Raad Goes akkoord met voorstel nieuwe regeling ziekenvervoer Imn <3.ijpe Zeeuwse Almanak Trein stopte niet j j te Arnemuiden NIEUWE BURGEMEESTER VAN HEINKENSZAND BENOEMD Bondsdagen van de Ned. Bridgebond tegen „dubbelstad"-ploeg NACHTELIJKE WEDSTRIJD VOOR BEVELANDSE BRANDWEREN Agenda PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 MEI 1959 STREEKBELANG GAF DOORSLAG Maximum-bijdrage per inwoner niet hoger dan 15 cent voorgesteld De gemeenteraad van Goes heeft tijdens zijn vergadering van woensdag avond besloten over te gaan tot vaststelling van de nieuwe gemeenschap pelijke regeling voor het vervoer van zieken en gewonden per ambulance auto in Zuid- en Noord-Beveland. Zonder meer verklaarden de dames en heren raadsleden zich evenwel niet akkoord met deze nienwe regeling, die onder meer inhoudt, dat het huidige aantal van twee anto's wordt uitge breid tot vijf, waarvan er twee in Goes gestationeerd worden, één ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland, één in de Zak van Zuid-Beve land en één op Noord-Beveland. Enkele raadsleden gaven B. en W. in overweging om het voorstel aan te houden teneinde het college de gele genheid te geven de financiële consequenties nog eens onder ogen te zien. Deze raadsleden vonden de zaak namelijk vrij duur, temeer daar zij uit informaties tot de conclusie waren gekomen, dat de begroting aan de lage kant is. „Want", zo vroeg de heer Ph. Haver- hoek (p.v.d.a.), „hoe is het mogelijk een auto aan te schaffen voor 5000. Dat bestaat niet". Mevrouw C. A. Griep-Duinker (v.v.d.) vertelde B. en W, dat de twee auto's, die tot nu toe in dienst zijn, vanaf 1955 in totaal 238 ritten gemaakt hebben. De auto's stonden driekwart van de tijd onge bruikt. Nu de verdeling van de ritten over vijf wagens uit te smeren vond vervolgens de heer M. Loeve (a.r.) oneconomisch, hoewel hij onmiddel lijk toegaf, dat vlugge hulp aan de slachtoffers primair is. Maar doorslaggevend voor een tweede behandeling van de zaak achtte de heer Loeve het feit, dat de Goese garagehouder, die één der auto's zou moeten aanschaf fen, niet akkoord zou gaan met de voorgestelde subsidievoorwaarden, voor de aankoop. „De garagehouder heeft verzekerd, dat hij er wel mee akkoord gaat", verzekerde burgemeester H. K. MI- chaëlis. „Ik weet zeker van niet", antwoord de de heer Loeve Ook mr. J. G. van der Burgt (a.r.) wilde het voorstel aanhouden. Hij vond de begroting aan de lage kant, had opmerkingen ten aanzien van de Meisje uit Vlissingse binnenhaven gered De Vlissinger H. de Smit heeft woensdagmiddag het leven gered van een 5-jarig meisje, dat tijdens het spelen bij de haven aan de Kanaal straat van een sluismuur in het wa ter viel. Door andere kinderen ge waarschuwd sprong de heer De Smit gekleed te. water en wist het meisje op de kant te krijgen. Nauwelijks bekomen van de schrik holde de klei ne in haar drijfnatte kleren naar huis, haar eveneens doornatte redder achterlatend met de vraag wie hij eigenlijk uit het water had gehaald. redactie van de regeling, terwijl het aangaan van de regeling voor 5 jaar volgens dit raadslid zeker geen aan beveling verdient. Burgemeester Michaëlig gaf ver volgens antwoord op de vraag hoe men aan auto's van 5000 komt. De commissie uit B. en S., die de nieuwe regeling heeft voorbe reid, meent in enkele grote plaat sen als Amsterdam en