Tour heeft een „vlakke aanloop" van 2000 km voor de bergen In de ban van de judo EINDSTANDEN VAN HET ZEEUWSE JUNIORENVOETBAL HANS BOSTELAAR ZEEUWS KAMPIOEN OP DE 5 KM 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRUDAG 19 JUNI 1959 ZELFDE SCHEMA ALS VORIG JAAR (Advertentie) Weer een verschrikkelijke tijdrit met steile klim voor Charlie Gaul Weer tijdrit voor CHARLY GAUL? (Van een speciale verslaggever). Noe enkele dagen, dan is het weer zover Dan is Mulhouse gedurende een halve week niet meer gewoon Mulhouse, de gezellige stad aan de voet van de Vogezen, doch tourstadr waardig gekeurd om het vertrek van de Tour de France 1959 te organiseren! Vraag aan het gemeentebestuur van welke stad in Frankrijk ook wat dat betekent. Het Is een eer, die burgemeester en wethouders er graag voor over hebben hun plaatsen als eerste burgers van hun stad voor enige tijd af te staan aan tourdirecteur Jac ques Goddet en zijn groot-offi cieren Felix Levitan, Jean Gar- nault en Eli Wermelinger De 120 renners van de tien Franse en buitenlandse ploegen zullen er met hun ploegleiders, mecaniciens, verzor gers en heel hun hebben en houden aan materiaal neerstrijken. De recla me karavaan komt er de straten en pleinen bevolken en de lucht zal er trillen van het geschettér en het ge schreeuw, waarmee sportbladen, scheerapparaten, smeerkaas en hon derd andere artikelen worden aange prezen. De scholen gaan voor enkele dagen dicht en de jeugd zal niet eer der tevreden zijn dan nadat zij favo rieten en niet-favorieten schrijfkramp van het handtekeningen zetten heeft bezorgd. En nauwelijks zal er in en om Mul house plaats zijn voor het grote inter nationale leger van journalisten, foto grafen. radio- en televisiemensen, die 24 dagen lang achter de fietsende meute zullen aanzwermen. Aan al die opgewonden, kermis achtige drukte komt dan pas don derdag 25 juni een einde-, wanneer do stoet zich in beweging zet voor de eerste van de 22 etappes van deze 46e Tour de France. Weer rustdagen Tour-baas Jacques Goddet heeft niet lang nodig gehad om te bepalen hoe de ronde 1959 er in principe uit zal zien. De tour van 1958 was een on miskenbaar succes geworden, waar om dan iets veranderen, is kennelijk zijn gedachtegang geweest. De rust dagen keerden terug in het schema, maar verder bleven formule en struc tuur gehandhaafd. Zelfs de richting, waarin het bontgekleurde lint van renners en volgers zich drie-en-een- halve week lang door en soms om Frankrijk zal bewegen, is dezelfde als vorig jaar. Dit betekent geen in breuk op de traditie, die wil, dat de ronde het ene jaar de wijzers van de klok volgt, het andere jaar er tegen in gaat. Ook dit jaar voert het par cours dus „om de noord" door west naar zuid met een lange aanloop van negen nagenoeg vlakke etappes naar Bayonne aan de voet van de Pyre neeën. Het is een traject, waarop de rou- leurs, slechts gehinderd door hier en daar een helling zoals de venijnige Citadel van Namen en de korte maar bijzonder steile klim over de muur van Geraardsbergen, alle gelegenheid krijgen de klim-specialisten in de ber gen tot de uiterste krachtsinspannin gen te stimuleren. Want achter deze aanloop van bijna 2000 km, waarin een tijdrit van Blain naar Nantes is opgenomen en die wordt gevolgd door een rustdag aan ,,de zonnige stranden van de Golf van Biskaye", ligt het domein der „Grim- peurs", de klimmers van Bayonne tot Chalon, hetgeen eveneens een af stand van bijna 2000 km beslaat. Hoewel het gehele bergen-complex ongetwijfeld zwaarder is