Raad Goes kocht tóch woning voor de burgemeester KRAAMVERZORGSTERS OP WALCHEREN JUBILEERDEN SUBSIDIE WIT-GELE KRUIS KAN NU VERLEEND WORDEN AUTO UIT SOUBURG GAF POLITIEWAGEN GEEN VOORRANG ST. HILAIRE, ZIERIKZEESE TWEELINGSTAD, IN VLAMMEN DONDERDAG 18 JUNI 3959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 TEGEN ADVIES VAN B. EN W. IN DA.C.W.-sabsidie voor aanleg van insteekhavens langs kanaal Na bijna eon uur in besloten Kitting: te zijn geweest, heeft de gemeente raad van Goes in haar woensdagavond gehouden vergadering onder voor zitterschap van burgemeester H. K. Michaëlis besloten tot aankoop van de woning J. A. v. d. Goeskade 73 van de heren F. H. en J. D. Jonkers voor 35.000. Dit panel zal worden ingericht als burgemeesterswoning. Het college van B. en W. had de raadsleden geadviseerd de woning te hu ren, daar zij de koopprijs te hoog achtte. Tijdens de besloten zitting bleken de raadsleden de dames J. C. van Willegen-Everse (cJi.), O. A. Grlep-Duinker (v.v.d.) en de heren J. S. Visscher (p.v.d.a.) en O. W. Ver- vest (k.v.p.) waren afwezig echter een andere mening toegedaan. In do nieuwe burgemeesterswoning zullen voorts noodzakelijke voorzienin gen worden getroffen tot een bedrag van 25.000. De enige, die tijdens do openbare bijeenkomst het woord voerde over dit voorstel was het P.v.d.A.-raadsltd Ph. Haverhoek. Hij had graag ge zien dat voor deze bedragen te zamen dus 60.000 een nieuwe woning was gebouwd. „Mede gezien het feit, dat de burgemeester de wo ning graag wil betrekken, zal mijn fractie echter geen bezwaren ma ken", aldus spreker. De 10 punten tellende agenda werd vervolgens vlot afgewerkt. Bij do ingekomen stukken was een mededeling, dat bijdrage van de gemeente Goes ir exploitatiekosten der Zeeuwse Mu ziekschool was verminderd. Deze ver mindering bedroeg 10.000. Akkoord ging de raad met een voorstel om aan te kopen de woningen St. Jacobs- straat 24, 34, 36 en 38, evenals de woning Mattheus Smallegangesbuurt 48. Tot onderwijzeres aan do Jan Llgthartschool voor openbaar onder wijs werden met algemene stemmen benoemd de dames J. A. Oppeneer te KrulnJngen en A. van Kiel te Middelburg. E.V.O.-chauffeursexamen Onder auspiciën van de Contactcom missie Chauffeurs Vakbekwaamheid (C.C.V.) hield de E.V.O. dezer dagen in de Ambachtsschool to Goes haar Jaarlijkse chauffeursexamen. Het was het 12e chauffeursexamen, dat na afloop van de E.V.O.-chauffeurs- cursus werd gehouden. Aan het examen namen 20 kandida ten deel. Hiervan slaagden er 8; 11 kandidaten werden afgewezen. Eén kandidaat trok zich tijdens het exa men terug, terwijl één kandidaat in aanmerking komt voor herexamen. De voorzitter van de examencommis sie, de heer Knijff uit Goes, wees na afloop van het examen op do waarde, welke het diploma heeft. Niet alleen voor de chauffeurs, maar bovendien voor de werkgevers. Het materieel, waarmede de chauffeurs do weg op worden gestuurd, eist hoe langer hoe meer vakkennis van de chauffeurs. De chauffeurs, dio een zo belangrijke !