GEVAARLIJKE KRUISING BAART HOEDEKENSKERKE ZORGEN Bouw van bejaardenwoningen financieel in het gedrang JAPONNETJE Maison Yvonne YVONNE WALCHEREN Krediet van f19.000 voor verlichtings-kapladder MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND ZEEÜWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG 22 MEI 1959 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT RAAD KWAM BIJEEN Bij de rondvraag tijdens de dezer da gen gehouden vergadering van de ge meenteraad van Hoedekenskerke bracht wethouder Steyn de gevaarlij. ke wegkruising LangevveegjeVree- landsedijk ter sprake. De vergadering kwam tot de conclusie, dat hier door de herverkavelingsdienst een zeer ge vaarlijke situatie is geschapen, waar- in slechts ten koste van grote offers verandering kan worden gebracht. Men vroeg zich echter af of de ge noemde dienst hiertoe wel bereid zal zijn. De heer Boone zei het te betreu ren, dat een van de lagere scholen in de gemeente zich, ondanks het feit dat zij een bedrag heeft ont vangen voor het organiseren van een feestje, afzijdig heeft gehou den van het koninginnefeest. Op zijn voorstel besloten de raadsleden hierover hun misnoegen kenbaar te maken. Verder werd tijdens deze vergadering het voorstel van G. S. de wethouderssalarissen te verho gen, aanvaard. De heer Boone s.g.p.) zei hiertegen geen be zwaar te hebben, indien B. en W. aannemelijk zouden kunnen ma ken, dat de werkzaamheden in derdaad zijn toegenomen. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering door de heer Boone ge stalde vraag deden B. en W. voorts enkele mededelingen over de aankoop van een graflift. B. en W. zegden de raad toe 'in de volgende vergadering met een uitgebreid rapport over ver schillende problemen bij het begraven op het dorp Hoedekenskerke te zul len komen. Een reeds in verschillende verga, deringen aan de orde gesteld ver zoek van de heer J. C. Menhere betreffende de garantie voor de bouw van een woning met bedrijfs ruimte in Kwadendamme werd in gewilligd tot 'n bedrag dat nodig is om de bouw te verwezenlijken. De f Jannen voor de bouw van 4 be- aardenwoningen in Kwadendam me zijn thans fcover gevorderd, dat het technisch gedeelte „rond" is. Financieringsmoeilijkheden drei- Drie lichte aanrijdingen te Vlissingen Woensdagmiddag wilde de wielrijder E. uit Ritthem op de hoek Van Dis- hoeckstraatPaul Krugersraat te Vlissingen een autobus passeren, wel ke in de richting Keersluis reed. Op de hoek kwam de wielrijder klem te zitten tussen bus en trottoir. Hij sprong van zijn rijwiel en kwam er zonder letgel af, doch het rijwiel be landde onder de bus en werd zodoen de ernstig beschadigd. Op de hoek BloemenlaanJozef Is- raëlslaan ontstond donderdagmorgen een aanrijding tussen een bus en éen personenauto, bestuurd door zekere De B. uit Den Haag. De busbestuur der verleende geen voorrang. Ook hier liep het met materiële schade aan de personenauto -r- af. Een derde verkeersongeval deed zich eveneens donderdagmorgen voor, toen in de Bonedijkestraat plotseling een grote hond van achter een auto de weg overstak. De bromfietsberijder E. uit Vlissingen, die dit te laat zag. reed tegen de hond en kwam zelf te vallen. Met beschadigde kleren en lichte schade aan de brommer liep ook deze botsing vrij goed af. Noorse zeeman in Terneuzen viel met bromfiets Donderdag kwam een Noorse zee man met een bromfiets bij het bin nenrijden van een garage te Terneu zen zodanig