Grote Kerk te Goes aan nieuwe restauratieperiode toe WALCHEREN MUZIEKSCHOOL MIDDELBURG GAF EEN OPENBARE LES MARKTBERICHTEN RAAD BURGH LEENT 100.000 VOOR BOUW NIEUWE O.L.S. DONDERDAG 18 JUNI 1959 PBOV1NOÏALB ZBBZJW8E OOÜBANT 7 UITVOERING LAAT NOG OP ZICH WACHTEN Kosten bedragen circa 2,5 ton DE GROTE of Sint Maria Magdale- nakerk te Goes, het bedehuis van de Nederlands hervormde gemeente, dat hecht en sterk in het centrum der stad: oprijst, is aan een nieuwe res tauratieperiode toe. De verweerde in Gotische stijl opgetrokken kerk, die in de jaren 1925 tot 1930 voor drie kwart in zijn oude luister werd her steld, zal eerst een „volmaakt" mo nument zijn als ook het gedeelte aan het Kattenstraatje grondig zal zijn gerestaureerd. De kosten van deze restauratie annex verbouwing en vernieuwing worden geraamd op rond 250.000. Voorlopig echter blijft ae toestand bij het oude, want Monumentenzorg heeft de eerste twee £t drie jaar geen geld voor dit. karwei. Niettemin streeft de kerke- raad ernaar de werkzaamheden op de kortst mogelijke termijn te doen uitvoeren, want iedere dag die men langer wacht wordt de noodzaak van restauratie dringender. De Goese Grote Kerk is een monu ment van de eerste orde. Niet voor niets hebben de bouwers er tussen 1400 en 1472 enkele tientallen ja ren aan gewerkt! Fors en sterk, maar tevens slank en elegant troont de eeuwenoude kerk hoog boven Goes uit. Ha&r verweerde uiterlijk duidt op hoge ouderdom. „De ouderdom moet men in ere houden", is de me ning van de kerkeraad, die geen ge legenheid onbenut laat aan te drin gen op uitvoering van de (voorlo pig) laatste etappe van de restaura tie. De plannen hiervoor liggen al gereed, het wachten is nog slechts op het benodigde geld. Zo zullen o.m. de consistorie en de kosterskamer, die thans gescheiden zijn door een muur, weer één geheel worden. Spe ciaal met het oog op vergaderingen van de kerkeraad ls het nodig deze twee vertrekken tot één geheel om te bouwen. De boven de consisto rie gelegen zolder, de librije (biblio theek), in de volksmond „vrouwen gevangenis" genoemd, zal eveneens grondig hersteld moeten worden. Voorts zullen verschillende oude ra men worden gesloopt en zullen nieu we worden geplaatst. getest op verkeerskennis Bij de Axelse brug te Terneuzen zijn; woensdagavond 63 voetgangers gé- test op hun kennis van de verkeers regels. in het kader van de lande lijke zomeractie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Een team van dit verbond was naar Zeeuwsch- Vlaanderen gekomen, om de Terneu- zense marktbezoekers, zo zij een of meer goede antwoorden konden ge ven op de hun gestelde verkeersvra- gen, te belonen met een boekenbon voor ieder goed antwoord. Het team kreeg hierbij assistentie van de Ter- neuzense gemeentepolitie. De plaat selijke afdeling van Veilig Ver keer animeerde de actie door 10 prij zen beschikbaar te stellen van 2,50. Geen der ondervraagden wist alle 'drie gestelde vragen over de ge dragregels voor voetgangers goed te beantwoorden. Het team is ook in Sint Annaland en in Goes geweest. In Goes werden vier voetgangers on dervraagd, waarbij eveneens boeken- bonnen konden worden uitgereikt. Volgende week zal hetzelfde team opnieuw ergens in. Zeeland opere ren. Het zal dan fietsers en brom fietsers ondervragen. De week daar op komen de automobilisten aan de beurt. Het team maakt een tournee door het gehele land. Piet Rentmeester vierde op Man achter Brit Elliot Piet Rentmeester uit Yerséke is als vierde geëindigd in de woensdag ge houden wielerwedstrijd voor profes sionals op het eiland Man. Hij had een achterstand van slechts 1.2 sec. op de winnaar. Piet de Haan werd tweede. Winnaar was de Ier Shay Elliott, die de 100 mijl (160.93 km) aflegde in 4 uur 47 min, 56.6 see. Tweehonderd meter voor de finish lag De Haan nog in leidende positie, maar met èen machtige eindsprint versloeg Elliott dè Nederlander in de laatste meters. De derde plaats werd bezet door de Brit Brian Robinson. Wegens pech moesten Jo de Roo en Jaap Huissoon in respectievelijk de vierde en zevende ronde de strijd sta ken. De uitsla® was: 1. Elliott (Ier land) 4 uur 47 min. 56.6 sec.; 2. De Haan (Ned.) z.t.; 3. Robinson (G.