Aspirin KUNST EN EER" EERSTE IN CONCOURS TE BRUINISSE WIND EN VOLLE HOTELS LANGS ZEEUWSE KUST ^koudheid? MINDER ZWARE BELASTING VOOR MIDDELBURGSE HONDEN 0,N.D.A.-MUZIKANTEN KREGEN BIJZONDER FLATTEUS UNIFORM DINSDAU iy ivlüJi lyöy PROVINCIALE '6EE1UWSE COURANT 99 ELF DEELNEMENDE KORPSEN Zestigjarig bestaan van „Nu met Hope" Te Bruinisse werd op tweede pink sterdag ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de muziekvereni ging „Nu Met Hope" een concours gehouden door de Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen. Elf korpsen namen hieraan deel. Ten ge meentehuize werden de bestuursleden en directeuren, van de deelnemende verenigingen verwelkomd door de waarnemend burgemeester, de heer D. v. d. Berg. De voorzitter van de muziekvereniging „Nu Met Hope", de heer H. J. Hagen, sprak er zijn vol doening over uit dat dit concours te Bruinisse kon worden gehouden. Hij zei te hopen, dat de belangstelling voor de muziek hierdoor zou worden gestimuleerd. 1 De heer P. C. Kerkhove, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, bracht namens het hoofdbestuur van de Federatie dank aan allen, die aan de voorberiding van het concours hadden meegewerkt. Het jubilerende „Nu Met Hope" werd vervolgens gelukgewenst door enkele directeuren van deelnemende korpsen. Hierna werd een gezamenlijke mars door de gemeente gemaakt. Conservatoriumstudenten concerteerden in Zeeland In de Nederlands hervor mde kerk te Sint Anna ter Muiden werd zater dagavond een concert gegeven door- leerlingen van het Amsterdams con servatorium. Dit concert was het vierde en tevens het laatste van dit seizoen, dat aangeboden werd door de Amsterdamse studentenkring, die te Sint-Anna is gehuisvest. De heer G. Randou, die voorzitter is van deze kring, had het genoegen voor dit con cert een grotere belangstelling te mogen opmerken dan voorheen; een bewijs, dat het cultureel naar buiten treden van de kring heeft aangesla gen in West Zeeuwsch-Vlaanderen. De Ned. herv. kerk met zijn betrek kelijk kleine ruimte leent zich uit stekend voor concerten met kleine bezetting. Zaterdagavond waren het overigens enige oude bekenden, die hun medewerking verleenden, Tine van der Laan als mezzo-sopraan, Nic. H. Luik, die het kerkorgel be speelde, Frans J. Smith met dwars fluit en Caroline Clausing met viool. In hoofdzaak werd werk van 17de eeuwse componisten ten gehore ge bracht, o.a. van George Philippe Te- lemann, Frlederich Wilhelm Zachau en Johan Sebastiaan Bach. Bromfietser reed op wielrijdster in De bromfietser J. S. uit Middelburg heeft maandagavond omstreeks tien over half acht in de Lange Noord straat in zijn woonplaats brokken gemaakt S. reed met zijn brommer van achteren tegen de wiel rijdster C. M. S. uit Middelburg op, waardoor beiden kwamen te vallen. De brom fietser liep wat verwondingen op aan zijn gezicht, die in het Gasthuis wer den verbonden De wielrijdster kwam met dè schrik vrij. UITSLAGEN. Tijdens het concours behaalde in de sectie harmonie de Zierikzeese mu ziekvereniging „Kunst en Eer" de le prijs in de eerste afdeling met lof van de jury In de afdeling uitmun tendheid behaalde de harmonie „Wit te van Haemstede" een 3e prijs. In de sectie fanfare kreeg „Apollo" uit Brouwershaven in de eerste afdeling de le prijs, „Accelerando" uit Sint- Annaland en „Luctor et Emergo" uit Renesse verwierven in deze afdeling elk een 2e prijs. „Semper Crescen do" uit Nieuw-Vossemeer behaalde in de tweede afdeling de le prijs. In de derde afdeling kregen „De Echo" uit Wilhelminadorp en „Crescendo" uit Dreischor beide een 2e prijs. De 3e prijzen gingen hier naar „Con Arno- re", Noordgouwe, „Nu Met Hope", Bruinisse