WWm Tekko Taks en de nieuwe uitvinding KIEKEN HANDELAAR REED AUTO MET TOTAAL VERSLETEN BAND s VRACHTRIJDER „ZAG NIETS" OP RIJKSWEG TE KRUININGEN miJMI oven, 3ien en.... schrijven KLAHH üit de ETHER 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 28 MEI 1959 KANTONRECHTER MIDDELBURG Man uit Breda ma&kte verkeersfout in Kruiningen De autohandelaar J. van der Y. uit Middelburg toonde zich woensdagmid dag voor de kantonrechter te Middel burg, mr. J. Moolenburgh, een welbe spraakt man toen hij terecht stond voor een grote nalatigheid. Op 19 maart werd Y. namelijk door de rijks politie op de rijksweg nabij 's Heer Arendskerke aangehouden met een tweedehands vrachtauto, waarvan een van de banden totaal glad was. Op sommige plaatsen waren zelfs drie van de zes canvaslagen doorgesleten. Ondanks zijn welbespraaktheid waar mee hij zijn zaak verdedigde, kon hij de kantonrechter en de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, niet over tuigen van zijn onschuld. Beide ma gistraten vonden het zeer gevaarlijk en onverantwoordelijk, dat de auto handelaar op zulke banden had gere den. „Wanneer zo'n band klapt, kun nen anderen hiervan het slachtoffer worden", argumenteerde de officier van justitie, die 50 subs. 10 dagen vorderde met verbeurdverklaring van de band. Mr. Moolenburgh meende, dat een goede straf verdachte wel dui- Plan voor pijpleiding van Roosendaal naar de Schelde Tussen de gemeentebesturen van Ber gen op Zoom en Roosendaal is thans in principe overeenstemming bereikt over de verdeling van de kosten, ver bonden aan de uitvoering van het plan om het afvalwater van beide ge meenten en mogelijk van enkele tus senliggende en omliggende gemeenten af te voeren naar de Westersehelde bij Bath. Het plan voorziet in de aanleg van een pijpleiding van Bergen op Zoom naar de Westersehelde bij Bath. De leiding, die een lengte zal krijgen van 14.2 km en een inwendige diameter van 90 cm moet een capaciteit krij gen, voldoende voor de afvoer van 25 m3 rioolwater per minuut. Het werk omvat verder ook het bouwen van en kele kunstwerken. Het voornaamste hiervan zal moeten worden gebouwd bij de zeedijk van de Kreekkrakpol- der. De leiding wordt hier plaatselijk verruimd tot een koker van gewapend beton en behandeld als een uitwate ringssluis met twee wachtdeuren in de zeedijk en met schermen tegen achter- en onderloopsheid. De kos ten voor de aanleg van de persleiding werden in 1949 op 1.950.000 ge raamd en de kosten van aanleg voor het persstation op 430.000. Thans is overeengekomen, dat de aanleg van de persleiding tot het aansluitings- punt Bergen op Zoom voor rekening van de gemeente Roosendaal komt, terwijl Bergen op Zoom de kosten van aanleg van Bergen op Zoom naar de Westersehelde draagt. De heer H. Mooy sprak voor Chr. Middenstands Vereniging Woensdagavond sprak de heer H. de Mooij uit Rijnsburg, landelijk voor zitter van de Christelijke Midden standsbond en lid van de S.E.R., in de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg voor een aandachtig gehoor, bestaande uit leden van de Chr. Middenstands Ver eniging over enkele problemen, die de gehele middenstand aangaan. Zo behandelde de heer De Mooij uit voerig de mogelijkheden van een vrije zaterdagmiddag en het instel len van een koopavond, die voor de middenstand nauw aan elkaar zijn verbonden. „De mogelijkheid voor 't instellen van zo'n koopavond biedt de winkelsluitingswet", aldus spreker. Hij schetste uitvoerig de resultaten, die met deze avonden in andere plaatsen van ons land reeds zijn be reikt. Men is het er algemeen over eens, dat indien er een koopavond moet komen, de vrijdagavond hiervoor het best in aanmerking komt. Bij het merendeel van de gemeenten waar een koopavond is ingevoerd, wordt deze dan ook op vrijdag gehouden. „De praktijk heeft uitgewezen", zo vervolgde spreker, „dat