Zware straffen geëist tegen drie veehandelaren uit St.-Jansteen Zeeuwse Almanak VLISSINGEN HEEFT VOOR 9 TON STRIKT NODIGE WERKEN PLASTI COLOR JUBILEUM-VERKEERSEXAMEN VOOR VLISSINGSE SCHOLEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 JUNI 1959 ARRONDISSEMENTSRECHTBANK MIDDELBURG Runderen voor slacht vervoerd zonder vervoersvergunning De officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft vrijdag zware straffen geëist tegen een drietal veehandelaren uit St. Jansteen, dat rundvee had vervoerd zonder dat het voor deze dieren in het bezit was van een verklaring tegen mond- en klauwzeer. De of ficier vatte dit bijzonder ernstig op, te meer omdat na aankomst in Den Haag, waar de dieren geslacht moesten worden, bij enkele runderen t.b.c. geconstateerd werd. En daar de veehandelaren niet konden ver tellen, waarzij deze runderen gekocht hadden, konden de instanties even min nagaan waar de t.b.c.-bron gezocht moest worden. De drie hande laren waren reeds eerder veroordeeld door de kantonrechter te Ter- neuzen, maar tegen dit vonnis waren de verdachten In hoger beroep gekomen. Tevens was de officier in beroep gegaan, daar hij de straf fen van de kantonrechter te laag achtte. De veehouder A. H. B. P. en L. W, van D. waren in appel gegaan, om dat zij meenden geen verklaringen nodig te hebben voor dit vervoer, omdat er nimmer naar gevraagd wordt. „Er komt echter geen beest op do markt of er is een verklaring bij", verklaarde P. De derde vee handelaar, P. J. van D. een zoon van L. die in tegenstelling tot de beide anderen alleen maar runderen in St. Jansteen had vervoerd, was dezelfde mening toegedaan. De rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Empel vond het maar vreemd, dat de plaats van her komst van de runderen, die P. en Van D. sr. naar Den Haag hadden vervoerd, niet meer na te gaan was. Want evenals de mens heeft de koe een .paspoort" namelijk een schets. Bovendien zijn er papleren voor elk dier en alle runderen worden opgetekend in het stamboek. Dat alles ver telde een getuige-deskundige van de veeartsenijkundige dienst, die er nog aan toevoegde, dat hij zelfs nog nooit twee dezelfde koeien gezien had... Hoewel om principiële redenen in Zeeland de inenting tegen mond- en klauwzeer niet verplicht gesteld is, moet men toch voor het vervoer er van een verklaring aanvragen. En dat hadden de handelaren niet ge daan. De officier, mr. J. L. An- dreae, was er van overtuigd dat de handelaren die vergunning ook niet hadden gekregen, indien zij er om gevraagd hadden, omdat dan de t.b.c. geconstateerd zou zijn. Dood spoor Meestal leidt het spoor, Indien t.b.c. op een slachtplaats opge merkt wordt, naar een bepaalde staL Maar in het onderhavige ge val leidde het spoor naar de bei de bandelaren, maar niet verder. Voor de deskundige was dit een bewijs, dat de runderen niet uit Nederland waar de rundvee stapel t.b.c.-vrlj is afkomstig waren, maar uit België. Deze ge tuige verklaarde in dit verband, dat runderen omstreeks de tijd van het misdrijf september 3958 goedkoper uit België te betrokken waren. „Ja, met sub sidie", riep Van D sr. vanaf zijn verdachtenbankje... (Advertentie) STAATSEXAMEN (H.B.S. of Gymn.) De kortste en voordeligste opleiding: RESA - HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus Daarop repliceerde de getuige, dat de naar Den Haag vervoerde dieren een recente „verzameling" vormden. „Dus had U moeten weten, waar ze vandaan kwamen", veronderstelde hij. De veehandelaar H. J. C. uit Sluiskil, die als getuige decharge optrad, was het daar niet mee eens. „Het is best mogelijk, dat de man nen de herkomst niet wisten", ver telde hij. Bijzonder Met de runderen van Van D. jr. was het helemaal een vreemd geval. En kele ambtenaren hadden 7 van de 20 koeien, die in zijn wei stonden, ge schetst omdat deze dieren niet van een oormerk waren voorzien. Toen de ambtenaren enkele uren later te rugkwamen, waren er maar 13 koeien in de wei over. 