LEZERS SCHRIJVEN COCARDE PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer NO is 't er! Waar zijn onze schepen? for Bong drinks Jeeves PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 JUNI 1959 AMSTERDAMSE Internationale EFFECTENBEURS waarden lager BEURSOVERZICHT. Bi} kalme handel ondergingen vrijdag middag vrijwel alle internationale waar den een vrij scherpe koersdaling. Dit werd hoofdzakelijk veroorzaakt door Wallatreet, dat met behoorlijke lagere ■lotkoersen. was afgekomen. Aanwijsba re redenen waren daaivoor niet aanwe- »ig. in verband met het weekeinde voelde het publiek op het Damrak er niets voor de posities verder uit te brei den, terwijl de arbitrage er de voorkeur aan gaf, de openingskoersen van New Vork af te wachten. Schoorvoetend de den de ftrbltrageanten hier en daar een affaire en dan nog op een laag koêrsnl- veau. Het publiek ging, zij het op geringe schaal, tot winstnemingen over. Dit aan bod waa voldoende voor een belangrijke koersdaling voor de internationale waar den, omdat er vrijwel geen koopllmites aanwezig waren. Unilevers hadden het meest te lijdén en tengevolge van mid denkoersaanbod werd op 589 geopend. Hierna daalde de koers tot 684, liep weer op tot 688, doch tegen het slot werd weer 684 gedaan. De slotkoers van donderdag was 608. in de Philips-hoek lagen enige „stop-loss" llmites, waardoor geforceerd Jaag werd geopend op 661. De slotkoers van donderdag was 864%. Na de opening kon de koers aantrekken tot 6fl3'/2. Tegen het slot moeston ook hier nog enige restjes aanbod verwerkt worden. Men slaagde er toen In de 850-barrière te doorbreken, zij het in dalende richting. Er werd 649 gedaan, A.K.U.'s schom melden rond de 365 en verloren circa 10 punten ten opzichte van de slotkoers van eergisteren. Kon OHe3 waren, ln ver houding tot de overige Internationale waarden, zeker niet flauw doch moesten toch met een verlies van circa 3 gulden genoegen nemen. De notering kwam daardoor beneden pariteit New York te ligger*. De K.L,M<-papieren werden la ger geadviseerd. Ook de scheepvaarten moesten bij een zeer kalme affaire over vrijwel de geheel linie met een koersverlies van 1 tot J punten, genoegen nemen. Aan de don. derdag plotseling Ingetreden hausse stem ming voor vele cultuurwaarden Is gis teren even plotseling een einde gekomen. De stemming was bier weliswaar niet flauw, doch hier en daar viel een tech nische koersreaotle ten opzichte van de forse winsten van eergisteren, te consta teren. Deli's enige guldens lager. H.V. A-'s S tot 4 punten beneden eergisteren, doch Amsterdam Rubbers op het slotnl- veau van de vorige dag. In cultuurban- k«n, Nationale Handelsbanken en Vor stenlanden ging met veel om en de koersveranderingen, vergeleken bij de slot koersen van eergisteren, waren niet ▼an betekenis. Van de staatsfondsen was de kortlopende sector vast. Prolongatie 3 procent. 4 Juni Juni Nederland 1931 (3%) 94% 94% Nederland 1948 (3%) 88% 89 Nederland 1955 (3%) 87% 87% gl. Nédefland 1947 (3%) 3 92% fb. 33% gl. Nederland 1937 8 90 89% Dollariening 1947 3 91% 91% lavesterlngscert. 8 97 97% Nederland 1962-64 3 97% 98* Ned. Indië 1937 3 96% 96% 6 pot Woningbouwlening '57 111% MlH Nat. Handelsbank 180% 154% Ned. Bandelmij. 