Rotterdam voor dit bedrag auto's, die daar afgeschreven zijn, te kunnen ko pen en vervolgens voor het doel geschikt te maken. Aanhouding van het voorstel achtte de burge meester onvruchtbaar. „Het is be ter dat de raad zich uitspreekt: Willen we dit voor de streek doen of niet". „Het kost inderdaad wat geld", voegde wethouder J. J. van Melle (c.h.) hieraan toe, „maar ter wille van de streek moeten wij als centrum dit doen". Dat was ook de mening van de heer J. S, Visscher (p.v.d.a.), die evenwel als maximum-bijdrage per Inwoner een bedrag van 15 cent wilde vast stellen, welke suggestie B. en W. overnamen. En tot slot gingen ook de raadsleden zonder stemming ak koord met het voorstel van het col lege. Tijdens de rondvraag sneed de heer C. W. Vervest (k.v.p.) de informele besprekingen aan, die B. en W. met de raad willen houden. (Zoals men zich zal herinneren hebben wij aan deze aanglegenheid op 28 april en 13 mei j.l. een. beschouwing gewijd). „Onmogelijk" „Deze besprekingen zullen onze besluitvorming zeker ten göede komen", meende de heer Vervest. „De openbare meningsvorm moet echter ook de kans gegeven wor den zich te ontwikkelen. Daarom zou het aanbeveling verdienen ook de pers uit te nodigen", merkte de heer Vervest op. „Onmogelijk", betoogde burgemees ter Mïcliaëlis. „Zeker niet voor de bespreking, die binnenkort gehouden wordt over de reorganisatie van het gemeentepersoneel, waarbij over per sonen gesproken wordt. Ook mijn ge achte opponent in deze discussie was het met mij eens, dat hierbij geen pers kan worden toegelaten. Overi gens ligt het niet ln de bedoeling om zeer binnenkort weer een dergelijke bijeenkomst te houden", aldus de burgemeester. De heer P. de Munck (p.v.d.a.) ver klaarde vervolgens met enige be vreemding een persverslag over de opening van een bazaar te hebben gelezen, waarin de burgemeester ge zegd had „veel belangstelling te heb ben voor de jeugd in het algemeen en voor de hervormde jeugd in het bij zonder". Terwijl dit raadslid toch in het installatieverslag van de Goese burgervader had gelezen, dat de bur gemeester, hoewel C.H.Ü. zijnde, de belangen van Iedere burger, van wel ke gezindte ook, beloofde te beharti gen. „Ik heb belangstelling voor het ge hele jeugdwerk in Goes, ongeacht de richting'*, merkte de heer Michaëlis op. „Ik ben jarenlang bestuurslid ge weest van de Provinciale hervormde jeugdraad, vandaar dat Ik de her vormde jeugd een warm hart toe draag. Maar leder kan op mijn volle belangstelling rekenen", verzekerde de burgemeester tot slot. „Waaraan nog toegevoegd kan wor den", aldus merkte wethouder J. H. Roose (k.v.p.) op, „dat het werk van de hervormde jeugdraad als voor beeld gesteld kan worden". (Advertentie) bestellen Advertentie) M Een heel enkele keer laten onze M onvolprezen Nederlandse spoor- wegen een steekje vallen ee Dat gebeurde woensdagmorgen m toen de trein, die van Amster- H dam naar Vliasingen rijdt en die in Vlissingen omstreeks kwart over acht moest arrive- §f M ren, niet volgens de dienstre- H geling reed. Reizigers, die op het station Arnemuiden klaar stonden om M deze trein te „pakken" zagen tot him grote verbazing de trein voorbijschieten En reizigers, die zich in de trein M bevonden met bestemming Ar il nemuiden, werden tegen hun wil meegevoerd naar Middel burg Voor de reizigers niet prettig, maar toegegeven moet worden, dat het hoogst zelden voorkomt bij onze accurate spoorweg- mensen. De reizigers voor Arnemuiden stapten in Middelburg uit en werden met de trein van vier minuten over half negen uit de Zeeuwse hoofdstad naar de laats van hun bestemming ge- racht. De trein uit Roosen daal, die anders om negen uur Arnemuiden passeert, stopte er ditmaal om de wachtenden mee te nemen naar Middelburg en Vlissingen. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiniiW Koning Boudewijn naar Zeeland Naar wij vernemen is het thans zo goed als zeker dat tijdens het komende staatsiebezoek, dat koning Bondewijn van Bel gië aan Nederland zal brengen, ook Zeeland zal worden be zocht. Vermoedelijk zal de ko ning op 8 juli aanstaande een bezoek aan de deltawerken van het Drie-eilandenplan brengen. MET INGANG VAN 1 JUNI A.S. (Advertentie) VAN TOT EXCURSIE. De leden van de Vogelwacht Schon- wen-Dulveland hebben een geslaagde excursie gemaakt naar een zand plaat in de buurt van Goeree. De ex cursie, waarbij vooral het vogelle ven op de plaat In ogenschouw werd genomen, werd gemaakt per beurt schip „De Drie Gebroeders" uit LOT Uit zuiver onbaatzuchtige overwe gingen had die man in Middelburg een lot gekocht ten bate van „Zonne veld", maar toen hem duidelijk werd, dat er een prijs op was gevallen, werd hij toch nieuwsgierig. Tenslot te waren er niet te versmaden ge bruiksvoorwerpen bij, variërend van een gr amino foonlnstallatie tot een bromfiets. En dergelijke zaken woe len in de mens toch altijd weer be zitsinstincten los. Je gaat dan rede neren, dat een pick-up toch beslist niet te versmaden zou zijn in ge dachten draai je al platen op een feil loze installatie en tenslotte bekijk je zo'n papiertje-met-een-nummer met heel andere ogen. „Je kunt nooit we ten", peins je dan en dat dacht die man in Middelburg ook. Dagdromend over een pick-up stapte hij naar de man, die de lijsten met prijzen be zat en met goed gespeelde noncha lance vroeg 'hij: „Och, kijk es even welke prijs er op mijn nummer is gevallen". In gedachten zette hij net een nieuwe plaat op. De lijsthouder sloeg er ruw een barst in. je hebt een ontbijtkoek"ont hulde hij. „En ik lust niet eens koek", bedacht onze man nog en zette de plck=up weer ïij in het arsenaal van onver vulde vjensen (Advertentie) tm» bestellen I Scharendijke. Dat het schip, toen men de excursie wilde beëindigen, niet meer van de zandbank was te krijgen, betekende allerminst een tegenslag. De „thuisvaart" werd weliswaar en kele uren vertraagd men moest wachten op de vloed maar de deel nemers grepen deze gelegenheid aan om de excursie nog eens te herhalen. Een sleepbootje heeft nog getracht het schip vlot te trekken, maar be zat hiervoor niet genoeg p.k.'s. NACHTEGAAL. Het wordt zo langzamerhand dringen met. de nachtegalen. Dit maal kwam een melding binnen uit Heinkenszand, waar in het bos van de freule Van Citters reeds drie weken geleden een nachtegaal werd gehoord. De vo gel is Heinkenszand tot op heden trouw gebleven en „concerteert" vaak tot middernacht. VISCLUB Sluiskil is sedert kort een visclub rijk. Daar kwamen in hotel „De Kroon" enkele visliefhebbers bijeen, de club werd opgericht en er werd een voorlopig bestuur geformeerd. Deze week ontvangen de sportvissers van Sluiskil een invitatie voor een „eerste contact" op a.s. zaterdag. Het doel van de club is gezamenlijk aan concoursen deel te neme.n PALING Met het uitzetten van paling hield men zich in Vlissingen bezig, waar woensdagavond een grote partij aan het water van de Vlissingse ijsbaan bij de Keersluisbrug werd toevertrouwd, 's Zomers zal uit wa ter als viswater worden gebruikt. 