's Avonds gingen de ambtenaren nogmaals op controle-bezoek. En toen stonden er weer...„20 koeien. Maar nu aange vuld met 7 andere koeien. Zoon Van D. wist namelijk niet, dat de amb tenaren de runderen „geschetst" hadden. En daar geen enkele koe op de andere lijkt, viel Van D. jr. door de mand. Waar de zeven „geschetste" koeien gebleven waren, wist deze handelaar evenwel niet te vertellen. Ook dat vond de officier bijzonder vreemd. Ook mr. Andreae nam aart, dat zo wel de „geschetste" als de naar Den Haag vervoerde koeien niet van de Nederlandse veestapel afkomstig wa ren. „De herkomst was dus niet dui delijk", aldus de officier. Hij betoogde in dit verband, dat hiermee verschillende belangen geschaad worden: van de export, die van de Nederlandse vcenou- ders en die vun do volksgezond heid. „Er wordt hier een enor me bron van besmetting gescha pen", aldus mr. Andreae, die dit mede van belang achtte voor de strafmaat. Tegen P. en Van D. sr. eiste de officier 2 weken ge vangenisstraf onvoorwaardelijk en tegen Van D. jr. een geld boete van 1000. Mr. Tichelman, de raadsman en ge machtigde voor P., vond het een hoogst eigenaardige figuur, dat de vervoersvergunning had afgegeven kunnen worden indien de handelaren maar geweten hadden, waar de die ren vandaan kwamen. Mr. Tichel man meende, dat de officier niet be wezen had, dat de veehandelaren die verklaringen niet hadden kunnen krijgen. „U bent aan de rand van het bewijs geweest", zei pleiter te gen de officier, „hoewel dit de schuld van de wetgever is". Tot slot verzocht mr. Tichelman het college de zaak grondigste bekijken. Hetgeen mr. Van Em pel ook toezegde, waarop de uit spraak bepaald werd op X juli OBJECTEN VOOR 1959: Slechts met hogere rijksuitkering realiseerbaar B. en W. van Vllsslngen hebben naar aanleiding van hun verzoek tot ver hoging van het basisbedrag der alge mene uitkering uit het gemeentefonds met ingang van 1959, van de minis ter bericht ontvangen, dat de finan ciële positie hem noopt bij de beoor deling van de thans ingediende ver zoeken grote voorzichtigheid te be trachten. De minister is van mening dat slechts een uitzondering kan worden ge maakt voor die gevallen, waarin de beschikbare middelen geen dekking bieden voor in verhouding tot het budget van de gemeente onevenredig zware lasten wegens rente en af schrijving van niet uitstelbare, in 1959 te verrichten kapitaaluitgaven, welke zonder een herziening van de uitkering niet tot stand zouden kun nen komen. B. en W. van Vllsslngen hebben zich nu beraden welke kapitaal uitgaven, gelegen binnen het rjtam van de nieuwe mogelijkheden van uitvoering, verder nog ten laste van de gemeentebegroting 1959 kunnen worden gedaan. Hierbij kwam men tot da volgende opsom ming: verbouw schoolgebouw Gla- VAN imn TOT GEVEDERD TOERISME. Retranchement dat zich in een groei end toerisme mag verheugen, blijkt ook in de vogelwereld een goede naam te hebben. Reeds jaren achter een komen er oeverzwaluwen op be zoek, zo ook nu weer. Zij nestelen VERKEER. Vrijdag was het in Vlissingen vjeer zo ver. Langs straten en pleinen kon men talrijke jeugdige wielrijders