-B.) 4.47.57; 4. Rentmeester (Ned.) z.t.; 5. Le Menen (Fr.) z,t.; 6. Boni (It.) z.t.; 7. Darrigade (Fr.) 4.48.58; 8. Coppi (It.) z.t.; 9. Colette (Fr.) z.t.; IC). Geminiani (Fr.) z.t. ;11. Anquetil (Fr.) z.t. Botsing te Tholen tussen bromfiets en auto Dinsdagmiddag kwam mej. S. P. uit Scherpenisse met haar bromfiets, doordat zij op de Rontonde aan de Vossemeersepoort geen' voorrang ver leende, in botsing met een auto. be stuurd door de neer J. van Nf. uit Tholen. Mei. P. werd ernstig gewond aan haar hoofd terwijl haar brom fiets zwaar werd beschadigd. Aan de auto was geringe schade. De politie maakte proces verbaal op. Examen Te Den Haag slaagde voor het diplo ma BI scheepswerktuigkundige, de heer I, Ovaa uit Zoutelande, Het muurtje aan het Katten straatje zal bij een volgende res tauratie verdwijnen en plaats moeten maken voor een hek. Hoe wel de kerk aan het eind van de twintiger Jaren inwendig gron dig is gerestaureerd en verfraaid, heeft men toen minder aandacht aan de wandelkerk geschonken. In dit deel van de kruisvormige Grote Kerk zullen thans de slan ke pilaren een onderhouds- en herstellingsbeurt krijgen. Bij een dergelijke restauratie- is het altijd moeilijk te schatten hoelang de duur zal zijn. Aange nomen wordt, dat dit werk on geveer twee tot drie jaar zal du ren. De kosten zullen een kwart miljoen gulden bedragen... Vernielde ruiten Onder de „bijkomende werken" val len werkzaamheden als het herstellen van vernielde ruiten. Dat zijn er heel wat! Want niet alleen bij storm sneu velen ruitjes, maar ook de lieve jeugd helpt daar vaak dapper aan mee. In een van de glas-in-lood ra men aan het Kattenstraatje is zelfs een steen in de ruit blijven steken... De voorzitter van de kerkvoogdij, de heer A. C. Burger, die ons op een rondwandeling door de kerk verge zelde, verklaarde ons, dat naast de grote, bij tijd en wijle terugkerende, restauraties jaarlijks voor vele dui zenden guldens aan kleinere karwei tjes uitgevoerd moet worden. „Het onderhoud en beheer van een derge lijk gebouw, eist veel tijd, moeite en geld. De gemeenteleden zijn daar van vaak te weinig doordrongen". Uit de jaren vóór de grote restau ratie van 19251930 herinnert de heer Burger zich nog, dat de deu ren in de zijbeuken van de kerk open stonden, zodat men zich door de kerk van de Kreukelmarkt naar de Kor te Kerkstraat kon begeven! Uit die tijd zijn er zelfs afbeeldingen, waar op men dames met hondjes door het bedehuis ziet wandelen! Na de restauratie van 30 jaar gele den is daaraan echter verandering gekomen. Wie thans de kerk wil bezoeken, moet dit doen via de in- aan de Singelstraat. En er is wat te zien, ondanks het feit, dat bij de kerkeraad nog wensen le ven betreffende restauratie van het noordoostelijke deel der kerk? VLISSINGEN Concert „Crescendo" De accordeon-vereniging „Crescendo" geeft zaterdagavond in het leader van de Vlissingse romer-show, onder leiding van de dirigent, de heer A. Joosse, een con cert op de muziektent ln het Bellamy- park. Op het programma staan de vol gende werken: 1 Lucky start-mars; 2 Elly, ouverture; S Tussen palmen en va rens; 4 Andante grazioso; S Spagnola; 6 La festa 6plendora; 7 Columbla-mars; 8 San Lorenza; 9 Orgeliied; 10 Fête de Vil lage; 11 Spelende golven; 12 La Compar es,; 13 Lullabyland; 14 D-E.S.-mars. O.- EN W.-SOUBURG Aanbesteding B. en W. van Oost- en West-Souburg hebben dinsdag in het openbaar aan besteedt a. 