Tekko Taks en de nieuwe uitvinding DIT JAAR MINDER FRUIT IN ZEELAND TE VERWACHTEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MAANDAG 8 JUNI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERGADERING VEILING KAPELLE Nieuwe minimumprijs- regeling in de maak Ijl het algemeen kan er in ons land dit jaar een goede fruitoogst ver wacht worden. Hoewel de verwach tingen streeksgewijze nogal uiteen lopen, moet er op gerekend worden, dat de oogst wel kleiner zal zijn dan die van 1958. In onze provincie zijn de oogstverwachtingen over het alge meen niet zo bevredigend, hoewel ze van bedrijf tot bedrijf sterk uiteen lopen. Deze mededelingen deed de heer P.J. J. Dekker uit Wemeldinge zaterdagmiddag in zijn openings woord voor de algemene vergadering van de veilingvereniging „Kapelle- Biezelinge en Omgeving". De voorzit ter vond het nog moeilijk een juist beeld te geven, omdat men dit jaar met een vroeg seizoen te maken heeft en er nog veel van de weersomstan digheden zal afhangen. Voor wat betreft het werkgebied van de veiling, concludeerde de heer Dek ker, dat er in de omgeving van Ka- pelle, Biezelinge en Kloetinge naar verhouding veel minder fruit zal zijn dan in de omgeving van Kattendijke, drag van 270.080,24 dat beschik baar is geltomen voor afschrijvingen, achtte hij zeer bevredigend. Vooral de uitkomsten van het zachte fruit hebben tot dit resultaat bijgedragen. Naar aanleiding van een opmerking in de vorige algemene vergadering kon de heer Dekker mededelen, dat voor de oogst van aardbeien en fram bozen momenteel 150.000 kratten be schikbaar zijn. Prijsregeling De gedachte aan een minimumprijs vorming met heffing is ook weer le vendig geworden, vooral in Gelder land en Utrecht. Zeeland stond af wijzend tegenover het voorstel, aldus de heer Dekker. Binnenkort zal er 'n vergadering in landelijk verband worden gehouden, waarbij het voor stel in behandeling zal komen om de minimumprijs te verhogen voor vrij consumptiefruit tot acht cent en voor fruit voor industriebestemming van minstens vijf cent. Het voorstel om vat verder een heffing op fruit dat - minder dan 15 cent per kilo op zal I j11?0? aano^npmen. i-.iA.ii IVaiinr Hp vnnr^ittpi- pi Veilinggebouw aanbesteed te Bergen op Zoom Het bestuur van de r.-k. Veilingver eniging Bergen op Zoom heeft een onderhandse aanbesteding gehouden voor de bouw van een nieuw veiling gebouw in het uitbreidingsplan Moer- straatsebaan te Bergeri op Zoom. Architect is ïr. Sturm te Bergen op Zoom. Laagste inschrijver was de heer Adr. de Kok te Wouw voor 354.900 en hoogste inschrijver de Int. gew.-be- tonbouw, Breda voor 464.000. De raming bedroeg 380.000. lasten en baten met een totaal van 532.146,56. Tot lid van de financiële commissie werd benoemd, de heer A. Stols te Wemeldinge en tot plv. lid de heer J. de Jager Jzn. te Kapelle. De con tributie werd voor 1959 onveranderd vastgesteld op 1,Het bestuurs voorstel om de veilingpercentages vast te stellen op 3% voor grote vei ling; 5% voor kleine veiling en 2% voor boomgaarden voor leden en 5% grote veiling en 7% kleine veiling voor gastleden, waarbij het tarii grote veiling alleen toegepast zi worden voor die produkten, welke niet op het veilingterrein worden aangevoerd, werd met algemene Aansluiting onrendabele elektra-percelen te Eede Gcd. Staten van Zeeland stellen de Provinciale Staten voor