 88— 90, 2 73—73, afwijkend 48. Aardbeien per doos: Sen ga Sengana 2 17—21. Mach. Frii hernte 2 19. Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets 1 24—26, 2 17—24. Prolific 1 24—25. 2 14—22. Rode bessen per ks: Jhr. v. Tets 2 74—76. Aardbeien per kg: Senga Sengana 2 68. Talisman 1 84. 2 53-82, afwijkend 58. Mad. Moutot 2 67—83. VEILING KAPELLE 24 Juni. Kruisbessen 47. Aardbeien «onder doo voor de industrie I 82—83, II 78. Msd. Moutot I cn II 80. Talisman I 83, II 79. Sengana I 82, II 77. Regina I en n 79. Mach. Frühemte II 63. Diverse rassen II 75, afwijkend 72. Framboaen ln kratten I 141—154, II 141. Frambozen in tuba 89. Zwarte bessen I 2,75, II 2,75, Rode bessen I 92—98, II 92, III 69—73. Aardbeien per doos: Talisman I 49—68,. II 28—35. Sengana II 26, Siletz I 29. Trlumphe I 40. Rood kapje I 60—54. Rode bessen per doos I 23— 30, II 19—34. Frambozen per doos II 28—29. Kasperziken I 11-18, II 8»*. Ill 5V. per stuk. Logambessen per doos I 46, Rode kruisbessen per kg I 47. Kersen per kg: Markiezen I 144174, II 91 —147, Hl 61—90. Hollanders I 138—148, II 92—121. Vroege van Werden I 157—161, II 118—133, III 42—65. Meikersen I 138, II 109, III 61. Morellen I 105—106, II 91—100, III 67. Rode bessen per kg: I 97—101, II 88—92, in 62. ardbeien met dop per kg I 120—125, II 59—104, afwijkend 61. Nieuwe aardappelen I 21—25, II 19—21, drie lingen 14—10, kriel 8—11, oude aardappelen II 3-3 Vi. Groenten: Kropsla 3—12. Rabarber 15—22. Boskroten 24—29. Doperwten 49—42. Bloem- kool 21—51. Bosselderij 14. Tuinbonen 25-27. 24 juni. Aardappelen, bonken 28—33, grote 20—23, drielingen 18—20, kriel 14—18. Aan voer 25 ton. Fruit: Aardbeien per kg: Senga Sengana 861,38. Talisman 76-1,32. Mad. Moutot 56—1,35. Framboos-aardbei 93—1,02. Regina 66—1,20. Jucunda 51—1,07. Tomaten A 60— 1,14, idem B 86-1,13, idem C 98-1,02, Idem CC 90—92. Kersen 1,49-1,54. Frambozen per doos 30—50. Rode bessen per kg 83—1,33. Witte bessen 74—78. Perziken 6—33. Groenten: Asperges 1,60—2,20. Bloemkool 4 per lost 35—52, idem 6 per kist 1614, idem 8 per kist 10—26, idem 10 per kist 10—15. Komkommers A 28—39, Idem B 22—37, Idem O 17—30. Spitskool 17—26. Savooiekool 11— 23. Rodekool 24—30. Boskroten 11—24. Sla 3—14. Andijvie 13—29 Tuinbonen 12—17, Spinazie 15—47. Postelein 18—40. Doperw ten 46—76. Rabarber 19—27. Saxa 1,19-124. Dubbele prinsessen 1.04—1,46. Snijbonen 58 —121. Bospeen 10—37. Waspeen 18—36. 24 juni. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappel termijnmarkt bedroeg 160 contracten Omzetten en prijzen waren als volgt: Consumptiesector: Bintje 35 mm 7 x nov. 15,50, 20 x dec. 1620, 34 x april 19,50, 19,30, 19,00. Bintje 45 mm 25 x april 22,00, 21,50. Voran 35 mm 2 x okt. 12,00. Potersector: Blntje-e 25 x nov, 23,80, 2320, 23,70, 23.50 23.30, 23,00, 22.80, 22,60. 22,50, 5 x dec. 23,50, 23.80, 23,70. Bintje-a 3 x nov. 22,70. Eersteling-e 29 x nov 25,30, 25.50, 25,40 Sirtema-e 10 x nov. 22,70, 22,50, Zeeuwse aannemers en premiebouw (Slot van pag. 1) ders met „verbouwlnkjes en werk jes lang» de kust" nu nog bezig worden gehouden. Als de vakanties echter volop aan de gang zijn, zal er een benarde situatie voor vele aannemers ontstaan, vreest deze Middelburger. Weliswaar is er nu van werkloosheid nog geen sprake, maar in vele bedrijven zweelt het figuurlijke zwaard van Damocles Deze Middelburgse aannemer be wees zijn stelling met het feit, dat er meestal oijzonder laag wordt ingeschreven bij aanbe stedingen, vaak ver beneden de ramingen. „Voor de aannemers zijn het soms zelfmoord-prijzen", vertelde hij. Aannemers in Zeeuwsch-Vlaanderen en de zak van Zuid-Beveland hebben deze dreigende slapte ook voor ogen. Het lijkt dus beslist onnodig de uit gifte van goedkeuringen voor Zeeuwse premiewoningen door „toe nemende spanning op de bouw markt" af te remmen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15