't slopen van de restanten van de voormalige hofstede „Nage lenburg", Ritthemsestraat 19; b. van de schuur behorende bij het pand Middelburgsestraat 57;. c. vande schuur behorende bij het pand Dijk- straat 2, alle opstallen gelegen in de bebouwde kom van Oost- en West- Souburg. Hoogste inschrijver was de fa. F. Hoornick, Middelburg voor f 428 (aan de gemeente te betalen). De overige Inschrijvers waren fa. J. J. Wieringa, Amsterdam voor f 250 (aan de gemeente te betalen) en de fa. Sturm en Dekker, Oostkapelle voor f 25 (aan de gemeente te beta len). WESTKAPELLE Chr. Filmactie Uitgaande van de christelijke film actie werd zaterdag in „Westkapelle Herrijst" de ontspanningsfilm „Kas- par zoekt een vader" vertoond. Rode Kruis-loterij De opbrengst van de te Westkapelle verkochte loten ten bate van het Rode Kruis bedroeg bruto 670. Dit werd zaterdagavond mede gedeeld tijdens de trekking der prij zen. De muzikale omlijsting werd verzorgd door O.K.K. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Vrijdagavond concert O.N.D.A. De muziekvereniging Onda te Nieuw en St. Joosland geeft a.s. vrijdag avond om 8 uur een concert in de nieuwe muziektent op het Kerkplein. Ontmoeting ran kerkeraad geref. en herv. gemeente Wasgelegenheid en kamp- winkel op „Dishoek" officieel geopend Burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke heeft woensdagmiddag op het terrein van de kampeerboer derij „Dishoek" een nieuwe en uit stekend geoutilleerde wasgelegenheid annex kampwinkel officieel geopend. In een toespraak, die hij vooraf nield zei burgemeester Dregmans de tot standkoming van dit gebouw vaii zeer veel belang te achten met het oog op de toeristische belangen van de gemeente Koudekerke. Hij memo reerde vele besprekingen, die aan de bouw van deze wasgelegenheid voor af waren gewaan en sprak zijn grote waardering uit voor de eigenaar, de heer P de Witte, wiens werk voor de kampeerders hij van groot belang achtte. De heer Dregmans wenste de eigenaar voorts geluk met de ope ning. De 5-jarige Betty Flipse bood hem daarop de sleutel van het ge bouw aan, waarna burgemeester Dregmans wasgelegenheid en winkel offioeel opende. Tevoren had de eige naar de heer De Witte alle genodig den en belangstellenden hartelijk wel kom geheten en speciale dank ge bracht aan de ontwerper, de heer P. J. Kambier, en de aannemer, de heer P. Flipse. Namens de A.N.W.B. sprak de consul, de heer W. P. Hendrikse uit Nijmegen nog een enkel woord. Volgens de heer Hendrikse is een der gelijke wasgelegenheid met winkel bij een kampeerterrein voor Neder land namelijk vrijwel uniek. Ook de directeur van de provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp, zei veel waar dering te hebben voor het werk van de heer De Witte, die hij zijn geluk wensen aanbood. Bij het betreden van de winkel bood de heer C. Blok zijn gelukwensen aan namens de kampbe woners. terwijl de heer De Witte ter completering van zijn winkelinventa ris namens Kampeerders en caravan bewoners een winkelkrukje benevens een papierbak in ontvangst mocht ne men. Mevr. De Witte dankte alle sprekers en belangstellenden mede na mens haar man en noemde deze dag voor hen onvergetelijk, Dergelijk gesprek voor Middelburg een novum Woensdagavond werd er ïn het ge reformeerd jeugdgebonw te Middel burg een ontmoeting gehouden tussen de kerkeraad van de gereformeerde en van de hervormde gemeente onder leiding van de geref, predikant ds. P. van Til. Deze wees er in zijn in leidend woord op, dat er nimmer zo veel contact tussen de kerken onder ling is geweest als in de laatste tijd. Weliswaar was er reeds een frequent en een hartelijk contact tussen de predikanten van de Geref. èn de Hervormde Kerk, doch een gesprek tussen de wederzijdse kerkeraden is voor Middelburg een novum. Van de zijde van de kerkeraad van de ge rei. kerk, aldus ds. Van Til. is er een grote openheid en van de zijde van de hervormde kerkeraad meende de voorzitter hetzelfde te mogen zeggen. Ds. I. J. van Houte, hervormd predi kant, sprak hierop over „Het aposto laat der Kerk". Ds. Van Houte wees erop, dat de kerk in de vorige eeuw bij de opkomst van de industrie ver stek heeft laten gaan. De huidige tijd eist een modem apostolaat, dat af wijkt van de traditionele vormen .