Tekko Taks en de nieuwe uitvinding ZUIVERINGSINSTALLATIE IN ZIERIKZEE NOODZAKELIJK WALCHEREN MARKTBERICHTEN BESTSELLER VAN CALDWELL IN REALISTISCHE ROLPRENT WOENSDAG 24 JUNI 1959 PRQVlNUlALbi A B B U WUB O O U RANT 5 „GRACHTENKWESTIE" IN DE RAAD Wachten is op rapport van adviesbureau De raad van 25ierik7.ee, in verband met vakantie van burgemeester Dijckmeester onder voorzitterschap van loco-burgemeester M. C. Ver- lieijen, heeft zich dinsdagavond in een tijdsbestek van nauwelijks een uur door een 19 punten tellende agenda heen gewerkt. Daarbij bracht het schrijven van een aantal inwoners over de kwalijk riekende grachten de tongen van verschillende leden danig in beweging. De heer O. van Duin (prot. chr.) vroeg wat B. en W. had den gedaan na de bespreking, die met de schrijvers van de bewuste brieven had plaats gehad. Verder wilde hij weten wie nu in deze reeds lang du rende zaak moet beslissen. De heer Van Duin opperde tenslot te de idee om eventuele maatrege len in DACW-verband te laten uit Tentoonstelling „Dit maakt Zeeuwsch-Vlaanderen" In november te Breskens In Zeeuwsch-Vlaanderen worden thans voorbereidingen getroffen voor het houden van een tentoonstelling onder 't motto „Dit maakt Zeeuwsch- Vlaanderen". De tentoonstelling heeft ten doel de kleine industrie in de7,e streek te activeren. De ontwik- kelingscoiumissie West-Zeemvseh- Maanderen, welke is gevormd uit enkele leden van de vereniging van B. en S. en O. in West-Zeeuwsch- Vlaanderen, lieeit in overleg mot de rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland en het Economisch Techno logisch Instituut Zeeland het plan opgevat deze tentoonstelling te orga niseren. De commissie, wil van deze tentoon stelling 'n Zeeuws-Vlaamse demon stratie maken. Naar de mening van het voorlopig comité bestaan er vele kleine bedrijven op allerlei gebied waar „wel wat in zit". Deze dienen in contact te worden gebracht met grotere afnemers dan zij tot dusver hadden. Bovendien wordt de te hou den expositie gezien als een middel om bedoelde bedrijfjes onder de ogen tc brengen van buitenlandse Kamers van Koophandel, waardoor inschake ling bij de export ook tot de moge lijkheden gaat behoren. Behalve au toriteiten uit regeringskringen wil men naar deze tentoonstelling vooral mensen trekken, die orders hebben te plaatsen. Als plaats voor de ex positie is met het oog op de gemak kelijke ligging het oog gevallen op Breskens. Het gemeentebestuur van Breskens heeft reeds de benodigde expositieruimte toegezegd. Het voor lopig comité, heeft zich dezer dagen met een circulaire tot de Zeeuws- Vlaamse gemeentebesturen gewend, waarin voor de verwezenlijking der plannen om een financiële bijdrage wordt verzocht. Het comité stelt zich voor, wanneer voldoende steun wordt toegezegd, de tentoonstelling in november van dit jaar te houden. Plan voor een speeltuin in Brouwershaven In de dinsdagavond tc Brouwersha ven onder voorzitterschap van burge meester J. L. van Leeuwen gehouden raadsvergadering, is o.m. besloten gunstig te beslissen op een verzoek van de directeur van het Nederlands Loodswezen te Rotterdam voor het plaatsen van een stalen seinmast op de keersluis. Hiertoe zal een beton nen fundering worden aangebracht. Voorts werd toestemming verleend tot het leggen van een laagspaiiuings- kahel en tot het verhuren van een deel van het sluiswachtershuisje. Na pnige discussie werd voorts besloten tot het ontwerpen van een plan voor de aanleg van een gemeentelijke speeltuin, die bescheiden van opzet zul zijn. Als plaats van de speeltuin wordt gedacht aan dc weide „De Brouwerij", gelegen nabij het Slin- gerbos en in pacht bij de h,eer C. Hoekman, Strandbeveiliging Groede Door samenwerking van de V.VV. te Groede met de plaatselijke E.HJ3.0.