van deze koopavonden geen omzetstijging, maar wel een omzetverschuiving verwacht moet worden." Wat vrij dagavond meer verkocht wordt, gaat zaterdagmiddag minder de deur uit. En dit is belangrijk voor de vrije za terdagmiddag". zo betoogde de heer De Mooij, „want deze koopavond betekent een verlichting van de za terdagmiddag." Vervolgens ging de heer De Mooij nader in op de parallellisatie en de federatieve samenwerking. Door het bedrijfsleven is deze parallellisatie in zijn totaliteit reeds afgewezen. Toch zag spreker een mogelijkheid door de speciaalzaken de kernartikelen te laten behouden en een zekere verrui ming van de parallellisatie. Voorts deed de heer De Mooij nog enkele mededelingen over de Chr. Detail handelvakschool waarmee dit jaar in Middelburg gestart wordt. Polderbenoemingen De heer J. W. Scheele te Boschkapel- le werd benoemd tot gezworene van de „Catharina-polder" te Vogelwaar de en Axel. De heer M. Maris te Zaamslag werd benoemd tot pl. v. dijkgraaf van de Kreke-polder te Zaamslag en dokter A. C. S. van Bre- da-Vriesman te Terneuzen werd be noemd tot gezworene van de Vloos- wijk-polder. Heden overleed zacht en kalm, na een lang durig lijden, onze beste oom, de heer A. BAAN in de ouderdom van 73 jaar. Neven en nichten. Middelburg, 27 mei '59. delijk zal maken, dat hij niet met zulke rommel op de weg kan komen en vonniste conform. Uit de file De filiaalhouder C. J. M. B. uit Breda maakte op 18 februari te Kruiningen een verkeersfout toen hij met zijn be stelauto in een file op de veerpont stond te wachten. Het wachten moe reed hij zonder goed uit te kijken met zijn auto uit de file, waarbij een achteropkomende wagen tegen hem opreed. Verdachte voerde aan, dat hij de achteropkomende auto niet had kunnen zien. daar een grote vracht wagen beladen mot kisten hem hot uitdzicht benam. De kantonrechter vond dat de filiaalhouder op eigen ri sico in deze situatie de file had ver laten. De officier van justitie eiste een boete van 35 subs. 7 dagen. De kanton rechter vonniste met 25 subs. 5 da gen. De landbouwersknecht W. de B. uit Serooskerke was op 19 februari zijn vader wegwijs aan het maken in de geheimen van het autobesturen wat niet zonder brokken ging. Toen zijn vader met de auto op de Vlasmarkt te Middelburg weg wilde rijden, ont stond er een kleine aanrijding met een achteropkomende vrachtwagen. Daar de landbouwersknecht met zijn rijbe wijs in dit geval als leermeester op trad moest hij zich voor de gemaakte fout komen verantwoorden. Con form de eis werd hij beboet met 30 subs. 6 dagen. Eindexamen Middelburgse Rijkskweekschool Bij het woensdag gehouden eindexa men van de tweede leerkring aan de Rijkskweekschool te Middelburg be haalden de volgende personen de akte van onderwijzer esF. J. Ha- rinck, Goes; A. A. Hoste, Groede; mej. C. H. Huisson, Wolf aartsdijk; mej. J. W. Joosse, Middelburg; A. J. Langedijk, Vlissingen; M. Polder dijk, Nieuwdorp; L. A. Soeters, Goes; mej. L. J. v. d. Have, Ooster- land; mej. J. A. Oppeneer, Kruinin gen. (Advertentie) Ate.! Watersport: geknipt om te (ook In kleur) Partij vlas te Axel verbrand In Plan Zuid te Axel werden door omwonenden vlammen waargenomen, waarvan men eerst vermoedde dat zij waren ontstaan in de bosschages van het recreatie-oord. De snel ter plaat se zijnde brandweer constateerde echter dat op het terrein van de V.V. Z.F. (en helihaven) een hoeveelheid gespreid vlas in brand was geraakt. Door krachtdadig ingrijpen wist men spoedig de vlammen te bedwingen en erger te voorkomen. Een hoeveelheid van pl.m. 6000 kg. vlas, eigendom van vlassers uit de omgeving van Koe wacht, ging echter verloren. De oor zaak van de brand is onbekend. Collecte De in de afgelopen week in Middelburg gehouden Blauwe Week-collecte heeft een bedrag van f 314.85 opgebracht. Dit is iets minder dan in het afgelopen Jaar. Ongeveer