Nieuwe weg naar het klein-industriegebied dra „Vaklokaal" Landbouwschool te Oudelande geopend VAN Imn TOT Draion kan overal tegen! HULST HEEFT GEEN KANS OP AANWIJZING INDUSTRIEKERN HONDERD KINDERENKLEIN EN ACHTERKLEINKINDEREN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 MEf 1959 MIDDELBURGSE PLANNEN 200 meter achteruit voor los- en laadwal DE OMGEVING van de Punt, de Havendijk en het Veerse Jaagpad langs het Kanaal door Walcheren te Middelburg zal binnen vrij korte tijd een geheel nieuw aanzicht krijgen. Gemeentewerken Middelbar; werkt thans vergevorderde plannen uit voor de aanleg van een laad- en loswal aan het Ka naal door Walcheren aan de zij de van het klein-industrieter- reln. Tegelijkertijd met dit plan zal tevens een verbindingsweg aangelegd worden tussen het klein-industrieterrein en de Punt. Het klein-lndustrteterrein aan de Industrieweg komt de laatste tijd steeds meer in de belangstelling te staan. De toegangsweg tot dit ter rein via de Dampoortstraat en het Oud Arnemuidsvoetpad als hoofd ader levert evenwel voor het grote verkeer nog al moeilijkheden op. Het is daarom, dat de gemeente Middelburg besloten heeft om de toegangsweg tot dit terrein grondig te verbeteren. De nieuwe weg begint zo onge veer bij de Punt. Via de Haven- dijk is hij geprojecteerd achter de laatste behuizing om met een bocht naar links naar het klein- industrieterrein, waar de nieuwe weg zal aansluiting op de Indus trieweg. Zoals bekend krijgt de Laatste gemaal op Schouwen in aanbouw De laatste hand wordt thans aan de constructie van het gemaal op Schouwen-Duiveland. Als dit gemaal geered is zal met enige plechtigheid de herverkavelings- dienst alle gemalen ineens officieel aan het nieuwe waterschap overdra gen. Het is echter nog niet bekend wanneer het gemaal bij Dreischor gereed zal komen. Het zoeken is nog naar een lekkage in een der hevel buizen. De watersnoodramp van 1953 ver nielde alle gemalen op Schouwen- Duiveland. In de loop van de tijd echter werden de voor de afvoer van het polderwater noodzakelijke elek trische en dieselgemalen herbouwd. Het gemaal te Dreischor is het laat ste in de reeks. Industrieweg eerlang ook een verbinding met het kruispunt Nassaulaan-V eerseweg. In een vroeger uitbreidingsplan was ter hqogte van de Punt een brug ge projecteerd over het kanaal. Dit plan moest evenwel wegens de gewijzig de omstandigheden, die het Delta plan in de toekomst meebrengt, los gelaten worden. Dijk achteruit Voor het aanbrengen van de laad- en lsswal zal de dijk langs het Veerse Jaagdpad enkele meters landin waarts „verplaatst" worden. Land inwaarts wordt dan een stalen dam- waud van ongeveer 200 meter ge slagen ongeveer tot bij het zoge naamde „Kommetje", waaraan dan de wal wordt gebouwd. Deze los- en laadwal Is bestemd voor de aanvoer van zand en grind, terwijl hij tevens zal dienen als overslagterrein. De installaties voor de zand- en grindhandel, die thans op de Punt staan, zullen naar de nieuwe wal overgebracht worden. Men hoopt nog dit jaar met de werkzaamheden voor de nieuwe weg en de laad- en loswal te kunnen beginnen. Wanneer de fi nanciële voorzieningen geregeld kun nen worden, kan dit uitbrei dingsproject in de loop van het volgend jaar gereed zijn. Belgisch rapport over nadelen van het Deltaplan Het Belgische Hoge Vervoersco- mité heeft" gisteren met algemene stemmen een rapport goedgekeurd over de verwachte nadelen die voor de Belgische havens voortvloeien uit de verwezenlijking van het Delta plan. Wat de Scheldemondingen betreft, vreest men vooral een bemoeilijking van de scheepvaart in het Oostgat, in het bijzonder in het Steendiep. Voor Antwerpen en Gent acht het comité het onontbeerlijk, dat dit vaarwater