Opheffing tapverbod in Middelburg tijdens kermisweek Zeeuwse Almanak DERDE-JAARS KWEKELINGEN WEEK VOOR DE SCHOOLKLAS <3.ijpe TERNEUZENSE SCHOOL VOOR SCHIPPERSKINDEREN GEREED Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U RA tV T i&j9 GEMEENTERAAD BESLOOT TOT: Vermindering van drankmisbruik maakt handhaving overbodig Het tapverbod tijdens de kermisweek en koninginnedag in Middelburg zal in het vervolg niet meer van kracht zijn. Aldus heeft de meerderheid van de hoofdstedelijke gemeenteraad maandagmiddag tijdens de vergade ring van de raad onder voorzitterschap van burgemeester mr. Joh. de Widt besloten. Ook tijdens de vergadering van april 1957-kregen me vrouw en de heren raadleden een meerderhcidsyoorstel van B. en W. te behandelen, waarin verzocht werd de beide tapverboden op te heffen. Ne gen tapverbieders van allerlei politieke kleur streden toen schouder aan schouder een succesvolle strijd: het. tapverbod tijdens de kermisweek en op koninginnedag bleef gehandhaafd. Geslonken Tot slot werd er over het voorstel gestemd, waarbij bleek, dat het aantal van negen tapverbieders tijdens de vorige vergadering ge slonken was tot drie: de neren Hubregtse, Berenpas en A. J. Schot (s.g.p.) De vijftien andere raadsleden ondersteunden het voorstel van B. en W. Maar na ruim twee jaar bleek ook de meerderheid van het col lege nog steeds van mening, dat de tapverboden dienden te worden ingetrokken. Als argument voer den B. en W. aan, dat het drank misbruik gedurende de laatste ja ren zodanig verminderd is, dat handhaving der verboden niet meer noodzakelijk is. „Op grond waarvan bent U tot deze conclusie gekomen?", vroeg de heer M. A. L. Hubergtse (p.v.d.a.)f die de onverlgens gedunde gelederen van de anti-alcoholisten leidde, zich verwonderd af. Want de deskundigen van het consultatie-bureau, zo be toogde de heer Hubregtse, weten mo menteel in het huidige stadium van de opbouw der bureaus nog niet of het drankmisbruik toe- of afneemt. Sfeer Wethouder A. J. Berenpas Cp.v. d.a.), die de kleinst mogelijke minderheid in het college vorm de verklaarde, dat de sfeer tij dens de kermisweek voor de jon geren verderfelijker is dan op ko ninginnedag. Hij gaf dan ook in overweging om als preventieve maatregel het tapverbod tijdens de kermisweek te handhaven. De heer B. A. Hessellng (v.v.d.) daarentegen stond achter het voor stel van B.en W. „We moeten niet door alle mogelijke maatregelen de mensen verantwoordelijkheid ontne men", betoogde hij in het algemeen, terwijl hij ten aanzien van een tap verbod van oordeel was, dat dit aan leiding geeft tot ontduiking. Zij, die willen drinken, slaan een voorraadje In en drinken dat tijdens de bewuste dagen op, zei de heer Hesselink, die het nat van handhaving der verbo den dan ook niet inzag. Deze argumenten kon de burgemees ter ten volle onderschrijven. „U moet de opheffing van deze verbo den los zien van het drankmisbruik in het algemeen", zo betoogde mr. De Widt. die verder uit de school klapte, dat dit jaar het tapverbod op koninginnedag niet nageleefd is. „Maar er is geen enkel geval van openbare dronkenschap geconsta teerd." De heer J. S. Hoek (a.r.) wil de weten of dit ook van de laatste kermisweek gezegd kan worden. Ook toen werd geen meerdere dronken schap geconstateerd, aldus mr. De Widt, die er nog aan kon toevoegen, dat de politie-commissaris geen be langrijke stijging verwacht bij op heffing. Voorts meende de burge meester, dat het drankmisbruik de laatste jaren toch wel afneemt, voor al onder de jeugd. Voorts ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. om het subsidie voor de drie samenwerken de Kruisverenigingen het Groene en Wit Gele Kruis en de vereniging voor de diaconessenarbeid te ver hogen. Daartoe werd een voteerd van 3318. De heer bregtse stelde voor om deze verhoog de subsidie in plaats van 1 januari 1959 een jaar eerder in te doen gaan. Wethouder J .W. Kögeler (a.r.) re kende evenwel voor, dat de kruis verenigingen eind vorige jaar nog een kapitaal van 5000 beschik baar hadden te rdekking van de ver liezen, zodat 1959 aangehouden werd. De raad besloot vervolgens de ver ordening op de heffing van belasting op honden te wijzigen en aan het ge meente-personeel over 1959 een düur- tetoeslag te verstrekken. De heer C. G. van der Linden werd met ingang van 1 september a.s. eervol ontslag verleend als leraar aardrijkskunde aan het gymnasium, mej. H. L. van Leeuwen met ingang van een nog nader te bepalen datum eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school 't Zand, terwijl in de plaats van mej. M. E. C. Verbeek aan dezelfde school mej. M. Seijbel benoemd werd. LERING Tijdens de rondvraag heer Hoek waarom r vroeg de herbestra ting van de Lange Delft zo lang geduurd had. Wethouder A. J. Kaland (c.h.) verklaarde, dat de aannemer verzocht Is meer vaart achter het werk te zetten. Een termijn was echter niet overeen gekomen. „Maar de moeilijkheden zijn nu verleden tijd, de straat ligt er uitstekend voor", betoogde de wethouder. Niettemin hoopte de heer Hoek, dat uit deze „be stratingsgeschiedenis" lering zal worden getrokken. De heer M. Wattel (a.r.) wilde tot slot weten, waarom gedurende de warme periode begin mei het zwem bad niet opengesteld was. Wethou der Berenpas verklaarde, dat alles voor de openingsdatum van 15 mei gepland was, zodat daarvóór het bad een schoonmaakbeurt en talrijke voorzieningen moest ondergaan. Vlissings echtpaar kwam met bromfiets te vallen Een Vlissings echtpaar, de heer en mevrouw Van de B., is het slachtof fer geworden van een verkeersonge val op de Antwerpsestraatweg te Bergen op Zoom. Zij kwamen met hun bromfiets te vallen toen een wiel, dat losraakte van de bagage drager van een andere bromfiets, hen tegen het voorwiel trof. De heer A. J. uit Steenbergen had dit wiel (van een motorrijwiel) met een touwtje vastgebonden. Op de Ant werpsestraatweg brak het touwtje. Bij een poging op te staan verloor mevrouw van de B. het bewustzijn. Zij werd in een woning binnengedra gen, waar een arts eerste hulp ver leende. Op advies van deze dokter keerde mevrouw Van de B. per trein naar Vlissingen terug. Hartverwarmend is het werk, dat in de afgelopen twee wéken in negen tien verschillende klassen op vijf scholen in Middelburg en Souburg is verricht rond het thema'. ,Jn mei legt elk vogeltje een ei". Het was het re sultaat van een werk-projectweek, die de leerlingen van de Se klas van de Middelburgse rijkskweekschool rond dit onderwerp uitgevoerd heb ben. Het spreekt dan ook vanzelf, dat dit werk niet beperkt bleef tussen de schoolmuren, maar uitgedragen werd tot in heel veel huiskamers. Dit bleek wel duidelijk toen de ouders in de ge legenheid gesteld werden om het werk van hun kinderen van nabij aan te horen of te bekijken. VAN ïmn MOSSELZAAD. De visserij Is een wisselvallig bedrijf. De Zeeuwse mosselkwekers hebben dat dezer dagen weer eens ervaren. Zo enthousiast als ze enkele weken geleden terugkwamen van de mossel- zaadvisscrij op het Friese wad, zo gematigd was de stemming over de resultaten van de