Sterke deelneming van ,De Robben' in race over de Wester schelde Tekko Taks en de nieuwe uitvinding *5650,- GESLAAGDE LEERKRACHTENDAG Z.L.M. IN OOSTKAPELLE WELLICHT AL DEZE ZOMER R0EISP0RT OP WALCHEREN P.V.D.A.-KAMERLEDEN ZAGEN DELTAWERKEN EN YERSEKE STEMMEN UIT DE KERKEN rrfABYDERME";WF 8 PROVING J ALB ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 13 JUNI 1959 „SCHELDEBEKER"-ZWEMWEDSTRIJD OP 4 JULI Veteraan Jan Stender voor het eerst na 7 jaar weer op lange afstand De organisatie voor de „Scheldebeker"-7,\vemwedstrijd draait weer op volle toeren. Het comité dat. de veelomvattende werkzaamhden voor deze jaarlijkse wedstrijd over de Schelde in handen heeft, heelt onder lei ding van de heer H. van Andel aan het programma definitieve vorm. gegeven. Het deelnemersveld voor de wedstrijd, die zaterdag 4 Juli a.s. van Bres- kens naar Vlissingen wordt gezwommen, is zeer sterk bezet. Dit jaar zullen 21 zwemmers en zwemsters proberen de Westerschelde over to steken. Onder hen is de „Robben"-man en veteraan-coach Jan Stender, die reeds In 1932 aan deze wedstrijd meedeed, sinds 7 jaar niet meer deze afstand heeft gezwommen, maar zich niettemin nog in staat acht een gooi naar een der prijzen te doen. De „Robben" doen met vier zwem mers-(sten) mee, onder wie Herman Willemse en Mary Kok. Zoals bekend won Willemse de race in 1952 en 1953. Uiteraard is ook de win nares van vorig jaar, Hennie van de Velde, van de partij. België is deze keer bescheiden vertegenwoordigd, slechts met één deelnemer. Uit Enge land echter zullen drie zwemmers overkomen, van wie naar verluidt twee die enkele zeer lange afstandwedstrijden in de armen hebben. serijschool en de Koninklijke Ma rine. Bij die van de marine be vindt zich die welke vorig jaar bij de start ongelukkigerwijze on der water werd getrokken. De kans op ongelukken bij het slepen van de volgboten is dit jaar ove rigens zeer gering. Bovendien is de bepaling gesteld dat op geen der boten zich kinderen mogen bevinden. Hoewel op de dag van de wedstrijd de tanker „Barendrecht" bij de Ko ninklijke Mij De Schelde wordt te water geiaten, verwacht men voor het verslepen van de rij volgboten De zwemmers krijgen ieder een eigen volgboot. Bovendien zijn 4 motor boten van de Koninklijke Marine aanwezig voor de algemene veilig heid. Elk van de motorboten heeft een arts aan boord voof mogelijke medische hulp. Aan boord van een tender zal een radioverslag worden gegeven voor de. naar men hoopt, drommen toeschouwers aan de wal, die van tijd tot tijd van de, posities van de zwemmers op de hoogte zul len worden gesteld. De start van de wedstrijd ls te 12.45 uur. Het sein waarop de zwemmers zich te water kunnen begeven, wordt gegeven met een groene lichtkogeï. Anderhalf uur later wordt het zwemmersveld aan de finishlijn te Vlissingen verwacht. De medische keuring vindt op de morgen van de wedstrijddag plaats in de Nederlandse loodsenwacnt. De leiding van het medische team, dat uit vijf artsen bestaat, berust bij dokter Krediet. In de sociëteit van het Nederlandse Loodswezen zullen de deelnemers worden geïnstrueerd over de stro ming, oriënteringspunten bij da over tocht, etc. Geen kinderen Voor de begeleiding zijn Jollen beschikbaar gesteld door de zee vaartschool, de zeeverkenners, het Nederlandse Loodswezen, de vis- f Advertentie) RENAULT D AUPHINE uit de Binnenhaven naar de start plaats weinig moeilijkheden, omdat tussen het tijdstip van de te water- lating en dat van het verslepen een aanzienlijke tijdsruimte is. Een sleepboot van de fa. Van den Akker is gratis beschikbaar gesteld om de jollen naar de plaatsen van bestem ming te brengen. Tijdens de overtocht van Breskens zullen de volgboten te allen tijde hun zwemmers volgen. De zwem mers zijn ten gerieve van de hun in het oog houdende