„OPERATIE AMSTERDAM": EEN VREEMDE GEWAARWORDING WALCHEREN MARKTBERICHTEN PREDIKBEURTEN ZATERDAG 16 MEI 1959 provinciale; zeeuwse courant FILMS IN ZEELAND Norman Wisdom weer in kostelijke rolprent Het is een vreemde gewaarwording om in „Operatie Amsterdam" de En gelse oorlogsfilm, die in een echt Am sterdams milieu speelt, verschillende typisch Amsterdamse figuren Engels te horen spreken. Tegen de achter grond van de Westertoren ziet men langs de grachten Amsterdammers lo pen, die wannaar zij hun mond open doen, rasechte Britten blijken te zijn. Voor de Nederlandse toeschouwer in de bioscoopzaal zijn dat vreemde din gen, die toch wel eens leuk zijn om mee te maken. Vooral ook omdat „Operatie Amsterdam" gebaseerd is op een wel aardig verhaaltje. Vanzelf sprekend zal men als Nederlander en daardoor met de situatie, die in deze film wordt behaildeld, goed bekend, aanmerkingen hebben op sommige as- Seet en. Over het algemeen is „Opera- e Amsterdam", Grand (Goes) en Al- hambra (Vlissingen) een goed voor beeld van een pittige oorlogsfilm. „De vierkante rekruut", AJLHAM- BRA (Vlissingen en GRAND (Goes) is voor de liefhebbers van lachfilms en speciaal voor de be wonderaars van Norman Wisdom, die als een bijzonder onhandige re kruut door deze rolprent stuntelt. Hattie Jacques is als fraulein Vom Schmetterling niet minder grappig dan de hoofdrolspeler. Speciaal met Pinksteren treedt op het doek van Electro (Middelburg) Ca- tharlna Valente op in".... Und abends in die Scala". De zangeres wordt be geleid door het bekende amusements orkest van Kurt Edelhagen. Behalve Catharina ziet men verder de Tiller Girls van het Londense Palladium te gen een kleurrijke achtergrond, want „Scala" is een echte showfilm. Leger des Heils- commandant neemt zondag afscheid De commandant van het Leger des Heils in Terneuzen, de kapitein J. Gout, gaat na een verblijf van twee- en-een-half-jaar Terneuzen verlaten. Zondagavond om 19.30 uur zal een afscheidsbijeenkomst worden gehou den in het Heilsgebouw in de Donze Visserstraat. Knaapje brak pols Het 5-jarig zoontje van de heer M. den Braber te St. Philipsland was aan het spelen in een ijzeren roei boot, welke bij de smid stond om gerepareerd te worden. Op een gege ven moment viel het ventje eruit en brak een pols. Hij moest voor behan deling naar het ziekenhuis Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 14 mei: Alten- waAl van Halmstad; World Trade van Puerto la Cruz; Mecklenburg van Hoek van Holland; 15 mei: Antilope van Ant werpen. Vlissingen vertrokken op 14 mei: Gunny naar Amsterdam; Koningin Emma naar Hoek van Holland; Altenwall naar Pi raeus; Leny naar Rotterdam; 15 mei: World Trade naar Antwerpen., Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 14 mei: Hydra van Swansea; Albatros van Londen; Vanda van Londen; Posei don van Bremen; Moordrecht van Ba- nias; Odlle R van Rotterdam; Denzo van Londen: Roepat van Hamburg; Eenhoorn van Rotterdam: 15 mei: Jonet van Southampton; Michel Swenden van Ply mouth; Schelde Lloyd van Londen; Ar- nedljk van Le Havre; Albert V van Cork- Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 14 mei: Gordias naar Amsterdam; Ouwer- kerk naar Amsterdam: Maasym N naar zee-Gent; Maarsbevgen naar Belfast; Elsa naar Munksand-Gent; 15 mei: Nomadisch naar zee. Burgerlijke stand ZOUTELANDE. Bevallen: M. van Sluijs—De Visser, z.; C. E. Breed—Corbljn, d Getrouwd: W. de Wolf, 25 jaar en M. Wouters, 24 jaar; J. Vos, 25 jaar en M Miinderhoud, 23 jaar. Overleden: L. van Sluljs, 85 jaar, e. van J. Kleinepier. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Concert O.N.D.A. De muziekvereniging O.N.D.A. te Nieuw- en Sint-Joosland geeft van avond, zaterdagavond, een concert op de nieuwe muziektent op het Kerk plein. Onder meer zal tijdens het con cert het nummer voor het muziekcon cours worden gespeeld. KOUDEKERKE CONCERT VOORWAARTS Het muziekgezelschap „Voorwaarts" te Koudekerke geeft vanavond (zater dag) van 8 tot 10 uur een concert in de muziektent. O.- EN W.-SOUBURG Pinksterzangdienst Zondag a.s. 's avonds half acht wordt in de geref. kerk te Oost- en West-Souburg een pinksterzang dienst gehouden, waaraan medewer king wordt verleend door het mu ziekgezelschap „Vlijt en Volhar ding Als sprekers treden op ds. Brederveld en ds Haitjema. WESTKAPELLE Wedvlucht De p.v. „De Zwaluw" to Westkapelle hield op 9 mei een wedvlucht vanaf Sittard over 179 km. In concours wa ren 82 oude duiven. De eerste 10 prijzen werdenbehar .d door: 1, 7 en 8 J. J. Kleinepier; 2 J Balthazar: S C. Jongepier; 4 W. Brasser; 5 A. Huibregtse; 6 W. K. v, Breda; 9 A. J. Minderhoud; 10 Th. v. Alphen. Hoogste snelheid der eerstaankomen- de duif was 1228 meter per minuut; laagste 1189 meter per minuut. Volgende week komt in Electro (Mid delburg.) „Bonjour Tristesse", de film versie van Francoise Sagans opzien bare roman van dezelfde naam. Regis seur Otto Preminger heeft zijn krach ten op dit werk beproefd en over het resultaat zijn de meningen verdeeld. Vast staat dat de film, vooral wat de sfeer betreft, veel van het boek ver schilt. Deborah Kerr, David Niven en Jean Seberg spelen de hoofdrollen, terwijl ook Mylene Demongerot 'n be langrijk aandeel heeft in deze speel film. LUXOR (Vlissingen) vertoont een western met Audie Murphy, Lisa Gay© en Lyle Bettger. Drums across the river" speelt onder de gouddelvers en de Indianen. Van zelfsprekend krijgen deze beide groepen, die tegenstrijdige belangen hebben, het op heel pittige wijze aan de stok met elkaar, vooral wan neer een der gonddelvers het op een botsing danstuurt. „De wraak der geuzen" Is een heerlijk romantisch verhaal uit de middel, eeuwen, waarvan de zoon van Robin Hood, de legendarische weldoener van de Engelse verdrukten uit die tijd, de held is. De zoon van Robin Hood is een creatie van John Derek. Diana Lynn is zijn tegenspeelster. Te zien in Schouwburg Middelburg) „De terugkeer van de onzichtbare man" is geïnspireerd op het beroemde verhaal van H, G. Wells. Een Shakes- peare-speler van formaat, Sir Cedric Hardwicke vertolkt het kwade ele ment in dit boeiende verhaal, dat de fotografen voor vele problemen stelde. De onzichbare wordt gespeeld door Vincent Price, evenmin een onbekende onder de Britse acteurs. Lnxor (Vlis singen) vertoont deze rolprent volgen de week. Badpaviljoen (Domburg) tenslotte draait een van de successen van Curd Jiirgens, „Die dag eindigde mijn le ven". Mei-weer blijft gunstig H (Van onze weerkundige H medewerker) H De meimaand, waarvan de eerste helft nu Juist achter ons ligt houdt zich nog bijzonder goed. Tot nu toe zijn er al H ruim 160 uren zonneschijn ge- registreerd, tegen ongeveer 100 uren normaal. Hoewel de temperatuur in de afgelopen dagen wat lager bleef dan ;n het begin van de week, kwam het kwik toch steeds een paar graden boven normaal voor midden mei. Voor de kust van Noorwegen is een centrum van hoge drukgebied, dat nu al meer dan een week lang over- wegend droog en zonnig weer m heeft gebracht. Een uitloper van dit hogedrukgebied Ugt boven de Noordzee en onze om geving. Het blijft het weer gunstig beïnvloeden, zodat de pressies niet kunnen doorbre- ken. De kans op droog weer blijft dan ook tijdens de feest te dagen groot. Er komen zonni- p ge perioden voor al kunnen er s af en toe van de Noordzee en- kele wolken binnendrijven. De temperatuur blijft ongeveer op p hetzelfde niveau en stijgt in ff de middag in onze omgeving tot ongeveer 1719 graden H Celsius, wat voor midden-mei nog steeds iets boven normaal |l is. Belangrijk warmer kan het H niet worden, want de lucht H wordt voorlopig aangevoerd uit een richting tussen noord §j p en noord-oost. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiin BORGWARD-AUTOMOBIELEN zijn toch het goedkoopst in onderhoud. GARAGE „DE KOEPOORT" GOES - TEL. 01100-2484 MIDDELBURG Jaarvergadering A.N.B. besprak de vakantie Op de donderdagavond gehouden jaarvergadering van de afdeling Mid delburg van de Algemene Nederland se Bouwbedrijfsbond In één van de zalen van de „Gouden Poorte" werd uitvoerig gesproken over de komende vakantie in deze bedrijfstak. De plaatselijke commissie van werkge vers en werknemers in de Bouwnij verheid hadden indertijd een vroege re vakantie aangevraagd, zodat deze samen zou vallen met de vakanties op enkele grote Zeeuwse bedrijven. In plaats van op 8 augustus wilde men reeds op 25 juli met vakantie. Het verzoek is ingewilligd met de be paling, dat de werkgevers dit indivi dueel voor hun personeel moeten aan vragen. In zijn jaarverslag merkte de secreta ris-penningmeester, de heer J. D. de Visser, op, dat het ledental iets was teruggelopen en van 416 op 408 kwam. Verder maakte hij in zijn verslag melding van diverse afde lingsactiviteiten. Voorts stipte hij aan, dat het aantal ontslagkwesties en moeilijkheden met werkgevers stijgende is. De heer De Visser meen de dat dit wel enigszins zijn oorzaak vindt in de toenemende werkloosheid. De aftredende bestuursleden J. Goos- sen, voorzitter; J. Overweel en W. F. Verduijn werden bij acclamatie her kozen In de plaats van de heer J, Roth, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd de heer W. Zwigtman be noemd. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend, dat aan zijn bureau in het tijdvak van 8 tot en met 13 mei 1959 de navolgende voor werpen als gevonden zijn aangege ven: zilveren sierspeld, huissleutel, portemonnee met inhoud en foto's, twee lappen stof, oorbel, vulpen, blauw wollen vest, zwarte ballpoint, muntbiljet, 1 paar rolschaatsen, rode portemonnee, zakje inh. blauwmaan- zaad, regenjas Kon. Marine, pop met groen jurkje, rijwielsleutel, operette boekje, zwarte motorhandscnoenen, geblokte fietstas, dolkmes in schede, tas met groente, lichtbruin wind jack, kinderarmbandje, beige kinder jack, zonnebril, zonnebril, speelgoed pistool, slagersmes, rode meisjesjum per, zonnebril, toeristenliaart, ring waaraan S sleutels, 2 sleuteltjes aan ring, kindersokje, zonnebril in etui, wandelstok, bruin gebreide muts, bruine portemonnee, twee zwem broekjes, wit babyschoentje .bruine portemonnee, licht blauw damesvest, wit babyschoentje, blauw beursje met inhoud, notitieboekje, linker zwarte herenschoen, dasspeld, zwar te portemonnee. Afscheid bij Leger des Heils te Middelburg De majoor H. van de Vosse en de ka- piteïne G. van der Wal bit het Leger des Heils te Middelburg zijn met in gang van 21 mei naar Rotterdam overgeplaatst. Beiden zijn drie en een half jaar in Middelburg werkzaam geweest. Zondagavond zal tijdens een bijeenkomst in het Leger des Heils gebouw afscheid worden genomen van beide leiders. Botsing op kruispunt nabij Poelendaelebrug Op het beruohte kruispunt bij de Poelendaelebrug te Middelburg ge beurde vrijdagmiddag omstreeks drie uur een aanrijding tussen een vracht auto, bestuurd door J. V. uit West kapelle, en een personenauto, be stuurd door Chr. F. B. uit Middel- Urg botsing ontstond, doordat de chauffeur van de 6-wielige vracht auto, die van de Vlissingsesingel af de Poelendaelebrug opdraaide, geen voorrang verleende aan de personen auto, die vanuit Vlissingen naderde en rechtdoor wilde rijden de singel op. De voorzijde