nnnVIUriAIC 7CEIIWCE rminAUT rKU¥mul#U.L ULLUWuI. UUUKnnI gw&trts Trein ramt te Laufen autobus: 37 doden en 33 gewonden Tweehonderd reserve-officieren voerden „Operatie Walcheren" uit ST. BAAFSKERK AARDENBURG GERESTAUREERD WEER VELE HA HEI EN BOS PROOI DER VLAMMEN Provinciale Zeeuwse Courant. sSLJB fefiJ® B H wB B B MA M 15 M &T* 8 B llfffi» 1$ IT M Wi 8 8 B IQ» $Jk O^E mm. Minim, p. advertentie 4.-. Adjunct-hoofdred.G. A. de Kok. 23 cent p" regel met een I"lnlI"um iSSTK??TSTn p. J"? S WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN J „'7 c^t m per kw. Losse nummers 15 cent. Giro no. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaus: Vlisslngen Walstr. 58-60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 3508 of 3546); Middelburg, Markt 51, tel. 3841; Goes, L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. adv. 2234); Oostburg, G. F. de Pauwstr. 9, tel. 20; Terneuzen, Brouwerijstraat 2; Zierikzee, red. tel. 2435. adm. tel. 2094. ERNSTIG ONGELUK IN ZUID-DUITSLAND Waarschijnlijk was spoorboom niet neergelaten Zevenendertig mensen werden gedood en drieendertig ge wond bij een ongeluk in Zuid-Dnitsland. De slachtoffers zaten In een autobus van een streekdienst, die zaterdag op een bewaak te overweg bij Lauffen in de Zuidduitse staat Württemberg door een aanrazende trein werd geramd en opengescheurd. Slechts twee, een man en een kind, werden licht geblesseerd. De chauf feur van de bus behoorde tot de omgekomenen. Onder de inzit tenden van de trein vielen geen slachtoffers. Het wrak van de bus, dat aan de voorzijde van de locomotief zat vastgeklemd, werd nog een vierhonderd meter over de spoor baan geschoven, voordat de trein tot stilstand kwam. Verminkte lichamen lagen aan weerszijden van de spoorbanen, doden en gewonden moesten met acetyleenbranders worden be vrijd. Onder de slachtoffers bevinden zich kinderen, arbeiders en Hongaarse vluchtelingen, die naar een begrafe nis waren geweest. Volgens een woordvoerder van de spoorwegen gin gen de spoorwegbomen waarschijn lijk te laat neer. De machinist op de trein remde nog uit alle macht, maar de trein was al te dicht bij en sleurde de bus mee. De boomwachter is gearresteerd. De treinpassagiers waren de eersten, die de slacthoffers te hulp kwamen. Po litie, brandweerlieden en ambulances I waren spoedig ter plaatse. Reddings ploegen werden geholpen door negen tig Amerikaanse soldaten en drie mi litaire hefscbroefvliegtuigen, die ge- Water eiste zes slachtoffers Na sluiting van het natuurbad „De Kienehoef" te St. Oedenrode bemerk te men dat van twee jongens kleding was achtergebleven. Na dreggen vond men in het bad de lichamen van de 14-jarige Van de Heijden uit St. Oedenrode cn van een tot nu toe on bekende ongeveer 20-jarige jongeman, die een hoofdwonde hacl. Vermoed wordt daarom dat deze jongeman op een of andere wijze met het hoofd tegen een betonnen paal terecht is gekomen, ziclu aan de 14-jarige jon gen heeft vastgeklemd en toen be wusteloos is geraakt. Haarlem De -tweejarige Adriain.us Hellemons is in de woonsehepemhaven in de Waar- derpoüder te Haarlem bij het spelen te water geraakt en verdronken. Vrij spoedig na de vermisisng van het jon getje, zag de vader het kind in het water liggen. Rotterdam Terwijl hij voorovergebogen met zijn handen in het water zat te spelen verloor de 10-jarige J. van der staal uit de Zaagmolendrift het evenwicht. Hij viel in het water en verdronk. Het gebeurde in het Stokviswater aan de voet van het viaduct aan de Lombardskade. Twee agenten en een burger zijn de jongen nagesprongen, maar zij konden hem niet vinden. Later is hij bij het dreggen