stuurlieden uit gerust met genummerde badmutsen. Voorts zijn voorzieningen getroffen om mogelijke gevaren tot een mini mum te beperken. Mocht het weer op 4 juli dermate ongunstig zijn dat de overtocht voor de zwemmers niet verantwoord is, dan wordt ln de plaats daarvan een zwemwed strijd door het Kanaal door Wal cheren gehouden. De finish bij het badstrand te Vlis singen is een denkbeeldige lijn van de springtoren, van welke de drie kleur zal waaien, naar een ton die hiervoor in de richting van de Nol le is uitgelegd. Bij de aankomst zal het badbedrijf gesloten zijn. Een groep genodigden zal de aankomst der zwemmers van dichtbij kunnen meemaken. Om 17.00 uur zal de Scheldebeker, Indertijd beschikbaar gesteld door de oud-burgemeester van Vlissingen, wijlen de heer A. van Woelderen, in de sociëteit van het Nederlandse Loodswezen worden uitgereikt. De Provinciale Zeeuwse Courant heeft voor deze wedstrijd zilveren pla quette uitgeloofd. In de avond wordt een feestavond gehouden in het Scheldekwartier De datum voor de wedstrijd van volgend Jaar ls door het comité vastgesteld op 9 juli 1960. LANDBOUWHUISHOUDSCHOLEN Bestuur Polder Walcheren hield inspectietocht Het bestuur van de Polder Walche ren heelt vrijdag zijn Jaarlijkse in spectietocht langs de zeewering van de polder gehouden. De tocht hegoö des morgens fnet een bezoek ttfij de nieuwe zeewering in Zoutelande. Te vens werd hierbij het tegelpad, dat V.V.Vi Zoutelande in overleg met de Polder Walcheren oVer een afstand van 300 meter door de duinen heeft aangelegd, in ogenschouw genomen. Vervolgens vertrok het gezelschap naar Wcstkapelle. Hier kregen de be stuursleden een toelichting op de herbouw van do poldOrgóbouwen. Zo- ais bekend besloot de algemene ver gadering enige tijd geléden om ln deze gemeente een magazijn, een op zichterswoning en een kantoortje, die door de oorlogshandelingen ver woest waren, te herbouwen. Via Domburg wérd naar Vrouwen polder gereden, waar een ingénieur van de Rijkswaterstaat de stand van zaken van de werken in het Drie- Eilandenplan toelichtte. Tevens maakte het poldergezelschap als gast van Rijkswaterstaat eon boot tocht langs de werken. Na de lunch vertrokken de bestuur ders naar Oostkapelle, waar men in de omgeving de nieuwe sehoon- maakmethode van de sloten en wa tergangen in ogenschouw nam. Dit schoonmaken gebeurt thans machi naal, hetgeen uiteraard een aanzien lijke kostenbesparing met zich brengt. Universitair examen Aan do Ned Economische Hoge school te Rotterdam zijn geslaagd voor het prop&êdëutisch examen in de economische wetenschappen de heren N. van Antwerpen te NieUw» dorp ('s-Hocr Arendskorke) en A. Bruynzeel te Kruiningen. Interessante lezing van de heer Hüsken Donderdag werd ln de landbouw- buinlioiidschool „Oranjezon" te Oost kapelle de jaarlijkse leerkrachtendag van de landbouwhuishondscholen der Z.L.M. gehouden. Op deze druk bezochte bijeenkomst hield de heer H. A. Hüsken uit Eindhoven eén le zing naar aanleiding van de antwoor den, die waren binnengekomen op de door hem in het vorig jaar te Schoondijke gehouden ergadering gestelde vragen. Hiervoor had de voorzitter van de commissie voor het landbouwRuls- houdonderwijs, de heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemeester van Wolfaartsdijk, een openingswoord gesproken waarin hij onder andere speciaal welkom heette mej. Gr. G. Smit, inspectrlce van het Nijver heidsonderwijs voor meisjes. Hierna hield de heer Hüsken zijn le zing. Op dé vergadering in het af gelopen jaar had spreker de aan wezige leerkrachten vier taken op gegeven, namelijk: 1 inventarisatie van het kennen en kunnen van de leerlingen; 2 het opstellen van leer- s tof objecten met een dienende func tie van leerkrachten ten opzichte van elkaar; 3 het vervaardigen van èen werkstuk