I ÏDKW PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer HOUTHANDEL ALBERTS HAD EEN MINDER GUNSTIG JAAR Examen doen SCHOUWEN-DUIVELAND HEEFT PERFECTE AFWATERING oren, 3icm en.. schrijven KLMEN fit de ETHER Bravo Jeeves 10 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 MEI 1959 DOOR BESTEDINGSBEPERKING Omzet in 1959 beduidend gestegen Daar de gevolgen van de in 1957 aan gekondigde bestedingsbeperking in de bouwnijverheid zich in 1958 sterk deden gevoelen en de omzetten in naaldhout in belangrijke mate terug liepen, is dat jaar voor de N.V. Hout handel vJi. G. Alberts Lzn. Co. niet gunstig geweest, zo wordt in het jaarverslag van deze vennootschap opgemerkt. De verminderde bouwac tiviteit heeft zich meer doen gelden in de minder centraal gelegen pro vincies en wel speciaal in Zeeland, dan in de randstad Holland. De di rectie hoopt dat de uitvoering van het Deltaplan en de verdere indus triële ontwikkeling van het Schelde bekken hierin verbetering zullen brengen. Intussen vertoont de omzet in bouw- hout gedurende het eerste kwartaal van 1959 een beduidende stijging ver geleken met die in dezelfde periode van 1958. De verminderde vraag naar naald hout deed in deze afdeling een steeds sterkere toename van de concurrentie ontstaan, met de daaraan verbonden afbrokkelende verkoopprijzen. Toen ongeveer in het midden van het jaar onder invloed van een Russisch aanbod tegen belangrijk lagere prij zen ook in de Scandinavische produk- tielanden een algemene prijsdaling doorzette, ontstond een zeer onzekere marktsituatie en daalden de ver koopprijzen aanzienlijk. Het ver schil tussen de aanvoerprijzen en de daardoor noodzakelijk geworden la gere voorraadwaardering kon de N.V. opvangen door de sedert jaren be staande reservering van 500.000, terug te brengen tot 200.000, In de hardhoutafdeling liep de afzet door de verminderde vraag bij de scheepswerven terug. Het is echter gelukt op ander terrein hiervoor vol doende compensatie te verkrijgen. De resultaten van de deelnemingen wa ren, ofschoon wel minder dan in 1957, bevredigend. Nadat enkele uitgaven, welke nog verband hielden met de overplaatsing naar het industrieterrein, de ontrui ming en oplevering van het oude terrein aan de gemeente ten laste van de reserve voor diverse doelein den zijn gebracht, is het onkosten- cijfer gedaald tot het peil van 1956. Voor afschrijving leverde de bedrijfs- rekening een saldo op van f 48.484.37. Aangezien in verband met de hoge investeringen een afschrijving op de vaste activa van f 150.000 noodza kelijk is, moet zoals gemeld het dividend worden gepasseerd. Daar de heer W. Berdenis van Ber- lekom de wens te kennen heeft ge geven in verband met zijn hoge leef tijd af te treden, zal in de op 29 mei a.s. te houden algemene verga dering een nieuwe commissaris moe ten worden benoemd. P.v.d.A. Kamerfractie naar Zeeland De Tweede Kamerfractie van de P. v. d. A. zal op 11 en 12 juni sls. een bezoek aan Zeeland brengen. Het pro gramma vermeldt o.a, excursies naar Zeeuwsch-Vlaanderen en een ont vangst door het provinciaal bestuur. Wereldomroep naar Middelburg De Wereldomroep zal op 26 mei aan staande in het Schuttershof te Mid delburg een amusementsavond geven, die later zal worden uitgezonden. Tij dens deze avond zal Bert Garthof een aantal gesprekken voeren met bezoe kers over Zeeuwse onderwerpen. In de pauze wordt in een van de zalen van het Schuttershof een rondetafel gesprek opgenomen, waaraan een aantal prominente figuren zal deel nemen. Aan het amusementsgedeelte wordt meegewerkt o.a. door Rens van Dort, Truusje Koopman en Jules de Corte. Overdag wordt een groetenprogram- ma opgenomen. 'T IS WEER giqSEN-WEER.! y plastic jassen v.a. 6.