- afdeling is de veiligheid voor de zwemmers voor het strand van Groe de aanzienlijk verhoogd. Beide in stanties hebben namelijk 'beveiligings maatregelen genomen. De V.V.V. heeft-iemand aangesteld die tevens e.h.b.o. kan verlenen en die toezicht zal houden op de zwemmers. Hij is daarvoor uitgerust met een hoorn om zwemmers, die zich te ver uit de kust zouden begeven, tot de orde te kunnen roepen. De E.H.B.O. heeft op het strand een keet laten bouwen waarin verbandmiddelen aanwezig zijn voor gebruikelijke „strandonge- lukjes". De heer J. N. F. Serrarens uit Zaamslag overleden In het Juliana-ziekenhuls te Terueu- zen overleed de 59-jarige heer J. N. F. Serrarens uit Zaamslag, die op za terdag 13 juni j.l. ernstig gewond raakte bij een verkeersongeval. Hij werd toen bij het oversteken van de Axelsestvaat tc Zaamslag aangereden door een Belgische personenauto en moest ernstig gewond naar het Tcr- neuzense ziekenhuis worden overge- bracht. De heer Serrarens, die postbestcller van beroep was, bekleedde ook in het maatschappelijk leven verscheidene functies. Zo was hij o.m. lid van de gemeenteraad, voorzitter van de plaatselijke P.v.d.A.-afdeling, be stuurslid van de muziekvereniging „De Volharding", van de voetbalver eniging en de laatste jaren ook plaat selijk coi'respondent van de Prov. Zeeuwse Courant. De heer Serrarens was in Zaamslag een zeer gezien in gezetenen. voeren. De wethouder van publie ke werken H. Koevoets zei, dat al leen het aanbrengen van een zui veringsinstallatie al afdoende zou zijn, maar dat hiervoor een mil joen geïnvesteerd zou moeten wor den. Er zijn reeds verschillende be sprekingen geweest met de diver se instanties en het wachten is momenteel op het rapport van een technisch adviesbureau. Mr. K. A. Keunlng (p.v.d.a.) meende, dat alleen de raad in deze beslissin gen kan nemen en dat de slechte fi nanciële positie uitvoering van het plan voorlopig onuitvoerbaar maakt. De heer J. A. van der Schee (Alg. Belang) bracht de mogelijkheid van dempen naar voren en dacht daarbij aan het aanbrengen van een plant soen, maar deze suggestie verwierp de meerderheid van de raad zonder meer, omdat het evengoed grote in vesteringen zou vragen. Uit de be sprekingen is evenwel duidelijk ko men vast te staan, dat niet alleen de bewoners van de grachten een spoedi ge oplossing nastreven, maar dat de raad eveneens niets liever zou willen. Zomer avond feesten Het streven van de vereniging „Zie- rikzee ontvangt vreemdelingen" om door het organiseren van zomeravond feesten de stad meer in trek te bren gen bij toeristen vond bij de raad waardering, gezien het inwilligen van een verzoek om bij de organisatie vrijstelling van vermakelijkheidsbe lasting en enkele andere faciliteiten te verkrijgen. stem in kapittel (Slot van pag. 1) cn verlangens naar voren te brengen. Do heer Dekker verwachtte, dat do districten op Zuid-Beveland minstens tweem'kal 's jaars zullen vergaderen, éénmaal na vaststelling van de be groting en éénmaal na vaststelling van de rekening. In bepaalde geval len zullen alleen de gezworene en de hoofdingelanden bijeenkomen, zoals in verscheidene waterschappen reeds is gebeurd. Nog niet Dat er in de vier door samenvoeging tot stand gekomen waterschappen nog geen distrietvergaderingen ge houden zijn, heeft als oorzaak dat de lijst van stembevoegde ingelanden aan de hand van de kadastrale legger en overeenkomstig de bepalingen in het reglement nog moet worden sa mengesteld. In de verschillende wa terschappen wordt hieraan momen teel gewerkt. Dit werk is echter zeer tijdrovend. Alleen al in het water schap „De Brede watering van Zuid- Beveland" zijn er 25.00 tot 3.000 stembevoegde ingelanden Verschilt de oude toestand veel van de nieuwe? Deze vraag kan bevesti gend worden beantwoord, want waar voorheen de ingelanden in de vele polders en waterschappen de beslis sing namen, zijn het thans alleen de hoofdingelanden. Maar als adviserend lichaam vormen de ingelanden toch een grote macht, die zoals het in ons democratisch bestel hoort, mede in het beleid wordt gekend. Niet alleen op Zuid-Beveland, maar uiteraard ook op Schouwen-Duiveland, Thoien en Noord-Beveland wordt een derge lijk beleid nagestreefd. MIDDELBURG Verbouw pand Nieuwstraai in bejaardensociëteit Voorstel van B. en W. Het college van B. en W. van Mid delburg verzoekt do raad een krediet te verlenen van U1.000 voor de aan koop van het pand Nienwstraat 3(5, dat dan verbouwd kan worden tot bejaardonsoeiëteit met twee boven woningen. De exploitatie van de so ciëteit kan naar do aanvankelijke mening van het college geschieden door een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, en uit ver tegenwoordigers van de bejaarden, die daartoe tegen een symbolisch huurbedrag onder nader te stellen voorwaarden de beschikbaar komen de lokaliteiten van de gemeente kan huren. In hun schrijven aan de raad wijzen B. en W. erop, dat het pand, voordien in gebruik als kolenopslagplaats, reeds geruime tijd leeg staat. Ten einde te voorkomen, dat dit pand in verval raakt, heeft het college over wogen of er een bestemming voor te vinden zou zijn. echter niet weer als bedrijfspand. Nu aan een lokaliteit voor de bejaarden reeds jaren gebrek is. kan dit gunstig gelegen pand voor aanvaardbare kosten tot dit doel ver bouwd Worden. De kosten zijn door gemeentewerken als volgt geraamd: kosten van aan koop van het pand 15.500, kosten van overdracht 1500, verbouwing tot bejaardensociëteit 17.000 en ver- bouwing tot twee woningen 27.000. Hierop kan nog in minderding wor den gebracht de opbrengst van een weer te verkopen stuk grond, vol doende voor het hauwen van een wo ning met garage of een flat voor werkende vrouwen, plus een premie voor het splitsen van gebouw tot twee woningen, in totaal 9200. De netto bouwkosten bedragen dus 51.800. De stichtingskosten van de wonin gen bedragen gemiddeld 14.400. De huur bedraagt afhankelijk van de grootte 75 tot 90 per maand. De jaarlijkse lasten voor het eerste jaar 2500 kunnen worden gedekt door verlaging van de post voor on voorziene uitgaven. Wijziging subsidieregeling voor muziekkorpsen B. mi W. van Middelburg stellen de raad voor om eon wijziging aan te brengen in de subsidieregeling voor de Middelbiu-g.se muizekkorpson. Het betreft "nier de deelneming aan con coursen. Volgens de huidige regeling wordt geen subsidie verleend, indien niet wordt deelgenomen aan een con cours, tenzij de vereniging kan aan tonen, dat een speciale omstandig heid deze deelneming verhindert. Deze bepaling wordt door dc ver enigingen te zwaar geacht. Sedert 1946 zijn de leden van een bij een bond aangesloten vereniging niet in de gelegenheid geweest met de pinksterdagen met vakantie te f aan. De concoursen worden name- ijk steeds op tweede pinksterdag gehouden. Bovendien vergt de deel neming aan een concours ieder jaar een niet te verwaarlozen uitgave, namelijk zaalhuur voor extra repe tities, reiskosten enz. Ook werk zaamheden van leden op de con coursdag brengen vele moeilijkhe den mee. Volgens B. en W. is verzachting van de bepaling zeker aan te bevelen. Zij stellen clan ook voor het betref fende artikel aldus te wijzigen, dat verenigingen, die bij een bond zijn aangesloten, verplicht zijn om het andere jaar deel te nemen aan een concours. In