Tjoba' 's zege op Togo volkomen verdiend PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer WILLEM II ^Mpudheicl? LEWED. BOYS NU DOOR RKWU DEFINITIEF UITGESCHAKELD Bravo Jeeves MAANDAG 15 JUNI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE Met een volkomen verdiende 52 zege op Togo uit Goes heeft de korf baltwaalf van Tjoba uit 's-Hcer Hendrikskinderen zich weer wat het aantal verliespunton betreft op gelijke hoogte met de Goesenaren ge steld in de le Idas van de Zeeuwse korfbalcompetitie. Voor het Zaam- slagso Scampolo werd het een slechte dag, omdat Vios er in slaagde om in Sonburg van Zuidwesters met 54 te winnen. Zelf verloor Scampolo in Middelburg met 81 van Swift H. De Zaamslagse ploeg staat nu vast op de onderste plaats met een achterstand van 3 punten. De stand in de eerste klas is nu: Tjoba 8-14, Elto 6-9, Togo 5-8, Swift H 6-6, Zuidwesters 7-6, Animo 7-6, Vios 5-4, Olympia 8-4 en Scampolo 6-1. Nieuwe leiders in 2e én 3e klas A In 2a is Blauw Wit er in om Swift m van de eerste plaats verdringen. Dit gebeurde doordat At las in eigen huis met 37 werd ge klopt. De koplopers Blauw Wit en Swift m zullen echter ook met stij gende verontrusting de prestaties van Tjoba n bezien. Deze laatste ploeg won zelfs nog niet geheel vol ledig, met liefst 111 van Elto n. Wat de verliespunten betreft staat Tjoba II zelfs op gelijke hoogte met leider Blauw Wit I. De stand: Blauw Wit 7-11; Swift III 7-10; Tjoba II 5-7; Ondo 7-6; Vedo 7-6; Top 5-5; El to II 8-4 en Atlas 6-3. In 2b had Luctor geen moeite om uit van De Poel t8 winnen (2-8) en de ploeg uit Temeuzen heeft thans evenveel wedstrijden ge speeld als leider Volharding. Het verschil bedraagt nu 2 punten. Het wordt nu wel duidelijk dat Togo II in deze klas een van de, zwakke zusjes is. Het verloor kansloos met 6-12 van Vitesse in een overigens zeer vriendschappe lijke wedstrijd, die door scheids rechter Stroo uit Souburg uitmun tend werd geleid. SSS verloor ook nu weer met 31 van Vios II en de strijd om de onderste plaatsen wordt een aangelegenheid tussen Togo n, SSS en De Poel. De stand in 2b: Volharding 8-14; Luctor 8-12; Zeelandia 6-9; Vites se 9-8; Vios II 7-6; Togo II 5-2; SSS 6-2 en De Poel 5-1. In 8a viel een verrassing te noteren in de vorm van een gelijk spel van AKO tegen Zuidwesters III (55). Door deze gedeeltelijke misstap en het feit, dat BKO in Westkapelle Stormvogels royaal baas bleef (2—8) werd BKC de nieuwe leider in deze klas, waarin de stand nu luidt: BKO 6-10; Animo II 7-10; AKO 6-9; Stormvogels 6-8; Zuidwesters Hl 5- 5; Swift IV 4-4; Vedo III 7-2 en Zuidzande 7-0. Swift IV werkte zich wat naar boven door een zege op Ve do ra (ï—s). In 3b werd het een beste dag voor leider Vopo, omdat Kats volKomen onverwachts het onderspit moest del ven tegen VZOD (54). Het moet al heel raar lopen wil Vopo in deze afdeling geen kampioen worden. Dos '55 zag de zegetocht tegen Vopo on barmhartig gestuit (012). De stand: Vopo 8-16; Kats 7-10; VZOD 8-7; Dos '55 8-6; Olympia II 7-5; VZOD II 6-0. In 3c had leider Scampolo het merk waardig genoeg tegen hekkesluiter Blauw Wit 33 erg moeilijk. Slechts met 01 konden de leiders winnen. Blauw Wit n leverde in de afgelopen week nog een prima prestatie door