Verdachte autohandel op eiland Schouwen BRESKENS KREEG VERGUNNING VOOR GEBRUIK VAN STRAND RAMP „TITANIC" HERLEEFT IN AANGRIJPENDE FILM OVERSTELPENDE DRUKTE OP DE Z.L.M.-TENT00NSTELLING STEMMEN UIT DE KERKEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 JUNT !959 RECHTBANK MIDDELBURG Vrijdagochtend stonden voor de Middelburgse rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Empel, drie Schouwenaren terecht, die zich hadden bezig gehouden met een vrij dubieuze autohandel. Het waren de steen zetter J. van D. en de garagehouder M. K. uit Haamstede en de uitvoerder P. de H. uit Zierikzee. De laatste fungeerde bij de verkoop van de zo goed als nieuwe auto als contactman, waarvoor de beide mannen uit Haamstede slechts 2200 betaalden. Uit het onderzoek van de justitie was gebleken dat het voertuig in Duitsland was gestolen en via Lim burg ons land was binnengesmokkeld. Officier eiste alleen voorwaardelijke straffen Hierbij hadden twee handelaren uit deze streek, onder wie een zekere Hongaar P. een belangrijke rol ge speeld. Toen de zaken misliepen wis ten zij zich echter buiten schot te houden. In 1957 had de Hongaar de uitvoerder P. de H. uit Zierikzee waarmee hij al eens eerder had sa mengewerkt benaderd voor een nieuwe vorm van zaken doen, de autohandel... De Hongaar vertelde dat het hier ging om „knappe" wa gens, die een financieringsmaatschap pij van wanbetalers had teruggevor derd. Of H. kopers wist voor deze auto's. Via de bemiddeling van H. kwam men in contact met de gara gehouder M. K. te Haamstede, die wel oren had naar een koopje. Enige tijd later belde H., die vergezeld was van nog enkele personen, 's och tends vroeg bij de garagehouder aan om zaken te doen. Uitvoerig werden de verdachten ondervraagd over wat er toen verder was gepasseerd, omdat zij gedrieën verklaarden volkomen te goeder trouw te hebben gehan deld. Toch kwam duidelijk naar voren dat deze transactie vrij vreerad tot stand was gekomen. De garagehouder kwam met de han delaren overeen de auto voor 2200 over te nemen. Omdat hij het geld niet direct bij de hand had zou hij het later in een café komen brengen. De contactman H. was al eerder naar zo'n gelegenheid vertrokken, omdat hij geen belang had bijde on derhandelingen Vergist Toen de garagehouder het geld kwam brengen trof hij wel de con- tactman, maar niet de handelaren, zodat hij het geld maar aan H. gaf. Deze vond de verkopers, die zich in het café „vergist" hadden, later in het vliegveldhotel. Direct nadat hij het geld had overhandigd gingen de handelaars het onder elkaar verde len, wat H. enigszins bevreemdde, aldus zijn verklaringen voor dc rechtbank. Ook viel het hem op dat een van de handelaars, die tot nu toe zijn mond had gehouden Duits sprak. Toch sloeg hij hier geen acht op en nam zijn aandeel van 50 in ontvangst. Tijdens de zitting verklaarde de ga ragehouder, dat het hem niet was opgevallen dat de prijs van de auto zo laag was. Het aandeel van Van D. in deze affaire was, dat hij de garagehouder, bij wie hij inwoont, ongeveer 1000 had geleend voor deze aankoop. Ongeveer twee jaar later kwam de zaak aan het rollen toen uitkwam, dat de papieren van de auto niet in orde waren. De po litieagenten werd" verteld dat de auto op de markt in Tilburg voor 4500 was gekocht. Toen de poli tie echter aanhield kwam er 'n ander verhaal los. Do officier van justitie, mr. T. Le- bret, noemde despe hele manier van handel volkomen absurd. Toen de auto werd verkocht was helemaal niet over kenteken bewijzen gespro ken. Aan alles bleek duidelijk dat deze wagen niet in de normale han del thuishoorde. Hij was van me ning dat de drie verdachten zeer zeker hadden moeten weten dat 2200 geen prijs was voor de auto en dat ae zaak fout zat. Tegen alls drie eiste de officier een 1 onvoorwaardelijke straf van 29 da gen, met aftrek van het voorarrest dat ook 29 dagen was geweest. Ver der vorderde hij tegen K. drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie maanden met onder toe- zichtstelling bij de reclassering, een boete van 100 subs. 20 dagen en teruggave van de auto aan de voor malige eigenaar in Duitsland. H. hoorde een straf tegen zich eisen van twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. on der toezichtstelling bi] de reclasse ring en een boete van 50 subs. 10 dagen. De geldschieter D. kwam er af met een boete van 100 subs. 20 dagen. Nadat de verdediger van H. mr. H. Bruin en mr. F. W. Adriaan- se voor beide andere verdachten hun pleidooi hadden gehouden, waarin mr. Bruin vooral nader inging op de juridische zijde van de strafmaat, werd het vonnis vastgesteld op woensdag 1 juli. Fotograaf De fotograaf H. A. S. uit Seroos- kerke had in januari in de gemeen te Souburg een aanrijding veroor zaakt, waarvoor hij indertijd door de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, veroordeeld was tot 25 subs. 5 dagen. Hiertegen was de fotograaf in beroep gekomen. Het ongeluk gebeurde toen S. van de Nieuwe Vlissingsevveg een zijstraat wilde inslaan. S. die net benzine had getankt bij de benzinepomp, reed met een matige snelheid naar het midden van de weg. Toen hij de zijstraat in wilde slaan kwam hij in botsing met een achter opkomende auto. Hierbij werden beide wagens vrij ernstig beschadigd, waardoor de fotograaf een dubbele strop heeft, omdat hij niet is ver zekerd. S. was van mening, dat hij het verkeer niet in gevaar had ge bracht. Toen hij, nadat hij benzine had getankt de weg opreed, was de achteropkomende auto nog 800 me ter van hem vandaan. Op de Nieuwe Vlissingse weg had hij gelijk voor gesorteerd en richting aangegeven om af te slaan. Desondanks was de achteropkomende auto tegen zijn wagen opgereden. De officier van justitie was van mening dat de fo tograaf onvoldoende met alles had rekening gehouden, onder andere de snelheid van de achteropkomende auto, en vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. De rechtbank bepaalde de uitspraak op woensdag 1 juli. Bromfietser verleende geen voorrang Donderdagavond omstreeks tien voor half elf is op de Blauwedijk ter hoog te van het Vlissingse jaagpad te Mid delburg een vrij ernstige aanrijding gebeurd. Het ongeluk gebeurde toen de bromfietsberijder L. IJ. uit Mid delburg geen voorrang verleende aan een auto. IJ., met op de duo van zijn brommer zijn echtgenote, kwam vanaf het Vlissingse jaagpad en wilde de rij weg oversteken. Hierbij reed hij te gen de auto van K. B. uit Remscheid (Duitsland) op, die voor hem van rechts kwam. Deze had het ongeluk aan zien komen, zodat hij uit alle macht remde. Toch kon hij de aan rijding niet voorkomen, hoewel zijn wagen bijna stilstond toen de brom fiets tegen hem opreed. De brom fietsberijder en zijn echtgenote wer den van hun voertuig geslingerd. Hierbij liep IJ. een zware en zijn echtgenote een lichte hersenschud ding op. IJ. zijn vrouw had boven dien een grote hoofdwond. Per ambu lance werden zij naar het Gasthuis overgebracht waar zij ter verpleging werden opgenomen. Jaarvergadering Onderlinge Waarborg Mij. te Middelburg Donderdagmiddag hield de Onderlin ge Waarborg Maatschappij van de Zeeuwse CJ3.TJ3. in zaal Van den Berge, voorheen Groenewege te Mid delburg onder leiding van de presi dent-commissaris, de heer C. de Put ter te Axel haar jaarvergadering. De directeur de heer P. S. Marinussen te Goes bracht het verslag uit over 1958. Hieruit bleek dat de premie-inkomens van de Mij in dit jaar belangrijk toe genomen zijn, terwijl de financiële po sitie is verstevigd. De tarieven van de auto-verzekeringen konden belangrijk worden verlaagd terwijl gratis bui tenland-dekking wordt verleend. De balans en resultatenrekening werden door de vergadering goedgekeurd. De aftredend commissaris de heer D. Kasse te Veere werd herkozen. RAAD VERGADERT Bejaardensociëteit naar verenigingsgebouw