®° Feestelijke opening zwembad „DeVaT'teZierikzee Cockie Gastelaars bij openingswedstrijden Voor de officiële opening van het zwembad „De Val" te Zierikzee op 6 juni a.s. is met medewerking van de heer D. Peute, uit Schiedam en ir. J. Geerling, voorzitter van de kring Zeeland van de K.N.Z.B., een interessant programma opgesteld, waarbij onder meer de veelvoudige Nederlandse kampioene Cockie Gas telaars en een Italiaanse zwemster, Effa de Marchi aan de start zullen verschijnen. Dit programma, dat nog niet volle dig vaststaat, omvat o.a. de volgende nummers: 100 m vrije slag dames, heren; 200 m schoolslag dames, he ren; 100 m rugslag dames, heren en 100 m vlinderslag dames, heren; 5 x 50 m vrije slag estafette dames, he ren. De Schiedamse zwemclub zal een demonstratie schoonspringen geven en voorts krijgt men een waterpolo- wedstrijd tussen een Zeeuwse ploeg en de 'S.Z.C. uit Schiedam te zien. Ook ligt het in de bedoeling een de monstratie kunstzwemmen te geven. In de diverse wedstrijden zullen de beste zwemsters en zwemmers van Zeeland uitkomen tegen de Schie damse zwemclub. Nij vijf schepen in Zandkreek opgelegd In de Zandkreek liggen thans vijf schepen opgelegd. Een Franse liberty completeerde gister dit quintet. Onder agentschap van de S.H.V. te Vlissin- gen werd namelijk dc „Oycnnax" (7259) van de Compagnie Messagerie Maritime opgelegd. Advertentie met actieve,beheerste zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten Zierikzeese auto in Rotterdam aangereden Twee gewonden in ziekenhuis opgenomen Het Zierikzeese echtpaar Van D., dat dinsdag per auto op weg was naar huis, werd op de Heemraadsingel te Rotterdam aangereden door een an dere auto, die geen voorrang verleen de. Bij de botsing liep de heer Van D. slechts enkele schrammen op, doch zijn vrouw moest met een gebroken sleutelbeen in een ziekenhuis worden opgenomen. De derde inzittende, de heer V. d. K., eveneens uit Zierikzee, die over pijn in de rug klaagde, werd ter observatie naar een ziekenhuis overgebracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. (Advertentie) (Slot van pag. 1) ter bij de „monding" komt. Bij de splitsing is het kanaal al 20 meter breed en dicht bij de gemalen zelfs 00 meter... Die breedte is overigens ook wel nodig, want tientallen lijnrechte kavelsloten storten het overtollige regenwater in het kanaal. De om vang van al het werk kan ook nog met deze cijfers worden geïllu streerd: Over het afwaterings kanaal liggen 11 bruggen en in het kanaal liggen 8 duikers... De duikers in de kavelsloten zijn uiteraard talrijk. Voor heel het gebied, dat door de gemalen „Den Osse" en „Prommel- sluis" wordt „bewerkt", wordt het waterpeil op 2,50 meter beneden N. A.P. gehouden. Er zijn echter uitzon deringen. Zo ligt midden in Schou wen het zogenaamde Prunje-bevang, een bijzonder laag gebied rond Mo- riaanshoofd, dat een waterpeil van 2,80 meter beneden N.A.P. nodig heeft. Heel dit gebied heeft nu een aparte bemaling met een eigen gemaaltje dus) op het afwateringskanaal ge kregen. Dit oudste deel van Schou wen, voor de ramp een moerassig ge bied, dat vroeger alleen in de zomer wat grasland opleverde, biedt nu plaats aan bloeiende boerderijen en de bedrijsuitkomsten op deze Prunje- gronden zijn uitstekend Ingenieus stelsel Ook met het tegenovergestelde (ho ger liggende, droge gronden) is ech ter rekening gehouden. Zo vragen de Eolders langs het duingebied een wa- erpeil, dat varieert van N.4..P. tot impoilBun Spijker Htlbei, Moreeliepsik 9, UlricM Voor moderne, chique dames-en herenhorloges in talrijke asymmetrische modellen. twee meter beneden N.AP. Dankzij een ingenieus stelsel van stuwen, waarvan er langs de duinen dertig nodig waren, wordt het water veel langer vastgehouden voor deze droog- tegevoelige gronden. Ondertussen