het jaar, waarin niet wordt deelgenomen aan het con cours, wordt het subsidie bepaald naar de gegevens over het vooraf gaande jaar. Naar de mening van het college zullen de verenigingen zoveel mogelijk aan de concoursen blijven deelnemen, daar bij promo tie naar een hogere afdeling het subsidie wordt verhoogd. Maar er, is thans geen jaarlijkse verplich ting meer. Openbare verkoping In het Notarishuis te Middelburg zijn ten overstaan van notaris J. A. Jan- so de Jonge verkocht het huis met voor- en achtertuin aan de Nadorst- weg nummer 12 groot ongeveer 2.38 are. Koper was de heer B. Leijnse te Middelburg voor 7.700.Voor eenzelfde bedrag werd de heer J. W. Almekinders te Middelburg eigenaar van het huis met voor- en achtertuin aan de Nadorstweg nummer 14, groot 2.38 are. Het huis en erf aan de Zandstraat nummer" 3, groot 90 ca, wei'd verkocht aan de heer A. W. Dert te Vlissingen voor 5.805.die voor 787.ook eigenaar werd van het huis en erf aan het Klein Vlaan deren nummer 87, groot 60 ca. Burgerlijke stand -MIDDELEURG Bevallen: G. G. van Winkelhof—Somsen, d.; S. van EenennaamWondergem, z.; J. Wattel— Slnke, d. en d.; J. ven Wijngaarden—Kre- mer, z.; H. de Bruin—van Roon, d.: P. M. Janse—van Luljk, z.; C. C. Wlessner— Gillissen, d:; J. M, de Wit—Wisse, z.; M. C. van den BosseMoens, d.; M. Looi6e— Leijnse, z.; A. M. PolsIJssel, z.; J. Jas- perse—Minderhoud, z. Ondertrouwd: F. Houmes, 25 j. en P. de Werk, 22 j.; A. wielemaker, 25 j. en P. J. Jacobs, 27 j.; B. P. van Luljk, 24 j. en L. B. Start. 30 j. Getrouwd: J. A. Boonc, 28 J. en A. S. Arendse; J. P. G. van Ooljen, 22 j. en A. E. H. J. Hesseling 27 J., R. Vleesdrager, 23 J. en C. J. B. Jonker. Overleden: A. Molhoek, G5 j.. e.v. E. F. Assenberg: J. Osté, 73 j. e.v. C. Jobse; D- Kaan, 77 j. e.v. M. E. Ie Grand. Noodasiel in Kapelle van Dierenbescherming In tuin van wachtmeester der rijkspolitie In de tuin van do wachtmeester eerste klus der rijkspolitie te Kapel le, M. C. Slootmaker, is sedert en kele dagen een vier bij drie meter groot houten schuurtje verrezen, dat dienst doet als noodasiel. Het schuur tje is' aangekocht door de afdeling Zeeland-Noord van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren. De laatste jaren werden in Kapelle veelvuldig zwervende dieren in hoofdzaak honden naar het poli tiebureau gebracht. De politiemen sen wisten evenwel niet wat zij met de dieren moesten aanvangen. Zelf een hond in huis nemen was wat te veel van het goede, want alle rijks- politie-ambtenaren van Kapelle heb ben een trouwe viervoeter! Vaak brachten de politiemannen een hond met motor en zijspan naar Middel burg, maar toch bevredigde deze si tuatie hen niet. Na overleg met le den van de Dierenbescherming in Kapelle en de afdeling Zeeland- Noord is het besluit genomen een nood-dierenasiel te stichten. De wachtmeester eerste klas Slootma ker verklaarde zich spontaan bereid de verzorging van de dieren op zich te nemen. In zijn tuin staat thans een door de Dierenbescherming aan gekocht schuurtje, waarin de dieren onderdak en huisvesting zullen vin den. VLISSINGEN Klacht van bewoners Van der Manderestraat Naar aanleiding van een adres van een aantal bewoners van de Van der Manderestraat te Vlissingen over het gebruik der trottoirs van die straat door de eigenaar van de aldaar gevestigde groente- en fruit- hal, delen B. en W. aan de raad mee, dat deze eigenaar thans een verzoek heeft ingediend om ontheffing van het verbod van artikel 18 der Alge mene Politieverordening om iets hoe genaamd in, op, aan of over de openbare weg te plaatsen, neder te leggen of te hebben. Bij inwilliging van dit verzoek, het zij geheel, hetzij gedeeltelijk, ligt het