om een bij drage te verlenen van 10 in de aan- sluitingskosten op het eleKtriciteitsnet van de onrendabele percelen in het ruilverkavelingsgebied Eede. De tota le kosten worden door de P.Z.E.M. geraamd op 14.100. Gastenweken op „Hedenesse" Op het Vormingscentrum Hedenesse bij Cadzand zal ook dit zomersei zoen weer een aantal gastenweken voor gezinnen en alleenstaande vol wassenen worden georganiseerd en wel 2 weken in juli en 4 in augustus. Voor de kinderen zal een afzonder lijk programma worden opgesteld. Vrijz. Prot. Landdag in Zeeland uitgesteld De Vrijzinnig Protestantse Landdag, die dit jaar te Aardenburg zal wor den gehouden en waar de Vrijzinnige Hervormden, de Remonstranten en Doopsgezinden van Zeeland en West- Brabant samenkomen, is om organi- "ij j satorische redenen een week uitge- a steld. De landdag wordt nu op zon dag 12 juli a.s. gehouden. brengen (uitgezonderd kroet) van 20 cent per 100 kilo. Wanneer dit voor stel zal worden aangenomen, zal het Nadat de voorzitter enkele medede lingen had gedaan over de regelingen der koeltarieven, sorteer- en paksta- gelingen en emballageregelin- welke onveranderd blijven, :wam bij de voorkomende zaken nog uctu. ui ut unisuiu.fi vai. ikuuuuiuujivu, ÖUC1 .£.£11 vtuIUCU tlüIiecuUlllCU, iGttl lltiL I Wemeldine en Yerseke. Over de offer voor Zeeland niet groot zijn. j tonregelingen en emballageregelin- zomerappels is men met uitzondering We zullen er dan ook overheen moe- prfln" onveranderd hinven van de Yellow Transparant en de ten stappen, aldus de heer Dekker, ,t/VHQT, - Stark Earliest niet ontevreden. Daar- terwille van de handhaving van de frlot enteeen haneen de Zigeunerin. Ear- emede verstAnHImiiHine» tussen He vei- deien, of men voor een betere afzet van aardbeien in het volgende seizoen I niet vroeger zal moeten veilen. Ge- Jaarctifers vraagd werd zolang mogelijk de J j rijenveiling te handhaven. Tenslotte werd een suggestie aan de hand ge- I daan voor een andere wijze van be- I stuursverkiezing, alsmede een pro visie-berekening per kilo inplaats I van over het bedrag. entegen hangen de Zigeunerin, Ear- goede verstandhouding tussen de vei- ly Victoria en Perzikrode Zomerappet lïngen onderling, zwaar, en zullen gedund moeten wor- I den De Cox Orange Pippin en Goud- reinette hangen over het algemeen pe directeur, de heer A. D. Snoep, matig, behoudens enkele uitzonderin gen. Bij de peren, aldus de heer Dek ker, klaagt men over een geringe vruchtzetting van Triumphs de Vien- ne, terwijl hier en daar ook de Clapp's Favorite en Beurré Alex Lu cas te wensen overlaten. Voor de ver dere ontwikkeling hangt er voor de appels en peren veel af van de ko mende weersomstandigheden. Bij aanhoudend droog weer kan ver wacht worden, dat de juni-rui de oogstverwachtingen verder omlaag zal brengen. De weersverwachtingen hebben, zo vèrvolgde de heer Dekker, ook de vroege aardbeien sterk beïn vloed met een teleurstellend ge volg. De oogst van rode bessen, zwarte bessen en kruisbessen zal in Zeeland eveneens klein blijven, indien de weersomstandigheden niet spoedig veranderen. De ver wachting was door rui toch al niet hoog gespannen. Van de prui men zijn het de rassen Reine Vic toria, Czar en Ontario die een re delijke oogst zullen geven, terwijl de overige rassen matig tot slecht zijn te noemen. Resumerend kwam de heer Dek ker dan ook tot de