is ook op Duïveland de situatie rigoureus veranderd. De pol der Vierbannen van Duiveland, Oos- ter- en Sirjansland en Bruïnïsse lo zen nu alle via het gemaal „Ouwer- kerk". Dit gemaal, dat zorg heeft voor oen gebied van 5100 ha, kostte 750.000 en beschikt over twee pom pen, die rond 200 kubieke meter wa ter per minuut in de Oosterschelde kunnen spuiten. In feite zijn dit twee gemalen in één gebouw... Een pomp zorgt, dat het water in het westelijk deel op een peil blijft van 2,50 meter beneden N.A.P., en de tweede pomp houdt het water in het oostelijk deel op 2 meter beneden N.AP. Vroeger werd een be langrijk deel van het water uit het „westelijk deel" via Stevenssluis in het Dijkwater geloosd. Omdat dit gemaal „Stevenssluis" echter in het hoogste deel van de polder lag, moest het water met een „tussenbemaling" bij Nieu- werkerk tegen de hoogte opge pompt wordenAan deze bi zarre toestand is nu ook een eind gekomen 1 Tenslotte is er dan nog een nieuw gemaal bij Dreischor gekomen, dat de oude polder Dreischor, een deel van de polder Zonnemaire en de in gepolderde gronden van het Dijkwa ter vrij zal houden van waterover last. Dit gemaal, dat de zorg heeft voor een gebied van 1800 ha, kostte 700.000 en beschikt over twee pom pen, die 75 kubieke meter per minuut kunnen verwerken. Aan dit gemaal wordt dus de laatste hand gelegd. Al te klein Tussen de twee gebieden Schouwen en Duiveland ligt als een corridor, die van kust tot kust loopt, nog een apart bemalingsgebied. Voor deze „corridor" waren de wijzigingen ook bijzonder ingrijpend, want een opval lend groot aantal kleine poldertjes met karakteristieke namen als „De RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Op ereplaats bij keizerlijk bezoek In een directe reportage gistel-mor gen en een extra journaal gister avond heeft de N.T.S. de kijkers een ereplaats geboden bij diverse ge beurtenissen, die verband hielden met het staatsiebezoek van de Sjah van Iran aan ons land. Het was uitste kend vakwerk. Het avondprogram ma van de V.A.R.A., getuigde al van evenveel vakmanschap; Milo Anstadt belichtte enkele facetten van het Ne derlandse kunstleven met als hoogte punten het optreden van vader en dochter Krieg en de foto's van Parijs. Het nogal pretentieus cabaretje „Splinters en balken" kan door de te gekunstelde, te hoogvliegende tek sten nog maar niet goed van de grond komen, hoewel het uitstekend in camera werd gebracht. Er waren gelukkig ook enkele heel knappe tek sten in verwerkt, zoals die van Willy van Hemert opnieuw met mees terschap gebracht door Dora Paul sen van Moestafa en van Paul van der Wely. Maar helaas was het totaalbeeld te cynisch, te somber en ook te gezocht. Onverdienstelijk is dit „Splinters en balken" niet, maar helemaal bevredigend al evenmin. Dit is uw leven Ze kwamen weer overal vandaan de mannen, zelfs uit het Duitse Wesel, om het leven van burgemeester G. J. Numan van Harderwijk uit de doe ken te doen. Bert Garthof nam de heer Numan, harde werker en strij der uit het verzet, op de korrel in zijn vierde en laatste uitzending in dit seizoen van het onnavolgbare pro gramma „Dit is uw leven". De heer Numan was gevat en geestig, een man, die ook voor de televisie een beste beurt zou maken. Aan het slot bereidde Bert Garthof de burgemeester namens de V.A.R.A. een verrassing. Harderwijk's eerste burger en zijn echtgenote werd een reis naar New York aangeboden. Zij gaan met één van de nieuwste schepen van Lloyd en burge meester Robert Wagner van New York staat op het echtpaar te wach ten. heelt, alles mee verbrande man" en „Al te klein" had stuk voor stuk een eigen waterlozing via duikers, die de polders van het waterschap Schouwen scheidde. Deze Schouwse dijk is in 1953 al ijlings