P.Z.E.M.-winst in 1958 bedroeg bijna 895.000 VAN :mn TOT Zeeuwse Almanak HUISHOUDSCHOLIEREN MAKEN EXAMENTAAK MET DE P.Z.C. WOORDENSTROOM OVER EEN „NIEUW WALCHEREN" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 JUNI 1959 GERINGE DALING VAN OPBRENGST Deel naar fonds onrendabele lijnen De door de N.V. Provinciale Zeeuwse Electrlclteits Maatschappij opge wekte en ingekochte kWh liepen tengevolge van een geringere afname in het afgelopen jaar terug van rond 190.000X100 tot rond 169.000.000. Aldus blijkt uit een toelichting op de balans en de winst- en verliesreke ning, die de raad van bestuur heeft overgelegd. De totale opbrengst daalde echter met slechts 142.054,33 of met 0.78 (vorig Jaar was er een toeneming met 24.3 terwijl de lasten in 1958 met 108.821,10 of met rond 0.61 stegen (tegen vorig jaar 12.5 Het financiële resul taat wijkt dan ook niet sterk af van dat van het vorige jaar. Dat de winst 245.382,34 minder is dan in 1957, is volgens de raad van bestuur in geen geval verontrustend. Volgens de balans bedraagt de winst in 1958 894.951,95. De raad van bestuur stelt voor om daaruit eerst het verlies over vorige jaren af te schrijven. Moest In 1957 de winst voor het grootste deel tot dit doel worden bestemd, ditmaal Is daarvoor slechts een bedrag van 88.371,21 Verdwaalde kogel belandde in slaapkamer De heer J. de Lange, wonende In de Nassaustraat te Terneuzen, ontdekte zaterdagmiddag dat een kogel door een der slaapkamerramen van zijn woning was binnengedrongen en te gen de wand was afgeketst. Bij on derzoek bleek, dat het projectiel een 9 mm kogel was, afkomstig uit een geweer van de rijkspolitie, die bezig was met schietoefeningen op het daarvoor bestemde terrein aan de zo genaamde „Oesterput". Aangenomen wordt, dat de kogel deze ongewone baan heeft gevolgd, na afketsing te- gén een der hardo delen van de schietschijf. Deputatie uit Frankrijk bezoekt Zeeland Een deputatie van tweeëndertig le den van het verbond van krijgsge vangenen uit Abbeville (Frankrijk), die momenteel een excursie maakt door ons land, heeft maandagmorgen een bezoek gebracht aan de centrale Franse militaire begraafplaats te Ka- pelle. Na eerst op het gemeentehuls door burgemeester H. G. van Suyle- kom te zijn verwelkomd, begaf het gezelschap zich naar de begraaf- laats van de in de meidagen van 940 in ons land gesneuvelde Franse militairen. Onder leiding van de se cretaris der Z.L.M., mr. J. F. G. Scblingemann, bracht men ook be zoeken aan enkele bedrijven in onze provincie. Geslaagd Voor het examen van eostumlèrs te Eindhoven slaagde met eer mej. L. Al- laart; voor coupeuse mej. B. Lokerse. Voor coupeuse lerares slaagden mej. C. Allaart te Middelburg en mej. J. van Leeuwen te Souburg, beiden met «er. nodig. Nu deze verliezen zijn aange zuiverd, laten da statuten een uit kering van dividend toe; de raad van bestuur stelt voor om dit dividend op 5 te bepalen, waarmee een bedrag van 100.000 gemoeid is. Van de nog resterende winst wil de raad een bedrag van 261.891 toevoegen aan het fonds voor on rendabele lijnen, dat dan opge voerd wordt tot 400.000, terwijl de raad het overblijvende bedrag van 444.689,74 wil storten In het fonds voor diverse belangen, dat hierdoor zal stijgen tot rond 1.6 miljoen. In het verslag over 1958 van de di recteur wordt opgemerkt, dat de conjuncturele recessie, waarmee het economisch leven in de loop van 1957 werd geconfronteerd, om streeks de laarwisseling haar diep tepunt bereikte. Na het eerste kwar taal van 1958 begon er een langzaam herstel. De particuliere Investerin gen, waaronder die in voorraden, lie pen weliswaar terug, maar de nade lige gevolgen voor de algemene pro- duktie waren, gering. Verbruik De groei van het binnenlands verbruik van elektriciteit via het openbare net is in 1958 minder sterk geweest dan in voorafgaan de Jaren. Ten opzichte van 1957 was het accres 4.5 De verkoop in het eigen