>ositie in het Zeeuwse bedrijfsleven nnemen, moeten zich hiervan bewust zijn en zich steeds verder ontwikke len om „bij" te blijven. De secretaris van het district Zeer land, de heer A. Drost, releveerde, dat vooral tegenwoordig bekwaam heid en liefde voor liet vak een ver eiste is. Spreker pleitte voorts voor het betonen van hoffelijkheid op de weg. Do veiligheid van het verkeer is hiermede in hoge mate gediend. Tenslotte dankte do secretaris de examencommissie voor haar mede werking. De namen der geslaagden zijn: L. Adriaanse, J. Maljers en J. Poppe, allen Middelburg; A. Aertsen, Goes; J. v. d. Berge, Kloetingc; A. C. Land man, Haamstede; C. A. van Vclzcn, Vlisslngen en H. Pleyte, Arnemuiden. Kamer van Toezicht notarissen Bij beschikking van de minister van justitio is mr. H. van den Belt, kan tonrechter te Terneuzen, met ingang van 1 juli 1959 herbenoemd tot plaatsvervangend lid van de Kamer van Toezicht over de notarissen en kandidaat-notarissen te Middelburg. Gescheiden Bij behandeling van het voor stel tot vaststelling van een her ziening 1959 van het uitbreidings plan in onderdelen zuid, maakte de heer N. E. van Santé (v.v.d.) de opmerking, dat hij de voor genomen bebouwing nogal hetero geen vond. Hij had liever gezien, dat do wat duurdere woningen van de goedkope huizen werden gescheiden. De raad besloot zijn medewerking te verlenen aan de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag te Goes om het huidige schoolgebouw aan de Dam door een nieuw gebouw te doen vervangen. Tijdens de rondvraag In formeerde de heer Haverhoek naar de stand van zaken betreffende de bouw van bejaardenwoningen in Goes. De voorzitter deelde hem mede, dat Goes momenteel nog bouwvolume heeft voor 12 woningwetwoningen. Hiervoor kunnen 18 bejaardenwo- ningen worden gebouwd. Aan hèt slot van de vergadering deelde do voorzitter mede, dat vau de D.A.C.W. bericht was binnenge komen, dat subsidie zal worden ver leend voor de aanleg van de insteek havens. „Dit betelcent, dat we in juli mot het werk kannen beginnen", al dus de raadsvoorzitter. Na de open bare zitting ging de raad over in informatieve bijeenkomst. STICHTING KRAAMZORG 12% JAAR Zuster Westerbeeke ontving zilveren legpenning wegens 25 jaar werk voor volksgezondheid Walcheren heeft het woensdag de gehele dag zonder kraamverzorgsters moeten doen. Want bijna alle 83 dames van de stichting voor kraam zorg op Walcheren hadden acte de présence gegeven voor het Jaarlijkse uitstapje, dat zij ten volle verdienen. Ditmaal voerde de tocht naar Ant werpen met op de terugweg een diner in café-restaurant Het Pannen- hols te Hoogerheide. Dat het bestuur vau bet kraamcentrum onder welke naam de stichting meer bekendheid geniet bij dit laatste reis- programmaonderdeel aanwezig was, mag geen verwondering wekken. Want de kraamverzorgsters vierden die dag liet 12'/2-jarig bestaan van de stichting, terwijl één van hen tevens jubileerde. Dat was namelijk zuster L. Wester beeke uit Aagtekerke, die reeds 25 jaar gediplomeerd kraamverzorgster is en daarmee hartelijk gehuldigd werd door dokter F. G. Vaandrager uit Domburg. De Domburgso arts, sprekend namens het hoofdbestuur van het Groene Kruis ln Nederland, overhandigde zuster Westerbeeke de zilveren legpenning van deze vereni ging wegens haar grote verdiensten voor de volksgezondheid. Dokter Vaandrager noemde de ju bilerende kraamverzorgster een „zeer speciale figuur" in Aagteker ke en ook in Domburg. Er waren evenwel nog meer „oudgedienden" onder liet gezelschap kraamver zorgsters, achtereenvolgens met 23, 20 en 17 jaar gediplomeerd kraam - verzorging achter do rug. In totaal waren er zeven dames, die sinds de oprichting deel uitmaken van do stichting. De meesten van hen waren reeds lid van do vereniging van bakerhulp, totdat in december 1946 het kranmeentrum word opge richt, dat weer 4 jaar later werd omgezet in do huidige stichting voor kraamzorg. Belangstelling stijgt