Vrachtrijder uit Hansweert bracht het verkeer in gevaar Zeeuwse Almanak TURNERS VAN „WILHELMINA" MIDDELBURG VIEREN FEEST UURWERK VAN LANGE JAN KRIJGT EEN GROTE BEURT Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG .fKI '959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Strenge straf voor wegpiraat Het mag een wonder heten, dat do vrachtrijder-caféhouder Q. C. C. F. uit Hansweert op 6 april geen ernstige ongelukken heeft veroorzaakt. Als vrachtrijder was F. die dag voor zaken naar Tliolen geweest en had om zijn dorst te lessen alcoholhoudende dranken gebruikt. Toen hij tegen de avond achter het stuur van zijn vrachtwagen kroop om huiswaarts te ke ren kon hij zich na een gebruik van vijf flesjes bier en twee borrels niet nuchter noemen. Onderweg haalde hij dan ook rare capriolen uit met zijn wagen. Hij slingerde van links naar rechts over de rijbaan, paniek zaaiend onder de achteropkomende autobestuurders en de tegenliggers, die hun hart vasthielden. Een chauffeur van een tegenligger moest om een aanrijding te voorko men zelfs met zijn wagen zijn heil zoeken in de wegberm, toen de vrachtrijder plotseling naar de ande re kant van de weg schoot. De door enkele verontwaardigde automobilis ten gewaarschuwde politie wist F tot stoppen te dwingen, wat ook niet zonder enige sensatie gebeurde. De vrachtrijder reed namelijk recht op de wachtmeester in en remde op het laatste ogenblik zo krachtig, dat de auto dwars over de weg kwam te staan. Achter hem stopte een file van vijftien andere autobestuurders, die het niet hadden aangedurfd de „weg piraat" te passeren. Toen F. door ae politie werd ingerekend, verzette hij zich heftig en brak later zijn cel bij na af. Ernstig Donderdagmiddag stond een timide vrachtrijder voor de politierechter te Middelburg, mr, B. S. Sieperda, te- reeht, waar hij zich voor zijn mis- met 6 poeders maar ook _.JL zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POED^S helpen! Er njn Meenk's Poeders hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep, iparrhee. influenza, rheumatiek, koortsifmeid bij gevatte kou. periodieke pijnen e^t. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis *6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK S POEDERS helpen! Er zijn VcrkDiebaar r »ok tn TliEEK dragingen moest verantwoorden. De ze misdragingen werden hem zwaar aangerekend. Vooral omdat hij reeds drie veroordelingen achter de rug had. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, was dan ook van mening, dat het voor de vrachtrijder eens heel goed zou zijn, wanneer hij merkte dat deze zaken heel ernstig worden opgenomen. De eis was dan ook: twee weken onvoorwaardelijk, zes maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid, waarvan drie maanden onvoor waardelijk en drie maanden voor waardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Nadat de raadsman van verdachte, mr. F. K. Adriaanse, verschillende verzachtende om standigheden had aangevoerd, vonniste de politierechter conform de eis. Misselijk De fruitkweker A, P. uit Kapelle werd herhaaldelijk uitgescholden door zijn overbuurman J. F. Toen P. op zondag 15 maart met zijn zuster naar de kerk wilde, stond de over buurman zoals gewoonlijk achter het raam misselijke dingen te zeggen, zo als smeerlap, vuilak en „dat onzede lijke gedoe Dit was de druppel, die bij de fruitkweker de emmer deed overlopen. Hij ging naar de politie die proces-verbaal opmaakte. Don derdagmiddag had F. zich te verant woorden voor zijn kinderachtig ge drag. maar hij liet verstek gaan. De officier van justitie, mr. T. Lebret, noemde F. in zijn requisitoir een zeer agressief man, die het leven van zijn buurman vergalt. Daar de man reeds enkele veroordelingen achter de rug had, meende de officier dat een heel duidelijke straf op zijn