slotsom, dat de oogstverwachtingen van het harde fruit in Zeeland sterk uit eenlopen van zeer matig tot vrij goed, evenals voor het zachte fruit. Voor wat betreft de verwachtin gen in de buitenlandse fruitgebie- den, kon de heer Dekker medede len. dat deze een goede oogst wettigen, behalve in Zwitserland en Oostenrijk. dat de heer Dekker speciaal een .oord van welkom had gericht tot burgemeester H. G. van Suylekom en de rijkstuinbouwconsulent voor Zee land en Noord-Brabant, ir. J. J. van Hennik, wees hij In zijn openings woord op de financiële resultaten van het afgelopen boekjaar die voor de veiling zijn meegevallen. Een be- jaf rekening en verantwoording over het boekjaar. De balans sluit met een totaal van 1.525.536,82 en de exploi tatierekening sluit zonder saldo in Nieuw waterschap van Zuid-Beveland vergadert Benoeming hoofdambtenaren Het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" komt aanstaande vrijdagmiddag om half twee in ver gadering bijeen. De agenda omvat o.m. een voorstel tot verhoging van de zeedijk onder Hansweevt en Schore van 4 m NAP tot O m NAP, tot het verbeteren van een gedeelte glooiing onder Rilland-Bath bij dp. 15 van de voormalige Reigersbergse pol der, tot het verlenen van machtiging aan het dagelijks bestuur tot het tref fen van voorbereidingen voor het doen uitvoeren van aanpassingswer- ken aan de Zandkreek. Voorts zal een griffier worden benoemd. De niet- alfabetische voordracht vermeldt de namen van de heren A. Mol te Goes en P. H. Keukelaar te Wilhelmina- dorp, op de voordracht voor ontvan ger staan de heren P. Knuist te Goes en A. C. van Liere te Goes en op de voordracht voor hoofd technische dienst de heren G. Beenhakker te Wemeldinge en J. A. v. d. Graaff te Goes. Ook zullen tijdens deze vergade ring verschillende kasgeldleningen worden aangegaan in totaal tot een bedrag van bijna 4 miljoen, gulden. wordt wsde schin in de ZondVes^ o^eVd Zaterdagavond is te Vllsslngen gear riveerd het 7070 b.r.t. metende Franse vrachtschip de „Canltainc G. Laco- ley", dat in de Zandkreek zal worden ongelegd. Het. Franse schip van J. Chastellnln Cie uit Rouaan is het zesde vrachtschip, dat hier wordt opgelegd. Vandaag, maandag wordt het schip naar zijn hopelijk tijde lijke rustplaats gevaren. Eerste rode bessen aan Kapelse veiling Terwijl de aardheienpluk nog in volle gang Is, zijn ook de eerste rode bes sen ter veiling gekomen. De kwe ker, de heer J. J. Mol uit Hansweevt had zaterdagmiddag op de veiling te Kapelle de primeur met vier doos jes Jonkheer van Tets. Er werd een prijs van 49 cent per doosje betaald. Vorig jaar kwamen de eerste rode bessen pas op 20 juni aan de Kapelse veiling. Toneelavond Rode Kruis in „Scheldekwartier" Jubilarissen gehuldigd Met een toneelavond sloot de afde ling Vlissingen van het Nederlandse Rode Kruis in het „Scheldekwartier" zaterdagavond de inzamelingscam pagne 1959 af. Opgevoerd werd het stuk „Mijn vrouw verlangt salaris" van Wim Dumont door de toneel groep van de personeelsvereniging „De Schelde". Dit gezelschap is er evenals het orkest „The Orpheans" uit Goes, dat tijdens het gezellig sa menzijn de dansmuziek verzorgde, in geslaagd om deze avond tot een groot succes te maken. De toneelgroep, als mede het dansorkest verleenden be langeloos hun medewerking. Vooral de liefhebbers van een vro lijk toneelstuk zijn zaterdagavond