De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland heeft aan de gemeente Breskens, tot wederop zegging en uiterlijk tot en met 31 de cember 1964 onder bepaalde voor waarden vergunning verleend tot het inrichten en gebruiken als badstrand van het strand gelegen tussen strand- hoofd nummer 9 en de westelijke ha- vendam van de veerhaven en het strand gelegen tussen de veerhaven en de handelshaven te Breskens. B. en W. zuilen de raad in een maandag 22 juni des avonds om 7.30 uur te hou den vergadering naar aanleiding van 'n desbetreffend verzoek van de N.V. exploitatiemaatschappij „Zeebad Breskens" voorstellen deze vergun ning aan genoemde maatschappij over te dragen. De inspecteur der domeinen to Goes heeft zich inmiddels bereid deelten aan de gemeente te verhuren verklaard bovenbedoelde strandge- voor de tijd van drie jaar, behoudens tussentijdse opzegging, tegen een huurprijs van 50 per jaar. Voor het seizoen 1959 is eveneens een huur prijs verschuldigd van 50. De ontwikkelingscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft verder een verzoek aan de gemeente gericht om voor het drukken en uitgeven van een door het E.F.I. Zeeland samenge steld rapport over de economische ontwikkeling van West Zeeuwsch- Vlaanderen een bedrag van 5 cent per inwoner beschikbaar te stellen. Het ligt in de bedoeling dit rapport op 17 juli aan de openbaarheid prijs te ge ven in een gemeenschappelijke ver gadering van alle West Zeeuws- Vlaamse gemeenteraden, waarvoor ook de leden van G.S. uitgenodigd zullen worden. In een schrijven aan de raad wijst het comité bejaardenzorg Breskens voorts op de te kleine ruimte, waar over thans kan worden beschikt. Bo vendien meent de sociëteit, dat het bezoek van de sociëteit op de woens dagen nog groter zou zijn. indien een groter lokaal beschikbaar zou zijn. Het comité heeft in verband hierme de het oog laten vallen op het ge meentelijk verenigingsgebouw dat. na enige verbouwing, dé oplossing zou vormen. B. en W. stellen de raad daarom voor tot het beschikbaar stel len van dit gebouw in principe te be sluiten en tevens in principe akkoord te gaan met het voornemen van B. en W. om de huidige sociëteit dan als woning te verkopen. Het tentoonstel lingscomité Zeeuwsch-Vlaanderen '59 heeft plannen opgevat om dit jaar in Breskens een tentoonstelling te hou den onder het motto „Dit maakt Zeeuwsch-Vlaanderen". B. en W. stel len de raad dan ook voor om het ver zoek van het comité om voor dit doel een bedrag van 5 cent per inwoner beschikbaar te stellen, in te willigen. Overstelpend was de drukte op de terreinen van de Z.L.M.-tentoonstel ling. Duizenden flaneerden over de talrijke -paden van het expositieter rein, bezichtigden de vele standsza gen een afivisseJend programma en verpoosden zich ook in de reusachti ge restauratietent. (Foto P.Z.C.) Middelburgse paardenmarkt Donderdag werd op het Molenwater te Middelburg de jaarlijkse paarden markt gehouden. De aanvoer bedroeg slechts 112 stuks en bestond hoofd zakelijk uit jaarlingen en oudere paarden. Slechts één veulen werd ter markt gebracht. De handel was stil. Dit is waarschijnlijk voor een be langrijk deel te wijten aan de droog te, waardoor de graslanden kaal zijn en niet veel voer opleveren, aldus de mening van een van de paardenhan delaars. De prijzen liepen bij de jaarlingen van ƒ600 tot ƒ700, bij de twee- tot driejarigen plus minus 1100 en bij de driejarigen 1200, terwijl de ouderen omstreeks 1300 opbrachten. De aanvoer in 1958 was 139 stuks. Collecle De collecte voor de A.V.O., die lan delijk gevoerd wordt onder het motto „Geeft, wat uw hart U ingeeft", heeft te Brümlsse 266,04 opgebracht. FILMS IN ZEELAND Misdaad en avontuur in overig programma NAAR DE ROMAN van Walter Lord is onder regie van Roy Baker een film gemaakt over de ondergang van „Titanic"; het „onzinlcbare", trot- schip, dat in het voorjaar van 1912 in de Noordatlantische Oceaan op een