NIEUWE CHR. KLEUTERSCHOOL IN PASTORIE GEREF. KERK WALCHEREN VERBETERING VERKEER BIJ STATI0NSBRUG MIDDELBURG SPORT EN WEDSTRIJDEN WOENSDAG IU JU Ni lUoy P H O V I N C I A LE Z BEU W SB (J O U H A N T GEMEENTERAAD GR1JPSKERKE Kerkring wordt herbestraat: rijweg van SJ/2 meter en trottoir van 1.80 m breed De huidige christelijke kleuterschool in Grijpskerke voldoet totaal niet meer aan de eisen van deze tijd. Het is daarom, dat de inspectrice van het kleuteronderwijs pogingen in het werk gesteld heeft om tezamen met het schoolbestuur, de Grijpskerkse kleuters zo spoedig mogelijk in een beter schoolgebouw onder té brengen. De gemeenteraad heeft daartoe zijn volledige medewerking verleend, want tijdens de vergadering van dinsdagmorgen, onder leiding van burgemeester H. U. Bouwman, werd een bedrag van f 11.000 beschikbaar gesteld om de voormalige pastorie van de gereformeerde kerk tot kleuterschool te verbouwen. De door het rijk aan de kleuterschool toegezegde huurvergoeding van f 600 per jaar, zal aan de gemeente ten goede komen om te dienen als gedeeltelijke dekking van de kosten, die de gemeente moet maken om deze kapitaal uitgaaf af te schrijven, daar hiertegenover geen rijksbijdrage staat. Enkele raadsleden waren bevreesd voor moeilijkheden, nu dit bedrag belangrijk boven de oorspronkelijk opgemaakte begroting kwam. Evenals de inspectrice zag burge meester Bouwman hierin echter geen onoverkomelijke bezwaren. Nu al les in het werk gesteld is om het schooltje te behouden meende de voorzitter, dat thans ook doorgezet moet worden, opdat de kinderen de nieuwe school in gebruik kunnen ne men. Wellicht kan dit laatste nog met ingang van het a.s. schooljaar gebeuren. Voorts werd tijdens deze vergade ring aan de orde gesteld de behande ling van het herbestratingsplan Kerkring. De bestrating van de weg rond de kerk is al jaren een erger nis geweest voor het gemeentebe stuur en vanzelfsprekend ook voot de inwoners. Daaraan komt nu een einde. 5V2 meter Het bestratiggsplan, waarop tij dens de vergadering de heer J- D. P. de Smit, de directeur van bouw- en woningtoezicht, een technische uiteenzetting gaf, voor ziet in een nieuwe rijhaan van 8 cm betontegels over een breedte van 5Vt meter. Bondam de gehe le Kerkring wordt een trottoir van rood-brulne tegels aange legd, dat 1.80 meter breed is. Tot. aan de behuizing zal het overge bleven gedeelte aanbestraat wor den. Langs de haag wordt een deel bestraat voor parkeergele genheid. Verder zullen voor dit herbestratingsnlan enkele bomen moeten sneuvelen. De heer De Smit deelde nog mee, dat ook rekening is gehouden met de belangen van de Grijpskerkse ring- rijders. Op welke manier de plaat sing van de palen zal geschieden, moet men nog bekijken. In verband met een destijds door verschillende gemeenten op Wal cheren waaronder ook Grijns- kerke Ingesteld beroep tegen het door Ged. Staten vastgestelde plan voor wegen en waterlopen, zal de Raad van State op woens dag 24 juni a.s. een vergadering houden, waarin over deze zaak verslag wordt uitgebracht. Bur gemeester Bouwman werd als vertegenwoordiger van de ge meente voor deze zitting aange- Urgent Grijpskerke heeft onder meer be zwaar tegen het feit. (lat enkele straten in plaats van op 5 meter, op 3 meter breed gebracht zijn. waar door zij niet aan de eisen van het verkeer kunnen voldoen. Hoe urgent deze zaak is bleek uit de verbreding van de Noordstraat, die op kosten van de gemeente geschiedde. Voorts besloot de raad eon ge raamd bedrag van tond f 1350 be schikbaar te stellen voot de aankoop van 175 standaard huisvuilvaten, dit in verband met de a.s. nieuwe rege ling voor het ophalen van huisvuil. Ook het voorstel van B. en W om over te gaan tot de aanschaffing van zeven borden met het opschrift: „Einde 50 km snelheid" werd aange nomen. Voor de aanschaffing van meubilair, ontwikkelingsmateriaal en stoffering voor de nieuwe christelijke kleuterschool werd een bedrag be schikbaar gesteld van f 2000. Voor woningverbetering trok de raad een bedrag van f 500 uit. Ook werd besloten medewerking te verlenen voor de bouw van twee woningwetwoningen in het uitbreidingsplan. Hiervoor zullen St.