De Rotterdamse haven en de mogelijkheden in Zeeland Zeenwse Almanak VAN &hvi in TOT Cor van Weele: FOTO'S VAN CADZAND WATERTRANSPORTLEIDING BURGH-ZIERIKZEE IN AANLEG T.V. VOOR „KINDERZORG" VAN ZEEUWSE SPORTVRIENDEN Agenda 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 JUNI 1959 DEPARTEMENT ZEELAND MIJVOOR NIJVERHEID Kansen voor toeleveringsbedrijven? Aandacht voor Sloeplan en Temeuzen gevraagd Het departement Zeeland van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel heeft een excursie gemaakt naar de stormvloedke ring in de IJsel bij Krimpen en naar het Botlekplan. Voor deze excursie, die onder leiding stond van de voorzitter ïr. J. P. Berde nis van Berlekom, bestond gro te belangstelling. In het verenigingsgebouw De Rank te Krimpen hield ir. L. H. Hoekema, hoofdingenieur rijks waterstaat, een korte causerie over het ontwerp en de bouw van de stormvloedkering. Daar na werd dit ingenieuze bouw- en constructiewerk onder deskun dige leiding bezichtigd. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar het Deltahotel te Vlaardingen, waar de lunch werd gebruikt en waar bovendien vertegenwoordigers van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en van de stichting Ha venbei angen" aanwezig waren om 't Zeeuwse gezelschap te begroeten. Tot dat gezelschap behoorden de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A, F. C. de Casem- broot, voorts de burgemeesters van Middelburg en Vlissmgen, de heren De Widt en Kolff, de directeur Pla nologische dienst Zeeland ir. M. de Vink, de E.T.I.-directeur drs. M. C. Verburg en tenslotte vele leidende figuren uit het Zeeuwse bedrijfsle ven. Verbondenheid Bij de aanvang van de lunch sprak de heer Berdenis van Berlekom een be groetingswoord, waarbij hij wees op de eeuwenoude verbondenheid tussen Holland en Zeeland. Wij geloven in Zeeland, aldus spr.,. dat wij nu het Deltaplan voor de deur staat ook aan de vooravond staan van 'een nieuwe tijd. Wij willen dat plan tot een succes maken ook voor Zee land en wij verwachten daarvan een nieuwe ontplooiing van het eco nomisch leven. Noord-zuid-as Eindelijk zal nu de mogelijkheid ontstaan om de noord-zuid-verbin ding HollandZeeland te verbeteren en langs die verbinding zal verkeer in beide richtingen moeten gaan. Zeeland verzet zich tegen zoiets als „ontsluiting", een woord, dat koloniale aspecten heeft. Het hoopt, dat er een ontwikke ling „over en weer*' langs de as Noord Zuid zal ontstaan. Sprekende over de ontwikkeling van het Westerscheldebekleen, verklaar de de heer Van Berlekom te gelo-' ven, dat er binnen de Europese Ge meenschap plaats is voor samenwer king van havens, die tezamen het nationale belang dienen. Zeeland wil in ait opzicht de enthou siaste bondgenoot van Rotterdam zijn. In het bijzonder vroeg spr. aandacht voor de verwerkelijking van het Sloeplan ln Zeeland en voor de ont wikkeling van Terneuzen. Botlek-plan Tenslotte gaf de heer Van Berlekom het woord aan de heer H. van Glin steren, van de stichting Havenbelan- gen. die een causerie nield over het Botlek-plan. De heer Van Gunsteren beschreef de betekenis van Rotterdam als tweede haven ter wereld en hij onderlijnde de grote initiatieven, die sedert 1945 in Rotterdam zijn ontplooid om deze haven in snelle vaart omhoog te stu wen. Het Botlekplan en de Europoort, zijn twee omvangrijke uitbreidingswer ken van de Rotterdamse naven. Over het Botlekplan gaf de heer Van Gunsteren vele commerciële bijzon derheden. Spr. noemde in dit verband ook de indrukwekkende cijfers van het massavervoer en het stukgoede- renvervoer, dat Rotterdam verwerkt. De heer Van Gunsteren geloofde, dat het Deltaplan een grotere affiniteit van Rotterdam met de zuidelijke ge bieden zou geven. Rotterdam heeft als haven alleen nog maar ontwikkelingsmogelijkhe den naar het zuiden. Toelevering Spr. zag mogelijkheden voor toele veringsbedrijven in het zuidwesten van Nederland en ook voor andere hulp. Wordt Rotterdam