229 229 Alg. Kunstzijde Unie 374% 364% Berghen Jurgens 295 gb. 295 Calré-Dettt 693% 670 (Advertentie), Hoogovens n.r. 535 gb 615 Ned. Kabelïabrïek 421 410 Philips 664 gb. 647 gb. Unilever 606 gb. 684% Wllton-Féljenooid 211 211 B till tori 338 Kon. Petroleum Mij. 108 167 Amsterdam Rubber 98% 98 gl. Hólland Amerika Lijn 165% 16 Va gb. Kon. Paketvaart 134 Rotterdamse Lloyd 146% Scheepvaart Unie 143% 140% Stv. Mij. Nederland 153 Ver. H.V.A. Mij. N.V. 100 gb. 1563% Dell Mij. 188 185 gl. Bank van Ned. gem. 4% 98% Van Serkels Patent 271 Centrale Suiker 262 gl. 260 gl. Kon. Mij. De Schelde N.B. 244 244 Intern. Nickel 93% 92% American Motors 37% 36* Anaconda 84% 63% Baltimore en Ohio 44* Bethlehem Steel 51* 50% Genera] Motors 60% 60% Kennecot 110% 109 Missouri K.T 6% New York Central 26% Pennsylvania 16H Republio Steei 72% 71% Shell OU Comp 83% 83% (Advertentie) Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.61%—ÏOM'A, New York 3.77%—3.11%, Montreal 3.92%—3.9211 Parijs 76.95—77.05, Brussel 7-56%- 7.67%, Frankfort 90.32'/2-«0.37%, Stockholm 72.93%—'72.78%, Zürich 87..60%—87.65%, Milaan 60.82%- 60.87%, Kopenhagen 64.80%—64.85V3 Oslo 53.04%—68.09%, Wenen 14.68% —14.59%, Ankara 3.76%—3.77%, Praag 52.84—52.94, Lissabon 13.23*/*— 13.26%. Tide Water 27% 27% U.S. Steel 94% 94 Nat. Can. Corp. 10% 10% PREMÏELENINGEN. Amsterdam 1951 86% 07 Breda 1954 82% Eindhoven 1954 83 84 Enschede 1954 82 82% Den Haag 1952 I 93% Den Haag 1952 U 95 95% Rotterdam 1957 98% 99'/* Rotterdam 1952 n 92 93 Amsterdam 1958 I 82% 82% Amsterdam 1956 95% 95% Amsterdam 1956 IH 95% 95% Amsterdam '33 (C en A.) SB'/» Dordrecht 1956 82 Alkmaar 1956 •3% 82 A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 3-6 4-6 5-6 intern, concerns 444.89 444.35 434.12 industrie 220.15 218.92 217.63 Scheepvaart 156.80 157.45 154.41 Banken 170.04 169.30 16945 Indon. fondsen 127.64 128.66 127.33 Algemeen 304.67 304.26 298.74 Muurkanker en verzflte lucht (IV) In grote lijnen kan lk het eens zijn met hetgeen de heer C. van der Harst te Middelburg in uw rubriek onder het woord „Muurkanker en verzilte lucht" heeft medegedeeld (zie uw blad van 28-5-'59). Het is daarom dubbel spijtig, dat de geachte inzen der zijn antwoord besluit met het on derschrijven van de juistheid van een aan te brengen dampdichte laag aan de buitenzijde van de buitenmuren van het kerkgebouw der Nederlands hervormde kerk te Serooskerke (Walcheren), waardoor weliswaar de regen perfect wordt gekeerd, doch en nu raken wij meteen de kern van het probleem: het in de muren opge- zamelde vocht niet meer op natuur lijke wijze kan uittreden. Indien wij eens mogen onderstellen, dat een dampdichte laag zou zijn aangebracht tegen de buitenzijde van de boiiwmuren en stellen wij ons de klimatologische omstandigheden ge durende net winterseizoen voor: Im mers, gedurende de winterperiode kan bij een buitentemperatuur van bijv. 10" C een temperatuur in het kerk gebouw van bijv. 10" C heersen, cr treedt aldus een temperatuurver schil van 10 10 20" G op. Onder deze omstandigheden zal er vocht-' transport plaatsvinden van de war mere (binnenzijde) naar de koudere ibuitenzijde) van de bouwmuren. ndien wij aldus weten, dat de bui tenzijde dampdicht is afgesloten dan zullen de vochtdeeltjes niet op na tuurlijke wijze door de muren heen naar bulten kunnen worden afge voerd. Gevolg: vochtige muren, loslaten van pleisterlagen etc... Wanneer wij ons nu de weersomstan digheden gedurende het voorjaar en de zomer voorstellen, dan zal juist 't omgekeerde beeld ontstaan, n.l. bij een aangenomen buitentemperatuur van -f 30° C en een temperatuur in