plaats was. De politierechter was het hier mee eens, zodat F. conform werd veroor deeld tot twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar plus een boete van 50 subs. 10 dagen. Speelgoed Mevr. Jj. A. K. de R. uit Terneuzen werd conform de eis beboet met,40 KORFBALSUCCES. De korfbalvereniging „Tjoba" te 's- Heer Hendrihskinderen heeft op de jaarlijkse seriewodstrijden van korf balclub „Aio" in Den Haag een aan tal fraaie prijzen in de wacht ge sleept: Het eerste twaalftal veroverde in zijn afdeling de eerste plaats en dat betekende als beloning de wissel en een herinneringsbeker. Tjoba n werd in haar afdeling nummer twee en keerde naar huis terng met een medaille, de junioren zegevierden eveneens in hun klas en namen een plaquette mee naar 's-Heer Hendriks kinderen. REIZIGERS. Achtenveertig leden van de Stroo- dorpse reis vereniging (Sluiskil) heb ben op de jaarvergadering gesproken over de plannen voor aanstaande zo mer. De tweedaagse trip wordt op 2 juni gehouden en na stemming werd Boulogne, juist over de Belgisch- Franse grens, als reisdoel gekozen. Eén dag wii men in deze Franse plaats blijven om daarna een vluchtig bezoek aaa de Belgische Ardennen te bren gen en dan huiswaarts te keren. STRANDGENOEGENS. De badplaats Cadzand zal deze zo mer een attractie rijker zijn. De ge meente heeft een particulier ver gunning verleend om op het strand vier pony's te laten lopen ten genoe- ge van de jeugd, die daarmee een ritje zal kunnen maken. ERUG VERLICHT. Op de vaste bruggedeelten van de Minister Lely-brug te Sluiskil is een verlichting aangebracht, die een grote VOGELTJES die vogeltjes willen best eens vliegen" moet dat driejarige knaapje in Sluiskil gedacht hebben en moei zaam op zijn tenen staande peuterde hij met een stokje de shut In g open, die dè volière van buurman beveilig- de. De deur zwaaide open. En luid (sjilpend van opwinding en verba zing kozen zestien prachtige parkie ten en een fraaie merel de volle vrij heid. Suurman ond het niet leuk. Vaar het was een sportieve man en hij verzekerde de ouders van de jeug dige boosdoener, dat een deel van de schuld op zijn eigen rekening kwam >mdat hij niet voor een goede af- •luiting had gezorgd. 'Jaar de zoon van buurman dacht er ■jeer heel anders over. Want die had uist. een dag tevoren de hele col lectie, met toestemming van papa, voor een goede prijs van de hand ge daan en de opbrengst was ^bestemd voor zijn spaarpot verbetering voor het verkeer bij avond en een verfraaiing van de om geving betekent. PINKSTERKERMIS. Men heeft dit jaar in IJzendijke tij dens de Pinksterkermis niet gebóft, met het weer. Het was vrij guur en dat was te merken bij de kraampjes, die minder bezocht werden dan ver leden jaar. Ook de belangstelling voor de tunrdemonstraties door de gym nastiekvereniging „Frank en vrij" uit de Belgische plaats Eeklo, was maar matig. Dat was jammer, want de Eel- gische gasten gaven verbluffende staaltjes van lenigheid en lichaamsbe- heersing te zien. Ook de traditionele wielerkoers trok minder kijkers dan gewoonlijk. Voor de liefhebbers van de handboogsport was er volop gele genheid om deze sport te beoefenen, zowel op de staande als op de liggende wip. PRUS VOOR VEILIGHEID. De Commissie Beveiliging van de samenwerkende organisaties van werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf heeft onlangs een vei ligheidsprijsvraag uitgeschreven, .waarop niet minder dan 4557 inzen dingen binnenkwamen. Onder de prijswinnaars waren de Zeeuwen, de heren J. Barentsen, steigerbou wer te Veere en J. Labruyère, met selaar te Biggekerke. DAGTOCHT BEJAARDEN. De bejaarden van Sluiskil zullen bin nenkort weer him jaarlijkse trip ma ken. Ter voorbereiding van dat uit stapje maakte het comité een oriën tatietochtje naar Walcheren. Over het verloop