met 46 van Tjoba Hl te winnen waardoor de blauw-witten nog alle kans hebben om de laatste plaats te verlaten. Temeer nog omdat de an dere kandidaat voor de laatste plaats Tjoba UT het tegen WKV niet kon bolwerken (62). De stand: Scampo lo H 5-9; Luctor II 5-7; WKV 6-7; Zeelandia H 7-6; Tjoba Hl 5-3; BI. Wit H 6-2. In de avond klas waren alle uit slagen normaal. KVL versloeg Vedo II met 06 en Zuidwesters II Ondo n met 82. De zege van leider Swift V op Animo III bleef beperkt tot 05 hetgeen van de Souburgers een goede prestatie Is. De stand: Swift V 4-8; KVL 5-8; Zuidwesters II 4-6; Vedo II 5-4; Animo Hl 5-1 en Ondo II 5-1. De volledige uitslagen zijn: Swift II- Scampolo 31; Tjoba-Togo 5-2; Zuidwesters-Vios 45; 2a: Atlas-Bl. Wit 3—7; Elto II-Tjoba II 1—11; 2b: De Poel-Luctor 2—8; Togo H-Vitesse 6—12; Vios n-SSS 3—1; 3a: Storm- vogels-BKC 28; AKC-Zuidwesters III 55; Vedo m-Swift IV 1—8; 3b: VZOD-Kats 5—4; Dos '55-Vopo 0— 12; 3c: Tjoba III—BI. Wit II 4—6; BI. Wit It-Scampolo H 0—1; WKV- Tjoba Hl 62; avondkl.: Vedo n-K VL 06; Zuidwesters H-Ondo II 8 —2; Animo Hi-Swift V 0—5. Adsp. A: Animo-Zuidw. a 102; Animo b-Togo a 16; Animo a-Vedo a 81; B: Swiftsnel-Atlas a 80; Stormvogels-Noad a 11; C: Elto a- Vitesse 70; D: Swiftlenlg-Top a 0 —2; Vopo-Zuldw. b 1—1; Dos '55-K VL 4—6; E: Swiftvlot-Ondo b 03; F: BI. Wit-Tjoba 26; De Poel-Luc tor c 6—0; Volh.-SSS 20—0; Vios- Oostenrijkse voetballers sterker dan Belgen, 4-2 De voetbal-interland tussen Oosten rijk en België is met 42 door Oos tenrijk gewonnen, nadat de rust met een 21 voorsprong voor België was ingegaan. Oostenrijk verdiende de overwinning op basis van technisch beter spel. De negen interlands, die tot dusverre tussen Oostenrijk en België gespeeld zijn, zijn alle door Oostenrijk gewon nen. De Belgen gingen fel van start en na vier minuten liet doelman Schmied zich verrassen door een ver schot van lniksbinnen Van de Boer. In de 16-de minuut kwam de gelijkmaker van de voet van linksbuiten Skerlan. België nam opnieuw een voorsprong, toen middenvoor Coppens op 'n pass van rechtsbuiten Piters van dicht bij raak schoot. Veertien minuten na de rust werd het 22 toen middenvoor Hof in het strafschopgebied ten val werd gebracht. Hof zelf voltrok het vonnis. Vijf mi nuten later bracht dezelfde speler de stand op 32, op een mooie pas in de open ruimte, ontvangen van halfspeler Hanappi. Hoewel de Oos tenrijkers daarna ver in de meerder heid bleven, duurde het tot twee mi nuten voor tijd voor nog een doelpunt kwam. Uit een moeilijke hoek scnoot de rechtsbuiten toen het leer langs de verraste doelman Van der Stap pen. Teleurstellend Hulst bij ffilhelmina kansloos: 3-0 In een teleurstellende wedstrijd iheef-t Hulst zijn laatste kans op pro motie naar de le klas tegen Wilhel- miima verspeeld (30). Slechts drie spelers mogen terugzien op een goede wedstrijd: spil Van der Poel, rechts half Van Dorselaer en doelman De Smit. De overige spelers konden niet tot hun normale vorm geraken, hoe wel er beter gespeeld werd dan te gen Groene Ster vorige week. Het samenspel van de Wilhelmina-ploeg was gedurende de gehele wedstrijd veel beter, waarbij nog kwam, dat linkshalf Naessens tijdelijk het veld moest verlaten en later moest worden