drastisch verzwaard en daar bij gingen ookalle duikers dicht! Niettemin hebben al die polders nu weer een perfecte ontwatering. Dit maal via één gemaal aan het Sas bij Zierikzee. De twee elektrische pom pon in dit gemaal kunneii elk 110 ku bieke meter water per minuut ver werken. Ondertussen is ook in heel het Duivelandse gebied dankzij stu wen veel gedaan voor hoger liggende gronden. De enorme, platte schotel, die Schou- wen-Duiveland heet, is door dit ge perfectioneerd afwateringssysteem vruchtbaarder en bewoonbaarder ge maakt! Piloot Storm dacht snel even na over de woorden, die de Indiaan in gebroken Spaans gesproken had, toen antwoordde hij „Wij zijn gekomen om uw volk te be vrijden van deze wrede mannen. Wij zullen hen en de grote vogels naar hun ei gen land terugdrijven. Maar gij moet ons daarbij hel pen". Arend haalde het stukje stof, dat hij bij de in gang van de grot gevonden had, uit zijn pak en hield het de zienderogen opknap pende man voor. „Droegen de vreemde mannen dit te ken?" vroeg hij gespannen. In de ogen van de inboor lingen lichtte enkele ogen blikken de haat weer fel op en hij uitte een hevige ver wensing. „Ja, dat is het ver vloekte teken van de onder drukker". „Wilt gij ons niet vertellen, wat hier allemaal gebeurd is, zodat wij daarvoor mis- VRIJDAG 22 MEI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9-40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Ba riton en plano. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 12.50 Rep. van het staatsiebezoek van de Sjah van Iran. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.45 Gr. 14.05 Schoolradio. 14.25 Koorzang, 14.45 Gram. 1450 Voordr. 15.10 Gram. 15.30 Joh. Calvljn-herdenking. 16.30 Gram. 16.40 Fluit en clavecimbel. 17.00 Voordr. 17.20 Meis jeskoor en lnstr. kwint. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Harmoniekorps. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Speur werk. 19.00 Nws- en weerber. 19.10 Huis- muz. 19.30 Radiokrant 1955 Op de man af, caus. 20.00 Heet van de matrijs. 20.30 Sopr. en piano. 21.20 Kunstrubriek. 21.40 Lichte muz. 22.10 Gram. 22.25 Muset- te-ens. en solist. 22 45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Kunst- overz. 23.35—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23 00—24.00 VARA. VARA: 700 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9 05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. 940 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Pianorecital. 11.35 Hammondorgel spel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Re geringsuitz.: Landbouwrubriek. „Wat vermag een goede bedrijfsvoering. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12 33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 1355 Beursber. 14 00 Cello en plano. 14.30 Voor dracht. 14.50 Gevar. progr. VARA: 1600 Gram. 16.30 Voor de zieken. 17,00 Voor de jeugd. 17.30 Orgel en zang. 17.50 Het staatsiebezoek van de Sjah van Iran. 18.00 Nws. 18.15 P.vd.A., pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazz- muz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, caus. 19.45 VPRO-nws- 20 00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Bas en piano. 20.35 Europees comm. 20.45 Licht en schaduw ln het leven van Calvijn, caus. VARA: 21.00 Licht progr. 22.25 Buitenl. week- overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Ka merorkest. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Weekoverzicht. KRO: 20.30 Vadencum. 21.00 Priesterar beiders, T.V.-spel. FRANS-BELG T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Na regen komt zonneschijn. 19.30 Luchtvaartlcron. 20.00 Journ. 20.35 Gevar. muz.. 21.20 Het lange leven. 22.05 Le Temps et les oeuvres. Daarna: wereld nieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Voor de Jeugd. 