dan vorig jaar, is het Pyreneeën-traject wat be perkt. De Aubisque, anders een der gevreesde habitue's in het parcours, is niet opgenomen en na de Tour- malet in de 10e en de Aspin en de Peyresourde in de 11e etappe keert de karavaan de Pyreneeën alweer de rug toe- om via Albi en Aurillac het Centraal Massief op te zoeken. Daar zal de 1465 meter hoge Puy de Dome in een 14 km lange tijd rit met een soms afschrikwekkend hoog stijgingspercentage een waardig opvolger van de Mont Ventoux blijken te zijn. Zware Alpen-ritten De tweede rustdag, op zondag 12 juli in St.-Etienne, is de adempauze tus sen deze rit tegen het horloge een etappe, die wellicht al van beslissende betekenis is en de Alpen. Twee bijzonder zware etappes voeren de renners, die de verschrikkingen van de voorafgaande dagen hebben „overleefd", van Grenoble over Val d'Isere naar St.-Vincent in Italië en vandaar de volgende dag over Zwit sers grondgebied naar Annecy. Twee ritten van respectievelijk 240 en 251 km met op Quatorze Juillet, de Franse nationale feestdag, de start van de eerste op de top van de Laut-aret en dan over de krachten slo pende serpentines van reuzen als de Galibier, de Telegraphe, de Iseran, de kleine St.-Bemard en na Aosta de grote St.-Bernard (2000 m), de Zwit serse Forclaz, de Megeve en op 20 km voor Annecy de Forclaz de Montmln. Het berg-complex, kennelijk weer met alle zorgvuldigheid afgewogen tegen de mogelijkheden van de specialisten, is ten einde. Maar tussen Chalon en Dyon komt dan nog een laatste tijd rit om enkele eventuele oneffenheden in de rangschikking weg te werken en dan zal het er wel weer op neer komen, dat Dyon-Parijs, nu via Troyes over 331 km, de lange triomf tocht van de al zekere winnaar wordt, een triomftocht, die aan de slot-apo- theose in het Pare des Princes op za terdag 18 juli voorafgaat. Aantrekkelijk traject De ruim 4330 km, die over 22 etappes in 24 dagen zijn verdeeld, zijn weer door de meesterhand van een ervaren parcours-bouwer uitgezet. Wij schre ven het reeds, het voorbeeld van 1958 lag voor de hand, maar de tour-direc tie stond voor de taak het gróótste wieleravontuur van het jaar een avon tuur te doen blijven en dus moest een nieuwe aantrekkelijke route worden gevonden, dat geheel paste in het schema 1958. Toen was de Mont Ventoux het piece de resistance. Het was een tijdrit, op het lijf van Charlie Gaul gesclireven, een rit die ook inder daad van beslissende invloed was, maar die daarnaast ook de aanlei ding vormde voor een grillig, vol komen onverwacht en daardoor uiterst spectaculair en spannend slot. Goddet mhg een herhaling van deze sensatie, waarbij Gaul eerst gewonnen bleek te staan, vervolgens als kansloos werd ge kwalificeerd en tenslotte, beves tigd door de laatste tijdrit, mira culeus triomfator werd, niet ver wachten. Het is echter begrijpelijk, dat mon sieur Jacques het idee-Ventoux niet wilde loslaten en hij schakelde tussen Pyreneeën en Alpen de Puy de Dome Groep A I (14 wedstrijden). Vlisslngen A I 28 punten; Middelburg A I 21; Arnemuiden A I 19: Zeeland Sport A I 17.; RCS A I 10; Middelb. A II 10; Vlissingen A II 5; Zeelandia AIO. Groep All (12 wedstrijden). Wolfaartsdijk A I 22 punten; Goes A I 15; Nieuwdorp A I 14; Krabbendii- ke A I 13; Luctor A I 11; Goes A II 3; Kapelle AIO. Groep A HI (14 wedstrijden). Terneuzen A I 26 punten; Tern. Bovs A I 20; Hulst A I 17; Clinge A I 15»; Hulst A H 14; Hontenisse A I 9; Steen A I 7Graauw A I 2. Groep B I (16 wedstrijden). Vlissingen B 130 punten; RCS B 