ontwaren, die zich stipt aan de ver keersregelen Melden. Ze hadden er overigens een beste reden voor, want ze deden examen. Verkeersexamen. Een hoogst nuttige instelling, waar van de lof naar onze bescheiden me ning niet genoeg kan worden bezon gen. Vandaar het gezang in dit hoek je, vandaag. Dank zij dat verkeers- onderricht immers groeit er een ge neratie op, die tenminste ook in het verkeer weet wat links en rechts is die op de hoogte is van voorrangs wegen en verkeersborden en die om een oud verhaal nog maar eens te vertellen niet uit de bas komt, zoals de man, die examen moest doen voor zijn rijbewijs. „Wat is een rood bord, met een witte rand", vroeg de examinator en prompt antwoordde de toekomstige chauffeur: ,J2en bord tomatensoep". Hij ia niet geslaagd. De schooljeugd van Vlissingen zou onmiddellijk geweten hebben, dat ^ro de horden met witte remden in heel het verkeersbordensysteem niet voor komen. En begrepen hebben, dat je met examinatoren geen mopjes moet tappen omdat het verkeer een ern stige zaak is. Waarin alleen maar herren dienen voor te komen. Zo is dat....* zich meestal in de zandafgravlngen aan de westzijde van hèt kanaal, maar thans hebben ze nog een ander aantrekkelijk plaatsje ontdekt, het pas aangelegde zandreservoir, de oude zeedijk aan de noordzijde van de NIeuwstraat. De ijverige vogels bouwen er hun nestjes in horizontale holen, die zij zelf graven tot een diepte van een meter. Reeds in augustus, eerder dan andere zwalu wen, verlaten zij in de regel deze streken. SUCCES. De nijvere handen van de Jeugdi ge Ada de Rijke uit Oud-vosse- meer, leerlinge van de Uloschool te Tholen, hebben haar en de school heel wat opgeleverd. Op een door het Internationaal Wolse cretariaat uitgeschreven school- wedstrijd kreeg Ada voor haar mooiste zelfgebreide schooldas de hoofdprijs toegewezen. In de eerste week van september mag zij met drie schoolvriendinnetjes naar Amsterdam om daar de prij zen in ontvangst te nemen: een spaarbankboekje met 50 en voor de Uloschool een 16 mm geluidsfilmprojector. TWEEMAAL GOUD. Tenslotte voor vandaag: twee gouden bruiloften, waaronder weer één in Biervliet. Daar vierde het echtpaar Cortvriendt-de Decker dit huwelijks feest in alle opgewektheid en onder grote belangstelling. Burgemeester Kostense en pastoor Burm kwamen de echtelieden feliciteren en 's avonds kwam de Kon. Harmonie van Bier vliet met de jeugddrumband een se renade brengen. In Yerseke was het het eohtpaar J. van Krulningen-Paauwe, dat woens dag het heuglijke feit herdacht een halve eeuw in de echt te zijn verbon den. Beiden genieten nog een goede gazondhaid. cisstraat tot voorlopige schaffing laats, aan schaffing bamerslagmolen com- posteringsinrichting Idem 50.000, vernieuwen en uitbreiden aula be graafplaats 114.000, vernieuwen bestratingen rond aula 30.000, uitbreiding begraafplaats 48.000C garage reinigingsdienst bouw gemeentelijke so- bouw 125.000. uuun J «iale werkplaats 350.000, ver nieuwing straatverlichting 118.600, totaal 927.600. VLOTTENDE SCHULD. Verder delen B. en W. aan de raad mee, dat door de gunstiger ontwikke ling op de kapitaalmarkt de bruto vlottende schuld der gemeente, welke begin van dit jaar nog 3.000.000 bedroeg, thans Is teruggebracht tot ruim f 800.000, terwijl verder de vaste financiering verzekerd is van verschillende ten laste van de kapi- taaldienst der gemeentebegroting 1959 uit te voeren objecten. De ge meente heeft nog slechts twee kas geldleningen lopen tot een totaalbe drag van 800.000. Daarom is het niet nodig