van de personenauto werd zwaar beschadigd, zodat dit voertuig later met een kraanwagen naar een garage gesleept moest wor den. De vrachtauto werd niet be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Middelburgs Kamerkoor maandag voor N.C.R.V. Het Middelburgs Kamerkoor heeft op tweede pinksterdag de beschikking gehad over een deel van de „dure zendtijd" van de N.C.R.V. Van half tien tot tien uur zal het koor onder leiding van dirigent Bart Leijnse een pinksterprogramma ten gehore bren gen. Kort geleden werd het program ma in de Nieuwe Kerk te Middelburg' opgenomen. VROUWENPOLDER Orgelrestauratie in geref. kerk te Vrouwenpolder Het orgel van de gereformeerde kerk te Vrouwenpolder, dat dateert van omstreeks 1837, zal gerestaureerd en uitgebreid worden. Het is een mecha nisch sleepladenorgel, dat op enkele registers na nog in de originele toe stand verkeert. Op advies van de Rotterdamse Orgelist Dirk Jansz. Zwart zal het instrument zijn volle dige bezetting als Hoofdwerk krij gen, terwijl het korte pedaalklavier vervangen zal worden door een vrij pedaal van de huidige omvang. Na de algehele restauratie zal het instru ment de volgende dispositie bevatten: Prestant 8, Holpijp 8, Octaaf 4, Fluit 4, Nasard 2 2/3, Octaaf 2, Mixtuur 2-3 sterk, Cornet 4 sterk en Trompet 8, alsmede een Bourdon 16 op het Pedaal. Voorts tremulant en koppe ling. Van onze adverteerders Nieuw café geopend aan duinen bij Vrouwenpolder Vrijdag heeft de burgemeester van Vrouwenpolder, de heer A. de Kam het nieuwe, geheel uit steen opge trokken café-restaurant van de heer Jac. Duvekot geopend, dat aan de duinen te Vrouwenpolder is verre zen, op de plaats, waar van 1950 tot februari van dit jaar de bekende houten theeschenkerij van dezelfde exploitant heeft gestaan. Toen werd het houten gebouw afge broken en kon begin maart j.l. wor den begonnen met de bouw van dit nieuwe café, het eerste stenen ho- reca-bedrijf aan de duinen van Vrou wenpolder. Het is in de onmiddellijke omgeving gelegen van het aansluitpunt van de dam, die Walcheren met Noord-Beve land zal verbinden. Een bijzonder ri ant- bouwsel bovendien, met ruime terrassen en zeer grote vensters, waardoor niet alleen het interieur 'n zonnig en door meubilering en stof fering gezellig en modern cachet kreeg, maar de bezoekers tevens een „panoramisch uitzicht" wordt verze kerd op het polder- en duinlandschap. Een in oude stijl opgetrokken .schouw" kon hier worden gecombi neerd met moderne, fraai gestyleerde plafond- en wandarmaturen en een aan teakhout ontleende betimmering van buffet en deuren. Zonnig en ge zellig dus, maar bovendien ruim: het café heeft een vloeroppervlakte van honderd vierkante meter. Het café, annex woonhuis, werd gebouwd door de fa. S. de Visser en Zoon te Vrou wenpolder, die tevens in samen werking met een zoon van de exploi tant de architectuur verzorgde. Bij de opening ter gelegenheid waarvan de exploitant vrijdagmid dag recipieerde mocht de heer Du vekot een groot aantal bloemstukken in ontvangst nemen, hetgeen zijn nieuwe zaak nog meer fleur verleen- over korting op pensioen „De Nederlandse Bond van Gepen sioneerden zal zich hardnekkig ver zetten tegen iedere korting, die zal worden toegepast op de pensioenen ingevolge de weduwen- en wezen wet". Deze woorden zijn gesproken door de heer A. de Bruin, hoofdbe stuurslid van de bond, tijdens de de zer dagen in één der zalen van het „Centrum" te Axel gehouden verga dering der afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen. De kortingen, die nu worden toege past op de pensioenen van degenen, die de A.O.W.