Ringrijderijen in acht gemeenten op Walcheren Chefarin«4 VLISSINGER VOCHT VIJF JAAR IN VREEMDELINGENLEGIOEN „BONJOUR TRISTESSE" IN DE VISIE VAN 0TT0 PREMINGER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 MEI 1959 Traditie van „Pinkster-drie" voortgezet In aclit gemeenten op Walche ren is dinsdag de traditie van „Pinkster-drie" hooggehouden: te Arnemniden, Grijpskerke, Kondekerke, Nieuw- en Sint- Joosland, Oostkapelle, Sint-Lau- rens, Souburg en Veere traden de plaatselijke ringrijders bin nen de touwen en leverden op spectaculaire en vaak bijzonder spannende wijze strijd om de ereplaatsen, de bekers en de pollepel. De uitslagen waren als volgt: ARNEMTJIDEN Hier won de jongste deelnemer, Joh. de Smit, de beker van burgemeester W. H. van der Heide. De verdere uitslag was: 1 A. van Dalen; 2 Jan de Smit; 3 N. de Looff; 4 K. Brasser; 5 W. Schuit; 6 K. Janse; 7 C. Crucq; 8 J. de Jon ge; 9 J. Boone; 10 K. Corré; 11 J. Maljers en 12 Jac. de Smit. De bekers gingen naar: 1 W. Schuit (beker burgerij) 7 r. uit 8 beurten; 2 J. de Smit, 4r.; 3 C. Janse, 4 r.; 4 K. Brasser, 4 r.; 5 N. de Looff, 4 r. Voorts won A. van Dalen nog een beker. GRIJPSKERKE De uitslag van Grijpskerke luidt: 1 P. Poppe; 2 H. Reijnierse; 3 P. Geert- se; 4 A. Poppe; 5 M. Louwerse; 6 F. Vos; 7 Br. Dingemanse; 8 Jac. Francke; 9 M. Goedhart; 10 C. Din gemanse; 11 J. Cevaal, H. van Leer- sum; 13 C. Bogaard; 14 A. Cevaal; 15 A. Davidse; 16 S. v. d. Meulen. Meeste volgringen: P. Poppe. Extra prijs: P. Geertse. De beker van de gemeente Grijps kerke werd gewonnen door P. Geert se voor de tweede maal in successie. De overige bekers kwamen terecht bij C. Dingemanse; P. Poppe; Fr. Vos en A. Poppe. Jan Cevaal won de prijs voor de jongste deelnemer. De pollepel werd gewonnen door A. Poppe. KOUDEKERKE In Koudekerke kwamen de ongehuw de ringrijders binnen de touwen, waarvan er 29 konden worden ge klasseerd. G. Sinke toonde zich nier de sterkste door in 41 beurten 29 ringen te steken. Hij stak tevens 12 Ton Medendorp, 10 r.; 13 Chr. Reijnhout, 10 r.; 14 A. Westveer, 10 r. De prijs voor de meeste volgringen (19) ging naar K. de Klerk. De pol lepel was voor L. de Voogd. Uitslag bekers: 1 (beker Ambachts heer) K. de Klerk; 2 (beker gemeen te) L. de Voogd; 3 J. Knuijt; 4 P. Hoebeke; 5 G. Janse. Aan het slot sprak de voorzitter, de heer G. Janse, een woord van dank tot alle medewerkenden aan dit ge slaagde ringrijdersfeest. OOSTKAPELLE Te Oostkapelle was de uitslag: 1 P. Maljaars, 23 r.; 2 Joh. Maljaars, 22 r.; 3 St. Brouwer, 22 r.; 4 Abr. Maljaars, 20 r.; 5 J. A. Lous, 20 r.; 6 Ant. Poppe, 17 r.; 7 S. Lous, 17 r.; 8 J. Poppe Kzn., 17 r.; 9 K. Poppe Jzn., 16 r.; 10 J. Poppe Jzn., 16 r.; 11 Abr. Loose, 12 r.; 12 C. de Visser, 10 r.; 13 J. Geldof, 8 r.; 14 C. Geldof, 8 r.; 15 W. Geldof, 5 r. De pollepel werd gewonnen door S. Lous. Bij de gehuwden won S. Brou wer de le prijs voor de meeste volg ringen (6), bij de ongehuwden S. Louws (4). Prijzen voor versierde paarden: 1 Abr. Maljaars; 2 Joh. Maljaars; 3 J. Poppe Kzn. J. Lous won eveneens de beker van burge meester F. G. Sprenger. De andere bekers gingen naar: S. Brouwer, J. Póppe Kzn.; P. Maljaars; J. Mal jaars en A. Maljaars. SINT-LAURENS Te Sint-Laurens