verzorgingsgebied liep in 1958 terug van 138.570.078 kWh tot 137.146.863 kWh, een da ling dus van 1 Deze geringe teruggang is echter voor het frootste deel te verklaren door at het gebruik van een grote In dustriële afnemer in Zeeuwsch- Vlaanderen met rond 11 miljoen kWh afnam. Hier staat tegenover, dat het ver bruik van de Nederlandse Spoorwe gen voor tractledoeleindcn ruim 8 miljoen kWh hoger was dan in 1957, In welk jaar evenwel pas met de le vering voor de elektrische tractie in april begonnen werd. Voorts wordt er in het verslag van de directeur op gewezen, dat de P.Z. E.M. paraat is om aan de grotere vraag naar elektricische energie, die naar de P.Z.E.M. verwacht het ge volg zal zijn van de uitbreiding der industrialisatie, het hoofd te bieden. GEVEDERDE VRIENDEN Het wordt gezellig druk in de oude veste bij het Oostbnrgse bastion. De families eenden en zwanen, die tot nu toe dank zij in de buurt wonende mil de gevers deze waterplas bevolken, zijn sedert kort aardig uitgebreid. Een eendenpaar kreeg er 11 kleinen bij en 'n omwonende heeft er nog zes jonge wilden eenden bijgezet. Ook het „echtpaar" Kaapse kezen krijgt binnenkort „gezinsuitbreiding", als de zestien eieren die nu nog worden uitgebroed, zullen zijn uitgekomen. Zo Is net Bastion met zijn gevleugelde bevolking een aantrekkelijke wandel plaats voor de Oostburgers geworden. En voor hen, die er op hun gemakje willen vertoeven, heeft de gemeente langs het wandelpad een aantal ban ken geplaatst. OORLOGSTUIG Nog van tijd tot tijd komt er in Zeeuwsch-Vlaanderen meer of min der gevaarlijk oorlogstuig uit de ARGUMENT Op de hop op de dag af, dat zoon- lief in dat Middelburgse gezin zea jaar sou worden, moest hij naar de lagere school. Want wat dat betreft is de leer plichtwet onverbiddelijk die houdt geen rekening met huiselijke feestjes. Zo werd dat kereltje al jong gecon fronteerd met de maatschappelijke plichten van alledag. Jarig zijn en dan voor het eerst naar schoolt Het klassieke begrip, dat het leven geen lolletje is", werd. hem due al vroeg bijgebracht, maar net als bij de volwassenen zon ook dat knaapje al op de mogelijkheden om een klein beetje onder het juk van de plicht uit te komen. Op een middag, kort voor de fatale datum, kwam hij thuis met de bood schap, dat hij naar de christelijke school wilde. Zijn ouders hadden hem voorbestemd voor de openbare en namen met enige verbazing ken nis van die plotselinge ommezwaai. Want nooit eerder had Kar el1 je van enige voorkeur voor een bijzondere onderwijsinstelling blijk gegeven. Zijn motief was echter aileszins ver klaarbaar, want, gevraagd naar de beweegredenen, antwoordde hij: ,fiie school begint twee dagen later! Het wds een argument, maar de ouwelui vonden het net iets te zwak om ter hun principes voor te wijzi gen..... gTond te voorschijn. Ditmaal was het de heer H.aan de Landbouwstraat te Schoondijke, die bij het bewerken van zijn tuin een nog volledig in tact zijnde luchtdoelgranaat vond. De op ruimingsdienst zal het gevaarlijke projectiel onschadelijk maken. RETOUR Aan de doorlaatpost te Sint-Anna ter Muiden werden zaterdagmid dag vele Belgen onaangenaam verrast door de Belgische douane. Zoals gewoonlijk hadden onze zui derburen wat inkopen in Sluis ge daan, maar aan de grens gekomen kregen ze te horen, dat zij het ge kochte wel weer konden terug brengen omdat het niet werd toe gelaten. Vele Sluise winkeliers hebben toen maar van hun Belgi sche klanten teruggenomen, wat ze eerst hadden verkocht. KATENDKECHT Van het Zwin naar het Zijpe. Zater dag zijn de eerste Katendrechters in dit seizoen weer ditvaarwater over gestoken, op weg naar het Buitencen trum Haamstede van de Katendrecht- so vereniging voor sociaal cultureel vormingswerk. De bij de bevolking reeds zo bekende groen-wit-groene vlaggen gingen weer in top, ten te ken dat de eerste oudjes uit de Maas stad waren gearriveerd om hier in duin en bos wat gezondheid op te doen. GOUD Tot slot van deze rubriek voor van daag drie gouden jubilea. In Hulst werd de heer Arthur Eeckhout gefê teerd, omdat hij een halve eeuw lid is van de handboogmaatschappij „De Batavieren" en tevens reeds vele ja ren als secretaris-penningmeester op treedt. In een open wagen werd de jubilaris naar het schietveld gereden. Nadat eerst de nodige handen ge schud waren, sprak voorzitter Wee- maes de heer Eeckhout toe en bood hem een cadeau aan. Ook de heer Jos Bleijenbergh uit St.