eventueel nieuw aan te trekken vaste geldleningen per se te gebruiken voor de consolidatie van vlottende schuld. De bruto vlottende schuld inclusief de nog niet op lange termijn gedekte verplichtingen^ zijn nog ver beneden de voor Vlissingen toegestane norm gelegen. Hierdoor wordt het doen van nieuwe kapitaaluitgaven, waarvoor dekking in de gewone dienst doch nog geen vaste financiering aanwezig is, ver gemakkelijkt. Nu de op de kapltaaldienst aanwezige reserves niet alleen budgettair, maar ook voor een belangrijk deel weer als financieringsreserves kunnen worden aangemerkt en de gewone dienst voor 1959 voor dekking van de lasten van nieuwe objecten praktisch is uitge put, hebben B. en W. overwogen of de kosten van een aantal objecten van meer geringe omvang, welke strikt noodzakelijk zijn en eigenlijk al lang tot uitvoering hadden moeten worden gebracht, gedekt zouden kun nen worden ten laste van het restant van de algemene reserve van 38.000 en de reserve-opbrengst ge meente-eigendommen, welke nog 307.000 beloopt. Voor een aantal ob jecten als o.m. de nieuwe straatver lichting, en enkele andere werken waarvoor aan de vergadering van woensdag a.s. voorstellen zijn ge daan, .alsmede de restauratie van de gevangentoren (ƒ20.000), wordt een bedrag van ƒ130.370 geraamd. Door deze uitgaven te financieren als voor gesteld, resteert van de genoemde re serves nog 214.630. Van dit restant willen B. en W. 200.000 toevoegen aan de stadhuisreserve, welke aan 1.825.000 zal bedragen. Het dan nog overblijvende bedrag van de reserves, 14.630, dient o.m. voor het opvan gen van tegenvallers. Gemeentewapens voor nieuw provinciehuis B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor een krediet van 1000 te verlenen voor het doen vervaardigen en het aanbrengen van het Vlissingse gemeentewapen in de traphal van het nieuwe provinciehuis. Zoals bekend zullen in 't provinciehuis de wapens van een aantal Zeeuwse gemeenten worden aangebracht voor Walcheren de gemeenten Mid delburg, Veere en Vlissingen te vervaardigen door de Schiedamse beeldhouwer P, Stulvonberg, VRAAS FOLDER EK KLEURADVIES POSTBUS 8032 - AMSTERDAM Veerse rondvaartboot De rondvaartboot welke donderdag middag op de terugweg van de Delta werken naar Veere, ongeveer tien minuten met stilgevallen motor ronddreef, heeft ook vrijdag wegens een storing aan de motor niet ge varen. Na het gebeurde van eergis teren werd bovendien besloten, eerst alles tot in de perfectie In orde te maken, alvorens de diensten te her vatten. Het vaartuig dat onder de wet voor de openbare middelen van vervoer valt, kreeg In februari 1958 toen het in Harderwijk voer, van de burge meester aldaar een bewijs van goed keuring. De omstandigheden waar onder nier op de Zeeuwse wateren gevaren wordt, zijn echter wel enigs zins anders, zodat het aanbevelens waardig zou zijn geweest, dat de rederij in Hellevoetsluis, later een goedkeuring zou hebben aange vraagd voor het gebruik van dit schip op de Zeeuwse stromen, Vrijdag heeft de rijkspolitie te wa- Cursus radarwaarnemers Vlissingse aan zeevaartschool. Reeds ruime belangstelling Het ligt in het voornemen het leer plan van de „De Ruytersehool" te /lissingen uit te breiden met een veertiendaagse cursus ter opleiding van radarwaarnemers. Er hebben zich reeds 64 leerlingen voor deze cursus aangemeld, terwijl verwacht wordt dat het aantal leer lingen zich zal uitbreiden tot 160 per jaar. Teneinde tot deze uitbreiding te ge raken, moet de gemeenteraad, ln ver band met de bepalingen van de N.O.