In Washington zijn tuinfeesten van president Roosevelt nog befaamd A.N.W.B. WIL MEER GELD VOOR AFBOUW EUROPA-WEGENNET EXPEDITIE STERRENGEBERGTE KAN ANTARES BEREIKEN HERVORMDE SYNODE BESPRAK ZENDINGSKANSEN IN AFRIKA Bravo Jeeves WOENSDAG 24 JUNI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KEUKENPRINSES MAAKTE HACHÊ Harry Truman was krenterig, Eisenhower wordt gierig genoemd Meer dan honderdvijftig jaar geleden leefde Amerika van veeteelt en akkerbouw. Het gebeurde in die tijd, dat do eerste president van de Verenigde Staten op de gedachte kwam, een stuk grond te zoeken, waarop hij voor zich zelf en zijn opvolgers de residentie van de Amerikaanse president kon bouwen. Het was het sterfjaar van Mozart (1791), toen deze bouwgrond gevonden werd. Het heet thans Pennsylvania Avenue 1600, Washington D.C. In 1792 begon een Ierse bouw meester te bouwen naai- de plan nen van een Frans architect. Toen John Adams, Amerika's tweede president, het huis betrok, stonden hem precies zes kamers ter be schikking, daar het congres van mening was, dat men het geld voor belangrijker dingen nodig had dan voor de woning van de eerste man van dertien Ameri kaanse staten. Zo dacht men er 150 jaar geleden dus over... MUIZEN EN KAKKERLAKKEN Uit de landbouwers en veeboeren werden Amerikanen en uit het bescheiden, armoedige landhuis groeide het Witte Huis. Tiental len jaren lang gebeurde er niets, toen iets, later nog eens wat meer... Maar toen in 1939 Wash ington zich gereedmaakte voor de ontvangst van het Engelse ko ningspaar, stond zonder meer vast, dat het Witte Huis een ouderwets, vier verdiepingen oud geval was, dat overbevolkt werd door muizen, ratten en kakker lakken. Men riskeerde een half miljoen dollar om de ergste scha de te verhelpen en weg te werken en toen brak de oorlog uit. In de jaren 1942 en 1943 voegde men er een kantoorgebouw aan toe. In 1949, onder president Tru man, tastte men diep in de geld buidel en maakte voor 5.800.000 dollar uit vijftig ruimten 54 ka mers, schafte voor een deel nieu we meubels aan en liet de mo dernste keuken inrichten, die er op dat ogenblik te krijgen was. DE KEUKEN WEEGT ZWAAR In het land van de superlatieven speelt de keuken van het Witte Huis misschien een nog grotere rol, dan de grote en de kleine conferentiezaal, want zonder die keuken zou het huis van Ameri ka's eerste man veel van zijn re presentatieve waarde inboeten. Niet, dat men in het Witte Huis uitsluitend aan eten en koken denkt neen, daarvoor zijn de tijden te ernstig en weegt de taak van een president van de V.S. te zwaar. Maar voor de gas ten op het Witte Huis is de keu ken toch zeker even belangrijk als de wekelijkse persconferentie van de heer des huizes. Hoeveel achting men Eisenhower overigens ook toedraagt, als gast heer kan hij niet tippen aan de populariteit van Roosevelt. Noem de men Harry Truman in de krin gen der geregelde gasten reeds krenterig, de eerbied voor de hui dige president verbiedt het, te her halen, hoe men over hem spreekt als do heer des huizes. Deze soldaat ls niet de man, die zich lang het hoofd zal breken over het menu, dat samengesteld moet worden voor een officiële ontvangst. Dat ging Roosevelt beter af. En zo kan het dan ge beuren, dat de gasten op de tuin feesten van Eisenhower met hun dun belegde sandwiches in de hand fluisterend napraten over een tijd, dat welgevulde tafels de - -'■-'-ïgen op het Witte H if rekkelijk maakten. PANNEKOEK MET MARMELADE Wanneer Abraham Lincoln zijn gasten eens extra' wilde trakteren, bestelde hij „Flap Jack", panne- koek met een dikke laag zelfge maakte marmelade erop. Roose velt, die zelf niet hield van meel spijzen en groenten, was van me ning, dat ook zijn gasten wel de voorkeur zouden