129; Middelburg B I 23; Zeelandia B I 17; Walcheren B I 16; VCK B I 10; Vlis singen B n 9; Veere B I 6; Zeeland port B I 4. Groep B H (14 wedstrijden). Arnemuiden B I 23 punten; Patrij zen B I 23; Nieuwland B I 22; Mid delburg B II 18; Vlissingen B HE 12; Heinkenszand B I 9; Borssele B I 4 Nieuwdorp B I 1. (Beslissingswedstrijd Arnemuiden B IPatrijzen B I 91). Groep B HI (16 wedstrijden). Domburg B I 29 punten; Vlissingen B IV 26; Meeuwen B I 24; Oostka- elle B I 21; Serooskerke B I 16; .CS B H 13; Vlissingen B VI 6; Middelburg B HI 5; Vlissingen B V 0 Groep B IV (16 wedstrijden). Zeelandia B I 28 punten; Walcheren B II 26; Vlissingen B VH 21; Mid delburg B TV 20; Zeeland Sport B II 18; Vlissingen B VTH 13; Vlis singen B IX 10; RCS B HI 4; Mid delburg B V 4. Groep B V (14 wedstrijden). Goes B I 26 punten; Wemeldinge B 1 22; Hansw. Boys B I 18; Yerseke B I 15; Rillandia B I 13; Kruinin- gen B I 7*; Kapelle B I 6; Kloetin. ge B I 1. Groep B VI (14 wedstrijden). Robur B I 27 punten; Kwadendam- me B I 24; Beren B I 17; Luctor B I 16; Wolfaartsdijk B I 15; Goes B H 7; SVD B I 4*; Patrijzen B II 0. Groep B VH (8 wedstrijden). Bevelanders B I 13 punten; Wissen, kerke B I 6; Colpl. Boys B I 3*. Groep B VIH (15 wedstrijden). Zlerikzee B I 28 punten ;Burgh B I 21; Dreischor B I 17; Duiveland B I 12; Brouwershaven B I 10; Sino- to B I 2. Groep B IX (12 wedstrijden). Renesse B I 22 punten; Mevo B I. 20; Zierikzec B II 13; SVOWK B I 13; WIK B I 7; Bruse Boys B I 4; Zonnemaire B I 3*. Groep B X (20 wedstrijden). Oostburg B I 36 punten; Breskens B I 35; Biervliet B I 32; Breskens B n 23; IJzendiike B I 21; Sluus B I 20*; Schoondijke B I 15; Aarden burg B I 15; Oostburg B H 14; Aar- denburg B H 3 Groede B I 2*. Groep B XI (14 wedstrijden). Com Boys B I 27 punten; Sluiskil Groep B XH (14 wedstrijden). Vogelwaarde B I 30 punten; Terneu zen B I 27; Hulst B I 20; Zaamslag B I 17; AZW B I 14; Hontenisse B I 12; Axel B I 11; Tern. Boys B I 7; Koewacht 6. Groep B XIH (14 wedstrijden). Clinge B I 41 punten; Graauw B I 31; Steen B I 26; Hulst B IH 21; Hulst B n 18; Vogelwaarde B n 14; Hontenisse B H 11; Steen B n 6. Twee winstpunten in mindering. gaat natuurlijk Zwemwedstrijd (1200 im.) in Oosterschelde Zondagmiddag wordt in de Ooster schelde bij Bergen op Zoom de jaar lijkse 1200 meter zwemwedstrijd ver- zwommen. Bij de dames doen dit jaar o.a. mee: Maria Meesters, Els Sep (die vorig jaar de wedstrijd won) en Lien van Vliet-Nuijten. Ook bij de heren zijn verschillende beken de zwemmers, o.a. Nic. van Poppelen. Nederlandse en Russische schaakcracks speelden tegen 445 schakers..... Keres, Flohr en Tal hadden met moeilijker dan Nederlanders Drie Russische grootmeesters, Tal, Keres en Flohr en elf van de beste Nederlandse meesters hebben woens dagavond in de grootst© tot nog toe in Amsterdam gehouden simultaan seance slag geleverd tegen 445 scha kers. Diep in de nacht was deze monster- wedstrijd afgelopen. Toen gaf de laat ste tegenstander van drs. C. B. van den Berg zich gewonnen. In percen tages omgerekend behaalde Nico Cortlever verreweg 't beste resultaat. De Amsterdammer kwam namelijk tot 95 c/c. De Russen hadden aanmer kelijk lagere percentages maar moes ten tegen de sterkste schakers aan treden. De volledige resultaten wa ren: gesp. gew. rem. verl. pet. Paul Keres Salo Flohr Mikhail Tal Dr. M. Eeuwe W. J. Wolthuis H. Bouwmeester J. H. Donner H. Kramer Drs. C. B. v.d. Berg B. J. Withuis N. Cortlever Th. D. v. Scheltinga F. Roessel L. Prins 31 24 4 3 83 