en „Nut en Genoegen", Zonnemaire. De jury bestond uit de heren G. H. Boedijn uit Hoorn, H. Ogier, 's-Her- togenbosch, C. Scliijve uit Oostburg. „Semper Crescendo" uit Nieuw-Vos semeer gaf tot slot in de muziektent een concert. Wel verkoop sterke drank tijdens de kermisweek? Voorstel B. en W. Middelburg verordening in te trekken Tijdens de vergadering van april 1957 verwierp de gemeenteraad van Middelburg met 9 tegen 7 stemmen het meerderheidsvoorstel van B. en W. om de verordening in te trekken op de verkoop van sterke drank op koninginnedag en die op de verkoop van sterke drank gedurende de ker misweek. B. en W. delen de raad mee, dat ook het huidige college in meerderheid van mening is, dat deze verordenin gen dienen te worden ingetrokken. „Wij zijn nog steeds van oordeel, dat het drankmisbruik de laatste jaren zodanig verminderd is, dat handha ving van de verordeningen niet meer noodzakelijk is", aldus delen B. en W. mede. Zij voegen er nog aan toe, dat het aantal processen-verbaal ge durende de kermisweek gering is, terwijl de commissaris- van politie geen belangrijke stijging bij ophef fing van het verbod verwacht. Tot slot stelt het college voor de veror deningen in te trekken met ingang van 1 juli a.s. Ernstig auto-ongeval onder St.-Jansteen Te Absdale onder de gemeente Sint- Jansteen is op eerste pinksterdag een auto-ongeluk gebenrd. waarbij drie personen zwaar werden gewond. Ver moedelijk door te grote snelheid vloog een personenwagen uit de bocht van de weg en kwam teger een paal van de elektriciteitsleiding terecht De paal knapte af en het voetstuk drong zich midden in de wagen. Drie van de vijf inzittenden, de familie Hal- merse uit Delfzijl, werden zeer ern stig gewond, twee achter in de wa gen gezeten kindereD liepen geen let sel op. De slachtoffers zijn naar het zieken huis te Hulst overgebracht Gister avond was het levensgevaar voor de drie gewonde passagiers nog niet ge weken. De familie Halmerse was van Delf zijl op weg naar een in Terneuzen wonende zoon. Leidse lantaarn brandt in Veere Gisteravond heeft de burgemeester van Veere, jhr. 1 F den Beer Poor- tugael, in de tuin van huize „d'Olymo- len" aldaar een gaslantaarn ontsto ken, die jarenlang gebrand heeft op het Leidse Rapenburg vóór de wo ning van de advocaat en procureur dr. mr W Hugenholtz Toen op het Rapenburg de oude straatlantaarns, die met haar gaskousje zo'n roman tisch licht verspreidden, door elek trische werden vervangen, kocht dr. mr. Hogenholtz de lantaarn vóór zijn huis aan om deze te doen plaatsen in de tuin van zijn woning te Veere Dat de lantaarn juist gisteravond te Veere is „onthuld", houdt verband met het feit, dat dr mr Hugenholtz, die voorzitter van de vereniging „Vrien den van Veere" is, daar zijn verjaar dag vierde en na het diner zijn vrienden even wilde herinneren aan een stukje oud-Leidr-n, dat zij allen zo goed hadden gekend. Land ran Hulst stuurt Op de door de afdeling Hulst van de Katholieke Volkspartij in „De koning van Engeland" te Hulst georgani seerde streekbljeenkomst, die als the ma had „De toekomst van het Land van Hulst", heeft men aan de minis ter van Economische Zaken een tele gram van de volgende inhoud verzon den: „Vertegenwoordigers uit alle geledin gen van de bevolking uit het Land van Hulst, bijeen op een vergadering van de K.VP. spreken hun teleur stelling er over uit dat het Land van Hulst niet als voorlopige kern werd aangewezen. Zij verzoeken Uwe ex cellentie dringend dit alsnog in over weging te willen nemen". Inwoner van Kloetinge betrokken bij aanrijding Eerste pinksterdag deed zich op de hoek Antwerpsestraatweg—Parallel weg te Bergen op Zoom een aanrij