geven aan sma kelijke vleesgerechten. En daar in het Roosevelt-tijdperk wel eens op één dag 1200 gasten geteld werden, kan men zich zo ongeveer voorstellen, wat het betekende voor alle gasten sand wiches te moeten klaarmaken. Acht vrouwen smeerden bergen boter uit, twee mannen sneden met de hand het brood. Tien uur duurde het steeds, voor men het koude buffet met als dranken ijsthee en cola.geheel in orde had en precies evenveel minuten of minder hadden de gasten nodig om de resultaten van dit zenuwslopende werk teniet te doen. „Wij willen het onze vrienden, de vrienden van onze natie, zo pret tig mogelijk maken!" was het de vies van mevrouw Roosevelt, die zich pas gelukkig voelde, wanneer het in het Witte Huis toeging als in een hotel. Volle logeerkamers, een bont gezelschap en veel ple zier. Minder plezier hadden de der tig bedienden met aan het hoofd de huishoudster, die met 2000 dollar per maand nauwelijks kon uitkomen. En dit was nu weer iets, waar mister president niet van begreep. Toen hij zich eens de opmerking liet ontvallen, dat men toch eens iets op tafel moest brengen, dat de „maag beter vulde" sandwiches waren toch immers maar snoep goed schafte mrs. Nesbitt, de keukenprinses, een enorme ketel aan' en kookte voor de gasten van het eerstvolgende feest liaché. JAARVERSLAG 1958 „Er wordt weinig gedaan voor verkeer en toerisme" In toeristisch opzicht kenmerkte 1958 zich door enerzijds een zekere terug houdendheid als gevolg van de be stedingsbeperking en anderzijds door een verdergaande vergemakkelij king van het internationaal verkeer door soepeler regelingen voor de grenspapieren, zó komt de A.N.W.B. tot de conclusie in het jaarverslag over 1958. De A.N.W.B. breidde in 1958 zijn dienstverlening uit door aan zijn Internationale Reis en Kre dietbrief een groot aantal faciliteiten te verbinden, welke zowel door de ervaren toeristen als door de nieu welingen op de weg ten zeerste blij ken te worden gewaardeerd. In 't algemeen constateert het jaar verslag, dat ten aanzien van de pro blemen welke liggen op het gebied van het wegverkeer, toerisme, recre atie en natuurbescherming een be treurenswaardig gebrek aan daad kracht van de overheid moet worden gesignaleerd. „Er wordt veel gestu deerd, en overwogen, maar weinig gedaan". Aan de verschillende as pecten van dc vraagstukken met be trekking tot het motorwegverkeer, vraagstukken, die zo zegt het ver slag in hoofdzaak voortvloeien uit een steeds groter wordende achter stand van de verkeersvoorzleningen ten opzichte van de verkeerstoena me, wordt uitgebreide aandacht be steed. Het verslag geeft ook een overzicht van de investeringen voor de wegen bouw, welke nog steeds een weinig bevredigend beeld opleveren. Er wordt op gewezen, dat de ontvangsten van de staat uit het motorwegverkeer regelmatig stij- fen. Het verband tussen de door et motorwegverkeer opgebrachte Voorstel om R.K.O. subsidie van 85.500 te verlenen B. en W. van Rotterdam geven do ge meenteraad in overweging de nieuwe stichting Rotterdams Kamerorkest voor het seizoen 1959/1960 een sub sidie van maximaal 85.500,in het uitzicht te stellen. Op 15 juni heeft het bestuur van de nieuwe stichting R.K.O. verslag uit gebracht van de voor het voortbe staan van het orkest gevoerde finan ciële actie. Tot die datum had deze een bedrag van 14.000 opgeleverd. middelen (in 1958 570 miljoen gulden) en de uitgaven ten be hoeve van de wegen (ca. 100 mil joen gulden) is in ons land zoek, zo wordt in het verslag vastge steld. In het verslag wordt er op aange drongen hogere bedragen voor de afbouw van het Europa-wegennet beschikbaar te stellen, wil Nederland zijn plaats in de Euromarkt handha ven. Ook wordt gewezen op de trage gang van zaken bij