19 30 Nws. 20.00 T.V.- spel. (Om 21.45 fllmfragm.) (Om 23.00 Nieuws en journaal). schlen beter zullen weten, hoe wij deze ge vaarlijke vijanden, die ook de onze zijn, kun nen vernietigen?" vroeg Arend.. ♦Het personeel van de Amerikaanse luchtmacht ln West-Duitsland heeft op dracht gekregen steeds apparaten voor het meten van -radio-actieve straling bij zich te dragen, zo heeft een woordvoer der van deze luchtmacht bekendgemaakt. (Advertentie) CAKELS Telef. 01106-227, Heinkenszand. FEUILLhlUlV DOOR P. O. WODFJIOUSE. „Ik praat helemaal geen onzin". „Natuurlijk niet, van een man van jouw rang kun je niet zeggen dat het onzin is, maar..." Ik zag wat er gebeurd was. Ik had me niet duidelijk genoeg uitgedrukt. „Nee heus" zei ik. „begrijp me niet verkeerd. Als ik zeg „Eet minder vlees" dan bedoel ik dat je vanavond geen eten moet aanraken. Alleen maar zitten, verveeld kijken en iede re gang wegwuiven met een ver moeid berustend gebaar. Je zult zien wat er gebeurt. Oom Tom krijgt het in de gaten dat Ie geen trek hebt en ik durf te wedaen dat hij aan het einde van de maaltijd naar je toe zal komen en zal zeggen „Dahlia, lief ste" ik neem aan dat hij je bij je naam noemt „Dahlia liefste" za! hij zeggen „ik merkte aan het diner dat je geen trek had. Is er iets aan de hand, mijn liefje?" „Ja beste Tom" zul je dan zeggen. „Erg aardig dat je zo bezorgd bent. Ik zit namelijk erg in de puree, lief ste". „Lieveling" zal hij dan zeg- Op dit punt viel tante Dahlia me in de rede dat de Traversen wel een slap stelletje kwallen moesten zijn, te oordelen naar hun dialoog. Ze wenste ook te weten wanneer ik ter zake kwam. Ik keek haar eens aan. „Lieveling", zal hij teder zeggen, „is er iets dat ik voor je kan doen?" Waarop je antwoord zal zijn dat hij dat wel degelijk kan n.l. zijn che queboekje pakken en schrijven". Ik keek haar onder het spreken op merkzaam aan en was blij toen ik haar ogen bewonderend zag stralen. „Maar Bertie, dit is een prachtidee". „Ik zei je toch dat Jeeves niet de enige vent met hersens was?" „Ik geloof vast dat het lukt". „Het moet lukken. Ik heb het Tuppy ook al gezegd". „Die jongen Glossop?" „Om Angela murw te krijgen". „Fantastisch!" „En Gussie Fink-Nottle ook, om zijn doel te bereiken bij Madeleine". „Zo, zo, wel, wel! Wat een werkzaam brein". „Altijd actief, tante Dahlia, altijd ac tief". „Je bent niet zo'n eend als ik dacht, Bertie". „Wanneer heb je dan ooit gedacht dat ik een eend was?" „O, van de zomer een keer. Ik weet niet meer hoe ik daar bil kwam. Ja, Bertie dit is een goed plan. Ik ver onderstel, dat Jeeves je natuurlijk op het idee gebracht heeft". „Jeeves heeft hier niets mee te ma ken. Ik houd niet van die toespelin gen. Jeeves heeft er nooit en te nim mer iets mee te maken gehad". „Nou goed dan je hoeft je niet zo op te winden. Ja ik geloor vast dat het zal lukken. Tom draagt me op de handen". „Wie zou dat niet doen?" „Ik doe het!" En toen druppelde de rest van het gezelschap binnen en gingen we aan tafel. Gezien de omstandigheden op Brink- ley Court ik bedoel maar ae plaats was overladen met brekende harten en gekwelde zielen had ik niet ver wacht dat het avondmaal bijzonder sprankelend zou zijn. Dat was het dan ook niet. Stil. Somber. Het leek meer op een kerstdiner op het Dui velseiland. Ik was blij toen het af gelopen was. Tante Dahlia, die buiten al haar zor gen nu nog van de trog moest afblij ven, was helemaal niet in de stem ming om luchtig te kouten. Het feit dat hij vijftig pond verlies had ge boekt en dat de beschaving nu op het spel stond, veroorzaakte bij oom Tom, die altijd al op een iterodacty lus met verborgen smart had gele ken, een diepe melancholie. Het meisje Bassett