ding voor tussen een auto bestuurd door C- T. wonende te Kloetinge en een auto bestuurd door A. V wonen de ie Brasschaet (bij Antwerpen) De aanrijding ontstond doordat T., die vanaf de Parallelweg de Antwerpse straatweg op reed, geen voorrang aan de Belg verleende. Een inzittende da me uit deze Belgische auto bekwam een bloeduitstorting aan het been. Te gen T. uit Kloetinge werd door de po litie proces-verbaal opgemaakt. Commissaris der koningin opent bedrijf in Braakman De commissaris van de koningin, jhr. mr A. F. C. de Casembroot, zal woensdagmiddag 3 juni om drie uur de officiële opening verrichten van een landbouwbedrijf van de Stichting Demonstratiebedrijf Zeeuwsch-Vlaan deren in de Braakmanpolder. Het nieuwe bedrijf is gelegen aan de Braakmanweg in de gemeente Bier vliet. g Nog slechts tfm 23 mei Grandioze INRUIL-ACTIE Uw oude ||p fototoestel Is i 7?°/10.-o»15.- H waard. Inlichtingen bijuw fotohandelaar g| (Slot van pag. 1) toonden voor de hier liggende vis sersscheepjes. En eer de mare van dit onver wachte bezoek door het stille stadje was gegaan, hadden de bei de prinsessen zich alweer bij prinses Beatrix aan boord van „De Groene Draeck" gevoegd Het jacht zeilde omstreeks kwart over één onder in dit geval geluk kig! slechts geringe belangstel ling weer langs de oude Camp- veerse Toren Op weg naar Wemeldïnge, waar aan de steiger van de rijkspolitie te water om kwart voor vijf werd gemeerd. Hier gingen de prinsessen en haar vriendinnen van boord en stapten zij in gereedstaande hofauto's, met be stemming paleis Soestdijk. Weg uit Zeeland, dat Pinksteren 1959 het va kantieland van de prinsessen Bea trix, Irene en Margriet was En van vele anderen, die uiteraard in de hoop op veel zon en warmte Er is geen Aspirin zonder (bayer) BAYERKRUIS VOORSTEL VAN B. EN W. Heffing thans geregeld over jaarkwartalen B. en W. van Middelburg achten het wenselijk, dat een grote onbillijkheid, die schuilt in de bepalingen voor de hondenbelasting, voor een groot ge deelte wordt weggenomen. Zij stellen de raad voor om de verordening, waar in de heffing van deze belasting gere geld wordt, zodanig te wijzigen, dat .De christelijke muziekvereniging „Oefening Na De Arbeid" te Middel burg heeft zaterdagavond voor een prettige verrassing gezorgd. Tijdens een taptoe van een half uur op de Markt, waaraan ook het tamboers- en pijperskorps „Juliana" zijn mede werking verleende, hebben de ONDA- muzikanten namelijk hun nieuwe uni formen getoond- En dit uniform nu vormde de pretti ge verrassing. Want behalve een zwarte pantalon, een wit overhemd en een das behoort tevens een wijn rode wijde cape tót het uniform. Hoewel het gehele uniform met een voudige middelen is tot stand geko men, geeft met name de cape het korps een bijzonder cachet. En het mag voor Nederland uniek genoemd worden. Ondanks de gure wind, die zaterdag avond over de Markt woei, was er een vrij redelijke belangstelling voor de taptoe, die ONDA en Juliana ge zamenlijk op goede wijze ten beste ga ven. Het was voor dé ONDA-muzikan- ten ook één van de eerste malen, dat ze weer uitrukten na een periode, waarin hard gewerkt is aan de op bloei van het korps. En dat er hard gewerkt is bleek zaterdagavond wel. Foto P.Z.C. de ontheffingsmogelijkheden iets rui mer worden gesteld en dat de belas tingplicht voor personen, die zich in de loop van een jaar met hun hond in de hoofdstad vestigen, minder zwaar wordt. Elk jaar evenwel komt het herhaalde malen voor, dat houders van honden enkele dagen na het begin van het le of 2e belast/ ghalf jaar hun dier ver kopen of de hond niet meer in him bezit houden omdat het dier is gestor ven. Ook komt het voor, dat