In april 1960: tentoonstelling „Wat maakt Zuid-Beveland Bouw veiling Goes kost één miljoen MÉÉR ONDERWIJZERS VRIJ VAN MILITAIRE DIENST ZEEUWSE WOL BRACHT IN 1958 BIJNA ÉÉN TON OP A.R.-BESTUURDERS HIELDEN VERGADERING IN KAPELLE MIDDELBURGS SCHOOLHOOFD OP GROOTSE WIJZE GEHULDIGD 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 JUNI 1959 ACTIVITEITEN INITIATIEF COMITÉ Rapport over problemen van middenstand wordt samengesteld Het Initiatief Comité „De Bevelanden", dat zich ten doel stelt een beter klimaat te scheppen voor de ambachts- en detailhandelsbedrijven op Noord- en Zuid-Beveland, heeft sedert zijn oprichting enkele weken gele den reeds tal van activiteiten ontplooid. Eén daarvan resulteert in het opzetten van een streekexpositie in Goes, waarop van 20 tot 23 april 1960 een aantal geselecteerde bedrijven zijn produkten en materialen ten toon zal stellen. Tevens is het hoofd van het Bureau Regionale Aange legenheden van het Directoraat voor de Middenstand en het Toerisme, drs. J. Schep» ingeschakeld om een rapport samen te stellen over de mid denstandsproblemen in het betrokken gebied. Dit rapport zal zeer waar schijnlijk tijdens de opening van de tentoonstelling openbaar worden ge maakt. Deze mededelingen werden gedaan tijdens een vrijdagmorgen door het Initiatief Comité „De Bevelanden" in „De Korenbeurs" te Goes belegde persconferentie. Evenals op Tholen is het doel van de expositie: „Wat maakt Zuid- Beveland?" om te komen tot vergro ting van de afzet, naar binnen- en buitenland. Als dit doel inderdaad wordt bereikt, is men tevens op weg de dreigende werkloosheid het hoofd te bieden. Voor de middenstanders betekent dat weer betere bestaans mogelijkheden. De voorzitter van het Initiatief Co mité, burgemeester mr. H. J. M. Stieger uit Hoedekenskerke herin nerde 'er tijdens de bespreking aan, dat het Initiatief Comité en het Gro te Comité bestaande uit alle bur gemeesters op Noord- en Zuid-Beve- land, vertegenwoordigers van de drie werknemersorganisaties, de drie mid denstandsorganisaties en de Kamer van Koophandel tot stand is ge komen, dank zij een aantal midden standers uit de Zak van Zuid-Beve land. Wat betreft de expositie volgend jaar in april te Goes, deelde hij me de, dat daaraan enkele excursies zullen worden verbonden, oun. naar de bloeiende boomgaarden en de Drie Ei landen werken cp Noord-Beve land. Verheugd toonde mr. Stieger zich over de spontane en vrijwilli ge medewerking van alle Bevëlandse gemeentebesturen. De rijksmiddenstandsconsulent in Zeeland, de heer A. Korstanje, die eveneens zitting heeft in het Initiatief Comité, deelde mede, dat buitenlandse Kamers van Koophandel voor de tentoonstel ling zullen worden geïnteresseerd. Zo is er thans al een toezegging van de Kamer van Koophandel uit Amerika om naar Goes te ko men. Juist hiervan verwacht men veel. Op Tholen Kwamen diverse Kamers reeds bij voorbaat -met een flinke orderportefeuille, waaraan men echter niet in alle gevallen heeft kunnen voldoen. SELECTIE De tentoonstelling van de Beveland se ambachtsbedrijven, die niet toe gankelijk is voor publiek, zal slechts openstaan voor geselecteerde bedrij ven, waarmee men hoopt te bereiken, dat alle orders uitgevoerd zullen knnnen worden. Tijdens deze bijeenkomst gaven ook Visaanvoer op Zeeuwse stromen nam toe De totale visaanvoer in de Zeeuwse stromen bedroeg gedurende de maand april 278.618 kg met een waarde van 359.513.(vorig jaar 160.345 kg met een waarde van 295.593. Hiérvan was er 8407 kg tong (2602 kg) die 13.618.opbrachten 6429). Er werd 80.125 kg garnalen voor consumptie (v. j. 35.306) met een waarde van 165.009.aangevoerd (v. j. 104.025.Het aantal aange voerde oesters was iets minder, name lijk 625.842 stuks (v. j. 683.588 stuks) met een gewicht van 55.661 kg (v. j. 62.182) en een waarde van 137.052 (v. j. 161.665.