-Jansteen dêed dit namens de bond van handboogso ciëteiten in 't land van Hulst. Hierna loste de Jubilaris het eerste schot voor de dubbele jublleumschletlng, want tegelijk bestond de maatschappij zelf niet minder dan 115 Jaar. Er waren op dit festijn 115 schutters uit alle windBtreken van de partij. Niet minder belangstelling had het gouden bruidspaar Th/ Hiel-Bogaert te Clinge. Buurtbewoners versierden de woning, een feestcomité bood ge schenken aan en natuurlijk kwam de fanfare „Weldoen door Ver maak" een serenade brengen. in Duitsland om het leren De 19-jarlge O. B. uit Hansweert, die om gezondheidsredenen in Todtnau (Schwarzwald, Duitsland) verbleef Is daar door een ongeval om het le ven gekomen. De jongeman was op de avond van 2 juni in de omgeving gaan wande len, maar keerde van deze tocht niet terug. Zijn stoffelijk overschot werd tien dagen later pas gevonden. Het is maandagmiddag in Kruiningen ter aarde besteld. Vissers uit Waarde kwamen in moeil^kheden Zaterdagmiddag raakte de roeiboot van de heer N. de K. te Waarde op de Westerschelde bij het vissen in moei lijkheden. Een vissersboot uit België kwam te hulp en zette het roeibootje met bemanning op de slikken in de Zimmerman polder. Door de straffe noordenwind en de zware stroom raakten K. en K. met hun boot op drift. Met een nat pak en angstige ogenblikken liep dit avontuur nog goed af. Premiekeuringen voor merries in 1959 De Koninklijke Vereniging „Het Ne- derlandsche Trekpaard", afdeling Zee land, houdt dit Jaar de premiekeu ringen voor merries van 2 jaar en ouder te Aardenburg op 19 juni, te St.-Phillpsland op 24 juni, te Poort vliet op 24 juni, te Kortgene op 26 juni, te Goes op 1 Juli, te Middelburg op 2 Juli, te Zierikzee op 3 juli en te Hulst op 9 juli. Concours hippique op 4 juli in Noordgouwe Zaterdag 4 juli wordt op Schouwen- Duiveland ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de „Schouwse Ruiters" een provinciaal concours hippique gehouden op het terrein van E. Verburg aan de Heereweg te Noordgouwe. De inschrijving is buiten verwach ting groot: honderd ruiters uit den lande zullen aan het concours deel nemen. Voor de wedstrijden zijn vele bekers, lauwertakken en talrijke an dere prijzen ter beschikking gesteld. Ernstig geval van vergiftiging te Schoondijke Knaap at van besproeide erwten Te Schoondijke heeft zich een ernstig geval van paration-vergiftiging voor gedaan. De jeugdige B. K. had samen met zijn vriendje erwten geplukt op een perceel, dat kort geleden met ver gif was besproeid. Hoewel de Jongens dit wisten, heb ben zij blijkbaar de ernstige gevol gen van het toch plukken niet over zien en zijn het veld ingegaan. K. heeft daarbij de onvoorzichtigheid begaan om de peulen in de mond te openen, waardoor hij een te grote dosis vergif binnenkreeg. Zijn vriend je die de peulen met de hand had geopend kwam er betef af. Nadat de hulp van de dokter was ingeroepen, bleek dat de vergiftiging- niet was ontstaan door het bestrijdingsmiddel dat op de erwten gespoten was, maar door de paration waarmee een naast gelegen perceel uien was bestoven. De Jongens hadden namelijk op de rand van het perceel erwten geplukt waar ook een groot deel van de pa ration op terechtgekomen was. De jeugdige K. is momenteel buiten le vensgevaar. Landbouwer te IJzendijke stak met hooivork In het buurtschap „Goed leven" on der Uzendljke kreeg de