een 20-tal collectanten zorgde voor dit toch alleszins mooie resultaat. KANTONRECHTER MIDDELBURG Vijfde overtreding in tijd van twee jaar Door gTOve onoplettendheid van de vrachtrijder A. B. uit Heinkenszand ontstond op zes maart op de. rijksweg te Kruiningen een aanrijding tus sen zijn vrachtwagen en een bestel wagen met aan het stuur de bloem bollenkweker P. M. R. uit Nieuw- Vossemeer. Het ongeluk gebeurde toen de vrachtrijder een voor hem rijdende wagen wilde passeren, waar bij hij met zijn auto op de linker weghelft kwam. De bestuurder van de tegemoetkomende bestelanto kon hem slechts ten dele ontwijken. Zijn wagen werd aan de zijkant open gescheurd en kwam door deze bot sing in de naast de rijksweg gele gen diepe sloot terecht. De bloembol lenkweker, die vergezeld werd door zijn vader, kon door een kapotte ruit uit de bestelauto kruipen. De vrachtautochauffeur reed door. Een automobilist, die, een achtervol ging inzette kon hem pas met de grootste moeite nabij Rilland-Bath achterhalen. Tegen de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, waarvoor de onvoorzichtige vracht rijder zich woensdagochtend moest verantwoorden, zei hij niets van het ongeluk gemerkt te hebben. De te genligger had hij bij de inhaalma noeuvre zelfs niet gezien. Dit schreef hij toe aan zijn voorruit, die door het natte weer vet was geworden. Do officier van justitie, nrr. J. L. Andreae, noemde dit geen excuus. Ook was hij niet te spreken over de enige verontschuldiging, die ver dachte aanvoerde: „Ik heb hem niet gezien." „Dit klemt des te meer daar verdachte in de laatste twee jaar reeds rijf maal een verkeersovertre ding heeft begaan", aldus de officier. „Tot nu toe heeft het niet de minste indruk gemaakt op de vrachtrijder", zo vervolgde mr. Andreae, die het optreden van verdachte een schande lijke wijze van rijden noemde. Ook mr. Moolenburgh was de mening toegedban, dat het nu maar eens uit moest wezen en vonniste conform met 150 subs. 30 dagen plus zes maanden ontzegging uit de rijbe voegdheid, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en twee maanden onvoor waardelijk. Bovendien werd B. nog een boete opgelegd van 10 subs. 2 dagen, omdat na het ongeluk geble ken was, dat de handrem van de vrachtauto niet functioneerde. Nauwe straatjes De nauwe straatjes van de oude binnenstad van Vlissingen hebben de chauffeur G. H. van S. uit Driewegen op 14 maart parten ge speeld. Toen hij met zijn grote vrachtwagen de Kerkstraat uit kwam en naar links de Oude Markt op wilde rijden hield hij niet precies rechts. Hierdoor kwam het fietsje van Harry C. L. K. in de verdrukking. Gelukkig had het knaapje op tijd kunnen af stappen. De officier van justitie had oog voor de moeilijkheden van de vrachtrijder. Toch had deze met zijn wagen wat meer naar rechts ge kimd. Voor deze nalatigheid vroeg hij 10 subs. 2 dagen plus toewijzing van de civiele vordering van 32, die door de vader van Harry voor het kapotte fietsje was ingesteld. De kantonrechter vonniste conform. De Middelburgse lasser J. H. S. had op de vrachtauto, waarin hij reed, geen stoplichten en richtingsaanwij zers. De eis van twee boetes van 5 subs. 2 dagen verminderde mr. Moo lenburgh tofc tweemaal 8,50 subs 1 dag. De manufacturier J. C. A. uit Oostkapelle had geen deugdelijke handrem op zijn bestelauto. De eis hiervoor bedroeg 10 subs. 2 dagen. Het vonnis was 7,50 subs. 2 dagen. De elektrisch lasser C. van B. uit Vlissingen had op 2 mei in zijn woonplaats een kennis achterop zijn brommer meegenomen, die niet op de voorgeschreven wijze zat. Conform de eis werd hij beboet met 5 subs. 1 dag. De schilder H. J. V. uit Middelburg had op 26 februari bij het links af slaan niet genoeg rechts gehouden, waardoor er een kleine botsing ont stond met een andere bromfietsberij der. Bovendien had de schilder geen goede