(inwendige zending, opwekkingssa menkomsten, enz.). In Zeeland ïs de situatie mogelijk gunstiger, hoewel de traditie een grote rol speelt. Daarom moet naar nieuwe methoden worden gezocht, zo zei de predikant. De Kerk zal niet in de eerste plaats moeten evangeliseren, doch zal moe ten voorgaan in dienstbetoon aan de wereld. Ds. Van Houte wees op nieu we vormen; de vormingscentra, de industriepredikant, het bedrijfsapos- tolaat, enz. Ds. J. Ytsma, geref. predikant, sprak vervolgens over „De kerkelijke be arbeiding van de buitenkerkelijke mens". De Kerk zal, zo, verklaarde ds. Ytsma, alleen Kerk kunnen blij ven als zij ook naar buiten het Woord verkondigt. Aan het slot der bijeenkomst dankte de' praeses van de hervormde kerke raad, ds. W. Dijckmeester, ds. Van Til hartelijk voor zijn leiding. Dé volgende bijeenkomst zal weder om door dezelfde commissie worden voorbereid. Biggekerke huurt kamer voor houden van vergaderingen Wegens ontbreken verenigingsgebouw In de jongste vergadering van de ge meenteraad van Biggekerke werd be sloten voor een bedrag van 3,50 per week een kamer ln het woonoord te huren voor het houden van kleine ver gaderingen, waarvoor thans geen ge schikte gelegenheid is. Op een desbe treffende vraag van de heer C. Cla- rïsse (a.r.) antwoordde de voorzitter dat nog een nadere regeling voor het gebruik ter vaststelling zal worden voorgelegd. De heer J. Meijers zou graag de verzekering heben, dat deze nood oplossing B. en W. niet zullen af houden om zo mogelijk te komen tot de bouw van een verenigings gebouw. De voorzitter zei deze ver zekering graag te geven. Verder wijzigde de raad de bouwver ordening zodanig, dat in het vervolg kleine dienstgebouwtjes, nodig in het algemeen belang, binnen de afstand van 12,5 meter uit de kruin van de weg gebouwd mogen worden. De raad besloot een krediet beschik baar te stellen voor de aankoop van 125 uniforme vuilnisemmers tegen 7.75 per stuk. Voor het gebruik van deze emmers zal een bijdrage van 1 per jaar gevraagd worden. Bij de rondvraag informeerde de heer Clarisse wat de bedoeling van het wegschap is met de aanvoer van ste nen bij de begraafplaats. De voor zitter deelde daarop mede. dat het wegschap ter oplossing van het ver keersprobleem ter plaatste een klei ne rontonde wil aanbrengen, zodat 't verkeer uit de richting Zoutelande, bestemd voor de Thijsweg gedwongen wordt eerst de bocht in de provinciale weg te nemen. De kosten bedragen ongeveer 4500. Er wordt eind deze maand of begin juli met dit werk begonnen. In dit verband besloot men de provincie te vragen het eerste deel van het rijwielpad richting Zoutelan de eerst na de bocht bij de begraaf plaats verplicht te stellen, zodat het mogelijk wordt, dat het rijwielverkeer voor de Thijsweg gebruik maakt van de hoofdweg en niet zoals thans het geval, tweemaal de hoofdweg moet oversteken. WELWILLENDHEID EN VERTEDERING... Ondanks hitte bleef aandacht gespannen Een muziekschooluitvoering is een evenement voor velen: in de eerste plaats voor de leerlingen, die op hun paasbest laten horen wat zij kunnen. Maar ook voor de leraren en vooral voor de ouders, die hier hun spruiten temidden van vele an deren zien en horen optreden. Daar om is er altijd bij een dergelijke uit voering een sfeer van uiterste wel willendheid, die vaak overgaat in een sfeer van vertedering, als de aller kleinsten aan bod komen. Zo was het ook woensdagavond in de Middelburgse