Deze „oudgedienden" werden harte lijk toegesproken door do voorzitster van de stichting, mevrouw dokter M. J. v. cl. Vooren. Zij wee3 er op, dat dank zij hun werk de belangstelling voor do stichting is toegenomen. Ver volgens betrok mevrouw Van de Voo- GED. STATEN MENEN Na rapport over boeken en bescheiden van de bond veelbesproken subsidie te verle nen: voor 1957 14.500 en voor 1958 en volgende jaren 16.000 tot weder opzegging, met dien verstande, dat niet meer wordt uitgekeerd dan het exploitatietekort, en dat het Wit-Gele Kruis zeif 2500 per jaar zal bijdra gen. Alvorens Gedeputeerden evenwel tot uitkering van do verhoogde sub sidie over 1957 wilden overgaan, zog den zij de Statenleden toe tijdens de a.s. zomerzitting een rapport over te leggen over de boeken en bescheiden van de Kr nis-vereniging. Dit is thans gebeurd en aan do hand van de con clusie uit dit rapport, opgemaakt door een nnibtonau van dc provinciale griffie, hebben Gcd. Staten besloten om het subsidie uit tc keren. Zij stel len de Statenleden voor deze mede deling voor kennisgeving aan te no- Volgcns dc rapporteur is het niet no dig om thans reeds voorschriften over de inrichting van dc boekhou ding te geven. Het bestuur van de provinciale bond ls namelijk van plan om een accountantsbureau in Utrecht dat in nauw contact staat ni t de na- t'onaie federatie van het /lt-Gele F nis, op te dragen een rapport sa- r te stellen over een algehele or- t 'satie van de boekhouding. Met b trekking tot de rekening hooft do rapporteur voorgesteld om een drietal richtlijnen te vrëstrekken aan dc pro vinciale bond. Uit hot rapport blijkt onder meer, «lat liet verinogen van hot Wit-Ge le Kruis per 81 december 1952 in totunl 16.894,88 bedroeg, waar van '4000 uit het bestemmings fonds en de rest eigen vermogen. Het eigen vermogen per 81 decem ber 3957 wordt in het rapport be cijferd op f 10.712,30. Hierbij is rekening gebonden mot het uitke ren van do maximnm-subsidio over 1957 van 14.500. Voorts geeft het rapport in gecompri meerde vorm een rekening van de dienst voor de zondheid over dat wanneer die wordt verkregen een nadelig saldo van 1541,01 ontstaat, dat het Wit-Gele Kruis uit eigen middelen moet aanzuiveren. Tevens wordt nog opgemerkt, dat het rijkssubsidie voor do dienst 8000 bedraagt. Zou dit namelijk meer be ragen, dan wordt het provinciaal subsidie met het meer dere rijkssubsidie boven 8000 verminderd. In de jaarlijks over te leggen reke ning voor bet verkrijgen van de sub sidie moeten opgenomen worden alle subsidies van rijk, provincie, gemeen ten en eventuele andere instanties, alsmede andere inkomsten, plus allo uitgaven, dlo betrekking hebben op het jaar, waarover subsidie wordt ge vraagd. De Inkomsten en uitgaven van andere onderdelen van hot werk van het Wit-Gele Kruis mogen niet vermengd worden, uitgezonderd do bijdrage van 2500 van do bond aan dc dienst. ren vanzelfsprekend ook de andere kraamverzorgsters in haar dank woord. „U doet dit werk met veel plezier. Er wordt hard en veel gewerkt", aldus mevrouw Van de Vooren, die verheugd was dat zuster J. v. d. Vlugt als leidster van het kraam- bureau zo stevig het contact onder houdt. Mevrouw Van de Vooren verklaarde vérvolgens dat liet beroep kraamver zorgster zich onderscheidt van an dere beroepen. „Men werkt er met voor het Emigratiefonds Ged. Staten van Zeeland stellen de Provinciale Staten voor om het Ne derlands Emigratie Fonds tot weder opzegging een jaarlijkse bijdrage