opheffing van de gelijkvloerse kruisingen van spoorwegen met andere dan rijkswe gen. Ten aanzien van het onderwerp bromfiets wordt een lans gebro ken voor een tussenklasse van ve dergewicht-motorrijwielen en scooters welke aansluitende op de prijs en de exploitatiekosten van de duurste bromfiets en daar van constructief afgeleid een be langrijke bijdrage tot de oplos sing van het bromfietsvraagstuk zou kunnen leveren. Vier blanken schoten met buks negerjongen dood De politie te Dalton heeft een aan klacht wegens moord ingebracht te- fen vier blanken, jongens van 17 tot 2 jaar, die met Flobert-buksen op een groepje negers hadden gescho ten. Een elfjarig© jongen is zaterdag overleden aan de verwondingen die hij vrijdagavond opliep. De vier blanke jongens hebben zich vrijwillig bij de politie gemeld toen zij hoorden dat een van de jongens in de groep negers gestorven was. Het schijnt dat er van een rassen kwestie geen sprake is geweest. De jongens wilden de negerjongens, die bij een kraam van een visbakker stonden, schrik aanjagen. In haven t® Rotteram en Amsterdam 7 pet meer loon De bonden van de havenarbeiders zijn het met de werkgevers in de Amsterdamse en Rotterdamse havens eens geworden over een loontoeslag van 7 procent, uit te betalen vanaf 1 juli, wanneer een nieuwe c.a.o. van kracht wordt. De toeslag wordt ge geven op het loon plus de 3,10 huur- toeslag. Dit. betekent voor de laagst betaalde havenarbeider een verbete ring met 5,50 per week. De rijks bemiddelaars moeten de overeen komst nog goedkeuren. Ook werd bij het overleg vastgesteld dat de werkgevers de thans verstrek te 7 procent niet in aanmerking zul len nemen, wanneer straks in het ka der van de vrijere loonvorming op nieuw verbeteringen aan de orde zul len worden gesteld, bijvoorbeeld ter opheffing van het in het kader van de bestedingsbeperking gebrachte of fer in de vorm van niet-verkregen loonsverhoging. De havenarbeiders hebben nu al aangekondigd dat.ze dan, evenals de metaalarbeiders, ten minste 5 procent zullen vragen. Wat nu verkregen is wordt dan ook nadrukkelijk als een loontoeslag beschouwd en niet als een loons verhoging. Met deze stelling van de zaak hebben de werkgevers zich bij monde van de besturen van de scheepvaartverenigingen ,N oord" en „Zuid" akkoord verklaard. als voorzitter van N.V.V. In de maandag gehouden vergadering van het verbondsbestuur van het N. V.V. zo deelt dit mede heeft de heer C. W. van Wingerden medege deeld dat hij zich op het a.s. congres van het N.V.V., dat 1, 2 en 3 oktober te Utrecht wordt gehouden, na inge wonnen medisch advies om gezond heidsredenen niet herkiesbaar kan stellen voor de functie van voorzitter. Het verbondsbestuur heeft de onver mijdelijkheid van dit besluit slechts moeilijk kunnen aanvarden. Het ver heugt het bestuur dat de heer Van Wingerden wel in staat blijkt een kandidatuur voor een andere functie in het dagelijks bestuur van het N. V.V. aan te nemen. ALS GOEDE LOOPLIJN WORDT GEMAAKT De stichting expeditie Nederlands Nieuw-Gumea neeft haar plannen voor de naaste toekomst bekend gemaakt. Het doel van de expeditie, de Antarcs-groep in het Sterren gebergte, kan bereikt worden, in dien in een redelijk korte tijd een focde looplijn gemaakt kan wor- en naar dit gebergte. Het oorspronkelijke plan om van Katern uit deze lijn op te bouwen, aldus de stichting, werd door ver- voersmoeilijkheden los gelaten. Daarvoor in de plaats werd een lijn uitgestippeld van het hoofd bivak in de Sibil-vallei, via de Ok Sitbakon naar de Antares. Langs deze zg. „inlooproute" zijn reeds de landingsstroken aangelegd door een geologische groep. In dc Ok Sitbakon wordt een secon daire basis aangelegd. Een deel van de geologen zal in dit bivak blijven