men te gen het einde van deze halve belas tingjaren een hond koopt of ermeer de hoofdstad komt v ien. Bij de verkoop of dood van een hond kon men volgens de thans geldende verordening de hondenbelasting terug krijgen over het tweede kwartaal of geheel niet, zodat men immer een vol halfjaar belasting betaalde. In het tweede geval betaalde men eveneens oen vol halfjaar. Volgens de gewijzigde verordening willen B. en W. de belasting heffen over zoveel kwartalen van het (kalen der) jaar. waarin een hond gehouden wordt. Een gedeelte van een kwar taal wordt voor een vol kwartaal ge rekend. Men kaji aanspraak op terug gave van de belasting maken: Tndien men geen hond meer houdt (door verkoop, dood van 't dier) voor zoveel vierde gedeelten van het jaar- 'ijkse belastingbedrag als er kwarta len in het belastingjaar overblijven, waarin de hond niet meer wordt ge. houden. Inbrekers gegrepen bij beraven van buit Zondagmiddag om kwart óver een hebben twee inbrekers, de 37-jarige lós-arbeider E. h. van der L. uit Rot terdam en de 34-jarige timmerman A. J. M. K. uit Breda een goede slag ge slagen in de juwelierswinkel van G. A. de Melj aan de Voorstraat te Dordrecht. Door de voordeur te for ceren hadden de mannen zich toegang tot de winkel verschaft. Zij namen, voor zover op dit moment bekend, voor een waarde van 50.000 gulden aan gouden ringen, broches, armban den en andere sieraden mee. Nauwe lijks een uur nadat de inbraak was gepleegd werden de inbrekers op de verbindingsweg, tussen de Rijksweg Dordrecht naar Rotterdam, en de Oude Straatweg, van Zwijndrecht naar Rotterdam, gearresteerd. Zij waren bezig hun buit op verschil lende plaatsen te begraven. Dat zij zo spoedig konden worden Ingerekend was te danken aan de oplettendheid van een dame, die meende de alarm- schel van de juwellerswinkel te heb ben horen overgaan, en van een heer, die twee mannen op verdachte wijze van de winkel naar een auto had zien lopen en het nummer noteerde. Weer een Amsterdamse vrouw vermoord Opnieuw Is Amsterdam opgeschrikt door een mysterieuze moord op een vrouw van lichte zeden. In een wo ning aan de Bergstraat, een nauwe doorgang tussen de Singel en de He rengracht nabij de Torensluis vond de poMtie het gedeeltelijk ontklpde li chaam van de 45-jarige J. C. B. lig gend op de vloer van de door haar ge- hmirdn kamer. Dr. J. Zeldenrust, die later sectie op het stoffelijk overschot verrichtte, constateerde dat de vrouw met grote kracht door wurging vermoedelijk met de handen) om het leven is ge bracht. De moord zou kort voor twaalf uur in de nacht van zaterdag op zon dag zijn gebeurd. Een naast de kamer van de vermoorde wonende vrouw heeft het slachtoffer ontdekt nadat 't haar was ongevallen dat zij in de ka mer niets hoorde en het 'licht bleef branden. G,S W.-Ionen omhoo? De minister van sociale zaken en volksgezondheid ad interim heeft besloten de basis-uurlonen in de ge meentelijke sociale werkvoorzienings- regeling voor handarbeiders „G.S.W." met vier cent te verhogen. Dit brengt mede, dat de maximaal toegestane uurverdiensten met vijf cent stijgen Een en ander betekent, dat het week loon van de G S.W.-arbeiders zowel in de sociale werkplaatsen als op de openluchtobjecten gemiddeld met ruim twee gulden omhoog gaat. Met deze verhoging, welke mgaai op maandag 25 mei. wordt bereikt, dat de afstand tussen het basisloon van de G.S W -regeling er het richtlijn loon dat door het coliege van rijksbemid delaars voor ongeschoolde arbeiders wordt aangehouden wordt verkleind De verhoging vindt mede haar grond in de feitelijke loonontwikkeling in het bedrijfsleven gedurende de afge lopen jaren, aldus heeft het ministerie medegedeeld. De dood op de weg Op de rijksweg bij Sittard is zaterdag avond de 26-jarige scooterrijder B J. uit Cuyck- St.