- wet, als zijn oordeel uitspreken, dat de uitbreiding van het leerplan van deze school met de bedoelde cursus nodig wordt geoordeeld. B. en W. stellen de raad voor deze verklaring af te geven. Examens Aan de rijks h.b.s. te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen afd. B: J. L. van Doorn, Scherpenisse; R. W. Kakebeeke, Rilland-Bath; W. M. Kloet, St.-Maartensdijk; B. J. Leen- houts, Oud-Vossemeer en P. Polder man, Yerseke. Rechtbank Middelburg Jeugdige matroos schaaktemeisje De officier van justitie bij de recht bank te Middelburg heeft vrijdag een onvoorwaardelijke gevangenis straf geëist van 6 maanden tegen de 23-jarige matroos B. II, uit Mid delburg. Op 3 november jj. had hij een 17-jarig Middelburgs meisje „geschaakt", overigens met toe stemming van het meisje zelf, maar zonder die van de ouders. H. ontmoette de Middelburgse in de Zeeuwse hoofdstad, toen zijn schip in Antwerpen lag. Hij vertelde toen, dat zij best mee naar boord zou kunnen gaan, hoe wel hij het meisje ontraadde weg te lopen. De dag daarop vertrok de matroos naar zijn schip in de Belgische havenplaats. Bij het oversLapDen in Kruimngen stond de Middelburgse echter op het perron... „Ik heb toen nog gezegd, dat ze naar huis moest gaan, maar volgens het meisje kon dit niet meer", aldus vertelde H, te gen de rechter-commissaris. „Zij wilde mee naar .Antwerpen". Dat gebeurde dan ook en een maand ging het goed. Totdat de schip per van Hl de Middelburgse van boord stuurde. Het meisje be sloot met een Rijnvaartmatroos naar Duitsland te gaan, waarna H. haar aan haar lot overliet. La ter werd het meisje in Duitsland aangehouden en naar Middelburg overgebracht. De dorsmachinist A. v. d. B. uit Kruiningen .stond terecht, omdat hij op 24 december 1958 de vlasarbei der J. P. B. een plaatsgenoot mishandeld had. Van de B. ontken de dit. B. vertelde, dat hij reeds in een café ruzie met de dorsmachinist gekregen had. Toen hij wegging, riep Van de B. hem toe: „Wacht maar, ik krijg je wel. Ik ben toch op de brommer". Toen de getuige dan ook naar huis fietste, kwam Van de B. naast hem „brommen". Toen B. hem probeerde te kalmeren, deelde hij enkele rake klappen uit. In angst wegrijdend botste B. even verder tegen een matroos aan, wiens metgezel een stuurman de on gelukkige B. nog eens „afdroogde". Zelfs de dorsmachinist kwam er weer bij om deel te nemen aan de klop partij. De offioier was door het ver haal van B. overtuigd van de schuld van verdachte. „Waarom zoekt U geen sterkere partij uit", gaf de of ficier in overweging. Hij eiste een boete van 100. In beide zaken zal de rechtbank op 1 juli uitspraak doen. Benoeming leerkrachten l.Ls. Voor de benoeming van een leraar in algemeen vormend onderwijs aan de gemeentelijke u.t.s. dragen B. en W. van Vlissingen de volgende leerkrach ten voor: de heer N. L. Brandes, leraar l.t.s. en 2 de heer I* C. J. Kooi man, onderwijzer aan de chr. u.l.o,- school, beiden te Vlissingen. Collecte De inzameling voor het Ned. Roode Kruis heeft te Domburg 259,op gebracht. KUNST Haydn's „Jahreszeiten" St. Jacobskerk, Vlissingen, VOOR de uitvoering van Haydns „Jahreszeiten" had de Vlissingse Oratoi turnvereniging drie voortreffe lijke solisten geëngageerd: Annette dè la Bye, Jan Waayer en Anton El- dering. Het is alweer enkele jaren geleden, dat mevrouw De la Bye voor het eerst in Vlissingen zong, een optreden dat toen min of meer een openbaring was. Sindsdien is zij een bekende verschijning geworden in de Nederlandse concertzalen en haar kwaliteiten als zangeres zijn da afgelopen