in de bedoeling van B. en W. strenge voorwaarden aan de te ver lenen ontheffing te verbinden, welke ten doel hebben aan de overlast, waarover door de bewoners geklaagd wordt, een einde te maken. B. en W. stellen de raad voor het adres in hun handen te stellen ter afdoening. AMSTERDAMSE AAROAPPELTERMIiNMABKT A*ra*pp*tt*naijnro*/in bclitp 26 Kttra PO PrtJïen w«reo Us vols rxirw» 34 mm I x ouR IC.SU. Blaljo 34 tntn 13 OU. 14.20, 14.4U, 14.SU, 4 M nov. IS.SU. C S lUAATt 1U.OU, 14 x april 1U.BU, 1U.VU, 20.UO, 19.40. buujo 46 Dim 23 x «pril 21.40 Voran 84 mm Rodo biuoD. «sport 33—39. From- 1 140, II 124—131. Pramboxon 81. JuoundA I OU, n 84. Mad. 16. fUKina I rn II 78. Sengana 1 1 «n U 71. Used. FrUliorou I 4a srwukaui 67. cr doo«: Sengana 1 25-38, 11 90- 34—41, 11 19—36. Rod* btSMO 1 11 87—102, arwukond 72-81 IKHlQ boowo 1 OU—90, II 83—UI Memovoen n 118. Mnrmotsen 1 138, lil 75-01. vr. vim Wet X 112. SuikerKerten II Bouw verenigingsgebouw Veere aanbesteed Dinsdag is te Veere aanbesteed het bouwen van een verenigingsgebouw aan de Oudestraat naar een ontwerp van de architect L. Beije. Voor dit project waren zes gegadigden. De laagste inschrijver was de fa. P. de Visser en Zonen te Vrouwenpolder met f 66.900; de hoogste A. Blan kenburg te Nieuwdorp met f 69.900. In het verenigingsgebouw is een gro te zaal geprojecteerd met plaats voor 150 personen, alsmede een rui me toneelaccommodatie met achter 't toneel twee kleedkamers. In de kel der wordt de centrale verwarmings- installatie ondergebracht. De hoofd ingang met entree, garderobe en toiletten springt iets naar buiten. Architectonisch wordt het gebouw aan de omgeving aangepast. De he le inschrijving luidt: 1. fa. P. de Vis ser en Zonen te Vrouwenpolder f 66.900; 2. fa. Van Schaik en Gilde Middelburg, f 67.800; 3. N. van Doom, Sint Laurens, f 68.030; 4. J. Geschiere, Middelburg, f 68.600; 5. K. de Vries, Middelburg, f 69.800; 6. A. Blankenburg te Nieuwdorp, f 69.900. De gunning is aangehou den. Examens De heer M. v. d. Eroeke Mz. te Vrou wenpolder behaalde tc 's-Hertogen- boseh het diploma vakbekwaamheid voor bereide tabak. Officiële publikatie VLISSINGEN. Spreekuur wethouder van volkshuis vesting cn bouwnijverheid. Het spreekuur van de wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid op donderdag 25 juni gaat niet door. FILMS IN ZEELAND gruUInna 144. I 50, blss*n 113, id; biggin r*4«lljk, wil lo kw. 2« kw. 24 kw. DO—330 2BO—300 270—240 300—330 26O-30O 1300 iOOO 873 al* vorioa waak, lunotl acar «lat hogen vatta kalvaran aan raak, handal redelijk, prljaan raran aanvoer ala vorioa waok, «lende prljaam nuehtara fcalva- oer, bandol tamelijk, prijaheu- l ootd. prlJe- prlje; ruimer, kan- etroel, prljaan lager; wetde/rui»- '13 kc exporter i traag, aict s«- VISMIJN VIMS Q 2,13-2.70. 67 ke ertnr -33. 80 kir tong a,4U-3,86. kg ongoaorteerdo vis 10—49. Enkele reprises in de donderdag-cyclus WANNEER OOIT het predikaat bestseller op een boek van toepas sing is geweest, dan was dat wel het geval niet Erskine Caldwell's roman „God's little acre", het bizarre ver haal over een rauwe, alsmaar schat gravende familie in het zuiden van de Verenigde Staten. Velen kenuen het verhaal van Ty Ty Walden en zijn gezin, waarin zich vele span ningen en conflicten voordoen, ter wijl papa en zijn zoons alsmaar doorgraven, op zoek naar een ver meende goudschat. Het boek werd verfilmd onder regie van Anthony Mann en het resultaat is deze week dan nog eens te zien in Electro (Middelburg). Mann is er uitstekend in geslaagd de rauwe, primitieve sfeer, die Caldwell in zijn boek schetste, over te brengen op het witte doek. Bovendien wordt er voortrefelijk spel te zien gegeven