40 29 7 4 81 40 27 9 4 78 30 23 7 0 88 28 21 5 2 83 35 25 6 4 80 35 28 6 1 88 30 23 6 1 86 30 23 6 1 86 29 21 8 0 86 30 27 3 0 95 30 28 0 2 93 27 24 3 0 94 30 17 8 5 70 Korfbal Het korfbalprogramma voor a.s. za terdag is in verband met de adspiran- tendag slechts klein. In de eerste klas Is er tocli nog een ontmoeting die on getwijfeld een spannend karakter zal krijgen omdat ae ploegen Elto I en Swift H van ongeveer gelijke sterkte zijn. In Sb staat reeds nu de return- wedstrijd tussen Kats en Vopo op het programma. Mocht Vopo ook deze wedstrijd winnen dan is het kam pioenschap van Vopo nog slechts een kwestie van tijd. 1: Elto I—Swift H (1); 2b: De Poel —Zeelandia I (2); 3a: Swift IV— Zuidzande (1); 3b: KatsVopo (3); VZOD I—Dos '55 (1): 3c: WKV— Blauw Wit n (24-6) (3). A vond Idas: 24-6: Ondo IIZuidwes ters II (2); 25-6: Animo IIIVedo II (2); 25-6: Swift V—KVL (1). Adspiranten: A: Animo aAnimo b (25-6): B: Swift snelSwift vlug (23 -6): Zuidwesters bKVL (23-6): E: Ondo bAtlas b; Top bNoad b; Vedo bSwift rap; Atlas bSwift vlot (25-6); F: De Poel—Tjoba (24-6) Togo cTjoba (25-6). Bedroevende opkomst voor atletiekwedstrijd Dynamo De regionale avond-atletiekwedstrijd, die Dynamo uit Middelburg woens dagavond op de sintelbaan had uit geschreven, is een bijzonder slecht bezochte wedstrijd geworden. Slechts enkele tientallen atleten en atletes hadden ingeschreven en ook van de zijde van de officials was de op komst bedroevend. Er was slechts een jurylid uit Vlissingen. Toch was er ondanks deze tegensla gen nog wat te beleven en wei op de 5000 meter heren en de 3000 meter junioren A. Bij dit laatste nummer vestigde de Dynamo-atleet Cas Mulder een nieuw Zeeuws record in 9.11.-, maar daar hij meeliep met de senioren kan er geen erkenning worden aangevraagd. Op de 5000 meter werd tevens het Zeeuws kampioenschap ingezet. Hans Bostelaar van Dynamo legde beslag op deze titel in 16.10, hoewel hij geen winnaar werd. Hij werd namelijk tweede achter Joop Schillemans van Olympia '47, die de 5 km. bijeenliep in 15.43.1, maar niet voor een Zeeuws kampioenschap in aanmerking kwam. Het was een aantrekkelijke strijd, waarin Piet Zwartepoorte van Dyna mo de grote animator was. Hij flitste telkens naar voren, maar moest in de eindstrijd Schillemans en clubgenoot Bostelaar voor laten gaan. De uitslagen zijn: series 100 meter: le serie, heren en junioren A: 1. J. v. Dijk. Zeeland Sport 11.8; 2. A. Baak, Celebes 12.1; 3. F. Brouwer, Dyna mo 12.9; 2e serie: 1. E. Thoden v. Velzen, Zeeland Sport 11.8; 2. P. Versluijs. Dynamo 12.1; 3. W. v. d. Linden, Zeeland Sport 12.3; finale: 100 meter dames en meisjes A: 1. A. v. Riel, Dynamo 14.1; 2. N. Elich, Marathon 15.-; 3. J. v. Niesthoven, Dynamo 15.6; 5000 meter heren: 1. J. Schillemans, Olympia 15.43,1; 2. H. Bostelaar, Dynamo 16.10 (kampi oen van Zeeland); 3. P. Zwartepoor te, Dynamo 16.12; 4 C. de Nijs, Olym pia, 16.30; 5. D. Jeras, Dynamo 17.41; 6. A. Bouwens, Dynamo 18.-; 7. L. Schreer, Zeeland Sport 18.57; 3000 meter A.-junioren: 1. Cas Mulder, Dynamo 9.11; finale 100 meter he ren: 1. E. Thoden v. Velzen, Zee land Sport 11.8; 2. J. v. Dijk, Zeeland Sport 11.9; 3. A. Baak, Celebes 12; kogelstoten heren: W. v. d. Linden, Zeeland Sport 11.68 m.; A.