van dat tochtje is jnen en thousiast., maar toch is het nog niet zeker of Walcheren als definitief reis doel zal worden gekozen. Er gaan namelijk ook stemmen op voor België. De beslissing zal dezer dagen wor den genomen in een bestuursvergade ring. CONCERT IN NINOVE. Het Vlissingse Jeugd Accordeon orkest vierde nieuwe triomfen in de Belgische plaats Ninove, waar de jongens en meisjes (vijftig in getal) op de Oudstrijdersplaats 'voor het stadhuis een concert ga ven, dat in goede aarde viel. De heer W. Meulmeester. de dirigent, kreeg alt-(ins de uitnodiging om nog eens terug te komen. Met een mooie schaal bloemen, geschenk van het gemeentebestuur, keerden <le jeugdige accordeonisten huis waarts. DUBBEL FEEST. In Sluiskil was het dezer dagen dub bel feest. Twee echtparen vierden de zelfde dag hun hur/elijk. De heer en mevrouw D. de BlaayDe Klerk vier- den hun gouden bruiloft, het echtpaar L. de Putter—Dleleman was 55 jaar getrouwd. Aan belde feesten besteed den de Sluiskillenaren grote aandacht. april een speelgoedpaardje uit een winkel had meegenomen. De oud-ca- subs. 8 dagen, omdat zij op vier ure leege féhouder J. L. uit Sas van Gent had in september 1958 een diep vrieskast, die aan een bierbrouwerij toebehoor de, verkocht. Daar hij zich nog aan ander wangedrag had schuldig ge maakt, werd hij conform de els ver oordeeld tot vier maanden, waarvan één onvoorwaardelijk en drie voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van de r.-k. reclasseringsvereniging, plus teruggave van de in beslag genomen diepvrieskast aan de rechtmatige eigenaar. De landarbeider J. de B. uit Borssele werd conform beboet mét 40 subs. 8 dagen, omdat hij na een aanrijding met zijn brommer, waaraan hij schuldig was, was doorgereden. Brommer te Biezelinge botste op auto Do bromfietsberijder, de heer A, B. uit Kapelle kwam woensdagavond omstreeks half acht op de Eversdijk- seweg' te Biezelinge in botsing met een personenauto, bestuurd door de heer J. P. v. E. uit Vlisslngen. De heer B. reed op de van de rijksweg afkomende auto in doordat hij niet voldoende rechts van de weg reed. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De brommer werd vrij ern stig beschadigd en de personenauto liep lichte schade op. ZONDER RECEPTIE Zaterdag a.s. viert de Middelburgse turnvereniging „Wilhelmina" haar 40-jarig bestaan. Dit jubileum wordt niet onderstreept door een receptie met vele toespraken, maar de „Wilhelmina"-turnleden vieren het toch op passende wijze. Vanaf acht uur zaterdagavond verzorgt de jubilerende vereniging met medewerking van de ZEBRA-keurkorpsen, de gymnas tiekvereniging „Astrow" uit Souburg en „Medioburgum" uit Middelburg turndemonstraties op de Markt. Voordien wordt een optocht door de stad gemaakt. Demonstraties bij het veertigjarig bestaan ook nu dreigen er weer moeilijk heden. De christelijke kweekschool, waar jmen reeds zoveel jaren gastvrijheid De jubilerende vereniging „Wilhelmi- heeft genoten, heeft nieuwbouwplan- «wWtM '„en. ïn Ju gymnastieksaal von Je werd indertijd als onderafdeling van de Middelburgse C.J.M.V. opge richt en was dan ook alleen voor he ren en jongens bedoeld. Wat later werd een dames- en meisjesafdoling opgericht, waarvoor in tegenstelling tot de herenafdeling veel belangstel ling bestond. Ook tnans is dit nog zo. Van de 300 leden, die de turnvereni ging tegenwoordig telt, bestaat het grootste deel uit dames. Na de oprichting van de dames afdeling heeft „Wilhelmina" zich als onderafdeling van de C.J.M.V. losgemaakt en is verder haar eigen weg gegaan. Later ging „Wilhelmina" met dé gymnastiekvereniging „Excelsior1" een .fusie aan. Belde verenigingen werkten toen verder onder de naam „Wilhelmina". Deze fusie bracht ver schillende nieuwe mogelijkheden: zo konden de Wilhelmina-leden thans ook