Schouwburg, waar de leerlingen van de afdeling Middel burg van de Zeeuwse Muziekschool hun openbare les hielden. Ondanks de drukkende hitte in de zaal bleef de aandacht gespannen. Dat was dit maal ook wel te danken aan het feit, dat deze keer de uitvoering van een ander karakter was dan vorig jaar. Gelukkig, zou men geneigd zijn te zeggen, omdat het toen in tegen stelling tot nu maar heel gewoon tjes was. Het accent lag ditmaal op het en semble-spel, waarbij het samenspel zover ging dat er samen-„gespeeld" werd door de orkestklas van de af deling Goes met de Walcherse leer lingen van de balletafdeling. De avond werd begonnen met een de monstratie van de klasse Algemeen Vormend Muziekonderwijs, waar bij ditmaal gebruik werd gemaakt van het instrumentarium van Orff. Het was een vlotte en bijzonder plezierige start, die duidelijk aan toonde welke nieuwe wegen thans bewandeld worden bij deze vorm van basis-onderwijs. In de loop van het programma waren enkele opvallend goede voorbeelden van samenspel te horen. Een verheu gend teken, want het is immers het samenspelen, dat een ware musiceer- vreugde verschaft. Trouwens het gehele programma werd door de leerlingen niet alleen op charmante maar bovendien op ver dienstelijke wijze uitgevoerd. Een belangrijk aandeel hebben de diverse leraren en leraressen van de muziek school hierin gehad. Zo traden met veel suces op leerlingen uit de piano klassen van de heren A. Lichtendahl, Th. Ferwerda, P. Broerse, A. de Vries en J. Kuiler. Uit de vioolklasse waren het pupillen van de heer L. Haijkens, die voor het voetlicht traden. Verder waren er leerlingen uit de violoncel- en klarinetklasse van de heer F. Oli vier en uit de piano- en blokfluitklas van mej. S. Mantz, die hun kunnen toonden. Voorts traden op enkele leerlingen uit de fluitkias van mevr. D. Kok-Bon en de solozangklas van de heer O. Couperus. Verder noemen wij uit het programma de balletklas van mej. H. Soesman. Tot besluit van deze avond werd door de balletklas van mevr. C. Lijnis-Huffenreuter en de orkestklas van de heer Olivier met veel succes een uitvoering gegeven van „Don Quichotte" van Telemann. De decors waren van de heer W. Rot huizen. De directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer H. Stam, sprak aan het begin van de avond een kort welkomstwoord. VEILING MIDDELBURG 17 Juni.' Aardappels. Bonken 32, grote 27—36, drielingen 24—27, kriel 23—26, aan voer 10 ton. Fruit, aardbeien per kg: Talisman 681.22_ Madame Moutot 61— 1.07, Jueunda 64—98 Regln£ 65—1.07, Sèn- gana 62—1.10, Framboosaardbei 69, D. Evern 45—95, Mach Fréh. 45—98, Climax 88, Madame Lefebre 45, Laxton Noble 47, aardbeien per doos: Talisman 25, M- Moutot 18—24, Regina 11—29, Sengana 24— 35, Framboosaardbei 15—27, Deutsch E. 18—26, Climax 20, kersen: Early Rivers 1.351.46, Markiezen 1.42, Meikersen 1,38, perziken I 10—32, II 8, rode bessen kg ;79—1.35, rode bessen doos 16—38 tomaten A 78—85, B 79—81, C 67,/frambozen per doos 35—50, groenten: asperges 1.30—2.46, sla 3—10, bloemkool 4 p kist 38—54, 6 p. kist 26—47, 8 p. kist 14—34, 10 p kist 10— 18, andijvie 7—16, spinazie 21—54, tuinbo nen 20—27, postelein 40—62, rabarber 7—6, peulfen 2.00—2.78, dubbelen prinsessen 1.39—1.78, snijbonen 95—1.40; doperwten 51 —73, boskroten 18—30, bospeen 1029, komkommers A 2839, Bi 3234, C 2024, D 18—20, spitskool 2538, savooiekool VISMIJN VEERE 17 juni. Exportgarnalen 2052 266—313, schar 45 44—51, bot 88 16—38. tong 79 172—361, rog 157 22—34, ongesorteerde vis 73 22—69, wij ting 7 32—62, griet 6 143—161, apling 2 180— 220, kieelfc 100. VEILING ST.