van 250 te verlenen. Dit fonds wil op doelmatige wijze de Nederlandse emigranten in elk opzicht bijstaan bij hun streven de reeds gevestigde „goodwill' voor Nederland te verster ken en te doen uitgroeien. Op deze wijze wil het fonds de emi granten in staat stellen om tijdens en na hun „ingroeiingsproces" een positieve bijdrage te leveren in de volksopbouw in het land, waar zij zich gevestigd hebben en hiermee de best mogelijke grondslag leg gen voor de ontwikkeling van de betrekkingen tussen Nederland deze immigratielanden. Met het oog hierop bestaan onder meer plannen om elk emigranten gezin een tweetalig fotoboek mee te geven, waardoor het beter in staat is om aan de hand daarvan zijn niei derland fonds de activiteiten van emi grantenorganisaties in den vreem de steunen door het beschikbaar stellen van diverse attributen, zo als folkloristische klederdracht, historisch materiaal, Nederlandse produkten enz., teneinde deelne ming mogelijk te maken aan plaat selijke herdenkingen, tentoonstel lingen, muzikale evenementen en andere festiviteiten. Ofschoon Ged. Staten er zich van bewust zijn, dat het in de eerste plaats een onderwerp betreft met een algemeen landelijk aspect, me nen zij, dat het toch wel verant woord is het fonds uitsluitend als blijk van sympathie en Instemming een jaarlijkse bijdrage te verlenen. Eindexamen Conservatorium Aan het Rotterdams Toonkunstcon servatorium slaagde voor het eind examen theorie, methodiek en onder- wijsleer, hoofdvak riool en bijvak piano, mej. Joha. R. C. Boer te Mid delburg. hart en ziel voor, want het is nuttig en absolnut noodzakelijk. Bovendien verblijft men altijd in een aangena me sfeer, die een gezinsuitbreiding nu eenmaal meebrengt". Mevrouw Van de Vooren was ver heugd, dat er de laatste jaren ook meer belangstelling van het publiek gekomen is. Zij hoopte, dat zich in de nabije toekomst, nu ook een groot aantal leerling-kraamverzorgsters zal aanmelden. Want er komen steeds meer aanvragen, welke omstandig heid zij het werk van het huidige korps" noemde. Na afloop van dit gezellig samen zijn dankte de presidente van de vereniging van kraamverzorgsters, zuster J. Cornelisse, de leidsters en het bestuur voor deze bijzonder prettige dag. Daarna toog men op- fewekt in de richting van de eeuwse hoofdstad, ondanks het feit, dat het vandaag weer zeer vroeg dag was KANTONRECHTER MIDDELBURG Chauffeur parkeerde auto midden op de weg Op 22 april U. hail do assistent-wa terklerk J. A. A. uit Souburg geen voorrang verleend aan een surveillan cewagen van de politie. Voor deze verkeersovertreding moest hij zich woensdagochtend voor de Middel burgse kantonrechter, mr. J. Moo- lenburgh, verantwoorden. Hoewel het strafbaar feit duidelijk vaststond nam de behandeling toch nog enige tijd in beslag. De verdachte maakte namelijk enkele verwijten aan liet adres van beide verbalisanten, die naar zijn zeggen niet helemaal netjes waren opgetreden. „Zo waren arrogant tegen mij, dus toen beu ik ook arrogant geworden", aldus A. Ook zou een van de verbali- Buitenlandse ingenieurs bezoeken Zeeland Drieëndertig buitenlandse ingenieurs afkomstig uit 16 verschillende lan den hebben woensdagmiddag een be zoek gebracht aan de kademuurver- beteringswerken van het A.C.Z.