-uitkering ontvangen, noemde spreker diep te betreuren, „maar als men deze werkwijze ook gaat toepassen op de weduwen en wezen van gepensioneerden", dan kan wel van een openbaar schandaal gesproken worden Overigens meen de de heer De Bruin een zekere ken tering te bespeuren in de houding van enkele politieke partijen, die ge heel dan wel gedeeltelijk voor af schaffing der korting zijn. De gezamenlijke pensioenbonden hebben een adres ontworpen, waar in zij zich verzetten tegen elke kor ting op de pensioenen. Dit adres zal worden gezonden aan de nieuwe mi nisters en aan alle kamerleden. Daarna zal het adres mondeling ver dedigd worden tegenover het kabi net, de hoofdambtenaren der ministe ries en de voorzitters der politieke partijen. Bij de opening der vergadering die door 74 leden werd bijgewoond las voorzitter J. van Riet de na men voor van de leden, die in 1958 zijn overleden, waarna een ogenblik stilte werd in acht genomen. Het jaarverslag en financieel verslag over 1958 werden goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid, de heer de Ridder, werd bij acclamatie herko zen. Medegedeeld werd, dat de Algemene Bond op 11 juni 1959 te Utrecht het 40-jarig bestaan zal vieren. Overeen komstig de wens van het hoofdbe stuur zal de afdeling op die bijeen komst worden vertegenwoordigd door het dagelijks bestuur. De Zeeuws-Vlaamse afdeling zal haar 10-jarig bestaan vieren op 8 decem ber 1959. Diepvrieskluis te Nieuwerkerk in aanbouw De coöperatieve vereniging tot ex ploitatie van een diepvrieskluis te Nieuwerkerk is thans definitief op gericht. In de dezer dagen gehouden vergadering werd de notariële akte gepasseerd. In deze vergadering werd tevens besloten om half juni eën ex cursie te organiseren om de werking van een in bedrijf zijnde diepvries kluis te bezichtigen. Met de bouw is intussen reeds een aanvang gemaakt op een perceel naast de parkeerplaats nabij het sportveld. Meisfe bij oversteken aangereden Donderdagmorgen had een aanrijding plaats op de Markt te Brouwershaven, waarvan de 13-jarige Jis Keizer het slachtoffer werd. Uit de slagerswinkel komende staK ze achter de dienstbus over, die juist bij de halte stond. Op dat moment kwam van de andere kant een auto Van de wasserij „De Zoom", bestuurd door de heer P. B. Ondanks krachtig remmen raakte de auto het meisje, dat tegen de grond werd geslingerd. Dokter Terpstra ver leende geneeskundige hulp waarbij hij behalve vleeswonden bi] het meisje een hersenschudding constateerde. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 14 mei. Aardappelen 510, andijvie 31— 50, bloemkool A 2463. idem B 1310. Idem C 11—20, sla I 5 00—7.80. tdem U 4.00—4.50, stoofsla 12—14, spinazie 9—24. rabarber 10—17, radijs 5—13, bospeen I 55—74, idem H 3142, waspeen 2840, sel derij 10—16, peterselie 312, uien 5—11. prei 10—14, postelein 17—27, komkommers 48, kroten', bos 13—29. dubb. bonen 4."" sjalotten kg. 18—17 Aardbeien I doosje 96—1.20; Idem II 70—95 Tomaten 4 binnen land 1.71—2.05; B 1.62—1 94: C-1.71: CC 0.92 Jonathan st- 65-70 69, H 70-op 51—54, H 65-70 45—60, H. 60-65 36—44, H. II 27—35. K 24—41; Golden D. St, 70-85 86—95. st. 65-70 81, H. 70-op 62—65, H. 65-70 52—58, H. 60-65 38, K. 24—72. VEILING KAPELLE. 15 mei. Aardbeien per doos: Deutscb Evern I 82—111, II 50—68, Glasa I 96, H -59 Regina I 82, Macherach Fruhernte 1 88, Oranda I 102 Aardappelen I 11—12. II 7—8. Groenten: Kropsla I 10, II 4—6 Rabarber 18—20. Bloemkool A II 40, Spi nazie 4147, Rammenas 6—7.50 Bossel- derij 5—7.30, Peterselie 4.50. Breek- peen 1.50. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 mei. Bospeen 45—62 Prei 10. Radijs 5—9 Sla 4—11. Spinazie 19—40. Rabarber 5—13. Bloemkool 10—45 Tomaten 187 Stamboon dubbele princessen 3.20—3 40 Komkommers 27—45. Aardbeien 200—620 Rode bessen 8.60. Golden Delicious 14— 64. Jonathan 16—55. St. Remy 9—19. Gouden jubilaris te St.