landbouwer G. M. onenigheid met de gebr. L. over het opladen van een partij hooi, waar laatst genoemden recht op meenden te hebben. De landbouwer A. L. werd hierbij door M. met een hooivork ver wond, zodat hij naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden overge bracht. Na verbonden te zijn kon hij naar huis terugkeren. De politie maakte proces-verbaal op. Zesde schip in de Zandkreek opgelegd Maandagmorgen Is het 7070 brt. metende Franse vrachtschip „Capl- taine G. Lacoley", dat reeds enige dagen op de rede van Vlisslngen voor anker lag, naar de Zandkreek ver trokken om daar als zesde schip te worden opgelegd. Van af het Veerse- gat werd het schip door de sleepbo ten „Fredeiik Hendrik, „Ramme- kens" en „Nolle" naar binnen ge sleept. „JE KUNT DE KRANT NIET MISSEN..." Eersteklassers leren de schilder Van Gogh kennen „JE KUNT DE KRANT niet tnissen, geen dag"... Dat zeggen de zestien tweedejaars primai- ren voor de oningewijden: de zestien leerlingen van de 2e klas van de Middelburgse Industrie ën Huishoudschool geduren de de twee weken, dat zij hun examentaak voor het Algemeen Vormend Onderwijs (A.V.O.) moeten uitvoeren. Want bij de ze examentaak speelt de P.Z.C. een zeer belangrijke rol. In het bijzonder het nummer van 4 juni j.l, want aan de hand van de artikelen in deze krant zijn de examenopgaven opgesteld. Door de heer H. Mennes, de A. V.O.-leraar, die bijzonder over tuigd is van de noodzaak van één der doelstellingen van de al gemene vorming: leer lectuur en krant met kennis van zaken le zen. Deze vorm van lesgeven, waarbij de meisjes een grote do sis zelfwerkzaamheid aan de dag moeten leggen, is er op ge richt om de verschillende na men en begrippen, die zij lezen, in hun eigen tijd en omgeving te plaatsen. De heer Mennes tracht hiermee zijn leerLngen een basis te seven voor de vele dagelijkse bezigheden, waarmee zij nu reeds, maar later nog veel Slot van pag. l) van Aagtekerke („onaanvaardbaar!") ten einde. Navolgers Dat „onaanvaardbaar" vond In de middaguren navolgers bij o.a. de ver tegenwoordigers van de gemeenten Zoutelande, Biggekerke, Ritthem, Nieuw- en Sint-Joosland en Souburg, die hun standpunt al dan niet uitvoer rig, zakelijk en/óf geëmotioneerd be lichtten. Westkapelle kon zch in gro te lijnen met de gang van zaken ver enigen, evenals Arnemuiden, maar in andere gevallen vielen soms vrij gro te woorden zoals „funest", „land- honger" en „holle frasen", werd ge sproken over detailpunten zoals kerk gang en de gevolgen van de hoofde lijke omslag en berustend (Koude- kerke): „De zaak moet toch door gaan; laten we er van maken, wat er van te maken valt". De burgemeester van Vlisslngen, mr. B. Kolff, gaf een uitvoerig overzicht van de noodzaak, di© zijn gemeente tot gebiedsuitbreiding noopt, waarbij zoals bekend samenvoeging met Oost- en West-Souburg en Ritthem wordt overwogen. Hierbij speelt de ontsluiting van het Zuid-Sloe een grote rol. Mr. Kolff voerde o.m. nog aan, dat de uitbreiding van Vlissln gen nu al 18 jaar „sleept" en hij sprak de wens uit, dat er geen af zonderlijke wet nodig zou zijn om de plannen te realiseren. Viervoudig pleidooi De gemeente Souburg, fel tegen sa menvoeging met Vlisslngen, zorgde voor een „viervoudig pleidooi" voor zelfstandigheid, geleverd door burge meester A. H. S. Stemerdlng („wel samenwerking maar geen samenvoe ging"), mr. dr. C. Ch. van Haren uit Den Haag, die het college van Gedep. Staten bijna vaderlijk toesprak en Souburg hardnekkig „Saubur|" noemde en de wethouders M. A. v. d. Putte en F. Leenhouts. Mr. Joh. de Widt, burgemeester van Middelburg, bracht o.a. naar voren, dat ook Middelburg, gezien de „dub belstad-gedachte, aan het Sloegebied zal moeten grenzen, hetgeen vla grondgebied van Nieuw- en Sint- Joosland zou moeten gebeuren. De burgemeester van deze gemeente, mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijk, en twee van ziln wethouders