het kerkgebouw van 15" C ont staat aldus een temperatuurverschil van 30—15 15" C. Indien de buitenzijde van het kerkge bouw plaatselijk wordt verwarmd tengevolge van de strallngswarmte van de zon, terwijl het interieur van het gebouw dikwijls als koel kan worden aangemerkt, zal er water dampdiffusie vochttransport) plaatsvinden van de (warmere) bui- Advertentie) ...'n werkelijk licht sigaartjel Zó licht dat 't ook voor de sigaretten roker 'n ontdekking is. Neem zo'n doosje: 2öx precies 't speelse rook- genoegen dat u zoekt! Ritmeester een meesterwerkje omvmee te beginnen! 20 stuks 1.20 tenzijde naar de (koudere) binnenzij de van de bouwmuren. Deze laatste toestand is nu bijzonder ide ïtselspeeie wezige zouten en kalkdeeltjes etc., welke laatste kennelijk in dit geval niet volledig door tras zijn „gebon den" zullen met de vochtstroom wor den „uitgeloogd" en medegevoerd. De vochtdeeltjes gaan in dampvorm over, de kalk- en zoutdeeltjes etc. de gelegenheid biedend zich in de vorm van kristallen af te zetten op de bin nenzijde van de muren en aldus een vernietigende invloed uit te oefenen op de constructieve samenhang van deze buitenmuren. Een verder uitweiden over deze be slist niet zo eenvoudige materie zal ik U althans in dit stadium gaarne besparen. Buiten beschouwing laat ik daarom waar het vocht in de muren vandaan komt (regendoorslag, optrekkend grondvocht of een com binatie van deze beide, etc.) Alvorens een dampdichte laag tegen de buitenzijde van de muren van dit reeds zeer oude kerkgebouw te Se rooskerke aan te brengen zij het mij vergund het College van Kerkvoogden een zéér goedkope raad te mogen ge ven n.l. deze: laat het betreffende College eerst eens advies vragen aan een ter zake kundig persoon. Desge wenst zal ik gaarne hierin bemidde len. Deze zal n.l. een belangrijkere bijdrage kunnen leveren tot de in standhouding van het kerkgebouw dan^( de voorgestelde „dampdichte Axel, A. J. Struyk,.lng. Aagtedijk 4 te Genua. Aagtekerk 4 te Durban. Aardijk 2 New York. Alblreo 30 te Santos. Alblasserdijk s v. New Orleans n. R'dam Aldabl 4 te Salvador. Alioth 3 250 m. n-n.o. v. Las Palmas. Alnatl 4 v. Rotterdam n. Bremen. Amstelkroon 8 782 m. ot.z Mombasa. Andijk 6 v. Le Havre n. Antwerpen. Appingedljk 5 te New York. Arnedljlc s v. Antwerpen. Asmldiske 8 420 m. w.t.z, Scilly's. Astrld Naess 3 v. Aruba n, New York Axel dijk 2 v. Angra dos Reis. Alwaki 3 v. Abadan te Bushire. Adlda 4 v. Curacao n. Cahimas. Aegls 4 Curacao. Atlantic 3 v. Bremen n. Hamburg. Alkes 4 te Rio de Janeiro. Ambiorix 3 Royal Souverelgns. Annenkerk 4 te Suez. Amsteldljk 3 R'dam n Antwerpen. Abbedijk 4 v. New Orleans n. Mobile. Binnenhaven 3 v. Duinkerken n. Angadir rede. Barendszee 3 dw. v. Beachy Head. Caltex Arnhem 5 te Sidon. Caltex Delft 3 v. Bahrein n. Abadan. Caltex Eindhoven 3 80 m. o. Pantellaria. Caltex Leiden 3 300 m. n.w. Cocos ell. Caltex Rotterdam 3 200 m. n-n.w. v. Perlm. Capricomus 3 v. R'dam n. Belfast. Carillo 3 v. Puerto Armuelles n. Cristobal. (Advertentie) PP2a+t*wns/ZZ&f /ZataX et a wer veeèG vtèeeufr meer i*, Pb* da**, ca. adoeeó**Z<Jt. yg 1190. „Zo wreed en meedo genloos als hij voor ande ren was, zo bezeten Van doodsangst was Oban, toen de rollen omgedraaid wa ren. Hij jammerde en smeekte mij zijn leven te sparen. De vreemde aanblik van de lafhartige beul, die daar letterlijk aan mijn voeten lag te kronkelen, deed mij stellig iets te lang aarzelen