en wacht op de aanvoer van materialen. Uiteindelijk zal deze' groep het basiskamp Antares op bouwen voor de laatste ruk naar de Antares zelf. Is het basiskamp Antares door dc op voer van verdere materialen vol doende als basis betrouwbaar, dan zullen alle groepen (geologen, bo tanici, zoölogen) van dit bivak uit naar de Antares vertrekken langs de bivakken, die men eind juni hoopt te bereiken. Na aanleg van het kamp in de Ok Sitbakon zal een groep in de rich ting van Kiwirok vertrekken. Deze groep zal proberen zo ver mogelijk te komen om dan, indien mogelijk, langs een andere route naar de Sibilvallei terug te keren. Mocht na het beklimmen van de An tares door de verschillende ploe gen nog tijd over zijn, dan zal na terugkeer in de Sibilvallei de Sob- gerroute aangelegd worden en zul len de verschillende ploegen langs deze lijn diverse studies onder nemen. Maandagmiddag is de lcerlc van de Nederlands Hervormde Gemeente te Purmerend door brand verwoest. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in het verrichten van lood- gieterswerkzaamlheden in het ge bouw. Op de joto hetm, moment, waarop de brandende Torenspits naar beneden komt. NIEUWE ONTMOETINGEN MET DE ISLAM Rapport over Kerk en Israël wordt studiemateriaal Dc Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft maandagmiddag het jaar verslag van de raad voor de zending behandeld. De voorzitter van dc raad voor de zending, dr. J. Stelma, leidde de besprekingen in. In het afgelopen jaar is de mist over dc zendings vraagstukken nog niet geheel opge trokken, maar er zijn ook verheugen de gebeurtenissen tc melden, zei hij. De verhouding tussen de Nederland se en de Indonesische regering is niet verbeterd, terwijl in Nieuw-Gulnea de verhouding met de rooms-katholieke missie zorg baart. Verheugend is in tussen de groei van het begrip van de kerk voor de zending. Tevens zijn er nieuwe mogelijkheden in Afrika. Mr. S. C. Graaf van Randwijck, alge meen secretaris van de Raad voor de Zending, trad in zijn betoog in de tails ten aanzien van de mogelijk heden in Afrika. In samenwerking met de Franse deskundigen van de Internationale Zendingsraad en met afgevaardigden van de jonge Afri kaanse Kerken en de in west-Afrika werkende Duitsers heeft men beslo ten een nieuw werk op het gebied van de ontmoeting met de Islam te beginnen. Zo komt men in oecume nisch verband tc staan. In Noord- Nigerla zal dr. W. A. Bijleveld het werk beginnen, want daar is de in vloed van de Islam het grootst. De Bazeler zending heeft voorts ver zocht een Nederlandse zendingspredi kant naar Ghana te zenden. Dit zal in januari a.s. gebeuren. Tenslotte zijn er plannen voor hulp in de vorm van medische zending voor Kame roen. Mr. Van Randwijck deed vervolgens mededeling van besprekingen, die hij heeft gehad met Indonesische afge vaardigden naar de conferentie van Koeala Loempoer. Men vreest dat ooit in de toekomst het zenden van Europese kerkelijke werkers naar In donesië niet gemakkelijk zal zijn. In de avondvergadering behandelde de synode het rapport over Kerk en Israël. Dit stuk was reeds eer der door de synode besproken en het ontmoette toen veel kritiek. De toen gemaakte opmerkingen zijn nu echter in het rapport verwerkt. Ds. P. G. van den Hooff, die als praeses optrad, stelde voor het rap port uit te geven met een voor woord van het moderamen dei- synode, waarin wordt meegedeeld dat het rapport tweemaal in de synode is besproken, dat er geen eenstemmigheid over gevonden is en dat het als studiemateriaal is aan te bevelen. Ook zal in dit. voorwoord de geschiedenis van de totstandkoming vermeld worden, aldus werd met algemene stemmen besloten. Russische ambassadeur verlaat Nederland De ambassadeur van de Sowjet-Unie