-Maartensdijk zal grote werken doen aanbesteden De gemeenteraad van Sint-Maartens dijk heeft dinsdagmiddag besloten de dienst voor de geestelijke volksge zondheid voor 1959 een subsidie te verlenen van 5 cent per inwoner. Gezien de slechte finane'ële positie van de gemeente waren B. en W. in meerderheid van oordeel, dat, ge wacht moest worden met het verle nen van verdere subsidies. Bij nader inzien werd echter met algemene stemmen besloten toch de genoemde medewerking te verlenen, zij het dat thans slechts de helft van het ge vraagde bedrag wordt toegekend. Tegen het aangaan van een kasgeld lening van 650.000 bestonden geen bezwaren. Eveneens werd zonder hoofdelijke stemming besloten mede werking te verlenen voor de uitbrei ding van het meubilair van de chris telijke school. B. en XV. delen voorts mede, dat in D.A.C.W.-verband kunnen worden uitgevoerd de denipiug van de wa tergang, het riolcrings- en hestra- tingsplan aan de oostzijde der ge meente en het maken van pen toe voerriool naar de plaats van de toekomstige zuiveringsinstallatie. In deze zeer dure werken zal waar schijnlijk een hoge rijkssubsidie verkregen worden. Zonder hoofde lijke stemming werd besloten zo spoedig mogelijk tot openbare aan besteding van deze werken over te gaan. de benodigde rijksvoorschotten, alsmede de rijksbijdrage in de ex ploitatiekosten aangevraagd wor den, terwijl 330 vierkante meter grond aan de Burgemeester Bouwmanstraat aan de christe lijke woningstichting „Walche ren" voor deze bouw verkocht zal worden. Het college van B. en W. werd als gemachtigde van de raad aangewe zen voor de vergadering over de her indeling van Walcheren, die 15 juni a.s. in Middelburg gehouden wordt. Tot slot kwamen enkele begrotings wijzigingen aan de orde; de belang rijkste was de verhoging van de post onderwijs met f 1100 tot f 3700. Het betrof hier uitgaven voor leerlingen, uit Grijpskerke, die het nijverheids onderwijs volgen. Provinciale bondsdag ambte naren in W. Z.-Vlaanderen Zaterdag 27 Juni a.s. houdt de afde ling Zeeland van de Nederlandse Bond van Gemeente Ambtenaren zijn vierde provinciale bondsdag, ditmaal in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur van de onderafdeling heeft, in overleg met het afdelingsbestuur, een programma samengesteld dat ze ker aantrekkelijk te noemen is. Alle deelnemers worden 's morgens door de voorzitter van de onderafde ling, burgemeester H. P. Everwijn van Zuidzande, ontvangen in hotel „Valk" te Breskens, waar het ge meentebestuur van Breskens koffie aanbiedt. Daarna vertrekt het gezel schap per autobus voor een rondrit door de streek, welke zal leiden via Schoondijke, Hoofdplaat. Biervliet, IJzendijke en Waterlandkerkje naar Oostburg. Daar worden de deelnemers eerst officieel ontvangen door het ge meentebestuur in het nieuwe raad huis, waarna een bezichtiging van het gebouw volgt. Na de lunch wordt de rondrit vervolgd en gaat het via Aar denburg, Sluis, Zuidzande en Retran- chement naar Cadzand. Hier biedt het gemeentebestuur de thee aan. In deze badplaats wordt gepauzeerd om de duinen en het strand te ver kennen. Vandaar vertrekt het gezel schap weer naar het beginpunt Bres kens via Nieuwvliet en Groede. Aan de nieuwe veerhaven eindigt deze Succes op