vervangen door Audenaerde. Ook Moens moest na rust het veld rui men; Rosmadl verving hem. Na 10 min. nam Wilhelmina de lei ding toen midvoor Munnecom een goede voorzet achter de Smit kopte. Twee min. later kwam Neefs alleen voor de Wilhelmina-veste, omspeelde de doelman, maar één der backs sloeg de bal met de hand weg. Hetgeen echter de scheidsrechter ontging.. Na een half uur kreeg Van de Kerckhove een goede kans, maar zijn schot ging juist over. Na rust vertoonde de blauw-gele ploeg hetzelfde lusteloze spelletje en het was volkomen in overeenstemming met het spelbeeld, dat de thuisploeg na een half uur door Stijnen, die een afstultbal inschoot, de voorsprong ver grootte. En 4 min. vcor tijd was het Van den Akker, die definitief de over winning voor zijn ploeg veilig stelde en daarmee de eindstand op 30 be paalde. Pool Piatowski vestigde nieuw wereld-discusrecord Tijdens internationale atletiekwed- strijden in Warschau om de Janus Kusocinsky memoriaal zijn zondag twee wereldrecords verbeterd. Bij het discuswerpen kwam de Pool Edmund Piatkowski, die de laatste weken reeds opviel door uitstekende prestaties en een verbetering van het Europees record, tot een afstand van 59.91 meter, ruim boven het wereldre cord op dit nummer dat met een worp van 59.28 m op naam stond van de Amerikaan Fortune Gordien. Het Rus sische meisje Zybina Szaprunova sprong 6.38 meter ver en bleef daar mee 3 centimeter boven het record van de Poolse Elszbeta Krzesinka die tijdens de Olympische spelen in Melbourne 6-35 meter sprong. De pres tatie zal echter niet als wereldrecord erkend kunnen worden, daar Zybina bij haar sprong begunstigd werd door een sterke rugwind. Een rechtbank in de Westduitse stad Hanau heelt de 47-jarige voormalige po litieman Wilhelm Unkelbach tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld we gens het doodschieten van joden in een Pools ghetto tijdens de oorlog. De 4e manier van roken het sigaartje "dat U kunt roken als sigaret! Brouwer bracht jeugdrecord speerwerpen op 61.79 m Tijdens de districtswedstrijden, die zondag in het Sportpark-Zuid te Bus- sum zijn gehouden, heeft de jonge Brouwer uit Apeldoorn het Neder lands jeugdrecord speerwerpen op 61.79 meter gebracht. Nieuw record 300 meter Tijdens atletiekwedstrijden te Leiden heeft de 19-jarige Frans Beker (Hol land, Leiden) het Nederlands record 300 meter jongens verbeterd. Beker maakte een tijd van 35 secon den en bleek daarmee 0.5 sec. onder het oude record, dat sedert septem ber 1953 op naam stond van Bos (Es tafette). Vertegenwoordigers op de bres voor Zonneveld De 2 voetbalelftallen, samengesteld uit „vertegenwoordigers" uit M'burg en Vlissingen, die vrijdag op het Na- dorstveld te Middelburg eikaars krachten hebben gemeten, hebben daarmee velen een prettige avond be zorgd. Omdat in de beide elftallen, naast een aantal onde „cracks' 'ook vele „krnks" rondhuppelden, werd binnen de lijnen de beenspieren nogal wat geweld aangedaan, wat weer tot gevolg had, dat buiten de lijnen de lachspieren aan hun trek zijn geko men. Daarnaast echter en dat was de opzet werd „Sport steunt Zonne veld" van dit leuke experiment weer wat beter bij kas, want de verloting van de door de gezamenlijke verte genwoordigers