zaadvisserij op het Groninger wad, welke dinsdag na Pinksteren werd opengesteld. Want zowel de kwantiteit als de kwa liteit va-n 't daar gevangen mossel zaad, dat naar Zeeland mag worden gebracht, was niet om over te jui chen- De meeste kwekers konden wel met een vrachtje zaad naar huis ko men, maar de animo op opnieuw naar het noorden te gaan was niet groot. De meesten zagen er weinig heil meer in; het weinige mosselzaad van goede kwaliteit dat er op het Groninger wad lag, is nu wel weggehaald, zo oor deelt men. GEWETENSVRAAG Kinderen houden er zo hun heel eigen opvattingen en overtuigingen op na stellingen, die soms tot verrassen de uitspraken leiden. Gisteren maak ten wij nog melding van dat knaapje in Vlissingen, dat bij het zien van mensen op een terrasje, achter een balustrade, getroffen 'vroeg of die lie den gevangen zaten vandaag no teerden wij een uitspraak van een zevenjarige jongeling in Koudekerlce. Hij stelde de plaatselijke predikant van de hervormde gemeente niet min der dan een gewetensvraag. Want toen hij langs het aan de straat gelegen studeervertrek van de pre dikant kwamzag hij daar, via het geopende raam, de dominee in diens kamer op en neer wandelen. Getrof- .fen door die aanblik bleef het jong mens staan, stak zijn hoofd naar bin nen en vroeg beschuldigend: „Mot jie nie in de Biebel leze V'. OVER DE VOGELTJES IN MEI Vele ouders kwamen de durende de projectleweek herschapen in een kleurrijk brok natuur. Achter ln de klas stonden bomen met echte vogelnesten, langs de kant bouwden de leerlingen een vijver met klei-vo- ;els er in; en vanzelfsprekend ont- >rak bijna nergens de opgezette vo gel of het kievitsei. Maar daar bleef het niet bij: verschillende leerlingen brachten van huis hun kanarievogel tje mee, dat in de klas ruim een week lang zijn vrolijk gezang liet horen; langs de wand groeide geleidelijk een ware expositie van kindertekeningen en op iedere bank groeide tevens de „Werkmap". Hierin was al het werk te vinden, dat ;emaakt werd rond het pakkende on- lerwerp van de vogeltjes in mei. Het waren gedichten, zelfgemaakte lees lessen, aardrijkskundebladen over vogeltrek, geschiedeniswerkstukies enz. En wie het mooiste werkblad had gemaakt, mocht het in de klasse map deponeren. Daar zat dus het beste in van de gehele klas. Zo groei de geleidelijk het kleine wonder, dat het werk van school ook meegedra- Sen werd tot ln de huiskamer. Het ls us heel goed te begrijpen dat bllna alle ouders op de uitnodiging om net werk te komen bekijken, ingingen. De heer Alberts, hoofd van de Van Daleschool te Souburg, was bijzonder tevreden over het werk van de kwe kelingen. Niet alleen gedurende de lesuren, maar ook er na gonsde het van bedrijvigheid, die zo aanstekelijk werkte, dat de onderwijzers zelfs een demonstratietafel bouwden met vo- fels en nesten en eieren. Ook de on- erwijzers van de Middelburgse scholen waren van mening, dat er steeds een prettige sfeer in de klas sen heerste, ook al was er dan sprake van een wat „vrije orde". De directeur van de rijkskweek school. de heer M. A. Hage en de pe- dagodieleraar, de heer J. Ham, waren dagogieleraar, de heer J. Ham, waren resultaten. Het was vaak verrassend, zoveel initiatief en werklust de kwe kelingen opbrachten. En de oorzaak Die zal vermoedelijk gelegen zijn in het feit, dat de kwekelingen geheel vrijgelaten werden in de wijze, waar op ze hun taak wilden uitwerken. Maar juist door die vrijheid droegen ze ook zelf de volle verantwoording. En blijkbaar kunnen die wijheid en