met mijn genade slag, want opeens duwde een der bewakers mij een paral onder de neus en vuurde recht op mijn borst. Lichtflits, pijn en duisternis kwamen in de zelfde seconde... en weder om verzonk lk in bewuste loosheid. Toen ik weer bij kwam hing ik aan beide handen vastgebonden aan een lage boomtak, terwijl mijn voeten nauwelijks de grond raakten. Een uiterst onaangename houding, die mij vreselijke pijnkrampen ln armen en voe ten bezorgde, ik was blijkbaar geheel aan de geestelijke druk ontsnapt, want het leek wel, alsof ik de lichamelijke kwellingen dubbel voelde. Ik hing daar, tot de wereld mij niets Ik was immers al meer Castor 4 v. Grangemouth n. Hamburg. Celebes S v. Genua. Charls 3 v. Niragoana n. Mobil®. Cleodora 3 te Abadan Caltex Utrecht 5 te Bahrein. Dordrecht 4 te Sandefjord. Eenhoron 4 v. Bourgaa n. Istanbul. Gaasterkerk 5 te Zamboanga. Glessenkerk 5 te Port Swettenham. Kalydon 4 te Rotterdam. Kara 4 v. Savannah n Baltimore. Kellla 4 te Fondmombln. Kennemerland 4 v Recife n. Cabedelïo. Khasiella 4 v. R'dam n Thameshaven. Kinderdijk 5 te Rotterdam. Krebsia 4 te Pta Cardon. Kreeft 8 te Wabana. Korovina 4 v. Punta Cardon n. B. Aires. Leiderkerk 5 te Bremen. Leopoldskerk 2 te Damman. Laagkerk pass. Brunsbettelkoog v. Hamburg n. Stettin. Langkoeas 3 v. Ballkpapan n. Dumaguette. Leto 4 v. Belfast n. Hamburg. Limburg 4 te Amsterdam. Leuvekerk 5 le Port Said. Mariekerk 3 v. Cochin 9 te Aden verw, Maetsuycker 2 te Singapore. Maron 4 te Norfolk. Merwede 4 Ouessant n. R'dam. Mirzam-N 4 te Kp St-Vincent Montferland 8 40 m. n w. Madeira. Muiderkerk 6 v. Kuwelt n. Bahrein. Musl (KJ».M.) 6 v. Hollandia n. Manokwarl. MussUloyd 3 v. Genua. Meerkerk 3 v. Madras Mississippi Lloyd 6 te Chalna. Maashaven S te Rotterdam. Menkar 3 te Agadar. Merseylloyd 5 te Manilla. Nestor 4 v. Curacao n Georgetown. Nlaa 8 te Portland (Ore.) Oldekerk 4 te Amsterdam. Oranje 6 te Tandjong Prlok. Ouwerkerk 4 v. A'dam n. Lissabon. Oranjefontein 4 v. Durban n. East London Pendrecht 3 660 m. n. Paramaribo. Perna 4 v. Singapore n. Bangkok. Pr. der Nederlanden 4 v A'dam n. Cowes Parkhaven 6 te Montevideo. Reza Sjah the Great 6 te Sun. Rijndam 4 v. New York n. Cobh. Schle 8 v. R'dam n. Tripolis. Statue of Liberty B v. Mena al Ah midi n. Port Said. Straat Lombok 4 v. Durban n. L. Marques. Steen wijk 4 Norfolk n. Holland. Straat Singapore 4 v. Mombassa n. Tanga. Salatiga 4 v. Padang n. Sabang. Sumatra 4 te Penang. Tibla 4 te Hamburg. Vasum 4 v. Montreal n Curacao. Willem Ruys 4 v. Singapore n. Melbourne Willemstad 5 te Quadeloupe. Zaankerk 4 v. Mombasa n. Aden. BIJ een topografisch onderzoek zijn toeval ln een grot bij de Mexicaanse. Amerikaanse grens dertig uitstekend ge conserveerde mummies gevonden van priesters of andere hooggeplaatste leden van een Indianenstam, die meer dan 15.000 Jaar in dat gebied heeft gewoond. Advertentie dealen (JAK ELS Telef. 01106-227, Heinken&zand FEUILLETON DOOR P. G. WODEHOÜSE. 