-Philipsland gehuldigd In hotel de Druiventros te. St. Phi lipsland belegde het bestuur van de Ned. Chr. Landarbeiders Bond een bijeenkomst ter gelegenheid van het feit, dat de heer P. Mol zijn 50-jarig dienstjubileum als landarbeider op het landbouwbedrijf Hollandsch Hoe ve herdacht. Hiervoor was hij op 30 april al koninklijk onderscheiden. Bij deze gelegenheid waren ook te genwoordig enkele bestuursleden van de afdeling St. Philipsland van de Z.L.M, De voorzitter van deze af deling, de heer J. A. Stols wees in zijn toespraak op de goede samen werking tussen de Z.L.M. en de N.C.L.B. en op de band tussen de jubilaris en het landbouwbedrijf. De heer W. C. van Nieuwenhuizen sprak namens de familie Van Nieuwenhui zen, waai de jubilaris het grootste gedeelte van zijn leven had gewerkt. Hij prees hem om zijn werk en zijn nauwe plichtsbetrachting. Hij noemde hem dan ook niet een ge schoolde arbeider, maar een die de „hoge school" had doorlopen. De heer Den Hollander sprak namens het hoofdbestuur der N.C.L.B. en bood de jubilaris een lederen porte feuille met inscriptie aan. Het be stuur van de afdeling van de N.C.L.B. schonk een doublé band voor zijn polshorloge. Z.V.T.M. keert vijf procent dividend uit In de algemene vergadering van aan. deelhouders van de Zeeuwsch Vlaam- sche Tramweg-Maatschappij N.V. de heren rar, dr. K. P. van der Man- werden de aftredende commissarissen dele en R. Lippens herkozen. In plaats van mr. J. A. Grothe van Schellach, die zich niet herkiesbaar stelde, is ge kozen mr. H. N. Wakkie. De jaarstuk ken werden goedgekeurd. Het divi dend werd wederom vastgesteld op 5%. De voorzitter deelde mede dat het in de bedoeling ligt, onvoorziene om standigheden voorbehouden, het res tant van de 2%% obligatielening a 309.000 in ongeveer 3 jaren geheel af te lossen door uitloting a pari. Dit jaar zal totaal voor circa 50.000 obligaties worden uitgeloot. Walcheren ZATERDAG 16 MEI. Adventisten. Vlissingen geen dienst. Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Mennes. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk) 7.308 uur; Mid delburg (Koorkerk) 7.308 uur. ZONDAG 17 MEI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Kok; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.30 en 2 ds. Abbing; Domburg 10 en 7 ds. van Vliet; Gapinge 10 ds. de Boer, 2 dienst; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 9 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Hoff man. 2.30 ds. Metting van Rijn, 7 ds. Durkstra Vliss. str.; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugdk., 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 ds. Kwast; Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. Dijck- meester, 10.30 ds. v. Woerden, 7 ds. Aalders; Engelse kerk 10 ds. Enker; Koorkerk 10 ds. van Houte; Nieuw en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. van Haarlem; Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7.30 interkerk, zangd.; Oostkapelle 10 ds. Richard. 7 gezins- dienst; Ritthem 10 en 2.30 ds. van 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. Theunissen; Veere 10.30 ds. Wieringa, 7 dienst; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman, 5 d3. v. d .Schoot; Engelse kerk geen dienst: Johanneskerlc 9.30 ds. Roth- fusz, 7 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. Kwast (gezinsdienst); Bejaar denhuis 7 ds. Rothfusz; Vrouwenpol der 10 dienst, 2 ds. de Boer; West kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. van Dul- lemen. 2e PINKSTERDAG. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 ds, Verweij; Middelburg (Nieuwe kerk) 10 ds. Abbing; Vlissingen (Engelse kerk) 10 ds. Kwast Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek (zangd.); Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. ZONDAG 17 MEI. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 Poelman; Domburg 10.30 ds. Dondorp, 2.30 ds. van Til; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koude kerke 10 drs. Elshout, 2.30 ds. Streefkerk; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middelburg Hof- pleinkerk 10 ds. v. Til, 2.30 en 5 ds. Ytsma; Noorderkerk 10 ds. Ytsma, 5 ds. van Til; Concertzaal 10 ds. v. d. Wal; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds, de Groot; Seroosker ke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 7 kand. van Ulden; Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 drs. Elshout; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2 30 ds. Impeta; Westkapelle 9.30 ds. Dondorp, 2.30 ds. Homburg. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; .Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2 en 6 30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. van Houte; Vlissingen 7 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mei. dr. Bakker; Vlissingen 10 da. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heils- samenk., 4 openl. samenk., 7.30 vaar welsamenkomst o.l.v. Sr. majoor v. d. Vosse; Vlissingen 10 Heilssamenk. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Willem 3) 10 en 5 de heer Kroon. Geref Gem. Middelburg 9.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 ds. v. d. Molen. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Willem 3) 10 de heer Kroon, ZONDAGSDIENST ARTSEN. EERSTE EN TWEEDE PINKSTERDAG. Middelburg: dokter M. Reijerse. Seisweg 29, tel, 3456; Vlissingen dokter BIJ, sin gel 88, tel. 3619 (le pinksteren) en dokter Boone, Badhuisstraat 30, te». 2950 (2e pinksteren); Serooskerke, Veere en Oost kapelle: dokter Bom. Oostkapelle, tel 276; Zoutelande. Koudekerke en West kapelle: dokter M Huygens, Westkapelle, tel. 234. Apotheek Middelburg Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789; Vlissingen: J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22—24, teL 2066. VEILING TERNEUZEN. 15 mei. Sla 4—670 Bloemkool A IT 31— 46, B 31—32, B II 10—35 C tl 10—17. afw. 10—21. Groene komkommers C II 33— 34. Witte komkommer» B 42. Selderij 13- Peen I 50—57. II 31 Sjalotten 9—11. Radijs 5—12. Aardappelen. Furore 10 30. Bintjes n 11.20—12. Postelein 25—29 Prei 10—12. Rabarber 11—1* Spinazie 17—25. Kastomaten A 209- -210. B 200. C 190. CC 166. Asperges A 136—13t>. B 90—200, B II 132—136, C 56—76 D 20—26 Glas aard beien per doosje j 65—76, II 39—73. Appelen. Golden Delicious keuken 60 £abr. 30—50. Jonathan k 4345. fabr. 18. VISMIJN VEERE 2107 kg exportgarnaleu 2,50—3,12. 5 kg bot 16. 49 kg tong 1,54—2.02. 16 kg rog 16—20. 5 kg visie ver 2,S74.00. 4 kg pa ling 1,91. 4 kg griet 91-rl^O 28 kg door gedraaide vis- VEILING MIDDELBURG. 15 mei. Winston H I 65-75 58—67, 55-65 51—52. Jonathan H 1 7p-op 52, 60-70 50— 53. Goudreinetten H I 7,-^op 44. 65-75 41 70- op 55. K 39. St. Remy K 10—14 Aard beien 76124 p. doos Asperges 1.40— 2,96 per bos. Groenten. Sla I 46, II 4. Andijvie 34—57. Rabarber 6—15. Postelein 22—34 Bospeen 41—64. Boskroten 43—52. Spinazie 22— 46. Uien 4—15 Radijs 8-12. Waspeen 47— 60 Bloemkool 3 stp. p kist 43—73, 4 p. kist 38—58, 6 st. p. lóst 31—58, 8 st. p. kist 16—40, 10 st. p. kist 10—24, 12 st. p. kist 10—14. Komkommers A 5065, B 42—58, C 37—45 D 31—33. Aardappels. Nieuwe aardappels, grote 79 —118, drielingen 88—loc kriel 82—99. VEILING GOES. 15 mei. Groenten Bloemkool A H 44— 62, BI 40—45, Bil 12, Cl 16—24, afw. 18—47. Kropsla I 8—10. II 7—9. Komkom mers B 39 C 29 Wortelen 74—79 Radijs n 9—11 Sjalotten 7—8 Selderij 