„Vriend" ir. Dibbits rijkt Veere de reddende hand toe PREDIKBEURTEN WALCHEREN MIDDELBURG WIL URGENTIE VOOR NIEUWE SCHOOL J ZATERDAG 20 JUNI 1959 PBOVINOIALE ZEEUWSE OOÜBAUT 5 Werkcomité werkt plan voor aanpassingswerken uit DE GEMEENTERAAD van Veere heeft zich vrijdag tijdens een spoed eisende vergadering onder voorzitterschap van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortegael akkoord verklaard met een voorstel van B. en W. om het architectenbureau Kuiper, Gouwetor ea Do Ranltz te Rotterdam opdracht te verlenen tot het geven van advies over stedebonwkundige zaken, die voor Veere gewenst lijken. Het initiatief tot dit belangrijke en veelomvattende plan i9 uitgegaan van één van Veere's vrienden, na melijk ir. EL A. M. C. Dibbits, de hoofdingenieur-directeur van de di rectie Deltawerken-zuid, die zoals burgemeester Den Beer Poortugael het aan de raad meedeelde „Veere van de grond wil Iialen". De heer Dibbits kwam deze week met' enkelen van zijn ingenieurs in Veere om de plannen te bespreken. Hierbij waren ook aanwezig de heer L. A. Heijdelberger, hoofd van de bouwkundige dienst van de Neder landse Heidemij, en ir. F. J. Gouwe tor uit Rotterdam, lid van het archi tectenbureau. Dit gezelschap schaar de zich rond de op de raadstafel uit gespreide kaarten, waar ir. Dibbits zijn plannen ontvouwde. Hij stelde voor om een integraal plan vast te stellen, dat alle aanpassingswerken voor Veere omvatten zal: riolering, rioolwa terzuivering, jachthaven, strandje enz. Ir. Dibbits was er van over tuigd, dat hierbij een nauwe sa menwerking nodig is met Rijks waterstaat. Voorts Js het nodig contact te onderhouden met Mo- numéntenzorg, de rijksdienst voor het Nationaal Plan, schoonheids commissie, enz. ïr. Dibbits had gedacht voor de uit werking van dit integraal plan een werkcommissie in te stellen onder voorzitterschap van ir. Gouwetor en als leden de heren Heijdelberger en Hoofd o.l.s. Tholen wil ontslagaanvrage intrekken In ziekenhuis opgenomen In de vrijdag gehouden raadsverga dering van de gemeente Tholen werd een schrijven van mr. K. A. Könlng, advocaat te Zierikzee, voor kennis geving aangenomen, waarin deze berichtte dat zijn cliënt B. A. Beuns zijn op 9 april tot de raad gericht verzoek om eervol ontslagverlening nit zijn functie van hoofd van de openbare lagere school, uitdrukke lijk wenst in te trekken. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school werd benoemd mej. J. G. van Zee. De raad verleende aan het Unesco- centrum, Nederland, een subsidie van 10 in verband met het tien jarig bestaan van het Centrum. De Commissie ter bevordering van een rationele veehouderij op Tholen kreeg een subsidie van 25 voor de op 24 Juni te houden eentrale veekoopdag. )e raad besloot toe te treden tot de vereniging Brandrisico. Van de heer J. Baal kocht de raad een stukje grond, gelegen aan de Verlengde Hoofdstraat aan voor 100. Een voorstel tot wijziging van de bezoldigingsregeling 1955 werd aan gehouden tot de volgende vergade ring. Besloten werd voorts oen geld lening in hypothecair verband van 28.000 te verhogen tot f 33.000. Namens de raadsleden feliciteerde wethouder H. Jansen burgemeester mr. A. J. van der Hoeven met diens voorgenomen huwelijk. De burge meester bedankte de wethouder voor zijn vriendelijke woorden en nodigde de raadsleden uit voor de receptie. Herbouw kerkekautoor St. Jacobskerk Vlissingen. Met het oog op de sanering van de oude stad van Vlissingen en op het ir. Dibbits zelf. De raad ging hier mee akkoord, hoewel