voor het V(oortgezet) A(lgemeen) V(ormend) O(nderwijs) en 4 het samenstellen van een pro ject Voor leerkrachten der scholen tezamen. In groepen verdeeld hébben de leerkrachten toen over deze on derwerpen gesproken. De resultaten hiervan werden in de ochtendbij eenkomst door de héér Hüsken be handeld. Hierbij kwam spreker tot de conclusie dfit er veel studiema teriaal was verkregen. Overwogen zal worden om op ae volgende leer krachtendag dit onderwerp verder te behandelen. Na de lêzing van de heer Hüsken zorgde het blokfiultorkestje van de landbouwhuishoudschool uit Oostka pelle, bestaande uit acht leerlingen onder leiding van de hepr A. Franke, voor een muzikale omlijsting. Hier na gaf het „huishoudorkest" met verschillende kèukenattributen een „concert". Ift de middagbijéenkomst bosprak heer H. Stam, directeur van ZeeuwseMuziekschool, de derdé symphonie van Beethoven, de Broïca. Op deze jaarlijkse leerkrachtendag gaven van hun belangstelling blijk de secretaris der Z.L.M., mr. J. F. G. Sehlingemann, mej. A. van der Leeden uit Goes, consulente van het landbouwhulshoudonderwijs en de di rectrice van de vakschool voor meis jes te Goes, mei. Ybes. De gastvrou- we van deze bijeenkomst, mej. P. M. de Wilde, directrice van de land bouwhuishoudschool te Oostkapelle, werd aan het einde van de vergade ring dank gebracht voor haar goede zorgen. (Advertentie) BELANGSTELLING VAN JEUGD Tl J L"-« 1 AA is het verheugend voor de initiatief- iiians reeds DlUUl.lvU nemers, dat de jeugd reeds van veel belangstelling blijk heeft gegeven. Voorts spreekt het vanzelf, dat de op te richten roeivereniging vele oud roeiers eindelijk de mogelijkheid zal bieden de riemen weer te hanteren, Zoals wij reeds meldden, bestaan er plannen om te komen tot de oprich ting van een roeivereniging op Wal cheren. Na een korte voorbereidings tijd bleek het aantal belangstellenden, aanvankelijk nog gering, gegroeid te zijn tot ongeveer honderd. Dit ver heugende resultaat had tot gevolg, dat een werkcomité gevormd werd, dat alle mogelijkheden zal onderzoe ken en voorbereidingen zal treffen voor de oprichting. Met name het jeugdroeien zal een Speciale plaats dienen in te nemen en oor bepaalde faciliteiten dienen te worden gestimuleerd. In dit verband KANSEN VOOR BEHOUD OESTERTEELT Schade van afsluiting voor cultures 150 miljoen Op de tweede dag van het bezoek van de Tweede Kamer-fractie van de P.v.d.A. aan Zeeland heeft het gezelschap vrijdag een bezoek ger bracht aan het drie-eilandengebied. Ir. J. G. Snip, hoofd van bet bureau bijzondere werken van de Provincia le Waterstaat gaf daarbij 's mor gens in het stadhuis te Veere een uiteenzetting over de eventueel in het Veerse Gat te nemen oesterproef. Ir. Snip deelde mede, dat uit de on derzoekingen is gebleken, dat de proef niet alleen van belang zal zijn voor de voortzetting van de oester- teelt in de Grevellngen, maar dat wellicht een blijvend bedrijf in het Veerse Gat kan ontstaan, met naar men verwacht misschien zelfs een jaarlijkse produktle van drie miljoen oesters. De jaarlijkse oesterproduktle van Zeeland be draagt thans 30 miljoen stuks). Bo> vendien liggen er verder aanlokke lijke mogelijkheden, omdat de voed selpositie in het Veerse Gat, wat plankton betreft, beter is dan in het water rond Yerseke. Dit is gebleken door een onderzoek van het labora torium te Wemeldlnge. Het is verder waarschijnlijk, dat ln het afgedamde Veerse Gat eventu eel ook verwaterplaatsen voor mosselen geschapen kunnen worden, zodat deze ook nde afsluiting van de Oosterschelde, in Zeeland kun nen blijven; met het oog op de gro- Slot van pag. 3) raad der Kerken te Evanston, heeft men zich, enige jaren gele den. ook bezig gehouden met „de lekenbeweging", die er Juist van uitgaat dat de „leken" niet ondes- kundigen en