-ANNALAND Dorè gew. 24.10-25.10, kriel 20,12, Drielin gen 21.09—21.96, voer 2.04, aanvoer 475 kis ten. Scherpenisse aanvoer. Wethoudersbezoldigingen tot f 720.verhoogd In de dinsdag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Burgh be sloot de raad met de N.V. Bank van Nederlandse genieenten een lening aan te gaan ad 100.000. Dit bedrag wordt bestemd voor de bouw van 'n openbare lagere school. Mevrouw D. S. LijsenBeerens (p.v.d-a.) was van oordeel dat de bouw van deze school economisch gezien niet juist is. In deze vergadering deelde de voor zitter mede dat de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op het eiland geheel achter de plannen voor de brugverbinding over het Ha ringvliet staat. Mevrouw Lijsen— Beerens (p.v.d.a.) zei te betreuren dat deze plannen ,,weer van de ei landbewoners moeten komen, en niet van die van de vaste oever". Volgens de voorzitter kost elke dag dat de aanleg van de brug op zich laat wachten, extra geld. Bij de ingekomen stukken was een brief van het ziekenhuis „Schouwen- Duiveland". De commissie Van der Gaast wenst weer aansluiting met Midden-Zeeland. In een ander schrij ven van de commissie Ziekenhuis Schouwen-Duiveland wordt gezegd dat deze „unieke kans om dit me- disch-sociaal project te gebruiken voor hulp aan chronische zieken, aan gegrepen dient te worden": 1. Door de bevolkinstoeneming; 2. Door toeneming van het aantal on gelukken; 3. Door de groei van de industrie; 4. Door de groter wordende groep van ouden van dagen; 5. Door de hoge kosten van bezoek van familieleden die ,.van de over kant" komen; en 6. Door het aantal gevallen waarin de patiënt thuis onmogelijk ver pleegd kan worden. Al deze punten heeft de commisie ter tafel gebracht. Zij hoopt op de nodige medewerking te kunnen rekenen. Binnenkort zal een werkbespreking worden gehouden over de gemeente lijke reinigingsdienst op Schouwen- Duiveland. Wethouder Van de Kloos ter (p.v.d.a.) zei de loop der dingen zo langzaam te vinden, dat hij het een aanfluiting noemde. Alles zal worden gedaan om zo spoedig moge lijk een gesloten wagen te krijgen. Ook andere leden drongen in dezen op spoed aan. De bezoldiging der wethouders werd gebracht op 720 per jaar. In de eerstvolgende vergadering zal een voorstel over de verhoging van de presentiegelden aan de orde komen. De bezoldigingsverordening voor het gemeentepersorieel werd gewijzigd. De kleuterschool werd een bijdrage voor de aankoop van meubilair toege zegd. De wijziging in de verordening kinderbijslagrekening voor het ge- meentepersoneel werd vastgesteld. Een verzoek van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen om een verhoogde subsidie van 0,02 per inwoner werd toegewezen. De heer J. Duson (p.v.d.a.) zei de re kening en verantwoording van deze vereniging te willen zien. Wethouder Van de Klooster ondersteunde deze wens. Bij stemming werd het voor stel echter verworpen met 5 tegen 2 stemmen. De raad verlengde een kasgeldlening met de gemeente Haamstede tot eind juli 1959. Met de N.V. Destructor Zee land werd een contract aangegaan. Voor de rundveefokdag te Zierlkzee stelde de raad een medaille beschik baar. ACTIEVE SPORTVERENIGING De sportvereniging Burgh heeft het kleedlokaal iets groter gemaakt dan in de bedoeling lag om het hooimate- riaal van de gemeente op te bergen. Hierdoor verleende de gemeente een voorschot voor de afwerking van 500. Het college van B, en W. prees de activiteit van de s.v. Burgh, die deze heeft getoond met het bouwen van het kleedlokaal. De omheining van het voetbalveld wordt geregeld in overleg met de K.N.V.B. Om het veld zullen betonnen palen worden ge- Slaatst, die met metalen buizen ver- onden sijn, VEILING KRABBEN DUKE 17 juni Industrie-aardbeien: Jueunda J 72 -74. II 71, afw. 62, Mach. Früh. I en II 64, Regina I en. II 74, aardbeien per doos Sengana II 11—18, Talisman I 17, Regina II 17, aardbeien per kg Talisman II 45—61, Regina I 51, Mad. Moutot I 68-72, II 45- Mach. FrÜh. I 57, II 41-54, Climax II 51, frambozen per doos I 23^30, II 17—19, rode bessen