-Agatha geslipt en met zijn hoofd tegen de wegrand gevlogen. De man is ter plaatse overleden. Zaterdag is de 22-jarige hofmeester van de marine, A. H gelegerd in het marineopleidingskamp te Hilversum, in het centrum van deze gemeente met zijn bromfiets tegen een auto ge reden. H. kreeg een schedelbasisfrac- tuur en is in het ziekenhuis overle den. Zondag is de 17-jange Duitser j W uit Dordmund met zijn bromfiets on der de gemeente Woudenberg tegen een boom gebotst Hij is in het zie kenhuis „De Lichtenberg" te Amers foort aan zijn verwondingen overle den. Spanning tussen Belgische hof en regering Sommige Belgische kranten, zowel van rechts als van links, beweren dat er spanning is ontstaan tussen de Bel- gische koninklijke familie en de rege ring. De r.-k. rechtse Vlaamse „Stand aard schreef dat het misnoegen meer gericht was tegen het hof en de ver wanten van koning Boudewijn dan te gen het staatshoofd zelf. Dit misnoe- gen kou ook aan het groeien zijn bin nen do Christelijke Volkspartij, die al tijd achter de monarchie en ook achter kon'ng Leopold heeft gestaan, aldus 't blad. De aanleidingen tot de ontevreden heid zouden zijn dat koning Leopold zich met de politiek ten aanzien van Kongo zou hebben bemoeid, dat de re gering in het ongewisse zou zijn gela ten wat betreft de regelingen voor het aanstaande huwelijk van prins Albert en prinses Paola Ruffo di Calabria en een weigering om vóór de kerkelijke huwelijksinzegening te Rome in Brus- sel de burgerlijke huwelijksplechtig heid te doen plaatsvinden. Het te Brussel verschijnende socialis tische blad „Le Peuple" schreef gis. teren dat, anders dan in 1950, dit maal de socialisten en de liberalen niet alleen zouden staan bij het wijzen op de gevaren van het negeren van de be ginselen welke in België de betrekkin gen tussen regering en dynastie be heersen. Het blad zegt verder dat in de grote centra van het land partijlo ze „Republikeinse Clubs" worden 'ge vormd maar geeft geen nadere bijzon derheden hierover. Ook de „Standaard" schreef dat de ontstane ontevredenheid tot „republi keinse commentaren" leidt. Kleurling in Londen door blanke bende gedood Zondag ls in Londen een kleurling overleden na door een bende blanke jongeren met een mes te zijn gesto ken. Het slachtoffer is vermoedelijk afkomstig uit Antiqua, Brits-West- Indië Het incident gebeurde In het North Kensington-district bij Not. tinghill Gate dat onlangs het toneel van rassenrellet.1e8 was. De politie be gon onmiddellijk een speurtocht naar degenen die bij het Incident betrokken waren. Volgens mensen In het betrokken ge bied was er gevochten tussen kleur ingen en blanken Wegens plaatsgebrek moest de strip Tekko Taks blijven overstaan. langs de gehele kust waren neerge streken. Het kampeerterrein in Domburg bijvoorbeeld onlangs tot anderhalve hectare vergroot trok „een uitverkocht huls"! Domburg, meer dan ooit de gehelde badplaats van de Duitse toeristen, telde deze pinksterdagen uitsluitend volgeboek te hotels en pensions. En wie het strand vanwege de koude het strand liet, zocht verstrooiing in dr bossen en op de terrasjes In de hotels in Zoutelande, Vlissin- gen, de Westhoek van Schouwen en het land van Cadzand hetzelfde beeld. Veer Zijperecord De hotels in de Westhoek moesten gasten naar hotels in Brouwershaven en Zierikzee verwijzen. Kreeg het veer Anna-JacobaZijpe zaterdag een enorme drukte te verwerken en moest tot in de nacht worden door gevaren: zo druk als het gisteren, maandagavond aan „Duivelandse" kant was met huiswaarts kerende