verschenen twaalf rijders in de baan. Na een bijzonder spannende strijd nestelde C. Abra- hamse zich met 23 ringen vast op de eerste plaats hij stak ook de mees te volgringen (7) onmiddellijk ge volgd door I. Wisse (22 r.). De ver dere uitslag was: 3 S. de Visser, 21 r.; 4 D. WilJemse, 21 r.; 5 P. Rooze, 20 r.; 6 M. Koole, 19 r.; 7 W. Rooze, 18 r.; 8 F. Wisse, meeste volgringen (11), De pollepel werd gewonnen door G. v. d. voorde. Na afloop reikte burgemeester Dreg- mans de wisselbeker uit. De uitslag was: I G. Sinke, 29 ringen; 2 S. Reijnier se, 25 r.; 3D. Vos, 23 r.; 4 M. Vos. 22 r.; 5 J. Reijnierse Azn., 21 r.; 6 G. v. d. Voorde, 20 r.; 7 A. Wielema- ker, 19 r.; 8 J. Osté, 18 r.; 9 D. Wie- lemaker, 18 r.; 10 A. Roelse, 16 r.; II J. Roelse, 16 r.; 12 J. Poppe, 16 r.; 13 D. Jasperse, 15 r.; 14 P. Holle- brandse, 15 r.; 15 J. Hollebrandse, 14 r. Voor de bekers werden zes beurten gemaakt. Hiervan was de uitslag: 1 v. d. Voorde, 5 r. (beker burge meester Dregmans); 2 J. Osté, 4 r.; 3 J. Roelse, 3 r.; 4 S. Reijnierse, 3 r.; 5 M. Vos, 3 r.; 6 A. Wielemaker, 3 r.; 7 D. Vos, 3 r.; 8 D. Wielemaker, 2 r. De medaille voor de zes jongste rij ders ging naar K. Wielemaker. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND De uitslagen te Nieuw- en Sint-Joos- land waren als volgt: 1 K. Klerk, 34 r.; 2 L. de Voogd, 29 r.; 3 J. Knuijt, 25 r.; 4 P. Hoebeke, 21 r.; 5 C. A. Polderdijk, 20 r.; 6 P. Meijer, 18 r.; 7 A. Mijnheere, 16 r.; 8 P. Pleijte, 13 r.; 9 Joh. van Waarde, 12 r.; 10 Jan van Waarde, 12 r.; 11 G. Janse, 12 r.; Twee gewonden bij botsing onder Biezelinge Op de rijksweg bij de Smokkelhoek te Biezelinge ontstond maandag avond een aanrijding, waarbij zowel de motorrijder J. E. E. de V. uit Waasmunster (België) als zijn duo passagier J. M. eveneens uit Waas munster een gebroken voet opliep. De motorrijder had eerst op het kruispunt staan wachten voor het drukke verkeer op de rijksweg. Op het moment dat hij de rijksweg op reed in de richting Vlakebrug, kwam vanuit de richting Goes de Amster damse arts J. v. B. met zijn auto, die de motor niet meer kon ontwij ken. Zowel de V. als M, kwamen hierbij op het wegdek te vallen. De arts v. B. verleende direct eerste hulp en constateerde dat M. een ge rokt broken voet had. Met een ziekenauto werd M. naar het ziekenhuis Oost- wal te Goes overgebracht, waar hij ter verpleging werd opgenomen. La ter op de avond bleek ook de V. zijn voet te hebben gebroken. Na in het ziekenhuis te Goes behandeld te zijn, kon deze de thuisreis aanvaarden. Beide voertuigen werden flink be schadigd. Patrouillevaartuigen maken zomerreis Van 19 mei tot 13 iuni zal een aantal aspirant reserve-officieren aan boord van de patrouillevaartuigen Hr. Ms. „Freyr' en Hr. Ms. „Balder" (beiden 160 ton) hun praktische zomerreis maken. Het reisschema is als volgt samenge steld: 19 mei Scheveningen, 20 mei Hoek van Holland, 21 mei Vlissingen, 22 mei Rotterdam, 26 mei Delfzijl, 28 mei Den Helder, 29 mei Amsterdam, 2 juni Hoorn, 4 juni Vlissingen, 5 juni Gent. 9 juni Oostende, 12 juni Den Helder. De schepen staan onder bevel van res pectievelijk luitenant ter zee 2e klasse o.c. R. H. Berts en luitenant ter zee 2e klasse o.c. J. M. Bos. Vier betrouwbare