ijsberg liep en zonk. Van de 2205 opvarenden vonden er 1500 de dood in het ijskoude water. Het was een scheepsramp waarvan de ver schrikking nog tot op de huidige dag voortleeft, want alleen de naam „Ti tanic" al is een begrip geworden voor een drama van ongekende afmetin gen. de film „Een nacht om nooit te vergeten" herleeft dit drama op aan grijpende wijze. Regisseur Baker hield zich nauwgezet aan het feiten materiaal, zoals auteur Lord dat na twintig jaar navorsingen verzamelde en kwam zo tot een filmische recon structie van het gebeuren, die uiterst suggestief is geworden. Bovendien behandelde hij zijn onderwerp met het nodige respect. „Een nacht om nooit te vergeten" (Electro, Middelburg) werd een film, waarin een historische gebeurtenis opnieuw tot een ontroerende realiteit werd gebracht. Kenneth More heeft er een hoofdrol in als de tweede stuurman Lingtoller. Onder de alleszins vakbekwame regie van Yves Allégret ontstond de actierijke, met een rake milieu schildering getekende misdaad film, die in Nederland werd uitge bracht onder de tot nadenken stemmende titel „Slachtoffers van het trottoir" (Alhambra, Vlissin- gen). „Alwéér", is men geneigd te denken, maar dan zij hier opge merkt, dat het In dit geval meer om de misdaad gaat dan om het „trottoir". In de hoofdrollen o.a. Robert Hossein, Antonella Lualdi en Jcan Gaven. Een soortgelijke geschiedenis, maar minder strak en sober geregisseerd is de rolprent „Liefde wordt duur ge kocht'' (Grand, Goes). Inbraak en ju welenroof, nachtclubs, een gewezen tuchthuismeisje en duistere onderwe reldfiguren, dat alles in Parijs en met als „basis" een grote liefde. Guy Lefranc regisseerde het geheel, waar in Dany Carrel en Pierre Vaneck de hoofdrollen vertolken. Zondagmiddag zorgen Abbott en Cos- tello in „Grand" voor de nodige hila riteit door te fungeren als „De schat gravers van het Doodskopeiland". Louter kolder, maar zoals te doen gebruikelijk virtuoos gebracht. Hoogst hedendaags is de film „The Hunters" (Schouwburgbioscoop, Mid delburg), waarin enige talentvolle ac teurs onder regie van Dick Powell een In de straaljagerwereld spelende geschiedenis aanvaardbaar vertolken. Het zijn o.a. Robert Mitchum, Robert Wagner en Richard Egan, die de ro mantiek van de huidige luchtvaart naar vermogen accentueren. „Met bloed geschreven" (Luxor, Vlis- singen) is een historie uit het jaar 1861, waarin goudzoekers, Indianen en onverschrokken cavaleristen slag leveren om een fort in de wildernis van Nieuw Mexico. Het gaat er in deze rolprent (in kleuren) heet aan toe en op een salvo meer of minder wordt gelukkig niet gekeken. Audie Murphy. Joan Evans en Robert Ster ling in de hoofdrollen. (Slot van pag1 zenden naar de tentoonstelling gelokt werden. De tientallen deskundige in gerichte stands, de massale show van landbouwmachinierieën en -voertui gen en bovendien het voortreffelijke programma van deze dag hield de aandacht van de landbouwgemeen- schap voldoende gevangen. Om negen uur begon dat program ma met de veekeuringen en na tuurlijk concentreerde de aandacht zich al direct rond de paarden, want de elitestallen van Neder land liggen immers nog altijd in dit gewest Natuurlijk deed de statige en mach tige nationale hengst „Successeur" uit de stallen De Dobbelaere niet mee, maér er was toch voldoende an der „materiaal" te zien. De zware, maar gestroomlijnd dravende „Mous- tic van Urbain" (Den Hamer, Schoondijke) moest dan ook vele concurrenten weerstaan om zich kampioen te noemen. Bijkans van Aanbesteding Vrijdag' werd in het tijdelijk gemeen tehuis te Zoutelande aanbesteed het leggen van straten en rioleringen in de gemeente Zoutelande. De uitslag was als volgt: C. van Wal lenberg. Middelburg 121.244: J. la Gasse, Koudekerke 128.800; Fa. den Ekster, Breskens 128.975: C. v. d. Klippe, Vlissingen 128.990: G. D. Eland, Vlissingen 133.000; Gebrs. J. en H. Geldhof, Serooskerke 