50 EN BS Dinsdag vierden in Sluiskil de echt paren J. D. de Blaay-Klerk uit die plaats en L. de Putter-Dieleman uit Axelse Sassing, respectievelijk het 50- en 55-jarig huwelijksfeest. Voor beide huwelijksjubilea bestond veel belangsteling; de bejaarde echtparen mochten vele geschenken in ont vangst nemen. De heer N. W. El,en uit Wassenaar B|j Kon, Besluit is met Ingang van 1 juni a.s. tot burgemeester van Heinkenszand benoemd de heer N. W. Eisen te Wassenaar. De heer Eisen, die 43 jaar oud is, stamt nït een burgemeestersfamilie zijn vader was laatstelijk burgemeester van Rijswijk en hy is rooms- katholiek en lid van de K.V.P. De installatie zal geschieden op 30 mei a.. Waarschijnlijk zal de heer Eisen maandag a.s. een bezoek aan Hein kenszand brengen. De nieuw benoemde burgemeester werd op 21 september 1915 te Leeuw en geboren. Vandaar trok hij met zijn ouders achtereenvolgens naar Montfoort, Harmeien, Naaldwijk en Rijswijk, waar zijn vader burgemees ter was. Zelf deed hij in het begin van de Tweede Wereldoorlog zijn in trede in het ambtelijke leven als ambtenaar ter secretarie van Naald wijk. In verband met bezettingsmaat. regelen moest hij echter onderduiken, waarop de heer Eisen na de oorlog als officier bil de infanterie met de 7- december-divisie naar Indo^sië trok. In 1949 teruggekeerd, trad hij in dienst van de K.R.O. als propaganda- chef. Later was hij werkzaam als contactman voor het filmbedrijf Mul- tifilm te Haarlem. De heer Eisen is thans sinds 1957 als free lance Jour nalist werkzaam, in het bijzonder op het gebied van radio en televisie. In een kort telefoongesprek dat wij met de nieuw benoemde burgemees ter mochten hebben, toonde deze zich uiteraard zeer verheugd over zijn be noeming. „Terugkeer op een aanvan kelijk ingeslagen weg" zo verklaarde Open drive fe Vlissingen De Nederlandse Bridgebond houdt dit jaar zijn bondsdagen op 23 en 24 mei in Middelburg en Vlissingen. Zaterdagmorgen zullen de deelnemers aan deze bondsdagen zich verzame len in de „Huifkar" te Middelburg en om half twaalf zullen zij ontvan gen worden door het gemeentebe stuur van Middelburg in het stad huis. Daarop sluit een wandeling aan door de Abdijgebouwen. Nadat er geluncht is in „Du Com merce" zulen de dames een rondrit over Walcheren maken, terwij! de heren in het Schuttershof de bonds- belangen zullen bespreken. Beide ge zelschappen vinden elkaar om half zeven terug Sn hotel „Britannia" en vandaar wandelt men naar het Strandhotel, waar te lialf acht een diner wacht. Zondagmiddag te één uur wordt in „Britannia" een open bridgedrive volgens het Howell-systeem gehou den. Voor deze drive hebben zich reeds 160 deelnemers aangemeld, on der wie een dertigtal Belgen. Jongeman te Breskens door elektrische stroom gedood Bij het verrichten van werkzaamhe den met een elektrische boor Is de 21-jarige P. v. d. L. te Breskens woensdagmiddag dodelijk door de stroom getroffen. Hij was ln de ou derlijke woning bezig een gat te bo ren in een muur. Vermoedelijk is het apparaat waarmee hij werkte, onder stroom