-junioren: P. Versluijs, Dynamo 13.06 m.; ver springen dames en meisjes A: 1. A. Roosse, Zeeland Sport 4.85; -2. A. v. Riel, Dynamo 4.32; 3. N. Elich, Ma rathon 4.11; 4. J. v. Niesthoven, Dy namo 3.92. Vijf jaar geleden werd de nu 68-1 Nu vindt ze, dat er in Parijs niets jarige mevrouw Lieberman uit Parijs meer te leren valt en heeft ze beslo- 1 aangetrokken door de judosport. ten haar kennis bij de Japanse groot- Twee jaar later was zij reeds in het meesters te gaan verrijken. Zij pakt bezit van de zwarte band. nu haar koffers voor de grote reis l naar Japan, Adspirantendag van de Zeeuwse Korfbalbond Zaterdag wordt op het sportterrein te Goes eën toernooi gespeeld tussen de beste adspirantenploegen van de Zeeuwse korfbalbond. De jeugdcom missie van de ZKB heeft n.l. een toer nooi georganiseerd waaraan slechts van elke club de A-ploeg kan deelne men. Er nemen 20 ploegen deel die in 5 afdelingen verdeeld een halve com petitie zullen spelen. Bij de indeling is zoveel mogelijk getracht ploegen, die elkaar ook in de competitie ont moeten, niet in dezelfde afdeling on der te brengen. In totaal zullen op zes. velden dertig wedstrijden van een half uur worden gespeeld. Samenstelling Oud Zeeuws Elftal fcegen Souburgs RCS Het oud Zeeuws elftal, dat zater dagavond a.s. om 7 uur als sluitstuk van de sportweek Sou burg een voetbalwedstrijd zal spelen tegen R.C.S., zal in de vol gende samenstelling uitkomen: Doel: C. Moens, (Middelburg); ach ter: J. Mijnheer, (Zeelapdia) en P. Wijs (Goes); midden: D. Mos (Goes), J. Neufeglise, (Middelburg) en W. Struiwigh, (Vlissingen): voor: C. Bo de, (Vlissingen), A. Carol, (Middel burg); J. v. d. Sluis, (Goes), T. van Rijswijk, (Zeeland Sport), en L. Ou- termans, (Middelburg). Reserves: A- Wijgman, (Vlissingen) en J. de Ruyter, (Zeelandia). Goes oefent tegen Z.-Bev.Walcheren-comb. Ter voorbereiding op de N.K.S.- sportdag te Hulst op 28 juni worden a.s. zondag op het Robur-terrein te Goes twee vriendschappelijke wed strijden gespeeld, tussen het eerste elftal van Goes en het N.K.S.-elftal van Zuid-Beveland/Walcheren, en een wedstrijd tussen Goes A (jun.) en het N.K.S. jun. A.-elftal van Zuid- Beveland/Walcheren. Deze elftallen zullen op 28 juni uitkomen tegen de respectieve elftallen van Zeeuwsch- Vlaanderen. De wedstrijden van a.s. zondag beginnen voor de junioren om 1.30 uur, die voor de senioren om 3.00 uur. Het seniorenelftal van Zuid-Be veland/Walcheren is als volgt samen gesteld: doel: Chr. v. Hese (Robur), achter: J. de Wolf (Walcheren) en M. Zuidweg (Luctor), spil: M. Simon- se (Luctor), half: B. Simonse (Luc tor) en J. Raas (Lewed. Boys), voor: J. Traas (Patrijzen), D. Olivier (Ro bur), M. Raas (Lewed. Boys), A. Oosterhout (Walcheren); V. Vaes, (Robur). Res. zijn: P. Vreke (Le wed. Boys), J. P. H. Capello (Robur), M. Vermeu (Patrijzen). A. v. Steen bergen (Volh. '32) en H. Ley dekker (Walcheren), Het A-junioren elftal van Zukl-Beve- land en Walcheren ziet er als volgt uit: doel: J. Hoogesteger (Robur), achter: P. v. 't Westeinde (Volh. '32) en L. Rijk (Luctor), spil: J. de Roo (Luctor), half: Th. Koopman (Wal- |Cheren) en Sj. Lous (Luctor), voor: jp. de Baar (Lewed. Boys), P. van Eikeren (Robur), A.Vermeulen (Luc- jtor), A. v. d. Made (Walcheren) en iJ. Moison (Patrijzen). Reserves: M. 