te vallen, dat hij Inwen dige kneuzingen opliep. De man reed plotseling de garage van de heer J. L. K. aan de Burge meester Geillstraat binnen, doch bij deze manoeuvre verloor hij de macht over het stuur en kwam met de bromfiets op de vloer van de garage terecht. Het bleek, dat de zeeman de bromfiets had geleend van de Ter- neuzense caféhouder F. K. om een tochtje te maken. Tevoren had hij een paar biertjes gedronken Wat de zeeman in de garage kwam doen werd niet duidelijk Na te zijn ver bonden bracht de politie de Noor aan boord van zijn schip, dat op de rede van Terneuzen wordt gelost. De schadevergoeding de bromfiets was ernstig beschadigd en ook in de garage was een en ander vernield werd daar geregeld. gen evenwel een spaak in het wiel te steken. Toch zullen B. en W. blijven ijveren om de bouw door gang te doen vinden. Verder besloot de raad zonder hoof delijke stemming tot verkoop van een stukje bouwterrein in „Vreeland" aan de heer J. Kopmels, een wijziging van de gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst, de toekenning van een duurteteeslag voor 1959, de vast stelling van een gemeenschappelijke regeling voor ziekenvervoer op de Bevelanden en tot het garanderen van financiële verplichtingen, voort vloeiende uit een door een particuliere bouwer op te nemen geldlening. De raad verleende het Wit-Gele Kruis te Kwadendamme en het Groene Kruis te Hoedekenskerke voor 1958 ieder een subsidie van f 400. Voor 1959 zal tot 50 van de contributies gesubsi dieerd worden. Een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een nieuwe legesver ordening werd tot de volgende verga dering aangehouden, teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen nader van advies te dienen over de vraag of de ambtenaar van de burgerlijke stand in voorkomende gevallen ver plicht is een huwelijk te sluiten op zon- en feestdagen. Ook u zal men met bewonderende ogeiï nakijken, als U wandelt met zo'n fleurig, prettig passend Zeer veel nieuwe dessins en modellen. Zaterdag op de markt in Vlissingen. Opening P.T.T.-kantoor te Kloetinge Dinsdag 2 juni a.s., des morgens om 11 uur zal het nieuwe P.T.T.-kantoor te Kloetinge officieel in gebruik wor den genomen Het gebouw is gelegen aan de Lewestraat 1. In de openstel lingsuren komt geen wijziging. Op de dag van de opening zal de dienst tot 11 uur worden verzorgd in het oude en vervolgens in het nieuwe kantoor. MIDDELBURG Serenade voor O.N.D.A/s directeur Donderdagavond heeft de christelij ke muziekvereniging O.N.D.A. te Middelburg de directeur, de heer J. C. F. van Kamer een muzikale hulde gebracht in verband met het succes dat de vereniging op het muzikcon- cours te 's-Heer-Arendskerke behaal de, Zoals bekend legde O.N.D.A, op dit concours in de tweede afdeling Fanfare met 168 punten beslag op een eerste prijs. Voor deze serenade bestond van de zijde van het publiek grote belangstelling. Vooraf werd door het korps een mars door de stad gemaakt. Wedvlucht De postduivenhoudersver. „Zeelandia" te Middelburg hield afgelopen zondag een wedvluoht vanuit St.-Denis (F.). De prijzen werden behaald door: 1, 4 en 6 C. de Graaf, 2 D v. d. Berg, 3, 5, 7 en 8 P. van Sabben, 9 en 10 L, de Voogd. VLISSINGEN Slotavond Rode Kruts- campagne 1959 In het Scheldekwartier te Vlissingen zal op 6 juni a.s. een slotavond van de Rode Kruis-campagne 1959 wor den belegd. De personeelsvereniging „De Schelde" verleent haar medewer king met de opvoering van een to neelstuk, terwijl na afloop wordt ge danst op muziek van de Goese „Or- pheans". Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: diverse rijwielen en steppen, arm bandje, vulpen, identiteitskaart, di verse sleutels, strandhoedje, oorknop, voetbal, voetpomp, broche aan ket tinkje, sokje, vest, diverse handschoe nen, kinderportemonnee, houten schopjes, bos sleutels, damesvest, handdoek, damesjasje, regenbroek, pop, armband, portemonnee, kettink je met sleutels, vulpen, zomerhoedje, twee zeefjes en kroesje, kindertasje, schooltas, Duits bankbiljet en enige goederen die achtergebleven zijn op het sportveld, te weten: jongenscoat, hemdje, haarborstel, aansteker en sweater. Volgende week donderdag om half neven mal het nieuw gebouwde r.-k. parochiehuis De Ark", dat op het 'errein van het klooster der Capu- cijnen aan de Hoofdweg te Rilland is verrezen, officieel worden geopend. Dit gebouw is tot stand gekomen dank zij 'financiële medewerking van het Nationaal Rampenfonds. De plan' nen zijn ontworpen door architect C M. Evers uit Rosmalen. Het nieuwe parochiehuis, dat naast het oude pa- ronaatsgebouw is opgetrokken, be staat uit een toneelzaal, een biblio theek, een kleedkamer en een keuken, alsmede een grote kelder. De toneel zaal bièdt maximaal plaats aan 200 bezoekers. Temidden van het frisse, jonge groen maakt het gebouw een fleurige indruk. (Foto P.Z.C.J. Gemeente-avond in hef Vrijzinnig Centrum In het Vrijzinnig Centrum aan de Lampsinsstraat te Vlissingen werd woensdagavond een gemeenteavond gehouden door de Ver. van Vrijz. Hervormden afd. Vlissingen en de Remonstrantse kring. Dit was de laatste gemeenteavond, waarin ds. N. v. d. Wall en zijn echtgenote aan- wazig waren. Zoals reeds gemeld heeft ds. v. d. Wall een beroep naar elders aangenomen. De bijeenkomst werd geopend door de heer J. Stumphius, die het woord gaf aan ds. v. d. Wall voor het houden van een voordracht {met kleurendia's over een reis naar Israël. Na afloop wer den ds. v. d. Wall en zijn echtgenote toegesproken door mevrouw J. A. Poerstamper, die als afscheidsge schenk enkele grammofoonplaten aan bood. Voor mevrouw v. d Wall waren er bloemen. Tenslotte bestond er nog gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen. ZOUTELANDE Collecte De in Zoutelande gehouden collecte voor de samenwerkende klnderbe- sche.rrningorganisaties heeft 32,73 opgebracht, RAAD GOES Slecht schoolmeubilair wordt vernieuwd De gemeenteraad van Goes, die woensdagavond vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester H. K. Michaëlis, heeft voor de aanschaf fing van een kapladder voor de open bare verlichting een kredief beschik baar gesteld van f 19.000* Voorts werd besloten een krediet van f 8900 beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van 2 lichtkronen voor de raadszaal van het stadhuis. Vervolgens besloot de raad zijn me dewerking te verlenen om het meubi lair van de Prinses Margrietschool van nieuw afdekmateriaal te voor zien. Bij de ingebruikneming van deze school op 1 januari 1956 werd namelijk ook nieuw meubilair aan geschaft. De leverancier verleende een garantietermijn van een jaar. Slechts korte tijd na het verstrijken van deze garantietermijn toonden de meubelen reeds ernstige gebreken, daar de schrijfbladen van de tafels vreemde nerven en opbladderingen begonnen te vertonen. De leverancier bleek niet bereid om de meubelen te