-be- drijf te Sluiskil. Dit was als onder deel van een excurslebezoek, dat dins dag begon met het bezichtigen van do haven van Antwerpen, waarna men over Gent naar Sluiskil ging. Donderdag zal het gezelschap do Delotawerken in ogenschouw nemen, waarna men weer terugkeert naar Delft. Het is in laatsgenoemde plaats, dat de reeds afgestudeerde ingenieurs een 1-jarige cursus volgen op water bouwkundig terrein bij de Internatio nal Cours Hydrolic of Ingenieurs. Aanbesteding „Bermweg" te Souburg Dinsdagmiddag is door B, en W, van Oost- en West-Souburg aanbesteed het bouwrijpmaken van gronden in het plan „Bermweg" te Oost- 'en West-Souburg. De uitslag van de in- sclu-ijving was: Fa. De Exter, Groe- de 63.475; gebr. Otte, Nieuwdorp 76.500; fa. walenburg, Middelburg 62.990; fa. G. J. Eland, Vlisslngen 59.900; Aannemingsbedrijf Geldof, Serooskcrke 67.278; Aann. Bedr. Zeeland N.V., Middelburg 65,000. Geslaagd aan Vrije Universiteit Aan de Vrije Universiteit slaagde voor het kandidaatsexamen Geschie denis de heet; J« Pavidse te Goea, santen een vrij wrang grapje maakt hebben in de vorm van volgende keer rij ik door en kom je in het ziekenhuis, of kun je direct een kist bestellen". Dit laatste werd ech ter door mr. Moolenburgh in twijfel getrokken. Dat de politie met opzet snelheid had vermeerderd, zodat zij bij de kruising moest afremmen zoals A. zei vond de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, zeer on aannemelijk. De eis luidde 20 subs. 4 dagen. Het vonnis was conform. De chauffeur J. M. V. uit Goes had op 5 mei het noodlot op wel bijzondere wijze getart. Bijna recht tegenover het politiebureau te Middelburg had hij zijn vracht auto ongeveer midden op de weg geparkeerd. Voor de winkel waar hij goederen moest in- en uitladen stonden reeds twee personenauto's, zodat hij de vrachtwagen er maar naast parkeerde. De eis voor dit optreden was 6 subs. 1 dag, welk bedrag de kantonrechter in zijn vonnis verminderde tot 4 subs. 1 dag, omdat er verschillende verzachtende omstandigheden waren. Afgesloten De Middeburgse sleper C. V. was op 28 april mot zijn paard en wagen de Brouwerijpoort even naast het ge rechtsgebouw te Middelburg in gereden, hoewel deze voor dit ver keer was afgesloten. Bovendien wer den belde poortdeuren van deze voor zijn wagen iets te nauwe gang be schadigd, Bij verstek werd de sleper conform veroordeeld tot twee boetes van respectievelijk 6 sübs. 1 dag 20 subs. 4 dagen. Een door de gemeente Middelburg ingestelde vordering van 25 voor kapotte scharnieren aan de deuren werd zowel door mr. Andreae als de kantonrechter niet voor toewij zing vatbaar geacht, omdat niet duidelijk was gebleken, dat dit was veroorzaakt door de slepers- i wagen van V. De Middelburgse chauffeur J. v. B. van do Stoomtram Walcheren had op zes mei in de Zeeuwse hoofdstad mot zijn autobus een kleine aanrijding veroorzaakt. Toen hij van de halte Plein 1940 wilde wegrijden naar Dombnrg, kwam hij in botsing met een vrachtauto. Conform de eis word hij beboet met 10 subs. 2 dagen. De stoker J. B. S. uit Vlissingen had met zijn bromfiets geen voorrang ver leend aan een bestelauto. De officier van justitio eiste hieivoor f 80 subs. 6 dagen plus toewijzing van de civie- VIJFTIEN JAAR GELEDEN: Zondag: opbouwfeest Deze week is het vijftien jaar geleden, dat de Zierikzeese twee- lingstad Saint Hilaire-du-Har- eouet bij de zware gevechten in Normandië in de oorlogsstroom werd meegesleurd en in vuur en brisant ten onderging. Frankrijk was invasieland en het westen toonde bij de bevrijding van Eu ropa een zwart spoor van roet en as; ook Saint Hilaire, het marktcentrum en bestuurlijk middelpunt van Normandië ron dom de riviertjes