—). Nieuwe lagere school te Arnemuiden 17 juli open De nieuwe openbare lagere school te Arnemuiden wordt op 17 juli door de heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, geopend. De oudercommissie van de school zal tijdens deze opening een schilderij aanbidden, voorstellende de nijverheid, van Arnemuiden. De waarde van het doek is ongeveer 500. Het geld voor de aankoop is bijeengebracht door de ouders. PLEIDOOI OP PROT.-CHR. SCHOOLDAG In Zeeland 48 vacatures bij chr. onderwijs In zijn openingswoord voor de vrij dag in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden jaarlijkse schooldag van de Zeeuwse protestants christelijke scholen heeft de voorzitter, de heer J. Laport, gewezen op de moeilijkhe den waarmee men kampt op het ge bied van de personeelsvoorziening. .Landelijk zijn er 895 vaeatures bij het christelijk onderwijs, waarvan 48 in Zeeland. Van deze 895 vacatures zijn er 121 onvervuld, terwijl de overige worden waargenomen door onderwij zend personeel in tijdelijke dienst, gepensioneerden of gehuwde vrou wen. Gelukkig zullen de kweekscholen dit jaar een groot aantal onderwijzers en onderwijzeressen afleveren. De heer Laport vond het echter jammer dat het merendeel van de mannelijk afgestudeerden hun dienstplicht nog moeten vervullen. Hoewel in het afgelopen jaar een behoorlijk aantal van hen vrijstel ling of uitstel van militaire dienst verkreeg, is men volgens spreker bij het ministerie thans minder soepel met het verlenen van uit stel of vrijstelling. „Wanneer ech ter het landsbelang vergt, dat de jongelui van de koopvaardij vrij stelling krijgen, dan geldt ditzelf de belang voor de onderwijzers, aldus de heer Laport. Eij het kleuteronderwijs gaan de za ken niet naar wens, zo verklaarde de voorzitter verder. Het verloop onder de kleuterleidsters is groter dan het aantal aanmeldingen voor de oplei ding. Gemiddeld blijven do kleuter leidsters slechts vijf jaar bij dit on derwijs. Spreker achtte het zeer ge wenst, dat de animo onder de meisjes voor de opleiding tot kleuterleidster toeneemt. Lezing over Israël Nadat enkele zakelijke punten waren afgehandeld, hield de heer I. G. de Meijer uit Dordrecht een interessante lezing over het onderwerp „Israël, verloren of verkoren". In het kort schetste hij het ontstaan van de jon ge staat Israël. Voorts schetste hij het standpunt van de Arabische we reld ten opzichte van Israël, dat mén als een Indringer beschouwt, die ex pansie zoekt ten koste van omliggen de landen. In de Arabische wereld heerst dan ook grote beduchtheid voor het Zionisme. Nadat, de heer De Meijer het standpunt van de Arabie ren uitvoerig had toegelicht vertelde hij een en ander over de joodse me ning ten aanzien van het geschil. De joden ontlenen het recht voor hun aanwezigheid aan de bijbel. Deze aansluiting met het verleden is ook tot uitdrukking gebracht in de naam Israël. Na zijn inleiding beantwoordde de heer De Meijer verschillende vra gen. In de middagbijeenkomst decla meerde de heer J. B. Oosterwelder uit Amsterdam, „De schrik uit de White Ohapel". Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren C. H. Heijboer en A. de Klerk herbenoemd. Aan de jaarlijkse bijeenkomst was ook ditmaal de gebruikelijke tentoon stelling van leermiddelen verbonden, die des ochtends officieel werd ge opend door de burgemeester van Goes de heer H. K. Michaelis. Herclassificatie van 99 gemeenten In Zeeland Breskens, Oosfburg en Sluis Een commissie bestaande nit verte genwoordigers van de Stichting van de Arbeid, het college van rijksbe- middelaars, de ministeries van socia le zaken en volksgezondheid, van bin nenlandse zaken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie, en van het