Zekere naijver op Zeelands veiligheid VITELLA RAPPORT OVER HET LEVEN VAN SOUBURGSE BEJAARDEN :mn Zeeuwse Almanak WERELDOMROEP MAAKTE IN MIDDELBURG OPNAMEN RAAD ST.-JANSTEEN TEGEN HOGERE WETHOUDERSWEDDEN Agenda 2 PROV IN 01 ALE ZEEUW8E COURANT WOENSDAG 27 MEI 1959. DRS. VERBURG BESPEURT: Andere streken en steden willen ook „deltaplannen"-geld hebben De grootscheepse plannen als Delta- en Westeracheldebekkenplan, die momenteel bepalend zijn voor de toekomst van Zeeland, hebben de laat ste tijd ook een zekere naijver van verschillende Nederlandse streken en steden opgewekt. En niet alleen van Rotterdam. Zo willen ook de noor delijke provincies een 2.7 miljoen-plan (de kosten van de Deltawerken) hebben; tien dagen geleden vroeg men om een „Deltaplan" voor de tex tielnijverheid om de Japanse concurrentie te kunnen bestrijden en de burgemeester van Amsterdam heeft zelfs gezegd, dat door het Deltaplan allerlei waterstaatkundige zaken in 's lands hoofdstad achterop raken". „Men ziet dus wel wat in het Zeeuwse Deltaplan, hetgeen be wijst dat het goed gaat in Zee land", zo zei drs. M. C. Ver burg in een lezing over „De eco nomische perspectieven van Zee land", die hij dinsdagavond voor Zeeuwse leden van de vereniging van afgestudeerden aan M(H)T S'en en voor Middelburgse, leden van het Nederlands instituut van register-ingenienrs en hogere, technici hield. „Men vergeet overigens", zo voegdo hij er aan toe, „dat het Deltaplan in de eerste plaats voor de veilig heid van de Zeeuwen is. Bovendien heeft bijvoorbeeld Groningen al lang wat Zeeland thans Krijgt". Tn zijn lening ging dra. Verbuig in op ver- verschillende aspecten van 't Zaeuw- sa economische leven, zoals dit zich momenteel ontwikkelt. Hij wees hier bij onder meer op de noodzaak om de buitengewesten in de breedste zin des wpords zo bewoonbaar mo gelijk te maken. Wanneer men per spectieven wil openen, moet men niet zo maar fabrieken enz. bouwen. „Wanneer wij streven naar nieuwe welvaartsbronnen, dan moeten we niet de industrie, als doel, maar als middel zien om te bouwen", aldus de E.T.I.-directeur. Zoals bekend is het E.T.I. voor Zeeland thans in samenwerking met specialisten in Zeeland bezig om de mogelijkheden in de pro vincie to bestuderen. Daarvoor is Zeeland in verschillende geografi sche factoren ingedeeld. Drs. Ver burg deelde hierbij mee, dat het rapport over West Zeeuwsch- Vlaanderen thans gereedgekomen is en volgende maand in de open baarheid gebracht zal worden. Ook is het E.T.I. al flink ge vorderd met een rapport voor het land van Hulst, terwijl ook onder meer Schomven-Dulveland, Wal cheren enz. aan de beurt komen. Vérvolgens besprak de heer Verburg enkele mogelijkheden voor verschil lende bestaansbronnen. Ten aanzien van de visserij (Veere) stelde hij, dat zonder de strijd van de provin cie de garnalenvisserij geliquideerd zou zijn. De heer Verburg meende, dat de vissers in de nieuwe thuis haven Colijnsplaat geen 3 mijn rechten hoeven te betalen tenein de de hogere vervoerskosten te kun nen dekken. Compensatie Ten aanzien van de schade voor de Veerse middenstand heeft het E.T.I. uitgerekend, dat, indien er van 1954 tot en met 1958 geen visserij geweest zou zijn, de Veerse economie gemiddeld 175.000 per jaar gederfd zou hebben. Er is thans een program ma van nieuwe activiteiten op gesteld (jachthaven, bungalow park, strand, bejaardentehuis), waarnjee beoogd wordt dit ver lies ongeveer goed te maken. Voorts sneed drs. Verburg nog een aspect aan als de toekomst van de ongeveer 18 landhouwhaventjes langs de eilapdenkusten. Er wordt thans aan een ideaajplnn gewerkt, dat het midden houdt, tussen twee uitersten: elke boer ecu haventje... of één ha ven voor allo boeren. Bij de bespreking van de