133.511; J. Lievense, Westkapelle 133.700; Aannemingsmij. Zeeland, Middelburg 133.900. Verder werd nog aanbesteed het slo pen en ruimen van het restant van de opstallen plaatselijk gemerkt Lang straat 15 te Zoutelande. De uitslag hiervan was: Sturm en Dekker, Oost- kapelle 125; Gebrs. de Witte, West kapelle 175. Examen Voor het diploma 3-jarige handels avondschool slaagden dezer dagen te Goes de heren P. D. Paauwe en M. C. Veerhoek, beiden te Wemel- dinge. (Slot van pag. 3) schap in Taizé, die gewoonlijk met het Franse woord „commu- nauté" wordt aangeduid. Even ten noorden van Cluny ligt het plaats je waar de broeders van dit „pro testantse klooster", zoals het in de wandeling nog wel eens wordt genoemd, zich hebben gevestigd. Wanneer zij een broederschap, een gemeenschap hebben gevormd, die bepaalde regels heeft, waartoe de broeders zich vrijwillig verbinden, dan komt ook hier naar voren het leken-element. „In het centrum van het leven van Taizé staat de disponibilité, het beschikbaar zijn tot elke dienst, waartoe de Heer roept." Aldus dr. van Beusckom. Om te allen tijde beschikbaar te zijn is een be paalde wijze van leven vereist, die veel overeenkomst vertoont met de geloften van de r.-k. kloosterorden; gemeenschap van goederen, de ge hoorzaamheid en het ongehuwd zijn. Deze gemeenschap wil zijn „een te ken van broederlijke liefde voor dc kerk en een gelijkenis van de ge meenschap in Christus voor de we reld". Het wil zijn „een teken van de realiteit van het Koninkrijk Gods". Ieder lid van deze gemeenschap doet verder zijn eigen werk. In Taizé is het moederhuis. In groepjes van 4 of 5 worden do broeders gezonden naar de grote steden van Frankrijk, waar ze, ieder werkend in eigen beroep, een gemeenschap blijven vormen. De ze gemeenschap van Taizé wil een le- ken-apostolaat zijn in deze wereld, maar dan in protestantse zin. Wat zij ook mogen doen, het moet glans cn kleur krijgen door het levend-makend Woord van God. „Dat uw dagtaak, uw zwoegen en rust nieuwe kracht moge krijgen door het Woord van God", is de regel; die elke morgen wordt uitgesproken. We kregen deze week ln handen een boekje van de prior van Taizé: „Vivre aujourd' hui de Dieu", dat door de gemeenschap geheel in eigen beheer is gedrukt en uitgegeven. Na een zestal korte trekken te hebben gete kend wat er tegenwoordig in de we reld omgaat en welke de waarden zijn van liet ingekeerde leven, schrijft hij in de drie volgende hoofdstukken over het leven in de wereld, het le ven in do Kerk en het leven in de spanningen van Kerk en wereld. De schrijver vertelt daarna iets over de drie geloften die worden afgelegd (celibaat, gemeenschap der goede ren en gehoorzaamheid), waarna hij eindigt met een oproep om Christus toe te laten én ons het vuur van zijn liefde ontsteken. „Wij zijn ons be wust van de wanverhouding tussen ons streven als zwakke mensen en de vergezichten waartegenover wij geplaatst zijn, vergezichten zo wijd, dat alleen het zien er van reeds onze blik verontrust. Het past ons nederig te blijven". „Het doel dat ons voor ogen stond bij onze roeping is de dienst van Je zus Christus als gemeenschap. Maar wanneer we zeggen: dienen als ge meenschap, betekent dit niet dat wij onder hetzelfde dak verenigd moeten zijn, maar dat het lichaam verbon den blijft niettegenstaande bet ver spreid zijn over do wereld". „Onze roeping heeft ons geleerd een even wicht te vinden ln een leven dat ge legen is op de kruising van do Kerk en de wereld". Wanneer iemand Iets meer wil weten van de lekenbewe ging, die de broederschap in Taizé is, kunnen we het bovengenoemde boek je zeer aanbevelen, dat ingaat op de diepste achtergronden van die ge meenschap. Tegelijk worden we zelf gesteld voor de diposte vragen over de zin en betekenis van eigen doen en laten. H. nog meer „adel" bleek de kampioene: de merrie „Hersa van Certain" (Ha- verbeke, Biervliet), die door de des kundigen een