nationale polifiehondenwedstriid Bij de nationale politiehondenwed strijd, die te Bergen op Zoom werd gehouden ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van de politiedressuur- hondenvereniging „Edeltrouw" be haalde de heer D. Minderhoud uit Domburg met Nero de 5e prijs met 276.5 punt. MIDDELBURG Zevenkampdag „Middelburg" werd weer groot succes De door de voetbalvereniging „Mid delburg" georganiseerde zevenkamp dag is weer een groot succes gewor den, Heel de dag hebben de 30 senio ren, 44 junioren, 12 veteranen en een Jroot aantal pupillen die zich voor eelneming hadden aangemeld, elkaar de punten in een sportieve strijd fel betwist In de nummers koppen, drib belen, doelschieten, hardlopen, vér- springen, ingooien en paalschieten. Bij de senioren werd een felle strijd geleverd tussen bekerhouder J. Goos- sen en A. Vogel, die uiteindelijk in het voordeel van deze laatste werd beslist. Vogel behaalde 275.75 punten terwijl Goossen met 271.50 punten als uitste kende tweede eindigde. W. Groenewe- gen bezette met 262 punten de derde plaats Bij de A-junioren verrichtte W. de Vos een bijzonder fraaie pres tatie door met liefst 299.75 punten als^eerste te eindigen waaronder hij in hnt wirwéóf sr« net eiiana naar jaarlijkse vosse- "roie waaraermg uit voor net werk die hii voriee maaïl^ de wnoift ïacht- Vijf deelnemers eindigden ge--f-van de jubilaris, die steeds allo voor- ^orige maal in de wacht sleep- Ramenlilk or> rle ppmfe ninnta ?ntiot komende Duzzels tot ODlossinu weet te. Hij had een ruime voorsprong numemr twee A. 't Gilde (261.75) en B. Carol (231.75). J. Debrauwer ein digde met 231 punten als eerste B-ju- nior, gevolgd door L. van Halen (200.25) en F. Simonse (198.25). Ook de veteranen kwamen aan bod. H. Kampman slaagde er niet in zijn beker met succes te verdedigen, want J Jongepier ging hier met de eer en de beker strijken (208.75). Kampman kwam ditmaal niet verder dan de ze vende plaats. Het groot aantal pupil len verlevendigde het sportieve schouwspel op de-Nadorst niet weinig en hierbij werd R. Zwigtman eerste. Al met al een mede door de perfecte organisatie zeer geslaagde sportdag. De heer S. Simonse, die na afloop ae prijzen uitreikte, bracht daarna on der meer dank aan dë plaatselijke atletiekvereniging E.M-M. voor de grote steun die men, vooral bij het verwerken der technische, nummers, van deze vereniging had ontvangen. Junioren „Zeelandia" vierden overwinning Zaterdagavond hebben de junioren vari de voetbalvereniging „Zeelandia" hun kampioenschap in de afdeling B 2 in een van de zalen van de „Gouden Poorte" te Middelburg op feestelijke wijze gevierd. De voorzitter van de juniorenafdeling, de heer B. Buijs, opende deze bijeenkomst, waarna hij de verzorging van het feestelijke ge deelte van deze avond verder overliet aan het gezelschap Van Baaren, dat er in geslaagd is deze „overwinnings bijeenkomst" tot een succes te maken. Aan het programma werkten verder mee het accordeon-duo Ad en Marijke de Priester. Tijdens deze feestavond werd voorts het woord gevoerd dooi de voorzitter van „Zeelandia", de heer C. Westerweel, die de spelers en re serves van het kampioenselftal felici teerde met hun succes. Namens de vereniging kreeg elk een foto van het elftal aangeboden. Maar niet alleen de vereniging bood cadeaus aan, doch ook een enthousiast lid had voor een van de spelers iets aardigs in petto, waarvoor echter geloot moest worden. Hierbij kwam als gelukkige winnaar de goalgetter van het elftal, de jeug dige speler Kuijs, te voorschijn. Op kosten van het goedgeefse lid mag de winnaar kiezen tussén een paar nieu we voetbalschoenen of een toegangs kaartje plus een gratis reis naar de eerstkomende