verkeers situatie ging dra. Verburg jn het kort in op de N.V. Brugconmé, waar bij ook Schouwen-Öuiveland ge ïnteresseerd is, die ten doel heeft de brug over het Haringvliet eerder te houwen. Men zou dan do veergelden toigel- Tot slot van zijn rede gaf drs. Ver burg nog enkele mogelijkheden aan voor het toerisme eii de haven- en industrieactiviteit. Ten aanzien van djt laatste punt sprak hij do ver wachting uit, dut binnen niet al te lange tijd plannen voor industrieves tiging van buiten de provincie tege moet gezien kunnen worden. Hierna beantwoordde de heer Verburg nog verschillende vragen. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de VA-ftLT-S., de heer K. Rein- ders uit Vlissingen. Lek in Zandkreek-zinker veroorzaakt door jacht Etemieten buis in tweeën gevaren Tijdens het dinsdagmorgen door de technische dienst van de N.V. Wa terleidingmaatschappij „Zuid-Bevc- land" te Goes in samenwerking met een duiker van Van der Taks Ber gingsbedrijf te Wemeldinge ingesteld onderzoek naar de oorzaak van de breuk in de eternieten zinker (100 nun) door de Znndkreek van Wol- faartsdijk naar Kortgene, is geble ken, dat de buis finaal in tweeën is gevaren. Zeer waarschijnlijk is een en ander gevolg van 't feit, dat za terdagmiddag 'n Duits jacht in de Zandkreek omhoog is gevaren, juist op de plaats, waar de zinker lag. Hoewel de watervoorziening naar Kortgene door de breuk ernstig was gestoord, had men op Noord-Beve land toch de beschikking over lei dingwater. Naast de grote eternieten zinker wordt het water voor Noord- Beveland ook aangevoerd door drie plasticzinkers, twee van 50 mm doorsnee en één van 32 mm. Met be hulp van de duiker van Van der Tak, die dit werk reeds meer had ge daan, werd een hulpstuk over de bei de uiteinden van de kapotte zinker geplaatst. Omstreeks 1 uur gister-, middag was het werk verricht. Motorrijder te IJzendijke bij botsing gewond Zondagavond kwamen drie Belgische motorrijders uit IJzendijke, toen de eerste tè laat merkte dat hij Aren bui ten de kom a§.n de Braakmanweg was. Hij remde plotseling, met het gevolg dat de tweede rijder nog op het nippertje ken passeren, dóch de derde motorrijder botste tegen de'eer- ste pp. Hij werd hierbij zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis„Sint. Antonius" te Oostburg worden over gebracht. Een dame welké op de duo zat, kwam er met enige lichte ver wondingen af. Beide motoren werden zwaar beschadigd. Tijdelijk burgemeester van Zoutelande In verband met het eervol ontslag, dat per 1 juni a.s. werd verleend aan de burgemeester van Zoutelande, de hoer D. Kodde, is een lijdelijke voor ziening getroffen voor de waarne ming van dit burgemeestersambt na l juni. De commissaris der koningin in Zee» land, heeft de waarnemend gemeente secretaris van Zoutelande, de heor J. de Pree benoemd tpt waarnemend burgemeester. DOOR STICHTING ZEELAND Radio en krant spelen een belangrijke rol De stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel Werk heeft een rapport laten uitbrengen over het „Dagelijks leven van bejaarden en hun houding tegenover de oude dag". Het onderzoek geschiedde te Sou burg en werd verricht door mej. M. Horlings, sociologisch kandidate te Groningen onder leiding van de socio logen der stichting, drs. L. Turksma en drs. J. S. Rienks. Het onderzoek heeft verschillende achtergronden ge had: het gemeentebestuur en de bond van ouden van dagen t« Sou burg hadden belangstelling getoond voor het bejaardenonderzoek, terwijl verder vele aspecten van het vraag stuk vaak, en andere zelden of nooit werden onderzocht. VAN TOT PRIJZEN VOOR ZEEUWSE HONDEN IN LILLE. De heer J. P. van de Plasse uit Sluis, die een „Old English Sheepdog" bezit, is met zijn hond naar de internatio nale