oningewijden 2ljn, maar dat wij hen volop moeten zien als vertegenwoordigers van de kerk. In het maandblad van de Oecumenische Raad van Kerken is, een paar maanden geleden, hier over weer eens geschreven. Ook hier keert men terug tot de oudste christelijke betekenis Van het woord „leek", dat is iemand die behóórt tot het Vólk van God. Ie der gemeentelid moet zich bewust zijn dat hij óp de plaats waar hij leeft en werk deei is van een koninklijk priesterschap, een hei lige natie, een volk Gode ten ei gendom, om de grote daden te verkondigen van Hem, die U uit de duisternis geroepen heeft tot Zijn wonderbaar licht". 1 Petrus 1 PêfuS 2:9. Er zijn kerken die veel meer dan dat bij de meeste die wij in ons land ken nen. het geval ls. zijn uitgegaan van het priesterschap van alle gelovigen. Wie bijvoorbeeld wel eens in kringen van het Engelse Methodisme heeft vertoefd, weet dat men daar de leke- prédikers heeft. Die kerk ls doodeen voudig niet te denken zonder da drij vende kracht van het leken-element. Wanneer men bij de Wereldraad der Kérken óVer een lekenbeweging heeft gesproken gaat het er filet- zo zeer om dat gewone gemeenteleden ln de kerk allerlei diensten verrichten, maar dat Zij Jüist in hUn dagelijkse doen én laten aan de wereld Runnen tonen hoe men nit liet Evangelie kan leven. „WIJ zien de leek niet- zo zeer als een werker in de gemeente, maar als iemand die leeft en werkt ln de maatschappij. De vraag, waar het om gaat, is: hoe delen van de kerk in staat kunnen worden gesteld, om de betekenis te zien van hun christelijk geloof voor hun leven in hun beroep". „In de leken bezit de kerk een groep mannen en vrouwen, in welke de werkelijke dagelijkse ontmoeting van de kerk en de wereld op zijn eigen grondgebied plaats vindt". In genoemd artikel gaat het er dan om dat hieraan door de kerken, doel bewust, Iets moet worden gedaan. En kele dingen worden daarbij genoemd. Het gesprek moet in de gemeente een grotere plaats gaan innemen. De on derwerpen voor dit gesprek moeten zijn de problemen waarmee de leken in 't leven van alle dag te maken heb ben en waarmee zij zelf worstelen. Gemeenteleden moeten weten dat zij wederzijdse zorg voor elkaar hebben en als laatste wordt genoemd de bin ding aan zekere regels wat betreft het lezen van de bijbel, het gebed en de levensstijl. Van een predikant wordt veel ver wacht, wat al te veel. Zijn werk Wórdt dikwijls' belemmerd! uoor het feit dat hij wordt gezien nis de man die er voor is. „Ik vind het heel nét jes dat Je 't zegt. dominéé, want daar ben jo voor". De gedachte dat men, zeker in een protestantse kerk, even- te afzet van mosselen naar België zou dit van groot belang zijn. De directeur van de Provinciale Pla nologische dienst, tr. M. de Vink sprak voor het gezelschap over de ontwikkeling van de recreatie in het gebied Veerse Gat-Zandkreek, zoals in een rapport van deze dienst ls terwijl daarnaast zij, die nog nooit hebben geroeid, de gelegenheid krij- *en om kennis te maken met deze ak van sport. Wat het moment van oprichting betreft: dit is bijzonder gunstig, vooral nu binnenkort het drie- eilandplan gereedkomt, waar door ae mogelijkheden voor de roelsport op spectaculaire wijze worden vergroot. Inmiddels hebben de leden van het werkcomité contact gelegd met de gemeente Middelburg voor de vesti ging van een botenhuis en clublokaal op ae plaats van de oude zwemschool aan de Havendijk. De vooruitzichten voor het verkrijgen van boten zijn goed te noemen. Uit het Inmiddels gelegde contact met de Kon. Nederlandse Roeibond en met de zusterverenigingen is ge bleken, dat er een aantal boten op korte termijn fs te krijgen, hetzij door de boten te lenen, hetzij door deze over te nemen. De mogelijkheid roeien 1 Na dit bezoek aan Veere begaf het gezelschap zich naar de in