bijeengebrachte prijs jes was wel zo aantrekkelijk, dat aan hot comité niet minder dan 234,30 kon worden afgedragen. Nadat de spelers met hun „aanhang" in een autocolonne van ruim dertig wagens op het veld waren gearri veerd begon daar de strijd. Middel burg was voor de rust weliswaar overwegend in de aanval, maar de Vlissingse doelman bleek zijn vak zo goed te verstaan, dat doelpunten uit bleven. Ook de Vlissingse schutters konden de goede lichting niet vinden, zodat met blanke stand werd ge draaid. Na de verkwikkende thee ging men welgemoed verder en Vlis singen slaagde er nu in twee maal het Middelburgse doel te doorboren en daardoor de strijd in zijn voordeel te beslissen (20). Na afloop werden de spelers met hun echtgenoten in restaurant De Schouwburg door een grote bierbrou werij van een verkwikkende dronk voorzien en kon tevens door voorzit ter Westerweel van „Sport steunt Zonneveld" de initiatiefnemer van deze wedstrijd^ dhr L. Cornelisse, na mens het comité clank worden ge bracht. Uit de reacties der spelers bleek overduidelijk, dat er revanche gedachten sluimeren. HALSTEREN EN RKVVU PROMOVEREN Ongelukkige wedstrijdwaarin speler van de Boys een been brak Voor Hulst ïs de laatste kans op promotie verkeken. Door een 30 ne derlaag tegen Wilhelmina '08 bleef Hulst op 3 punten staan, waardoor minstens twee van de andere drie gegadigden onbereikbaar zijn gewor den voor de Zeeuwen, die in deze kleine promotiecompetitie toch wel wat zijn tegengvallen. Een keurige prestatie leverde T.O.P. door op eigen veld revanche te nemen voor de In Heerlerheide tegen Groene Ster gele den nederlaag, want ditmaal trok de ploeg uit Os met 42 aan het lang ste eind. 2 1 6 10- 7 0 2 6 9- 7 1 2 5 20-17 1 3 3 9-17 De situatie is nu zo. dat T.O.P. zijn laatste wedstrijd (uit tegen Hulst) minstens gelijk zal moeten spelen om zeker te zijn van promotie. De beide andere promotiegegadigden, Groene Ster en Wilhelmina, spelen tegen elk aar en ook de ploeg uit Weert heeft aan een puntenverdeling genoeg. Het belooft oen spannende zondag te wor den... helaas zonder dat een Zeeuwse ploeg daar garen bij zal spinnen. Wilhelmina '08 5 T.O.P. 5 Groene Ster 5 Hulst 5 Voetbalvreugde In Halsteren en Leur en voetballeed in Lewedorp. Dat zijn zo de voorkomende ver schijnselen bij het eind van elke promotiecompetitie. R.K.V.V.U. slaagde erin Lewedorpse Boys in een voor de thuisploeg wel heel ongelukkig verlopen wedstrijd de finitief de das om te doen. Voor de rust, met de wind mee, hadden de Boys zeker kans op een resultaat en toen na een kwartier Raas een goede kans kreeg, moest de paal de R.K.V.V.U.-doelman te hulp komen om een doelpunt te voorkomen. Helaas werd in de 33ste minuut aan R.K.V.V.U. een zeer aanvechtbaar doelpunt toegekend, toen rechtsbln. nen Van Dijk de bal duidelijk met de hand bewerkte en daarna in het doel plaatste. Na advies van de grensrech ter werd het toegekend (01). Ge deprimeerd speelde de thuisclub ver der en dat werd er niet beter op, toen kort na de rust een buitenspeldoel. punt van Tak de stand op 0-2 bracht. Toch kon A. van Bremen daarna met 1197 „Ik ging deze grot binnen en legde mij neer om te sterven. Hoelang ik hier al ben, weet ik niet. Maar nu zijt gij