ten volle kan worden be nut. Het wenst, dat aan Nederland waarborgen worden gevraagd. Ook in de tussenwateren zal volgens het comité het Deltaplan nieuwe na delen voor België met zich brengen. Als enige oplossing ziet het comité een kanaal tussen Antwerpen en het Hollands Diep, waarin ook duwvaart mogelijk is. Advertentie •Hefiu&ae. kt&cUtfetteéter -aoorUe Ke****e*: VRINGER'S DRANKEN IMPORT Roermond, Hambt«k 15. Tel. 0 4750-4455 DOOR INSPECTEUR J. ROGGEVEEN Speciaal met oog op nieuwe leerplan De algemeen inspecteur van het landbouwonderwijs te Den Haag, de heer J. Roggeveen, heeft donderdag middag in Oudeland© het nieuwe hand- en vakvaardigheidslokaal van de lagere landbouwschool der Z.l.M. officieel geopend. Het „vaklokaal" is ondergebracht in een 80 bij 10 me ter grote loods, die verder bestaat uit een leslokaal, een magazijn, een wasgelegenheid en een verwarmings kelder. De opening werd o.a. bijge woond door verscheldenen ouders van de leerlingen, vertegenwoordigers van de Z.l.M. en de leerlingen. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer D. J. Dees te .Oude lande, verwelkomde de genodigden in het leslokaal van de nieuwe hou ten loods. Hij herinnerde eraan, dat het in 1959 juist tien jaar is geleden dat de lagere landbouwschool in Ou delande werd gesticht. De heer Dees wees erop, dat de school vele moeilijkheden heeft moeten overwin nen met betrekking tot de huisves- STRAND EN TOREN. Zaterdag aanstaande zal het gemeen telijk badstrand te VTissingen worden opengesteld voor het zee-, zand- en zonminnende publiek. Dit betekent dus, dat van die datum af ook weer strandstoelen te huur zijn. Van die dag af zal ook de Sint-Jaeobstoren weer beklommen kunnen worden, zo dat men tegen een kleine vergoeding zal kunnen genieten van het Wal- cherse panorama, zonder Vlissingen te verlaten. OEVERZWALUWEN. In een afgegraven zandheuvel ln de Zuidlandpolder bij Temeuzen hebben zich een groot aantal oever- zwaluwen gevestigd. Aan de rand van de stad, op het land van de heer Huyssen, bouwen zij daar hun nesten. Het gemeentebestuur heeft de broedplaats met een om. heining tijdelijk afgesloten. De jeugdnatuurwacht zal de vogels tijdens de broedperiode observeren en beschermen. TELEGRAM... In Sluis zitten ze op het ogenblik met een klein probleem. Uit Amster dam Icwam er namelijk een tele gram., bestemd voor de beheerder van het studentenverblijf in St. An na ter Muiden en in dat telegram werd gemeld: ,JUaanday worden er vijf hotels bezorgt" (compleet met de taalfout, die ditmaal geen zetfout is). Nu Is men in St. Anna wel aan te legrammen gewend, want het gebeurt meer, dat de Amsterdamse studen ten hun komst per telegraaf aan kondigen, zodat er maatregelen ge troffen kunnen worden voor het ver blijf in het studentenhuis. Maar wat er nu, met de komende drukke pink sterdagen in het vooruitzicht te ge beuren staat, is tot op heden nie mand duidelijk. In Sluis 1 vaar drie P.T.T.-bestellers gestationeerd zijn, maakt men zich ook zorgen, want hoe krijg je met drie man vijf ho tels bezorgd met een d. ditmaal). En dat nog wel op Pinkstermaan dag. Bovendien, waar blijf je in het kleine St. Anna met vijf hotels Het is een mysterie, waarvan de op lossing nog even op zich tal laten wachten. Misschiendat het maandag opgehelderd zal worden, maar ze ker is dat nog lang niet. Het is gewoon een kwestie van af wachten... ZEEMEEUW. Twee mannen troffen dezer dagen ra een klaverveld bij Sirjansland een zee meeuw aan, die zich in een deernis wekkende toestand bevond. Da vogel was omstrengeld door een ruim twee meter lang© nytendraad, kennelijk een vislijn, want door een der zwemvliezen stak een vishaakje, terwijl in de sna vel twee haakjes