in ons land, de lieer S. P. Kirsanov, zal begin juli naar Moskou terugke ren, De naam van zijn opvolger is nog niet bekend. Dc heer Kirsanov is deken van het Corps Diplomatique in Den Haag. Voor de opvolging in deze functie komt in aanmerking de Britse ambas sadeur, sir Paul Mason, die na de heer Kirsanov de oudste in ancienni- tiet is. Hij overhandigde zijn geloofs brieven in september 1954, een jaar na de heer Kirsanov. FEUILLETON DOOR P. G. WODEHOUSE. „En waarom", zei ik scherp, „heb je je dan met hem verlofod, onredelijk eigenwijsje?" „Ik vond het wel grappig". „Grappig!" „Dat was het zeker. Ik heb er een hoop lol aan beleefd. Je had Tuppy's gezicht eens moeten zien toen ik het hem vertelde." Ik had het ineens door. „Aha! Een uitdaging!" „Wat?" „Je hebt je met Gussie verloofd om Tuppy dwars te zitten?" '/.Nou dan, dat zei ik toch. Een uit daging." „Ja, zo zou je het kunnen noemen." - „En je zou het nog iets anders kun nen noemen ook bijv. een ver draaid vuile streek. Ik ben verbaasd over je, Angela." „Ik begrijp niet waarom." Ik krulde mijn lippen spottend. „Als vrouw kun je dat ook niet. De zwak ke eexe is nu eenmaal zo. Je haalt de stoutste stukjes uit zonder een ogen blik van wroeging. Kijk maar naar Jael, de vrouw van Heber." toWat weet jij van Jael. de vrouw van Heber af?" „Je hebt toch niet vergeten dat ik eens een prijs gewonnen heb met Bij belkennis?" „O ja. Augustus had het eroycr In zijn rede." „Zeker", zei ik haastig. Ik wilde zo weinig mogelijk aan die toespraak herinnerd worden. „Wel, zoals ik zei, kijk maar naar Jael, de vrouw van Heber. Die dreef spijkers in de kop van een gast, die lag te slapen en ging toen lopen zwerven als een pad vindster. Geen wonder dat men zegt „O vrouw, o vrouw!" „Wie?" „De knapen die dat doen. Wat een sekse! Maar je wilt toch zeker niet volharden in die onzin, niet?" „Welke onzin?" „Die onzin, dat je verloofd bent met Gussie." „Zeker wel." „Alleen maar om Tuppy een raar ge zicht te laten trekken?" „Vind je. dat hij een raar gezicht trekt? „Ja." „Dat moet ook." Ik kreeg het idee, dat ik niet erg veel opschoot. Ik weet nog, toen ik die prijs won in Bijbelkennis, dat ik moest ingaan op de feiten van Ba laams ezel. Ik weet niet precies meer hoe het was, maar ik heb zo'n indruk overgehouden dat hij zijn oren spits te en weigerde mco te werken: en zo was het nu precies met Angela ook. „Dwaas, jong meisje", zei ik. Ze werd rood. „Ik ben geen dwaas jong meisje." „Je bent wel een dwaas, jong meisje. En wat erger is, je weet net nest, dat je dat bent." „Ik weet er niets van." „Daar zit je nou, je vergalt Tuppy's leven en Gussies leven, alleen maar terwllle van een goedkope overwin ning." „Nou, het gaat je in ieder geval niks an." „Gaat het me niet aan als ik zie hoe twee levens, waarmee ik verknocht ben sinds mijn schooltijd, bedorven worden? Ha! Buitendien ben je nog steeds gek op Tuppy." „Nietes!" „O nee? Als ik een pond kreeg voor iedere keer, dat ik jou naar hem heb zien kijken met liefdesvuur in je I ogen." I Ze keek me aan, maar zonder lief desvuur. „O, toe ga weg en kook je hoofd, Bertie!" Ik richtte me in mijn volle lengte op. „Dat", antwoordde ik waardig, „is precies wat ik ga doen. Ik bedoel, weggaan. Ik heb gezegd, wat ik te zijgen had." „Heel goed", zei ik koeltjes, „in dat geval, tinkertietonk." Én het was bedoeld om te prikken. ben te ontkennen, dat ik betere re sultaten had verwacht van mijn praatje. ïk was verbaasd over Angela. Vreemd dat je eigenlijk nooit beseft, dat ieder meisje in naar hart een kwaadaardig wezen is, totdat er iets mis gaat met de liefde. Mijn nicht en ik hadden al met elkaar omgegaan, toen ik nog een matrozenpakje droeg en zij nog geen tanden had, maar nu pas kwam ik