aan hun trekken gekomen in het „Scheldekwartier", waar de toneel groep goed spel liet zien. Een wel erg dankbare rol had de heer J. Wis se, die een oud matroos van de wilde vaart De Neus genaamd speel de. Met zijn zeemanstaaltje en manieren zorgde hij voor een extra komische noot in het toch al geestige stuk. Verder blonken uit de heer A. van Gemst als Hans Everhart, mej. T. de Buck als Dolly zijn vrouw, mevr. Van Maren in de rol van mevr. Kwakel, de moeder van Dolly en mej. I. Llebers als Nancie Beterweer, de secretaresse van Hans Everhart. Goed spel lieten ook zien de heer A. J. van Gelderen ln de rol van Pierre Zondervan, een vriend van Hans, mej. P. Wisse als Margriet zijn vrouw, de heer J. G. Boeyen als een oom van Hans en de heer K. Veen als Mees Kramer. Voorts brachten mevr. H. E. van Beveren op overtui gende wijze een verontwaardigde caféhoudster en de heer M. Selen een rustige politieagent op de -planken. De regie van dit met veel animo ge- soeelde stuk berustte bij de heer J. Wisse. Aan het begin van de avond had de kringbestuurder, dokter J. Spuyman, aan de heer Davldse, die 30 jaar lang het Rode Kruis actief had gesteund, een oorkonde en een draagmedaille uitgereikt. Wegens twintig jaar dienst werd mej. Hilbert, mevrouw Sandersede Wolf, de heren Lippens en Van As, alsmede de heer Van Kalken voor tien jaar dienst, een oor konde overhandigd. Op deze avond heette de heer Spuyman speciaal wel kom de wethouders M. A. Popering en Ch. J. GillissenVerschage en de kringsecretaris van het Rode Kruis, de heer A. D. Constandse. Benoemingen Benoemd tot onderwijzeres met in gang van 16 juni a.s. aan de chr. school te Sint Laurens mej. R. Wat- tel te Middelburg. Jongegezinnenbeweging besprak toekomstplannen In een der zalen van het wijkcentrum bij de Johaimeskerk heeft de Vlis- singse (hervormde) Jongegezinnen beweging vrijdagavond de vraag be handeld, hoe zij haar werk zal orga niseren. Uitgangspunt voor de dis cussie was een geluidsbandje van de „Open Deur"-radio-uitzending „Henk en Lien en de Jongegezinnenbewe ging". Op het eind van de avond kon ds. Y. v. d. Schoot concluderen, dat hier, evenals in de grote steden, het streven erop gericht dient te zijn kleine kringen van buurgenoten te vormen. Nu en dan zullen die kringen gemeenschappelijk bijeenkomen. In het begin van het volgend seizoen wil men een kinderpsycholoog vra gen, iets te vertellen over de wereld burger in de leeftijd tot drie jaar. Tevoren zullen enkele „psychologi sche" ouderproblemen onder de loep worden genomen. S1NT-LAURENS Onderwijzeres met pensioen Mej. C. H. Ludikhuize, sinds 16 de cember 1920 onderwijzeres aan de chr. school te Sint Laurens, gaat deze school met pensioen verlaten op 16 juni a.s. VAN ONZE ADVERTEERDERS Opening service-bedrijf Zaterdagmorgen om tien uur reed een DAF-personenauto, dwars door een lint de nieuwe garage van de firma A. A. Dees en Zoon te Terneuzen bin nen. Op deze originele wijze werd het nieuwe en modern ingerichte Quick- service bedrijf annex garage van deze firma geopend. Het is een ruime werkplaats geworden, waarin het voor het personeel prettig werken moet zijn, vooral door de technische hulpmiddelen waarover men beschikt. Zo is in 't nieuwe service-bedrijf een elektrisch-hydrolische smeerbrug aan wezig, speciaal voor doorsmeren en verversen van olie- Een simpele hand