een stad van een miljoen inwoners en komen zich daar de nieuwe industrieën vestigen, die men nog verwacht, dan zullen de toeleveringsmogelijkheden enorm zijn. Overigens meende spr., dat Rotter dam zijn positie als havenstad nog voortdurend zal moeten versterken en zovéél mogelijk vervoer moet aan trekken. Als Brabant Iets wil op het gebied van havens laat het dan liever kijken naar de Moerdijk dan naar het Kreekrak. Men ziet In Rotterdam liever dat de geografische affiniteit zich be weegt in de richting van Rotter- terdam dan in een andere rich ting. Tenslotte nog sprekende over de Eu ropese Economische Gemeenschap, betoogde de heer Van Gunsteren, dat in West-Europa een reeks van schit terend geoutilleerde havensteden aan- AANVARING Bij de sluis te Hansweert kwam het motorschip „Amote" in aanvaring met een drijvende heistelling. De hei stelling liep belangrijke schade op} persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Nadat de financiële con sequenties van deze aanvaring tus sen de schipper en de eigenaar van de heistelling waren geregeld, heeft de „Amoto" de reis naar Antwerpen voortgezet. VRAAG Nauwelijks Is het voorjaar helemaal en de zomer een beetje op marsof het is alweer zo ver. Op het strand en in het duin, in de bossen en op de terrassen, waar de vermoeide stads mens een beetje komt bekomen van het gewéld der bromfietsen en van de radio der buren in de flatgebou wen, overal tvaar die vermoeide stadsmens neerstrijkt, vindt ge ook de jongelieden met de draagbare ra dio's. Naast de atoombom de naar onze smaak verfoeilijkste uitvinding dezer dagen. Klein voor beeld'. gistermiddag, ergens op Wal cheren. Een intiem café, met een rustig terrasje, aan de voet van de duinen. Mensen, genietend van zon, rust plus kleintjes koffie en pils. Alom stilte. Einde eerste bedrijf. Tweede bedrijf. Aankomst van bak vis plus vriendmet flodderbroek en lawaaidas en met in de rechterhand zo'n klein, mambo's, calypso's en sportuitslagen krijsend onding. Brok je hedendaagse techniek, gevangen in een klein vierkant kastje. Vrouw en vriend (vrij naar Anna Blaman) gaan zitten en plaatsen het kastje op het tafeltje. Lawaai, geschetter en niemand, geen méns, zelfs geen politieman, die er iets tegen doen kan. Derde bedrijf. Rust zoekende stads mensen rekenen af, staan op en gaan tneg. Terug naar hun flat, waar de buren juist de nieuwsberichten via Hilversum 1 (of II) beluisteren. Slot wan dit verhaaltje. Een Reuter- bericht wit Wenen: „In het park voor natuurbehoud in Wenen zijn draagbare radio's verboden. Bezoe- kerjs hadden geklaagd, dat zij de vo gels niet meer konden horen zingen door het kabaal van de radio's, die jazz-fansmee naar het park na men". Vraag: Is zulk een verbod ook mo gelijk in Zeeland t. wezlg is. Die steden liggen in Duits land, Nederland, België en Frankrijk. De concurrentie tussen deze havens zal rationeel moeten blijven. Voorlo pig zal Rotterdam, zo besloot spr., de breedst gesorteerde haven willen blijven en voorlopig zal het alles wil len aantrekken, om straks bij de voortschrijdende Europese samen werking in een sterke positie te staan. Na een dankwoord van de heer Van Berlekom, begaf het gezelschap zich per Spidoboot naar het Botlek-plan, waar een rondvaart werd gemaakt langs de daar reeds gevestigde be drijven. Met een bezoek aan de Maassociëteit werd deze belangrijke excursie beslo ten. maakt elk kapsel mogelijk en zorgt dat het de gehele dag perfect blijft zitten Bejaarde man te Goes aangereden Zaterdagmorgen is de bejaarde 76- jarige P. te Goes op de Dam aldaar, aangereden door een motor, die werd bestuurd door B. P. moest met een gebroken been naar het ziekenhuis Oostwal worden over gebracht. BESLISSING Het Groene Kruis te Retranchement §f ziet zich voor een moeilijke beslissing geplaatst: het magazijngebouw in de Noords traat verkeert in een zodanige staat, dat herstel en verbouwing nood zakelijk zijn, maar de geldmiddelen, die