zat haar brood te ver kruimelen. Angela kon gehouwen zijn uit een rotsblok. Tuppy had het gezicht van een terdoodveroordeelde die zijn galgemaal weigert voor h:j naar het schavot wankelt. En wat Gussie Fink-Nottle betreft kan ik zeggen dat menig ervaren be grafenisondernemer door zijn uiter lijk bedrogen zou zijn geworden en hem op slag en stoot zou hebben ge balsemd. Dit was de eerste glimp die ik van Gussie opving nadat we af scheid hadden genomen in mijn flat en ik moet zeggen dat zijn houding me teleurstelde. Ik had verwacht dat hij iets sprankelender zou zijn. Op mijn flat had hij, zoals je je her innert, me praktisch een schriftelijke garantie gegeven dat een landelijke imgeving alles was wat hij nodig oad. En toch kon ik nu niets aan hem ontdekken dat er op wees dat hij nu ln conditie was. Hij zag er nog steeds uit als een vis op hel. droge en ik be sefte weldra dat ik, zodra ik aan de ze morgue ontsnapt was, hem terzij de moest nemen om hem moed in te spreken. Als er ooit iemand behoefte aan had, dan leek het er veel op dat Fink- Nottle het nu was. Bij de algemene uittocht van klage :s echter verloor ik hem uit het oog en aangezien tante Dahlia me gelijk inpalmde voor een spelletje triktrak kon ik hem niet zo gauw te pakken krijgen. Maar nadat we een tijdje hadden gespeeld kwam de butler bin nen en vroeg haar of ze even bij Anatole wilde komen en zo kon ik dus wegkomen. En ongeveer tien mi nuten later, nadat ik zijn spoor in huis niet had kunnen vinden, zette ik mijn netten uit in het park en vond ik hem in de rozentuin. Hij stond net aan een roos te ruiken op een lusteloze manier maar toen ik dichterbij kwam trok hij zijn snoet terug. „Zo Gussie" zei ik. Ik knikte hem bemoedigend toe ter wijl ik sprak zoals gewoonlijk als ik een oude kameraad ontmoet; maar in plaats van terug te knikken keek hij me gemeen aan. Ik stond paf van zijn houding. Net alsof hij niet blij was om Bertram te zien. Hij bleef me nog even vuil aankijken en toen zei hij: „Jij en je „zo Gussie!" Hij siste het tussen zijn tanden door hetgeen onder vrienden niet gebruike lijk is en toen begreep ik er werke lijk helemaal niets meer van. „Hoe bedoel je Ik en mijn „zo Gussie?" „Ik bewonder je moed om me op te zoeken en dan nog „zo Gussie te zeggen. Dat is de laatste „zo Gussie" die ik van je hoor, Wooster. En je hoeft me niet zo aan te kijken. Je weet wat ik bedoel. Die ellendige prijsuitreiking! Het was een gemene streek om er tussen uit te knijpen en het op mij af te schuiven. Ik zal geen blad voor m'n mond nemen. Het was de daad van een laffe hond". Nu heb ik je al laten zien dat ik de meeste tijd van mijn heenreis had besteed aan het nadenken over de zaak van Angela en Tuppy, maar toch had ik niet verzuimd na te den ken over wat ik moest zeggen als ik Gussie zou ontmoeten. Ik had allang voorzien dat er een kleine, tijdelijke wrijving zou ontstaan als we elkaar ontmoetten en als er een moeilijk on derhoud in het verschiet ligt, wil Ber tram Wooster graag zijn verhaaltje gereed hebben. En dus was ik nu in staat met minnelijke, ontwapende vrijmoedigheid te antwoorden. Het feit dat hij er zo plotseling mee voor de dag kwam had me even uit mijn evenwicht gebracht, dat is waar, want onder de indruk van de recente gebeurtenissen was die hele prijsuit reikingsgeschiedenis me door het hoofd gegaan; maar ik herstelde me spoedig en zoals ik al zei, was ik in staat hem met mannelijke, ontwa penende vrijmoedigheid tegemoet te treden. „Maar mijn beSte vent" zei lk, „ik nam natuurlijk aan dat je wel zou begrijpen dat het allemaal een on derdeel van mijn plannen was". Hij zei iets over mijn plannen wat ik niet helemaal kon vatten. (Wordt :*ervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12