hondententoonstelling in Lllle (Frankrijk) geweest. „Reeuwijks Grand Lady", zoals de hond van de heer Van de Plasse heet, kreeg twee prijzen, namelijk de internationale en nationale kampioenschupsprijzen. Een langharige TeckeJreu van mevrouw A. Bracke-Neufeoiir te IJzendijke werd reserve nationaal kampioen en kreeg bovendien een tweede prijs met de classificatie „uitmuntend". SCOOTER. Bewoners van de buurt rond de stijf- selfabriek te Sas van Gent vroegen zieh al een paar dagen af, wat die scooter daar op de parkeerplaats toch deed. Het voertuig stond er al een VOGEL De tuinder in Burgh, die onlangs een naar zijn mening nogal vreemde vo gel in het nieuwe sportpark ont dekte, waarschuwde onmiddellijk een in de buurt wonende vogelkenner. Deze man trok r op uitgewapend met kijker en fototoestel, maar juist toen hij bij het sportpark arriveerde, verhief de vogel zich statig in de lucht en verdween in de richting van de Burghse polder. Intussen had onze vogelkenner de gevederde vriend ech ter al herkend als een ooievaar en hij zette nog even een achtervolging in, maar dat mocht niet meer baten. Een andere vogelvriend, eveneens gc- viaarschuwd, heeft tie ooievaar nog zien passeren, so meldde onze cor respondent. Die man had overigens wel enige reden tot verbazing. Want nauwelijks tien minuten nadat de ooievaar uit het gezicht was ver dwenen, kreeg hij telefonisch bericht over de geboorte van een baby in de familie. Hij gelooft er nu weer lnv.„ dag of twee en de eigenaar kwam maar niet opdagen. Op de duur von den zij het zo vreemd, dat zij beslo ten de politie te waarschuwen en hoe wel de scooter op slot stond verhuis de hét voertuig-zonder-eigenaar naar het politiebureau. Daar kwam al spoedig een onthutste inwoner van Terneuzen vertellen, dat hij zijn scoo ter kwijt was. nadat hij die op een parkeerplaats had achtergelaten, toen hij er pech mee kreeg. STANDBEELD. Het standbeeld van J. H. van Dale te Sluis is tijdelijk van zijn voet stuk verdwenen om eens te wor den opgeknapt. Bijna vijfendertig jaar aan een stuk trotseerde hel regen en wind en de elementen hebben duidelijk zichtbaar hun spoor op het steen achtergelaten. Over enkele weken zal het beeld weer als nieuw de wallen van Sluis sieren. SPORTIEF. De heren te Sluiskil willen niet bij de dames achterblijven en zij hebben be sloten een gymnastiekvereniging op te richten onder dezelfde naam als de reeds bestaande r.-k. dames-gymnas tiekvereniging „Fit". Een sportleraar heeft zich bereid verklaard de Sluls- kilse heren wat lenigheid bij te bren gen. En nu Is het maar afwachten of er werkelijk animo genoeg is. BETERE STRATEN. Automobilisten mopperen wel eens over do kinderhoofdjes, waarmee zo veel Belgische wegen geplaveid zijn. In Sluis heeft men ook nog vuil der gelijke straten. Een voor een worden zij echter opgeknapt. De Meerminne- straat is pas aan de beurt geweest en nu liggen daar keurige klinkers. JUBILEUM. Maandag aanstaande is het veertig jaar geleden, dat de heer Ph. Keymel te Breskens in dienst trad van de Provinciale Stoombootdienst. Onge- wijfcld zal men In Breskens dit ju bileum niet vergeten. De heer Keymel verheugt zich in een grote bekend heid en zijn dorpsgenoten spreken al tijd over hem als „Flip van, de boot De conclusie, die men uit een .der gelijk onderzoek kan trekken, liggen noodzakelijkerwijs op verscheidene niveaus. Men kan lp eerste instantie zien of het beeld van de bejasrdefi wordt gewijzigd. Ten tweede kan men trachten de bejaardenzorg in het algemeen te adviseren en tenslotte kan men conclusies trekken van het bejaardenbeleid in Souburg in het bijzonder. Bij de twee eerste soorten van conelusies en met name bij de tweede soort is enige voorzichtigheid geboden, aldus wordt