verantwoording zeer stimulerend werken. TOT ZWANEN. Renesse heeft sinds enige tijd twee ongevraagde, maar overigens welko me gasten. In het z.g. zwembad zijn namelijk twee wilde zwanen neerge streken, die het met een grote hoe veelheid wilde genten enkele hon derden andere vogels uitstekend „doen" in deze waterrijke omgeving. SCHONE SLAAPSTER. Het driejarig dochterje van de fa milie Walhout te St. Philipsland veroorzaakte zaterdagavond heel wat consternatie. De kleine werd vermist en langzamerhand werd reeds het ergste gevreesd. Totdat mevr. Bakker in de garage van de wijkverpleegster keek en daar de kléine, rustig slapend, in de auto vond. Waarschijnlijk is het meisje in de auto gaan zitten, toen de ga ragedeuren even open stonden. MUZIEK. Van Schouwen naar de grenskant. In St. Jansteen is men daar een feest aan het voorbereiden. Op 21 juni a.s. zul len daar de fanfares door de straten schetteren, want het is de muziekver eniging „Heikant", welke zich op maakt om een fsetijn te organiseren, in de vorm van een muziekfestival. Succes is al verzekerd, want reeds nu hebben verschillende gezelschap pen uit de omgeving hun medewer king. toegezegd. GOUD (I). In dezelfde grensgemeente was het dezer dagen reeds feest bij het echt paar J. de Rechter—De Bleyzer, dat zijn gouden bruiloft vierde. Onder zeer grote belangstelling, want een buurtcomité had de organisatie van de feestelijkheden op zich genomen. De feestgangers kwamen natuurlijk niet met lege handen, zodat het echtpaar een aantal prachtige geschenken kreeg. GOUD (H) In Wemeldinge staat het echtpaar Jae6, van Stel-Vleugel een zelfde feest te wachten op woensdag 27 mei a.s. Beide echtelieden, die nog een goede gezondheid genieten, zullen het heug lijke feit, temidden van hun vele kin deren, kjein- en achterkleinkinderen, iin het herv. jeugdgebouw herdenken, Sanering Lange en Korte Delft Dit jaar sloopvergunning nog verwacht De Middelburgse wethouder van ge meentewerken A. J. Kaland (c.h.) heeft tijdens de raadsvergadering van maandag in antwoord op een vraag van het K.VJ?.-raadslid P. H. M. Adriaansens ten aanzien van de sanering omgeving Lange Delft mee gedeeld, dat tijdens een laatste be spreking met de Rijksmonumenten zorg-commissie in principe overeen stemming is bereikt over een plan van uitvoering. Dit houdt onder meer in, dat de be staande gevels in het saneringsplan op verzoek van de commissie in te kening gebracht moeten worden. Bo vendien wil de commissie van ge meentewerken een voorlopige schets, zoals de nieuwe bebouwing gedacht wordt. „Dit is vrij eenvoudig ge zegd", aldus de wethouder „maar het vergt veel tijd". Hij voegde er aan toe, dat het in tekening brengen van het oude stadsdeel echter bijna in kannen en kruiken is. De uitvoering van het andere ver zoek eist echter nog al wat fantasie. Ook van één der leden van de monu mentenzorg-commissie, die een schets zal maken van de oude en nieuwe bebouwing voor de hoek Korte Delft- St.-Pieterstraat. De wethouder hoop te, dat binnen enkele maanden een voorlopige nieuwe bebouwingsschets gereed zal zijn. Dit jaar nog ver wacht de gemeente dan een sloop vergunning van het ministerie te verkrijgen. De heer Kaland wees er vervolgens op, dat de opzeggingstermijn voor de eigenaars vrij kort is, maar daar staat tegenover, dat zij reeds lang bekend zijn met de sanering. Reeds enkele zakenlieden zijn er toe over gegaan om elders een nieuwe zaak te betrekken. Volgens de wethouder zal ook het grootste deel van de an dere zakenlieden er goed aan doen