Tekko Taks en de nieuwe uitvinding MODERN ZOÜTWATERBAD IN ZIERIKZEE ZATERDAG OPEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN MIDDELBURGS SCHOOLHOOFD OP GROOTSE WIJZE GEHULDIGD DINSDAG 2 JUNI 1959 F RÜV I N A Lti Z t, bJ U W 8 U U R 7 7 AAN ttDE VAL Jhr. De Casembroot verricht opening A.s. zaterdag zal de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot het zwembad „De Val" te Zierikzee officieel openen. Daarmee zal dan een lang gekoesterde Zierik- zeese wens in vervulling zijn ge gaan. Ter gelegenheid van deze ope ning vinden in het bad wedstrijden plaats op verschillende nummers tussen vooraanstaande zwemmers en zwemsters uit de lering Zeeland van de K.N.Z.B. en de Schiedamse zwemclub. Plannen voor een zwembad be stonden er bij het gemeentebe stuur al lang, maar de zware fi nanciële lasten die een dergelijke object vragen vormden steeds een belemmering om tot uitvoering over te gaan. Vaste vormen kre gen de plamjen pas, toen Zierik zee f 70.000.uit „de pot" van de Stichting Zuid-West Nederland kreeg toegewezen. Aanvankelijk lag" het in de bedoeling met dit geld een jeugdgebouw te stichten voor alle gezindten, maar de verschillende stromingen in Zie rikzee bleven de voorkeur geven aan eigen jeugdonderricht. Toen kwam het idee zwembad weer naar voren. De Ned. Heidemaatschappij nam daarvoor in 1955 voor de eerste maal contact op met het gemeentebe stuur van Zierikzee. In de maand de cember van het jaar daarop, werd een tweetal plannen ter tafel ge bracht, bedoeld voor de aanleg van twee baden, n.l. het thans gereed gekomen bad aan de Val en een in- structiebad bij het sportpark Ean- nink. Geldelijke zorgen stonden de uitvoe ring van deze plannen in de weg en daarom werd in juni 1958 opdracht aan de Ned. Heide maatschappij ge geven tot aanleg van één bad aan „De Val". Voor de Heidemij. bete kende deze opdracht de bouw van het eerste zwembad in Zeeland. Sindsdien is er bijzonder hard ge werkt, want 6 juni 1959 werd aange wezen als datum voor de opening. Het bad ligt geheel verscholen ach ter de zeedijk. Twee pompen, één inlaatpomp in het ondiepe bassin en één uitlaatpomp voor het diepe bas sin, zorgen voor een volledige door stroming, zpdat het water steeds vers blijft. De totale oppervlakte van het bad bedraagt circa 2100 m2, waarvan 325 m2 kleuterbad, 675 m2 oefenbas sin en circa 1100 m2 diep bassin. Verder is het bad uitgerust met een 3 meter hoge duiktoren en een lage springplank, terwijl startblokken en School in Bergen op Zoom blijft aan Zeeuwse N.V. B. en W. wilden huur opzeggen, maar raad verwierp voorstel De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft een voorstel van B. en W. van deze stad verworpen om de N.V. Zeeuwse Confectiefabrieken te Middelburg de huur op te zeggen van het gebouw aan de Noordsingel te Bergen op Zoom, waarin voorheen een openbare lagere school was ge huisvest. Sedert 1 april 1953 was deze oude school aan de Zeeuwse N.V. ver huurd, een toestand, die stilzwijgend werd gecontinueerd. Toen begin 1955 de vennootschap 'n nieuwe fabriekshal stichtte op het industrieterrein „De Lage Meren" te Bergen op Zoom de accommodatie in de voormalige school wa6 onvol doende geworden werd veronder steld, dat de N.V. de school niet meer nodig zou hebben zodra het nieuwe gebouw kon worden betrok ken. Nadien voerde het gemeentebestuur van Bergen op Zoom weer bespre kingen met de N.V. Zeeuwse Con fectiefabrieken. Deze besprekingen leidden ertoe, dat het gebouw nog enige tijd kon worden gehuurd. Thans achtten B. en W echter geen termen meer aanwezig de huur te verlengen. De gemeente had ruimte nodig om een zich uitbreidende r.