interlandwedstrijd, die in Nederland wordt gespeeld. V ertegenwoordigers trekken voetbalschoenen aan Vrijdag a.s. om half acht wordt een bijzondere stedenontmoeting Middel burg— Vlissingen op voetbalgebied ge houden en wel op het Nadorstterrein. Elf vertegenwoordigers uit rayon Middelburg zullen de vreedzame strijd aanbinden met elf collega's uit Vlissingen en omgeving. Deze verko pers. die dagelijks per auto hun klanten bezoeken en daarbij heel vaak zcei bespraakt hun commen taar geven op gespeelde wedstrijden, zullen nu eens proberen hun theorie in praktijk te brengen. Het belooft een interessante wedstrijd te worden, vooral voor „Sport steunt Zonne veld" want de opbrengst komt 'dit co mité ten goede. Men heeft besloten vrije toegang te verlenen, maar men hoopt desondanks een flink bedragje bijeen te kunnen brengen. Onder de aanwezigen zal daartoe een groot aantal praktische prijsjes worden verloot, welke deze „mannen van de baan" voor dit doel gratis beschik baar hebben gesteld. Onaangename ontdekking Toen de autobestuurder S. zaterdag avond laat met zijn auto die hij omstreeks acht uur voor de Schouw burg aan het Molenwater te Middel burg had geparkeerd wilde weg rijden, kwam hij tot de onaangena me ontdekking dat de achterkant van zijn wagen een grote deuk ver toonde. Dit is vermoedelijk ontstaan door een aanrijding. Scooterclub verreed vossejacht De scooterclub „Walcheren" verreed zondagmiddag over een gedeelte van het eiland haar jaarlijkse zamenlijk op de eerste plaats, zodat om de beker geloot moest worden. Deze kwam tenslotte in het bezit van de heer L. van Wittene te Middel burg. Ook voor de overige deelne mers waren prijzen beschikbaar. BIGGEKERKE Onderwijzeres te Biggekerke benoemd Met ingang van 25 augustus a.s. is aan de school voor C.V.O. te Bigge kerke benoemd mej. C. Bliek te Veere. Aanleg riolering te Krabbendijke aanbesteed Te Krabbendijke werd voor rekening van het gemeentebestuur aanbesteed het aanleggen van een hoofdriole- ringsbuis van 275 meter lengte in de Oostweg en de Dorpsstraat, alsmede het uitvoeren van bestratingswerk zaamheden. Ingeschreven werd als volgt: J. van Wallenburg, Veere, 81.900; M. Knuist, Goes, 57.900; N.V. Joh de Kroon, Rhenen, 56.850 C. van Wallenburg, Middelburg, 54.970; K. T. den Oude, Ovezande, 52.000; fa. F. Duijnhouwer, Goes, 50.850; N.V. Zeeland, Middelburg, 56.071. VLISSINGEN Activering bondsleven chr. metaalbewerkers Ih de in Musis Sacrum te Arnhem gehouden tweejaarlijkse vergadering van de Chr. Metaalbedrijfsbond kwam een aantal vragen aan de or de, die door de afdeling Vlissingen was ingediend. Onder andere werd gevraagd naar de oorzaak van de verminderde belangstelling van de le den voor het werk der organisatie en het afnemende vergadering-bezoek Zien de leden de Bond slechts als een verzekeringsmaatschappij tegen so ciaal onrecht, vermaken ze zich 's avonds liever bij de radio en de televisie, of vallen de beslissingen op ëèn zo hoog niveau, dat de leden het gevoel krijgen, dat hun stem toch geen invloed heeft. Staat de vakbe weging nog wel open voor gerecht vaardigde verontwaardiging? Is er daarom zoveel onverschilligheid en moet de leden niet opnieuw duidelijk gemaakt worden, dat het in de Chris telijke vakbeweging niet gaat om de inhoud van het loonzakje alleen Een voorstel van het hoofdbestuur om deze vragen voor te leggen aan een speciale studiecommissie werd met luide bijvalsbetuigingen ontvan gen. Besloten werd daarbij deskundi ge sociologen in te schakelen en naar middelen te zoeken welke meerdere belangstelling van de leden voor het organisatie-leven kunnen leiden. Zilveren jubileum bij de P.Z.E.M. Maandag vierde de heer F. J. A. Wal- rave uit Vlissingen, technisch amb tenaar bij de afdeling meterdienst bij de P.Z.EJVI. te Middelburg, zijn zilveren dienstjubileum. 