in het rapport opgemerkt. Juist waar getracht is in de steek proef een zo nauwkeurig mogelijke van de bejaarden te Sou burg te krijgen, is er niet van re presentativiteit ten opzichte van de bejaarden in Nederland in het alge meen sprake. Toch kan het algeme ne beleid van de bejaarden door het onderzoek wel worden gecorrigeerd. De mate, waarin rationeel een oordeel werd geveld, was groter dan juist bij een induatriearbei- dersbevoiking op het platteland werd verwacht. Men bleek, aldus het rapport, merendeels rationeel over de eigen financiële situatie te oordelen. Ook waren de bejaardèn goed op de hoogte van moderne technieken en bepaalden zij hun houding er tegenover voor een goed deel na redelijke overwe ging. Het belang van het werken in de "rroentetuin van de oudere piattelan- iers kwam sterk naar voren. Het verkeer met jongere plaatsgenoten (vooral familieleden) is vrij sterk; de isolatie, de vereenzaming en in mindere mate de verveling bic ken veel geringer te zijn dan men al gemeen aanneemt. Het grote belang van een bond van ouden van dagen werd duidelijk aangetoondhet con tact van kerkelijke zijde met de be jaarden kan zeker verstevigd wor- conclusie van de onuerzoek- den, is ster. Reeds een geringe hoeveelheid is voldoende voor een prachtige haarglans bij dames èn heren Installatie commissie Zeeuws Genootschap Advies over intensivering van werkzaamheden Maandag werd in het gebouw van het Zeeuws Genootschap «Ier Weten- schappen te Middelburg de commissie geïnstalleerd, die tot taak zal heb ben van advies te dienen over in tensivering enz. van de werkzaam heden van het Genootschap, De in stallatie geschiedde door de voorzit ter, mr. J. Moolenlmrgh in aanwe zigheid van vrijwel het voltallige be stuur. Zoals bekend, zijn in deze commissie benoemd de volgende loden van bet Genootschap: dr, D. Barends te Goes, j. de Bree te Middelburg, dr. J. J. Westendorp-Boerma te Zierikzee, me vrouw E- j, van den Broecke-de Man te Aardenpurg, mej. dr. H. C. M. Ghijsen te Domburg, mr. J. F. Horn- stra te Middelburg. G. A. de Kok te Middelburg, dr. P- J. Meertens te Am sterdam, if. A. Rothuizen te Middel burg, drs. P. Scherft te Middelburg, dr. P. Schierbeek t.e Hoek, ir. J. G. Spip te Middelburg, H. P. Vëening te vlissingen. De commissie heeft als voorzitter ge- kogep die. P. Soherft, terwijl als vice-voorzitter zal optreden mr. J. F. Hornstra. Het ligt in de bedoeling, de heer G. A. de Kok te verzoeken het secretariaat op zich te nemen. Do heer Pe Kok vertoeft momenteel jn het buitenland, maar gehoopt wordt dat hij deze functie zal aan vaarden. Tijdens de beraadslagingen, welke na de installatie zijn gehouden, is cie en ook daarbuiten meer dan veelal wordt vermoed velerlei in- veeal wordt vermoed velerlei In stanties en vooraanstaande personen grote belangstelling hebben voor de wijze, waarop het Genootschap zijn taak vervult. Zeeuwse U.V.V, in Goes bijeen De Zeeuwse afdelingen van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers hiel den dinsdag 26 mei hun jaarlijkse provinciale bijeenkomst in de be jaardensociëteit te Goes. Daarbij was ook aanwezig mevrouw S. C. de Ca- sembroot-van der Feltz. De dames werden welkom geheten door de pro vinciale voorzitster, mevrouw A. Is- raël-Maas en door mevrouw Mi- ehaëüs, die sedert enkele dagen voor zitster is van de afdeling Goes. Na de huishoudelijke vergadering ver toonde mevrouw Van Diemen-Mek- king, hoofd van de Marva en vice- voorzitster van het hoofdbestuur van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers een film over de Marva. Daarna hield zij nog een aanvullende cause rie over de Marva. Nadat geluncht was, brachten de dames een bezoek aan een wasserijbedrijf om zich op de hoogte te stellen