middelendoenwonderen De 4 middelen verenigd in Che(arine„4" worden in de hele wereld op groie schaal gebruikt en hebben hun betrouwbaar heid wel afdoende bewezen. Tezamen werken zij ndg beier dan elk afzon derlijk. Zij helpen vaak 'ook dan, wan neer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I mLMÊ/ÊEI^3Z3S^M^L Tegen pijnen en griep. Geschild voorde gevoeligste maag, wan! die wotdl beschermd door het bestanddeel Chelarox. Zeeuws paartje sloeg met motor over de kop Kind te Wouw stak plotseling weg over Maandagavond is op de grote ver keersweg van Wouw naar Huijber- gen, ter hoogte van do Wouwse Plan tage een vrij ernstig ongeluk ge beurd, waarbij drie mensen werden gewond. De heer M. uit Middelburg kwam, met zijn verloofde, mej. S., op de mo tor vanaf de Zoomvlietweg gereden, toen het 9-jarig dochtertje van de fa milie T. aldaar plotseling de weg overstak. De motorrijder was hierop niet bedacht, waardoor hij en zijn verloofde evenals het kind, kwamen te vallen. Het kind bekwam een ern stige hoofdwond en brak een been. De motorrijder sloeg over de kop, terwijl de duo-passagiere van de mo tor werd geslingerd, waarbij beiden ook ernstig werden gewond. Alle drie werden per ziekenauto naar het Al gemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, waai* zij ter ver pleging werden opgenomen. 16 r.; 9 C. van Slooten, 14 r.; 10 P. Gilde, 14 r.; 11 M. Verhage, 10 r.; 12 J. Francke, 7 r. De bekers werden gewonnen door: 1 M. Koole; 2 P. Rooze; 3 C. Abra- hamse; 4 I. Wisse en 5 D. Willemse. C. Abrahamse mocht de prijs van burgemeester W. Baas in ontvangst nemen. SOUBURG Enerverend was de „strijd" in Sou burg, waar twee rivalen, A. W. Bak ker en J. Melse met 25 ringen ein digden. De eerste won na kampen de eerste prijs. De verdere uitslag was: 3 M. Janse, 24 r.; 4 M. Filius, 22 r.; 5 J. P. Koole, 22 r.: 6 J. P. Melse, 20 r.; 7 K. Janse, 20 r.; 8 J. van Eenennaam, 20 r.; 9 P. de Visser, 19 r.; 10 W. Bosschaart, 19 r. De bekers gingen naar J. Melse, M. Janse en K. Janse. J. P. Melse won de pollepel en stak tevens het groot ste aantal volgringen (10). VEERÊ In Veere was de uitslag: 1 L. P. Brasser met 29 ringen; 2 Jo Maljers, 28 r.; 3 W. Maljers, 26 r.; 4 J. Mesu, 26 r.; 5 J. Brasser, 23 r.; 6 L. Maljers, 22 r.; 7 L. P. Brasser jr., 21 r.; 8 G. Koppejan, 14 r.; 9 H. Gideonse, 13 r.; 10 P. J. Maljers, 13 r.; 11 Jo Gideonse, 8 r.; 12 D. de Bree, eveneens 8 r. De uitslag van de strijd voor de be kers luidt: le beker, van de burge meester: Jo Maljers; 2 L. Maljers; 3 W. Maljers; 4 J. Mesu; 5 L. P. Brasser. De pollepel was voor J. De groep die naar de le klas pro moveert bestaat uit de rijders L. P. Brasser, Jo Maljers en J. Mesu, ter wijl de groep die naar de tweede kals overgaat is samengesteld uit J. Bras ser, W. Maljers en L. Maljers. Na afloop reikte burgemeester Jhr. I. F. den Beer Poortugael de bekers uit, waarna de voorzitter van de Veerse ringrijdersvereniging, de heer G. Koppejan, de overige prijzen „aan de man" bracht. In acht gemeenten op Walcheren werden gisteren, „Pinkster-drie, de voor deze dag traditionele ringrij derijen gehouden. Een ringrijder te Souburg op het Oranjeplein in volle en in dit geval geslaagde actie. (Foto P.Z.C.). AMADÉ DE BUCK WEER THUIS