geraakt. hij zijn stap van de journalistiek naar het burgemeestersambt. Heinkenszand kent hij nog niet, doch in andere delen van Zeeland heeft de heer Eisen meermalen vertoefd. Reeds acht jaar lang brengt het echtpaar Eisen, dat drie kinderen heeft, de va kanties in Domburg door. Mevrouw Eisen is beter bekend op de Bevelan- den. Zij is namelijk de dochter van wijlen mr. R. M. van Dnsseldorp, oud-burgemeester van Westkapelle en Goes en oud-lid van Ged, Staten van Zeeland. Nu a.s. zaterdag Op zaterdag 28 mei des avonds om 7 nor zal op het veld aan de Irislaan te Vlissingen de reeds tweemaal eer der vastgesteld, maar als gevolg van de weersomstandigheden, uitgestelde liefdadigheidsvoetbaiwedstrijd wor den gespeeld tussen een elftal, samen gesteld uit oud-Zeeuwse elftal spelers en een combinatie van Vlissingen I en Middelburg I. Voor het oud-Zeeuws elftal zijn de volgende spelers uitgenodigd: doel: Cor Moens (Middelburg) achter: Cor Bode (Vlissingen) en Bram Carol (Middelburg); midden: Wim Strul- wigh (Vlissingen), Arie Schinkel (Zeeland Sport) en Dick Mos (Goes); voor: Janple van der Sluis (Goes), Pierre van der Schraaf (Vlissingen), Leen Outermans (Middelburg), Bram de Smit (v.m. De Zeeuwen) en Jan de Ruyter (Zeelandia). Reserves zijn: Piet Wijs (Goes), Jan Mijnheer (Zee landia), Thom van Rijswijk (Zee land Sport) en Wim Kasteelen (Vlis- De combinatie Vlisslngen-Middelburg zal worden geformeerd uit de ach terhoede en middenlinie van VÜSBln- fen en de voorhoede van Middélburg. an alle bezoekers van deze wed strijd zal door de supportersvereni ging „Vlissingen" gratis een pro gramma worden uitgereikt, dat recht geeft op het deelnemen aan een in de pauze te houden verloting. (Advertentie) bestellen I Vierjarig meisje in Groede begraven Het vierjarig dochtertje van de fa milie De P. ln Groede, dat om het leven is gekomen, doordat haar kle ren ln brand raakten, is dinsdag op de algemene begraafplaats in Groede begraven. Aanvankelijk meldden wij, dat de kinderen van de familie De P. een spelletje speelden, waarbij het vierjarig meisje in stroo gewik keld werd. Uit een nader onderzoek van de rijkspolitie te Groede is echter gebleken, dat dit verhaal niet juist was. Twee kinderen speelden bin nenshuis met lucifers, terwijl de moeder afwezig was. Het zomer jurkje van het meisje raakte daarbij in brand, waarna het kind naar bui ten rende. Afscheid burgemeester D. Kodde van Zoutelande Burgemeester D. Kodde van Zoute lande, aan wien op zijn verzoek eer vol ontslag werd verleend als bur gemeester, zal zaterdagmiddag voor de laatste maal de gemeenteraad van Zoutelande voorzitten. Een verzoek om zijn ambt te blijven vervullen tot de herindeling op Walcheren een feit zal zijn geworden, heeft burgemees ter Kodde afgewezen. IN ',-HEER ARENDSKERKE: Landelijke autoriteiten verwacht De jaarlijkse regionale wedstrijden, die georganiseerd worden door de Vereniging van bevelvoerenden bij de Vrijwillige Brandweren op Noord en Zuid-Beveland, zullen ditmaal een bijzonder karakter dragen. Voor deze wedstrijd heeft de organi satiecommissie een plan uitgewerkt, dat er van uitgaat, dat de korpsen gedurende de nachtelijke uren hun paraatheid zullen bewijzen. Vandaar ook dat het wedstrijdschema loopt van vrijdagavond 22 mei 's avonds 10 uur tot zaterdagmorgen 23 mei 6.00 uur. De wedstrijd, die wordt