oefenen in het gymnastieklokaal van de christelijke kweekschool aan de Herengracht, waarvan de oud Ex- celeor-leden reeds enige tijd gebruik maakten. Dit betekende voor „Wilhelm-nu" een hele vooruitgang. Vroeger kwam men namelijk bijeen ïri het vergaderlokaal van het voorma lige CJJttiVegeboDW in de Span jaardstraat, hetgeen allerlei moei lijkheden met zich bracht. De oude gymnastiekvereniging „Ex celsior" had het voordien ook niet erg gemakkelijk gehad. OUD PAKHUIS JE. Deze vereniging moest zich namelijk behelpen met een oud pakhuisje, waar men bij brug- en rekoefenlngen moest oppassen om niet met de voe ten onzacht ih aanraking te komen met de'zolder. Deze moeilijke tijden kwamen tijdens de bange oorlogsja ren terug, toen het oefenlokaal van de Middelburgse turnvereniging „Wilhelmina" door de bezetter werd gevorderd. Toch werd de vereniging niet ontbonden. In de oorlogsjaren hield men de bijeenkomsten op een zoldertje in de Pijpstraat waar door do leden onder soms zeer primitieve om standigheden werd gewerkt. En nieuw te bouwen school is geen ilaats voor „Wilhelmina", zodat men •innenkort waarschijnlijk weer ge confronteerd zal worden met huis vestingsproblemen. Maar de voorzit ter van de vereniging, de heer R. van Roo, die indertijd ook de fusie tussen „Excelsior" „Wilhelmina" tot stand bracht, ziet de toekomst niet al zaterdag, afscheid nemen, te somber In. zaterdag 30 mei, Breskense muziekvereniging viert 60-jarig bestaan Burgerij wil geschenk aanbieden Op 18 en 19 juli a.s. zal de muziek vereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" te Breskens een festival orga niseren ter gelegenheid van haar W- Jarig bestaan. In verband met dit jubileum werd op uitnodiging van het gemeentebestuur een vergadering belegd met afge vaardigden van diverse verenigingen uit de gemeente. Op deze bijeenkomst werd een com missie benoemd die zal trachten dit jubileum niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Men zal proberen om namens de Breskense bevolking de muziekver eniging, die bij alle voorkomende ge- legenhoden steeds klaar staat, een blijk va.i waardering aan te bieden. In welke vorm dit zal gebouren is nog niet bekend. Besloten werd hier toe gelden in te zamelen. Zaamslag koopt grond voor bouw van twee woningen Do raud van Zaamslag heeft in de donderdagavond gehouden vergade ring besloten tot aankoop van twee percelen grond van de heer Van Breen voor respectievelijk 4.520 en 3.710. Er zullen daar twee wo ningen worden gebouwd. De neer F. A. Baijcns te Middelburg benoemde de raad tot onderwijzer aan de openbare lagere school en tot waarnemend hoofd van deze school. De heer P. Koopman werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur benoemd. De vergoeding voor het bijzonder la- fer onderwijs werd op 45 per leer- ng vastgesteld. De Keurlonen wer den niet verhoogd. Bij de rondvraag kwamen uitbreiding van het aantal aansluitingen op het waterleidingnet, afrastering van het sportveld en de situatie waarin het voetpad naar „de Hoogte" verkeert, ter sprake. Voordracht directeur u.ts.Vlissingen De gemeenteraad van Vlissingen zal op woensdag 27 mei a.s., des middags twee uur, in openbare vergadering bijeenkomen. In deze vergadering zal o.m. een directeur voor de op te rich ten gemeentelijke uitgebreide techni sche school moeten worden benoemd. Op de voordracht staan: L G. van Doom, directeur lagere technische school Winschoten, 2. L. P. Hendrik- se, leraar uitgebreid technische school te Amsterdam. Voorts is er o.m. een voorstel om de heer J. J, de Kam te benoemen tot leraar In vaste dienst aan do lagere technische school. Permanent schoolgebouw voor Vlissingse h.t.s. Do minister van onderwijs, kxnsten en wetenschappen heeft do Vereni ging voor Nijverheidsonderwijs te Vllssifgen in principe toestemming verleend tot het aankopen van de ge meente van een terrein van 15.000 m2 aan de Plns Hendrikweg voor de stichting van een nieuw schoolge bouw voor de hogere technische school. Aangezien vaste financiering voor de aankoop van de grond ontbreekt, om dat de minister voorshands geen toe stemming kan verlenen voor net slui ten van een langlopende lening, stel len B. en W. van Vlissingen aan de raad voor, op verzoek van het school bestuur. de benodigde gelden f 132.600 vanwege de gemeente in rekening-courant beschikbaar te stel. 