vervangen. Daarover was de raad niet best te spreken. Men had overigens ook eerder een seintje van het schoolbestuur ver wacht. „We kunnen het wel laten op knappen door dezelfde firma, maar dan kan het volgend jaar weer fout zijn", meende burgemeester Michaë lis, die daarom voorstelde om de zaak maar ineens goed op te laten knappen. Waarop de raad het gevraagde krediet van f 2520 toestond. Tevens werd besloten om aan het ver. zoek van de vereniging „De Am bachtsschool" om een zogenaamde „noodzakelijkheidsverklaring" af te geven voor een in het leerplan op te nemen opleiding voor banketbakken te voldoen. De raad hield zich ver volgens bezig met de naamgeving van enkele straten In Randwijck. In dit uitbreidingsplan kunnen de Goese- naren nu de volgende straten vinden: Nassaulaan, Juliana van Stolberg laan. Willem de Zwijgerstraat, Mau- ritsstraat, Frederik Hendrikstraat, Jan Willem Frisostraat en Louise de Coïügnylaan. De nieuwe weg tussen de Kloetingseweg en de Poelweg IV kreeg als naam Fruitlaan. Bij de ingekomen stukken was een voorstel van Ged. Staten tot herzie ning van de bezoldiging van wethou ders met het verzoek hierover de me ning van de raad te peilen. De heer Ph. Ha verhoek (p.v.d.a.) gaf B. en W. in overweging om tevens bij Ged. Sta ten aan te dringen op een betere pen sioenregeling voor de wethouders. Voorts deelde burgemeester Michaëlis tijdens deze vergadering mee. dat er voorlopig nog geen kans bestaat op nieuwbouw voor de Kohnstammschool en de Beatrixschool. (Advertentie) a la minute Wanneer U te kampen hebt met een tekort aan tijd en zich de luxe van lang winkelen niet kunt of wenst te permitteren, dan hebt U in VAN WESTEN het ideale adres gevonden. En om de enorme collectie én om de vlotte bediening. LANGE VORSTSTRAAT lOO-foTGOES Hervormde diensten in Geref. Oosterkerk Thans is definitief de datum vast gesteld, waarop de kerkgangers van de (hervormde) auladiensten in de gereformeerde Oosterkerk te Goes ter kerke zullen gaan. Aanstaande zon dag wordt om 10.30 uur de eerste her vormde dienst in deze geref. kerk in Goes-oost gehouden. Voorganger is ds. C. Metselaar. Raad Goes Tijdens de rondvraag van de Goese raadsvergadering vroeg niet de heer P. de Munck (p.v.d.a.) enige toelich ting over de belangstelling van de burgemeester voor het jeugdwerk, maar de heer C. W. Vervest (k.v.p.). Bevelandse Christelijke Plattelandsvrouwen bijeen De afdelingg Zuid- en Noord-Beve land van de Bond van Christelijke Plattelandsvrouwen hield donderdag middag een drukbezochte vergade ring in „De Prins van Oranje" te Goes. Na opening door de presidente, mevrouw Op 't HofFrederiksén uit Kapelle-Biezelinge, las mevrouw Boelman uit Wilhelminadorp het ver slag van de reis naar een stofzuiger- fabriek voor Mevrouw Op 't Hof werd tijdens de bestuursverkiezing herkozen als presidente. Voorts wer- deh een geanimeerde verkoping en een verloting gehouden, waaraan di verse prijzen waren verbonden. KLOETINGE Serenade aan dirigent De muziekgezelschappen „Excelsior" tè Kloetinge en „Euterpe" te Hein- kenszand brachten gezamenlijk een serenade aan de heer Jac. den Toon der te Kloetinge, die van beide korp sen dirigent is. .Excelsior" behaalde op het con cours te 's-Heer Arendskerke op tweede Pinksterdag in de hoogste ere-aideling fanfare, een eerste prijs met lof en daardoor de wisselbeker met 208 punten en „Euterpe" in de zelfde afdeling een eerste prijs met lof