uitstekende kans gege ven wordt om dit jaar het nationale kampioenschap te behalen. Onder de koeien mocht „Tini van 't Eikenbosje" (Rijckborst, Sint-Kruis) er vooral zijn, zozeer zelfs, dat het dier kampioene werd. En tegen stier „Hertha's Sjoerd" (Swartelé, IJzen- dijke) bleken de kwaliteiten van geen enkele andere stier opgewassen. Het massieve dier werd dan ook met vlag en wimpel kampioen. Maar nog een veel groter applaus dan voor al deze kampioenen was er voor „Gonda", een geit, die bij to verslag de sympathie van de duizen den toeschouwers won! Begeleid door haar baas J. Sonnevylle uit Groede, dribbelde het geitje tot voor de ere tribune en luisterde hoofdschuddend naar het handgeklap ter ere van haar kampioenschap De prijzen voor alle kampioenen wer den uitgereikt door jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, ir. M. A. Geuze, me vrouw Geuze en mevrouw Stols. En dat alles werd dan afgewisseld met de welluidende tonen van het muziek korps van Sint-Kruis „Elk naar zijne krachten". Het défilé van de bekroon de dieren werd besloten met een sen satie voor vele toeschouwers. Dank zij de samenwerking van verschillen de stallen werd namelijk een twaalf- span paarden gevormd, dat in geslo ten gelid enkele keren over het ter rein draafde en de aarde deed sid deren onder de zware passen Belgen en Fransen En terwijl dit alles zich afspeelde binnen de tentoonstellingsgrenzen was daarbuiten ook een Z.L.M.-eve- nement aan de gang: een rijtoer door W.-Zeeuwsch-Vlaanderen. Niet min der dan 125 personenauto's en 58 bus sen namen aan die tocht deel en zorgden ervoor, dat het verkeers beeld van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren die ochtend nog aanmerkelijk drukker werd... Het waren niet alleen Nederlanders, die zich aan deze rijtoer waagden, want niet minder dan 30 bussen waren gevuld met leden van hoe rengilden uit België. En dat was ook weer niet verbazingwekkend, want naar schatting was niet min der dan een derde van het totale bezoekersaantal van de tentoon stelling Belgen! Het waren niet de enige buitenhui' ders op deze tentoonstelling; ook verschillende jongerengroepen uit Frankrijk waren naar Aardenburg gekomen. 's Middags kwam een befaamd mu ziekkorps op het tentoonstellingster rein de feestvreugde nog wat vergro ten: de Amsterdamse Politiekapel. Met een uitgebreid repertoire van marsmuziek werden de duizenden toe schouwers (veten konden overigens alleen maar toehoorder zijn...) ge ruime tijd beziggehouden. Glansnummer Pas daarna kwam het glansnummer van deze dag: een défilé van werk tuigen die de leden der 14 Z.L.M.- afdellngen in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren gebruiken bij de verbouwing van de gewassen. Bij dit deflié werd tevens een werkzaamheid voorge steld! De afdeling Groede bleek dit het beste gedaan te hebben met als onderwerp „do suikerbiet". Met een groot aantal landbouwmachines, die langs werden gereden, en vele andere voertuigen, waarop suggestief de be werkingen werden voorgesteld, wer den dc bebouwing en bestemming van dc suikerbiet voorgesteld. Voor deze prestatie kreeg de afde ling Groede 78 punten. Slechts twee punten minder kregen de afdeling Schoondijke-Breskens (aardappel) en de afdeling Sluis-Rctranchement blauwmaanzaad Met 74 punten kwamen uit de bus de afdelingen Nieuwvliet-Cadzand (gra nen), Biervlict-IJzendijkc (peulvruch ten) en Oostburg-Waterlandkerkje (ondergrond). De afdelingen Aarden- burg-St.-Kruis (vlas) en Zuldzande (grondbewerking) kregen 73 punten. Al deze groepen slaagden er uitste kend in hun „wapenspreuk" duide lijk te maken: „West-Zeeuwsch- Vlaanderen presenteert hoo het zijn landbouw mechaniseert"! 's Avonds concerteerde de Amster damse Politiekapel weer en werd hot openluchtspel „Spel naar de Eenheid" opgevoerd, dat een beeld gaf van de Zeeuwse landbouw, vroeger en. nu,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 14