'en, tot net tijdstip waarop in de vaste financiering zal zijn voorzien. Afscheid burgemeester Zoutelande op 30 mei Burgemeester D. Kodde van Zoute- le zal niet, zoals gemeld morgen, maar op mr» Karwei „op hoog niveau Op ciréa 65 meter hoogte zijn deze week op de Middelburgse Lange Jan twee personeelsleden van het gemeentelijke elektriciteitsbedrijf aam het werk. Ver boven het hoofdstedelijk stadsgewoel geven namelijk de heer P. Neve, instru mentmaker-meterijker bij de ge meente, en Emile Heemskerk, hulpmonteur, de uunverkinstalla- tie van Zeelands op één na hoog ste toren een onderhoudsbeurt. Behalve dit periodieke onderhoud, dat het uur- en slagwerk moet on dergaan, brengen de heer Neve en Emile de laatste is pas in het vak tevens een geheel nieuwe en speciale beveiliging voor de uurwerkinstallatie aan. Het kwam namelijk de laatste tijd wel eens voor, dat het in het „hart" van de toren niet helemaal klopte. Om dit te voorkomen wordt deze spe ciale beveiliging aangebracht, waarbij elke spoei opnieuw bevei ligd wordt. i ou boven stadsgewoel zijn ze bezig: de heer P. Neve aam, het relaisbord en Emile Heemskerk aan de piston- bank. (Foto P.Z.C.). den versterkt, zodat de wijzers van de Lange Jan elke minuut kunnen verspringen. Verder bestaat de bijzonder ingewik kelde uurwerkinstallatie nog uit een een relaisbord, een soort klepelbord, in vakter men pistonbank geheten, als mede een speelwerkkast met bank. Voor do speciale beveiliging moet het gehele instrumentarium om gewerkt worden, waardoor ook elke klok van het speelwerk een beveiliging krijgt. Daarbij moeten ongeveer 200 schakelcontacten omgewerkt worden. MILJOEN KEER. Woensdag was het onderhoud voor de tijdmelding aan de beurt. Hier bij moesten schakels vervangen worden, die al meer dan een mil joen Veer hun arbeid verricht had- KUNST „Antigone" Goes, „De Prins van Oranje"} „De Haagsche Comedie". NIET MINDER DAN 650 leerlingen uit de hoogste klassen van middel- jbare en kweekscholen uit heel Zee land en zelfs uit Bergen op Zoom en Roosendaal, hebben gistermiddag dank zij het initiatief van de Z.V.U. kennis kunnen maken met het klas sieke drama „Antigone" van Sopho- kles en het is een kennismaking ge worden, die gezien de gespannen aandacht waarmee die honderden jongeren de taferelen op de planken volgden ongetwijfeld diepe indruk heeft gemaakt. Dat is zeker niet in de laatste plaats te danken aan de sublieme vertolking, die „De Haag sche Comedie" gistermiddag in „De Prins van Oranje" te Goes van „An tigone" heeft gegeven. In een zeer sober gehouden en door Max Croiset weldadig strak geregisseerde voor stelling kreeg dit treurspel een ge ladenheid zoals die alleen maar uit de kracht der overtuiging kan ont staan. En zo is er ook gespeeld, uit volledige overtuiging van Sophokles' grootheid en met een totale overgave aan diens woord. Onder regie van Croiset bleef de handeling tot het uiterste minjmum beperkt, maar woord en gebaar daarentegen werdén tot in details afgewogen en met vir tuoos vakmanschap van de eerste tot en met de laatste scène bezield en edragen over het voetlicht gebracht. Jroots was Elisabeth Andersen als de dappere, uit de noodlottige verbinte nis van Oedipus en Iocaste geboren dochter Antigone, die de verblinde