's Morgens werd de jubilaris met echtgenote en zoon ontvangen In de directiekamer te Middelburg, waar hij temidden van enkele chefs en col lega's werd toegesproken door de di recteur der P.Z.E.M., ir. T. Michlel- sen, die hem dank bracht voor de wijze waarop de jubilaris gedurende 25 jaar zijn diensten aan het bedrijf heeft gegeven, toegewijd en vol am bitie. Spreker overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe en sprak de hoop uit, dat de heer Walrave nog vele jaren aan het bedrijf verbonden zal blijven. De chef van de meter- dienst, ir. J. Buitendijk, sprak zijn grote waardering uit voor het werk VOORTAAN DRIE RIJBANEN Parkeerverbod op Blauwedijk Een der boompjes op de Blauwedijk tegenover het station te Middelburg is dinsdag omgehakt. Het betekende de inzet van de werkzaamheden, die de Provinciale Waterstaat zal uitvoe ren voor de verbetering van de ver keerssituatie bij de Stationsbrug. Hiervoor zal binnenkort ook nog een tweede boom moeten verdwijnen. Het verbeteringsplan, waarmee over enkele weken begonnen zal worden, omvat in hoofdlijnen het aanleggen van drie rijbanen voor het gemoto riseerd verkeer op de Blauwedijk over een afstand van 40 meter, als mede het verbreden van het rijwiel pad langs deze weg van l'/j meter tot 2/2 meter. Verder houdt deze verbetering in, dat van de Stationstraat naar het voetpad op de Stationsbrug over de rijweg een oversteekplaats voor voet gangers wordt aangelegd. Het be staande tegelpad op de Blauwedijk, dat vroeger fietspad was, gaat ver dwijnen. De rijweg wordt hier over een lengte van ongeveer veertig me ter in drie rijbanen verdeeld, elk drie meter breed. Deze rijbanen worden gescheiden door witte strepen. Hierna komt in de richting van de PoeJen- daelesingel over een lengte van der- Collecten De Rode Kruis collecte heeft te Zou- telandc 136,15 opgebracht. De collecte voor de samenwerkende kinderbeschermingsorganisaties Sa- kor) heeft in Vlissingen 635,01 op gebracht. komende puzzels tot oplossing weet te brengen. Namens de personeels vereniging dankte dë heer J. Huser voor de medewerking welke de ver eniging steeds van de heer Walrave mocht ondervinden en overhandigde hem een boekenbon. Eerder op de morgen was de jubilaris door het per soneel van de meterdienst een bloem stuk aangeboden. De heer Walrave dankte voor de toegesproken woor den- en aangeboden geschenken. Hengelwedstrijd Zaterdag hield de hengelsportvereni ging „Vlissingen" een onderlinge wedstrijd in de „Leiding". Er namen 37 leden hieraan deel, doch de vangst was slecht. Er werden 5 palingen ge vangen, waarvan er slechts één de maat had. De ondermaatse vis werd teruggeworpen. De uitslag luidt als volgt: 1. B. Leeu wenburg 105 punten; 2. M. v. d. Hoe ve 5 punten; 3. A. de Koek 5 punten; 4. M. Rouw 5 punten; 5. W. v. Veen 5 punten. SINT-LAURENS Raadsvergadering, gevolgd door overdracht spuit De gemeenteraad van St. Laurens komt a.s. vrijdagmiddag om half twee in vergadering bijeen in het gemeentehuis. Tijdens deze vergade ring zal de raad gemachtigden moe ten aanwijzen voor de vergadering over de gemeentelijke herindeling van Walcheren, die 15 juni a.s. in Middelburg gehouden wordt. Voorts is er een voorstel tot verhoging van de subsidie aan de stichting „Dienst voor Geestelijke Volksgezondheid" in Zeeland, een voorstel over te gaan tot aankoop van bouwterrein, waarna ook enkele onderwijsvoorstellen aan de orde komen. Na afloop van deze raadsvergade ring zal om drie uur de nieuwe motorbrandspuit voor de Sint- Laurense brandweer officieel wor den overgedragen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad Nieuwland In de maandagavond gehouden raads vergadering van de gemeente Nieuw en Sint-Joosland werden de wethou ders J. Kwekkeboom en A. de Jager, alsmede burgemeester, mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck tot afgevaar digden aangewezen naar de verga dering over de gemeéntelijke herin deling va'h Walcheren, m ons verslag van deze raadsvergadering was een van de namen van de wethouders ver keerd vermeld. Ook Matty Theune (Marathon) in in jeugdatletieknSoeg Naast de Delta Sport-atlete Ester Schot is ook Matty Theune van Ma rathon uit Vlissingon gekozen in de (lamesjeugdatletiekploeg, die op 21 juni te Geisenkirclien tegen de jeugd van West-Duitsland uitkomt. Zij komt uit op twee nummers, na melijk het vérspringen en de 4 maal 100 m estafette. Franse Tour-ploegen voor een deel al samengesteld Voor de Franse nationale ploeg, die aan dc Tour de France zal deelne men zijn, nadat de moeilijkheden tussen de grote kopstukken voor een groot deel waren opgelost, reeds ne gen renners definitief aangewezen. Anquetil, Bobet, Darrigade, Everaert, Geminiani, Rivière,- Mastrotto, Pri- vat en Stablinski. De testerende drie moeten nog wordend-gekozen. Parijs-noord-oost onder leiding van Jean Mazier, start met Robic (tourwinnaar 1947 Annaert, Bauvin, Lefebvre, Menighini, Cham pion, Delberghe, Hassenforder, Lach, Le Dissez, Vermeulin en Pavard West-zuid-west (Paul le Drogo) komt met: Bouvet, Gainche, Grous- sard, Lebuhotel, Mnhë, Picot, Ptpe- lin, Queheille, Saint. Thomin, Cazala en Bleneau. Centraai-zuid (Deledda) bestaat uit Anastasi, Busto, Dotto, Forestier, Gauthier, Graczyk, Rohrbach, Ros- tollan, Bergaud, Anglade, Dejouhan- net en Huot. Walchers K.N.V.B.-team Zaterdag, 13 juni a.s. des avonds om 7 uur zal op het gemeentelijk sport terrein aan de Irislaan te Vlissingen een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen Vlissingen I en een Walchers K.N.V.B.-elftal. Dit Walchers elftal is voor deze ge legenheid als volgt samengesteld: Doel: H. Versluys (Middelburg). Achter: A Schinkel en A. Klopmey- er (beiden Zeeland Sport). Midden: P. Lindenberg, L, Gillisse en A, Vogel (allen Middelburg). Voor- A. Schuit (Zeeland Sport), J. Goossen (Middelburg), J. van Iren (Zeelandia), W. Groenewegen (Mid delburg) en A. van Roseveldt (RCS). Reserves: K. Meyer (Zeeland Sport), L. Gutteling (Zeelandia) en J. Boste laar (Middelburg). Zaterdag a.s. 75 km-mars Vlissingen-Bergen op Zoom De lange-afstandwandelaars kunnen a.s. zaterdag hun hart ophalen. Voor deze datum heeft de Bergen op Zoom- se wandelsportvereniging namelijk een wandeltocht van Vlissingen naar Bergen op Zoom uitgeschreven over een afstand van rond 75 km. Aan deze tocht zullen ook verschil lende Zeeuwse lange-afstanders deel nemen De deelneming er aan staat open voor iedere goede wandelaar (ster) en wel in twee groepen, name lijk de gewone wandelaar en de snel wandelaar Voor deze tocht wordt gestart bij hotel „Amicus" in de Wal- straat le Vlissingen, voor de gewone wandelaars om 10 uur '3 avonds en voor de snelwandelaars twee uur la ter. Iedere deelnemer die de tocht vol brengt, ontvangt een fraaie beloning. De medische verzorging voor deze tocht is in handen van Rode Kruis- leden uit Bergen op Zoom. Vlissingse leeszaal leende in '58 méér boeken uit T.V. had geen nadelige invloed De vereniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" te Vlissingen hield dins dagavond een slechtbezochte jaarver gadering. In deze vergadering, die in de nieuwe jeugdbibliotheek in het voormalig burgerweeshuis werd ge houden, heeft de voorzitter," de heer Joh. P. Ventevogel, andermaal ge zegd dat de vereniging alle moeite onderneemt ook de lezers