gehouden in de dorpskom van 's-Heer-Arendsker- ke is er dus in de eerste plaats op gericht de bijzondere omstandighe den, die zich bij het uitbreken van een brand kunnen voordoen, zoveel mogelijk te benaderen. De korpsen zullen met twee tegelijk optreden, waarbij een groep dienst doet als „haler" en de andere groep als „blusser". Elk half uur zullen twee van de ploegen het „object" on der het deskundig oog van een zeven- Advertentie) iopi bestellen tal juryleden moeten aanpakken. Ver wacht wordt dat omstreeks zes uur in de morgen alle achttien Ingeschre ven korpsen aan de beurt zullen zijn geweest. Uiteraard betekent een en ander een nachtelijke drukte op het dorp 's-Heer-Arendskerke, maar aangezien de ploegen met een tijdverschil van een half uur werken zullen er op een bepaald moment toch maar enkele korpsen aanwezig zijn. De leiding van de wedstrijd is ln handen van de heer G. H. Kortus, ad junct-inspecteur van het Brandweer wezen uit Breda. Voor deze ongewone wedstrijd- vorm blijkt in de hoogste regionen van de brandweerwereld grote be langstelling te bestaan. Verwacht wordt dat enkele hoge autoritei ten van het ministerie van binnen- lande zaken de wedstrijden zullen bijwonen. Voordat de wedstrijd begint biedt het gemeentebestuur van s-Heer-Arends kerke een officiële ontvangst aan. Aanstaande zaterdagavond volgt cr een B.B. bindingsavond ln de Prins van Oranje te Goes, die toegankelijk is voor de brandweermensen van Zuid- en Noorv-Beveland. Op deze avond zal burgemeester D. M. Ver met van 's-Heer-Arendskerke de prij zen bekendmaken. Voor de deelne mende ploegen staat o.m, een wissel baker op hat «pol» KUNST „Rebecca" Middelburg, Schouwburg j „Het Middelburgs Dilettanten Toneel". DE SCHRIJFSTER Daphne du Mau- rier levert gedegen werkstukken; ro mans, waarin gebeurtenissen, karak ters en entourage grondig uit de doe ken worden gedaan en dat was ook het geval met de best-seller „Rebec ca", een boek dat voor film en toneel bewerkt werd. Aan het toneelstuk is die gedegen werkwijze eveneens goed merkbaar. De intrige, die aan het boek ten grondslag ligt, is ook voor het toneel tot in finesses uitgewerkt en dat had onder meer tot gevolg, dat er drie bedrijven met elk twee taferelen nodig waren om „Rebecca" recht te doen wedervaren. Boek, film en toneelstuk zijn zo lang zamerhand zo niet klassiek, dan toch wel semi-klassiek geworden en dat betekent dus, dat de inhoud vrijwel gemeengoed is geworden. Dit heeft ontegenzeggelijk het bezwaar, dat het thriller-element voor zeer velen tot nu wordt gereduceerd om de dood eenvoudige reden, dat men „toch wel weet, wat er komt" Daarbij komt nog het feit, dat het drama zwaar van romantiek is doortrokken en de hedendaagse, nogal nuchter ingestel de twintigste-eeuwer niet zo sterk meer aanspreekt. Niettemin heeft „Het Middelburgs Dilettanten Toneel" het aangedurfd dit toch wel belegen toneelspel nog eens op het repertoire te nemen; een krachttoer waar men respect voor kan hebben en temeer omdat H.M.D. T. in de gisteravond in de Schouw burg te Middelburg gegeven voorstel ling deze krachttoer redelijk goed heeft doorstaan. Het is een ^edragen voorstelling geworden, ten volle in „du Maurier-stijl" zorgvuldig uitge sponnen en met het accent op de ka raktertyperingen. Soms te zeer uit gesponnen, waar het tempo onder te lijden had, maar over het