voor dit doel beschikbaar zijn, zijn geenszins toereikend. Het be stuur heeft nu een algemene verga- deringdering uitgeschreven, waarin het oordeel van de leden zal worden gevraagd over een door het bestuur ontworpen plan. GRENSKANTOOR OPEN Tot en met 30 september is het grenskantoor te Retranchement weer opengesteld voor toeristisch verkeer. Men kan zich „aandie nen" van 's morgens acht tot 's avonds acht. ZWAANTJES Het zwanenpaar in „De Vate" te Baarland heelt bezoek gehad van de ooievaar. Achter de trotse ouders zwemmen vijf jonge zwaantjes door „De Vate", een aanwinst, waarvoor de Baarlanders uiteraard grote be langstelling hebben. KEIZER Te Koewacht jubileerde de schutters vereniging „St.-Sebastiaan". De ver eniging bestond 45 jaar, hetgeen met een groots schietfestljn, een „Jubi- leumschieting" genaamd, werd ge- dere schieting gold, kreeg do schutter niet de titel van koning, maar die van keizer. Zo heeft Koe wacht nu een „schutterskeizer", een welverdiende titel, die de heer A. Poppe sinds de schieting mag voeren. g Expositie in „Badhotel" Zaterdagdagmiddag is In het „Bad- hotel" te Cadzand een expositie geopend van werk van de bekende fotograaf Cor van Weele uit Am- sterdam. In de passende, moderne - omgeving van hall en trappenhuis van dit hotel zijn 32 foto's geban- se gen alle op Van Wceles „eigen" expositieformaat 49 bij 50 die de fotograaf tijdens te Cadzand doorgebrachte vakanties vervaar- dig de. Hoewel Cor van Weele bij de ope- s ning zelf verzekerde, dat deze ten- toonstelling geen fotografische manifestatie beoogt te zijn, maar louter een „reflex" van het genoe- gen, dat hij aan Cadzand beleeft „Ik deed het eigenlijk als ama teuris hier een opmerke- lijke collectie foto's van zee, ff strand en duin bijeengebracht, die getuigen van Van Weeles vak- manschap en persoonlijke, artis- f| tieke visie. Betekent de expositie in dit op- zicht een evenement Van Weele laat hiermee duidelijk zien, welk een schat van motieven zee en H strand de fotografie bieden be- langrijk is zij ook omdat de foto- =h graaf de rust en de verte van de H Zeeuwse stranden wist vast te leg- s gen. Die verte wist hij te bewaren H door zijn vergrotingen blank te houden. Zo ontstonden in de woe- lige randstad waftt daar werden de opnamen per slot afgewerkt serene beelden van een bijna ver en vreemd land, van de rust, die een Amsterdams fotograaf in Cad- zand ervoer Het werd een verhaal van de wind en het zand, van mensen tegen verre einders, van een schoen en een schaduw, het vloeiende ritme van een strand Van Weele wil aan andere mensen laten zien, hoe hij Cadzand beleeft. Hij deed dat belangeloos, zo maar, omdat hij het er zo plezierig vindt en omdat je er zo weinig prikkel draad en bordjes „Verboden toe gang" ziet. Zo leverde hij vol komen argeloos de mooiste pro paganda. die de V.V.V. van Cad zand zien dromen kon. Begrijpelijk was het daarom, dat de directeur van de provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp, be reid was gevonden, de fototentoon stelling zaterdagmiddag te openen. De heer Oskamp deed dat met een woord van hulde aan het adres van de fotograaf, voor het ideële ln de ze expositie: de gedachte, anderen te laten zien, hoe hij de schoon heid van Cadzand beleefde. De heer J. P. de Hullu complimen teerde de heer Van Weele namens de V.V.V. Cadzand, de heer J. M. 