voorrem op zijn brommer. Conform werd hij veroordeeld tot 10 subs. 2 dagen en 15 subs. 3 dagen plus betaling van de Ingestelde vor dering van 63. Oud-Vlissinger benoemd tot Tweede-Kamerlid De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature ontstaan door de benoeming van de heer H. A. Korthals, lid van de Tweede Kamer tot minister van verkeer en water staat, tot lid van de Tweede Kamer benoemd, de heer J. C. Corver, hoofdinspecteur-directeur voor de ar beidsvoorziening, wonende te Heem stede. De heer Corver was tevoren in Vlis singen woonachtig en in gelijke func tie werkzaam als thans te Heemste de. De heer Corwer was o.m. ook enige tijd wethouder voor de V.V.D. van de gemeente Vlissingen. Groetenprogramma voor Zeeuwen overzee In het verslag over de opnamen, die de Wereldomroep dinsdag in het „Schuttershof" te Middelburg maak te, zijn abusievelijk de data van de respectievelijke uitzendingen verwis seld. De juiste data van uitzending zijn: 1 juni streekprogramma en 2 juni uitzending van het groetenpro gramma. De 2J/-jarige mevr. Andrea Rambaldi mocht in Parijs irLe Prix Praliné" in ontvangst nemen, waarmee zij het eerste fotomodel van Frankrijk werd. Le Prix Praline wordt uitgereikt ter herinnering aan de beroemde manne quin Praline van Diordie zes jaar geleden bij een auto-ongeluk om het leven kwam. Fernandel en Maurice Chevalier wisten wel hoe zij de ge lukkige Andrea moesten gelukwen sen. Classis Goes N.H. Kerk hield vergadering In een vergadering van de classis Goes van de Nederlands Hervormde Kerk hield ds. J. Coenraad een inlei ding over de kerkbouw-actie 1959. Hij drukte de gemeente op het hart een commissie in te stellen die deze actie in de gemeente zou voorbereiden. Aan de vergadering ging in de hervormde kerk een dienst vooraf, waarin voor ging de praeses van de classis, ds. A. Postma. Diaken C. Hollestelle uit Kortgene werd gekozen als lid van het breed moderamen. In de vacature van een diaken als lid van de provin ciale kerkvergadering werd voorzien door de benoeming van diaken W. J. de Vrieze te Kloetinge; als diens ter- tius werd benoemd J. J. Traas te Krabbendijke. Tot kerkvisitator koos de vergadering ds. A. J. Mooy te Schore. Een rapport van de commis sie voor de pastorale verzorging van de kleine gemeenten werd toegelicht door ds. F. Don te Nisse. Deze be sprak hierbij de mogelijkheid van het stichten van een door a lle gemeenten gefinancierd fonds. Bedoeld wordt een fonds voor tenminste 1959 en '69; daarna kan worden verder gezien. Het ligt voorts in de bedoeling be sprekingen te houden met de desbe treffende gemeenten om regelingen te treffen opdat in de toekomst in de pastorale verzorging blijvend kan worden voorzien. In deze vergadering werden de voorstellen tot wijziging van de kerkorde aangenomen. De zie kenhuispredikant van de classis Goes, ds. J. v. d. Waa, gaf een verslag over het ziekenhuiswerlc. Uitslagen van veekeuring te Meliskerke Op de dinsdag 26 mei te Meliskerke gehouden veekeuring werden 35 stuks vee aangevoerd. De aangevoerde stie ren waren van de stierenvereniging „Verbetering zij ons doel". De uitsla gen luiden: Eva 5 Adam, geb. 1957, le prijsklas se; Rommiet, geb. 1957, le prijsklas se. le kalfkoeien: 1. Beatrix van W. de Visser, la pr., medaille Kring Wal cheren Z.L.M.; 2. Janna 2, A. de Kor te lb; 3. Marie, J. Maljers lc; 4. Ina, J. Sanderse 1 d; 5. Bontje, A. Krijger 2a; 6. Rika, J. Franck, 2b; 7. Antje, W. de Visser 2c; 8. Moortje, A. de Korte 2d; 9. Antje 45, J. Maljaars 2e; 10. Dina, J. Boogaard 3a; 11. Do- ra, J. Francke, 3b. 2e kalfkoeien: 1. Jopie, A. Krijger la medaille „dr. Olden'kamp"; 2. Lyda 2, A. Maljaars lb: 3. Ada, W. de Vis ser lc; 4. Emma 3, A. de Korte ld; 5. Jannie, J. Boogaard 2a; 6. Miep, A. de Korte 2b; 7. Wietje 2, P. Wisse 2c; 8. Willie, J. Maljaars 2d. 3e kalfkoeien: 1. Janna. A. de