van de moderne wasbehandeling. Betreffende het pcnKiontehuizcn- beleid wordt opgemerkt, dat de tehuizen voor velen te duur zijn. Meer bejaarden zouden er heen- Jaan als ze meer op zichzelf kon en blijven, hetgeen ook weer f|. nanciële consequenties beeft. De belangstelling voor bejaardenwo ningen is voorwaardelijk; eigen lijk snakt men meer naar bejaar denhelpsters. In het rapport is ruime aandacht ge schonken aan citaten uit de menin gen van de bejaarden. Hieruit blijkt onder meer, dat naast de dagelijkse bezigheden (arbeid, huishoudelijk werk, de tuin en de verschillende hobby's) de massacommunica tiemiddelen de radio en de krant een vrij belangrijke rol in hun leven spe len. Vooral de radio wordt intensief beluisterd, waarbij veel belangstel ling uitgaat naar bet nieuws... Om op de hoogte te blijven! Examen veiling- keurmeester Voor het te Goes gehouden examen veilingkeurmeester slaagden de heren P. Braam en A. Eversdijk Jzn., bei den te Kapel Ie en J, Meulpolder to Biezelinge. Hal fifn instant pudding 38 cc per pakje VOOR ZEEUWS PROGRAMMA broptmars, haar naam eer aandeed. Direct hierop sprak de commissaris der koningin een kort en krachtig openingswoord tot de ex-Zeeuwen overzee. In een vlot speechje sprak hij onder meer de hoop uit, dat de oud-Zeeuwen nog vaak terug zullen denken aan de „Zeeuwse archipel". Hij raadde deze mensen in hun nipu* \ye vaderland aan bij de opvoeding van hun kinderen de Zpeuwsë menta liteit te handhaven, want dit Is er één van standvastigheid; stoer ën plësant, aldus de commissaris. Hierna richt te jhr. De Casembroot een persoon lijk woord tot een tweetal oud-vrien den in Zuid-Afrika en tot de heer P, Harpelink, oud-lid van Gedeputeerde Staten, die thans met zijn gezin in Canada een nieuw vaderland heeft gevonden. Over Zeeland Vervolgens zorgde de bekende radio zanger Jules de Corte vpor een humo ristische muzikale noot. Enkele Zeeuwen uit verschillende delen van 4e provinpie vertelden iets oyer Zee land. Deze korte vraaggesprekjës stonden onder leiding vgp de radje? reporter Bert Garthof- Zo vertpicU mevr. Polderman uit Heinkenszand over de klederdrachten der vrouwen en de heer Doner ujt Middelburg §vey die der mannen- Uiteraard werd ook iete ever het Zeeland van de toe komst gezegd. Jfievvoor zorgde da heer L.'MiöPebOQ uit Veere", die bij de rijkswaterstaat werkzaam is. Na de 'pauze werd een grote muzikale §how gegeven tjoor bekende radio- artiesten, waaraan onder andere mee werkten Truusje Koopmans, Rens van Dorth, Cas Oosthoek, Jules de Coftoa Harry Mgoten en een ritmisch band je. Deze muzikale show zal ook wer den uitgezonden. Hiervoor is echter nog geen datum vastgesteld. In de pauze voor het streekprggram- ma werden nog opnamen gemaakt van korte causerieën door ir. Vinke van de planologische dienst, drs. M. C. VerbUrg, directeur van het E.TJ., mej. dr. H. C. M. Ghijsen, de heer J. M. A. C. van Dongen, burgemees ter van Aardenburg en zijn collega van Yerseke, de héér A. O. Willeih- eeq. de heer Metselaar van de rijks? waterstaat en de heer G. N. van Qja- kei, directielid van „De Schelde", sprak openingswoord De Wereldomroep zal de eerste juni een streekprogramma over Zeeland uitzenden, waaraan ook de commis saris dor koningin, jhr. mr. A. F. C. c|e Casembroot zijn medewerking ver leende. De tweede juni worden groe ten van ongeveer een 70-tal Zeeuwen naar familieleden over zee uitgezon den. Dit alles is te danken aan tech nici en omroepers van de Wereldom roep, die dinsdagmiddag en -avond een bezoek brachten aan Middelburg en in het „Schuttershof" opnamen maakten voor beide programma's, 's Middags werden opnamen gemaakt voor een drietal groetenprograroma's. De gelukkigen, die voor de radio hun stem weer eens