om elders een pand te zoeken. R. Hagoort verlaat het Zeeuwsch Dagblad Functie bij C.N.V. Naar wij vernemen zal de heer R. Hagoort, thans hoofdredacteur van het Zeeuwsch Dagblad zijn taak me dio augustus a.s. neerleggen'. De heer Hagoort heeft een journalistieke functie aanvaard bij het Christelijk Nationaal Vakverbond te Utrecht. Hij zal optreden als redactie-secretaris van „De Gids" en daarnaast werken aan een geschiedbeschrijving van de christelijke vakbeweging. Het „Zeeuwsch Dagblad", dat oor spronkelijk te Goes verscheen als zelfstandig dagblad, verschijnt sedert 1 oktober jJ. te Rotterdam als ne veneditie van het Algemeen Dagblad. N.-Bevelands Mannenkoor opgericht in Kortgene In „De Korenbeurs" te Kortgene werd een vergadering belegd om te komen tot de oprichting van een mannenkoor op Noord-Beveland. Het initiatief hiertoe was uitgegaan van enkele zangliefhebbers. Staande de vergadering werd besloten het „Noordbevelands Mannenkoor" op te richten. Er meldden zich reeds 17 zangers aan als lid. ln het bestuur hebben zitting de heren M. v. d. Boomgaard (voorzitter), IJ. Koop- mans en R. Brandsma (leden). Eindexamen Middelburgse Rijkskweekschool Bij het eindexamen van do tweede leerkring aan de rijkskweekschool te Middelburg behaalden de volgende personen de akte van bekwaamheid als onderwijzer esJ. v. BIJlevelt, Middelburg, A. M. Buijsse, Nieuwer- kerk, C. G. de Groot, Tholen en mej. S. A. Dhont, Middelburg. Afgewezen 1 kandidaat. Bijna kwart miljoen voor afbouw Sluisse stadhuis Vrijdagavond komt de gemeenteraad van Sluis in openbare zitting bijeen. De agenda bevat oju. een voorstel van B. en W. om onderhands te gun- nen aan de fa. D. Huurman te Delft de verdere afbouw van het stadhuis voor een bedrag van 235.400. Ook is er een voorstel van het college om in beginsel te besluiten tot overna me van de weg Kruisdljk-Hellle, van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" in beheer en onderhoud. Eervol ontslag burgemeester Kodde Bij K. B. is aan D. Kodde, op zijn verzoek met ingang van 1 juni 1959 eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Zoutelande, met dankbetuiging voor de goede en langdurige diensten als zodanig be wezen. H In de „Visserijkamer" van het museum ,fie Schotse Huizen" te Veere, die begin juni voor het publiek zal worden openge- m steld, is o.m. dit borstbeeld van een visser te zien. Het is een werkstuk in terra cotta van de M in België wonende Nederlandse kunstenaar Kees van der Kaaij en het kon worden aangekocht M met steun van de vereniging „Vrienden van Veere". Foto P.Z.C.) 1 liiiiiniiiiiiiiiimiiniiiniiiiiiiiiiiiimiininiinnmiimniiiiniinmiiiiiiiim Jaarvergadering Mij. voor Nijverheid en Handel Het Departement Zeeland van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel houdt op vrijdag 29 mei a.s. in restaurant Britannia te Vlissingen de jaarvergadering. Drs. M. C. Verburg zal op deze vergade ring een inleiding houden over het onderwerp „Verkeer en Welvaart", dat ook op de agenda van de Alge mene Vergadering van de Maatschap pij op 10 en 11 juni te Zwolle staat. Voorts komt een voorstel ln behan deling over contributieheffing; het bestuur stelt voor de contributie voor leden onveranderd to laten en die voor leden-rechtspersonen te verho- ?en van 25.— tot 35.