algemeen kwam men toch tot een vertolking die de aandacht terdege gevangen hield. In de hoofdrollen werd uitstekend spel te zien gegeven door mevrouw A. A. ScheltensKoops, die een bijna macabere mevrouw Denvers tot le ven bracht; een sinistere, van wrok vervulde hulshoudster, zó uit de ro man gestapt. De heer H. J. Jongepier had de niet geringe taak de gekwel de Maxim de Winter te vertolken - een taak, waar hij zich met veel over gave aan wijdde, maar met als ge volg een te nadrukkelijk gespeelde figuur met een teveel aan tragiek. Een zorgvuldiger en beheerster mi miek zou al een aanmerkelijke ver betering teweeg brengen. Mevrouw M. J. M. UmmelsWevers zorgde voor een geteisterde mevrouw De Winter, ingetogen, overtuigend en met veel gevoel gespeeld. De heer W. de Pagter, die tevens de algemene leiding had; zette een stijlvolle, uiterst natuurlijk gespeelde butler op de planken en de heer J. Adriaans was een gedistingeerde rentmeester. De heer H. Bolier gaf een rake, ge spannen typering van neef Favell en de heer J. Dronkers was het proto type van de rondborstige, goedmoe dige zeeman, beheerst en met gevoel voor nuancering gebracht. Uitermate beheerst en vlot gespeeld was ook de kolonel van de heer B. A. van Verre en voorts gaven in de bijrollen mej. J. de Lange en de heren J. W. Riet kerk en A. Peeters goed spel te zien. Zo is het, tegen sfeervolle decors van de firma Beyne uit Amsterdam en met voortreffelijke grime van I. A. Lorier, een voorstelling geworden, waarin te genieten viel van veel goe de typeringen, die klaarblijkelijk met veel zorg was opgebouwd en waarmee H.M.D.T. een verdienstelijke presta tie heeft geleverd. Maar na „Spook trein" en „Rebecca" in één seizoen zouden de Middelburgers naar onze mening de oude doos voorlopig maar eens gesloten moeten houden. „Rebecca" werd beloond met eèn har telijk, langdurig applaus en met bloe men voor de dames. Vanavond en morgenavond zijn er wederom voor stellingen. V. B. (Advertentie) bestellen 1 Demonstratie met drijvende rubbertank te Vlissingen Vermoedelijk zal maandagmiddag a. s. de Engelse sleepboot „Fiery Cross" op de rede van Vlissingen arriveren met op sleeptouw een drijvende rub bertank met 40 ton kerosine. Zoals bekend, wil men dergelijke tanks gebruiken ter vervanging van tankschepen. De sleepboot zal met zijn sleep bij hoog water de haven binnenlopen en hier demonstreren. Bij laag water vertrekt de „Fiery Cross" weer uit de haven om naar Engeland terug te keren. VANDAAG. Middelburg Eleotro: „De drie muske tiers". 19 en 21.16 uur, 14 j. Kunstmu- seum: Tentoonstelling beeldhouw werken, schilderijen en applicaties, 13—17 en 19—^21 uur Kunstzaal Van Benthem en Jutting Expositie schil derijen Pieter Bulthuis, 9—18 uur. Nederlands Koffiehuis: Vergadering Rode Kruis, 15 uur. Schouwburg: - Middelburgs Dilettanten Toneel met „Rebecca", 90 uur. Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 9—17 uur. vlissingen Alhambra: „Hot Bolshol Ballet", 19 en 21 uur, a.). Luxor: „De terugkeer van de onzichtbare man". 20 uur, 14 j. >es Grand: „De slag om Arnhem", 20 uur, 14 j. Prins van Oranje: Verg. Christelijke Plattelandsvrouwen Zuid- Beveland, 14 uur. Z v.-J.-toneel (ma tinee), 14 uur. Bijeenkomst Christelij ke Vrouwenbond afd. Goes, 20 uur. (Advertentie) bostellen J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2