mei 200 punten. Natuurlijk ging deze serenade ge paard met gelukwensen van de beide besturen, terwijl het uiteraard niet aan belangstelling ontbrak van de zijde van de dorpsgenoten. Jeugdvoetbaltoernooi Het verloop van het toernooi jeugd voetbal te Kloetinge was als volgt: Kruiningen B I—Yerseke B I 21 (na verlenging); Robur B IKloe tinge B I 32; Robur WelpenKloe tinge Welpen 30. Verliezersronde: Yerseke B IKloe tinge B I 60. Winnaarsronde: KruiningenRoburg 04. Uitslag: 1. Beker, Robur Goes; 2. Medaille, Kruiningen; 3. Medaille, Yerseke; 4. Vaantje, Kloetinge. VHEERENHOEK Patrijzen gepromoveerd Het is nu zeker, dat het eerste elftal van de Patrijzen uit 's Heerenhoek volgend seizoen in de eerste klas van de afdeling Zeeland zal uitkomen. De return-wedstrijd te Philippine werd met 51 gewonnen, zodat dit wel een duidelijk bewijs is, ook gezien de behaalde resultaten in de competi tie waarin niet minder dan 125 doel punten werden" gemaakt, dat ze in een hogere afdeling thuis horen. Toen het elftal op tweede pinksterdag te 's Heerenhoek arriveerde stond de fanfare St. Caecilia te wachten en voorafgegaan door de muziek werden de spelers naar de Jeujjdhoeve ge bracht, waar zij door het bestuur worden ontvangen. Wielerkoers Zondag 24 mei zal te 's Heerenhoek de 6e Regenboogkoers worden verre den. De strijd gaat over 100 kilome- ter op het van ouds bekende parkoers. Voor deze strijd hebben vele promi nente amateurs ingeschreven. De plaatselijke renner U Raas, is ook van de partij en deze zal zeker trach ten om deze wedstrijd op zijn naam te krijgen Na de wedstrijd is er gele genheid tot dansen. KRUININGEN Bejaarden maakten reisje Met twee autobussen hebben 67 leden van de afdeling Kruiningen van de bond van ouden van dagen een reis gemaakt. Om 8 uur vertrok men in gezelschap van de burgemeester en mevrouw Schipper. In 's Hertogen bosch werd een korte pauze gehou den om koffie drinken. De reis werd hierna vervolgd naar Arnhem, waar een bezoek werd gebracht aan het park Sonsbeek. De terugweg werd gemaakt via Utrecht en Rotterdam naar Breda, waar vooi' de laatste maal werd gepauzeerd. De burge meester sprak hier een dankwoord aan het bestuur, maar in het bijzon der aan de afdelingsvoorzitter, de heer M. Leijs. Onderlinge schaakcompetitie De schaakclub ,De Zwarte Dame" te Kruiningen zette haar onderlinge competitie voort met de volgende partijen: H. VolbedaJ. Vogel 10; B. CokP. Valk Vz—-Vsl C. Goedege- buureP. Valk Yzmej. B, v. Nieuwenhuijzen—J. Vogel 01; M. SchrijverC. Goedegebuure 01; mej. B. y. NieuwenhuijzenM. J. Kole 10; M. Schrijvermej. B. v. Nieuwenhuijzen 10; J. van Oosten J. A. Gommers 01; J. Qüakkelaar— J. W. Hasman 0—1. NISSE Muzikale rondgang Woensdag maakte de muziekvereni ging „Ons Genoegen" een rondgang door het dorp in verband met het behalen van een eerste prijs in de tweede afdeling op het concours te 's-Heer Arendskerke. Er was veel belangstelling. VEILING Z.H. EILANDEN 20 mei. Aardappelen 7-12. Andijvie 20— 43. Bloemkool A 16—42. B 10—21, C 11- 18. Sla I 4.7.90 Stoofala 10—12 Spina- zie 2040. Rabarber 7—13 Radijs 814 Bospeen 1 40—62, ii 10—29. Kroten 18—29 Selderij 12—14. Peterselie 3—6. Waspeen 18—33, prei 10—13. Postelein 16—23, Sja lotten 17—21. Uien 6—7 Aardbeien I per doos 42-60. II per doos 36—47 Tomaten A export 1,76, binnenland 1,15—1.17, B ex port 1,51, binnenland J,04, C export 8,00 binnenland 0,93, CC export 1,61. binnen land 