betuig den hun grote teleurstelling over éen te elfder ure in het ontwerp aange brachte wijziging, nadelig voor hun gemeente, waarna burgemeester D. A. Vermet van 's-Heer Arendskerke de lange rij van sprekers sloot. Na mens zijn gemeenten verzette hij zich met klem tegen het plan om het hele Sloegebied bij een Walcherse ge meente te voegen en hij pleitte voor oen „bovengemeentelijk orgaan". Op ©en vraag van de heer Stemer- ding antwoordde de voorzitter ten slotte, dat de definitieve tekst, zoals die aan de Tweede Kamer zal wor den aangeboden, ook aan de gemeen tebesturen ter inzage zal worden ver strekt. Ook verklaarde Jnr. De Ca- sembroot nog, dat de nieuwe minister van binnenlandse zaken de wens te kennen had gegeven zicli voor wat Schouwen-Dulvcland betreft te willen oriënteren op „knelpunten" bij de sa menvoeging van gemeenten en dat dit vermoedelijk ook voor Walcheren zal gelden. Dit kan een bezoek aan Wal cheren van de minister betekenen, al dus de commissaris der koningin. (Advertentie) heelt alles meer te maken krijgen. „Za moeten nu eenmaal weten hoe de voordelig ste kostenberekening te maken is, hoe de Zeeuwse reisgids „gehanteerd" moet worden, hoe een girobiljet In gevuld moet worden, enz. En de P.Z. C. helpt hen hierbij. Op eenvoudige wijze. Op pagina 10 van de krant van 4 juni etond een foto van de Zle- rikzeese paardenmarkt. De heer Mennes heeft er zlin leerlingen heengestuurd In de examenop gaaf dan en een Zeeuwse reis gids bleek voor dit doel onontbeer lijk. Voorop de P.Z.C. staat de abonnementsprijs vermeld. De wij ze van betaling van het P.Z.O.- abonnemont leert de meisjes via een eenvoudige kostenberekening de voordeligste manier van bepaling uit te zoeken. Want rekent U maar eens uit hoeveel een kwartaalabon nement per jaar voordeliger te dan een weekabonnement.... Voorbeelden Het artikel over de Beneluxronde wordt benut om Iets meer over de Benelux te weten te komen, een kaart van België te tekenen en de route van de ronde er in aan te geven (aard rijkskunde), het artikel over een bus, die door een stoplicht rijdt, heeft met verkeersonderwijs te maken, vla „On ze Kleintjes" wordt een keurig brief je geschreven naar aanleiding van een advertentie: „meisje gevraagd", met een winkeladvertentie doen de leerlingen voordelig boodschappen, en zo zijn er nog veel meer voorbeel den uit de examentaak te halen. Zestien lesuren verdeeld over 14 dagen, zitten de leerlingen over hun examentaak én de P.Z.C. gebogen. Als ze klaar zijn, zal de heer Men nes een goed overzicht hebben van hetgeen zij in de afgelopen twee jaar, waarmee de primal ren al met dit soort onderwijs bezig zijn, ge leerd hebben. Van één ding is nij zeker: ziln leerlingen zyllen zich ontwikkelen tot verstandige kran telezeressen. En niet alleen gedu rende do 14 dagen van hun examen taak. De heer Mennes heeft overigens nog meer pijlen op zijn moderne onderwijsboog. Want de 21 eerste jaars primairen heeft hij aangemeld voor een studieproject, dat is opge meisies, dat bijvoorbeeld in 1869 het Suezkanaal geopend werd, dat in 1879 het huwelijk voltrokken werd tussen koning Willem Hl en koningin Em ma en dat in 1839 de eerste trein door Nederland reed. Want de Inlei ding tot Van Goghs tijd is ook be langrijk: de meisje leren er uit, dat bri do geboorte van de schilder in 1853 de trein nog maar 15 Jaar be stond en dat de vervoersmiddelen toen nog maar zéér primitief waren. Zo werkt Ieder een deel van het pro ject uit. De leerlingen hebben daarbij een leidraad van de veertien grote wandlijston over Van Goghs leven en vijftien reprodnkties, die het minis terie ter beschikking gesteld heeft. Vooral de lijsten zijn voortreffelijk uitgevoerd en dat is mede een aan leiding voor de hulshoudscholieren om hun project zo fraai moeglljk af te leveren, want dat is belangrijk t van een som zie Je zo direct het re sultaat niet, maar van een dergelijke opgaaf