staken. De laatste konden de arbeiders, die het dier von den. „operatief" met behulp van een zakmes, verwijderen, het haakje aan de poot gaf hen minder moeite. Met een schreeuw koos de vogel de vrij heid. KIPPEEI. In Ouwerkerk vond de heer j. Lukus een el in zijn kippenhok dat er zijn mag. Het ei woog namelijk honderd gram. Toch houdt de heer Lukus geen struisvogels in zijn kippenhok. projectiel! Een minder prettige vondst deed men in Noordgouwe, waar bij her verkavelingswerkzaamheden een granaat van 30 cm lengte en 10 cm in doorsnede werd opgegraven. De opruimingsdienst ontfermde zich over het projectiel. DRAGLINE GELICHT. Eindelijk is men er in geslaagd de dragline, die ongeveer vier weken geleden wegzonk in de modder bij de nieuwe haven van Sint-Annaland, met veel moeite te lichten. GOUDEN BRUILOFT. Muziekvereniging O.N.DA. te Rit- them heeft haar oudste lid. de heer A. Schout en diens echtgenote, me vrouw SchoutBaljeu een serenade gebracht ter gelegenheid van hun gou den bruiloft. In de afgelopen vijftig jaar heeft mevrouw Schout bijna iedere week één avond moeten af staan aan de muziekvereniging en de heer Schout, die nu 76 jaar is, slaat nog steeds zijn partij op de grote trom. Vijftig jaar geleden bracht O.N.D.A. hem en zijn vrouw ook een serenade. Geen enkel tegenwoordig lid van O.N.DA was daar evenwel bij. DUINBRANDJE. De brandweer van Oostkapelle moest dezer dagen uitrukken voor een duinbrandje achter „Berken bosch". Toen de brandweer arriveer de, bleek het vuur reeds geblust door omstanders, zodat de brand weer geen dienst meer behoefde te doen. Niettemin heeft de burgemees ter van Oostkapelle, de heer F. G. Sprenger een bèroep gedaan op alle bezoekers van bossen en duinen, vooral in deze tijd van grote droogte ting. Tot 1951 hebben we de beschik king gehad over een lokaal van de openbare lagere school in Oudelan de, daarna, tot de ramp in 1953, ver leende de bijzondere lagere school van Oudelande huisvesting aan de landbouw-jongeren en alvorens eind 1953 de nieuwe school in gebruik kon worden genomen, werd enkele maanden landbouwonderwijs gege ven in de Verenigingslokalen te Baarland en te Ovezande. Spreker verklaarde voorts, dat het praktijk en theorielokaal speciaal gebouwd is met het oog op het nieuwe leerplan. De lagere landbouwschool te Oude lande was de eerste school, die in Zeeland met het volledige nieuwe leerplan startte, aldus de heer Dees. Niet minder dan 18 leerlingen meld den zich vorig jaar bij de school aan om het nieuwe leerplan-te vólgen. Hij complimenteerde het hoofd van' de sehool, de heer W. Fase, de leer krachten en de Z.L.M. met deze aan winst. Opening -Niet het uitspreken van een rede verrichtte de heer Roggeveen de officiële opening. In een uitvoerig betoog schetste hij de geschiede nis van het landbouwonderwijs, waarbij hij ook aandacht schonk aan 't nieuwe leerplan. Hij sprak de hoop uit, dat de school aan de doelstellingen van het landbouw onderwijs zou beantwoorden: de vorming van de jonge boeren. Hij feliciteerde de voorzitter van de commissie van toezicht, de leer krachten, de Z.L.M. en de leerlin- fen met de ingebruikneming van et hand- en vakvaardigheidslo kaal. De heer Roggeveen sprak tenslotte zijn waardering nit voor de wijze waarop deze nieuwbouw tot stand is gekomen. De secretaris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann, verklaarde, dat de Z.LM. de zorg voor het land bouw- en landbouwhuishoudonderwljs als een dankbare taak beschouwt. Vroeger had het onderwijs voor de meisjes een grote voorsprong op dat voor de jongens, maar mede door in voering van het nieuwe leerplan komt daarin verandering, aldus spreker. Hij was van oordeel, dat de landbouwer voor een goed