enkele leden er nog wel het een en ander over te zeggen hadden. NOG NIET KLAAR De heer J. A. A. Mol (vrije lijst) sprak mede namens de andere raadsleden zijn verheuging uit over het feit, dat er thans gedaan wordt, hetgeen voorheen slechts summier geschiedde. Het verdroot de heer Mol overigens, dat Veere nog niet klaar is, wanneer op 15 Juli het co mité Ontwikkeling Drie-Eilandenge- bied ln Arnemuiden vergadert. „Dan komen we nog achteraan", aldus de heer Mol, „terwijl alle andere be trokken gemeenten binnen het raam plan van ir. M. de Vink van de P.P.D. met detailplannen op tafel kunnen komen". Wethouder S. Kodde (c.li.) wees er op, dat vorige plannen, die op recreatief gebied door de heer Heijdelberger en op stedebouw- kundig gebied door Ir. Gouwetor opgesteld zijn, buiten de schuld van één der betrokkenen stag neerden. Thans zullen d© plan nen bekeken worden, die opge steld zijn door de architect van de Heidemij, waarbij het in eer ste instantie om de nieuwe jacht haven gaat. „We kunnen niet wachten op het gehele uitbreidingsplan", alaus de heer Kodde. „Dat duurt te lang". De wethouder verklaarde nog dat de raad het volste vertrouwen moet hebben in het werkcomité van de stedebouw-, de rijkswaterstaats- en de reereatiebouwkundige. Wethouder D. Kasse (a.r.) voeg de er nog aan toe, dat de zaken, die het eerst voor verwezenlijking vatbaar zijn, uit de plannen van de Heidemij-adviseux gelicht wor den. „Daar gaan vanzelfsprekend enkele maanden mee heen, maar onder de gegeven omstandighe den kan het niet anders", aldus de heer Kasse. MIDDELBURG Veeverzekerings- maatschappij Walcheren vergaderde Onder voorzitterschap van de heer L. J. Lorier hield de Onderlinge Veever- zekeringsmaatscnappij Walcheren in Middelburg haar jaarvergadering. De heer Lorier sprak er zijn vreugde over uit, dat de maatschappij het af gelopen jaar bijzonder voordelig ge werkt heeft, niettegenstaande er een groot aantal uitkeringen gedaan moest worden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Joh. Mari- nissen, bleek, dat 2810 stuks vee ver zekerd zijn geweest. Ondanks het feit, dat voor 69 ongevallen moest worden uitgekeerd wefd slechts 1 Yz% premie betaald voor kalf vee en 1Va% premie voor jongvee. Tevens was er nog een batig saldo ln kas. Het ledental beweegt zich steeds in opgaande lijn alzo ook 't aantal stuks verzekerd vee. De maximumprijs voor kalfvee werd vastgesteld op 1300. Verder werd besloten 1% pre mie te heffen voor kalfvee en voor jongvee. Het bestuur werd ge machtigd Indien nodig de prijzen te verhogen of te verlagen. Bij de be stuursverkiezing werden de aftreden de leden, de heren Lorier en P. de Buck herkozen. Tot schatter werd herkozen de heer Jac. Gideonse. Voorts weréf besloten de vervoerskos ten van het op te ruimen vee te laten betalen door de koper of door de kas. Middelburgse dames bezochten Rotterdam Een dezer dagen maakte 'de afdeling Middelburg van de Vrouwenbond N. V.V. met 49 dames een uitstapje naar Rotterdam. Een groot deel van de dag besteedden de dames aan het be zoeken van de warenhuizen. In een der grote magazijnen kregen de da mes koffie aangeboden, waarna een rondleiding door het bedrijf volgde, voorts werd een rondrit door Roller- van 8800,Voorgesteld wordt het VLISSINGEN Subsidie revanche-toernooi v.c. Vlissingen In de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad van Vlissingen zal een verzoek aan de orde komen van de V.C. „Vlissingen" om een subsi die voor het revanchetoernooi, dat dit jaar op 30 augustus wordt