achter haar verborgen eigenschappen. Ze had me altijd een eenvoudig, hartelijk meisje toege schenen, Iemand die geen vlieg kwaad zou doen. Maar nu lachte ze harte loos tenminste ik had het gevoel alsof ze harteloos lachte als zo'n keiharde, koude vamp uit de film, die ferm in haar handen spuwt en niets onbeproefd laat om Tuppy met grij ze haren in het graf te helpen. Ik heb het al eerder gezegd en ik zeg het eens weer meisjes zijn nergens goed voor. Do ouwe Kipling heeft nooit iets beters gezegd, dan toen hij zei, dat vrouwen in de maatschappij duivelser zijn dan de mannen. In deze omstandigheden wist ik niets beter te doen dan naar de eetkamer to gaan voor dat koude hapje waar Jeeves het over had. Ik had behoefte aan iets vasts, want het onderhoud had heel wat van mijn krachten ge vergd. Dus ging ik naar de eetkamer en nauwelijks had ik de drempel overschreden of ik zag tante Dahlia stevig bezig met de zalmsalade. Het schouwspel vervulde me met vorba- zing. Do laatste keer dat lk dit fa milielid had ontmoet, had ze plannen beraamd om mij in de vijver te ver drinken en ik was er niet zeker van hoe ze nu over me dacht. Gelukkig was ze in opperbeste stem ming. De hartelijkheid, waarmee ze met haar vork zwaaide, liet niets te wensen over. „Hallo Bertie, ouwe ezel" was haar joviale groet. „Ik dacht wel, dat ik jou in de buurt van voedsel zou vin den. Probeer die zalm eens. Uitste kend." „Anatole?" Informeerde ik. „Nee. Die is nog in bed. Maar do keukenmeid heert een aanval van genialiteit. Zo af en toe schijnt het tot haar door te dringen dat ze geen stel aasgieren in de Saharawoestijn verzorgt en nu heeft ze iets gebrou wen. dat best geschikt is voor men selijke consumptie. Er is tenslotte toch nog iets goed aan dat kind en ik hoop dat ze zich amuseert op het bal." Ik lepelde een portie zalm op mijn bord en we begonnen gezellig te kletsen over het personeelsbal bij de Strechlov Budda cn ik weet nog, dat ik me afvroeg hoe Seppings, de but ler, eruit zou zien als hij de rumba danste. Toen ik klaar was met mijn eerste portie en bezig was aan een tweede, kwam Gussie ter sprake. Als 1e nagaat wat er vanmiddag op Mar ket Snodsbury gebeurd was, zou je denken dat ze daar al eerd9r over had moeten beginnen. Toen ze erover be gon zag ik, dat ze nog niets wist van Angela s verloving. „Zeg Bcrtle", zei ze, terwijl ze na denkend haar vruchtenslaatje her- I kauwde. „Die Spink-Bottle is me er eentje." „Nottle." „Bottle", hield mijn' tante aan. „Na. die voorstelling van vanmiddag kan ik slechts aan nem denken als Bottle en niets dan Bottle. Ilc wou je echter alleen maar zeggen, dat, als je hem ziet, io hem namens mij moet zeg gen, dat hij een oude vrouw heel, heel gelukkig heeft gemaakt. Bulten die keer dat de dominee over zijn eigen schoenveters struikelde, heb ik nooit zo'n pracht moment beleefd als toen die goeie ouwe Bottle Tom vanaf het podium ging beledigen. In feite, ik vond de nele voorstelling geweldig." Daar was ik het niet mee eens. „Die beledigingen van mij „Die vond ik helemaal geweldig'. Schitterend gewoonweg. Is het waar. dat je fraude hebt gepleegd met die Bijbelkennis?" „Zeker niet. Mijn overwinning was te danken aan taaie arbeid en noeste vlijt." „En hoe zit het met dat pessimisme? Ben jij een pessimist, Bcrtle?" Ik had haar natuurlijk kunnen zeg gen, dat het geen wonder zou zijn In zo'n huis, maar lk zei alleen maar nee. „Mooi zo. Wees nooit pessimistisch. Alles gaat voorbij op deze pracht- wereld. Achter de wolken schijnt de zon. Komt tijd, komt raad. Alles sal reg kom... Probeer nog eens wat hiervan." Ik volgde haar raad op, maar toen ik mijn lepel hanteerde, waren mijn gedachten elders. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12