-k. la gere tuinbouwschool een tijdelijk onderkomen te verschaffen. Bo vendien hadden zich enkele ko pers voor het gebouw aangemeld Er zou ook een gegadigde zijn geweest, die op deze plaats een schouwburg wenste te touwen. Vrijwel alle raadsleden vonden de houding van B en W. echter weinig elegant, omdat hiermee een aange trokken industrie zou worden gedu peerd. Wethouder Akkermans, die net voor stel verdedigde, zei, lat men de N.V. volop de tijd had gegeven voor een nieuwe opslagruimte te zorgen De raad handhaafde echter zijn mening, ook nadat loco-burgemeester Broos het voorstel had toegelicht en ver dedigd. Het bleek, dat wethouder Noorman, onder wie deze zaak ressorteerde, geen overleg met. de directie van de Zeeuwse N.V. had gepleefrd; de raad vond dit weinig behoorlijk. AIIp 19 raadsleden spraken ziph tenslotte uit tegen het voorstel van B. en W Al leen de drie wethouders stemden vóór opzegging van de huur. Geref. mannenverenigingen in Goes bijeen De afdeling Zeeland van de Bond van Gereformeerde Mannenverenigingen heeft in de geref. West erker k te Goes haar jaarvergadering gehouden onder leiding van de heer A. de Klerk uit Vb'ssingen. Jit net jaar verslag van de secretaris, de heer A. Zeevaart uit Krahhendijlte, kwam vast te staan, dat de afdeling 776 leden telt Er zijn jvenwel weinig jongeren lid van de ïfdeling. Tijdens deze geanimeerde vergadering hield ds. H K. Poelman uit Arnemuiden een toespraak over net onderwerp: „De dokter aan het ziekbed, dat sterfbed wordt" De heer De Klerk werd tijdens deze vergadering her kozen als lid van het hoofdbestuur. keerplanken de mogelijkheid bieden tot het houden van wedstrijden. Tot de outillage behoren 20 moderne kleedhokjes en 4 douches. De garde roberuimte zal tevens worden ge bruikt voor het verkopen van con sumpties. Een „zonneweide", com pleteert dit fraaie geheel. De kuip van het bad werd ver vaardigd van grindzandasfaltbe- ton, een constructie die voor het eerst in ons land bij de aanleg van een zoutwaterbad werd toe gepast. Het oostelijk deel van de bedijking werd verhard, terwijl het publiek vanaf de dijk een prachtig uitzicht heeft op het zwembad. Het ligt in de bedoeling dat het bad ook voor het schoolzwemmen zal worden gebruikt, zij het dat dit be perkt blijft tot de twee hoogste klas sen van de lagere scholen en de le en 2e klas van de scholen voor voort gezet onderwijs. Het gemeentebestuur heeft gemeend, nu dit bad is gereedgekomen, het zwemmen in de haven van „De Val" te moeten verbieden. De openingsplechtigheid zal o.m. worden bijgewoond door diverse Zeeuwse leden van de Eerste en Tweede Kamer, leden van Gedepu teerde Staten, een afvaardiging van de Provinc'ale Waterstaat, de Prov. Stoombootdienst, vertegenwoordi gers van alle eflandelijke gemeente besturen, alsmede tal van burgerlij ke en kerkelijke autoriteiten. Raden worden gehoord over herindeling ran Walcheren Zoals wij reeds meldden, zal door Ge deputeerde Staten op maandag 15 juni a.s. in een openbare vergadering gelegenheid worden gegeven a an de raden van de gemeenten op Walche ren en die van de gemeente 's-Heer Arendskerke of de vertegenwoor digers van deze colleges om him