31 „Ik heb altijd gedacht dat jullie het zo goed eamen konden vinden", zei Angela. Ik lachte weer hard en nog spotten der dan de vorige keer. „Wij vrienden? Helemaal niet. Ik waa natuurlijk beleefd als ik hem zag, maar het is belachelijk om te denken dat ik bevriend met hem was. Een kennis van de club en meer niet. En dan ben ik natuurlijk samén op school geweest met do vent". „In Eton?" „Hemeltje lief, nee. Zo'n vent zouden we op Eton niet willen hebben. Opeen jongensschool voordat ik naar Eton ging. Ik herinner me nog wat een groezelige kleine bruut het was. Door gaans bedekt met Inkt en modder en nij waste zich maar eens in de twee weken. Kortom iemand die iedereen links liet liggen." Ik hield op. Ik was niet weinig ver baasd. Bulten de wroeging die lk had om zo over iemand te moeten praten die, behalve als hij ringen losmaakte en me noodzaakte in volledig avond- Jrastuum in het water te duiken, een buitengewoon hartelijke kornuit van me was, scheen ik geen resultaat te boeken. Er werden geen zaken ge daan. Zonder een kink te geven zat ze maar naar de bosjes te kijken en ze scheen al mijn verzinsels en laster praatjes nogal rustig op te nemen. Ik probeerde het nog eens: „Lomp is hier het juiste woord. Ik geloof niet, dat ik ooit een lompere vlegel heb ontmoet dan deze Glossop. Vraag het maar aan iedereen die hem in die tijd gekend heeft, hoe hij was en dan zullen ze zeggen „Lomp". En hij is niet veel veranderd. Het is het oude liedje. De Jongen is de vader van de man." „Waar heb je het over?" „Ik heb het over die Glossop." „Ik dacht dat Je het over iemands va der had." „Ik zei dat de jongen de vader was van de man." „Welke jongen?" „De jongen Glossop." „Die heeft geen vader." „Heb ik ook nooit beweerd. Ik zei dat hij de vader waB van de jongen of liever van de matt." „Welke man?" Ik zag dat het gesprek een punt be reikt nad waarop we vast zouden lo pen als we niet uitkeken. „Wat ik je aan je verstand wil bren gen" zei Ik, „is, dat de jongen Glos sop de vader is van de man Glossop. Met andere woorden iedere afschuw wekkende vergissing en fout die de jongen Glossop zo belachelijk maakte bij zijn kornuiten is vertegenwoor digd in de man Glossop en maakt dat hij ik spreek nu over de man Glos sop befluisterd en voorbijgezien wordt ln de Drone club bijvoorbeeld, waar een zekere mate van opvoeding van de leden vereist wordt, vraag het iedereen van de Drones en ze zullen je verzekeren, dat het een zwarte dag was voor de goede oude club, toen deze vent Glossop zich langs slinkse wegen van het lidmaatschap verze kerde. Hier vind je iemand die zijn gezicht niet kan uitstaan; daar zit iemand die geen bezwaar heeft tegen zijn gezicht maar tegen zijn manie ren. Maar waar iedereen het univer seel over eens is, is, dat de vent een ongelikte beer is en dat hij op het moment van de ballotage begroet had moeten worden met een krachtig nolle prosequi en daarna met deballotage." Hier moest ik weer even ophouden, gedeeltelijk om even adem te halen en gedeeltelijk om me te verzetten te- Sen de bijna lichamelijke kwelling om eze dingen te zeggen over die brave beste Tuppy. „Er zijn van die lieden", hervatte lk, mezelf weer tot de walgelijke taak zettend, die zich heel aardig gedra gen, al zien ze eruit alsof ze in hun kleren slapen, omdat ze beminnelijk zijn en vlot. Weer anderen staan aan de creditzijde van het kasboek, alhoe wel ze ^et en lomp zijn, dank zij hun slagvaardigheid en fijne geest. Maar Glossop, het spijt me dat lk het moet zeggen, kun je in geen van de klas sen onderbrengen. Behalve dat hij' er uit ziet als een van die dingen die uit een holle boom komen, is ledereen het er over eens dat het een rund is van het zuiverste water. Geen ziel. Geen gesprek kan hij voe ren. Kortom, een meisje dat gek ge noeg is geweest om zich aan hem te verslingeren moet het een groot geluk vinden dat ze ter elfder ure nog de