gehou den. B. en W. stellen de raad voor hiervoor een subsidie te verlenen tot het bedrag van de verschuldigde ver makelijkheidsbelasting en terrein- huur. Het college stelt voor een ma ximum bedrag te verlenen van 650, daarbij uitgaande van de recette van vorig jaar. Voorts verzoekt het colle ge om een krediet van 140 voor 't beschikbaar stellen van een replica van de wisselbeker. Rioolverbetering Sottegemstraat Aangezien het riool in de Sottegem straat niet aan de daaraan gestelde eisen voldoet en bij hoge waterstand de rioolstoffen niet voldoende kan verwerken, stellen B. en W. van Vlis singen de raad voor de bestaande rio= lering, liggende tussen de Edestraat en de Bonedijkestraat, te veiVangen door een riolering van een groter pref tel. Voorts stellen B. en W. voor in de dekerkseweg bij de Hogeweg, een controleput van het riool aan de Kou- schildmuurtje aan te brengen, opdat de bewoners van de omliggende stra ten bij hoge waterstand geen over last meer ondervinden van opstuwend rioolwater. Betegeling speeltuinterrein B. en W. van Vlissingen zijn van oor deel dat de destijds uitgestelde bete geling van het terrein van de Vlis- singse Speeltuinvereniging aan de Bloemenlaan moet worden aangelegd. Voor de uitvoering hiervan verzoekt het college de raad om een krediet iiiiiiiiiiinniiii| Weekend zomers (Van onze weerk. medew.) Ook het komende weekend zal weer volop zomers zijn, nu ons land weer m een hogedruk gebied is komen te liggen. De p zwakke tot matige wind draait n weer naar oostelijke richting. waarmee geleidelijk weer wat warmere lucht wordt aange- voerd. Tot nu toe zijn er in De Bilt reeds meer dan 200 uren zonneschijn geregistreerd n in juni, hetgeen normaal is voor de gehele maand. De lang- ste dag staat voor de deur, zo- n dat het kalendervoorjaar dit g weekend een zomers afscheid neemt. De regenkansen blijven m de eerste dagen nog zeer klein, s zodat in een deel van ons land deze droogte althans voor de voorzomer een recordlange pe- riode zal gaan aantekenen. liiiiiiiiiiiiniiiiiiniiinniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiral Geen winkelbarak op Goese Oostwal Een ingrijpende verbouwing van de zaak heeft een confectiebedrijf in de Lange Vorststraat te Goes genood zaakt tijdelijk uit te zien naar een andere bedrijfsruimte. Het gemeen tebestuur verleende daarbij in alle opzichten medewerking De zaken man kreeg toestemming een ver koopbarak te laten bouwen op de Oostwal, nabij de Stenenbrug, temid den van het weelderige groen van de wallen. Enkele dagen geleden is men begonnen de barak te plaatsen, maar toen bleek, dat de „winkel" een lengte kreeg van niet minder dan 23 meter. Na protesten van omwonen den hebben B. en W. de vergunning weer ingetrokken. De zakenman werd verder verwezen naar een open plaats in de bebouwing aan de Voor stad. B. en W. van Cadzand benoemden badmeester B. en W. van Cadzand hebben reeds enige tijd geleden een oproep ge plaatst voor de tijdelijke betrekking van badmeester in de gemeentelijke badinrichting te Cadzand-bad. Thans hebben B. en W. met ingang van van daag, 20 juni. de heer D. L. van Reek, gepensioneerd schipper van de ko ninklijke marine te. Vlissingen in deze betrekking benoemd. De heer Van Reek zal te werk worden gesteld aan het gemeentelijk zeebad en tevens de leiding hebben van de daar gestatio neerde motorvlet. dam gemaakt, waarbij voornamelijk de nieuwbouw werd bezocht. Jaartfjkse autotocht van slechthorenden De jaarlijkse autotocht van de afde ling Middelburg van de vereniging voor slechthorenden ging deze maal naar Antwerpen. Deze Scheldestad werd door de deelnemers grondig be keken: de kathedraal en het stadhuis streven tot ontmanteling van de St.