Korte la medaille Melkfabriek; 2. Wilhel- mina 2, P. Wisse lb medaille Balken ende. 4e kalfkoeien: 1. Juffrouw 2. W. de Visser, la beker van fa. S. v. Eenen- naam; 2. Mina, A. de Korte, lb beker van Molenaar dc Visser; 3. Corrie, J. Boogaard, 2a; 4. Rina, J. Boogaard 2b; 5. Grietje, J. Sanderse 2c. Oudere koeien: 1. Lena, J. Boogaard la medaille Eil. Walcheren; 2. Lyda, A. Maljaars lb; 3. Juliana, W. de Visser lc. Groep moeder met 3 kinderen: Lyda met 3 dochters, van A. Maljaars, le E& ioene werd Juffrouw 2, van W. de Visser. Res. kampioene: Rina, van A. de Korte. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Vermoeiende spraakwaterval Het zal vele kijkers gisteravond te moede geweest zijn, alsof ze twee en een half uur lang onder een niet te stuiten spraakwaterval stonden. Het was een wonderlijk allegaartje van op zichzelf staande programma-on derdelen, die niet of nauwelijks bij elkaar pasten en die zo dodelijk ver moeiend werkten, dat ze weinigen tot het eind zullen hebben kunnen boeien. Hannie Lips ontving Boerenpartij lijsttrekker Koekoek, wiens hond Boxie, de vorige maand voor de ca mera werd geopereerd. Merkwaardig genoeg kregen de kijkers vrijwel al leen de baas te zien en bleef Boxie vrijwel consequent buiten het beeld. De reportageploeg, die naar de Hoge Veluwe was getrokken, miste ook al een unieke kans op .een originele uit zending. De schaarse filmflitsen, waarin bovendien weinig lijn zat, konden de indruk niet wegnemen, dat het meest belangwekkende van het Hubertusslot ia een aantal keurige heren, die hun babbeltje evengoed voor de radio hadden kunnen houden en waarvoor men althans niet zo'n verre reis had hoeven maken. Praten was ook hoofdzaak in „Voet licht en camera" en „Televitrine". De illustratieve beelden vermochten niet voldoende opluchting te geven. De sportliefhebbers kregen na afloop een uitstekende filmreportage van NederlandSchotland, waarmee de N.T.S. zich volkomen revancheerde voor de slechte beurt, die ze onlangs maakte met de drie minuten Holland België. Boelende opnamen en prima commentaar, die althans een pleister tje op de wond legden, die de KNVB gistermiddag met het nitzendverbod veie kijkers bezorgde. Maar dat was nu eenmaal volgens de regels. Radiomonument voor Calvijn Allerwege wordt herdacht, dat de grote reformator Calvijn 450 jaar geleden geboren werd. De N.C.R.V. heeft een serie klankbeelden gewijd aan deze man, die van zo bijzonder grote betekenis was voor het refor matorische christendom in de wereld en die vooral zoveel invloed had op het Nederlands reformatorisch den ken. Herman Felderhof is naar de steden en streken gereisd, waar Johannes Calvijn geleefd en gewerkt heeft. De vorige week bracht hij zijn fraai klankbeeld over de omgeving, waarin 'Calvijn zijn jeugdjaren heeft doorge bracht. Gisteravond vertoefden we met Felderhof in Zwitserland, vooral in Genève, vanwaar de grootste in vloed van Calvijn uitging. Men kreeg een goede indruk van ae omgeving en do gebouwen, waar de reformator werkte. Verschillende mensen die ge heel in zijn geest denken en arbeiden vertelden interessante zaken. En zo groeide dat klankbeeld tot een radio monument voor Calvijn wiens bete kenis op piëteitvolle wijze werd ge- eerd. (Advertentie) heeft alles mee J Ir. Petri lid van Zeeuwse schoonheidscommissie Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan ir. F. H. Klokke (voor heen te Middelburg, thans te Amers foort) op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Provinciale Zeeuwse Schoonheidscommissie, on der dankbetuiging voor de door hem in deze functie bewezen diensten. In de daardoor ontstane vacature hebben Gedeputeerde Staten benoemd ir. J. Ph. L. Petri, hoofdplanoloog bil de Provinciale Planologische Dienst in Zeeland. Het ligt in de bedoeling, dat ir. Petri als lid-deskundige deel zal uitmaken