bezwaren of opmerkingen kenbaar te maken ten aanzien van het vooront werp van wet tot herindeling van de gemeenten op Walcheren. Deze openbare vergadering zal, blij kens een door bedoelde gemeentebe sturen thans ontvangen schrijven, worden gehouden in de Statenzaal te Middelburg, van des morgens half ne gen tot des avonds zes uur. De twintig betrokken gemeenteraden zijn daartoe door Gedeputeerde Sta ten in twee groepen uitgenodigd. Des morgens zijn uitgenodigd de ra den van de gemeenten Domburg, Oostkapelle, Vrouwenpolder. Veere, Meliskerke, Aagtekerke, Grijpskerke, Serooskerke (W.). Sint-Laurens en Middelburg. 's Middags van half drie af worden verwacht de gemeenteraden van Middelburg, Arnemuiden, Nieuw en St.-Joosland, 's-Heer Arendskerke, Ritthem, Oost- en West-Souburg, Vlissingen, Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle. De gemeenteraad van Middelburg wordt 's morgens én 's middags ver wacht, 's morgens voor wat de voor gestelde uitbreiding aan de noordkant van die gemeente betreft (St.-Lau- rens cja..) en 's middags voor wat de zuidkant aangaat (Nieuw- en St.- Joosland. Koudekerke en Oost- en West-Souburg e.a.). MIDDELBURG Ned. Chr. Vrouwen Bond nam afscheid van secretaresse De afdeling Middelburg van de Ned. Christen Vrouwen Bond vierde in 'n goed gevulde Bogardzaal haar 37e jaarvergadering, onder leiding van de presidente mevrouw J. Jongstra- Koerselman. Na opening en medita tie werd met hartelijke woorden af scheid genomen van de secretaresse, mevrouw L. C. v. Noppen-Littooy, waarna de installatie van mevrouw J. Coumou-v. Frankenhuijzen ge schiedde. Na een gezellige pauze met traktatie voerden verscheidene leden het „Dr. Ida-spel" op, waarna me vrouw Verboom deze mooie avond sloot. De volgende vergadering zal in september gehouden worden. Palingkoopman verkocht onwelriekende vis Polifie maakte proces.verbqal op De Middelburgse gemeentepolitie beeft dezer dagen proces-verbaal op gemaakt tegen de viskoopman C. G. G. uit Bergen op Zoom, die tijdens een marktdag op donderdag bedor ven paling verkocht had. Enkele weken geleden vervoegden zich enkele Middelburgse huisvrou wen op het politiebureau met de klacht, dat zij van de koopman on welriekende paling hadden gekocht. Zij durfden de vis dan ook niet op te eten. De keuringsdienst van waren uit Goes werd gewaarschuwd, die de vis prompt afkeurde. Het bleek ech ter, dat in verschillende gezinnen reeds van deze paling gegeten was, echter zonder nadelige gevolgen. De daarop volgende marktdag toog de politie naar de door enkele huis vrouwen aangegeven plaats, waar de koopman stond. Zij verzocht G. mee te gaan naar het bureau, waar hij aanvankelijk ontkende de onwelrie kende vis verkocht te hebben. Dank zij de hulp van enkele huisvrouwen, die de politie eveneens verzocht had naar het bureau te komen, viel de man echter door de mand, VLISSINGEN Aanrijdingen te Vlissingen Op het kruispunt Irislaan-Jozef ls- raëlslaan te Vlissingen verleende de scooterberijder M. v, R. geen voor rang aan een personenauto, bestuurd door A. K., uit Vlissingen. Bij de botsing welke hiervan het gevolg was, werden beide voertuigen be schadigd. De scooterberijder kwam met het hoofd op het wegdek te val len. Hij moest met een herschudding naar het St.-Josephziekenhuis wor den overgebracht. Toen de bestuurder van een motorcarrier, J. P. uit Sou burg, zaterdagmorgen in de Schelde- straat van achter een stilstaande wa gen wegreed, werd hij aangereden door de bromfietser G. C. uit Vlissin gen. Beide voertuigen werden licht beschadigd. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. The Sugar Foot Stompers Winnaars jeugdsportdag ontvingen prijzen Wethouder Cto. J. Gillissen Ver-, «ehasc heeft zaterdaSavond In het I Engehe Uannetvlrtuoo. „Scheldehwartier" te Vliasingen de •"'k""' "™"r prijzen uitgereikt aan 23 winnaars van de jeugdsportdag 1959 die de v.c. „Vlissingen" een week geleden heeft georganiseerd voor jeugdleden van de verenigingen Marathon, Ve- do, Zeeland Sport, Walcheren en voor de eigen leden. De prijswinnaars werden allen geho noreerd met een waardebon, va riërend van zes gulden tot een rijks daalder, d'e zij kunnen besteden bij één der Vlissingse sportzaken. Eerste in groep B was H. Laco van de v.c. „Vlissingen". Met 4525 punten werd hij all round sportman, tevens met de hoogste score van het toer nooi. De v.c. „Vlissingen" had meer pijlen op de boog want ook in de groepen A en C trad een roodwitte voetballer als eerste naar voren. Hier waren het L. Jacobse en J. Ba- rends, onderscheidenlijk met 4185 en 4380 punten. De eerste prijs in groep D was voor de Marathoner J. van Haneghem. Wethouder Gillissen Verschage bracht namens het gemeentebestuur zijn dank over aan de initiatiefne mers, in casu de jeugdleiders van de v.c. „Vlissingen". Het ligt in de bedoeling in het toer nooi, waaraan de voorgaande twee keren alleen de veldsportverenigïn- gen hebben meegedaan, volgend jaar ook de binnensportvereniging V.T.V. en Oranje Nassau op te nemen. Het feestelijk programma dat ter ere van de prijswinnaars was opge steld, werd o.a. opgeluisterd door het jeugdaccordeonorkest onder lei ding van de heer Meulmeester en de drumband van Oranje Nassau. Tus sen de bedrijven door gaven leden van V.T.V. en Oranje Nassau turn- demonstraties. De clowns „Tip" en „Top" van het kïndertoneel De Vos vormden het sluitstuk van het pro gramma. De N.V. Kon. Mij „De Schelde" had de zaal gratis beschikbaar gesteld. Officiële publikatie VLISSINGEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester op v/oensdag 3 juni wordt gehouden van 9.30—10.30 uur I.p v. 10.30—1130 uur. VLISSINGEN HINDERWET Vergunning verleend Burgemeester en wethouders van Vlis singen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 20 mei 1959 aan de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen op de daarbij gestelde voor waarden vergunning is verleend tot het uitbreiden van haar scheepswerf en machinefabriek door het bijplaatsen van diverse elektromotoren met een geza menlijk vermogen van 540 p.k ten be hoeve van een zuurstofbereldingsinstalla- tie op het perceel, plaatselijk bekend Walstraat-hoek Vrijgang. Vlissingen 29 mei 1959 m De jazzavond van de Waleberse Jazz Society, zaterdag in Vlissingen, heeft andermaal duidelijk gemaakt dat de ze stad het „Newport" van Zeeland is. Het voor jazz zo uiterst geschikte restaurant Delta was weer geheel uit verkocht voor het concert van de Bre dase Sugarfoot Stompers. Het is niet aan twijfel onderhevig dat de bezoekers hebben gekregen waar voor zij waren gekomen; eerst een lofwaardig lang en fris concertgedeel te en later op de avond een bal vol gens een jarenoude dixleland-traditie; in de beste stemming. Van overal wa ren ze weer gekomen, de liefhebbers. De geestdriftige jongeren en de wat oudere, bezadigder