- I werden bezocht, terwijl men voorts Jacobskerk achten B. en W. van deze per ilft opsteeg naar de 112 me- gemeente het wenselijk, dat hot door oorlogshandelingen voor een belang rijk gedeelte vernietigde kerkekan- toor aan de Branderijstraat, los van het kerkgebouw wordt herbouwd. Het kerkekantoor met bovenzaal en s een be- het van een dubbel poortje, terwijl dan bovendien de architectuur van dien aard is dat het geheel meer past in de omgeving van het. kerkgebouw. Deze wijziging van liet bouwplan zou echter tot ge volg hebben dat de bouwkosten 13.950 hoger komen te liggen. Daar de hervormde kerkvoogdij als gevolg van de restauratie van de St.-Jacobs- kerk en de bouw van de Johannes- kerk reeds voor dermate zwar© finan ciële lasten zit, dat zij niet bij machte is zonder steun de herbouw volgens het nieuwe plan te doen uitvoeren, stellen B. en W. voor een bijdrage van 10.000 te verlenen in de meer kosten. Vernieuwing aula op Vlissingse begraafplaats. B. en W. vragen krediet van 144.000 Met het voortschrijden van de jaren voldoet de aula op de Noorderbegraaf plaats te Vlissingen steeds minder aan de te stellen eisen, zodat B. en W. van deze gemeente het raadzaam achten de verbouwing en vernieu wing wederom aan de orde te stéllen. In 1956 werden hiervoor reeds kre dieten uitgetrokken, doch toen werd de rijksgoedkeuring niet verkregen. Wanneer tot uitvoering van de werk zaamheden aan de aula kan worden overgegaan, dienen de toegangswe gen te worden omgelegd en uitge breid; voorts zal een parkeerplaats aangelegd moeten worden. Voor een en ander wordt aan de raad een kre diet gevraagd van f 144.000. ter hoge Beerentoren. Ook werd een boottocht over de Schelde gemaakt, waarna men enkele uurtjes door bracht ln de dierentuin. De secreta resse van de Belgisch-Vlaamse afde ling vergezelde de reisgenoten op hun tocht. De terugtocht ging door de Schelde- tunnel over St. Niklaas naar Hulst, waar eon wandeling over de oude stadswallen werd gemaakt. Na een diner in Kk»o«terzande bereikte het gezelschap via Kruiningen-Perkpol- der Middelburg weer. Het fraaie zo merweer werkte mee om de ruim 40 deelnemers een prachtige dag te be zorgen. Slotfeesten clubhuis 't Trefpunt Tot afsluiting van het seizoen zijn door de leiding van het clubhuis !t Trefpunt te Middelburg verschillen de festiviteiten op touw gezet. Zater dagmiddag 27 juni wordt op het sportterrein aan de 'Nadorstweg voor de hele Middelburgse jeugd een groot spel gehouden, waaraan Iedere deel nemer actief kan meedoen. Op vrij dag 4 juli wordt in de ..Gouden Poorte" een grote dans-instuif gehou den. Voorts is voor 11 juli een lucht vaartavond gepland die wordt ver zorgd door de Middelburgse Luclit- vaartclub. Er worden enkele lucht vaartfilms vertoond. Bovendien wor den verschillende modellen getoond en kunnen vragen worden gesteld. Mars padvindersdrumband Zaterdagavond maakt de Middelburg se padvindersdrumband een mars door de stad die eindigt op het ten toonstellingsterrein van de expositie „Zeeland 1959" op het Hof van Tan- ger. Om zeven uur vertrekt de band van het clubhuis aan de Zuidsingel en gaat via Slnt-Jorisstraat, Sint- Pieterstraat Lange Delft, Graven straat, Zusterstraat, Plein 1940 en Langeyiele naar het tentoonstellings terrein. werk onderhands op te dragen aan de Gebr. Geldof te Serooskerke die heb ben