van de bouwcommissie voor Goes en van die voor de andere gemeenten op Zuid- en Noord-Beve- land. Deze commissies brengen de door de gemeenten gevraagde advie zen over bouwplannen uit. 5. „Ach wat", schreeuwde Tekko terug en rukte nijdig aan de tak om die los te trekken. „Ik heb haast en het motortje loopt best. Het zit me alleen niet mee van morgen!" „Ha, ha, die Tekko!" lachte Terry. „Wacht maar even dan zal ik je helpen." Doch voordat de hulpvaardige Fox onze vriend bereikt had. schoot de rozentak onver wacht los. Tekko viel lang uit achterover tegen zijn bromfiets aan, de vlijm scherpe doorns sloegen diep in zijn been. „Oei!" loeide hij en sprong van pijn in het rond. Voor een buiten staander was dit natuurlijk een lachwekker d gezicht en vriend Fox wist dan ook niet beter te doen dan, met de rug naar Tekko gekeerd, de bromfiets op te rapen. „Mrar makker, wat heb je toch?" vroeg Terry tussen twee proestbuien door. „Het is toch allemaal je eigen schuld. Waarom snij-' je dat ding niet gewoon af. Neen, ik geloof dat jij met je verkeerde been vit bed gestapt bent!" VRIJDAG 29 MEI. HILVERSUM I. 402 m 748 kCi's. 7.00—24-00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 De Dou che. 7.40 Gram. 7 45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw- 9-35 Waterst. 9-40 Schoolradio. 10-05 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gr. 12.30 Land- en tulnbouwmeded 12.38 Ne- derl. liedjes. 1250 Act 13.00 Nws- 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13-45 Voor de vrouwen. 14.00 Lichte muz. 1425 Gr. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Viool en piano 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17-45 Alt en piano. 18.05 Lichte muz. 18.30 Voor de Jeugd. 18-45 Gram. 18.50 Rege- ringsultz.: Emigratierubriek: Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 V.V.D., pol. caus. 19.30 Verz. progr. v. d. militairen 20 25 Sjang Zeeuwkema en het Usdurp-myste- rie, hoorspel. 21.05 Amus. muz. 21.30 Lof der bescheidenheid, documentaire over de Achterhoek. 22.00 Kamerork- en solist. 22.50 De kracht van woord en beeld, caus. 23 00 Nws. 23.15—24.00 Jazzmuziek. HILVERSUM II. 298 m 1007 ltc/S. 7.00 VARA. 10,00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23 00—21.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw 1100 Orgelconc. 11.20 Voor de kleuters 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.20 Re- gerlng8uitz.: Landbouwrubr.: Een bezoek aan de Tesselse lammerenmarkt. 12.30 Land- en tulnbouwmeded 12.33 Sport en prognose. 1250 Pianospel. 13,00 Nws. 1315 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. en so list. 13.55 Beursber. 14 00 Planoduo. 14.30 Literair progr. 14 50 Kamerkoor. 15.00 Radio-revue. VARA: 15.00 Muzikale caus. 16,30 Voor de zieken. 17 00 Voor de jeugd. 1730 Hammondorgel en zang. 17.55 Act. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 1820 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazz. VPRO: 19.30 Leven ln Nederland, klank beeld. 19.45 VPRO-nws. 20-00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Theaterkron. 20.20 Ka merkoor. 20.35 Nederland ontvangt stu derenden van overzee, tweegesprek 20.45 Licht en schaduw in het leven van Cal vijn, caus. VARA: 21.00 VrlJdagavondre- toer. klankb. 22.25 Bultenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Sopr. en plano. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20,00 Weekjourn. 20.30—22.15 Pastoor Campens zaliger, T.V.-spel. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Kath. ultz. 19.30 Onbekend. 20.00 Nws. 20.30 Hoorsp. Plm. 22.00 Le temps et les oeuvres. Daarna: wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Voor de leugd. 19.30 Nws. 2000 Schipper naast Mathilde. 20.40 Filmfrag menten, 21.15 Fllmschets. 21.30 Fllmprogr. 22.00 Nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 14