dans ontsprongen is." Ik hield weer op en lonkte naar An gela om te zien hoe de behandeling slaagde. De hele tijd dat lk sprak had ze maar stom ln de sruilcen zitten loeren, maar het scheen me toe dat zo me nu wel zou moeten aanvallen als de tijgerin, volgens de plannen. Ik begreep maar niet, waarom ze dat al niet eerder gedaan had. Het kwam me voor dat een tiende van wat ik gezegd had, genoeg was om een tij gerin, als dat van een tijger gezegd zou zijn op wie ze stapelaol was, te gen het plafond te doen springen. En het volgend ogenblik had je me met een strootje kunnen omgooien. „Ja" zei ze en ze knikte bedacht zaam, „je hebt volkomen gelijk". „Mê?" „Dat is nou net wat lk zelf ook al tijd al gedacht heb". „Wat?" „Rund. Dat is het precies. Een van de zes stomste runderen van Enge land moet hij wel zijn". Ik sprak niet. Ik trachtte de stuk ken in elkaar te passen, om direct eerste hulp te kunnen verlenen. Ik bedoel, dit kwam voor mij als een volslagen verrassing. Toen ik het weloverwogen plan beraamde dat lk zojuist had uitgevoerd, had ik geen rekening gehouden met de mogelijk heid, dat ze het wel eens met me eens zou kunnen zijn. Ik had me voorbereid op een wervelstorm van gevoelens. Ik was gewapend tegen alle mogelijke aanvallen, tegen meis jesachtige repressailles en wat al niet meer. Maar deze hartelijke instemming met mijn opmerkingen had ik niet voor zien en het gaf me, wat je zou kun nen noemen tijd om na te denken. Ze ging haar thema verder uitwer ken en ze sprak met klare enthou siaste stem alsof ze niets liever be sprak. Jeeves zou Je kunnen ver tellen hoe het klonk, lk geloof dat je zoiets „in extase" noemt. Maar als dat het Juiste woord is, dan was dat haar manier van doen, toen ze het over die brave, oude Tuppy had. Als Je alleen op haar stem afging zou Je denken dat het een hofpoëet was. die het verhaal van een oos terse vorst bezong of Gussie Fink- Nottle die zijn laatste aanwinst van salamanders beschreef. „Het is zo heerlijk, Bertie, dat ik tegen iemand kan praten die de man Glossop werkelijk ziet zoals hij is. Moeder zegt dat het een beste vent is, maar dat Is natuurlijk belachelijk. Iedereen kan zien dat zoiets onmoge lijk Is. Het Is een ingebeelde ver waande kwast en hij blijft maar doorzwammen zelfs als hij heel goed weet dat hij staat te kletsen en hij rookt te veei en hij eet te veel en hij drinkt te veel en ik kan de kleur van zijn haar niet verdragen. Niet dat hij over een jaar of zo nog zoveel haar over zal hebben, want hij begint al een beetje dunbezaaid te worden en voor hij weet waar hij blijft, is hij zo kaal als een ei, wat hij zich hele maal niet kan veroorloven. En het is Gewoonweg afgrijselijk om te zien oe hij als maar staat te kauwen. Weet je dat ik hem aantrof ln de bij keuken om één uur vannacht, terwijl hij zat te zwelgen in een vleespastei Er was nauwelijks nog lets van over. En je weet wat voor een diner hij gehad heeft. Walgelijk, noem lk zo iets Maar ik kan hier niet de hele avond blijven zitten kletsen over een vent die niet waard is dat Ik nog een woord aan hem vuil maak en die te stom is om het verschil te zien tus sen haaien en platvissen. Ik ga naar binnen". En terwijl ze de sjaal, die ze als bescherming tegen de kilte had om geslagen, over haar slanke schouders drapeerde, ging ze er vandoor en liet mij alleen achter in de stille avond. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 10