jongelui die, zicht baar instemden met een korte toe. lichting van societyvoorzitter Eduard P. van Empel: dat de society elke overeenkomst met een dansclub blijft ontkennen, dat verbreiding en verede ling van de jazz als haar hoofddoel moet worden erkend. Het orkest dat de society presenteer de bestond uit zeven musici die allen het metier kenden, met een persoon lijke musiceertrant en een opmerke lijk stijlbewustzijn. Wellicht de beste d'xielandband uit Zuid-Nederland. Het jonge gehoor reageerde op deze muziek uiterst braaf, bijna ingetogen. Tekenen van een kentering in de hou. ding van het jazzpubliek? Met de vooruitz'chten op het jazzfestival van 27 juni in Britannia is zulks slechts tee te juichen. De Stompers zorgden voor twee ver rassingen. De eerste was de nrogram- masaïnensteUrag. Niet de sleetse re pertoirestukken, maar veelal stukken die zonder uitzondering vitaliteit be zaten. Natuurlijk was er een ^verkil lend Ice Cream en de nostalgische, steenoude Bill Bailey, maar The Mon ty Sunshine showcase was muzikaal gesproken een hoogtepunt een re- verent gespeeld Old Rugged Cross, een sprankelende Wild Cat Blues en een subtiele versie van Sunshine's Hushabve. Deze kregen in de kwar tetbezetting (klarinet, bas, piano, kums) n;et d:e briljante behandeling bekend is, maar de Stompers bewe zen er toch een .groot vakmanschap mee. De ritmische, wat gevoileerde toon van klarinettist Jan Kolen overtuigde overigens volkomen. De tweede ver rassing was de programmatische „ommezwaai" naar gematigd modern in het latere programmagedeelte, dat meestentijd werd verzorgd door het Stompers trio (piano, banjo, drums) Pianist Kees Huybregts waagde zich zelfs in Walt Disney's „The Lady is a Tramp" aan een geslaagde Bru- beck-opvatting. Een niet geheel onbetekenende handi cap voor dit orkest was de compacte, ongeriefelijke opstelling waartoe het iele podium dwong. De bezetting van The Sugarfoot Stompers, die ere-huisorkest van de Zeeuws-Vlaamse Jazz Sociëteit zijn, was: Anton Franken (trompet), Cobi van de Broek (trombone), Jan Kolen (klarinet), Kees Huybregts (piano). Wim van Ooyen (bas), Ad van Ooyen (banjo) en Walter Bekers (drums). VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 2010. Vette koeien en ossen 1197. Varkens 813 Prijs in cents per kg Je kw 2e kw. 3e lew Vette koeien 320-360 296-320 280-290 Varkens (lev. gew.) 172 170 168 Vette koeien: aanvoer als vorige week. handel zeer kalm, prijzen le kwaliteit ongewijzigd, 2e en 3e kwaliteit niet ge heel prijshoudend, prima's boven note ring. Vette ossen: aanvoer ruimer, handel traag, met teruglopende prijzen, vooral bij afloop Zware varkens van f 1.60 t 1.62 per kg, enkele prima vleesvar kens boven notering. Middelburgse voetballers wonnen in Yerseke Op het gemeentelijk sportterrein aan dê Marijkelaan te Yerseke speelde zaterdagavond de v.v. „Yerseke I" een vriendschappelijke wedstrijd te gen Middelburg. Hoewel reeds bij voorbaat vast stond dat er voor de thuisclub geen winst in zat, is het toch een eervolle nederlaag geworden (23). Jammer was het voor de thuisclub dat met enkele invallers moest worden aangetreden, zodat er zwakke plaatsen in de ploeg waren. Toch was het Yerseke, dat het eerst kon juichen. Reeds na vijf minuten maakte Harthoom gebruik van een weifeling in de Middelburgse defen sie (1O) Deze voorsprong was ech ter van korte duur daar in «te tiende en twaalfde