wél. Een groep meisjes, druk aan het gereedgekomen platen met reproduit-1 werk voor het „Vincent van Gogh-1 ties en toelichtingen. Op de foto van project". Achter, hen enkele reeds [links naar r echtst Magda Visser (de\ leidster van het projectAddie Du- vekot, Jozien de Nood en Marleen Huibregtse, (Foto P.Z.CJ. zet door het ministerie van onderwijs. Hierbij hebben do meisjes tot taak een overzicht te maken van het leven en het werk van de kunstschilder Vincent van Gogh, alsmede een over zicht van de periode, waarin Van Gogh leefde. Het doel van dit studie project is belangstelling op te wek ken voor de schilderkunst. De leerlingen verrichten hun taak met bijzonder veel enthousiasme. Bo vendien werken ze geheel zelfstandig, waarbij de heer Mennes alleen maar zo af en toe een advies geeft. Voor de uitwerking van het project heeft één der meisjes, Magda Visser, de leiding. Voor het overige werken ze gezamen lijk de opdrachten uit. Veel boeken Zo leest een groepje leerlingen een fors aantal boeken door om zoveel mogelijk aan de weet te komen van de kunstschilder, een ander groepje bladert in tijdschriften, zoekt naar prentbriefkaarten enz. naar hetzelfde doel, en er is zelfs een leerlinge, die toelichtingen bij reprodukties uit het Duits ver taaltOok hebben de leerlingen al een groot aantal reprodukties verzameld of gekocht waarbij de school do kosten op zich neemt die op grote foliovellen opge plakt en van de uit het Duits vertaalde toelichtingen voor zien worden. !en andere hulshoudschollere bladert Ijverig in de kleine Winkler Prins op zoek naar gebeurtenissen, die om streeks het leven van de grote schil der de aandacht trokken. Zo leren de Duinbrand te Cadzand snel bedwongen Zondagmorgen omstreeks kwart voor elf werd de brandweer te Cadzand gealarmeerd voor een duinbrand, wel ke aan de landzijde van het duin woedde. Nadat de brandweermensen ter plaatse van de brand, juist voor het kampeerterrein in de buurt van de aldaar op het duin staande uit kijktoren. waren gearriveerd, laai den de vlammen, die door de harde wind gretig voedsel vonden !n de droge helm en duindoorns, reeds hoog op. De talrijke kampeerders die op het .kampeerterrein vertoefden, staken direct de helpende hand uit en met spaden en schoppen gewapend be gon men de brand te blussen door zand op het vuur te werpen. Dank zij de medewerking van de vele va kantiegangers en omwonenden was het vuur spoedig gedoofd en kon er ger worden voorkomen. Wellicht is het achteloos wegwerpen van lucifer of sigaret de oorzaak van deze brand geweest. De oppervlakte van de ver brande duinbegroelïng kon tot enkele tientallen meters worden beperkt. Rundveefokdag in Goes Dinsdag 1 september a.s. wordt op de Grote Markt te Goes de tradi tionele Zuld-Bevelandse Rundveefok dag gehouden, gecombineerd met de provinciale schapenfokdag en do pro vinciale varkensfokdag. Dit laatste evenement wordt voor de eerste maal ln Zeeland gehouden. Voorts zal de keuring geschieden van de geiten van de kring Zuid-Beve land van Zeeuwse geitenfokkers. Aan de vele rubrieken waarin het rundvee wordt ingedeeld, is thans ook een „ere-procluktleklasse" toe gevoegd. n.l. voor koeien met lcvens- produktle van moer aan 40.000 kg. melk, met gemiddeld 3.60% vet. Verwacht wordt dat de aanvoer zo groot zal zijn dat voor de schapen of de varkens de Vlasmarkt gebruikt zal moeten worden, waar tevens „paardemarkt" zal worden gehouden, en zo mogelijk, het paard zal worden aangekocht, bestemd als hoofdprijs voor do „Goese paardenverlotlng". (Advertentie) VANDAAG Middelburg Electro: Pal Joey, 20 uur, 18 Jaar; Zaaltje „De Zandlopers", vis markt: Expositie schilderijen R. Klm- pe, 14.30—17,30 uur en van 10—21 uur. VllRBlngon Alhambra: De Tien Gebo den, 19 uur, al.; Luxor: Onder de mantel van de nacht, 20 uur, 18 Jaar. Goes Grand: De Tien Geboden, 13 uur, a.1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2