't Gilde, de exploitant van het Badhotel", mocht van de heer Van Weele een fotoboek ln ontvangst nemen. De tentoonstelling is tot I september te bezichtigen. De reproductie toont een van de bekendste foto's van Van Weele, een foto, die de om slag van een van zijn fotoboeken siert en die enige tijd geleden in het leidinggevende blad „Foto" verscheen. Het is een strenge zwart-wlt compositie met het sil houet van een meisjesfiguurtje ln een deuropening. Een opname, die vele geïnteresseerden in Zeeland bekend zal zijn. Daarbij zij thans onthuld, dat het een Cadzand se j deuropening is, in een eertijds door i Van weele betrokken zomerhuis- j .1e liiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiJiiJiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Verslag le kwartaal 1959 van Mij. „Schouwen- Duiveland" Uit het verslag van de N.V. Wa terleiding Maatschappij „Schouwen- Duiveland" over het eerste kwartaal van 1959 blijkt, dat in deze perio de een begin kon worden gemaakt met de aanleg van de zuidelijke transportleiding van Burgh naar Zierikzee. Het aanleggen van lei dingen in het kader van het boer derijenplan vond ondanks de winter periode goede voortgang. Verwacht mag worden dat het plan in het tweede kwartaal zal worden voltooid op enkele gevallen na, die hoofdza kelijk afhankelijk zijn van de te leggen transportleiding. Nagenoeg 15 km kwam gereed, ter wijl nog rond 20 km rest. In por tefeuille is een plan voor ca 12 km leidingen voor weilandaansluitingen, waarover nog overleg gaande is. Voor de Herverkaveling vonden nog enkele leidingomleggingen plaats, terwijl overigens enige' uitbreiding In de Westhoek plaats had. Plannen van grotere omvang werden opgesteld voor het duingebied van Haamstede en Renesse, samen rond elf kilometer omvattende. Als gevolg van de vele leidingwerkzaamheden bleef het nodige onderhoud aan het leidingnet op de achtergrond. Ook in de komende zomer zal slechts tijd voor het hoogst noodzakelijke on derhoudswerk te vinden zijn. Met de Domeinen Is overleg gaande over het terrein voor de te maken nieuwe putten. Verwacht wordt, dat in het tweede kwartaal het afwikkelen van we- Bijzondere kerkdienst in Wilkelminadorp Honderdvijftigjarig bestaan van Polder herdacht In de Nederlands hervormde kerk van Wilhelmtnadorp is zondagmorgen een bijzondere kerkdienst gehouden ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van de Maatschap de Wilhel- minapolder. De hervormde kerk van WUhelminadorp is namelijk in 1841 door de maatschap gesticht. Voorgan ger tijdens deze dienst van gistermor gen was ds. Ph. Cornelder, die preek te n.a.v. de tekst uit Lucas 7 over: „Onze Synagoge heeft Hij gebouwd"; „De maatschap heeft onze kerk ge bouwd". Er was veel belangstelling voor de dienst. Onder anderen waren aanwezig de directie van de Wilhel- minapolder en een vertegenwoordiger van het hoofdbestuur. Vlaams Economisch Verbond in Woensdrecht bijeen In de raadzaal van het gemeentehuls te Woensdrecht is zaterdagmiddag een voorlichtingsbijeenkomst gehou den over het Kreekrakplan voor leden van het Vlaamse Economische Ver bond en genodigden. Hierbij waren o.m. aanwezig de arrondissments- commissaris van Vlaanderen, mr. A. de Cleene, de burgemeesters van Ber gen op Zoom en Huljbergen en enke. le afgevaardigden uit omliggende gemeenten. De vergadering werd ge leid door mr. Melis uit St. Niklaas. In de morgenuren bezichtigde hét ge zelschap de havenuitbreidingen te Antwerpen; 's middags werd het Kreekrakplan besproken. Filmmiddag van Zeeuwse wandelsportliefhebbers In samenwerking met do kring Noord-Brabant van de Koninklijke Nederlandse Bond van Lichamelijke Opvoeding hield de Middelburgse gymnastiekvereniging „Achilles" za terdag in de bovenzaal van de socië teit „De Vergenoeging" te Middel burg een propaganda-filmmiddag voor de Zeeuwse wandelsportliefheb bers. Vertoond werd de film „40 maal 4", die ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van het jaarlijkse wandelsportevenement rond Nijme gen, de vierdaagse, twee jaar geleden was opgenomen. Voor deze middag waren grote cn kleine wandelsport liefhebbers uit de provincie naar Mid delburg gekomen. Na een voorwoord van de voorzittor „Achilles", de heer C. J. Nieuwenburg hield de landelijk voorzitter van het K.N.B.v.L.O., de heer J. N. Breuncsse uit Den Haag, een korte inleiding, waarin hij het doel van do wandelsport op duidelijke wijze uiteenzette. Na de film 'be stond er gelegenheid tot het stellen van vragen. Commiezen te IJzendijke verstoorden boter-bloem- idylle