aanbouw zijnde afsluitdam bij Vrouwenpolder, waar een rondvaart werd gemaakt, De hoofdingenieur-directeur van de Deltawerken-zuid, Ir. H. A. M. O. Dibbits, gaf daar een toelichting op in uitvoering zijnde werken. Yerseke Voor de middaguren stond een be- luivmaiiisB nri I\, i-vcu veel van het gewone getneentclld mai als van de voorgangers, l nog lang geen gemeen goed. Toch zal ze dit moor moeten worden dan het geval is. hoewel wo weten dat er gemeenteleden zijn die beseffen wat er uitgedrukt staat In art. XX van do kerkorde der Ned. Hervormde Kerk, waarin hot gaat om de herderlijke zorg: „I)e leden der gemeente onder houden iletè herderlijke zorg ten op zichte van elkander". zoek aan Yerseke op het program ma. Na de lunch ln hotel Nolet te Yerseke begaf het gezelschap zich naar de raadzaal ln hé» gemeente huls, waar burgemeester A. C. Wil- lemsen een uiteenzetting gaf over de moeilijkheden voor zijn gemeente In verhand met de afsluiting van d« Oosterschelde. Burgemeester WU- lemsen zei de toekomst van zijn ge meente, die voor' zeker 99 afhan kelijk is van de oester- en mosselcul tuur, zeer donker In te eten. Volgens hem zon de cultunr waarschijnlijk voor Yerseke behouden kunnen blij ven door de Oosterschelde met een geperforeerde dam af te sluiten Te vens pleitte hij voor een volledige schadevergoeding voor de toekomsti ge gedupeerden. Schade Op een vraag van oud-minister A. Vondeling, hoeveel de schade bij een verlies van de oester- en mosseloultnur zou bedragen, ant woordde de heer WHIemsen, dat dit, volgens het rapport van de Amsterdamse professor Haccou. 1 ongeveer f 150 miljoen gulden (gekapitaliseerd) zal belopen. Burgemeester Willemsen sprak verder als zijn mening nlt, dat nieuwe bestaansmogelijkheden ge creëerd zullen moeten worden, voordat de bevolking wegtrekt. In dit verband pleitte hij voor de aanleg van een nieuwe ha ven. die volgens hem de Industrie vestiging In Yerseke sterk zal kunnen bevorderen. Het werk zou In D.A.O.W.-verband uitgevoerd moeten worden. Zolang de visserij nog in Yerseke Is, zouden de vis sersschepen van deze haven ge bruik kunnen maken. Na het ver trek naar de Waddenzee zou de Industrie de beschikking krijgen over een goede haven. In verband met het behoud van de oestercultuur merkte de heer Wil lemsen voorts op. dat de rijkswater staat het plan-Grevellngen te duur zou vinden. Tevens zei hij te twijfe len aan de bevoegdheid van een in stantie ala rijkswaterstaat om over do cultuur te oordelen. Het Tweede Kamerlid dr. W. H. Vermooten merk te op, dat er thans behoorlijk vorde ringen worden gemaakt met de uit- working van art. 8 van de Delta-wet. De oud-minister van financiën, de heer H. J. Hofstra, tel tot slot zeer verheugd te zijn kennis te hebben kunnen nemon van de problemen, die in Zcoland leven. Hij noemde het tweedaagse bezoek vgn de Kamerle den zeer geslaagd. (Advertentie! U-orfpr Vóórhellere mOeUC!- Baby-huidje 19. Enigszins verstoord kwam de conducteur van uit de wagen het balcon op. „Wilt U zich alstublieft 'n héetje rustig houden, mo- neer?" wendde hij zich, be wust van zijn gezag tót on ze vriend. „Anders moet lk U verwijderen!" „Hè? Wat? Hl, hi. hi! Maar wat doe ik dan?" vroeg Têkko mat moeite zijn lachen bedwingend. „Ik lachte alleen niaar!" „Juist!" viel de conducteur nem In cle rede. „U gaf aanstoot. En als U niet op houdt, moet U dit rijtuig verlaten!" „Maar waarom dan?" wilde Tekko weten en hij voelde hoe een niet te stuiten lachbui vanuit zijn diépste binnenste op welde. „Omdat lk het zég!" bitste de conducteur en draaide zich resoluut om. Daarmede zou allés afgelopen zijn geweest, ais Op datzelfde moment de schaterlach van Tek ko niet los gebarsten was. „Ha ha, Gi gi!" bulderde ouzo vriend. „Aan stoot, bi, hi, hi! Rijtuig! Ha, ha, ha!" Mot een ruk draalde do conducteur zich wser om, plantte de handen ln de zij en schreeuwde be ledigd: „Nu mij ook al uitlachen, hè? U gaat van de wagen af l En direct!" bestaat, dat reeds deze zomer met kan worden begonnen. Maandagavond a.s. dus, zal In de koffiekamer van het P.Z.E.M.