gekomen en ik voel, dat ik de vriend schap van U beiden kan verwachten. Het leven heeft mij echter niets meer te bieden. Laat mij hier lig gen..." Het was een heel verhaal en Ucayba had waarschijnlijk meer woor den gesproken, dan hij an ders in een hele week ge bruikte. Hij liet zich uitge put tegen de rotswand te rugzakken en de twee mannen begrepen, dat hij zeer verzwakt moest zijn door het langdurige verblijf in deze kille ruimte. „Wij kunnen hem hier niet laten liggen" meende piloot Storm. „We zullen hem naar buiten brengen." Mare knikte en keek nadenkend voor zich uit. „Wat zou toch de reden zijn van het plotselinge vertrek van de Zorin" vroeg hij. „Ik vermoed, dat de voorraden van dat ge heimzinnige gele poeder hier uitgeput zijn" opperde Arend. „Ik begrijp alleen niet, waar voor zij het gebruiken." een fraaie kopbal de achterstand tot 12 verkleinen en alles was nog mo gelijk. Beenbreuk Toen echter brak de Boys-speler P. Menhere bij een ongelukkige botsing een been. Dit incident haalde de fut er bij de thuisclub nog meer uit en R.K.V.V.U. profi teerde hiervan door met nog drie doelpunten van midvoor Tak dc eindstand op 15 te brengen. Aangezien Halsteren niet 62 Hilvaria versloeg, is ook Halsteren mét R.K.V.V.Ü. gepromoveerd. R.K.V.V.U Halsteren Lewed. Boys Hilvaria 5 3 2 0 8 5 4 0 1 8 5 113 3 5 0 14 1 15- 5 15- 7 8-16 7-17 De nog resterende wedstrijden R.K. V.V.U.Halsteren en HilvariaLe wedorpse Boys hebben nu geen enkel belang meer. In ae promotiewedstrijd om een plaatsje in de reserve eerste klas heeft Goes n ook zijn 2e wedstrijd tegen T.S.C. II met duidelijk verschil verloren. Door een 50 zege gaan de Oosterhouters de plaats van Zeeland Sport II in de reserve le klas dus in nemen. De beslissingswedstrijd tussen Hulst II en Vlissingen Hl, die op het terrein van Hansweertse Boys werd gespeeld, is in een 31 overwinning voor dc Vlisslngers geëindigd. Sportuitslagen VOETBAL Promotie Xe klas: Wilhelmina—Hulst 3—0, TOP—Groene Ster 4—2; promotie 3e klas: Lewed. Boys—RKVVU 1—5, Halsteren— Hilvaria 6—2 (Halsteren en RKVVU pro moveren); promotie res. le klas: Goes II TSC II 0—5 (TSC n promoveert); be slissingswedstrijd Hulst II—Vlisisngen Hl I—3: Zaterdagvoetbal: bekeroompetitie: Excelsior (Pernis)—Amemuldcn 4—1. KORFBAL SDKB: le klas: Burgh—Zeemeeuwen 2—1, Unitas—Zwaluwen 6—3, VelocJtas—Brou wershaven 1—2, DSS—Stormvogels 4—0; 2e klas: NOAD—Mevo 4—0, SVOWK—DES 4—2. WIK—Dosko 3—0; 3e klas a: Storm vogels II—Burgh Til 04; Zeemeeuwen II—Renesse 4—5, Velocitsa II—Zwaluwen II X—0; 3e klas B: DES II—Unitas II 5—2, DSS II—NOAD (I 5—2, Unitas n— Mevo II 10—1; junioren A: Burgh B— Burgh A 0—3, Renesse—Zeemeeuwen A 4—1, Zwaluwen—Stormvogels 2—1: B: DSSBrouwershaven 01, WIK—Mevo 0—0, SVOWK—NOAD 2—0. HANDBAL Districts le klas dames- Walcheren—Ma rathon 2—3; afdeling le klas dames: Luctoi^-EMM 6—4. Marathon II—Zld Sport 1—0: herenjun.: Marathon—Olym pus 6Walcheren—Slos 2—10. Hellas II —Hellas I 5—12, Tonido—Volharding 10— 4; Junioren A dames: Walcheren—Hellas 1014 (Hellas kampioen); Jongensadsp.: Hellas H—Tonido II 1—23, Hellas n—To nido 2—19. FEUILLETON DOOR P. G. WODEHOUSE. 