en adspi- rant-lezers buifen de directe omge ving van het Bellamypark op te zoe ken. Ofschoon de vereniging krachtens de bevolkingscijfers van Vlissingen recht kan doen gelden op rijkssubsi die voor twee filialen, Wil zij hiervan althans voorlopig, geen gebruik ma ken De oorzaak hiervan zijn in eerste aanleg de problemen bij het aantrek ken van bekwaam bibliotheekperso neel De oplossing die een „bibliobus" een rijdende bibliotheek zou brengen voor een intensiever contact met de lezerskring, schept anderzijds zelf echter weer een probleem: de aanwerving van een personeelslid met rijbevoegdheid voor een derge lijk vervoermiddel. Een andere mo gelijkheid voor de mobiele biblio theek is een caravan, die door een auto naar een bepaalde wijk zou kun nen worden gereden, daar een dag zou kunnen blijven staan en de vol gende dag naar elders zou kunnen worden gebracht. De heer Ventevogel stelde voorts nog een ander probleem aan de orde: de circulatie van pornografische boeken in sommige commerciële bibliothe ken. De Openbare Leeszaal en Biblio theek te Vlissingen legt zich er uit sluitend op toe de belangstelling voor het goede boek te activeren, zo werd beklemtoond. Do invloed van de televisie op de uitleenfrequentie is in 1958 nihil ge weest: met .een sinds 1957 nagenoeg onveranderd ledental werden vorig jaar enkele duizenden boeken meer uitgeleend dan het jaar daarvoor. De T.V. wordt zelfs een stimulerende werking op het lezen toegeschreven. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer H. P. Mas tenbroek, bleek dat de begroting voor dit jaar sluitend zal zijn. Voor het eerst sinds jaren is ook een sluitende begroting voor 195S aan de leden overgelegd. In 195S werden 76.891 boeken uitge leend. Het boekenbezit bestond uit 13.120 werken, Kët aantal jeugdleden bedroeg 423 en 't aantal jeugdboeken circa 400 In het algemeen bestuur (15 leden) deed mevrouw G. Rothfusz--van Be- veren haar intrede in de plaats van de afgetreden mevrouw N. Verschoor —van der Vlis. De heren A de Mul der, M. A. van Popering, P J. F. Wanst en H. van Rooijen werden al len in het algemeen bestuur herko zen. tig meter een overloop van drie in twee rijbanen. De bedoeling hiervan is, dat het ver keer In de richting van de Singel ge bruik maakt van de rijbaan aan de huizenkant. Voor het verkeer, dat over de Stationsbrug en verder in de richting Goes moet, is de ijbaan aan de kanaalzijde bestemd. Voor het doorgaand verkeer geldt de middel ste rijbaan. Parkeerverbod Om het verkeer voor de richting Poe- lendaelesingel zoveel mogelijk ruimte te geven, zal over een lengte van 75 meter vanuit het kruispunt een par keerverbod worden ingesteld. De chauffeurs die hun auto willen par keren moeten dus binnen niet al te lange tijd op de Loskade een plaatsje zoeken. Voorts wordt het rijwielpad naar de Stationsbrug over een lengte van 26 meter met één meter ver breed tot twee en een nalve me ter. Voor deze verbreding moeten de twee bomen ten offer vallen, omdat aan de kant van het kanaal - geen verbredingsmogelijkheden voor het fietspad aanwezig zijn. Het verbrede gedeelte van het rij wielpad wordt door een witte scheidingslijn in '.weeën gedeeld, zodat de gebruikers van het fiets pad kunnen voorsorteren. Dit is vooral belangrijk, wanneer de Stationsbrug open is en de fiet sers en bromfietsberijders op een eigen weghelft kunnen wachten zonder het andere verkeer te hin deren. Dit zelfde geldt natuurlijk ook voor het snelverkeer, dat nu eveneens eigen rijbanen krijgt. Burgerlijke stand OOST EN WEST SOUBURG. Bevallen: T. Meulbroek—Ruisen, d- M. Bohlmeijer—Meijer, z. A. E. Wagenma kersBostelaar. z. M. A Tlekstra—Maas, z. A. D- Meerman—van Eenennaam, d- T. van Belzen—van Belzen, z. B E. J. KasteleijnCaste], z. S M C. Zoutman- van Antwerpen, z. A M, Daane—Ruis- sen, z. Ondertrouwd: D. H. Mouthaan 36 j. 