functio neren van zijn bedrijf ook een goe de theoretische kennis dient te heb ben. Nadat hij zijn gelukwensen had overgebracht, verkreeg burgemees ter W. N. van Liere het woord. De eerste burger van Oudelande zeide, dat de gemeente gaarne haar medewerking had verleend bij de totstandkoming. Een en ander heeft er ook toe geleid, dat de school de beschikking kreeg over een perceel tje grond voor proefveldjes. Tenslot te sprak nog de heer Fase, mede na mens de andere leerkrachten. Na de pauze woonden de genodigden een „openbare les" van de leerlingen bij in het nieuwe hand- en vakvaardig heidslokaal. Horeca-jubilaris Seijdel recipieerde in Domburg De receptie, die de heer J: F. Seijdel donderdagmiddag ter gelegenheid van zijn gouden jubileum in het ho- tel-restaurant-bedrijf in het restau rant „De Dolphljn" te Domburg hield was bijzonder druk bezocht. Er werden vele gelukwensen aangebo den, onder meer namens de Neder landse Bond van werkgevers in ho tels, restaurants, café's en aanver wante bedrijven en namens de afde ling Zeeland van deze Bond. Voorts kwam de directeur van de provinciale Zeeuwse V.V.V., de heer G. W. Oskamp zijn gelukwensen aan bieden, alsmede de waarnemend bur gemeester van Domburg, wethouder A. Passenier en vorder vertegenwoor digers van het dagelijks bestuur van de V.V.V. Domburg en tal van zaken relaties. De heer Seijdel over wiens loopbaan wij gisteren uitvoe rig schreven mocftt deze dag een groot aantal bloemstukken van ver enigingen, bonden en zakenrelaties uiterst voorzichtig te zijn met vuur. in ontvangst nemen. Herverkavelingswerken aanbesteed in Ovezande De N.V. „Grontmij", grondverbete ring- en ontginningsmaatschappij in De Bilt heeft in Ovezande namens de Herverkavelingsoommissie Zeeland aanbesteed het egaliseren van perce len, het graven van kavelBloten, het normaliseren van een sloot, het dichten van sloten en putten, het opruimen van weggedeelten en hét draineren van de gereedgekomen complexen ten behoeve van de Her verkaveling Zak van Zuid-Beveland. Ingeschreven werd als volgt: fa. J. de Kroon, Rhenen 91.500; J. de Oude, Biervliet 93.750; fa. Hoogen- dijk 97.900; Maas en Jonker 102.600; Aannemeremaatschappij Zeeland, Middelburg 111.000; J. B. Jansen, Middelburg 111.000; M. P. Heel, Hulst 119.000; fa. Braat 123.000, fa. Oosterling 130.400; fa. Kruis en Oudkerk 132.500; fa. Hillen en Roose, Amsterdam 134.500. De raming bedroeg 113.500. De gunning werd aange houden. „Midden-Zeeland" verlaagt gasprijs Gas op Walcheren en Zuid- Beveland boven 80 m3 2 cent goedkoper Het gas op Zuid-Beveland en Walcheren wordt voor klein verbruikers met ingang van 1 juli a.s. twee cent goedkoper voor het verbruik boven de 80 kubieke meter. Dit heeft het dagelijks bestuur van deze maatschappij besloten tijdens een donderdag gehouden ver gadering. Deze beslissing zal thans nog moeten worden be krachtigd door de Raad van Bestuur. Het gastarief per periode (2 maan den) is momenteel als volgt: tot 40 kubieke 26 cent per kubieke meter; van 41 tot 80 kubieke meter 24 cent en alles daarboven 22 cent per ku bieke meter. De tarieven van 26 en 24 cent blijven gehandhaafd. Bij ver bruik boven de 80 kubieke meter zullen de kleinverbruikers met in gang van 1 juli a.s. geen 22 cent meer moeten betalen, maar 20 cent per kubieke meter. Dit betekent dus een verlaging in deze categorie van 2 cent per kublieke meter. Voorts zijn ook kleine verlagin gen aangebracht in de industriële tarieven. Een en ander is moge lijk, doordat de onderhandelingen van de Zeeuwse gasbedrijven met het ministerie van economische zaken (staatsgasbedriji) om te komen tot gunstiger inkoopvoor- waarden voor Sluiskilgas, met enig succes zijn bekroond. Antwerpse