konden laten horen aan familieleden in de vreemde wa ren hiervoor aangewezen door de Emigratiedienst. Deze drie groeten programma's zijn bestemd voor oud- Zeeuwen in Nieuw-Guinea, Australië, Nieuw-geeland, guid-Afrika, Amerika en Canada. Alle dl'ie programma's worden op 1 juni door de Wereldom roep uitgezonden. Voor het streek programma, dat op 2 juni de lucht ingaat, werden in" de avonduren in een stampvolle zaal van het Schut tershof opnamen gemaakt. Voor een forse muzikale opening vap dit pro gramma zorgde de muziekvereniging „Oefening baart kunst" uit Westka- pelle, die met de Jhr. mr. De Gaseni- Raad Nieuwerkerk benoemde gemeentewerkman In de jongste vergadering van de raad van Nieuwerkerk bracht wet houder S. Overbeeke verslag uit van de bestuursvergadering van de zie- kenhuisvereiiiging „Seliouwen-Duiye- land". In deze vergadering is beslo ten om met betrekking tof de kwes tie „voormalig ziekenhuis Noordgoii- we" contact op te nemen niet (ie Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland". Een verzoek van de voetbalvereni ging „Sinoto" om herziening van de huur vap pet sportveld werd inge willigd. De huur werd vastgesteld op 150 per jaar, De jieer C. Heijboer Cjsn, werd lot gemeentewerkman be noemd. Er waren dertien sollicitan ten. De raad stelde de jaarlijkse sub sidie voor de Stichting voor Geeste lijke Volksgezondheid vast op vijf cent per inwoner. Een subsidie-aan vraag van de Vereniging tot Instand houding van r.-k. Militaire Tehuizen werd voor kennisgeving aangenomen. Tijdens de rondvraag vestigde de heer Zwaai de aandacht op de kaal- geworden schuttingen achter de wo ningwetwoningen. De voorzitter, bur gemeester A. A. van Eeten, zegde toe de omheiningen met teer te zuilen laten behandelen. RAAD VERGADERDE Plannen voor sanering binnenstad Sas van Gent In de dinsdagavond gehouden raads zitting van Sas van Gont kreeg de afdeling Sas van Gent van de K.A.B. en St.-Wiliibrord een subsidie van ƒ200 voor de viering van haar 40- jarig bestaan. De lieer De Groff merkte hierbij op, dat de afdeling Sas van Gent van liet N.V.V. dit jaar ook zijn 40-jarig bestaan viert. De voor zitter zei hiervan tc weten. Zonder discussie verleende do raad toestem ming tot salarisverhoging der wet houders. Een brief van het stedebouwkundig bureau Schat en Schut gaf aanleiding tot enige discussies. Men wil de oude binnenstad saneren, waarvoor een plan Is ontworpen, dat voorziet in de doorbraak van de Kloosterlaan naar de Groot Majoorstraat. In eerste in stantie zagen diverse raadsleden het nut hiervan niet in, vanwege de grote kosten, die hiermee gepaard zullen gaan. Ais alles in groot verband wordt bekeken, met In de toekomst een tweede spoorwegovergang, waar door de Paul Krugersdreef een be langrijke verbindingsstraat wordt, ziet men de doorbraak als een ver lenging van do Paul Krugersdreef, die de verbinding za! gaan vormen tussen hot nieuwe gedeelte en de Westkade. RAADSLID STEMDE VERKEERD Begrotingswijziging opnieuw ter sprake In de raad vun St. Janstren liet het raadslid C'. L. Murtinet dinsdagmid dag bij een .stemming over liet voor stel van Ged. Staten om de bezoldi ging van de wethouders op 1350 peiljaar te brengen liet „tegen" ho ren. Toen do stemmen werden ge teld en bleek dat do raad met zes tegen vijf stemmen liet voorstel van Ged. Staten had afgewezen, kwam de heer Martinet echter tot de ontdek king dat hij... tier abuis had tegenge stemd. liet hofrokken raadslid wens te hier onmiddellijk op terug te ko men, doch dit was uiteraard niet meer mogelijk. Tijdens deze vergadering werd ver der het schrijven van G.S,, met het Kon. Besluit op het door de raad Ingestelde beroep inzake het onthou den van goedkeuring aan de derde wijziging van de begroting door Ge deputeerde Staten, naar B. en W. terugverwezen, teneinde in de volgen de vergadering met een definitief voorstel te komen. Over de vervul- Kleren van bejaarde vrouw te Tbolen vatten vlam Vermoedelijk door het omvallen vap een petroleumstel zijn dinsdag de kle ren van de 90-jarige alleenwonende weduwe J. B. 