opge haald. Bloemendaal Aan het Bloemenidaalse strand is zondagmiddag de 18-jariige Theo van der Werf! uit Haarlem in zee verdron ken. Duitse badgasten troffen de jon geman, die een goed zwemmer ge weest moet zijn, vlak bij de vloed lijn in zee aan. Geldermalsen De 12-jarige Frans van Meegden- burg is zondagavond te zes uur bij het zwemmen in de Linge verdron ken. Een uur later is het stoffelijk overschot opgedregd. LOCO-BURGEMEESTER W. Ga- briëlse Az. van Westkapelle drukte zondagmorgen op bijzonder hartelij ke wijze de hand van één van de mannen, die in de bange dagen van 1944 het YVestkappelse strand op stormde om de bevrijding van de gemeente aan de zware zeedijk tot een feit te maken. Het was de Bel gische kolonel G. Danloy, de com mandant van de bij het 10e Inter- geallieerde Commando ingedeelde compagnie Belgische Commando's, die samen met zijn mannen en een Noorse gevechtseenheid tot taak had onder het moordend vuur van de Duitsers het radarstation uit te scha kelen. Zaterdag en zondag was de Belgische kolonel in een gezelschap van rond 160 reserve-officieren van de kring Antwerpen naar Walcheren gekomen om tezamen met rond 40 Tijdens het tweedaagse bezoek, dat een groep Belgische en Nederlandse reserve-officieren aan Walcheren bracht, werd bij het landingsmonu ment te Westkapelle een krans ge legd door de officieren. Namens het gemeentebestuur van Westkapelle legde loco-burgemeesterW. Gabriel- een krans £2lotó:K.Z&); leden van do algemene vereniging van Nederlandse reserve-officieren een excursie te maken met als doel de banden te verstevigen tussen bei de verenigingen en de invasiestran- den en slagvelden van het eiland te bezoeken. Deze excursie kreeg de toepasselijke naam „Operatie Wal cheren." Zaterdagmiddag omstreeks half zes waren de Belgen met drie mijnen vegers en een jacht van de Koninklij ke Belgische Zeemacht in Vlissingens buitenhaven gearriveerd. Het gezel schap vertrok onmiddellijk naar Mid delburg, waar in de kazerne van de le COAK hun Nederlandse collega's zich bij hen voedden. Om kwart voor negen was er bij het monument voor de gevallenen tijdens de Tweede Wereldoorlog op de Groenmarkt een kranslegging. Aan deze plechtigheid werkte het fanfarekorps van de Ge nie uit Den Bosch mee. Nadat het korps koraalmuzïek had gespeeld, legden de kringvoorzit- ter van de Belgische reserve-of ficieren, majoor P. Eigenraan, en zijn Hollandse collega, luitenant kolonel mr. V. J. P. N- Haitsma Mul'lié,-een krans bij het monu- (Zie slot pag. 7. kol. 6} Geldig tot hedenavond KANS OP ONWEER. Warm en drukkend weer met een ver anderlijke bewolking en hier en daar een onweersbui, in hoofdzaak in het zuiden en westen van het land. Matige tot zwakke wind, overwegend tussen noord en oost, maar langs de kust ook zeewind. WEERSVERWACHTING VOOR DE ZEEUWSE STRANDEN. (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag perioden met mooi strand weer maar ook kans op een versprei de onweersbui. Zwakke tot matige wind, in de middag van uit zee. Tem peratuur 19 tot 21 graden Celsius. Zeewater 15 graden Celsius. Vooruit zichten: nog zomers strandweer, maar niet bestendig. ZON EN MAAN 23 juni Zon op 4.20 onder 21.04 Maan pp 22.42 onder 7.42 De foto toont de volkomen vernielde bus voor de locomotief van de trein. wonden naar ziekenhuizen in de om geving brachten. In de goederenhal van het station Lauffen waar de doden waren onder gebracht, speelden zich hartverscheu rende tonelen af. Verscheidene 'hon derden bewoners van de omstreken kwamen toegelopen en vele herken den in de verminkte stoffelijke over schotten familieleden. De bus was door de drukte