staking had nog geen gevolgen voor Zeeland De havenstaking ln Antwerpen doet haar invloed tot nog toe praktisch niet gelden ln de Zeeuwse haven plaatsen. Het scheepvaartverkeer over de Westerschelde is ook vrijwel normaal te noemen. De Antwerpse staking heeft namelijk niet het ge hele verkeer in de havens van deze stad lamgelegd. Af en toe kunnen schepen naar zee vertrekken en en kele malen per uur worden ook sche pen via de sluizen binnengelaten. Maar het laden en lossen in Antwer pen gaat met grote vertragingen ge paard. Vlekken? Verdwijnen voor wa ter en zeep! Vouw? Blijft er al tijd messcherp In - geen persen meer! En oersterk! Finale „d'Oprechte Amateur" In ons verslag over de finale van de afdeling Zeeland van ,,d' Oprechte Amateur" vermeldden wij, dat de Ricardo's het populaire wijsje .Piove' zongen. Dit is echter een vergissing daar deze amusementsband dit liedje alleen speelde. KUNST Expositie Piet Bulthuis Middelburg, Kunstzaal Van Benthem en Jutting. IN DE KUNSTZAAL „Van Benthem en Jutting" te Middelburg is (tot en met 30 mei a.s.) een tentoonstelling ingericht met werk van Pieter Bult huis, ter gelegenheid van diens zes- lang geen onbekende meer; men kent zijn werk als dat van een man, die het schilderen nauwgeeet en met overgave beoefent, een stugge wer ker Bijna, die penseel en palet gewe tensvol hanteert. In zijn landschap pen, stadsgezichten en stillevens geeft Bulthuis wéér wat hij zag, rustig, beheerst en weloverwogen. Dat Kan men vooral nog weer eens constateren in een vijftal doeken, die Veere tot onderwerp hebben en die vrijwel alle vijf gelijk van toon zijn. Stemmig, in donkere tinten, en zeer zorgvuldig van compositie. Zijn stil levens zijn over het algemeen uit bundiger, rijker van kleur, maar toch steeds uitermate beheerst en soms zelfs uitgesproken ingetogen, zoals bij' voorbeeld het „Kannetje met roosje" en „Duizendschoon". Bulthuis' op Zierkizee geïnspireerde doeken, „Dijk bij havenhoofd" en „Haveningang", zijn gaaf van com positie, zuiver van toon en sereen van de natuurlijke rust, die voor de ze wereld van water en wolken zo karakteristiek is. Zo raak als hij de ze, door hem klaarblijkelijk sterk doorleefde sfeer wist te treffen, zo duidelijk blijkt ook, dat dit veel min der het geval is geweest met Parijs en Limburg. De twee Parijse werk jes bleven vlak, weinig geïnspireerd en zwak van compositie; de beide Limburgse landschapjes daarente gen wat erg nadrukkelijk. Een heel aparte, eigen stijl toont Bulthuis in zijn weergave van de Don Quichot-figuur, waarvan hij de trieste eenzaamheid in enkele doeken bijzonder gevoelig wist weer te ge ven ten volle zelfs in no. 16, waar in de schilder de tragische ridder van de droevige figuur plaatst in de bar re verlatenheid van een onherberg zaam, door naakte rotsen afgesloten landschap. En eveneens ln het por tret (no, 13), waarin men de Don Quichot kan onderkennen als een wanhopig naar goedheid hunkerend mens. Het zijn vooral ook deze doe ken, die de tentoonstelling, ook voor de „kenners" van Bulthuis, opnieuw interessant maken. v. B. KAMERLID ASSMANN OP FORUMAVOND Verbreding Kanaal Temeuzen -Gent geeft mogelijkheden „Aan hen, die menen, dat er nog een mogelijkheid is tot nadere aanwij zing van industriekernen in de pro vincie Zeeland, moet Ik tot mijn spijt deze illusie ontnemen, omdat dit gebied wel zo, ongeveer gekre gen heeft wat het wenste", aldus het Tweede Kamer-lid W. P. G. Sss- het Tweede Kamer-lid W. P. G. Ass- mann tijdens de streekbijeenkomst van de K.V.P.