door o.a. Robert Ryan, Aldo Ray en Tina Louise, zodat men een brokje sterk aansprekende realiteit "krijgt voorgeschoteld. Wel veroorloofde Mann zich de geschiedenis een ander (gelukkiger) slot te geven, maar dat stoort nauwelijks. Alhambru. (Vlissingen) vertoont nog eens de Franse film „De glo rie van het moederschap", met Jean Gabin en Nicole Courcel in de hoofdrollen. Onder regie van Jean Paul le Chanoia slaagden de Fransen erin dit nogal broze onderwerp sympathiek te benade ren. Het is een met verstand ge- romantiseert en daardoor heel aanvaardbaar pleidooi geworden voor de pijnloze bevalling - voor al ook cfank zij het subtiele spel van Jean Gabin en Nicole Cour- ccl. „Hotel onder verdenking" Grand, (Goes), is gebaseerd op een verhaal, waar regisseur Charles Brabant hou vast aan gehad heeft. Een stevige liefdesgeschiedenis, spelend in een Italiaans dorpje en bepaald niet ge speend van forse dramatiek. Jalou- zie speelt een hoofdrol en verder ziet men dan Raf Valone, Magali Noël en Charles Vanel. De sfeer in deze rolprent is van begin tot einde, wat men noemt, „geladen". Heel wat luchtiger is de historie, die „Wilde jeugd" Luxor, (Vlissingen) werd genaamd en waarin men de capriolen van au fond toch niet zo erg wilde jongelui kan aanschouwen. Meisjes en jongens in een kamp, een jcugdorkestje, geflirt, een happy end cn veel muziek. Charles Haas regisseerde het gezelllgo niemendal letje. Donderdag-cyclus In dc donderdag-cyclus draaien en kele reprises. Om te beginneij „Als het jonge koren rijpt" Alhambra, (Vlissingen), naar de bekende roman „Le blé en herbe" van Colette. Een zuivere film over een prille liefde met knap spel van Edwige Feuillére, Nicole Berger en Pierre Michel Beck. Electro (Middelburg) brengt de re prise van „High Noon" (Klokslag twaalf); een spannende episode uit het leven van ccn pclitlecommandant in een klein stadje in Arizona strak en indringend verfilmd onder regie van Fred Zinneman en met goed spel van Gary Cooper en Grace Kelly in de hoofdrollen. „The Wrong Man" (Do verkeerde man - Grand, Goes) is een onver valste Hitchcock - de meester-regia- seur van de thriller. Ook deze, op ware geburtenissen gebaseerde film wist hij weer een beklemming mee te geven, die voor produkten van zijn hand zo typerend is. Henrry Fonda en Vera Miles vervullèn hoofdrollen. 27. Tckko begreep natuur lijk niets van die plotse linge ommekeer in de ge dragingen van de brigadier. Eerst had de man hem grondig berispt en nu zat hij daar als een piepjong schoolmeisje te gillen van het lachen. „U kunt wel gaan, hi hi! Het is wel goed zo! bent zo vrij als een vogeltje! Ha ha ha! Verbeeld je, dat je niet eens meer zou mogen lachen! Oh, ha ha ha!" En toen met een brede arm zwaai tot de nieuwsgierig toegelopen agenten: „Laat meneer eruit, mannen! Hij is goed! Ha ha ha ha ha, wat heb ik een plezier!" „Het lijkt wel of hij ook zo'n achpli ingeslikt heeft!" mompelde Tekko cn :egelijkertijd kreeg hij een ondeugende ingeving. ,,.lk heb geen sigaren bij me, agent!" zei hij tegen de politieman, die hem naar de deur bege leidde. „Maar wilt U misschien een peper- muntje?" En met een uitnodigend gebaar hield hij de man het rolletje „Rirovita" voor. „Graag meneer, dat sla ik niet af!" zei de agent. En even later lachte hij luid keels mee met de brigadier, die nog steeds een uitbundig plezier had, tot grote erger nis van de andere agenten, die maar niet konden begrijpen, wat er te lachen viel. Rijkskweekschoolklassen uit Middelburg op reis De 5e klas, de zogenaamde 3e leerkring, en de 2e klas van de Mid delburgse Rijkskweekschool hebben vorige week afzonderlijk een excur sie gemaakt. De eindexamenkandida ten hadden