-kan- toor te Middelburg een propagan- da-avond gehouden worden, waar op de penningmeester van de Kon. Nederlandse Roeibond, mr. F. Ie Ooultre, een aantal facetten van het roeien zal belichten. Voorts zullen op deze avond nadere bij zonderheden worden bekendge maakt. Slotbespreking over de sluizenbouw te Terneuzen Alle technische details zijn thans geregeld Nederland en België hebben nu de finitief besloten in 1960 een begin te maken met de bouw van de nieuwe zeesluis te Terneuzen, zo vernemen wij uit betrouwbare bron te Den Haag. Deze beslissing zou gevallen zijn tijdens de besprekingen, die de Belgische ministers Van Audenhoven en Segers maandag te Den Haag hebben gevoerd met drs. H. A. Kort hals, de minister van verkeer en wa terstaat. Nadat vorig jaar al over eenstemming was bereikt óver de financiële vraagstukken, die bij de bouw van deze sluis aan de orde kwamen heeft men maandag ook een oplossing gevonden voor enkele tech nische problemen die nog hangende waren. De uitwerking van deze tech nische problemen zal zijn vervat in het rapport, dat zal worden op gesteld door Ir. Marls, de Neder landse directeur-generaal van de rijkswaterstaat en door de heer Wil lemse, de secretaris-generaal van het Belgische ministerie van openbare werken. Zoals bekend- zal dit rap port begin volgende maand aan de twee regeringen worden voorgelegd. Rode Kruis in Zeeland weer 300 leden meer Ook In 1958: „campagnebord" In het directieverslng van de vereni- Sing „Het Nederlandsche Rode ruis" over 1958 wordt voor de kring Zeeland gememoreerd, dat in het afgelopen jaar deze kring weer be«lag wist te leggen op het cam pagnebord, hetgeen betekent dat op het kringbureau te Middelburg bin nenkort zes van deze borden zullen prijken. Tevens wordt aangestipt, dat de af deling Sint-Phlllpsland in 1958 we derom landskampioenen werd, waar door de witzijden ere wimpel, welke de afdeling in 1954, 1955. 1956 en 1957 veroverde, nogmaals een laar In Sint-Phllips'and bleef. Het aantal feden ln de kring steeg In 1968 van 21.134 tot 21.444. Het grootste aantal nieuwe leden wist de afdeling Hulst te winnen, dankzij de persoonlijke prostatie van dc se cretaris van deze afdeling, die geheel alleen met huis-aan-huiS bezoeken 500 tlièuwe leden wist te werven! Het aantal in Zeeland ingeschreven donors steeg in 1958 van 2315 tot 2569. Het lectuurdepot verzamelde «552 J252„ ,kg tijdschriften tegen ^5 17-273 kg. De door nagenoeg alle Zcouwse afdelingen gegeven bij drage voor de inventaris van het nieuwe Rode Krulshoepitaalsrhtp „J. JRunant" bedroeg ln totaal 6.8o9.25. Bouw drie duiders bij Driewegen aanbesteed Namens de Herverkavelingscommis sie Zeeland, Bureau van Uitvoering Zuid-Beveland, ls donderdagmiddag aanbesteed het maken van drie dui kers bij Driewegen met bijkomende werken. Ingéschreven werd als volgt: Fa. F. Duynhouwer, Goes 59.950; J. ®n K.T. de Oude, Biervliet 60.900; J. F. Freijscr, Sint-Jansteon 60,975; F. Verstelle, Philippino 62.800; E. L. K., Schoo-'ijke 63.6S0; Aanne- uidnif Zeeland N.V., Middel- w 64.900; K. 'Luc sse, Walsoor, den 66.000; N.V. M bunt. Zwijn, drecht 67.458: J. van Wallenburg, Veere 67.985; N.V. Hillen en Roosen Amsterdam 68.700; Gehr J en C. Boonman. Roosendaal 69.000; Fa M. Uil, Middelburg 69.400; Jac Haring man. Goes 71.800; L. J, Dekker, Vlissingen 75.900; M. Verburg Wol faartsdijk 77.000; P. de Regi, Ter neuzen 77.700; L. v. d. Klinpe. Vlis- I sin gen ƒ77.777; Fa. G. Schermer, i M'«u\verdljk 79.800.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8