'en R. C. Coenraad 21 j. J. Versluijs 27 j. en M, S. Vreeke 22 j. Getrouwd: A Geschlere 34 j. en W. Wit te 23 j. S. Adriaanse 24 j- en M. F, Car- baat 26 j. L. A Phtlipse 23 j. en J. M. M. Wielemaker 23 j. J de Kok 23 j. en A. J. la Soe 21 j. Overleden: E. J. van den Berg, 52 J., e. v. J. S. Bloos, Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 8 Juni: Con- fid van Hansweert; 9 juni: Marjan van Antwerpen: Admiraal-Nelson van Ant werpen. Vlissingen vertrokken op: 8 Juni: Hanja naar zee. Confid naar Gravelines. 9 Juni: Marjan naar Boulogne Admiraal Nel son naar Dublin Vlisaiogen gepasseerd naar Antwerpen op 8' juni: Castor van Hamburg. Wulp van Manchesier. 9 Juni: Prins Willem III van Londen. Janny van Londen-Hans- weert. Keyzer van Swansea. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 8 juni: Alcor naar Rotterdam. IJsel naar Rotterdam- Cadans naar Norrkoping. Hoogkerk naar Rotterdam Condar naar Londen. Alkaid naar Rotterdam. 9 ju ni: Noorderlicht naar Zwijndrecht. Eu ropa naar Londen. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 3502 dieren. Weektotaal 5367. Vette koeien en ossen 200; gebruiks- vee 622; vette kalveren 720: graskalveren 131, nuchtere kalveren 749. varkens 57; biggen 47; paarden 52: veulens l; scha pen of lammeren 200 weide-zulglam- meren 693; bokken of geiten 30- Vette koeien, pr In ets per kg: le kw. 315355. 290315, 285290: vette kalveren 280—300, 260—280, 230—240. Slachtpaarden 230, 210, 190. Prijs ln guldens per st. le kw. 2e kw. 3e kw Graskalveren .450 400 _300 Nuchtere kalveren 75 62 48 Schapen 110 90 80 Welde-zuiglammeren 70 60 50 Kalfkoelen 1275 1000 900 Melkkoeien 1275 1000 900 Vare koelen 950 800 700 Vaarzen 950 850 650 Pinken 630 550 425 Vette koeien aanvoer matig, handel zeer traag, niet geheel prijshoudend Vette kalveren aanvoer ruim, handel vlug, prijshoudend. Graskalveren aanvoer iets minder, handel kalm. prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren aanvoer klei ner, handel stroef, prijzen onveranderd. Slachtpaarden aanvoer kort. handel lui, niet geheel prijshoudend. Schapen aanv. iets kleiner handel {amelljk, even lager ln prijs. Weide-zuiglammeren aanvoer kleiner, handel tame-ljk, Iets hoger in prijs. Kalfkoelen aanvoer kort. handel kalm, iets minder in prijs- Melkkoeien aanvoer kort, handel kalm. 'iets minder ln prijs. Vare koeien aanvoer gewoon, handel stroef, met iets teruglopende prij zen. Vaarzen aanvoer klein handel traag, pijrzen ongewijzigd. Pinken, aan voer klein, handel traag, prijzen onge wijzigd. VISMIJN VEERE. 9 juni. Aangevoerd: 2462 kg exportgarna len 2.24—2.57: 113 kg schar 40—76; 55 kg bot 25—60; 109 kg tong 1 00—2,80; !7 kg rog 2340: 46 kg ongesorteerde vis 28—1 50; 22 kg wijting 32J3: 9 kg griep 99—1.14; 16 kg paling I.40—3.49; 13 Kg kreeft 8 20—13.01. VEILING ROTTBHDAM-ZUID. Nieuwe aardappelen, grote 31-35, poters 31—35, kriel 25—30 Andijvie 7—20. Bloem kool A 1148, B 1023. Dub bonen I 226 —236. Komkommers 33—42 Bospeen I 29 —44. n 25—31. Sla I 3—10.90 11 3 50—4. Stoofsla 10—11. Kroten 7—19 Rabarber 15 -22. Spinazie 12-44. Kassnijbonen liz- 200. Tuinbonen 30-37 Peterselie 8—9- Waspeen 22—50 Spitskool 19—24 Sjalot- •ten 10—11. Peulen 170—200- Doperwten 70—70- Tomaten export a 125-435. B 127. C 121—137, CC 106 Perziken 10—33. Aardbeien 1 p d 27 -38 II p d. 13—22 Rode bessen I p. 48-48. n S3 p d. Aardbeien per kg Regine 84—114 R v. Charlols 88—119 Sfnga 85-128 Marg 72 —117 Climax 70—122 jecunda 61—113 Ma dam 85102. Dutch Severn 84—111, Talis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3