Sélune en Ai- ron. Zondagmorgen zal een speciale herdenkingsdienst wor den gehouden in de herbouwde kerk. Met de totale vernietiging van het ruim tweeduizend inwo ners tellende stadje, lieten velen het leven, onder wie een kape laan, die archieven en waarde volle paramenten wilde redden uit de brandende kathedraal. Vijftien jaar na deze verschrik kelijke week viert de stad zijn opbouwfeest, want uit de steen- zou worden gebruikt voor een fik se wandeling in de mooie omge ving, kwam een groot eskader bommenwerpers boven het stadje, cirkelde en verdween. Exodus.... Toen begon de exodus van de Saint Hilairiens. „Sauve qni peut", was het parool gewor den en een lange rij van men sen, die slechts het nodige bij zich hadden, trachtte onder dekking van do dijk, die langs de weg naar de melkfabriek leidt, tie ten ondergang ge doemde woonstee to verlaten. Voor velen te IaatEen kwartier nadat de klok van Saint Hilaire haar zware sla gen over liet stadje had doen horen, vielen de eerste bom men als een preludium op de vele duizenden kilo's brisant- en brandbommen, die de ge hele week meedogenloos op de huizen zouden ranselen. De brandweer van Lourigny-du. Desert veel Zierikzeeënaars kennen 't dorpje probeerde aan de rand van de stad nog iets te blussen. Maar de Duitsers sneden de watertoevoer af, zodat zij onver- richterzake terugkeerden. Slechts enkle vluchtelingen konden zij meenemen. Het stadhuis, de technische school, de pastorie en bijna alle huizen stonden in brand. Donderdagmor gen loeide het vuur door de kerk en stortte met een zware klap de brokken en verbrande balken is een nieuw centrum te voorschijn gekomen, dat voor vele Zierik zeeënaars vertrouwd is gewor den als Rotterdam, Venlo en Sluis. Na de ramp heeft men in Zierikzee veel steun gehad van Saint Hilairiens. Zij wisten in Normandië wat het was, met niets een-nieuwe stad te bouwen. De Invasie was nog maar nauwe lijks een week oud. of Frankrijk realiseerde zich dat de rekening van de Duitse bezetting in Euro pa in het westen zou worden vol daan met de. vernietiging van tien tallen steden en dorpen. Met gemengde gevoelens hoorden de bewoners van Saint Hilaire de bombardementsvliegtuigen over vliegen. Zij brachten vrijheid,, want de bommenlast was bestemd voor Duitse stellingen. Maar de gevreesde „boches" hadden zich ingegraven en verschanst in Fran se dorpjes. De tanks stonden op de kerkpleinen en de legerstaven nestelden zich in de fraaie land- hulzen, waaraan west-Frankrijk zo rijlc is. De hoofdstad van de sous-préfecture, Avranches, deels gebouwd, op de heuvels, was een reusachtige steekvlam geworden, die 's nachts de wijde omgeving verlichtte. En Saint Hilaire wach- te...... Tot veertien Juni echter vielen de bombardementsvliegtuigen alleen de bruggen bij Mortaln aan. Het station van Saint Hilaire was het volgende doel en men wist, dat dit nog maar een voorspel was voor een gruwelijk drama. De Duitse stadsbezetting liet de bewoners daarover niet in twijfel. Aan de Ingangen van de stad en op het kruispunt tegenover de fotograaf Kodja en de winkel van Marette staken de zware kanonnen de lucht in. Men vreesde; maar aan allo kanten loerde het gevaar en de omliggende dorpen kwamen één voor één in de vuurlinie. Zij hiel den dan op te bestaan. Woensdag zou liet marktdag zijn, maar de commandant van de Feld- gendarmerie had die verboden. De markt zelf was trouwens een groot legerkamp geworden. Ook de Duitsers speurden onraad, want het