koning Kreoon durft weerstreven en daarmee een zekere dood tegemoet gaat. Een indrukwekkende creatie, waarin de reine zuiverheid van An tigone, die Sophokles schiep, ten vol le recht werd gedaan. De hartstoch telijke bewogenheid van Ismene, de menselijk-weifelmoedige zuster van Antigone, werd daarnaast voortreffe lijk vertolkt door Sigrid Kaetse, die hiermee eveneens voor een glansrol zorgde, zoals ook Max Croiset dat deed met zijn doorleefde typering van de heerszuchtige koning Kreoon. Bij deze drie, zo weergaloos knap en meeslepend gebrachte hoofdfiguren, sloten de overigen zich uitstekend aan. Jules Croiset als een opstandige, verontwaardigde zoon Haimoon; Gijs- bert Tersteeg als een angstige wach ter en verder Albert van Dalsum, Jo ris Dicls en Fict Dekker als respec tievelijk Teiresias, een bode en Eu- rydike. Waardig ln hun wijsheid waren ten slotte Frans van der Lingen, Frans Vorstman en Wim de Haas als koor leden en zo hebben honderden jonge lieden gistermiddag dank zij deze unieke voorstelling de (gezien het ovationele applaus gretig aangegre pen) gelegenheid gekregen daadwer kelijk kennis te nemen van eeuwen oude, maar nog steeds geldende waar heden. Rest nog te melden, öat „De Haag sche Comedie" deze tragedie van Sophokles bracht in de vertaling van Burgersdijk, bewerkt door Max Croi set én dat 'n woord van huide aan.het adres van de Z.V.U., die doze voor stelling mogelijk maakte, zeker niet mag ontbreken. v. B. Tekort op begrotingen Vlissingse Gasthuis B. en W. van Vlissingen leggen do raad de begrotingen van het C huls voor do Jaren_Ï958 en 105Ö ter goedkeuring voor. Een voorlopige be cijfering heeft uitgewezen, dat over 1958 het tekort rond 20.000 zal be dragen, terwijl het tekort voor 1950 wordt geraamd öp 28.828. In de toelichting aan de raad wordt o.m. opgemerkt, dat nog geen reke ning is gehouden met de betaling van de pensionprijs voor de proveniers waarmee een bedrag van rond 18.600 gemoeid is. Naar het zich laat aanzien, is liet namelijk juridisch niet mogelijk, deze personen tot een bepaalde betaling te verplichten. Met het oog op de mogelijkheid van een juiste kostprijsberekening dient ech ter deze pensionprijs wél te worden voldaan, zodat dit zal moeten ge schieden door de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg. De kos ten van suppletie in de pensionprijs door de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg hoeft, met af trek van verhaal, over 1958 bedragen 105.310,55 Daarbij gerekend de kosten van suppletie voor de prove niers, wordt dit bedrag totaal 123.901.55. Leids gemeentebestuur bezocht Vlissingen Donderdag bracht het college van B. en W. van Leiden weer een bezoek aan Vlissingen. Zoals bekend heeft Leiden na de oorlog het zwaar ge troffen Vlissingen met een actie ge holpen. waarna een jaarlijks contact tussen de gemeentebesturen is ont staan. B. en W. van Vlissingen heb ben gisteren met hun gasten een be zoek aan het nieuwe bejaardentehuis gebracht, terwijl 's middags de wer ken in het Veerse Gat werden bezich tigd. VANDAAG, middelburg Electro; „Dracula", 19 en 21.15 uur, in J. Schouwburg: Middel burgsen Dilettanten Toneel met „Re becca", 20 uur. Kunstmuseum; Ten toonstelling beeldhouwwerken, schil derijen en applicaties, 13—17 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie schilderijen van Pleter Bult huis, 9—18 uur Gouden Poorte: V< - gadering Vrouwenbond Pv.d.A., 20 uur. Nederlands Koffie' lis: Verg. E T.I., 15 uur Molenwater; Miniatuur Walcheren, 9—17 uur- Vlissingen Alhambra. ..en schiep de vrouw". 10 en 21 uur, 18 j Luxor „Du bist Muslk", 20 uur. a l Britan nia: Jaarvergadering afd. Walcheren van de Alg. Nederlandse Bond van Gepensioneerden, 14.30 uur. Goe» Grand: „Dracula", 20 uur, lg J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2