4—6. Ra barber I 5—13, H 4—7 Spinazie IT 9-32. Lamsoren 61. Prei 10 Oude aardappelen 9—12. Nieuwe aardappelen, grote 112, drielingen 113—115. kriel 96. Aardbeien per doos I 70—90, II 47—73, afw. 40. Aspergeveiling Bergen op Zoom. 15 mei. Aanvoer 20-000 kg. AA extra 2.60, AAI 2.50, A extra 2.50, A I 2.05. B extra 1.85, B I 1.35, c extra 102, Cl 0.90, D I 0.60, E I 0.80, E n 0.50, F I 1.10 Stek 0.30. ondereind 0.12. EIERVEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 14 mei. Aanvoer 70 000 stuks Sortering 1, soort 00 18.30—18-40, 0 13.60—14.00. 1 12-50— 12.70, 2 11.60—11.80. 3 J0.90—11.20, 4 10.20— 1040, 5 9.20—9.60, 6 8,40, 7 7.00, 2 0 12.10, I 10.80, 2 9.90, 3 9.40, 8.30 hen n soort 7.10, bloedeieren 7.30, kneuseiren 7.40—7.90, ganseieren 26. Nog voor winter aanleg straten in Wemeldinge Burgemeester C. N. F. van Sas van Wemeldinge heeft in de vrijdagavond gehouden raadsvergadering meege deeld, dat Wemeldinge boven bet reeds toegezegde aantal bij de naver- deling nog twee woningwetwoningen heeft toegewezen gekregen. De bouw van de woningen is inmiddels onder hands aanbesteed en zal worden ge gund aan de laagste inschrijver, de heer A. Kosten voor een bedrag van 74.944. De woningen zullen aan de Prinses Beatrixweg verrijzen. De raad hechtte in deze vergadering zijn goed keuring aan een voorstel tot aanleg van een gedeelte Prinses Beatrixweg tussen de Oranjeboomstraat en de Prinses Julianastraat en een verbin ding tussen de Prinses Beatrixweg en de Prinses Irenestraat. Ook een voor stel tot aanleg van riolering in de Da- niëlstraat ging vlot onder de hamer van burgemeester Van Sa3 door. Deze werkzaamheden zullen zo spoedig mo gelijk worden aanbesteed; er zal ge tracht worden het werk nog voor de komende winter gereed te hebben. Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat de ge meente thans beschikt over een twee tal motormaaiers. Bij de rondvraag deelde de burgemeester naar aanlei ding van een vraag van de heer A. P. Schouwenaar (arb.) mee, dat gewerkt wordt aan een nieuw plan tot verbe tering van de situatie bij de kieine sluis, in verband met de bestedings beperking moet dit echter op de ach tergrond worden gehouden. Schoolreis op schin voor Terneuzense scholieren Varend naar Amsterdam Maandagmorgen om 8 uur vertrekt uit Terneuzen het motorschip „Adria ns" voor een reisje naar Amsterdam met een niet-alledaagse „lading". Aan boord bevinden zich namelijk 85 jongens ei» meisjes van de derde klas van de openbare ulo, die onder leiding van enkele leraren een vakantiereisje gaan maken. De „Adriana", voor deze gelegenheid ingericht als woon- en lo- geerschip, vaart maandag naar Dordrecht, waarna dinsdag via Gouda en Schiphol de reis naar Amsterdam wordt voortgezet. Woensdag wordt een bezoek aan het Rijksmuseum gebracht en 's middags wordt met het eigen schip een rond vaart dooi Amsterdam gemaakt. Donderdagmorgen wordt er gewin keld en dezelfde middag gaat de tocht ovei de Vecht naar Utrecht. Na be zichtiging van deze stad vertrekken de jongens en meisjes vrijdagmiddag naar Willemstad, waar men 's avonds als afscheid een bonte avond aan boord organiseert. Zaterdagmiddag hoopt de „Adrian" de haven van Ter neuzen weer binnen te varen. Van zelfsprekend gaat het schip zo nu en dan even ten anker om de passagiers "elegenheid te geven te zwemmen, 'anuit Terneuzen neemt men voor twee dagen proviand mee, maar ver der woi'dt er op schippersmanier on derweg gefourageerd. Alle keukenbe nodigdheden nemen de leerlingen zelf mee, terwijl de meisjes onderweg voor de kost zorgen. f Adi>ertentteJ /.ondag-rtiensi I axi', vjirtm-ihurg BLANKER tel 2865 T. C WALCHEREN, tel 2200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3