40 Om drie ur ging ik weer terug naar mijn kamer. Jeeves was al aan de slag om de laatste hand te leggen aan mijn oude hoge hoed en ik zou hem net op de hoogte brengen van de laatste ontwikkelingen inzake Gussie, toen hij mijn opmerkingen voorkwam door op te merken dat de ze laatste zojuist een aangenaam be zoek had gebracht aan de slaapka mer van sen Woostcr. „Ik vond mijnheer Fink-Nottle hier in uw kamer zitten, mijnheer toen ik aankwam om uw kleding klaar te leggen!" „O ja, Jeeves? Was Gussie hier?" „Ja mijnheer. Hij is net een paar mi nuten weg. Hij rijdt samen met mijn heer en mevrouw Travers in de gro te wagen naar school". „Heb je hem dat verhaal verteld van die twee Ieren?" „Ja mijnheer. HIJ lachte uitbundig". „Mooi. had je nog andere bijdragen voor hem?" „Ik waagde hot hem aan te raden dat hij tegen de jongeheren moest zeggen dat onderwijs de kunst is om er iets uit te halen, niet om er iets in te brengen. Wijlen Lord Brancaster was zeer gehecht aan het uitreiken van prijzen op scholen en onveranderlijk kwam hij altijd met dit gezegde op de proppen". ,En hoe reageerde hij daarop?" ,Hij lachte uitbundig mijnheer". „Ongetwijfeld vei'baasde je je daar over Ik bedoel, over die schier onop houdelijke vrolijkheid?" „Ja mijnheer". „Je vond het vreemd van iemand die je koit geleden nog aantrof als een eerste klas wanhopige". „Ja mijnheer". „Er is een verklaring voor Jeeves. Sinds je hem het laatste gezien hebt is Gussie aan de drank geweest. Hij is daarom zo vrolijk. „Werkelijk, mijnheer?" „Volkomen Zijn zenuwen hebben hot begeven en hij ls de eetkamer Inge slopen om ze te kalmeren en hij heeft flink gedronken. Whisky goot hij bij teugen in de radiator. Ik neem aan dat hij het grootste heel yan de ka raf achter zijn kiezen heeft. Zeg, Jee ves, wat een geluk niet, dat hij die „verzorgde" jus d'oranje er niet bo venop heeft gedronken". „Buitengewoon gelukkig mijnheer". Ik keek naar de kruik. Oom Toms foto was achter het bed gevallen en do kruik stond daar open en bloot en Gussie had ze wel moeten zien. Gelukkig was ze nu leeg. „Het was heel voorzichtig van U, als ik het mag zeggen, mijnheer, om U van die sinaasappelsap te ontdoen". Ik keek de man strak aan. „Wat? Deed jij dat dan niet?" „Nee mijnheer". „Jeeves, even eerlijk blijven. Heb jij die jus d'oranje niet weggegooid?" „Nee mijnheer. Ik vermoedde, toen ik de kamer binnenkwam en de kruik leeg gevond, dat U dat gedaan moest hebben". We keken elkaar vol ontzag aan. Twee zielen, een gedachte. „Ik ben zeer bevreesd mijnheer, dat „En ik ook, Jeeves". „Het schijnt bijna zeker, dat „Heel zeker. Beschouw de feiten. Kijk naar het bewijs. De kruik stond op de schoorsteen, zodat iedereen ze kon zien, Gussie had geklaagd over dorst. Je vond hem hier, uitbundig laohend. Ik denk dat er geen twijfel aan mogelijk is Jeeves dat de gehele inhoud van die kruik op dit moment rust op dc reeds bestaande lading in 's mans wel verlichte binnenste. „Vervelend Jeeves",, „Hoogst vervelend, mijnheer". „Laten we de toestand kalm in ogen- schuw nemen. Je gooide in die kruik zullen we zegen, een bierglas vol van dat aangename vocht?" „Ruim een bierglas vol, mijnheer?" „En ik voegde er ongeveer dezelfde hoeveelheid aan toe". „Ja mijnheer". „En zeer binnenkort zal Gussie, met al dat spul in zijn binnenste, de prij zen