minuut Marteijn moest zwichten voor schoten van resp. Goossen en Groenewegen (12). Middelburg behield het beste van het spel en herhaaldelijk golfden de aan vallen op het doel van Marteijn. doch deze was in uitstekende vorm en wist van geen wijken. Ook de thuis club had in deze periode wel enkele kansen gehad voor de gelijkmaker, waarbij vooral Christiaanse een zeer goede kans had, doch een meter voor doel wist hij nog over te schieten. Vijf minuten voor rust was het Theo de Wel die de gelijkmaker in het net knalde (22). Na de rust weer een overwicht van de gasten welke in de 10e minuut werd uitgedrukt met een pracht doelpunt (23). Hoe beide ploegen ook zwoegden, in de stand kwam geen verandering meer. Brandje door kortsluiting In een van de nieuwe, nog niet be woonde flats aan de Paul Kruger- straat te Vlissingen brak vrijdag avond een brandje uit. Het vuur was echter spoedig gedoofd. De schade bleef beperkt tot enkele zwartgebla kerde raamkozijnen en gesprongen ruiten. Verzekering dekt de schade. Examen Mej. K. Dekker te Utrecht, vroeger te Middelburg en mej. I. Hillebrand uit Sint-Laurens zijn op het laatst te Rotterdam gehouden examen ge slaagd voor het assistendiploma van de centrale vereniging van openbare bibliotheken. VEERTIG JAAR BIJ OLMENLAANSCHOOL Film en traktatie voor de leerlingen Maandag hebben de leerlingen van de christelijke lagere school aan de Olmenlaan te Middelburg een bijzon der plezierige schooldag gehad. In Elaats van de gebruikelijke lessen, eeft de schooljeugd feest gevierd, waarbij hun hoofdonderwijzer, de lieer C. Kranendonk, de gehele dag In het middelpunt van de lielangstel- E stond. Deze was namelijk 40 jaar :den als onderwijzer In dienst van i school gekomen. De heer Kranendonk is reeds 43 jaar aan het onderwijs verbonden. Voor dat hij bij de Olmenlaanschool te Middelburg kwam, was hij eerst een jaar werkzaam bij een school te Grijpskerke en twee jaar te Veenen- daal. Over anderhalf jaar gaat de heer Kranendonk, die in 1948 hoofd werd van de chr. lagere school, met pensioen. Waardering Tijdens de feestelijldieden in de mid dag werd de jubilaris, «lie vergezeld was van zijn vrouw en kinderen, van verschillende zijden toegesproken, waarbij de heer Kranendonk veel waardering in ontvangst te nemen had. Zo roemde de inspecteur van het lager onderwijs, de heer A. A. Leen- honts. de prettige samenwerking, «iïe er altijd is geweest tnssen het school bestuur en. het personeel. Voorts sprak hij de hoop uit, dat dit zo zal blijven. Notaris R. A. Batten, voorzitter van het schoolbestuur, schetste in zijn feestrede de werkzaamheden van de jubilaris bij het onderwijs en bij de huidige school, die tevoren in de Sin gelstraat was gehuisvest, in het bij zonder, Ook sprak hij zijn waarde ring uit voor de wijze, waarop de heer Kranendonk een groot aantal kinderen met succes „afgeleverd" heeft. Namens het schoolbestuur bood hij de jubilaris een schilderij aan. De heer K. J. de Koeijer voerde 't woord namens de afdeling Walcheren van de Protestants Christelijke Onderwij zersvereniging en mejuffrouw J. M. Polderman namens het personeel. Beiden lieten hun waarderende woor den van een cadeau vergezeld gaan. Niet alleen de ouderen spraken de jubilaris toe, doch ook de school jeugd liet van zich horen. Afge vaardigden uit elk van de zeven klassen spraken hun schoolhoofd in dichtvorm toe en boden hem ca deaus aan. Aan het