per doos I 24—31, II 18—24. VEILING GOES 17 juni. Export- en industrieveillng. Kruis bessen èxp. 52, Jueunda I 73-^74, II71.'Mad Moutot I 74, H 70. Regina. I 79, II 69, Mach. Frühernte I en II 63. Sengana I 71, II 62, div. aardbeien afw. 62, Iramb. ln kratten I 120—123, II 107. Gewone velling: per doos: Regina I 19—28, II 17—18, Sen gana I 18—26, If 14—16. Mad. Moutot I 18 —27 Talisman I 17—24, II 13—16, rode bes sen I 20—27, II 11—21, frambozen I 27— 29, per kg Regina II 64—56, Sengana 1 55, II 49—54, Mad. Moutöt I 67—76, II 64—70, Talisman II 56—61, Early Rivers 1 113— 115, U 65—101, Markiezen II 81, Meikersen II 74, Hollanders II 72—100, rode bessen I 72—83, II 31—92. Groenten, per stuk. bloem- A1 34-46, All 22—39, BI 24—30, Bil 16—26, afw 15—33, kropsla I 8—10, II 3—8, komkommers AI 3440,'. BI 30—36, Cl 28. per bos. wortelen 3941, selderij 9, kroten 23—27, per kg: rabarber I 17—21, n 17. peulen 200—210, doperwten 44—52, tuinbo nen 26—30 dubb. pr.bonen 170r-180, poste lein 50—55. zeekraal 45—66, groene sav.kool 26—29, spinazie 8,50—16, tomaten A 75, nieuwe aardappelen grote 20—27, drielingen 16—20, kriei 8—15. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 17 Juni. Kruisbessen 54—55, kleine 62, aard beien zonder dop voor de industrie: Ju eunda I 72—76, II 72, Madame Moutot I 75, n 73—74, Regina I 77-83, II 71, Mach. Frühemte II 70. I 75, Sengana I 85, Talis man I 99, II 90, Climax 1 78, Juspa 1 76, diversen II 68, afw. 67, frambozen in krat ten per doos I 124, II 104, aardbeien per doos van 2,5 ons: Talisman I 22—28, H 17—18. Regina I 19—24, Sengana I 19—21, Red Gauntlet I 24, Merton Princess I 22. Ydun I 19, Triumph I 27, Cambridge I 24, D. Evem I 18, Climax I 21, II 16, rode bes sen I 26—36. II 20—28, III 10—16, Idem per kilo II 70, frambozen per doos 1 2630. I 20—22, kersen per kilo Early Rivers I 130—139, II 71—118, III 20—62, Meikersen I 101—120, II 73. Markiezen I 116—124, Hol landers I 114—137, Vroege van Werden I ilO—122. II 100, Elton I 94, aardbeien met dop per kilo: Talisman I 92—99. II 62—80, Ydun II 47—56, Madame Moutot I 72—84, Red Gauntlet I 85, II 62—65, Juspa I 80, II 60, Sengana I 75—82, II 60—65. Madame Lefeber I 57, H 45—51, aardbeien afw. 4549, Eerstelingen I 21—26, II 18—21, drielingen 12—18, kriel 5—10, groenten krop sla 67, bloemkool 11—46, rabarber 17, boskroten 19, komkommers 22—38, dop erwten 27—44, postelein 22, bospeen 26, bos- selderij 10. VEILING ZUIDrHOLL. EILANDEN. 13 Juni. Nwe aardappelen gr. 21—26, idem p. 18—23, idem kriel 15—23, andijvie 1132, bloemkool A 12—55, idem B 10—18, dubb bonen I 1.42—1.63, idem H 1.27, komkom mers A 1633, idem B 11—25, idem C 9— 17, bospeen I 2948, idem n 12—22! sla 1 3.00—11 00, idem kg 10—16 Tomaten A binnenland 48—51, B 30, C 37, CC 20-23 Aardbeien I p. d 2640; idem li 15—23. idem zonder dop per 100 kg 71 30—76.00; idem m. d. per kg Climax II 4581, Je- cunda I 87—99, iderr. II 60—96, Roem v Charl. I 91—93, idem n 60—86, Mache- rauch's I 1.06, idem II 63—83, Mad Matot I 941 07, idem II 58—99, kroten, bos 7— 15, idem kg. 16—41, idem export 45, rabarber 12—16, radijs 12—14, spinazie 80— 47, kassnijbonen I 1-22—1.42, idem II 1-06— 1.18, tuinbonen 22—42, selderij 11—14. pe terselie 2—16, waspeen 14—51. spitskool 32 —39, sjalotten 5—22. doperwten 46—73, peulen 1.20—2.00, uien kg 15—17, Fan- kenthaler 3.70, frambozen p d 54. perzi ken p st 6—34, pruimen p st 5—16, rode bessen p. d. 17—54, idem k. 1 1.53—1.62, idem II 68—131. Regina I 1.04, idem II 57—85, Talisman I 1.09—1.25, idem XI 75— 1.02, Senga.. Sengana I 89—1,19, idem II Officiële publikatie VLISSINGEN. STRANDVONDERIJ. HERHAALDE OPROEP. De burgemeester-strandvonder van Vlis- slngen roept rechthebbenden op voor een aangebracht deel van een vliegtuig. Vlissingen, 13 Juni 1959. Wedvlucht De postdulvenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Souburg hield een wed vlucht vanuit Port Sint Maxenes- In con cours waren 140 duiven. De uitslag luidt: 1 en 3 C. Meulmeester: 2 Ch. de Poorter; 4 J, Bouwman; 6, 6 en 10 L. Braet; 7 A. van Peene en zoon; 8 J. Jasperse; 9 F. Borreman. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: G- H. Busé—De Kleijn, d.; A, M- M. van Steenkiste—Madsen, z.; B. v. d. Hóek—v. d. Zwan, z.; J. H. Lippens- De Roos, d.; A. S. Janse-^De Rijke, d:; F. W. Schilperoort—Leiendecker, d-; M. A. Weesepoel—Apers, z.; E W. v. d. Grut ter—Stroo, d.; E. T Roose—Mommaas, d-; M. A. van Seters—v. d. Burgh, z.; I. NieuwenhuijzeKomhom, d.; M- E. Brons—Vrijenhoek, d.; M Roozendaal— Barmentlo, z.; A. Alexander—Soewarti, z. Ondertrouwd: T. Tempel, 23 Jaar en W. Kramp, 24 jaar; R. E. J. Maenhout, 23 jaar en P. J. Louwerse. 20 jaar; M. v. d. Zee, 40 jaar en S. M T. Adam, 37 jaar; J. Dommanschet, 24 jaar en C. A. Mallie, 23 jaar; M. J. Marijnissen, 23 Jaar en B. M. Vereammen, 40 jaar; D. B. Kort, 20 jaar en G. S. Tabak, 20 jaar. Getrouwd: A. Dijkstra, 23 jaar en J. Jonkman, 19 jaar; A. Vos, 26 jaar en W. Sohier, 23 jaar; M. Bosselaar, 37 jaar en M. M. Roos, 24 jaar; Ch. J. Scheers, 22 jaar en M. Pols, 22 jaar; M- A. Delsine, 25 jaar en O. M. Schou, 21 jaar; P. M. de Zwarte, 25 jaar en H. M Voetelink,. 20 jaar; A. L. K. Lugtenburg, 24 jaar en J. M. Matthjjssen, 22 jaar; J. P Ver- planke, 22 jaar en L. M. de Baar, 21 jaar; M. C. Braam, 28 jaar en L. C. Baljeu, 28 jaar. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 16 Juni: Frida Blokzijl van Londen; Elli Ahrens van Antwerpen; Crescendo van Southampton; Friesland (slb.) met sleep van Antwer pen; 17 juni: Gol van Antwerpen; Ador van Gent; Caltex Delfzijl van Pernia. Vlissingen vertrokken op 16 juni: Ritor nel naar Kortgene; Frida Blokzijl naar Middelburg; campano naar Napels; 17 juni: Ador naar Horsens. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 16 juni: Condor van Londen; Friesland van Setubal-Gent; Eagle van Delfzijl; Ex press van Rotterdam-Gent; Hydra van zee-Gent; Andijk van Rotterdam; Al- blasserdljk van Le Havre; 17 juni Bin nenhaven van Rotterdam; Roebiah van puinkerken; Voorwaarts van Zaandam; Irene S van Sligo. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 16 juni: Ali-S naar zee; Rijnkerk naar Amsterdam; Fen naar Londen; Vedette naar Hull; Bounty naar Bordeaux; My- fem naar Rouaan; Curacao naar Londen; 17 juniBorculo naar Par; Molensingel naar zee. VEILING TERNEUZEN Sla I 11.10—12.10, II 5.50-7.70, bloemkool All 37-50, Bil 22-33. CH 15, afw 10-28. groene komkommers A 29—32, B 19—26. C 19—22, witte komkommer A 30. B 25—33, C 23, selderij 11-16, peen U 18-34-, kro ten 15—24, uien 1—11, Eerstelingen I 19— 35, II 15—27, Kriel 3—16, Dorè I 20—25, II 11—15, kriel 7—13, andijvie 34—36, prln- sessebonen 161 spitskool 30—37. peulen 12S -141, postelein 5361. savooiekool 2032, prei 25, rabarber 23—25. tomaten A 75—82. B 81, O 67—72. CC 77. kriel 39—43. tuin bonen 25—40. asperges Bil 112—202. dop pers 73. aardpeien p doosje Secunda I 21—23, Mad. Moutot 1 17—23. 11 11—23, afw. 11—12, Talisman 1 18—25, II 11—is] Sengana I 16—21. H 13-16, Regina 1 16-23, II 12—18, Climax I 21, II 11—18, frambo zen p doosje 1 34, H 12-26. Ill 12. rode bessen p. doosje I (export) 30—41. II 20— 38, III 1315, rode bessen p. kg 125. VEILINGEN BERGEN OP ZOOM Aspergeveiling 17 juni. Aanvoer 8=00 kg AA extra 220. AAI 2.00. A extra 2.00. Al 1.90 B extra 1.80. BI 1.55, C extra 140 Cl 1.00, Dl 0.65. El l.OO, EI1 0.70, Fl 1.50. stek 0.21. Eiernotertngen ran de Coöp Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom, Ingaande don-- derdag -18 jurt 1959. Prijsklasse 0 15 cent, I 14 cent, U 13 cent, III 12 cent, IV 11 cent, V 10 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15