hun intrek genomen In de Jeugdherberg te Vught, terwijl de tweede klassers in een kampeerhuis van het Nederlands Padvindsters Gilde in Tilburg een onderdak von den. Van deze huisvestingspunten uit werden verschillende uitstapjes ge maakt. De excursie van de ongeveer 30 vijfde-klassers had tot doel de cul turele en maatschappelijke vorming te onderstrepen en meer kermis op te doen in onderwijsaangelegenheden. Zo brachten de leerlingen onder meer een bezoek aan de Grote Kerk te Breda, aan het Van Abbemuseum in Eindhoven, een Nutsschool in deze gemeente, waar veel aan onderwijs vernieuwing gedaan wordt, aan het Trappistenklooster en tijdens één der avonden aan het poppenspel van Cia Boord, dat een uitvoering gaf in Oisterwijk. Voorts brachten de kwekelingen een .bezoek aan verschillende bedrijven, onder meer in Eindhoven en Til burg. De gemeente Eindhoven bood de Zeeuwse scholieren een rondrit aan. De excursies, die de 2e klas maakten, gingen onder meer naar de veemarkt in Den Bosch en gezamenlijk met de oudere collega's naar het Trap pistenklooster en het poppenspel van Cia Boord. Metselaar in Goes viel van ladder Bij werkzaamheden aan de in aan bouw zijnde fabriekshal van J. G. Hollesteile nabij de gasfabriek te Goes, is de 39-jarige metselaar H. W. van een ladder gevallen. Hij viel van een hoogte van bijna twee meter. De man kwam zo ongelukkig terecht, dat hij drie ribben brak en enkele schaaf wonden opliep. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis Oostwal te Goes. Donderdag aanvoer eerste mosselen Donderdag a.s. zullen de Zeeuwse mosselkwekers de eerste mosselen van dit seizoen aanvoeren, zodat vrij dag a.s. de eerste inleggerij in Yer- seke reeds begint te werken. De export van verse mosselen zal op 1 juli a.s. starten. Examens lyceum Oostburg Aan het Koningin Wiihelmina Ly ceum te Oostburg zijn aan de gym nasium-afdeling geslaagd voor het diploma alpha, de dames Sarie Leen- houts, Biervliet en Lieneke van de Vijver, Breskens. Voor het diploma beta slaag de de heer lco de Roo, Schoondijke. Geen kandidaten werden afgewezen. Afscheid in Terneuzen bij de boerenleenbank Dinsdagmiddag hield de Coöp. Boe renleenbank „Terneuzen" haar jaar lijkse algemene vergadering. Uit het financieel verslag over 1958 bleek dat het balans-totaal met ruim f 2.000.000 was toegenomen. Het was daardoor gestegen tot i 18.752.338,23. De winst over 1958 bedraagt f 66.638,51. Hiervan is f 50.000 toe gevoegd aan de reserves, waardoor deze stegen tot f 856.648.24. Het res tant van de winst werd gebruikt voor afschrijving op gebouwen. Wegens aftreden van de voorzit ter, de heer K. de Kraker te Axel, werd de heer W. L. den Hamer, eveneens tc Axel, in het bestuur gekozen. De heer De Kraker is van 1922 af lid geweest van de raad van loezicht van de bank, waarvan een Deriode als voorzitter. In 1939 werd hij in het bestuur gekozen; later tot voor zitter van dat bestuur. De heer H. de Jonge te Hoek werd herkozen. Aan het slot van de ver gadering werd de heer De Kraker toegesproken door de-neren De Koeij- er. vice-voorzitter, H. de Jonge, voor zitter van de raad van toezicht en door de kassier, mr. C. C. Wabeke, die allen prijzend spraken over dc wijze waarop de heer De Kraker de belangen van de bank heeft gediend. Twee organisten bij N.h. gem. te Kloetinge In de vacature van organist bij de Nederlands nervormde gemeente te Kloetinge, ontstaan door het overlij den van de heer J. Wilslng te Goes, heeft de kerkvoogdij benoemd de he ren I. Ruissen te Wemeldinge en A. van Hoepen te Yerseke die gezamen lijk de werkzaamheden aan deze functie verbonden, zullen verrichten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3