Als parachutist twee maal gewond in Algerije „Het leven in het legioen Is hard, maar de legionair wordt als mens be handeld." Dat zijn de woorden van de 24-jarige Amadé de Buck uit Vlissin gen, die als negentienjarige jongen naar Frankrijk trok om er de taal te leren en die dezer dagen als een ge harde legionair weer thuisgekomen is. Amadé leerde zijn Frans perfect en bovendien spreekt hij vloeiend Duits, want vijfenzestig procent van de sol daten. die kort geleden nog zijn ka meraden waren, zijn Duitsers. Alleen de officieren de beste van de we reld, meent Amadé zijn Fransen. Deze Vlissingse jongen heeft niet gratis Frans geleerd. Hij heeft er vijf jaar lang voor tegen de Algerijnse rebellen moeten vechten. Bloed en zweet heeft het hem gekost. Honger en dorst heeft hij geleden, maar nij klaagt niet, want geheel vrijwillig meldde hij zich in 1954 in Marseille voor het legioen. In de St.-Jean- kazerne te Marseille, het depot van het Vreemdelingenlegioen, onderging hij een strenge keuring en kreeg hij de eerste vaccinaties tegen tropische ziekten. Daarna ging hij met vele lotgenoten per schip naar Al] om in Sidi Bel-Abbez veertien dagen een lui leventje te leiden. Daar leek het legioen voor velen nog aantrek kelijk... tot Amadé en zijn kamera den in Saïda kwamen, waar de in structie begon, die zes maanden duurde. Vele bleus (rekruten) dach ten toen meer aan hun moeder dan aan het behalen van eer op het slag veld. Amadé bofte overigens. Met zijn door en door gezonde body werd hij uitgekozen voor een paracnutistenop- leiding. Ongeveer vijf maanden bracht hij door op de parachutistenbasis Se- tief. Toen zijn opleiding was vol- Van deze plaats uit werden regelma tig acties ondernomen tegen de rebel len, die zich in de bergen hadden ver schanst. Springen was in dit terrein onmogelijk, zodat gebruik werd ge maakt van helikopters. Tweemaal werd Amadé tijdens dergelijke acties gewond. Hij hield er littekens van over aan linkerpols en rechterschou der. Vijf jaar heeft hij het volgehouden. Aan vluchten heeft hij nooit gedacht: „Ik breek geen contract", zegt hij. Hij had er anders genoeg gelegenheid voor. Op een van de vele foto's in zijn album van Marokkaans leer staat hij afgebeeld met enkele be manningsleden van een Nederlands schip. Alle foto's werden gemaakt door de regimentsfotograaf. Er staan dan ook alleen maar prettige dingen op. „Dit is voor de propaganda", ver klaart Amadé do Buck... Hoewel hij de verhalen over het le gioen schromelijk overdreven noemt en hij altijd een goede behandeling heeft gehad, denkt hij er niet over om terug te gaan. „Ik ben blij, dat ik het er levend heb afgebracht", zegt hij uit de grond van zijn hart en zijn moeder is het daar uiteraard he lemaal mee eens. Wat hij nu gaat doen weet Iiij nog niet. Eerst moet hij afwachten hoe men over zijn status denkt, want het tooid werd hij ingedeeld bij het tweede regiment parachutisten van het Vreemdelingenlegioen en ge stationeerd in Philippeville aan do Middellandse Zee. is de vraag of hij nog Nederlander is. Hij voelt er weinig voor om weer terug te gaan naar Frankrijk. Dan Zeeuwse conferentie geref. (vrijgemaakte) diakenen Prof. C. Veenhof uit Kampen sprak over diaconiewerk Dinsdagochtend