Zaterdagavond omstreeks acht uur ontdekten twee grenscommiezen in de buurtschap Statendijk in de ge meente Uzendijke een Belgische per sonenauto, waarin twee mannen bo ter verstopten. Zij deden dit in een ledige benzinetank. In het gozelscnap waren ook twee da»es, die in de omgeving veldbloe men plukten De wagen met 30 kg boter werd in beslag genomen. De smokke laars werden na verhoor in vrijheid gesteld. Ernstig verkeersongeluk te Koudekerke Bromfietser botste op passerende auto Op het kruispunt Vllssingsestraat KerkhoflaanBeatrixlaan te Koude kerke is zaterdagmiddag de 19-jari- ge bromfietser M. uit Melisberke in volle vaart tegen een auto gebotst. De jongeman vloog door de voorruit van de auto en kwam tegen de be stuurder, de heer V. uit Zoutelande, terecht. M., die een shock opliep, zijn rechterbeen, een pols en het hnker- dijbeen brak, moest in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen worden op genomen. Het ongeluk ontstond toen M. met zijn bromfiets uit de richting Koude kerke komend, op genoemd kruispunt geen voorrang verleende aan de auto, welke uit Vlissingen naderde. De wa gen, eigendom van een Duitse dokter, werd bestuurd door de heer V. uit Zoutelande. Deze had de dokter naar de trein in Vlissingen gebracht e reed de auto naar zoutelande terui De chauffeur kwam met de schrl vrij. Ds. Elshout, die ter plaatse woont, waarschuwde onmiddellijk dr. Slooa en de rijkaverkeerspolitia, Zaterdagavond heeft het comité „Sport Steunt Zonneveld" een groep jeugdige inwo ners van „Kinderzorg" uit Middelburg op een wel zeer aangename wijze verrast. Tijdens de rust van de voetbal wedstrijd Middelburg MOG uit Bergen op Zoom, die zaterdag avond op het Nadorst- terrein werd gespeeld en waarvoor de baten de oommissie „Sport Steunt Zonneveld" ten goede komen, was het oomité eventjes bij „Kinderzorg" aange wipt om een deel der Inwoners een televisie toestel aan te bieden. Dank zij 't grote enthou siasme waarmee de Zmuwn sportvrienden zich voor dit doel inzet ten is het mogelijk ge worden om naast „Zon neveld" thans ook de tehuizen „Ipenoord" en „Kinderzorg" te adopte ren- Hoe groot deze me dewerking van de sport vrienden wel is, bleek uit het toespraakje van de voorzitter van het: comité, de heer C Wes terweel, die aanstipte dat de bekende „Zonne- veldrit" een bedrag van f 3750 had opgebracht, dat geheel aan dit mooie doel ten goede komt. De heer Wester weel was dan ook zoor verheugd, dat men oor middel van de Zeeuwse sport kan helpen. „Dit stemt ons comité tot zeer grote voldoening", zo betoogd* spreker. De heer Westerweel hoop te, dat het televisietoe stel een steentje mocht bijdragen in meer le vensgeluk voor de kin deren. In gelijkluidende be woordingen liet de se cretaris-penningmeester van het comité, de heer H. Plompen, zich uit, die de wens uitsprak, dat door deze gift van „Sport Steun* Zonne veld" de sfeer nog pret tiger mocht worden dan die tot heden was ge weest. Namens het bestuur van de vereniging „Kinder zorg" en namens de jongelui, die bij de overdracht aanwezig waren, dankte ds. H. M. Strating voor het prach tig* cadeau. deropbouwplannen zijn beslag zal krijgen. In dit eerste kwartaal van 1959 werd in totaal 199.727 kubieke meter wa ter opgepompt, 3390 kubieke meter minder dan het eerste kwartaal van 1958. Waarschijnlijk is dit ondanks de meerdere aansluitingen aan een geringer lekverlies toe te schrijven. Vermeld zij - voorts, dat op het ter rein van de Stichting Renesse lei dingen werden gelegd ten behoeve van de daar te bouwen zomerwo ningen. De leiding te Westen-Schou wen in de Hogeweg moest in ver band met nieuwbouw over enige af stand worden verlengd. In totaal werden in het eerste kwar taal 66 aansluitingen tot stand ge bracht, waarvan 24 tijdelijke. Brandje in auto op de veerboot,,Prinses Beatrix" Zondagmorgen is een auto op de veer boot „Prinses Beatrix", die de ver binding tussen Vlissingen en Breskens onderhoudt, in brand geraakt. De oor zaak van de brand was een sigaret- tepeukje, dat tussen de bekleding en het asbakje was terechtgekomen. Het personeel van de veerboot wist de brand met emmers water spoedig te blussen, maar kon niet voorkomen, dat het interieur van de wagen uit brandde. Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse Eilanden Batig saldo 1958: 33.263,64 De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwse Eilanden houdt op woensdag 10 juni a.s. in „Britan nia" te Vlissingen een algemene ver gadering, waarin onder meer de reke ning der Kamer over 1958 vastgesteld moet worden. De ontvangsten bedroe gen in het afgelopen jaar f 177.215,99, terwijl er f 143.952,35 werd uitgege ven. Er is dus een voordelig .saldo van f 33.253,64. Bij de begroting was in ontvangsten f 142.100 geraamd en in uitgaven f 116.100, aldus met een ba tig saldo van f 26.000. Na de afhandeling der huishoudelijke punten is er een lezing door ir. T. Mi- chielsen, de directeur van de PZEM, over de totstandkoming en de beteke nis van de nieuwste uitbreiding van de Centrale Zeeland. Deze centrale te Vlissingen wordt na een gezamenlijke maaltijd onder deskundige leiding be zocht. Goesereservepolitiewon bij pistoolwestrijden De reserve-politie van Goes schoot zich tijden» de zaterdag gehouden pistool wedstrijden te Terneuzen tus sen zeventig schutters naar drie van do vier hoogste plaatsen en won daarmee als groep de beker en Indi vidueel twee van de drie medailles. Hun enigo grote concurrent was de Terneuzense reserve-agent van poli tie M. Thalen (8 jaar achtereen als eerste geëindigd!), die evenals zijn collega uit Goes, A. Boonman, 47 van de maximaal 50 to behalen punten bijeen schoot. Do inspecteur der Torneuzense po litie K. Reinders, die de prijzen uit reikte, noemde de resultaten der Goe- se politiemannen dan ook zeer goed, waarmee hij de instructeur van dit korps, de brigadier J. Borrie, mede gelukwenste. Verder bracht hij dank aan de perfecte organisatie van de reserve-politiemannen uit Terneuzen, onder supervisie van brigadier A. de Feijter. Teleurstellend noemde hij het feit, dat de reserve-politiemannen uit Middelburg en Vlissingen niet bij de wedstrijden aanwezig waren. Naast do genoemde korpsen waren aanwezig zes groepen reserve-rijkspolitie uit Zeeuwsch.Vlaanderen. De uitslagen waren als volgt: Groepsprijs: 1. reserve gem. politie Goes 184 punten; 2. idem Terneuzen 174 p.; 3. reserve rijkspolitie Sas van Gent 148 p.; idem Axel 128 p. Individuele prijzen: 1. A. Boonman Goes 47 (medaille commissaris der koningin); 2. M, Thalen, Terneuzen 47 (medaille gemeente Terneuzen); 3, J. de Weerd, Goes 46 (medaille res. gem. politie Terneuzen); 4. D. J. Fi- lius Goes, 46; 5. M. P. Blaakman Breskens, 45; 6. D. Eggebeen Goes, 45; 7. A. van Tiel Terneuzen, 45; 8. W. den Boer Goes, 44; 9. J. Ranter Goes, 43; 10. D. Kort Goes, 43; 11. J. Stoffels Sas van Gent 42; 12. P. Meijer Terneuzen, 41; 13. J. de Jonge Terneuzen, 41; 14. J. v. d. Berge Ter neuzen, 41; 15. H. Moelker Terneu zen, 41; 16. M. J. v. Tiggele Goes, 40; 17. M. de Jong Goes, 37; 18. A. C. Fermont Axel, 37; 19. J. A. d' Hert Sas van Gent, 36 en 20. Q. van Goethem Hulst, 35 punten. Geen notariaten meer in Sas van Gent en Aardenburg Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de notariële standplaats te Sas van Gent, opengevallen tegenvolge van het eervol ontslag van J. A. M. van Esbroeck, niet zal worden vervuld. Hetzelfde is bepaald ten aanzien van de notariële standplaats te Aarden burg, opengevallen tengevolge van het ontslag van P. G. J. van der Schrieck. VANDAAG. Middelburg Schouwburg: De Tien Gebeden, 20 uur. a.l Electro: Betaald nachtlogtes, i9, 21.15 uur, 18 Jaar: Schuttershof: Vergaaering r-k. bouw vakarbeiders. Vlissingen Alhambra: Als kraanvo gels overvliegen, l!) en ai uur, 14 Jaar; Luxor: Op hel apoor der ver dwenen vrouwen, 20 uur 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2