beweging brengt de wagens tot maxi maal 4 ton op elke gewenste (werk-) hoogte Naast de garage is een uitge breide magazijnruimte voor de dui zend-en-één onderdelen, die een mo dern bedrijf nu eenmaal in voorraad moet hebben. Ter gelegenheid van deze opening die door talrijke zakenrelaties van de firma Dees werd bijgewoond werd een show gehouden van auto's, moto ren, scooters en bromfietsen. Bijzon der veel aandacht trok ook hier de nieuwe DAF-personenauto, waarvan de eerste wagens dezer dagen te Ter- neuzen zullen worden afgeleverd. Ver der werd geshowed met enkele Sim- ca-modellen, de nieuwste snufjes op het gebied van Vespa-scooters en an dere motoren en bromfietsen. Vele zakenrelaties van de fa. Dees deden hun gelukwensen bij de opening ver gezeld gaan van bloemen. Man gooide ruit van gerechtsgebouw Middelburg in Zondagmiddag werd aan de politie te Middelburg gemeld, dat bij het ge rechtsgebouw aan het Hofplein een ruit was ingeworpen met een bierfles je. Bij onderzoek bleek dat de los- werkman W. O. uit Middelburg zich hieraan had schuldig gemaakt. Oud-burgemeester van Aardenburg begraven Zaterdag is op de r.-k. begraafplaats te Zeist het stoffelijk overschot van de heer Th. M. Overmaat, directeur van de Zeeuwsch-Vlaamse Gas Maat schappij en oud-burgemeester van Aardenburg, ter aarde besteld. De begrafenis werd voorafgegaan door een plechtige requiemmis in de kerk van de parochie St. Josef te Zeist, gecelebreerd door een broer van de overledene, pastoor E. F.. Overmaat van de parochie te Zeist. Onder de belangstellenden waren de heer A. F. J. Aernoudts, commissaris van de Zeeuwseh-Vlaamse Gas Maatschappij en oud-burgemeester van Sluis en de heren J. M. A. C. van Dongen en J. M. Paridaen, de burgemeester en gemeentesecretaris van Aardenburg. VEILING ZUID-BEVELAND, GOES. 6 Juni. Industrie- en exportvelllng: Re gina I 96, Macheruachs Frühemte I 93, Sengana I 79, Jucunda 90, aardbeien U 54 Aardbeien ln doosjes: Reglna I 21—26, Regina II 11—20; Macherauchs Frühernte I 16—19, Idem H 15—17: Sengana I 23—26, n 12—13; Madame Moutot I 2—28, II 14; Talisman I 34—26. Aardbeien In chips, per kg: Reglna I 71, n 5078; Macherauchs Frühemte I 65, n 48; Sengana I 50: Madame Moutot I 76—72, II 65—80. Consolidatie lening Polder Wacheren van 350.000 Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren stelt de algemene verga dering voor om een geldlening op lan ge termijn aan te gaan van f 350.000 ter consolidering van polderlasten. Blijkens een rapport over de finan ciële toestand van de polder, ■/.•as er bij het afsluiten van de rekening over 1957, rekening houdend met de in 1957 en 1958 in totaal f 1.5 miljoen afgesloten geldleningen nog te conso lideren: buitengewone werken aan de zeewering tot en met 1957 f 113.500, tot en met 1958 f 110.000, eigendom men f 47.000, onteigening Zoutelande f 45.000 en bijdrage gewone dienst 1958 f 140.000, ln totaal dus f 455.500. Voorts zou volgens de raming voor de herbouw van poldereigendommen een bedrag van f 65.000 f 70.000 ten laste van de polder blijven. Het be drag voor buitengewone werken in 1959 zal minstens op f 100.000 gesteld kunnen worden. Brand weerwedstrij den P.T.T. Brabant en Zeeland Te Etten-Leur werden zaterdag pro vinciale brandweerwedstrijden ge houden door P.T.T.