en -middag werd ln café „De Opril" te Goes de Zeeuwse conferentie van diakenen van de Ge reformeerde Kerken (vrijgemaakt) gehouden, waar verschillende belang rijke zaken uitvoerig werden bespro ken. Zo hield prof. C. Veenhof, hoog leraar aan de theologische hoge school te Kampen voor een aandach tig gehoor een inleiding, waarin hij verschillende aspecten van het dia coniewerk behandelde. Spreker betoogde, dat nu het leven veel gecompliceerder is geworden ook de diaconale arbeid en de kerk zich moeten aanpassen. In het verleden ging de kerk vaak niet met de tijd mee. „Hiervoor treft deze ook grote schuld", aldus spreker. In die tijden heerste dan ook door diverse maatre gelen een zekere afkeer van diaco nale steun. Een hiervan was, dat de bedeelden geen stemrecht hadden, vaak met aparte plaatsen in de kerk genoegen moesten nemen. Ook moesten zij alle diensten volgen, anders verviel hun steun. Een andere misstand was het publiekelijk uitbe steden van wezen. Tegenwoordig is hierin gelukkig veel verandering ge komen. Toch betreurde spreker het ten zeerste, dat in gezinnen waar van een of andere maatschappelijke in stelling steun wordt ontvangen, in vloed wordt uitgeoefend, die tegen de Invloed van de kerk Ingaat. Als grote taak voor de kerk zag spreker terug te keren op het cen trale van het leven, hamelijk dc barmhartigheid. In de middagbijeenkomst beant woordde prof. Veenhof verschillende vragen naar aanleiding van zijn rede. Daarbij ging hij nog nader in op het werk van de diaconie en de grote moeilijkheden die er in zitten. Ook besprak prof. Veenhof nog enkele problemen rond industrialisatie en do automatisering, die vaak met veel geestelijke ellende gepaard gaan. Rijwieldief waagde zich in hol van de leeuw Duitser in Vlissingen aangehouden Zondagavond kwam op het Vlissingse politiebureau een 48-jarige Duitser om onderdak vragen, omdat hij niet meer over contanten beschikte. Hij was het „slachtoffer" van een bero ving geworden, zo vertelde hij. In Roosendaal zou een bedrag van 340 uit zijn kleren gestolen zijn, terwijl hij aan het zwemmen was. Hij had maar geen aangifte van deze dief stal gedaan, ornaat hij daar toch niet veel heil in zag. Op zichzelf al geen aannemelijk verhaal, doch toen de politie zag dat de Duitser over ,een Nederlandse damesfiets beschikte „ergens in Limburg voor 15,ge kocht" besloot men de man voor lopig maar eens een nachtje gratis logies te verschaffen. Terwijl de man in droomland vertoefde, ging de Vlis singse politie verder op onderzoek, waarbij al vrij spoedig het vermoe den werd bewaarheid, dat het gehele verhaal van de beroving verzonnen was. De Duitser was met enkele guldens op zak naar Nederland gekomen om te trachten in Amsterdam of Rotter dam werk te vinden. Dit lukte hem niet, doch wel kwam hij vrij spoedig op zwart zaad te zitten. Om zijn zwerftocht voort te zetten, had hij zich toen maar in Rotterdam een onbeheerd staand damesrijwiel toegeëigend. De Vlissingse politie heeft hem nu op transport gesteld naar de Maas stad. Kindermiddag Grafische Bond Dinsdag bood het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Grafische Bond de kinderen uit het district Zeeland van deze bond de jaarlijkse kindermiddag aan. In