—. De heren J. M. Lugt te Zierklzee en A. J. van Heel te Goes worden voorgedra gen ter voorziening in twee bestuurs- vacatures. Het ligt In de bedoeling de heer Van Heel met het penning meesterschap te belasten. Ter sprei ding van het bestuurswerk komt een voorstel aan de orde het bestuur uit te breiden met de heren J. Mijs to Oostburg en A. Dirkzwager te Ka- pelle. Het bestuur heeft de heer G. N. van Ginkel als onder-voorzitter aan gewezen. Oesterverzending in april De oesterverzending over de maand april bedroeg voor Nederland 34.763 stuks (vorig jaar 62.248 stuks), Bel gië 336.152, (452.120), Engeland 167.900 (101.000), Duitsland 42.895 (48.170), Frankrijk 8100 (305Ó), di verse landen 86.032 (17.000). Totaal 625.842 stuks (683.588). ONDERWIJS START IN SEPTEMBER Schooltijd teruggebracht tot vier jaar Met de bouw van de openbare lage re school voor schipperskinderen aan de Govert van der Peylstraat te Ter- neuzen is men thans zover gevorderd, dat met de inrichting kan worden be gonnen, De metselaars zijn met hun taak gereed en hun plaatsen zijn in genomen door elektriciens, verwar- mingsinstallateurs en andere am bachtslieden. Binnenkort zullen de meubels en leermiddelen in de school worden gebracht. In de eerste week van september tegelijk niet de andere scholen zal men namelijk met het onderwijs aan schipperskin deren starten. De nieuwe school bevat twee kleine en twee grote leslokalen. De buiten ste zijn met opzet groter gemaakt omdat hierin z.g. werkhoeken zullen worden aangebracht. Via een ruime hal komt men de school binnen. De vloeren in het ge bouw worden bedekt met linoleum in diverse kleuren terwijl voor de ra men gordijnen in bijpassende kleu ren zullen worden aangebracht. Ach ter de school komt een tuin met een beplanting en een zeer ruime speel plaats. Daarnaast is ruimte bewaard voor een onderwijzerswoning. Aan de voorzijde wordt een plantsoen aan gelegd. Het dak %ran het gebouw is zo danig geconstrueerd, dat daarop zonder enig bezwaar, wanneer zulks nodig mocht blijken, een verdieping mot nieuwe leslokalen kan worden gebouwd. Maar zover is het nog niet, al be weren de schippers, die regelmatig Terneuzen aandoen en dat zijn er vele honderden! dat de school over enkele jaren te klein zal zijn. Voor het continu-onderwijs, dat op deze school zal worden toegepast, zijn tot nu toe ruim dertig kinderen opgegeven. Het onderwijs houdt on der meer in, dat de kinderen naast do ochtend- en middaglesuren een derde schooltijd krijgen van vier uur tot half zes 's middags. Hiermee be reikt men dat de totale schooltijd, die normal zes jaar duurt, wordt te ruggebracht tot vier jaar. Eon kind van acht jaar (niet te jong dus, omdat het tijdelijk de ouders ver laat) kan op deze manier op hot twaalfde jaar een volledige lagere schoolopleiding hebben genoten. Het Hervormd Schoolfonds te Am sterdam dat in deze nauw sa menwerkt met het gemeentebestuur van Terneuzen zorgt voor een in ternaat, waarin de schipperskinderen zullen worden ondergebracht. Naast het continu-onderwijs zal in de nieuwe school „ligplaats-onderwijs" worden gegeven aan die kinderen, die enkele dagen of weken in Terneuzen verblijven, omdat het schip waarop zij wonen, op een vrachtje wacht. Voor dit soort onderwijs is een uni form leerplan opgesteld, dat overal in Nederland wordt toegepast. Dit plan kent een aantal genummerde taken, die de kinderen op de ver schillende soholen moeten uitvoeren. Geen ideale oplossing uitoraard, maar door deze mogelijkheid kunnen do schippers voorkomen, dat hun kind analfabeet blijft. Hoofd van de school voor schippers kinderen wordt de heer J. J, itouu, thans hoofd vun de openbare Zuid- landschool en voorzitter van de af deling Terneuzen der Koninklijke Schippersvereniging „Scliuttcvaer". Voorlopig