-korpsen uit Bra bant en Zeeland ln do klasse 4a. De uitslagen waren als volgt; 1. PTT Tilburg H 185 p.; 2. PTT Eindhoven 183 p.; 3. PTT Oss 180% p.; 4. PTT Terneuzen 179 p.; 5. PTT Middelburg 177% p.: 6. PTT Breda 176 n.; 7. PTT Oostburg 175% p.; 8. PTT" Roosendaal 175% p.; 9. PTT E'ndhoven 169 p.; 10. PTT II Tilburg 163 p.: 11. Volt. Tilburg 160 p.; 12. PTT Helmond 158 p.; 13. Volt. Oos terhout 151 p.; 14. PTT Goes 147 p. en 15. PTT Zierikzee 145 p. Grote belangstelling bestond voor een speciaal optreden van de jeugdbrand weer van Olsterwijk, bestaande uit jongens van 12 en 13 jaar. VEILING KAPELLE. 6 Joni-Aardbeten zonder dop Industrie Regina I 96—101; 2 75; Mach. Frühernte I 92; 2 73; Madame Moutot I 95; 2 58; Jucuda I 89; Talisman I 80; Climax 1 84; Juspa I 78; Deuta Evem I 73; Sengana I 67; 2 58. Aardbeien afw 63. Aardbeien per doos: Regina I 20—28; 2 15—22; Mach. Frühernte I 17—23; 2 11—14; Sengana I 17—25; 2 15—16; Talisman I 17—27; 2 14; D. Evem I 15; 2 12—15; Juspa 1 22; Soldwedel I 20; Siletz I 15—17; Bowa 1 18; rode bessen I 49. Aardbeien mot dop per kg. Regina I 75-80; 2 46—66; Mach. Frühernte I 78; 2 4355; Talisman 1 85; i 57; Mad Lefebre 1 68 2 4548; Madame 7doutot I 74—81; 2 58—70; Sengana I 62—78 2 45—52: Juspa I 77; aardbeien per kg afw. 45. VEILING BERGEN OP ZOOM. 8 Juni. Aspergeveiling. Aanvoer 12.000 kg. AA extra 2,25: AA I 1.80; A extra 2.30; A I 180; B extra 2.15: B I 1.85; C extra 1.80; C I 1.50; D I 0.85; E I 1 20: E n 0.70; F I 1.60; stek 0.80; ondereind 0.12. Aardbeien 45—1.07. OOSTBURG Bestuurswijziging M.A.C.O. Het bestuur van de motor- en auto club Oostburg (M.A.C.O.) heeft op de jongste in café „Buitenlust" te Oostburg gehouden vergadering eni ge wijziging ondergaan. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. C. eerman, die tot nu toe secre taris van de vereniging was. Het se cretariaat zal nu worden behartigd door de heer I. W. Leijdekkers, ter wijl de heer J. Th. V. M. Kemper man penningmeester is gebleven. De heer P. Moll, die vanaf de op richting voorzitter was, is niet in het bestuur teruggekeerd. VOGELWAARDE Schieting Te Hengstdijk (gem. Vogelwaarde) werd door de plaatselijke schutters- sociëteit een wedstrijd georgani seerd op de „liggende wip". De uit slagen waren als volgt: hoogvogel: G. Baert (St. Jansteen); zijvogels: S. Baert (St. Jansteen) en J. Jonkheym (Kloosterzande); mees te kleine vogels: sendaal). C. Pauwels (Roo- Burgerliike stand HULST. Bevallen: G. A. E de Koeijer—De Baer. z.; M. Weemaes—Verdonk, d.; J. M. B. Pi- cavot—Don Grlot, z.; M. M. Sehelfaut— Stelje, z.; R. J. M. van Overmeeren—De Block, z.\ A. C. Boone—Gilfin, d.; M. C. i.avolr—Poppe, d.: C. W. G. M. Fassaert— Neelemans, z.; I. Ph. Gijsel—Van Kerkho ven, z.; 3. B. v. d. Plas—Berkhelj, z.\ P. M. Timmerman—Hazen, z.; J. M. L. Blommaert—Decleroq, d.; L. I. Rlngoot— Gadaen, d.; C. M. E. Holthuizen—Crijns. z.; E. M. C. Verras—Blommaert, d.; P E. Dujardln—Hoppenbrouwers, d. Getrouwd: R. R Boon, 21 Jaar en P. J. Nijs, 19 Jaar; A. J. Willekens, 19 jaar en A. E. A. Asselman, 21 Jaar. Overleden; M. C. M. van de Walle, 90 jaar, wed. van C. Biesbroeck: F. Wee maes. 85 Jaar. wedn. van Ph. M. Sells; P. C. Verwer. 82 Jaar, wedn. van E. F. Janssen; A. Hoop, 71 Jaar, e. van C. Bo- gaert; M. J. van' Dam. 52 Jaar, e. van Ph. Haumersen; A Ph. Haumersen, 59 Jaar, wedn. van M J. van Dam; S. Buljtaert, 79 Jaar, e. van A. Wlllems; E. P. Fermont. 