een stampvolle zaal van het Goese Schuttershof heeft de jeugd uit de afdelingen Vlissingen, Middelburg, Terncuzen, Zierikzee en Goes genoten van een voorstelling van het kindercircus „Elleboog. Hiernaast waren bovendien kinderen van andere afdelingen van het N.V.V. uitgenodigd, die tegen een kleine ver goeding deze voorstelling konden bij wonen. Hot was een aardig programma dat het kindercircus op de planken bracht, met diverse attracties, zoals het optreden van een leeuw, een klei ne olifant, een degenslikker en slan genbezweerder, gewichtheffer en het optreden van acrobaten. Natuurlijk ontbraken ook in dit jeugdige circus de clowns niet, die veel succes hadden met hun optreden. In de pauze en aan het einde van de middag kregen de kinderen een traktatie aangebo den. Wildschadecommissie voor Zeeland samengesteld Tot voorzitter van de wildschade commissie voor Zeeland is benoemd burgemeester C. N. F. van Sas van Wemeldinge. Burgemeester H. P. Everwijn van Zuidzande is benoemd tot plaatsvervangend voorzitter. Van de commissie maken verder deel uit de heren P. J. J. Dekker, Wemeldin ge, deskundig op landbouwgebied, G. M. F. Bom, Wissenkerke, deskundig op landbouwgebied: G. dc "Jager, Se- rooskerke E. F. Volleman, Vogelwaar de, D. Aarden. Hllvarenbeek, dokter H. Frima. Zoutelande, deskundig op jachtgebied. Tot plaatsvervangende leden deskundig op jachtgebied, zijn benoemd de beren J. Stevense, Re- nesse, en L. Cammaert, Schoondijke. Veertigjarig dienst- jubileum bij „Vrederust" Dinsdag 26 mei a.s. zal de heer Ant. Verswijveren op de inrichting „Vre derust" bij Bergen op Zoom zijn veer tigjarig dienstjubileum aldaar her denken. De heer Verswijveren is thans directeur van de fanfare „Euphonia" van de inrichting „Vre derust" .in welke functie hij veel voor deze vereniging doet. Als ontspanning voor de patiënten heeft hij ook een mondorgelclubje van patiënten opgericht. Voorts is hij directeur van de harmonie „Concor dia" te Tholen en organist van de kerk te Halsteren. Mej. Van Zweeden uit Goes in Nationaal Jeugdorkest Sinds kort maakt mej. A. van Zwee- den uit Goes deel uit van het Natio naal Jeugd Orkest, waarvan dc leden alle provincies van Nederland ver tegenwoordigen. Tot voor kort ont brak alleen een Zeeuwse vertegen woordiger. Deze Zeeuwse afgevaardigde Is er dus nu in de persoon van mej. Van Zweeden, die bij de eerste violen speelt. In de komende vakantie zullen repe tities worden gehouden en voor ja nuari 1960 staat er voor het orkest reeds een concertreis naar Wenen op het programma. Gisteren heeft men het orkest reeds tijdens de radio- jeugddag kunnen beluisteren, toen 't een deel van het programma ver zorgde. Nieuw rijwielpad langs weg Terneuzen-Axel Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten tot aanleg van een vrijlig- gend rijwielpad langs een gedeelte van de Provinciale weg van Terneu- zen naar Axel. Door ae aanleg van dit rijwielpad, waarop herhaaldelijk is aangedrongen zal een belangrijke verkeersverbetering tot stand wor den gebracht. Gedeputeerde Staten hebben het werk intussen opgedragen aan het aanne mersbedrijf W. J. de Bruijn, te Ter- neuzen. Feike Asma bespeelde nieuw orgel te Kamperland Do organist Feike Asma heeft dins