jaren bij herhaling gepre zen. Men mocht dus gisteravond ver wachten iets goeds te horen. Welnu, die verwachting is niet alleen in ver vuiling gegaan, maar zelfs ruim schoots overtroffen. Want Annette de la Bye zong de sopraanpartij in de „Jahreszeiten" zo subliem, dat het er af en toe op leek alsof de oude Haydn deze muziek speciaal voor haar had geschreven. Wij gaan hier 1 geen voorbeelden noemen in de geest van „vooral die-en-die aria was zo goed", wij willen slechts vaststel len, dat deze sopraan dit werk wer kelijk magnifiek heeft gezongen: licht van toets, met voortreffelijke stemmiddelen en een bewonderens waardige voordracht. De beide andere solisten waren even eens musici van de bovenste plank: de bas Anton Eldering zong de par tij van Simon uitstekend en de te nor Jan Waayer was eveneens zeer te loven in zijn vertolking van Lu- kas. Ook de duetten en terzetten werden voortreffelijk gezongen: de „Jahreszeiten" is zo echt een werk, waaraan ook de vocale solisten hun plezier beleven. Ze hoeven niet de hele avoifti in een plechtige houding te staan op de manier van: „Opge let, ik.zing een oratorium!" Het orkest en soms ook het koor bad in tegenstelling dus tot de solisten wel eens moeite de lichte Haydn-sfeer te creëren, die hier zo dringend nodig is. Het orkest in een uitgebreide bezetting was na melijk wat nadrukkelijk en zwaar. Slechts zelden bereikte het momen ten met een speelse, lichte men zou geneigd zijn te zeggen: Ween- se toon. Dat gebeurde bijvoor beeld .wèl in het beroemde duet „Ihr Schonen aus der Stadt", maar helaas die ogenblikken waren te zeldzaam. Wat de oorzaak daarvan was? Ver moedelijk het feit, dat de Vlis6ingsa Orkestvereniging vrijwel verdubbeld was met musici van elders, waardoor als het ware een nieuw ensemble was ontstaan, waarmee de dirigent te weinig had kunnen werken. Dat zijn nu eenmaal nadelen, die in zul ke gevallen optreden. Het koor wij schreven het reeds had eveneens moeite om die lichte toets te voorschijn te roepen. Maar daar staat tegenover, dat er daar naast vele momenten waren, die van prijzenswaardig gehalte bleken: mo numentale koorpassages, indrukwek kend van uitvoering! Wel was het op vallend, dat de mannenstemmen de algemene „koorkwaal" te ge ring in aantal zijn. Het geheel stond onder de bekwame leiding van Jan Kuiler, die koor en orkest met vaste hand leidde. De secco-redt&tieven word begeleid door mevrouw G. F. Maclaine Pont, kla vecimbel. Er was voor deze uitvoe ring grote belangstelling. De K. Ruim 600 „genummerde" fietsers trokken door de stad Voor de tiende maal wordt dit jaar In Vlissingen het Veilig Verkeersexa men gehouden voor de leerlingen van de lagere scholen. Het theoretisch examen Is reeds gehouden op 10 maart Jl., en gisteren vertrokken ruim 600 fietsende Bcholieren van de Verlengde Glacisstraat om de geleer de theorie - an de in het lesrooster op genomen verkeersuren aan de prak tijk te spiegelen. Dat gebeurde gisteren dus ook voor de tiende keer. De zon had 's morgens om half negen de start al een extra glans gegeven en er was dus alle reden tot feestelijk heid, ware het niet dat aan de op zet van deze tiende en jubileum- examendag een dringende noodza kelijkheid ten grondslag ligt. Want nog steeds, of liever, steeds meer, H'l eist het verkeer slachtoffers, ook onder do fietsers. De route die de scholieren moeste» rij den was allerminst gemakkelijk. Zij was zo uitgezet dat de jongens en meisjes de drukke Paul Krugerstraat driemaal moesten overateken. Be langrijk voor de toekenning van het