begin van deze feestelijke bijeenkomst, die in de aula van de school werd gehouden en waarbij verschillende oud-leerlingen van de heer Kranendonk aanwezig waren, had de schooljeugd hun „schoolmees ter" hartelijk toegezongen. Na het min of meer officiële gedeel- te in de middag, was er nog een ge zellig samenzijn in intiemere kring, waar collega's van de ulo-school en het personeel van de lagere school, alsmede het schoolbestuur bij aanwe zig waren. In de ochtend werden de leerlingen ter gelegenheid van deze feestelijke gebeurtenis een filmprogramma plus een traktatie aangeboden. 9. „Geen benzine!" ver kondigde Tekko met som bere stem tegen vriend Fox. „En kijk eens, nu begint het nog te regenen ook. Hoe kom ik nu ooit nog op tijd bij Starreveld?" En met een neerslachtig ge zicht duwde onze pechvo gel zijn karretje weer terug naar de schuur. „Aha, is het dat!" lachte Terry, de professor. Kom, nisschien heeft-ie alleen maar een of andere zeldzame tor laten ontsnappen, Je hoort wel meer van vluchtelingen te genwoordig. Ga maar lo pen, ouwe brompot! Die re genbui drijft wel over!" „Kan je net denken, op een dag als deze!" grauwde Tekko. „Het gaat gieten!" Toch deed hij wat Terry 'm gezegd had en als 'n ge slagen nond oog hij op weg „Tja!" mompelde de trou we Fox, terwijl hij de zielige figuur naoogde. „Er is vandaag werkelijk niets met Tekko te beginnen!" En Terry kreeg gelijk. De re- genbui dreef over, maai- lekko's ooze hui niet. „Of er nooit opengedaan wordt!" mom pelde hij tenminste, zodra hij op de stoep voor Starrevelds deut stond en nog maar nau welijks op de bel gedrukt had. VEILING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG I juni- Aardappelen, grote 5458, drie lingen 25—59, ltriel 34—54. Fruit: Aardbeien per doos I 3147, II 2834. Rode bessen 66—05. Aardbeien per kg: Regtoa n 1.19—1.31. Deutsch Evern II 1,55—1.35 Marcberaucbs Frtihernte II 1,20—L36. Groenten: Sla I 30—16, Ij 3—12. Komkom mers A S7—«5, B 59-64. C 41—43, D 34. Andijvie 34-42. Spinazie 36—48 Rabarber 1523. Spitskool 27—28 Postelein 40—48. Waspeen 3045. Prei 10—15. SavooJekool 26—27. Bloemkool, 4 stuks per kist 44— 53, idem 6 stuks per kist 29—49, idem 8 stuks per kist 16—35. 'dem 10 stuks per kist 13—18. Kroten, bos 18—32. Peen, bos 2439. Radijs 5—37. Snijbonen 1,95—2,07. Dubbele Princessen 2,81—257, Tuinbonen 80- Asperges 1,21—2,61- GRAANBEURS ROTTERDAM (Officieuze noteringen per 100 kg) Botterdam 1 juni- Voedergranea alles af Zoroergerst naar kwaliteit 1 24,75 f 26.00. Haver ongepunte op monster naar kwaliteit f 24.00—t 25.00 Peulvruch ten franco Rotterdam Groene erwten op monster f 30.00—f 50.00 Schok kers f 45,00—f 84,00. Bruine bonen boe- renschoon f 80,oo—f 100.00. VISMIJN VEERE 1 juni. 3304 kg exportg.amaien 2,31—3,10. 315 kg schar 39—56. 235 kg bot 16—38. 63 kg tong 1.67—3,20. 57 kg rog 32—33. 3 kg visie ver 51. 10 kg ongesorteerde vis 37— 1,26. 9 kg wijting 31—42 10 kg paling 1,78 —2,20- 1 kg kreeft 650 AARDAPPELBEUBS ROTTERDAM Rotterdam 1 juni- Keiaardappelen 35 m opwaarts Bintje f 19.00—f 2000. Beve landers f 9.00f 10.00 Furore t 8,00— 111,00. Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Libertas f 5.00—f 8,00. Voeraardappelen f 2,00—f 3,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de bandelsvoorvvaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Cultuurmaalscknnn' rekende teveel voor Herverkaveling Rekenkamer spoorde verschillen op Bij de controle van de administratie der Herverkavelingscommissie Wal cheren bleek de Algemene Reken kamer aldus haar verslag over 1958 dat de lonen van het perso neel ener cultuurmaatschappij, die werkzaamheden ten behoeve van de herverkavelingen verricht, niet steeds volgens het juiste dagtarief in rekening waren gebracht. De ar beid van een leerling-tekenaar was berekend naar het hogere tarief, gel dend voor een tekenaar en ofschoon deze fout over één kwartaal was her steld, geschiedde dit .liet over daar aan voorafgaande perioden, waarin betrokkene soortgelijke werkzaam heden had verricht. Daar de Kamer vermoedde, dat meèr abuizen van dien aard waren ge maakt, verzocht zij aan de dienst een nader onderzoek «n té stellen, waarvan het resultaat was, dat in totaal 5371,87 werd teruggevor derd en ontvangen, gedeeltelijk ook betrekking hebbend op de Herverka veling Zeeland. Wegens de tijdelijke cewerkstelling van een employé van eer. der cul tuurmaatschappijen bij de Herverka velingscommissie Walcheren brengt de betrokken maatschappij jaarlijks een bedrag aan detacherïngskosten (salaris, sociale lasten enz.) in re kening Deze kosten Dieken cok gedurende een periode van afwezigheid ten ge volge van een ongeval te zijn gede clareerd en betaald. Na een opmerking der Kamer werd een bedrag van 754.48 terugont vangen- Op nun declaraties wegens de uit voering van werken ten behoeve van de herverkaveling, brengen de cul tuurmaatschappijen o.m. voorschot ten in rekening voor de te betalen premies ingevolge de Ziekte- en On gevallenwet. Daai deze voorschotten doorgaans hoger zijn uan de werke lijke verschuldigde bedragen, volgt bij de definitieve afrekening meestal een restitutie. De beoordeling der hierop betrek king hebbende creditnota's gaf de Rekenkamer aan!ei«ïïng tot de ver- onderstelling, dat niet in alle daar- voor in aanmerking Komende geval len restitutie had plaatsgevonden. Een op verzoek van de Kamer inge steld onderzoek had cot gevolg, dat nog aanvullende creditnota's tot een totaal van 2833,10 van de betrok- ken cultuurmaatschappij werden ont- vangen. Nederlandse renners in Dauphiné Libéré De eerste etappe van net jaarlijks wielercriterium Dauphlnc Libéré. 'n wedstrijd over acht etappes, van Grenoble door de A toen terug naar Grenoble en tevens de eerste grote wedstrijd van het Franse wielersei- zoen, is maandag gewonnen dooi de Spanjaard Segu, die de 198 km van Grenoble naar Vals :es Baïns afleg de in: 4.55.46. Op drie lengten werd f Segu gevolgd door de Fransman Mastrolto en de Fransman Rohr- bach werd derde, in 4.56 24. De resul taten der Nederlanders waren: 7 De Groot, zelfde tijd als .tohrbach, 9. Wuyts. zelfde tijd als Rohrbach. 23. Kool, zelfde tijd 14.56.59) als no 11, Le Dissez, Frankrijk, er» 30 Stolker, eveneens zelfde tijd als Le Dissez. 33. Van den Borgh 4.58.19, 52 De Jongh 5.00.19, 71. Kersten 5.04.51. 76 Damen 5 05 13, 84. Van Breenen 5.08.32, 95. Hinsen 5.12.45; 103. Van der Pluym 5.42.58. Anquetil leidt in Ronde van Italië De zestiende étappe van de Ronde van Italië Bolzano-San Pellegrino (245 Km.) is gewonnen door de Ita liaan Fantini in 6 uur 58 min. 39 sec. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Anquetil (Fr) 70.55.85' 2. Van. Looy (België) op 137; 3. Gaul (Lux.) op 1.48; 4. Konchini (It.) op 3.13; 5. Massignan (It.) op 4.01.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7