centraal bureau voor de statistiek, is na een onderzoek naar de tot dnsver gehanteerde nor men voor de gemeenteclassifisatie en de daaraan te verhinden consequen ties van oordeel dat op dit ogenblik negenennegentig gemeenten (of ge deelten daarvan) voor een hercalssi- ficatie in aanmerking komen. De Zeeuwse gemeenten Breskens, Oostburg en Sluis komen in de vijfde en de vierde klasse. De commissie heeft 372 gemeenten aan een onder zoek onderworpen. De aldu3 gewijzigde indeling zal. vol gens een dezer dagen te publiceren beschikking van het college van rijksbemiddelaars, van 1 juli 1959 af als richtlijn mogen worden aange houden bij de indeling der gemeen ten in klassen van collectieve ar beidsovereenkomsten cn bindende re gelingen. Het onderzoek der commissie heeft betrekking op de technische aspec ten van de gemeenteclassificatie. Op de herclassificatie van verscheidene gemeenten en tenslotte op de loon politieke aspecten van de gemeente- classifioatie. Over de eerste twee on derwerpen heeft de commissie rap port aan genoemde instanties uitge bracht. Binnenkort zal de Stichting van de Arbeid rapport uitbrengen over de loonpolitieke aspecten van de gemeenteclassificatie. de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau te Goes, de heer A. P. Bos en de Goese sociograaf pater Raaf enige toelichting. De heer Bos verklaarde, dat de tijd op Zuid- Beveland dringt. Er moet binnen en kele jaren iets gedaan worden, wil men niet met een groot aantal struc tuurwerklozen komen te zitten. Pa ter Roof wees erop, dat het de Beve landse dorpen niet te doen ls om grote industrieën aan te trekken. Dat laten we aan Goes over, zei hij. In het kort schetste pater Roof wat de heer Schets zoal in zijn rapport zal verwerken. In hoofdzaak betreft dat zaken de middenstand betreffen de. Wethouder J. H. Roose van Goes verldaarde tijdens deze bijeenkomst nadrukkelijk, dat de gemeente Goes, juist nu zij ais ontwikkelingskern is aangewezen, het als een taak ziet de activiteiten in de streek te stimule ren. Goes zal zijn functie als cen trum niet opvoeren door bedrijven uit de streek naar de stad te zui gen, aldus verklaarde hij. De laat ste spreker, die tijdens deze pers conferentie een facet van deze mid denstandsaangelegenheid belichtte was burgemeester L. Cnossen van Krabbendijke. Hij wees er op, dat o.m. ook door samenwerking van bouwbedrijven in bepaalde opzichten successen kunnen wordèn behaald. (Advertentie) Jaarmarkt Oostburg op 22 juli Op woensdag 22 juli a.s. wordt te Oostburg de jaarlijkse feestmarkt ge houden, waaraan behalve door de marktkooplieden zelf, medewerking wordt verleend door het gemeentebe stuur, de stichting Reclamefonds Zeeuwse Markten, de Horeca-vereni- ging „Oostburg" en enkele plaatselij ke middenstandsverenigingen. Aan deze feestmarkt worden nog en kele attracties verbonden. Ook het traditionele standwerkersconcours zal niet ontbreken. AFD. ZEELAND WOLFEDERATIE BIJEEN Ruim duizend bezitters van schapen in Zeeland In het boekjaar 1958-1959 heeft de afdeling Zeeland van de Nederland se Wolfederatie de grootste hoeveel heid wol ingenomen sedert het be vrijdingsjaar 1945. In totaal beliep dit kwantum 40.652 kg, waarvan iets meer dan de helft tot de eerste kwaliteit behoorde. De hoeveelheid afwijkende wol, hoewel nog steeds te groot, begint toch in Zeeland steeds meer terug te lopen. In totaal werd voor de wol van scheer 1958 uitbetaald een bedrag van f 97.189,13. Het aantal leveranciers was even eens groter dan de laatste jaren en beliep 898. Dit deelde de voorzitter, de heer J. A. de Bourgraaf mede tijdens de vrijdagmiddag in Goes ge houden vergadering, van de afdeling Zeeland. In april 1959 kon met de nabetaling, welke op 20 van de voorschot- prijs was vastgesteld, worden begon