uitreiken op het Gymnasium van Market Snodsbury voor het edelste en meest verfijnde gezelschap van het graafschap „Ja mijnheer „Het lijkt me, Jeeves, dat deze cere monie geladen zal zijn met belang wekkende feiten". „Ja mijnheer". „Waar denk jij dat 't op uitdraait"? „Het is heel moeilijk zich daarover een mening te vormen, mijnheer". „Je bedoelt dat het de verbeelding tart?" Zeker mijnheer". Ik onderzocht mijn verbeelding. Hij had gelijk. Ze was getart. „En toch, Jeeves" zei ik, terwijl ik nadenkend aan het stuurwiel prutste „is er altijd een zonnige kant". Er waren ongeveer twintig minuten verstreken en ik had de brave Borst buiten de voordeur opgepikt. Ik reed ln mijn two-se*ter naar hst schilder achtige stadje Market Snodsbury. Nadat we uit elkaar waren gegaan hij naar zijn verblijf om zijn hoed te halen, ik naar mijn kamer om mijn fecstkledij aan te trekken had ik diep nagedacht. De resultaten daarvan wilde ik hem nu meedelen. „Hoe donker het er ook uitziet, Jeeves, hoezeer de storm- wolken zich samenpakken, een scherp opmerker kan toch nog de zwaluw ontdekken. Het is ongetwijfeld niet zo best, dat Gussie over ongeveer tien minuten prijzen moet uitreiken in een vergevorderd stadium van al coholvergiftiging, maar we mogen niet vergeten dat het mes aan twee kanten snijdt". „U bedoelt, mijnheer „Precies. Ik denk aan hem in zijn capaciteit van minnaar. Dit alles moet hem in de juiste vorm hebben gebracht om zichzelf ten huwelijk aan te bieden. Het zou me sterk ver wonderen als het geen soort holbe woner werd. Heb je ooit James Cag- ney gezien op de film?" „Ja mijnheer". „Nou net zo iets". Ik hoorde hem kuchen en wierp hem een zijdelingse blik toe. Hij zag er weer eens mededeelzaam uit. .Hebt U het dan nog niet gehoord, mijnheer?" „Hè?" „Weet U dan niet dat er een huwe lijk zal worden gesloten tussen mijn heer Fink-Nottle en juffrouw Bas- sett en wel zeer binnenkort?" „Wat?" „Ja mijnheer". „Wanneer is dat gebeurd?.'1 „Kort nadat mijnheer Fink-Nottle uw kamer had verlaten, mijnheer". „O! In de periode na de jus d'oranje". „Ja mijnheer". „Maar ben je wel zeker van de fei ten? Hoe weet je dat?" „Mijn zegsman was cle heer Fink- Nottle zelf, mijnheer. Hij scheen het me met alle geweld te willen toever trouwen. Zijn verhaal was wat onsa menhangend, maar ik had er geen moeite mee om te begrijpen waar het om ging. Hij liet zijn verklaring voorafgaan door te zeggen dat dit een prachtwereldje was, hij lachte uitbundig en toen zei hij dat hij for meel verloofd was". „Geen bijzonderheden?" „Nee mijnheer". „Maar je kunt je het toneeltje voor stellen". „Ja mijnheer". „Ik bedoel maar, dit tart de verbeel ding niet". „Geenszins mijnheer". En dat deed het ook niet. Ik wist precies hoe het gebeurd was. Als je een flinke dosis van allerlei sterke drank door elkaar aan een van natu re vreesachtig mens geeft wordt het een krachtfiguur. Hij staat niet lan ger met zijn duimen te draaien en te stotteren. Hij treedt op. Ongetwij feld had Gussie hot Bassett-meisje gegrepen en haar tegen zich aange drukt als een sjouwerman een zak kolen. En dan kon Je het effect wel nagaan op een meisje met een ro mantische geest. (Wordt vervolgd.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5