78 Jaar, e. van M. L. Willems. AARDENBURG Nieuwe stichting De Aardenburgse Sociëteit „Spoor tot Vriendschap" is thans in handen van een nieuwe stichting: „Aarden burgse Sociëteit". Het gebouw de oude soos voldoet reeds lang niet meer aan de eisen van deze tijd. In verband daarmee zal worden over gegaan tot verbouwing en moderni sering waardoor het gebouw weer van nut zal kunnen zijn voor het Aardenburgse organisatieleven. Personenwagen veroorzaakte aanrijding Op het kruispunt van de Rijksweg OostburgAardenburg met de weg SluisDraaibrug ontstond een aan rijding op ongeveer dezelfde wijze als enige maanden geleden, dat toen aan drie mensen het leven kostte. Een personen-auto uit Nederland verleende namelijk geen voorrang aan een vrachtauto van de aardap pelhandelaar B. uit Adegem (België) met het gevolg dat er een aanrijding werd veroorzaakt. De personenauto werd aan de voorzijde nog al enige schade veroorzaakt. Deze wagen kon echter toch nog op eigen kracht zijn weg vervolgen. IJZENDIJKE Stoffelijk overschot van verdronken kindje begraven Zaterdagmiddag werd te IJzendijke 't stoffelijk overschot van het 17 maan den oude dochtertje van het hoofd der openbare lagere school, de heer I. Ver- cruijsse, dat op jammerlijke wijze de verdrinkingsdood vopd, onder enor me belangstelling op de algemene be graafplaats ter aarde besteld. Een schat van bloemen dekte de baar. De kinderen der hoogste klas legden een krans op de groeve. Nadat ds. C. van Evert de begrafenisplechtigheid met het „Onze Vader" had besloten, dankte de heer C. M. Risseeuw voor de g-rote belangstelling en blijken van medeleven. Ook burgemeester en wet houders waren bij deze droeve plech tigheid aanwezig. Nutsspaarbank te Middelburg Resultaten over mei Uit een overzicht van de Nutsspaar bank te Middelburg blijkt, dat het te goed van de inleggers bij deze bank instelling begin mei 14.590.674,50 bedroeg. In de afgelopen maand werd f 726.448,40 Ingelegd en 586.716,83 terugbetaald, zodat het tegoed in dit tijdvak met f 189.731,57 steeg tot 14.730.40G.07. Zeventig nieuwe re keningen werden ln hetzelfde tijdvak aangegaan en 46 beëindigd, waar door het aantal inleggers met 24 op liep van 14219 tot 14243. Op het kantoor te Middelburg bedroeg het tegoed begin mei 12.401,783,94. Ingelegd werd tot een bedrag van 648.927,29 en terugbetaald 518.134,46. Het tegoed steeg met 130.792,83 tot 12.532.576,77. Er werden 66 nieuwe rekeningen geopend en 41 afgeslagen. Het aantal inleg gers steeg hiermee met 25 van 12309 tot 12334. Aan het bijkantoor te Oostburg werd ln de maand mei 76.246,11 gespaard en 68.164,37 opgenomen, zodat het tegoed met 8.081,74 opliep van 2.165.351,26 aan het begin van de maand tot 2.173,433. Drie nieuwe rekeningen werden op dit bijkantoor geopend en vijf beëindigd. Het totaal aantal rekeningen liep terug van 1863 tot 1861. Op de zitdag te Oostkapelle werd 1.901,11 ingelegd en 1.552,20 terugbetaald. Bij het agentschap te Krulningen be droeg t tegoed begin mei 23.539,30. In de afgelopen maand werd 1.275 gespaard en 418 opgenomen. Het tegoed steeg hierdoor met 857 tot 24.396.30. Eén nieuwe rekening werd in deze periode geopend, zodat het aantal rekeninghouders thans 48 bedraagt. Bij het schooisparen werd 1.822,43 ingelegd en 1.647,85 op- ?enomen. Het tegoed steeg met 174,58 van 65.809,55 tot 65.984,13. Vier nieuwe rekeningen werden aangegaan en 15 beëindigd. Het aantal, rekeninghouders liep hier mee met 11 terug van. 1520 tot 1509. Cn Middelburg werden 14 baby-book- Jes afgegeven en te Oostburg één. Op de Jn Middelburg uitgegeven boek jes vond een eerste bijstorting plaats van 52. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedroeg begin mei 1441. In de afgelopen maand werden tien nieuwe busjes uitgegeven en twee in getrokken, zodat er thans 1449 in om loop zijn. Bij 60 ledigingen was er een gespaard bedrag van f 1.383.80. Bestuurder lette niet op Zondagmiddag omstreeks vier uur had in de gemeente Kruiningen een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. Het ongeluk gebeurde toen de chauffeur W. J. C. uit Waalwijk ter hoogte van de Vlakebrug vaart moest verminderen voor een voor hem rijdende auto, die rechts afsloeg. De 60-jarige bestuurder A, V. uit Venlo, die aeluer C. reed merkte dit niet op en reed tegen de achterzijde van C. zijn wagen op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Er was slechts geringe schade. AXEL Jeugddienst In de Ned. herv. kerk te Axel werd door de hiertoe ingestelde commis sie, een jeugddienst georganiseerd. Voor deze dienst, waarvóór goede belangstelling bestond, trad als voor ganger op ds. W. S. Evenhuïs uit Biervliet. Tijdens de dienst werd ge collecteerd voor het fonds „Instand houding Jeugddiensten." 14. „Heel interessant, pro fessor!" vond Tekko, die door het relaas, alle tegen slag van deze morgen ver gat. „Maar wat nu ver der?" „Luister mijn waarde!" vervolgde de geleerde zijn uiteenzetting. „Om pijn te stillen zijn er pillen, tablet jes en middeltjes ln de han del, die een ieder bekend zijn. Dat zijn echter lap middelen. Ik nu, heb een tabletje gefabriceerd dat enig is in zijn soort en uniek van samenstelling. „Rirovita" heb ik het ge noemd. Het is het tabletje dat jij net ingenomen hebt, toen ik je zoëven een pe permuntje presenteerde!" „WAT?" kreet Tekko ver schrikt en bracht onwille keurig zijn hand naar de maag. „Hot kan toch geen kwaad zeker?" „Kwaad! Kwaad!" herhaalde profes sor Starreveld en krabde zich bedachtzaam achter het ooi'. „Hmmm! Nee eh... dat ge loof ik niet! Et heb het op onze kanarie ge- probeerd en het beestje leeft nog. Het heeft alleen drie dagen en nachten aan één stuk door gezongen. Maar dat was dan ook maar een heel klein vogeltje!" Burgerlijke stand BIERVLIET. Bevallen: P. Versluijs— Hubregsen, d. Getrouwd: W. J. Catseman, 24 Jaar en J. J. van Hee, 19 Jaar; A. c. de Rijcke. 28 jaar en M. J. de Dobbelaere, 21 Jaar. Overleden: L. M van de Veire. 64 jaar, e. van P. L. Hamelijnck: M Bal, 58 jaar, e. van M. de Oude. Wedvlucht Uitslag van de wedvlucht „De Snelvlie- gers" te Oostburg op 31 mei vanuit Dour- dan. Aantal duiven: 98 Hoogste snelheid 1098 meter 1 en 3 Gebrs. Risseeuw; 2_ 4 en 5 R. Jansen: 6 Joh Barra; 7 A. Boon man: 8 C. van de Bossche: 9 A. Verstraa- ten; 10 J. Bakker Uitslag wedvlucht „De Snelvllegers" te Oostburg op 30 mei vanuit Angoulême met 27 duiven. 1 en 3 Gebrs Risseeuw; 2 C. van de Bossche; 4 w van Unen: 5, 6, 7 en 9 R. Jansen: 8 A Baas. VANDAAG. Terneuzen Luxortheater: De Tien Ge boden, 7.45 uur, a.l Oostburg - Ledeltheater: Met een mil joen de wereld rond, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: De danseres van de duivel, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3