nen. Van de te verrichten betalingen tot een bedrag van bijna f 20.000 is reeds ruim 75 aan de leden uitge- taald met de wolinname 1959. keerd. De rest wordt tegelijk be- De verkoop in het afgelopen boek jaar was eveneens oevredigend. Er ren, 580 dekens, ruim 350 paar sok ken en ruim 120 stuks breiwerken werden ruim 15.000 knotten breiga- verkocht tot een totaal bedrag van circa f 64.000. Het laat zich aanzien, dat de ver koop van breiwerken, hoewel nog in het beginstadium verkerend, in de toekomst een uitbreiding zal onder gaan. Het ledental van de afdeling Zee land steeg gedurende het boek jaar met 59 en bedraagt thans ongeveer 1400. Aangenomen mag worden, dat van dit aantal onge veer 1000 leden nog schapen be zitten. Op een enkele uitzonde ring na levert in Zeeland elke be zitter van schapenwol zijn wol aan de Ned. Wolfederatie af. Het percentage, dat landelijk ruim 90 bedraagt, beloopt in Zeeland circa 95 Het aantal uitreikplaatsen voor de verkooprondes is in het afgelopen boekjaar uitgebreid met Westkapel- le, Ritthem, Veere, Kruiningen, Ka- pelle en Wolfaartsdijk. Met uitzon dering van Wolfaartsdijk kan wor den geconstateerd, dat in een be hoefte op deze plaatsen wordt voor zien. De wolinname 1959 zal in Zee land worden gehouden van 6 tot en met 17 juli 1959. In de plaats van de heren J. Deïst te Zonnemaire en J. H. van Hemert te St. Maartensdijk werden tot be stuurslid gekozen de heren J. M. Boot te Scherpenisse en C. J. Soe- ters te Ouwerkerk. Vervolgens deed de heer E. Govers uit Alkmaar en kele mededelingen over de voorschot- prijzen. Hij verklaarde, dat men hieromtrent nog weinig kan vertel len, omdat de markt hoogst flexibel is. Mits aan diverse gunstige voor waarden wordt voldaan is het niet MET BEZOEK AAN VEILING Kamerlid G. A. Kieft besprak het subsidiebeleid In de voorjaarsvergadering van de Zeeuwse vereniging van anti-revolu tionaire gemeente- en provinciebe stuurders, die vrijdag in net gemeen tehuis van Kapeile werd gehouden, heeft de heer G. A. Kieft aft Utrecht, raadslid van deze gemeente en Hd van de Tweede Kamer een causerie gehouden over het onderwerp „Het gemeentelijk subsidiebeleid". De heer Kieft verving drs. C. P. Ha- zenbosch, die In deze vergadering het onderwerp „Europese integratie" zou behandelen, maar die verhinderd was. De heer Kieft wees er in zijn cause rie op, dat er geen sprake is van vol komen overeenstemming op alle pun ten van het gemeentebeleid. Spreker noemde dit echter „geen bezwaar". Hij wees voorts op de grote verschil len tussen het heden en de omstan digheden van bijvoorbeeld een halve eeuw geleden. Thans heeft men te maken met structurele verschijnselen o.a. mechanisatie en het atoom, die diep ingrijpen In gezin en maatschap pij. De heer Kieft wees er op, dat men in Zeeland de problemen rond de verandering, die door het Delta plan zullen plaatsgrijpen, tijdig onder ogen moet zien. In het bijzonder de geestelijke volksgezondheid moet hierbij grote aandacht krijgen. „Als anti-revolutionair mogen wij niet achterblijven op het culturele vlak" zo vervolgde spreker. Wij die nen een open oog te hebben voor de ze nieuwe ontwikkelingen en de taak der overheid zien ais beschermend en leidend, met inschakeling van het particulier initiatief. Speciaal de jeugdzorg dient de aandacht te heb ben, zo vervolgde hij, in welk ver band de heer Kieft voor Zeeland de muziekschool van groot belang acht te. Ook de volkshuisvesting nam hij onder de loep, waarbij hij meende dat Zeeland nog vele krotwoningen telt De financiële problemen spreken in dit alles een woord mee en de overheid dient hierbij te steunen, uitgesloten, dat voor eerste kwali teit f 3.50 wordt betaald. Dè Texelse dierenarts P. van Wens- voort hield hierna een referaat over het onderwerp: „Darmwortnen en andere schapenziekten bij de scha pen op Texel". Uit het betoog van spreker kon men beluisteren, dat vooral de lammeren vaak bet slacht offer zijn van allerlei ziekten. Met name de jonge dieren tot 1 jaar blij ken erg vatbaar te zijn, zo betoogde spreker. Hij vertoonde tenslotte en kele instructieve films. VEERTIG JAAR ONDERWIJZER Veel waardering voor werk van de heer Lavooij Vrijdagavond werd de heer B. H. Lavooij in 't „Schuttershof" te Mid delburg gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubilenm ais onderwij zer van de Geref. school in de Gra venstraat. Tijdens deze huldiging werd de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, van verschillen de zijde hartelijk toegesproken en in de bloemetjes gezet. Dat dit een bijzonder jubileum is blijkt wel uit de loopbaan van de heer Lavooij wiens naam onverbre kelijk is verbonden aan de school in de Gravenstraat. Als jongeling door liep hij deze lagere achool, later gaf hij er les als kwekeling, waarna hij tot onderwijzer werd benoemd. De bekroning van zijn loopbaan kreeg hij in 1941 toen hij hoofdonderwijzer werd. Dat de heer Lavooij steeds 'n plichts getrouw en ijverig man is geweest met veel liefde voor zijn vak, bleek uit de woorden van de verschillende sprekers. In zijn huldigingswoord schetste de voorzitter van het schoolbestuur van de vereniging voor Gereformeerd onderwijs, de heer J. K. Voogd, de heer Lavooij als een veelzijdig man met veel capaciteiten. Cadeaus De heer L. J. Lorier haalde enkele herinneringen op en bood de heer Lavooij, bijgestaan door een jon getje en een meisje, die voor deze gelegenheid in Zeeuwse dracht wa ren gestoken, namens het school be- stuur een horloge aan, mevrouw La- vooy ontving een praohtige mand bloemen. Namens het gemeentebestuur van Middelburg sprak wethouder J. W. Kögeler de jubilerende hoofdonder wijzer toe. Als vertegenwoordiger van de Gereformeerde kerk voerde ds. J. Ytsma het woord. Spreker toonde in zijn geestige toe spraak veel waardering voor het werk van de heer Lavooij, die ook als scriba van de Geref. Kerk zeer veel werk verzet Verder voerde het woord de heer A. A. Leenhouts, die namens het Rijksschooltoezicht en als goede vriend van de jübilaris zijn felicitaties overbracht, de heer J. A van Bennekom, directeur van de Christelijke Kweekschool, die de heer Lavooij een voorbeeld van stipt heid en netheid noemde, een broer doch het particulier Initiatief moet waken tegen te grote overheidsbe moeiing. De anti-revolutionair dient derhalve een eigen visie op het subsidiebeleid te hebben, het welk de zelfwerkzaamheid der burgerlijke organen zal bevorde ren. Op deze inleiding volgde een drukke bespreking. Het gezelschap was 's morgens ver welkomd door burgemeester H. G. van Suijlekom van Kapeile, die een historisch overzicht gaf van het ont staan en de bloei van Kapeile. Deze toespraak werd beantwoord door de voorzitter van de vergaderende vereni ging, de heei A. A. van Eeten, bur gemeester van Nieuwerkerk. Voordat de heer Kieft zijn causerie hield, wa ren de huishoudelijke zaken behan deld. De secretaris, burgemeester H. U. Bouwman van Grijpskerke, bracht zijn jaarverslag uit, evenals de pen ningmeester, de heer J Marijs uit Vlissingen. Als bestuursleden werden herkozen de heren J. van den Bos, J. J. Marcusse en C. de Putter. In de plaats van de heer Marijs, de pen ningmeester, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd de heer J. S. Hoek uit Middelburg benoemd. De voorzitter bracht de aftredende pen ningmeester dank voor de vele jaren, gedurende welke hij de verenigings kas heeft beheerd. Na afloop van de vergadering bracht men een bezoek aan het veilingbedrijf te Kapeile, het be jaardentehuis en het sportgebouw en voorts werd de hervormde