militaire hospitaal, eens de trots van directeur Cuche de latere burgemeester werd geëvacueerd. De Canadese gevan- fenen werden in open auto's gela- en en met onbekende bestemming weggevoerd. Om 8 uur 's avonds, een helders zomeravond, die in normale tijden Een kijkje in het centrum van het tegenwoordige Sa-int-Hilaire-du- Harcouet op het békende kruis punt. Hier stonden in 19b', de kanonnen opgesteld, die de inva sielegers van generaal Patton moesten tegenhouden. klok naar beneden. Enige uren la ter was het kerkgebouw een reus achtige brandstapel. Gedurende die tijd probeerden angstig vluchtende Duitsers auto's en wagens te vorderen voor een aftocht, die weinig hoop op veilig heid bood. Maar het zou nog twee augustus worden, voordat ae eerste Ameri kaan in Saint Hilaire zou komen. Anderhalve maand lag het stadje - met de rest van de Devouring verstopt in kelders en Ijlings ge graven hutten, tussen twee vuren. En na de bevrijding volgde een kort Duits bombardement. Wat nog was blijven staan, verdween door de Stuka's. Het was een stad geworden uit een maanlandschap. Opbouw Zeshonderdvijftig huizen waren 't centrum van liet Normandische familieleven geweest en zij moes ten het weer worden. Onder lei ding van dr. Daniel Cuche begon men met de opbouw, en enkele maanden na de bevrijding kon de bevelhebber van de vrije Franse stnjdlcrachten, generaal Charles de Gaulle, zien waartoe de gesla gen bevolking in staat was. 111 tien iaar veel werk ver zet. Toen in 1954 de eerste Zierik- zeeenaars officieel hun tweeling- stad bezochten, zagen zij een nieu we stad, waar hoog boven uit de klokken van de nieuwe kerk, de oogappel van deken Debrix, luid den als een speciale groet voor de Nederlandse vrienden. Slechts twee dingen herinneren nog zichtbaar aan de vuurramp. De provisorische schoolgroep en net stadhuis, sinds enkele jaren SS ^e dertigste april getooid met do Nederlandse driekleur. Binnen kort komt de „groupe scolaire" gereed en de opening zal een groot «es* worden. Enkele raadsleden nebben de nieuwe burgemeester do tip gegeven, bij deze plechtig heid de collega's in de lage landen met te vergeten. En dan wacht nog het gemeentehuis. Maar de raad zoekt eerst elke burger tevre den te stellen. Dan pas komt het gemeentelijke centrum. Het is weer goed wonen in Saint Hilai. re. Nu klinkt liet stedclied weer: „A tout jo préfère, mon beau Saint Hil.-ure, qui fier d'êlre beau, se miro dans Peau." wijzing van de vordering, maar ver laagde de boete tot 20 subs. 4 dagen. Fruitteler J. K. M. uit Nieuw- en Sint-Joosland had een van zijn knechts op een aanhangwagen achter een tractor met een t8 grote vracht 'enen laten rijden, waardoor de trac- to zo goed als onbestuurbaar was ge- v. i den. De chauffeur was hier inder- - I rijd voor beboet. Conform werd de plus toewijzing vou de civie- fruitteler veroordeeld tot 30 subs. I01?1"36 da^en. Deze verklaarde echter ln ging de kantorechtoï jneq met (de toe- fcogjgi beök© fa Bullen gaan, Dq yer- tegen woord i-rer p. w. uit Middelburg he teJCapelle in een bocht met zijn auto met genoeg rechts gehouden, waardoor er een aanrijding ontstond. Conform werd hij beboet tot 20 subs. 4 dagen. Mevr. J. B, uit Vlissin gen haf geen voorrang verleend aan een motorrijder waardoor het tot een kleine aanrijding kwam, waarbi. zii kwam te vallen. Daar het proces verbaal niet helemaal volledig was, werd besloten deze zaak aan te hou den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13