0,68. marktberichten barneveld. Coöperatieve Veluws" eierveiling Barne veld—Ede. Weekaanvoer ca. 830 000 stuks Handel traag. Notering eieren 34-50 gr. f 5.64—840. idem 50—59 gr. t 8.60-10-22, idem 69—63 gr. f 10.22-10.67, idem 68—68 gr. f 10.63—11.8e, allfet per 100 stuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer: 705 S99 stuks, handel traag. Notering, eieren 59-63 gr. f 10 0110-55. idem 63—65 gr t 10.45—10 62, eendeleren SS—68 gr. t 7.49—919. eende eieren 68—76 gr. f 9.25—9.77, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.450.000 stuks. Han del redelijk Notering- eieren 58—65 gr. f 10 25—11 25, algemene prijs f 10.70 per 100 stuks, kiloprijs f 1.74, basis 61.5 gr Prijsnotering Gelders-Overijselse Vereni ging van Eierhandelaren. Grote eieren 62 —68 gr. f 10.60—11.15, kleine eieren 56— 61 gr. f 9.7510.40, henneëleren 42—46 gr. 1 6.00—7.00. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 21 mei. Aanvoer 10 ooo kg. AA extra 2.80, AA I 2.20, A extra 2.30. A I 1.95. B extra 1.95, B I 1.70 C extra 1.30, C I 90, D I 85, E I 90. E*n 70, F I 1.40, stek 65, on dereind 12. GRAANMARKT ST.-MAARTENSDIJK. 21 mei Tarwe 30—31. Gerst 24—26- Haver 23—24. Kleine erwten 35—30. Schokkers 60—75. Bruine bonen 60—75. Koolzaad 35 —40- Maanzaad 110—130. OVEZANDE Konlngschietlng De sociëteiten „Willem Teil", „Spes Nostra" en „Zeelandia" te Ovezande hielden een koningschieting. Na een heftige, vriendschappelijke strijd kwam van „Willem Tell" J. de Jonge Pzn. als winnaar uit de bus; van „Zeelandia" werd Han Priem koning en van „Spes Nostra" M. Rijk. Na afloop van de schieting werd door „Willem Teil" een vergadering ge houden, die een prettig verloop had. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. Koens en A. de Jonge (Rijk) met algemene stemmen resp. gekozen tot voorzitter en 2e deken. Wedvlucht De uitslag van de door de concours- bond Zuid-Beveland op 17 mei gehou den wedvlucht op St.-Denis luidt voor de p.v „Water in zicht": 1. H. A. Breker; 2. A. Steenpoorte; 3. P. D. de Boe; 4. M. Pleterse; 5. C. J. Clement; 6. C. Poot; 7. M. Pieterse; 8. Gebrs. Capello; 9. J. op 't Hof; 10. F. Voois. De uitslag voor de p.v. „De Witpen" luidt: 1. J. de Jager; 2. A. Jongepier; 3. G. Remijnse; 4. C. de Beste; 5. J. de Jager; 6., 7 en 8. G. Remijnse; 9. P. J. Mol; 10. W. Jaco- busse. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 20 mei: Arbon van Antwerpen; Longueau van Gent; Ul rica van Antwerpen; Karmas van Gent. 21 mei: Zus van Antwerpen; Pax van Middelburg. Vlissingen vertrokken op 20 mei: Bodo- ro naar Genua; Arbon naar Kopenhagen; Longueau naar Rotterdam; Karmas naar Narvik; Ulrika naar Lulea: 21 mei: Pax naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 20 mei: Maureen van Savannah; Am. steldijk van Le Havre; Diligentia van Lissabon; Aardenburgh van Rotterdam; 21 mei: Dongedijk van Hamburg; Eagle van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 20 mei: Nike naaa- Rotterdam: Curacao naar zee; Heemskerk naar Rotterdam; Astra naar Huil; 21 mei Fiona naar Grimsby; Blitar naar Rotterdam; Jupiter naar Rotterdam: Heemskerk naar Rotter dam; Texel naar Hamburg. THOLEN Jubileum muziekvereniging In verband met de herdenking van het 75-jarig bestaan van de muziek vereniging „Concordia" te Tholen op 12 september is er een werkcomité opgericht, bestaande uit de heren mr. A. .T. van der Hoeven, ere-voor- zitter, P. Ofctevanger, voorzitter; A van Droffelaar, secretaris; H. L. Ne- iisse, penningmeester en leden: E. Antons; J. de Laater; M. C. Meerman en M. Tichrm. De bedoeling van dit comité is door verschillende acties gelden bijeen te brengen om dit feest te kunnen vieren. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 1877 kg exportgarnalen 230 -2.69; 307 kg schar 31-45; 118 kg bot 18- 17; 36 kg tong 1.57—2.69; 65 kg rog 17—20; 93 kg wijting 16—18; 9 kg paling 1.34—1.53; 85 kg doorgedraaid. DE PROVINCIALE AFZETCOMMISSIE voor Zeeland maakt het navolgende aan de Fruittelers bekend: KRUISBESSEN kunnen worden geveild van af maandag 25 mei a.s„ Nadere inlichtingen ver krijgbaar bij uw veiling. TANDARTS VAN DER VEEN Middelburg a.s. zaterdag geen spreekuur WEGGELOPEN: een gele jonge HERDERSHOND, luisterend naar de naam „Rieko". Gelieve terug te bezorgen bij J. VERSTRA- TE, Veerweg 43, Wolfaarts- dijt. SAS VAN GENT Verkeersdiploma's uitgereikt In de r.-k. meisjesschool te Sas van Gent reikte burgemeester R. A. J. den Boer aan een 25-tal meisjes het ver- keersdiploma uit. De burgemeester toonde zich zeer verheugd zulk een diploma ln massa te mogen uitreiken,- De burgemeester bracht dank aan wachtmeester Van Hest, de verkeers- specialist bij de rijkspolitie te Sas van Gent", die de kinderen de nodige kennis heeft bijgebracht. Hij sprak de hoop uit dat de kinderen hun diploma waardig zullen zijn en onder alle om standigheden het goede voorbeeld zul len geven bij het in acht nemen van de verkeersregels. Aan het slot gaf wachtmeester Van Hest nog enkele beschouwingen naar aanleiding van het examen en besprak de meest ge maakte fouten tijdens het examen. Hierna ging de burgemeester over tot uitreiking van het diploma aan Hilda van Hest, Lynda van Bambost, Kitty Wijne, Jeannine Uitdewillighen, Tilly Mattheeuws, Ria Baart. Gonnie Not- schale, Cecile Spuessens. Karin de Mul, Ludy Piessens .Lietbeth van den Hemel, Miriam van Leemput, Rosètte Renique, Yolanda Claeys, Marleen Neyt, Erna Kox, Hedwig Vermandei Trudy van Dijke, Simonne Broekho ven, Lilian Raes. Monica de MUI. Mar leen van de Berghe, Marie-Therese de Caluwe, Ria Cardon en Sabina Mollet. Tennisfweekamp De personeelsvereniging ONA van de Spiegelglas- en Fosfaatfabriek te Sas van Gent had tweede pinksterdag uit gekozen om eeft tennistweekamp te organiseren tegen Isoverbel uit Den Haag en Brussel. De tweekamp werd gehouden op de tennisbaan van de Spiegel glasfabriek. Deze tweekamp eindigde in een grote overwinning van Isoverbel. WESTDORPE Reisdub naar Duitsland In een vergadering van de reisclub te Westdorpe is besloten om 7 juni a.s. de jaarlijkse reis te houden. Deze keer gaat het over België via Leu ven, naar de Duitse grens, en onge veer 70 km in Duitsland. ZAAMSLAG Concert De muziekvereniging „De Volhar ding" te Zaamslag zal zaterdagavond ndien het weer gunstig is. een con cert geven Het programma omvat de volgende werken: 1. Sons of the bra ve; 2. Le chevalier Breton: 3. Pink sterbloemen; 4. Noordhollandse pa neeltjes; 5. Jubelklanken. AARDENBURG Voetbalwedstrijd Op het gemeentelijk sportterrein speelde de Aardenburgse voetbalclub een vriendschappelijke wedstrijd te gen de koninklijke F.C. Torhout welke laatste in de Belgische 2e pro vinciale afdeling speelt. Nadat de rust T—1 was ingegaan wist in een forse wedstrijd Torhout tenslotte met 32 te winnen. Na afloop was er in-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15