kerk bezichtigd. Goesenaar maakte brokken te Bergen op Zoom In het bericht over de Goese vracht wagenchauffeur, die woensdagavond in Bergen op Zoom brokken maakt^ werd abusievelijk vermeld dat de naam van de chauffeur J. G. was. De politie te Bergen op Zoom deelde ons mede, dat de betrokken chauffeur, de Goesenaar P. W. was. Bromfietser maakte twee verkeersovertredingen Donderdagmiddag omstreeks half twee ontstond op het kruispunt Zuid singel-Korte Noordstraat te Middel burg een aanrijding tussen een bromfietsrijder en een auto. Het on geluk gebeurde toen de bromfiets- berijder A. A. de V. uit Nieuw- en Sint-Joosland, die vanuit de richting Zuidsingel kwam en de Kerte Noordstraat in wilde rijden, geen voorrang verleende en t ovendien niet de uiterst rechtse zijde van de weg hield. Hierdoor kwam hij In botsing met de auto van P. C. uit Veere, die vanuit de richting Korte Noordstraat kwam. De bromfietsberijder werd aan de linkervoet gewond en op dok tersadvies per auto uaar huis ge bracht. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Verkeersmaatregelen voor boulevardwerken In verband met net zandvervoer door vrachtauto's voor de verster king van 'de zeewering aan de Boule vard De Ruyter te Vlissingen wor den met ingang van 8 juni verkeers maatregelen getroffen, zowel op de boulevard zelf als voor de route, die de auto's van het Eiland en het sta tion naar de boulevard volgen. van de jubilaris en de heer L van Noppen. Namens de collega's werden hem cadeaus overhandigd. Voorts kreeg de heer Lavooij namens de ouders en oud-leerlingen, die op de ze huldigingsavond in grote getale aanwezig waren, een Zaanse klok aangeboden, terwijl zijn echtgenote met bloemen werd bedacht De avond werd opgeluisterd door het Middel burgs Kamerkoor onder leiding van Bart Leijnse en declamatie van me vrouw Van Kamer. De jubilaris richtte zich tenslotte met een woord van dank tot elk der sprekers en gevers. De heer A. Mcinema spiak een slot woord. Ter gelegenheid van dit ju bileum waren de leerlingen van de Gravenstraatschool in de middag uren in de „BogardzaaJ" op poppen kast vergast. Tijdens deze gezellig® middag kreeg de heer Lavooij na mens zijn leerlingen een elektrisch scheerapparaat en een scheerspiegel aangeboden. Complex vrijdag aanbesteed In Goes is vrijdag aanbesteed de bouw van het nieuwe veilingcomplex aan de Stationsweg voor rekening van de veilingvereniging „Zuld-Beve- land." De laagste inschrijver was do heer B. Stegink te Vlissingen voor 1.031.600. De nieuwe veiling is een ontwerp van architect J. A. de Bruijne te Goes. Het complex omvat een hal van 120 x 25 meter, een sorteer- en paksta- tion voor fruit van 60 x 30 meter, een afmljnzaal met kantoor en bijbeho rende kantines. De bedrijfsgebouwen zijn ontworpen met perronbouw en luifels. Een en ander sluit aan op de reeds bestaande koelhuizen en fust- loodsen van de veiling „Zuid-Beve land", gelegen ten zuiden van het stations-emplacement te Goes. De voor de bouw benodigde gronden werden ten dele verkregen door rui ling met de gemeente Goes. Het ge meentebestuur heeft intussen ge zorgd voor de aanleg van een nieu we weg, de Fruit weg, die dit com plex zal ontsluiten. Verwacht wordt dat het werk in de tweede helft van 1060 gereed zal ko men. Tot die tijd zuilen aanvoerders en kopers zich nog moeten behelpen ln de verouderde en te klein gewor den bedrijfsruimten aan de Terwei- straat De Inschrijving was ais volgt: I. G. B., Breda 1.156.000; Albouw, Breda 1. 138.900; Van Waning, Rotterdam 1.194.800; D van der Poel, Oudelande 1.035.825; Van der Linde, Kloetinge f 1.136.500; Korte- weg, Breda 1.102.700; Stegink, Vlissingen 1.031.600 en de Bataafse Aannemings Mij. te Den Haag f 1 JL30.000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6