'te Tholen, in brand geraakt. Dokter Duinker, die Juist aanwezig was, wist het vuur te do ven en Uet de vrouw, die ernBtfge brandwonden had opgelopen, onmid dellijk naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overbrengen, Haar toestand is ernstig. Grijpskerke verhoogde de wethoudersbezoldigingen De gemeenteraad van Grijpskerke heeft in de vergadering van dinsdag morgen het voorstel van Gedeputeer de Staten tot verhoging van de wet houdersbezoldigingen aangenomen. De raad verleende aan de bijzondere school een 6Ubsidie van 0,60 voor elke deelnemende leerling aan de sportdag op 25 juni te Koudekerke, De raad wees twee verzoeken af: een van het raadslid de heer J. Vlieger die om ontheffing van de aanslag vogr reinigingsrechten voor 1959 had ver zocht en een van het bestuur van 4f> centrale van Katholieke Militaire Te huizen te Voorburg. Voorlopig afge wezen werd een verzoek van het be stuur der Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid in de provincie Zeeland te Middelburg om verhoging van de subsidie van 0,08 per Inwoner tot 0,10. Bij de behan deling van de begroting voor 1960 zal het voorstel opnieuw m beraad wor den genomen. Een verzoek van de heer A. Francke en mevrouw de wed. J. Francke-Mal- jaars om ontheffing van de aanslag voor reinigingsrechten werd ingewil ligd. Voor de te houden fokveedag voor Walcheren werd de regelings- commissie van deze dag een medaille beschikbaar gesteld. Bevrijd U vap reumatiek, spit, Ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neem daarvoor To- gal, het middel bij uitnemendheid, dat kan baten, waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0,95, 2,40 en 8,88. ling van de vacature van secretaris i penningmeester van d« gemeentelijke Instelling voor maatschappelijke zorg werd in beslóten vergadering gesproken. De raad had het bestuur van de instelling uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn om van advies te dienen. Nadat de zitting weer open baar was geworden deelde de voor zitter, burgemeester mr. J. I. M. Reuser, mede, dat dit punt tot een volgende vergadering werd aange houden. De raad besloot voorts de landbouwstudieclub te Sint Jansteen een bijdrage van 100 te verlenen in de kosten van de te organiseren rundvee- en varkenskeuringen. De Interdiocesane Stichting Katholieke Beroepskeuzevoorlichting te Tilburg krijgt ten behoeve van net psycholo gisch onderzoek van de leerlingen uit Sint Jansteen, die zich voor het eer ste jaar van het Janseniuslyceum te Hulst hebben aangemeld, een bijdra ge van 10 voor elk onderzoek De notulen van de vergaderingen van 4 en 16 april j,l. werden pas na veel op- en aanmerkingen van de beren P, Stevens en R. F. van Acker goed gekeurd. VANDAAG Middulburg-Electro: „Zo begint hgt Ie- .4)1", 20 !iu_r, 18 Restaurant W6hl§i" Btfeenkopifit „Barbus Conc' oniys", 20 uyr Sociëteit „Be Vergenoeging": Vgfg. Christelijke Middeiistandsverenlging, Middelburg, 10 uur- Kunstzaal van Benthepi 4c jytMnst Expositie schilderijen Pister Builhufo 9—18 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 17 uur. Vlissingen-Alhapibra" „Schurken gaan naar de hej". J9 en 21 uur, 18 j. Luxor: „Als ouders slapen", 20 uyr, 18 Goes-Grand: ,Jn iove and war". 30 uur. 18 J. Prins van Oranje: Vergadering ola«sls Goes N. H. Kerk, 1016 uur Prins van Oranje: Blndles fruitteelt- school WJlhelminadorp, 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2