-afdeling Hulst gehon- den In de Koning van Engeland al daar. Deze uitlating moet ongetwij feld min of meer een nieuwe teleur stelling hebben betekend voor de initiatiefnemers van deze bijeen komst, die er naar streven het land van Hulst alsnog in aanmerking te ding, doormiddel van vestigings-fa- ciliteitcn. Zoals verwacht zag de heer Ass- mann de welvaartsspreiding en in dustrialisatie in het land van Hulst meer in groter verband. „Gelukkig De ongeveer 100 kinderen, kleinkinderen en aenterkleinkinde ren van de heer en mevrouw C. C'. Hage-Moei land uit Oud- Vossemeer hebben op eerste pinksterdag alle reden tot enige feestvreugde en dankbaarheid.... Die dag is het namelijk wel geteld 65 jaren geleden, dat het echtpaar Hage tromvde.' De bejaarde bruid en bruidegom beiden zijn 87 jaar) genteten nog een uitstekende gezondheid, hebben nog alle belangstel ling in het dorpsleven en genieten dus van een welverdiende oude dag. Van hun veertien kinderen zijn er nog elf in leven. Verder hebben de heer en mevrouw Hage, die beiden in Sint- Maartensdijk géboren zijn, 65 kleinkinderen en S3 achterw kleinkinderen. (Foto P.ZiC.). voor de gehele streek", noemde hij de plannen voor de verbreding van het Kanaal van Temeuzen naar Gent, waarmee in 1960 zal worden begonnen. Dit gecombineerd met de aanwijzing van Temeuzen als in dustriekern zag hij als een ongeken de mogelijkheid waarvan de gehele streek kan profiteren. Bijzonder ver heugend, noemde hij de nu verleen de faciliteiten voor deze streek om dat er na 1929 geen enkel groot be drijf meer is bijgekomen. Terloops besprak de heer Ass- raann net probleem van een vaste verbinding over of onder de Wes terschelde. Zijn persoonlijke me ning was, dat het Kreekkrakplan, de bavenuitbreiding van Antwer pen tot aan de Nederlandse grens en de wens van een vaste ver binding over de Westerschelde om een gezamenlijke oplossing schreeuwen. Het Tweede Kamer-lid de heer J. M. A. C. van Dongen zag in de bij eenkomst een tweeledig doel, name lijk het probleem hoe uit de moei lijkheden te komen en het feit, dat het land van Hulst eens iets van zich laat horen juist omdat er over die streek nogal eens wanbegrip heerst. Hij was van oordeel dat wel vaartsspreiding noodzakelijk is ter voorkoming dat de bevolking van 't platteland wordt weggezogen naar grotere industriegebieden. Of dit kan worden opgelost door aantrekking van nieuwe industrieën achtte hij vooralsnog te bezien, omdat ook daarmee al eens mislukkingen zijn voorgekomen. Als voorbeeld noemde hij de vlasindustrie te Koewacht en te St.-Jansteen en de pogingen om in Tholen industrie aan te trekken, die na een bepaalde bloeiperiode toch weer geheel of gedeeltelijk op een mislukking uitliepen. Hij zag in de aanwijzing van Ter- neuzen als Industriekern niet de ideale oplossing, omdat voor de uiterste oosten en westen van Zeeuwsch-Vlaanderen de afstand naar de Kanaalzone te ver is. Overigens achtte hij het te betwij felen of de ondernemers hun indus trieën zullen vestigen in die plaat sen, die als kern worden aangewe zen. Dit hangt volgens hem ook voor een belangrijk deel af van de stroom en watertarieven, de vervoersmoge lijkheden en de recreatie voor het personeel. In een daarna gehouden forum kregen de aanwezigen gele genheid de verschillende aspecten van deze problemen naar voren te brengen. VANDAAG Middelburg Electro: „Und abends in die Scala", 19 en 21.15 uur. alle leeftij den; Molenwater: Miniatuur Walche ren, 9—17 uur; Kunstmuseum Ten toonstelling beeldhouwwerken, schil derijen en applicaties, 13—17 uur Kunstóaal Van Benthem Jutting Expositie schilderijen Pieter Bulthuis. 9—18 uur. lissingen Alharabra „De vlerkante rekruut", 19 en 21 u., Luxor. „Drums across the river", 20 uur, 14 Jaar; A.N. M.B.-gebouw ledenvergadering A.B. V.A., 20 uur. Goes Grand: „Operatie Amsterdam", 20 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2