zal hij door één onder wijskracht worden geassisteerd. „Foundation-show" in „De Korenbeurs" (Van onze redactrice) Wat de moderne korsetindustrie voor het figuur van de vrouw kan doen, Is gisteravond weer eens ondubbelzinnig gebleken tijdens eon „foundation- show" gehouden in „De Korenbeurs" te Goes. De vele technische mogelijk heden en de moderne, vaak syntheti sche materialen welke deze industrie ten dienste staan, maken het moge lijk om een veelheid ran modellen op de markt te brengen waaruit zelfs „het moeilijkste figuur" de juiste cor rigerende maat kan kiezen. Voeg daarbij een „wetenschappelijk berekend maatsysteem", dat uitgaat van de verschillen welke bij diverse figuren kunnen bestaan tussen taille en heupmaat of- taille en bovenmaat, dan is de belangstelling wel ver klaard waarmee vele bezoeksters gis teravond in „De Korenbeurs" de door vier mannequins getoonde modellen hebben bekeken. Deze „Pas-Tunette-show 1959" werd ook ditmaal georganiseerd door het Goese modemagazijn Poley, in sa menwerking met de Iduna Corset In dustrie uit Uden. Aangezien ook het Jonge meisje te genwoordig ln belangrijke mate „mo- de-minded" Is niet alleen wat be treft haar bovenkleding, maar even- zeor waar het op haar basis-kieding aankomt! werden er vele jeugd- modellen getoond: step-ins, gaines en beha's, vaak van luchtige materialen gemaakt en afgestemd op de moder ne kleding van de teen-ager. Zoals de zogenaamde „sweater-bra" die speciaal bestemd fs om onder de mo derne strakke trlcot-kleding gedra gen te worden en die geen naden of naadjes vertoont. Voor de volwassen jonge vrouw wa ren er eveneens talrijke aantrekke lijke moderne modelletjes; voor de jónge aanstaande moeder was er, in- plaats van het klassieke positiekorset, een moderne en comfortabele „posi tie-gaine". En in het bijzonder voor „de grotere maten" werden verschei dene foundations getoond, waarbij de expllxatrlce vele nuttige raadgevin gen verstrekte. Als atractle had men weer „Carla met haar sprekende poppen" geënga geerd en haar optreden, ter afwisse ling van al deze interessante founda- tlon-modesnufjes, werd ook ditmaal een sücces. Kringvergadering Jehovahs getuigen Van 22 tot 24 mei zijn 100 gedele geerden van de Jehova's getuigen uit Walcheren, tezamen mot vele afgevaardigden uit West-Brabant, Zuid Holland en de Zeeuwse eilan den, te Souburg bijeengekomen voor hun halfjaarlijkse kringvergadering. „Wees een leraar van het goede nieuws" was het thema dat de hoer A. D. de Kruijff uit Amsterdam, een der twee districtsopzienera in Nederland sterk benadrukte. In de loop van de driedaagse ver gadering werden de verschillende mogelijkheden besproken om hot on derwijs tc verbeteren. De openbare toespraak op zondag middag. welke de heer A. D. de Kruijff voor ruim 500 toehoorders uitsprak, had als titel „Een para dijsachtige aarde door Gods Konink rijk." VANDAAG. Middelburg Electro: ,Zo begint het le ven", 20 uur, 16 .laar; Bognrdzaal: Jaarvergadering Christen Vrouwen bond, 20 uur; Molenwater: Miniatuur Waloheron, 9—17 uur; Gereformeerd Jeugdgebouw: Verg. Nederlands Christelijke Bond van Overheidsper soneel, 20 uur; Kunstzaal Van Ben- thero en Jutting: Expositie schilde, rijen van Pieter Bulthuis, 9—18 uur. vlissingen Alhambrn: „Schurken gaan naar de hel", is en ?i uur. 18 Jaar; Luxor: „Als ouders slapen". 20 uur 18 Jaar; Seheld--kwartiw: Gevnrloord programma ..D'Oprechte Amateur", 20 uur. Goes Grand: „in love and war", 20 uur, 18'Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2