dagavond op het nieuwe orgel van de gereformeerde kerk te Kamperland een concert gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. De organist voerde werken uit van Jan Zwart, G. F. Handel, Mendelssohn, Th. Dubois en S. Landman. Ds. A. J. Kret, voor zitter van de Stichting Orgelcentrum te Krinmpen aan de Lek, sprak een openingswoord. Yersekenaar maakte kabaal in Bergen op Zoom In de avond van 2e pinksterdag ge droeg zekere H. M. uit Yerseke, die onder drankinvloed verkeerde, zich zeer lastig in een café in de Koren beursstraat te Bergen op Zoom. Toen hij. na het café verlaten te heb ben, ook nog de ruit van de voordeur vernielde, moest dc politie er aan te pas komen. Deze bracht de man ter ontnuchtering naar het bureau. Knaapje te St.-Jansteen door motorrijder aangereden Het 5-jarig zoontje van de fam. F. te St.-Jansteen, dat zijn vader per autoped tegemoet reed, stak toen hij hem zag. onverwachts de weg over. Het kind werd aangereden door de motorrijder de S., uit Vogelwaarde. Het kind liep een schedelbreuk op, de motorrijder een gebroken linker pols. Beiden werden vervoerd naar iet ziekenhuis te Hulst. De toestand van het kind is thans redelijk. FILMS IN ZEELAND Een reprise van de „Slag om Arnhem" Na het over het algemeen nogal luchtige pinkster programma brongen de Zeeuwse bioscopen deze weck iets zwaardore kost en om te beginnen is er dan hoe paradoxaal dit na het voorafgaande ook klinken moge „Bonjour Tristesse" (Electro. Allddel- burg), de filmversie van Framboise Sa gans opzienbarende roman. Het is een werkstuk van Otto Preminger en over het resultaat ervan zijn de me ningen nogal verdeeld. Wel staat vast, dat de film, vooral wat sfeer zijn d Wel staat betreft, veel van liet boek verschilt. Deborah Kerr, David Niven en Jean Seberg spelen de' hoofdrollen, terwijl ook Mylene Demongerot een belang rijk aandeel heeft in deze speelfilm. In de donderdagcyclus brengt Grand (Goes) een reprise van de op histo rische feiten gebaseerde oorlogsfilm „De slag om Arnhem". Zoals bekend gaat het hier om een Engelse film, waarin uitsluitend de mannen optre den, die werkelijk de slag om Arn hem beleefd hebben. Bovendien maakte men gebruik van authentieke opnamen, zoals die tijdens de opera ties gemaakt werden. Een sober ge houden, aangrijpende film met docu mentaire waarde. Hot Bolshoi Ballet geniet grote faam om zijn uitzonderlijke prestaties. Dank zij o.a. regisseur Paul Czinner is een deel van die prestaties vastge legd op het wite doek en het is een boeiende en uiteraard vooral voor balletliefliebbers interessante film ge worden. Men ziet het optreden van ballerina Galina Ulanova in het bal let „Giselle" en voorts fragmenten uit o.m. „Het Zwanenmeer" (Spaan se Dans) en „Walpurgisnacht" uit Faust. De film „Het Bolshoi Ballet" is te zien in Alhumbra (Vlissingen). Gene Kelly is een onverschrokken d'Artagnan in de rolprent „De drie musketiers" (Electro, Middelburg), die onder regie van George Sidney In kleuren tot stand kwam cn waar- In uiteraard verhaald wordt over de avonturen van het edele drie tal, met d'Artagnan als goede vierde. Avontuur en romantiek in ongelimi teerde hoeveelheden cn smakelijk op gedist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6