'Rijk (Patrijzen), M. Menhere (Lewe- dorpse Boys), J. Looy (Kwadendam- me) en M. C. Baarends (Robur). Vertegenwoordigers in Goes voetballen ook Naar liet voorbeeld van hun Walcher- se collega's willen ook de vertegen woordigers in Goes e.o. hun „voetbal talenten" in dienst, stellen van „Sport Steunt Zonneveld". Als de terrein moeilijkheden, die er momenteel in Goes zijn, tijdig kunnen worden op gelost, zullen de Goe.se vertegenwoor- digers reeds op vrijdag 26 juni a.s. de strijd aanbinden met hun Walcher- se vakgenoten. TRANSPIREERT d teyeel aan TOETEN of HANDEN! Al uw klachten rullen ophouden ie be staan. Een nieuwe ontdekking, aluminium- hydrolaat, helpt zelfe bij de meest hard nekkige gevallen van overmotigo trons- piiatie. Dit bestanddeel dat verbaaing- wekkende resultaten heeft, maakt sinds kort deel uit van een bij apothekers, drogisten en speciaalzaken onder de naam Japora verkochte crème (f 3.20 per tube). U brengt Japora avonds aan voor het slapen gaan en u bent gedurende minstens 24 nut volledig beschermd. Eén enkele behandeling met Japora is voldoende. De huid herkrijgt spoedig zijn normale poriën-werking. Overmatige transpiratie met al zijn on gemakken verdwijnt. Resultaat gegaran deerd anders uw geld terug. De goede werking en de weldadige eigenschappen van Japora zijn aan lang durige klinische tests onder medische controle onderworpen. Gidsenverblijf in Groesbeek door vuur verwoest In het dorp Groesbeek, even ten zui den van Nijmegen, is gisteren een blokhut van de gidsen door brand totaal verwoest. De brandweer stond machteloos tegen het vuur dat bin nen drie kwartier dit hoofdkwartier in de as legde. Het gebouw werd als uniek in ons land beschouwd. Het was opgetrok ken in de stijl van een originele Drentse schaapskooi en heette De Boo. Zeer veel gidsen, troepen en wei oen uit ons land hebben er hun va kantiekamp gehad. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De schade bedraagt onge veer 40.000 gulden. Commissie verkoop Krupp- concern 25 juni bijeen De commissie, die tot taak heeft stu die te maken van het nooit uitgevoer de bevel van de geallieerden tot ver koop van een deel van het Krupp- concern, zal op 25 juni haar eerste bijeenkomst houden in Bonn. De com missie bestaat uit drie Westduitse leden en drie uit Engeland, Amerika en Frankrijk. Deze commissie moet nog een zevende lid uit een neutraal land aanwijzen. Schietwedstrijden Zaterdagmiddag zijn te Bergen op Zoom de jaarlijkse schietwedstrijden fehouden van de afdeling Bergen op oom e.o. van de Kon. Ned. Jagers vereniging. Een groot aantal jacht opzieners uit Brabant en Zeeland dongen naar de prijzen mee. Er werd geschoten op de wedstrijd- baan en de vrije baan. De uitslagen werden: wedstrijdbaan 1 J. van Est, Dinteloord 155 pnt.; 2 J. Geers, Essen (B.) 155 pnt.; 3 J. Mast. Oud-Beijerland 150 pnt.; 4 A. v. Nieuvvenhuijzen, Steenbergen 150 pnt.; 5 J. Koert, Wolfaartsdijk; 6 M. Koenraads, Steenbergen; 7 B. A. v. Dijkc. Nisse; 8 A. Krebbex, Breda; 9 Schipper, Ossendrecht10 J. Ko- nings, Wouw; 11 J. Bouwman, Piers- liil; 12 Bosschers Mechelen; 13 Bey- seens, Breda; 14 R. Hendriks, Yerse ke. Vrije Baan: 1 A. Maas, Anna Jacoba- polder 900 pnt.; 2 Bosschers, Meche len 750 pnt.; 3 Th. Jacobs, Hooger- heide 720 pnt.; 4 A. Punt, Oud-Vos- semeer 700 pnt.; 5 Huijbregts, Ze venbergen, idem; 6 R. Hendriks, Yerseke 640 pnt.; 7 J. Bouwman, Piershil 610 pnt.; 8 A. v. Dijke 's- Heer Arnedskerke 590 pnt.; 9 M. Koenraad, Steenbergen 555 pnt.; 10 B. A. Dijke, Nisse 525 pnt. Het winnende team van de vijfkamp bestond uit de heren J. Mast, J. Koert, A. Schipper, B. A. Dijke en A. v. Dijke, die met 190 pnt. beslag legden op de wisselbeker. Een „Cornet 4" van de „British Over seas Airways" heeft een noodlanding moeten maken In een rijstveld op vijf kilometer van het vliegveld van Dum Dum (Calcutta, India) daar de hydrau lische remmen van het toestel weigerden. Geen der 55 inzittenden werd hierbij ge deerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12