ingeschreven voor 8072, Verbetering opstallen reinigingsdienst B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor het terrein waarop het ge bouw staat van de gemeentelijke rei nigingsdienst aan de Verlengde Paar denstraat, te bestraten. De ter plaatse bestaande puinfundatie zal bij langere handhaving beschadiging aan het ma terieel veroorzaken, in het bijzonder aan de veegauto. Het college verzoekt de raad hiervoor een krediet te ver strekken. Als gevolg van de uitbreiding van het materieel van de reinigingsdienst zijn ook enkele veranderingen in de ga rageruimten noodzakelijk. B. en W. verzoeken nu om een krediet ter uit voering van de volgende werken: het vergroten van de aan de Verlengde Paardenstraat gelegen garage; het inrichten van het bestaande kantoor tot schaftlokaal; het bouwen van een nieuw kantoor met nevenruimten, als mede van een nieuwe garage.. Hier door zal een betere stalling van het materieel worden verkregen, waarbij beschadigingen,.ontstaan bij de stal ling ln de huidige ruimten, minder zullen voorkomen. Slopen noodwoningen complexen zo spoedig mogelijk Naar aanleiding van een adres van de bewoners van het Van Nispenplein en de Van den Spieghelstraat over het slopen van noodwoningen op het Van Nispenplein te Vlissingen, stellen B. en W. van deze gemeente aan de raad voor de adressanten te berichten dat de noodwoningen complexen zo wel op de Singel als op het Van Nis penplein zullen worden gesloopt, zo dra, de woningsituatie zulks toelaat. Reeds in november 1957 werd van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid toestemming verkre gen voor het slopen van beide com plexen. Aankoop 1500 huisvuilemmers B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor 1600 huisvuilemmers aan te kopen ter vervanging van de in 1952 in circulatie gebrachte emmers. Het college verzoekt hiervoor om een krediet van 15.000. Vernieuwing schoolmeubilair Met het oog op het verouderde meu bilair ln enkele openbare scholen doen B. en W. van Vlissingen de raad het voorstel voor de desbetreffende scho len nieuwe schoolmeubels aan te schaffen. Voor de Frans Naerebout- school wordt voorgesteld voor 5 klas sen nieuw meubilair aan te kopen voor de Bonedijkesehool idem, als mede schoolborden voor 6 lokalen en en voor de Vincent van Goghschool 6 stalen bureaus met stoelen, 6 berg- kasten en 1 handwerkkast. Hiervoor verzoekt het college een krediet van totaal 36.025,—. Verhoging subsidie In de eerstvolgende raadsvergadering van de gemeente Vlissingen wordt een verzoek behandeld van de Stich ting Dienst voor de geestelijke volks gezondheid in Zeeland om een verho ging van de subsidie van 0.03 per inwoner tot 0.10 per inwoner. B. en W. menen dat thans nog niet volle dig aan het verzoek tegemoet mag worden gekomen. Zij stellen voor de subsidie te brengen op 0,06 per in woner. met de schoolhoofden B. EN W. VULLEN ONDERWIJSNOTA AAN B. en W. in hun schrijven aan de raad op, dat in afwachting van de beslissing hierop niet meer zal wor den overgegaan tot het aanbrengen van grote verbeteringen aan de oude school. Indien de urgentieverklaring wordt afgegeven zal zo spoedig mo gelijk met de nieuwbouw worden be gonnen. Inmiddels is aan de directeur van Gemeentewerken opdracht gegeven een ontwerp te maken voor de bouw van een nieuwe openbare kleuter school in de Stromenwijk, ter ver vanging van de openbare kleuter school op 't Zanddorp. B. en W heb ben de inspectrice verzocht mee te werken voor het verkrijgen van ur gentieverklaring. Voorts hebben