diploma, waar de moeste scholieren fel ©p gebrand zijn, waren de gedra gingen op het kruispunt Paul Kru- gerstraat-Scheldestraat. Het aantal fouten was niet van het grootste be lang, de aard van de foute» was meer bepalend voor de eindbeoordeling. Langs de route, meestal op de hoeken van de straten, stonden waarnemers, veelal onderwijzers, die alle fouten van de „genummerde" fietsertjes re gistreerden. De heer J. Oosterling c.s, van de Vlissingse Vereniging voor Veilig Verkeer hebben tot taak de 600 beoordelingen stuk voor stuk na te zien en uit te maken wie een diploma krijgt en wie het volgend jaar nog eens mag proberen. Bij die beoordeling werd in het bij zonder erop gelet of de scholieren overal voorrang verleenden, steeds de richting aangaven bij de bochten, achterom keken bij het afslaan en of zij zich door algemeen voorkomende verkeersproblemen niet iu verlegen heid lieten brengen. Maandag 2É juni wordt het praktisch verkeersexamen nogmaals gehouden. Dan voor voet gangers. Bij de Watertoren in de Badhuis straat, stond een der oontrmems die nauwlettend het bochten/werkvan de jongens en meisjes waarnam en alle daarbij gemaakte fouten op een „waslijst" registreerde. (Foto P.Z.C. hp. 'I Afscheid en installatie leiders Militair Tehuis Bergen op Zoom Donderdag was er een bijzondere avond in het Prot. Chr. Militair Te huis te Bergen op Zoom. Behalve dat een bekende firma de militairen een filmavond aanbood, was er voorts de installatie van de heer en mevrouw Lous uit Wemeldinge als nieuwe leiders van het Prot. Chr. Militair Tehuis. De voorzitter van het afdelingsbe stuur, de heer L. de Kok, sprak hen in welgekozen woorden toe en Instal leerde hen daarna. Hoewel het echt paar nooit dit werk heeft gedaan, zegde het toe alles te zullen doen in het belang van het tehuis en de mili tairen. Daarna sprak de heer De Kok een woord van afscheid tot de heer en mevrouw Meeuwsen, die van af no vember van vorig Jaar deze taak hadden waargenomen. Hij bedankte hen voor alles wat zij hadden ge daan en wenste hen het beste toe. Zijn woorden gingen vergezeld van een aardig geschenk. Ook een van de dames die behulpzaam zijn in het tehuis en een der militairen bo den geschenken aan. Ds. Boersma die de avond met een kort woord had geopend, sloot ook deze avond op de gebruikelijke wijze. VANDAAG Middclburg-Electro: Een nacht om nooit te vergeten, 19 en 21.15 uur, K Jaar. Schouwburg: Vuur boven Azië, 20 uur, 14 Jaar. Zaaltje „De Zandlopers", vismarkt: Expositie schilderijen R. Kimpe, 14.30 tot 17.30 uur. Terrein bij tennisbaan aan het Zand dorp: Zeeuwse renduigamlddag van de Chr. Geref Kerken in Zeeland, 14 uur. Vlissingen-Alhambra: Slachtoffer* van het trottoir, 19 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: Met bloed geschreven, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Muziektent Beilatnyparlc: Concert „Orescendo", 20 uur. Goes-Grand: Liefde wordt duur gekocht, 19 cn 21 uur, 18 Jaar. MORGEN MiddelbuTg-Eleetro: Een nacht om nooit te vergeten 1530, 19 en 21.15 uur. 14 J. Schouwburg: Vuur boven Azië, 14 30 en 20 uur, 14 Jaar. Vlissingen- Alhambra: Slachtoffer* van het trottoir, 15, 18 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor; Met bloed geschreven, 15, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Sportveld Baskenburgseweg: Regio nale atletiekwedstrijd v.n.v. „Mara thon", ].4 uur. Goes-Grand: De Schatgravers van Doods kop-eiland, 15 uur, a.L Liefde wordt duur gekocht, 19 en ai uur, U jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2