toeristen, was het bij dit veer nog nimmer geweest. Bijna 250 auto's wachtten om overgezet te worden, een record in de geschiedenis van dit veer. Waaruit weer eens valt te leren welk een ijver het personeel van de veerboot ook aan de dag legde dat een dergelijke „bottleneck" een rem betekent op het toeristenver keer. Bij de veerdienst Vlissingen Breskens kon de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" eerste pinksterdag de drukte goed aan. Gisteren moest de „Koningin Wilhelmina" assisten tie verlenen. Een voor het strand door de noor denwind iets te kille pinksteren, vooral tweede pinksterdag deed de wind zich gelden die toch een groot aantal toeristen naar Zeeland bracht. De algemene in druk was daarbij: weer méér Duitse toeristen en een, zonder weer stijgende therino- Belgische toeris- meter van het o^iscr tenbezoek aan Zeeland. Hoek won zaterdaebeker na 2-0 zege op Veere -e-jD n'e' °l> '100& Peil staande wed strijd, waaraan de hinderlijke wind medf schuldig is, heeft Hoek door een verdiende 2—0 overwinning op Veere voor een jaar beslag weten te leggen op de zaterdagbeker van de afdeling Zeeland, die vorig jaar in het bezit Is Kkomen van Arnemuiden. *Te»PÏ?motie van deze Ploeg naar ae KN V.B. moest de verdediging er ven aan de reserves woorden overge- ?n> en deze hebben, zoals verwacht, niet kunnen verhinderen, dat de beker in andere handen is overgegaan. Het ls 0*AAn hoofn urA.li.fnWj ,i - "auucu ia uvergegaan. net is geen beste wedstrijd geworden, die Hoek en Veere op het veld van We meldïnge, waar deze finale werd ge- snpplli vnnrïoflan ma*. -if. j „aai ueicic unaie wera ge speeld, voorzetten. Met de rust had Hoek zich reeds van een 1—0 voor sprong verzekerd door een doelpunt van linksbuiten C. J. de Blaey. Na de thee vergrootte midvoor P. A. Hamelink, geheel overeenkomstig het spelbeeld deze voorsprong tot 20 waarmee ook het einde kwam. Na af loop werden de spelers -an beide ploe gen toegesproken door het afdelings. bestuurslid, de heer H. Klein uit Ril land, die de verliezers opwekte niet te versagen en de aanvoerder van de winnende ploeg met een toepasselijk woord de beker overhandigde. De heer" Schouwenaar, voorzitter van „Wemel- dinge", bood de Hoek-aanvoerder daarna nog bloemen aan. AZW bezegelde bet lot van Vrederust (2-5) Landelijk zaterdagvoetbal op een oor na gevild Ook de beslissing over degradatie is in de 4e klas van de landelijke zater- dagcompetitie nu gevallen, want AZ VV versloeg hekkesliiitcr Vrederust met 2-5 en dut betekende voor de Ber- genaren dat zij na 1 seizoen In de K.N.V-B. weer naar de afdellngscom- petitle in Brabant zullen terugkeren. De afwerking der overige nog te spe len wedstrijden is nu zuiver een for maliteit geworden, waarbij alleen de Inzet van de tweede plaats nog min of meer spanning teweeg kan bren gen Een zwaar gehavend Nieuwdorp kon ln Dinteioord toch nog een gelijk spel uit het vuur slepen (2-2) waar door de aanspraken der Bevelanders op de tweede plaats onverzwakt ge handhaafd bleven Ook Arnemuiden kwam met éè:i puntje naar huis te rug Bij The Gunners in Bieda werd hef namelijk 2-2. v. aardoor de Wal- cherse ploeg de vijfde plaats bereikte. Good Luck versloeg Zwalmvse Boys met 3-1 en de p.oeg uit Lage Zwiluwe kan de voorlaatste plaats nu niet meer ontwijken, getuige de standen- lijst: SSC '55 19 13 4 2 30 7427 Nieuwdorp 17 10 2 5 22 50—28 Dintiloord 17 10 1 6 21 60—53 Arnemuiden 17 7 5 5 19 47—33 Col Boys 18 8 3 7 19 37—43 Good Luck 17 7 4 6 18 41—43 The Gunners 18 7 3 S 15 63—59 AZVV 18 7 1 10 15 47—70 Zwal. Boys 19 4 4 11 12 40—65 Vrederust 17 1 2 14 4 30—80

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7