van het weekeinde overvol. BRANDWEREN UREN IN ACTIE Bij Eisden hielpen Belgische militairen De enorme droogte heeft in het week einde de grootste activiteit en waak zaamheid van de brandweer- en bos- brandweergroenen geëist. Op ver scheidene plaatsen in en om de ge meente Apeldoorn braken branden uit, waardoor weer een gedeelte-van ons toeh al spaarzame recreatiege bied verloren ging. Op de Hoenderlose berg te Ugchelen ging tien are jonge dennen verloren, terwijl bij de Bakenberg in Ugchelen drie hectare heide en vliegdennen een prooi der vlammen werd. Tus sen Nunspeet en Vierhouten werd een halve hectare dennen door het vuur verteerd en aan de Berg en Dalweg te Beekbergen ging eveneens een hal ve hectare verloren. In het Spalder- bos nabij Garderen woedde het vuur in de bossen en hier brandde onge veer vier hectare jonge dennen af. Tenslotte kraaide de rode haan nog aan de Spoekweg en in Spelderholt te Beekbergen, waar respectievelijk een halve hectare zware vliegdennen en een oppervlakte ruigte een prooi der vlammen werden. Z andvoort Ook de Zandvoortse brandweer is zondagmiddag urenlang bezig ge weest met het bestrijden van een fel le duinbrand in de nabijheid van het z.g. Boogkanaal in de Amsterdamse waterleidingduinen. Ruim tien hecta re beplanting ging in vlammen op. Eisden Het Belgische leger werd zater dag te hulp geroepen om een bos- en heidebrand ten zuidwesten van Prinses Gracia van Monaco zou derde kind verwachten Volgens het Italiaanse blad Giornale d'Italia verwacht prinses Gracia van Monaco een derde kind. Eisden nabij de Nederlandse grens te blussen. Meer dan 400 ha heide waren één vlammenzee, aldus de autoriteiten. Er zijn geen persoonlijke ongeluk ken gemeld. Onstwedde Zondagmiddag ging nabij het dorp Onstwedde ongeveer een hectare bos en heide in vlammen op. Een felle brand ontstond te Garderen in de dennenbossen aan de Putterweg in de onmiddellijke omgeving van het kampeercentrum „De Dellen". In korte tijd was een tiental hectaren een prooi der vlammen. Door het snelle ingrijpen van de bosbrandweer, de vrijwillige brandweerkorpsen van Garderen en omgeving en militairen kon het vuur worden beteugeld. Zaterdagmiddag werd tijdens een speciale kerkdienst te Aardenburg de geheel gerestaureerde St. Baafskerk voor de eredienst in gebruik geno men. Een overzichtsfoto van de plechtigheid. (Foto P.Z.C.) KRANSLEGGING IN MIDDELBURG EN WESTKAPELLE Belgisch commando-kolonel was weer op strand, dat hij in 1944 bestormde Het weer in Europa Het weer in Europa volgens de weerrap- porten van gisteravond 7 uur. Den Helder half bewolkt 18 gr. Ypenburg half bewolkt 27 gr. Vlissingen zwaar bew. 24 gr. Eelde onbew. 2.5 gr. De Bilt licht bewolkt 28 gr. Twenthe onbew. 28 gr. Eindhoven zwaar bewolkt 29 gr. Zuid-Limburg onweer op afstand 26 gr. Helsinki licht bewolkt 16 gr. Stockholm licht bewolkt 18 gr. Oslo onbewolkt 20 gr. Aberdeen zwaar bewolkt 16 gr. Londen zwaar bewolkt 24 gr. Amsterdam half bewolkt 26 gr. Brussel geheel bewolkt 27 gr. Luxemburg onweer 26 gr. Parijs geheel bewolkt 27 gr. Bordeaux licht bewolkt 21 gr. Grenoble regen 24 gr. Nice half bewolkt 27 gr. Berlijn onbewolkt 26 gr. Frankfort zwaar bewolkt 31 gr. München zwaar bewolkt 27 gr. Zürich regen 26 gr. Genève regen 23 gr. Locarno geheel bewolkt 19 gr. Wenen zwaar bewolkt 27 gr. Innsbriick licht bewolkt 29 gr. Belgrado half bewolkt 30 gr. Athene onbewolkt 32 gr. Rome zwaar bewolkt 32 gr. Ajaceio zwaar bewolkt 25 gr. Madrid licht bewolkt 30 gr. Mallorca licht bewolkt 28 gr. Lissabon onbewolkt 26 gr. Kopenhagen onbewolkt 18 gr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 1