B. en W. besloten 7.0 schrijven zij, oro in de toe komst op gezette tijden bespre kingen te houden met de hoofden van de openbare lagere scholen. Tijdens deze besprekingen kan dan blijken welke wensen bij de verschillende hoofden leven en welke moeilijkheden er eventueel zijn gerezen. Teneinde de taak van de ouderraad te vergemakkelijken en te verrui men hebben B. en W. deze ouderraad verzocht om twee leden van de ver eniging Volksonderwijs op te nemen die de vergaderingen zouden kunnen bijwonen als adviserend lid zon der stem. Deze adviserende leden vallen buiten de door de wet voorge schreven samenstelling van de ouder raad. B. en W. van Middelburg hebben de raad een aanvulling gezonden op de onlangs samengestelde onderwijs nota. Het belangrijkste besluit in de ze aanvulling is, dat het college de inspecteur van het lager onderwijs verzocht heeft te bewerkstelligen, dat de gemeente een urgentieverkla ring wordt verleend voor de bouw van een nieuwe openbare school, ter vervanging van school J. aan het Veerse Bolwerk. Het spreekt vanzelf, alzo merken Vlissingen moderniseert de straatverlichting. Verschillende plannen aan raad voorgelegd B. en W. van Vlissingen hebben aan de raad een aantal plannen voorge legd voor vernieuwing van de straat verlichting waarvoor kredieten wor den aangevraagd tot een totaalbedrag van 138.795. De plannen betreffen het aanbrengen van straatverlichting ln het plan-oost in verband met nieuwbouw aldaar, een voltooiing van de verlichting in de Keïdermanstraat. waarmee dan het plan „Bedrljvenhoek" is voltooid en verder vernieuwing van de ver lichting van de Coosie Buskenstraat tussen Betje Wolffplera en Spulstraat. Voorts wordt de raad voorgesteld tot het uitvoeren van de straatverlich tingsplannen Boulevard Evertsen, Boulevard de Ruyter, Singel, Van der Spieghelstraat en Westerhavenweg. De op de boulevards staande betonnen masten blijken ernstig te zijn aange tast door het zoute water. Zij moeten noodzakelijk vervangen worden, waarbij de masten dan tegelijk uit verkeersoogpunt van het midden van de rijbaan naar het trottoir aan de huizenkant'zullen worden geplaatst. Op de Singel en in de Van der Spie ghelstraat moet de gasverlichting worden vervangen door moderne ver lichting. Het pLan voor de Westerha venweg is minder urgent. Het kan eerst worden uitgevoerd nadat de voorgenomen omlegging van het zui delijk gedeelte van de weg tot stand zal zijn gekomen. Getracht wordt nog in de geraamde kosten van 12.600 voor laatstgenoemde weg, een bijdra ge van een andere belanghebbenden te krijgen. Verkeersmaatregelen op Betje Wolff plein B. en W. van Vlissingen zijn voorne mens enige maatregelen te nemen ten behoeve van het verkeer op het Betje Wolffpleln. Daartoe stellen zij de raad voor drie voetgangersoversteekplaat sen te verplaatsen. De geleidehekjes zullen van een zebrapad worden voor zien, terwijl in de Aagje Dekenstraat in het midden een (voorlopig hou ten) vluchtheuvel zal worden aange legd. Bovendien zal de verkeerscirkel op het plein worden verlegd. Voorts willen B. en W. op de kruispunten Paul KrugerstraatVan Dishoeck- straat, Paul KrugerstraatSchelde- staat (z.z.), BadhuisstraatPaul Krugerstraat en President Roosevelt- laanBonedijkestraat de door middel van verf aangebrachte stopdriehoeken vervangen door witte betonnen drie- Voor de uitvoering van bovengenoem de werken waagt het college een kre diet van 8350, Walcheren ZATERDAG 20 JUNI. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bij belstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk) 7.308 uur; Mid delburg (Koorkerk) 7.308 uur. ZONDAG 21 JUNI 1959. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Richard; Arne muiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Big- gekerkö 9.30 en 2 ds. R. Abbing; Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Roth-- fusz; Gapinge 2 ds. de Boer; Grijps- kerke 2 ds. Wisse, 2.30 ds. Oosthoek; Kleverskerke 2 ds. Wieringa; Koude- kerke 10 ds. Durkstra, 2.30 Vlies. str. ds. M. v. Rijri, 7 ds. v Dullemen; 't Zandt 10 ds. Haitjema, 10.15 jeugdk., 7 ds. Dijckmeester (jeugdd.); Melis, kerke 2.30 ds. Kloosterman; Middel burg Nieuwe Kerk 9 ds. Enker, 10.30 ds. Aalders, 7 ds. v. d. Linde; Engel se Kerk 10 ds. Dijckmeester; Koor kerk 10 ds. van Houte; Nieuw- en St. Joosland 10 en 7 ds. v. Haarlem; Sou burg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7 ds. Haitjema; Oostkapelle 10 ds. Ri chard, 2.30 ds. Theunissen; Ritthem 10 en 7 ds. van 't Hof; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Kok; St. Laurens 10 ds. Kok, 1 ds. v. d. Wind; Veere 10 ds. Wieringa; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. van Woerden; Engelse kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 ds. Metting van Rijn; 7 ds. Kwast; Ha vendorp 10 ds. Rothfusz (H.D.); Be jaardenhuis 7 ds. Homburg; Vrou wenpolder 10 ds, de Boer; Westkapel- le 9.30 ds. Oosthoek. 2.30 ds. Wisse; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dulle men. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 oasteur "Wit. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 drs. Steunenberg; Domburg 10 ds. Dondorp, 2,30 ds. Homburg; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijps- kerke 10 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 dr. Huijser; Meliskerke 9.30 en 2.30 dienst; Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 en 5 ds. van Til; Noorderkerk 9.30 ds. van Til, 5 ds. Boonstra; Lutherse kerk 7.30 ds. Yts- ma; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 kand. Molenaar, 2.30 kand. Mole naar; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Ver schoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds Ytsma; Westkapelle 9.30 ds. Hom burg, 2.30 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vliseingen 9.30, 2.30 en 6.30 ds. Hage; Westkapelle 9.30, 2 en f leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en 1 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlis singen 9.30 leesd., 5.30 ds. v- d. Mo len. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. Kring: Middelburg 10 ds. v. Houte; Vlissingen 10.45 ds. Elseman. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 10.30 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde GemeenteViissingon 10 ds. Mulder. Hersteld Apostolische Zendingsge- meeute: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heils- samenk., 7.30 verlossingssamenkomst Vlissingen 10 heilssamenkomst. Evang. op G.G.i Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 ën 5 de heer Hinkels- boek. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter W- Feikema, Dam 30, bel. 3993; Vlissingen: dokter G. J. M. de Greef, Jullanalaan 13, tel. 3121; Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter J. W. Ooeterboff, Veere, tel 271; Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle: dokter L. Sloos, Koudekerke, tel 231 Apotheek Middelburg: Hummelen, Markt 69, tel. 2134; Vlissingen: J. H- Tan— Meyer, Singel 60, tel. 2028. Officiële pubükatie GEMEENTE VEIS SIN GEN". BEKENDMAKING. GEMEENTEREKENING. B. en W. van Vlissingen maken bekend dat de rekening van inkomsten en uit gaven der gemeente, alsmede die van het grondbedrijf, het bedrijf van de gemeen telijke reinigingsdienst, het bedrijf van de vee- en vleeskeuringsdienst voor de kring Vlissingen, het badbedrijf, het wo ningbedrijf en het vlsmijnbedrljf, over het dienstjaar 1966, ter secretarie (Ie af deling) voor een ieder ter lezing zijn ge legd en tegen betaling der kosten ver krijgbaar worden gesteld. Vlissingen, 17 Juni 1959. VLISSINGEN. RAAD S VERG A DERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 24 juni 1959, des namiddags 2.00 uur een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden ten gemeente huize, Vlissingen, 17 juni 1959. VLISSINGEN. HINDERWET. BEROEP INGESTELD. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter openbare kennis dat door de heren W J. van Uxem, H. J. Adriaanssen en D. Luitwieler wonende te Vlissingen, respectievelijk Walstraat 93, 106 en 97, een beroep is ingesteld tegen de door hun college genomen beschik king Ingevolge artikel 12, le lid der Hin derwet d.d. 28 mei 1959, no. A 5916— 4918, 2e afdeling, register nr. 740, waar bij aan de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te VliBslngen vergunning is verleend tot het uitbreiden van haar scheepswerf en machinefabriek door het bijplaatsen van diverse elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van plm. 540 pk ten behoeve van een zuurstofbe- reldingsinstallatie op het perceel ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie D no. 1992 ged., plaatselijk be kend Walatraat/hoek Vrijgang. Vlissingen, 18 juni 1959. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 10 juni. Aardappelen: bonken 30—32, gro te 25—28, drielingen 23—25, kriel -18—23. Aanvoer 24 ton. Fruit: Aardbeien per kg Mach. Früh. 62- 87; Jucunda 52—99; Mad. Moutot 97—99; Frambooe aardbe. 78—00; Talisman 84— 112; Senga Sengana 52—102; Regina 49—71; Deutsch Evern 63—73; Perziken I 7—30, IX 5—6; Frambozen per doos 31—43; Rode bessen per kg 69—128, per doos 18—30; Aardbeien per doos: Mach. Früh. 21—22; Mad. Moutot 20—22; Framboos aardbei 2124; Talisman 22; Senga Sengana 18— 28; Kersen: Meikersen 118—123; Earley Rivers 134—143; Markiezen 140; Tomaten A 78—86, B 90—93; Asperges 124—288. Groenten: Sla 3—13; Bloemkool 4 p. kist 41—60, 6 p. kist 2243, 8 p. kist 14—33, 10 p. kist 10—22; Komkommers A 32—42, B 26-36, C 23—30, D 20—24; Bospeen 23—37; Boskroten 13—29; Waspeen 32—41; Rode kool 40; Tuinbonen 1G—23; Postelein 38— 50; Andijvie 7—18; Snijbonen 74—128; Rabarber 10—21; Doperwten 48—69; Peu len 147—153; Dubb. pr.bonen 133—168; Kroten per kg 34; Spinazie 44—46; Spits kool 24—34; Savooiekooi 23—31. De eerste rodekool werd aangevoerd door de heer C. Joziasse, Boterbloem- laen te Vlissingen- VISMIJN VEERE 19 juni. Exportgamalen 2291 kg 294—349; Bot 16 kg 18—20; Tong 38 kg 317-424; Rog 47 kg 17—25; Ongesorteerde vis 2 kg 193. Vlissingen 111 karmioen van reserve 2e klas Zonder de nog resterende wedstrijd tegen Goes n te hebben gespeeld, kan Vlissingen Hl zich kampioen noe men van de reserve tweede kias. Dit is een feit geworden, doordat Goes II zich terugtrok, zodat een voor de Vlissingers wat onbevredigend slot is verkregen Inmiddels heeft Vlissingen IV toela ting verzocht en verkregen naar de reserve derde klas K.N.V.B. I Aiivertfftthe 1 Zondagsdienst Taxi's Middelburg T. C. WALCHEREN, tel. 3200. VAN DOESELAAR, tel. 2158.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11